PDA

View Full Version : Παρνασσός - Snowboard



crazykiller
15/01/2006, 19:37
Αγαπητά μέλη και συμφορουμίτες σας ενημερώνω πως από Δευτέρα ΔΕΝ θα δουλεύω :nono: :nono: αλλά θα έχω άδεια!
Και μόνο για 2 εβδομάδες:hypnotize :hypnotize

Και επειδή μοτοσυκλέτα δεν παίζει με τέτοιο καιρο λόγω έλλειψη κατάλληλου εξοπλισμού:( αποφάσισα να την κάνω για βουνό (όχι για στροφιλίκια) αλλά για καταβάσεις.

Καλό κουράγιο (:bawl: :bawl: ) σε όσους δουλεύουν (χιχιχ):eyepop:



Υ.Γ. Προφανώς θα χάνω τα τεκτενόμενα στον κόσμο και στο φόρουμ :mad: ,αλλά θα το αντέξω!!!!

Alohaaaaaa:wave2: :wave2: :wave2:

webman
16/01/2006, 08:21
Καλή ξεκούρα και άντε με το καλό και εμείς σιγά σιγά.... Να δούμε πότε!! :bigcry: :bawl:

LINA
16/01/2006, 09:01
εγω παντως απ'το Σαββατο 21/1/06 θα ειμαι Παρνασσο για να απολαυσω το φρεσκοτατο χιονι που εριξε την προηγουμενη βδομαδα..... κι αμα σε πετυχω...... αλοιμονο σου:D

GST
16/01/2006, 10:36
O παρνασος για μενα Χ

Η ημερησια στις αργιες εχει παει 28 εουρο:hypnotize και το σουβλακι στην αραχωβα σε λιγο θα ειναι πιο ακριβο και απο την χοιρινη:sick: ..... εγω αραχωβα δεν ξαναπαταω ο πανικος και μονο θεαθινε...

ειχα παει το προυγουμενο σκ στο καρπενησι ...χιονι φουλ και με γεματο το χιονοδρομικο για τα δεδομενα τους ...και κατεβαινα μονος μου καθε φορα στα καρκλακια με την μια .....

:sun:

Cpt. Haddock
16/01/2006, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
O παρνασος για μενα Χ

Η ημερησια στις αργιες εχει παει 28 εουρο:hypnotize και το σουβλακι στην αραχωβα σε λιγο θα ειναι πιο ακριβο και απο την χοιρινη:sick: ..... εγω αραχωβα δεν ξαναπαταω ο πανικος και μονο θεαθινε...

ειχα παει το προυγουμενο σκ στο καρπενησι ...χιονι φουλ και με γεματο το χιονοδρομικο για τα δεδομενα τους ...και κατεβαινα μονος μου καθε φορα στα καρκλακια με την μια .....

:sun:

27 είναι τις αργίες αλλά και πάλι είναι πολύ...

Ούτως ή άλλως εγώ την Αράχωβα για φαγητό την έχω καταργήσει εδώ και χρόνια. Επιστροφή στις παλιές κλασσικές αξίες: Σουβλάκια Λειβαδειάς, από νόστιμες και ζουμερές γάτες :rotflmao: :rotflmao:

Ο Παρνασσός καλώς ή κακώς είναι η μόνη λύση για αυθημερόν...
(γι΄αυτό και μας τον πιάνουν)

Σάββατο εκεί θα είμαι λογικά...μαζί με όλο τον κόσμο...
:sick:

LINA
16/01/2006, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
O παρνασος για μενα Χ

Η ημερησια στις αργιες εχει παει 28 εουρο:hypnotize και το σουβλακι στην αραχωβα σε λιγο θα ειναι πιο ακριβο και απο την χοιρινη:sick: ..... εγω αραχωβα δεν ξαναπαταω ο πανικος και μονο θεαθινε...

ειχα παει το προυγουμενο σκ στο καρπενησι ...χιονι φουλ και με γεματο το χιονοδρομικο για τα δεδομενα τους ...και κατεβαινα μονος μου καθε φορα στα καρκλακια με την μια .....

