PDA

View Full Version : kaimos



sonic22
13/01/2006, 23:59
ta parakatw einai polla kai gramena se greeklish...
(fenete den xriazete na sas to pw egw...)

an den exete tipote allo na kanete kai exete poli xrono kai diathesi diavaste ta...
tous logous pou tha katsete na afierwsete merika lepta apo tin zwi sas diavazodas ta parakatw vrite tous monoi sas...

kala na eimaste kai kala na pername...

sonic22
14/01/2006, 00:00
thimame kapies fores otan epestrefa apo tin sxoli mou, ston peiraia mesimeraki pros apogeuma otan ta magazia eixan kleisei pro polou kai pleon perpataga se adious kai erimous dromous...

i platia ejw apo ton ilektriko eixe adiasei apo mixanes kai genika epikratouse isisxia kai iremia...
pada mou aresan autes oi wres... otan jereis kai aisthanese tin energia tou kosmou pou gemize tous dromous mexri prin alla twra perase kai den iparxei ekei pia...

mou edine pada mia aisthisi oti autoi oi dromoi twra mou anoikoun... iparxoun akoma ekei gia emena kai mono...
gia na boresw na perrpatisw mexri to spiti mou...
meta apo to perasma mou bori kai na xanodan afou den eixan pia logo iparjis

i kourasi megali kai genika to mialo (jipnimeno apo tis 6 ta a-xarakta) arxize na retarei kai na vlapei ta pragmata me tin diesthisi kai oxi tin sinithi logiki...

mes tin erimia omws mou travage tin prosoxi ena mixanaki pou emene parkarismeno sto idio simeio enw ola ta alla eixan figei...
itan ena dt... to eixa prosejei kai to proi pou perpataga viastika (kai mixanika) gia na paw stin sxoli mou...

itan pada mesa stin skoni... prepei na itan ekei gia para poli kero.. stin idia akrivos thesi... kaneis den to eixe kounisei apo ekei... gia para poli kero..
i sela tou kokkini sto xroma eixe ginei pia gri kai teriaze xromatika me ton tixo pou itan akoubismeno...

se pion anoike auto to mixanaki? giati to eixe afisei ekei? ti eixe simvei me auton ton anthrwpo?

to mialo tajideve kai i fadasia mou kalpaze...

tha borouse na eixe barkarei me karavi...
tha borouse na eixe figei sto ejoteriko...
mipos itan kapiou pou to varethike kai to paratise ekei?
distixos omws fovomoun oti kati tragiko tha eixe simvei ston idioktiti... isos na itan se kapio nosokomio se koma kai na min borouse na idopiisei kapion na paei na parei to mixanaki tou apo ekei pou to afise ena prwi pou pige na parei to treno...
isos kai na eixe pethanei afinodas gia pada jexasmeni ekei tin mixani tou...
isos pali na itan kapio kelftroni pou tin eklepse tin afise ekei kai meta pige filaki or pethane apo ipervoliki dosi...

i fadasia kalpaze kai to mialo jefeuge apo tin kourasi kai ton makri dromo mexri to spiti...

sonic22
14/01/2006, 00:01
den borouse na stenaxwrithw gia to palikari auto... den ton ijera... den ijera giati paratise tin mixani tou ekei...

evlepa omws tin mixani tou ekei kathe mera.. kathe proi stis 7 itan ekei kai tin xeretaga me ena feugaleo vlema apo to agourojipnimeno mou mati.. kai kathe fora pou tin evlepa enas kobos esgige to stomaxi mou...

den einai krima na menei mia tetia mixani na sapizei mes tin skoni? den einai krima na menei stin apragia kai na mazeuei skoni? fadazomoun autin tin mixani na pernei brosta... 30 ipoi na pernoun zwi gia mia fora akoma... ton traxi dixrono ixo tis ejatmisis na gemizei ton aera kai to carbirater na xouftwnei ton xoroxrono kai na ton stamata gia mia stigmi... isa isa gia na ton apolausei o anavatis...
fadazomoun autin tin mixani na ta dieni ola.. na souzarei se kathe alagi kai na dioxnei ton troxo se kathe katevasma or apotomo gazoma...
fadazomoun emena panw stin mixani auti na pigenw pros ta kapou se ena adio dromo me ton ilio na mou zestenei tin palti kai tin adrenalini na kanei tin kardia mou na xtipaei sfiries...
kai egw na pigenw terma.. xwris avrio... xwris na me niazei tipota... opws tha eprepe na zw kai opws tha eprepe na doulevei to mixanima...

