PDA

View Full Version : Νεο διπλωμα....



KeLeYTiS
17/01/2006, 19:48
ΡΕ παιδια ξερετε ποσο περιπου παει για να δωσει καποιος ο οποιος δεν εχει διπλωμα για αυτοκινητο ουτε για μηχανακι?

Η κοπελα μου θελει να δωσει για 125 και πηραμε (απο γνωστο ) σημερα μια τιμη που μαζι με μαθηματα/παρασταση αλλα Χωρις τα παραβολα ειναι 600 ευρω....

Πολλα δεν ειναι???

Για πειτε ....

Για το αυτοκινητο ποσο παει δηλαδη? :rolleyes:

GhostDog
17/01/2006, 19:50
πολλά μου ακούγονται... αλλά απ' την άλλη δεν έχει δώσει σήματα. εγώ το πήρα με 300 (απ' αυτόν που έχει τις διαφιμήσεις στα περιοδικά μοτοσυκλέτας) αλλά είχα πάρει ήδη τα σήματα λόγω διπλώματος αυτοκινήτου...

KeLeYTiS
17/01/2006, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
πολλά μου ακούγονται... αλλά απ' την άλλη δεν έχει δώσει σήματα. εγώ το πήρα με 300 (απ' αυτόν που έχει τις διαφιμήσεις στα περιοδικά μοτοσυκλέτας) αλλά είχα πάρει ήδη τα σήματα λόγω διπλώματος αυτοκινήτου...

Και εγω πριν κανα 1-2 χρονια που εδωσα ειχα αυτοκινητου και εδωσα στον ΙΔΙΟ δασκαλο 300 ευρω κομπλε....

Ο αδελφος της κοπελας μου εχει κανονισει με δασκαλο για να βγαλει του αυτοκινητου (ουτε αυτος εχει τιποτα) με 700 ευρω...

Το θεμα ειναι οτι ειναι γνωστος και καταλαβαινετε αλλα αν ειναι πολλα μιση ντροπη δικη μου και μιση δικη του ....

paris-3
17/01/2006, 20:26
600 είναι πάρα πολλά μην πάει εκεί με τίποτα..!!Και εγώ σε αυτόν που διαφημίζει στα περιοδικά έβγαλα με 250 πλέον, και ένα φιλαράκι που έχει και αυτοκινήτου ακριβώς τα ίδια.Μην ξεχνάτε έχει και τα θεωρητικά της μηχανής, άρα κάτι πληρώνουν και για θεωρία και οι κάτοχοι διπλώματος αυτοκινήτου.Πάντως να ξέρεις φίλε πάνω από 350 είναι ακριβά, ρωτήστε και αλλού..!!:winka: :wave2:

GeorgeFZR
17/01/2006, 20:45
To ladwma to ipologizoume?:eyepop: :wave2:

Alx 84
17/01/2006, 23:16
Η τιμή εξαρτάται με το αν θα κάνεις θεωρητικά μαθήματα για να δώσεις τα σήματα. Έτσι όποιο βγάλεις πρώτο έρχεται πιο ακριβά. Εγώ έδωσα 600 για τουτού και 300 για μοτό απεριορίστων κυβικών. Οι τιμές πάντως παίζουν πολύ.

VeLiaR
17/01/2006, 23:29
Καλησπέρα παίδες,για το δίπλωμα όπως είπατε παίζει.Εγώ ξέρω από το καρντάσι μου,έδωσε 100 για γιατρούς,200 τα παράβολα για τα σήματα και μετά ότι πλήρωσε ήταν τα μαθήματα.Γύρω στο 500αρι του βγήκε αλλά κάτι άλλο δε γνωρίζω.Πάνω-κάτω πάντως ξέρω ότι τόσο βγαίνει 5 με 6 κατοστάρικα.