:sun:

απο αθηνα.... το καρπενησι ,οντως πανεμορφο , πεφτει μακρια... αξιζει μονο για ΠΣΚ , οποτε η διαφορα του ποσου της ημερησιας που ειναι 27ευρω στον παρνασσο ερχεται με την βενζινη απο και προς το καρπενησι φτηνοτερα ειναι αλλα 200χλμ , και στο καπρενησι ειναι 18 ευρω η ημερησια , το σουβλακι το αποφευγεις φτιαχνοντας απ το σπιτι κατι πολυ ωραιες μπακετες που σε καλυπτουν , το μονο που δεν διορθωνεται ειναι ο κοσμος δυστηχως στον παρνασσο :sad:

dez
16/01/2006, 11:24
Καρπενησι??? Και κοντα να ταν, θα το σκεφτομουν παρα πολυ πριν παω. Το καρπενησι πρεπει να χει τη χειροτερη αναλογια ημερων που ειναι κλειστο_λογω_ανεμων/ανοιχτο. Εχω παει συνολικα περιπου 10 φορες και το χω βρει ανοιχτο μια! (κι αλλη μια που ανοιξαν καποιες πιστες με το ζορι κατα τις 12 το μεσημερι).

Υπαρχουν και τα καλαβρυτα κοντα στην αθηνα, γιατι να πας παρνασσο σωνει και καλα?

Cpt. Haddock
16/01/2006, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez

Υπαρχουν και τα καλαβρυτα κοντα στην αθηνα, γιατι να πας παρνασσο σωνει και καλα?

Γιατί η μία πίστα που αξίζει, η Στύγα, είναι μονίμως κλειστή... Μόλις πιάσει λίγο αεράκι, κλείνει



Ας την ξηλώσουν να ησυχάσουμε....

GST
16/01/2006, 11:28
ε αυτο με το κοσμο ρε παιδες ειναι το προβλημα να πληρωνεις ενα καρο λεφτα και να μην το φχαριστιεσε ...παντως να ξεκινησεις κατα της 6 απο αθηνα και εισαι στο χιονοδρομικο κατα της 8.30 γχαριστιεσε ενα 2ωρακι γιατι μετα πλακωνουν οι νυχτερινοι...ασε περυσι πηραμε παραμαζωμα ενα παιδακι που πεταχτηκε χωρις να αναψει το πρασινο ανθρωπακι και ευτυχως δεν επαθε τιποτα :( .....δε ξερω εγω εχω ξενερωσει τοσα χρονια ...πολυ εκμετάλευση

GST
16/01/2006, 11:30
αυτο κοντα στη τριπολη το ξερει κανεις λεει:confused:

Cpt. Haddock
16/01/2006, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
αυτο κοντα στη τριπολη το ξερει κανεις λεει:confused:

Αν λές για το Μαίναλο, πήγα μια φορά πέρισυ.

Συν:

- Κοντά στην Αθήνα (1 και 1/2 ώρα max)
- Λίγος κόσμος
- Καλό χιόνι (όταν έχει - βλέπε και στα πλην)
- ΤΟ μπαρ στην κορυφή με τσουκάλια φασολάδας και τραχανά!!!
- Φτηνό

Πλην:

- Λίγες πίστες και μικρές
- Κάκή διάταξη στα λιφτ (περπατάς αρκετά από το ένα στο άλλο)
- Λίγες φορές έχει χιόνι (χαμηλό υψόμετρο)
- Άσχημα πατημένο

πάρε και μια φωτό


33769

crazykiller
29/01/2006, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
εγω παντως απ'το Σαββατο 21/1/06 θα ειμαι Παρνασσο για να απολαυσω το φρεσκοτατο χιονι που εριξε την προηγουμενη βδομαδα..... κι αμα σε πετυχω...... αλοιμονο σου:D

Έλα ρε!!

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να δω το ποστ σου, εγώ πάνω ήμουν κάθε μέρα που ήταν ανοιχτό.
Αν και θα με είδες σίγουρα. Εκείνος που έπεφτε κάθε 10 μέτρα!!:rotflmao: :rotflmao:


Όσο αφορά αυτό που είπε ο GST έχεις δίκιο για την αράχωβα. Εγώ ούτε πατάω εκεί.
Υπάρχει και άλλα μέρη όμως που δεν τα λένε. Πχ εγώ έμενα στον Πολύδροσο. Μια χαρά χωριό, με 2 καλές καφετέριες-μπαρ και με φτηνό φαγητό.
Δεν βλέπω το λόγο να πάω στην δήθεν αράχωβα. Ας πάνε τα ψώνια και οι λεφτάδες εκεί για να είναι "ΙΝ".