autes oi skepseis me sidrofevan stin vasanistiki mou diadromi mesa sto treno apo to peiraia mexri tin sxoli mou sto marousi...

poso tin misousa autin tin diadromi... poso to misousa auto to treno...
kateh mera i idia diadromi kathe mera to idio strimojidi...
kathe mera i idies staseis... kathe mera to idio...
pose wres\? Poses fatsea? Alithia den jerw…

idika gia kapion pou den exei megalwsei stin thina kai den exei sinithisei na agnoei ton kosmo giro tou iparxei mia fasi pou sokarete apo tin allagi...
meta apo merikous mines akoma kai oi anthrwpoi sou fenonde idioi...
isos merikes fores kai na einai.
isos pali to mialo sou na sou paizei painxidia… pios jerei

to apotelesma einai oti paveis na endiaferese…
allos enas agnostos kathete dipla mou... allos enas agnostos einai brosta mou... alli mia iperoxi kopelia vriskete brosta mou alla mesa apo ta mavra tis gialia den vlepw an me koitaei...
pio to noima omws?
allos enas anthrwpos pou den tha endiaferthei gia mena allos enas anthrwpos pou den tha endiaferthw gia auton...

sonic22
14/01/2006, 00:05
oxi omws kai gia to tin mixani ekeini...
auto to dt to ixa gnorisei.. gnoriza ligi apo tin istoria tou...
imaou ekei kai itan ekei gia 5 oloklira xronia...
me parakolouthouse na erxomai kai na feugw...
pios jerei poso kairo itan idi ekei or gia poso akoma tha emene ekei..
isos kapio vradi kapia kleftronia na to sikwnan kai na to ekanan adalaxtika...
what a waist :sad: ...
ti adojo telos gia ena tetoio mixanima... na ginei ftina metaxirismena adalaxtika...

meta apo tosa xronia...



enas ejeretika taladouxos (sinadelfos) mixanologos pedeutike gia na to sxediasei afierwse poli xrono apo tin zwi tou gia auto...emine makria apo tous agapimenous tou gia auto..jenixtise panw apo ta sxedia tou
irthe apo tin alli akri tou kosmou gia na vrei enan enthousiodi neo na to agorasei..
isos meta kai autos na to poulisei se kapion akoma pio enthousiodi...
poses xares, poses elpides, poses lipes posi zwi eixe perasei mesa apo auto to apsixo metalo..
kai na ginei adalaxtika...

den borousa na to dextw... auto to mixanima den eixe ekplirwsei ton skopo tou...
den eixe ektelesei tin apostoli tou...
eixe akoma polla na dwsei se kapion...

se kapion pou tha to parei kai tha tou piei to aima...
tha to skisei kai tha to fxaristithei oso adexoun oi dinameis tous..
se kapoion pou tha to frodisei kai tha to peripiithei..
se kapion pou tha epilejei na perasei polla kiriakatika apogeumata mazi tou..
alles fores kanodas voltes, alles apla kitodas to me thaumazmo, perifania or oti allo

kapion san emena??
nai tha borouse na einai diko mou auto to mixanaki... to jerw to gnorizw... kathe mera to vlepw... exw ena paromio sto nisi alla den borw na to ferw... den me afinouen kai to kostos einai poli megalo...

tha borousa omws na to paw mia volta... na dosw jana zwi se auto to apsixo pragma.. na diojw tin thlipsi pou mou prokalouse na to vlepw na sapizei apo tin skoni...

tha borousa pragmatika...
den itan tipota na parei brosta...
ta ilektrika parakamtodan eukola... ligi venzini ligo aera isos ena katharisma sto carb kai auto itan...
tha eperne zwi kai tha edine apisteuti xra se emena...
dipli xara...
pleon den tha to evlepa san ena distixismeno kai thlivero mixanima alla san ena eftixismeno kai xwrtasmeno ergalio pou ekplirwse gia mia akomi fora ton logo iparjis kai kataskeuis tou..

