PDA

View Full Version : έρωτας αααχ έρωτας



cityfly
22/03/2004, 11:46
τελικά πήγα το Σάββατο στην έκθεση
αυτό που με ενδιέφερε ήταν τα test ride χάζεψα και τις μηχανές βέβαια αλλά τα test ride ήθελα.
Έκανα 4 βόλτες με 3 μηχανές
Αρχικά πήρα το το kawasaki klr 650 σε sm έκδοση. είχε αυτό και αρκετά σκυφτούλικα (zx12r z750 και άλλο ένα νομίζω) εμένα τα street δεν με βολεύουν, (έκατσα σε πάρα πολλά στην έκθεση και αισθανόμουνα σαν ξένο σώμα πάνω τους) με το που ζητάω το klr λέει ο τύπος επιτέλους κι ένας δικός μας (κανείς άλλο δεν το είχε ζητήσει) το παίρνω λοιπόν για μια βόλτα (δύο γύρες μόνο στην πίστα με οδηγό μπρόστα) το klr έχει 43 άλογα αλλά κλωτσάει πολύ αφού στην ευθεία έβγαλε 110 με πολύ ζόρικη επιτάχυνση (το δικό μου βγάζει 11,5 άλογα οπότε οι εντυπώσεις είναι σε σχέση με αυτό) πολύ ωραίο ήχο. μετά τις γύρες το πάω στο περίπτερο (ή μάλλον στα pit) της kawa κατεβαίνω δεν είδα κάποιον να κάνει κίνηση προς αυτόν οπότε ρωτάω τον τύπο εκεί να τα ξαναπάρω, πάρτο μου λέει, το ξαναβάζω μέσα, κάνω τις γύρες μου το ευχαριστήθηκα (πώς μπαίνανε στα δοκιμαστικά στις στροφές λίγο πριν με κώλο, ρόδα να πετάει και το πόδι ανοιχτό τέντα; εε καμία σχέση τόσο σιγά και χαλαρά σε μερικές περιπτώσει που η μηχανή διαμρτυρόταν) και μετά πάω και παίρνω το transalp αυτό 50 άλογα αλλά καμία σχέση, εντελώς πολιτισμένα, το πήρα άνετα, που το είχα λίγο άγχος, λόγω του fairing αλλά δεν είχα πρόβλημα, πάντως δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσιασε.
Μετά πήρα το v-strom 75 αλογάκια αυτό, επίσης πολιτισμένα, αλλά υπέροχο, πιο μαζεμένο το fairing από το transalp και το πήγα πολύ πιο άνετα, σαφώς τραβούσε καλύτερα από πιο χαμηλά, πολύ ωραία μηχανή, ααααααααααααααχ είμαι ερωτευμένος.
Δεν ξέρω πότε θα καταφέρω να το πάρω αλλά θα είναι το επόμενο