Πάντως ευχαριστήθηκα χιόνι. Φωτό θα στείλω από εβδομάδα γιατί έκανα μ@λακία και ξέχασα να πάρω το DVD που τις γράψαμε

L.A.x6x9x
31/01/2006, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Γιατί η μία πίστα που αξίζει, η Στύγα, είναι μονίμως κλειστή... Μόλις πιάσει λίγο αεράκι, κλείνει



Ας την ξηλώσουν να ησυχάσουμε....


ASE poy einai monimos pagomeni !
mono gia patinaz kani!!!!!!!!!!
:smokin:

dukeandthecity
31/01/2006, 10:07
Ρεμαλια (και Λίνα) κανονίστε εκδρομη Β.Ελλαδα μπας και ξεστραβωθείτε σε κανα χιονοδρομικο της προκοπής (ο Θεος να τα κάνει).

Tropeas
31/01/2006, 10:23
Αντε κανονίστε κάπου να έρθω και εγώ με τον Αφρο για σοκολατομαχίες με τα θυληκα που δεν ξέρουν σκι... και εμας που δεν ρισκάρουμε να χτυπήσουμε αλλά να μας χτυπήσουνε απο το "πέσιμο", εεε Αφρο? :D :p :rotflmao: :lol:

dez
31/01/2006, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Ρεμαλια (και Λίνα) κανονίστε εκδρομη Β.Ελλαδα μπας και ξεστραβωθείτε σε κανα χιονοδρομικο της προκοπής (ο Θεος να τα κάνει).
Μακαρι να μπορουσα να πηγαινα μονο βασιλιτσα/καιμακ/πηγαδια/σελι και να μην ξαναπατουσα τη σανιδα μου στο γαμω-παρνασσο :D

dukeandthecity
31/01/2006, 11:23
Παιζει και σαλε moto.gr:D


35289

marios8
31/01/2006, 19:18
Ρε παλικαρια ο Παρνασσος ειναι πανεμορφο βουνο αλλα ξεκωλατε απο την Αραχωβα. Υπαρχουν πολα και ομορφα χωρια να μεινετε οπως η Αγοριανη, η Σουβαλα, η Αμφικλεια, η Τιθορεα κα. Ο κολημενος ο Αθηναιος θα παει Αραχωβα και θα του πιασουν τον κ@λο στο φαη, στη διαμονη, στη διασκεδαση αλλα τη Δευτερα στη δουλεια θα εχει ενα πλατυ χαμογελο γιατι πηγε στην ΑΡΑΧΩΒΑ:a31: :wave2:

crazykiller
31/01/2006, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Ρε παλικαρια ο Παρνασσος ειναι πανεμορφο βουνο αλλα ξεκωλατε απο την Αραχωβα. Υπαρχουν πολα και ομορφα χωρια να μεινετε οπως η Αγοριανη, η Σουβαλα, η Αμφικλεια, η Τιθορεα κα. Ο κολημενος ο Αθηναιος θα παει Αραχωβα και θα του πιασουν τον κ@λο στο φαη, στη διαμονη, στη διασκεδαση αλλα τη Δευτερα στη δουλεια θα εχει ενα πλατυ χαμογελο γιατι πηγε στην ΑΡΑΧΩΒΑ:a31: :wave2:

+1000

dukeandthecity
21/03/2006, 12:51
μερικές φωτο απο την Βασίλο και το σαλε-moto.gr


"Ρε γ@μώτο καπου έδω ηταν το προηγούμενο ΣΚ"


41658

dukeandthecity
21/03/2006, 12:54
"ρε καπου εδω ειναι σας λέω η εισοδος"


41659

dukeandthecity
21/03/2006, 12:55
"να τη που σας ελεγα. Εσυ ο χοντρος, λυπάμε αλλα δεν χωράς"


41660

dukeandthecity
21/03/2006, 12:56
"Αντε τωρα βουρ όλοι μέσα"


41661