sonic22
14/01/2006, 00:06
alla alimono...
pws tha borousa na ejigisw mia tetoia praji?
pia koinonia tha borouse na to dei auto san mia praji agapis kai ilikrinous pathous.. mia praji pera apo ta stereotipa. Mias prajis me kinitro toso emfanes kai afthormito pou den afinei to mialo na tin dei opws einai kai psaxnei gia krimena noimata se autin...
den ithela na to exw diko mou… apla mia volta giro apo to tetragono tha itan arketi…
alla oxi auta den ginonde file sonic…


kai etsi menei to dt ekei… na sapizei stin skoni..
kai egw na sapizw dio fores afou kai den borw na kanw auto pou thelwi kai prepei alla kai epidei den borw na to vgalw apo tin mizeria tou kai tin thliveri tou eikona...


einai krima pragmatika... tosa mixanakia na menoun xwris kapion na ipiretoun...
na min ekplirwnoun ton skopo tous... na menoun ekei se mia gonia na skonizonde exodas os enalaxtiko melon tin adalaxtikopiisi apo kapia kleftronia pou den tha sevastoun tin ipostasi tous or kapia presa tou ΟΔΥ pou tha ta kanei tigania…

einai krima... :sad: :sad:

sonic22
14/01/2006, 00:09
p.s. den jerw pragmatika pws tha adidrasw kai pws tha skeutw an otan jana anevw stin athina den sinadisw to dt auto…
tha einai san na xanw enan filo…
isos oxi enan kolito alla kapion pou goustara na lew mia kalimera…
kapion pou to mistirio tis zwis tou me sinarpaze kai me ekane na jefeugw gia ligo…

p.s. isos telika gia auto na dielisa ton kinitira tou dt mou toses polles fores auta ta xronia...
den adexa stin skepsi oti paramenei kai auto skonismeno na perimenei emena gia na epivevewsei tin iparji tou.. kai kathe fora pou katevena katw tou allaza tin pisti gia na min to dw kai auto se mia thliveri katastasi me anekplirwtes dinatotites..
isos...

p.s. kai gia na ta kanei ola auta xeirotera ton prwto xrono katw apo to spisti mou ston peiraia itan parkarismeno kai allo mixanima… ena gsxr 750 (nomizw)… sxedon I idia istoria… itan ekei panw apo xrono kai kaneis den ijere se pion anoikei… epsaja na vrw se pia oikogenia borei na anikei alla matea… den anoike se kapio gitona…
telika mia mera to ida na to tsoulane brosta sta matia mou kai na to pernoun gia pada apo tin gitonia… anoike se kapio adikoxameno palikari kai telika irthe o adelfos tou kai to pire.. ijere pou einai I mixani apla den eixe to kouragio (isos na min evriske kai ton logo pia) na erthei na to parei…
arxika em xalase to gegonos...
den tha evlepa kati toso omorfo pia stin gitonia otan evgena sto balkoni or otan jekinaga kai teleiwna tin mera mou
kata mia enia ena komati tou eniotha oti mou anike dikaiomatika... to frodiza me to vlema mou toso kairo...
meta apo ligo kairo to jeperasa...

zolotas
14/01/2006, 00:26
sonic ...γραψε κανα βιβλιο να τα κονομησεις η..........το πολυ το διαβασμα βλαπτει σοβαρα την υγεια.

....η τι πινεις και δεν μας δινεις.

KaTaNaS
14/01/2006, 00:34
sonaki poly oμορφα όσα έγραψες...


η αναγνωση των απο κατω συνισταται με ηχητικη υποκρουση του νεου CD σφακιανακης ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ (ισως με νοιωσετε λιγο πιο πολυ!)



το περπάτημα στα σκοτεινά πεζοδρόμια, στους ερημικούς δρόμους...

σε μια πόλη που δε βρίσκεσαι πιά...

σε μια πόλη που οταν πρωτογνώρισες σου φαινόταν τόσο ξένη απο μυρωδιές
απο εικόνες απο ήχους...

