PDA

View Full Version : sos help



newrider
15/01/2006, 13:27
Γεια σας παιδιά όπως καταλάβατε από το nick είμαι καινούργιος στο club το πρόβλημα που έχω είναι ότι πριν ένα χρόνο πήρα από το alex pack που να μην έπαιρνα ένα τετράχρονο 50 scooter και όπως μου είπε ένας φίλος μηχανικός ή έχει κάψει βαλβίδα ή έχει τρυπήσει πιστόνι ξέρει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω ανταλλακτικά. Η προέλευση του είναι κίνα εταιρεία boatian το μοντέλο bt50qt-9 sos sos sos :bigcry:

Daemon
15/01/2006, 14:06
Χαζη ερωτηση αλλα στο Alex Pack οταν τους ρωτησες τι σου ειπανε?

afrolykos
15/01/2006, 14:30
παρε τηλ κινεζικη πρεσβεια εμπορικο τμημα
αυτη ειναι η δουλεια τους

αυτο ειναι το καλυτερο που μπορει να κανεις

αν εχεις αποδειξης αγορας απο εκει που το πηρες, και αν εχει εγγυηση βεβαια

και τελος ηξερες τι αγορασες και τι πληρωσες :yuck:

dirtbird
15/01/2006, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από newrider
Γεια σας παιδιά όπως καταλάβατε από το nick είμαι καινούργιος στο club το πρόβλημα που έχω είναι ότι πριν ένα χρόνο πήρα από το alex pack που να μην έπαιρνα ένα τετράχρονο 50 scooter και όπως μου είπε ένας φίλος μηχανικός ή έχει κάψει βαλβίδα ή έχει τρυπήσει πιστόνι ξέρει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω ανταλλακτικά. Η προέλευση του είναι κίνα εταιρεία boatian το μοντέλο bt50qt-9 sos sos sos :bigcry:

Αν έχει κάψει βαλβίδα μπορεί να δουλεύει (κουτσά-στραβά) ακόμα, αν έχει τρυπήσει πιστόνι όχι. Χμ.

Πάντως στην αγορά κυκλοφορούν ολόκληρα μοτέρ σκούτερ-παπιών και νούργια σαν (1) ανταλλακτικό με τιμές γύρω στα 100?....

sadengr
16/01/2006, 11:20
Ειναι αυτο που εχει στο διαφημιστικο του φυλλαδιο με 999 ευρω?

Αν ναι τοτε γραφει πως εχει 12 μηνες εγγυηση, δεν σε πιανει?.

stefanos
16/01/2006, 11:29
Δεν είναι ανάγκη να χρησιμοποιήσεις μαμίσια ανταλακτικά.

newrider
16/01/2006, 14:06
Για τους 12 μήνες που είπες sadengr όχι δεν με πιάνει αλλά που μπορώ να ρωτήσω για μοτέρ που είπες dirtbird αν υπάρχει μήπως ξέρεις; ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

OldMan
16/01/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Δεν είναι ανάγκη να χρησιμοποιήσεις μαμίσια ανταλακτικά.

Για την ακρίβεια...

ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να ΜΗΝ χρησιμοποιήσεις μαμίσια ανταλλακτικά !!!

:wave2: :wave2: :wave2:

dirtbird
17/01/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sadengr
Ειναι αυτο που εχει στο διαφημιστικο του φυλλαδιο με 999 ευρω?

Αν ναι τοτε γραφει πως εχει 12 μηνες εγγυηση, δεν σε πιανει?.
Δεν ξέρω ακριβώς, άνοιξε ένα περιοδικό και πάρε τηλέφωνα στους εισαγωγείς ανταλλακτικών (ΠΕΡΚΟ?) και ταιβανέζικων-κινέζικων σκούτερ.

Μία λογική τιμή -από όσο έχω ακούσει- είναι να βρεις μοτέρ κομπλέ μεταξύ 100-150 ?.(για καινούργιο μιλάω).

newrider
24/01/2006, 19:07
kalispera paidia mou eipangia tobriki mou oti teriazei apo pezo tetraxrono 50 scooter mipos xerei kaneis apo poio pezo scooter teriazei thanks:bigcry:

exotic2fast
26/05/2007, 12:13
Kala re file na agwraseis taper apo to supermarket ok alla kai mhxanaki as edines alla 600 euro na pareis 1 honda lead poy tha to eixes na to kaneis kai dwro sta eggonia soy. Pigene twra se kanena sinergeio kai pestoy ftiaksto kai aftos tha vrei antalaktika. Mi valeis pali kinezika.

X_NR750
26/05/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για την ακρίβεια...

ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να ΜΗΝ χρησιμοποιήσεις μαμίσια ανταλλακτικά !!!

:wave2: :wave2: :wave2:

:rotflmao: :bawl: :rotflmao:

KeLeYTiS
26/05/2007, 14:58
Πηγαινε σε ενα μηχανουργειο βρε φιλε και ταιριαξε ενα πιστονι

Επισης η βαλβιδα παλι μπορει να επισκευασθει η να αλλαχθει με καποια αλλη

Αν δεν ανοιξεις μοτερ δεν θα μαθεις ποτε

louros sak
01/06/2007, 13:21
Ούτε μαμίσια αντ/κα ούτε μαμίσιο μοτέρ ούτε μαμίσια..........
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις όμως το μαμίσιο κλειδί.

Αγόρασε ένα μοτέρ ρε φίλε να ησυχάσεις.:wave2:

nasos7
07/06/2007, 17:13
min doseis lefta gia na ftiazeis afto to prama kalitera bale karoulia sthn giagia sou kai kanthn patinh :uplate: mazepse kana lefto kai pare kati alo sthn anagh bres ena metaxirismeno DIO kalitero ine (^_^) ayth ine h gnomh mou

NX250
28/07/2007, 16:19
Agapite file NEWRIDER ki enas filos mou etsi tin patise. To alex pack apo oti xero gia ta mihanakia afta ehei exousiodotimeno service ( P.X stin thessaloniki akousa oti to service to ehei o Moto Amerikanos stin xirokrini. ) Mathe pou boris na to pas stin peiohi sou, tha ehou kai antalaktika fisiologika. Episis ta mihanakia afta einai antigrafes opote me digma se Honda, Yamaha, Suzuki, Kawasaki kati tha teriazei. Telos pire to mati mou to service manual apo to BT50 sto EMARKET.GR psaxto.