μια πόλη που έκατσες και ξενύχτησες πολλές φορές,

κλαίγοντας με λυγμούς πνιγμένους μες το μαξιλάρι

γελώντας με φίλους σε παρτάκια και μεθύσια

κάνωντας έρωτα και σέξ με κορμιά και ψυχές περαστικές

περπατώντας μόνος, και με παρέα άλλωτε...



τελειωνεις το σκοπό σου

και η πόλη που λάτρεψες

που σιχάθηκες

που λέρωσες

που καθαρισες

απομακρύνεται απο σενα

και μένουν οι μυρωδιές , οι μερικές εικόνες , οι φωνές, οι γευσεις

και με τον καιρό λιγοστεύουν και φανταζουν τόσο ανεπανάληπτα

τόσο τέλεια τόσο ιδανικά



και όταν ειμασταν εκει τι;

τι καταλαβαμε απο ολα αυτα;

ποσα προσπερασαμε ποσα κανμε ποσα ειδαμε και θεωρησαμε δεδομενα...

να ομως που το υποσεινηδητο δε προσπερνα, και σε γυρναει πισω , σε ταξιδευει σαν αερα ανοιξιατικο, ζεστο...






μου κανες ζημια ρε φιλε τωρα....




να εισαι καλα :smokin:



repeat το σιντακι και ταξιδεύω...

anna Z1750
14/01/2006, 22:39
η αληθεια ειναι οτι και εγω πολλες φορες κανοντας βολτες η οδηγωντας προς μια συνηθη διαδρομη,πεφτει το ματι μου σε κατι τετοιες περιπτωσεις και κανω διαφορες σκεψεις....συνηθως κακες.

τι ιστορια μπορει να κρυβεται απο πισω κανεις δεν ξερει.........:(

νυχτερινος
14/01/2006, 23:45
Νομιζω οτι μερικες φορες σε ζητηματα επαιτειας θα πρεπει να ειμαστε λιγο ανεκτικοι και περισσοτερο ανθρωπιστες.Συμφωνω αλλα και διαφωνω με τον 'συναδελφο' afrotwin.Ο ανθρωπος πρεπει να πιανει τη ζωη απο τα μαλλια και να παλευει......Ομως οταν βλεπεις ενα γεροντακι η μια γριουλα να ζητιανευει δεν μπορεις να ξερεις η να διανοηθεις τι χαστουκια εχουν 'φαει' απο τη ζωη........Θεωρω λοιπον (ισως και να κανω λαθος)οτι ο συναδελφος δεν εχει φαει χαστουκια να τον γονατησουν.....γι αυτο δειχνει και αυτη την αδιαλλαξια.Ο καθενας απο εμας λειτουργει αναλογα με τη συνειδηση του,τα βιωματα του,τις ευαισθησιες του και την παιδεια του.Ας μην ειμαστε λοιπον απολυτοι και ανενδοτοι γιατι η ζωη εχει πολλα γυρισματα..................................................

νυχτερινος
15/01/2006, 00:55
H απαντηση απο λαθος μου δεν αναφερεται στο θεμα"Kaimos" αλλα στο "Η ζωη με αλλο ματι"......

νυχτερινος
15/01/2006, 01:30
Και εγω στεναχωριεμαι οταν βλεπω τετοια 'θεαματα' αλλα δεν μενω στο αψυχο(μοτοσυκλετα),αναρωτιεμαι τι συμβαινει στον αναβατη.Η μοτο ειναι τροπος ζωης, αλλα νομιζω οτι δεν πρεπει να μας γινεται ψυχωση................Καλυτερα να επιδιωκουμε την επαφη με τους ανθρωπους ,οσο κι αν αυτο ειναι δυσκολο εως ακατορθωτο..................

zolotas
16/01/2006, 19:46
παντως sonic περαν της πλακας ....κι εγω εχω κολλησει αρκετες φορες με κατι τετοια,αλλα εχουμε μπει στο τρυπακι........κοιτω και προσπερνω αδιαφορος .....

sonic22
16/01/2006, 22:43
i mixani gia emena einai enas tropos figis apo tin kathimerinotita, ta provlimata kai tis stenaxories...

me tin mixani katafera kai evgala, xwris na trelathw edelos, to gimnasio kai to likeio kai logo tis mixanis egina mixanologos (allios tha eixa ginei ilektronikos)...

an mou zitagan na sibiknwsw ta orea kai simadika stigmiotipa tis zwis mou mesa se mia wra sigoura ena 25lepto tha itan stigmes me mixanes...
me tin mixani kanw pragmata gia parti mou mono...

gia emena den ifistate diaskedasi xwris mixani...
gia na vgw kai na exw kefi thelw na jerw oti an spastw gia opiodipote logo i mixani mou tha einai ejw apo to magazi na me paei mia omorfi volta stous adious dromous kai na aistanthw kala...
mesa se 2 lepta tha eimai poli poli makria apo ola ta provlimata

gia emena i mixani einai mia kataxrisi kai gia auto den epitrepw ston eauto mou na exei alles kataxriseis (oute kapnizw oute pinw). mexri 2 kataxriseis eimaste kala...

kai irtha stin athina na spoudasw... afisa piso filous, sinithies asxolies kai kirios tin mixani mou...

i sxoli diskoli, oi apostaseis megales oi wres polles kai oi pragmatikes filies diskoles (stin arxi)
kai i mixani pou tha mou eferne tin leitrosi einai polla xiliometra makria...

merikes fores ta pragmata ginonde poli diskola kai an den exeis kapou na jespaseis, kapws na diaskedaseis pragmatika bori na trelatheis kai na xatheis...

kai i mixani auti itan ekei na mou thimizei ti xanw... na mou thimizei omorfes stigmes..
tis meres pou ola fenodan kourastika, axroma, monotona kai anousia/askopa mou thimize to pws einai na zeis gia tin stigmi...
kai auto me pikrene perisotero giati den borousa na tin paw oute mia volta...

itan san na vlepeis mia kopela pou na miazei toso ma toso poli ston megalo sou erwta pou xathike adika... thes na pas na tin piaseis kai na tis peis "egw eimai, me thimase;", na tin agaliaseis na tin filiseis na aistantheis omorfa opws palia...

alla alimono autes einai pseudestiseis, oneira...
arostimena, asovara kai trela pragmata...

einai protimotero apla na parakoloutheis kai na melagxoleis gia auta pou eixes kai pleon den boris na exeis...

alla i agapi kai to pathos einai apo tis megaliteres dinameis sto siban kai arga i grigora prepei na vroun mia diejodo giati alios tha se katastrepseoun...

sonic22
16/01/2006, 22:45
to thema mas einai oi xamenes efkeries...
kati mesa sou fwnazei
exw dinami, exe ikanotita, MPORW!!
thelw na zisw sta akra, thelw na kanw oti mou aresei, thelw na exei noima kai skopo i zwi mou kathe lepto...
thelw na xarw ta niata mou re gamoto.

aditheta kathese kai xaramizese mathenodas pragmata pou den tha sou xriastoun POTE
asxolise me anousies kai varetes ergasies
odigise (apo to perivalon) na ta ftiajeis me ginekes gia tis opoies exeis stin pragmatikotita megaliteri ektimisi gia ton kwlo tous para gia tin prosopikotita tous
kai auto den se gemizei...
den se kanei na theleis na iparxeis gia na eisai mazi tous
alla kaneis den thelei na einai monos tou...
allos enas tragikos simvimasmos...

simvivasou, simorfosou akoloutha tous allous kati tha jeroun... fenonde eftixismenoi pernane gia spoudeoi... autoi prepei na exoun oles tis apadiseis... des ti ginaikes exoun dipla tous... toso laberes toso pothite

den ginete omws, den bori
vlepw to tiri alla exw dei kai tin faka... jerw oti einai ena psema olo auto...

kai anagastika o eautos mou epanastatei... ta eswpsixa mou vrazoun den tin adexw tetia mizeria kai distixia..
den to adexw toso psema tosi ipokrisia

thelw na ta pw kapou alla den tha me katalavoun
thelw na to fwnajw alla tha adiaforisoun
kai auto me pismonei akoma pio poli
me pligonei akoma pio poli
me fernei sta kara kai akoma parapera...
thelw na tous dijw poso adinamoi einai, poso pseftikoi einai, poso lathos einai...

kai na pou exw pesei stin pagida kai egw... exw ginei o apenadi... exw ginei auto pou fovoude na ginoun
enas monaxikos kai pikroxolos pou oti leei to leei apo zilia...
enas pou den borei na exei oti exoun kataferei na exoun...

den ta thelw ola auta!!
jerw ti thelw.. jerw ti mou aresei den borw na parasirthw,
den borw na pistepsw to paramithi...
an to kanw tha exw poulisei tin psixi mou, ton eauto mou kai tha jerw oti zw alla den zw...

kai etsi ipomenw... perimenw kai anazitw wste kati na ginei...
den iparxei enalaktiki gia emena...
o dromos mou exei xaraktei
jerw omws oti oti kanw, oti vrw tha exei ajia...
tha me gemisei gia panw apo 2 zwes.. tha ajizei tin anamoni..

kai pragmati... every dog has its day... kai katalaveneis ti perimeens mia zwi olokliri... alla ola ta kala pragmata teleiwnoun...
ta poli kala isos na teleiwnoun kai pio grigora kai adoja...

auto to dt omws tha mou thimizei gia pada mia diskoli periodo tis zwis mou... tha me fernei pio koda me to parelthwn mou...
tha me prosgeiwnei kai tha mou dixnei oti prepei na palevw gia auta pou thelw kai na pisteuw ston eauto mou...
na mou thimizei oti i apostasi apo tin eftixia ston pato tis distixias einai poli mirki an kateveneis...

na min jexasw pote oti liga pragmata stin zwi telika ajizoun na agonisteis gia auta...
na afierwseis tin zwi sou..
na palepseis kai oti vgei...

bori na min katafereis polla bori kai telika na katalaveis oti gia kati allo epsaxnes pragmatika...
tha exeis parei omws ena mathima zwis... tha exeis apoktisei pragmatiki gnosi...
tha exeis katalavei isos to giati eimaste edw kai pio einai telika to noima (an iparxei) tis zwis...

elpizw to palikari pou anoikei to dt na exei zisei tin zwi tou, na tin exei apolafsei oso borouse...
elpizw akoma na dw to mixanaki auto otan jananevw gilalismeno kai peripiimeno.. apodiji oti kapoios epitelous to xrisimopoiei..
thelw na to dw eutixismeno kai dinato parkarimeno stin protinos thliveri gonia tou...

thelw na mou dwsei elpida kai na mou ipenthimisei oti ta pada ginonde...

auta kai telos... twra exei tin agapimeni mou tainia to Fight club... alo ena orosimo tis zwis mou...



kala na eimaste...
i zwi exei ta panw tis kai ta katw tis alla den prepei pote na jemenei apo kali diathesi kai xioumor!

nimbus
21/01/2006, 18:29
:wave2: :wave2:

afrotwin
22/01/2006, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
:wave2: :wave2:

ke ego den diavasa tipota
:wave2: :wave2:

crs-k
22/01/2006, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ke ego den diavasa tipota
:wave2: :wave2:


:lol: :rotflmao: :lol:

Το αυτο!

:lol: :rotflmao: :lol:

sonic22
22/01/2006, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ke ego den diavasa tipota
:wave2: :wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pali kala... :D :D

nimbus
22/01/2006, 12:12
prosopika xarika poli poy se diavasa sonako:)
grafeis omorfa ...:winka:
na exeis kali xronia:wave2:

crs-k
22/01/2006, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pali kala... :D :D


Στο 'χω ξαναπει!

Αδικεις τον εαυτο σου! :sick:

Μεγαλα κειμενα στα Greglish ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να διαβαστουν, παρα ΜΟΝΟ απο ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΥΣ! :wacko:

sonic22
22/01/2006, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μεγαλα κειμενα στα Greglish ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να διαβαστουν, παρα ΜΟΝΟ απο ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΥΣ! :wacko:

ara pio einai to provlima sou?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

eimai enas adikimenos... to jerw...

to thema (gia auto to keimeno toulaxiston einai oti epidei grafw merikes poli prosopikes skepseis thelw o alos na thelei na diavasei kati kai oxi apla na skwtwsei tin wra tou... :winka:

tespa.. exete kai ta dikia sas kai eseis alla o gegrafe, gegrafai kai den jegegrafai.. (anathema kai na to lew swsta...)

elpizw meta apo xronia na vrethei kapoios na ajiopoiisei to ergo mou.. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kapoulos
26/01/2006, 17:17
Μπράβο φίλε....μπράβο

:) :) :)

airamhag
28/01/2006, 10:43
Prosopika xairomai pou diabasa oti egrapses kai oti epgrapses to egrapses telia ..bgike apo mesa sou kai einai aythentiko.


Se eyxaristo giati kratao ta exis :

[ kati mesa sou fwnazei
exw dinami, exe ikanotita, MPORW!!
thelw na zisw sta akra, thelw na kanw oti mou aresei, thelw na exei noima kai skopo i zwi mou kathe lepto...
thelw na xarw ta niata mou re gamoto ]

kai tha prospathiso na allaxo ta exis :

[ kai etsi ipomenw... perimenw kai anazitw wste kati na ginei...
den iparxei enalaktiki gia emena...
o dromos mou exei xaraktei ]

na pernas panta kala


ps h foto einai gia sena ..ligo prin tin ekkinisi ..


35054

sonic22
28/01/2006, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
kai tha prospathiso na allaxo ta exis :


auto einai to noima...
na min simvivasteis pote oti mexri akei ftanw kai na min agapiseis tin mizeria kai tin "kaki tixi"

:beer: :beer: :beer:

Akatanomastos
08/02/2006, 14:48
hi paidia, hi sonic..

ta grafeis kai ta les poli oraia, kai den leo afta epeidi exo kai go dt..:a25: :a25: :a25:


pistevo pos afta pou aisthanesai gia to mixanaki pou vlepeis prokiptoun apo tin esoteriki ikanopoioisi, xara kai eutixia pou tha dosei i se sena i se kapoion allo, kai oxi toso i episkevi enos matsou sidera

An pali esi tha goustareis giati lipasai mono to mixanaki pou sapizeis edo exo enstasi..To kalitero tha itan na niothoume etsi gia enan antropo o opoios exei pragmatiki anagi, kai oxi ena apsixo antikeimeno.

Xoris to parapano na ipovivazei tin mixani, kai prepei na anafero pos gia mena to mixanaki prepei na tou ferese san na einai antropos (ok mi ftasoume kai se ipervoles) dioti o sevasmos kai alla pou tou dineis sta antapodidei..kai polles fores san <<antallagma>> sou sozei tin zoi..

kachius
08/02/2006, 15:18
Γειά σου sonic :wave2:

Είσαι πολύ σωστός αλλά και πολύ απαισιόδοξος...
Γιατί;
Δεν καταλαβαίνω.
Έχεις κάνει την επιλογή σου. Έχεις επιλέξει τη ζωή σου.
(το ίδιο έκανα και εγώ προ πολλού...και κάναμε την
ίδια επιλογή μάλιστα).
Αυτό θα πρέπει να σου έχει δώσει σιγουριά και ικανοποίηση.
(όχι το ότι έκανες την ίδια επιλογή με εμένα :a01: )
Και βεβαιότητα: δε θα ζήσεις αυτά που δε θες!
Δε θα πέσεις στην παγίδα εφόσον την έχεις εντοπίσει.
Νομίζω (γιατί αλλιώς δεν έχει νόημα) ότι εντάξει,
ξέρεις ότι θα αποφύγεις αυτό που δε θες. Αλλά δε ξέρεις
αν θα βρεις αυτό που ψάχνεις...:winka:
Είσαι στο σωστό δρόμο...στο λέω ευθέως λοιπόν
και με σιγουριά: θα το βρεις!! Μπροστά σου είναι!!
Πόσο κοντά ή μακρυά :confused: δε ξέρω,
αλλά σίγουρα είναι μπροστά σου!!!

Χαίρομαι για εσένα γιατί στ'αλήθεια έχεις βρει το δρόμο.
Αν μείνεις σε αυτόν θα δεις ότι έχω δίκιο...

Μην απογοητεύεσαι...
...ευχαριστήσου αυτό που ζεις...
...όταν περάσει και ζήσεις αυτό
που ψάχνεις θα το νοσταλγείς
:wave2:

sonic22
09/02/2006, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
Γειά σου sonic :wave2:

Είσαι πολύ σωστός αλλά και πολύ απαισιόδοξος...
Γιατί;
Δεν καταλαβαίνω.
Έχεις κάνει την επιλογή σου. Έχεις επιλέξει τη ζωή σου.
(το ίδιο έκανα και εγώ προ πολλού...και κάναμε την
ίδια επιλογή μάλιστα).
Αυτό θα πρέπει να σου έχει δώσει σιγουριά και ικανοποίηση.
(όχι το ότι έκανες την ίδια επιλογή με εμένα :a01: )
Και βεβαιότητα: δε θα ζήσεις αυτά που δε θες!


den jerw re si kackius...
den jerw an telika ajizei ton kopo na ise swstos otan giro sou iparxei toso lathos...

den jerw an to na vlepeis ta pragmata "allios" einai xarisma i katara...

den to lew san parapono... pragmatika den jerw...

einai san na exeis jipnisei mesa stin nixta otan oi alloi koimountai... oti kai na deis twte den tha exei noima mias kai tha ise o monos "palavos" pou ide ti ginete...

kapos etsi katalavenw ta pragmata... to provlima einai oti egw pleon jipnisa (or mipos eimoun apo pada jipnios) kai pleon den iparxei tropos na koimithw akoma kai an to thelw...

apla krataw to stoma mou kleistw gia polla pragmata gia na min me perasoun gia parajeno...

tha borousa na exw kirile amajia, kirile gomenes, kirile rouxa...
i megaliteri anisixia mou na einai an tha paw me tin gomena ston petreli or ston ploutarxo to S.K.
or na ginomai "liwma" kai na nomizw oti kati ekana me ta niata mou...
asxima einai? mia xara tha pernaga...
makarioi oi ftoxoi to pnevmati...

autos o kosmos einai ektos prodiagrafwn mou... or egw eimai ektos prodiagrafwn... den exei noima na to psajei kaneis...

apla edw sta perithoria gnorizeis atoma pou se "stelnoun" kai teriazeis san na ftiaxtikate gia na iste mazi kai oxi gia na min ise monos...

tespa polla ipa kai apo edw kai pera prepei na me gnorisei kaneis gia na katalavei...

pados den eimai stenaxwro atomo...
ta provlimata ta adimetopizw me xioumor kai kali diathesi...

apla merikes fores aganaktw otan kapoioi prospathoun na me valoun gia ipno amesa ro emesa...

:beer: :wave2: :beer:

p.s.
Μην απογοητεύεσαι...
...ευχαριστήσου αυτό που ζεις...
...όταν περάσει και ζήσεις αυτό
που ψάχνεις θα το νοσταλγείς

megali kouveda auto pou ipes... alla polles fores den pernane ola osa tha sou simvoun mono apo to xeri sou...
to thema einai ti kaneis me tin zwi pou sou dothike...

sonic22
09/02/2006, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
hi paidia, hi sonic..

ta grafeis kai ta les poli oraia, kai den leo afta epeidi exo kai go dt..:a25: :a25: :a25:

den tha sou apadisw me tetrimena pragmata opws
"kathe mera feugoun xiliades paidia apo tin pina. se epirease o thanatos tous?"

mas ponaei kai mas swkarei i distixia kai o ponos anthrwpwn pou jeroume... oso pio poli jeroume kapoion toso pio poli (kai pragmatika) simpasxoume kai stenaxwriomaste...

den fadazese tin distixia pou kouvalane oi anthrwpoi giro sou xwris pote na to katalaveis...

kalo einai na voihtame apla na min exoume pseudestiseis oti voithisame...

ena apsixo pragma opws ena mixanaki den xreiazete voitheia...
aditheta prosferei voitheia se osous boroun kai tin xreiazontai...

:beer: :beer: :beer: