PDA

View Full Version : Περι κλειδωμένων ποστ



Cpt. Haddock
18/01/2006, 09:19
Αφορμή, όπως ίσως θα καταλάβατε, είναι το κλείδωμα ενός ποστ περι Αθεΐας...

Δε με βρίσκει σύμφωνο αυτή η πράξη.

Τουλάχιστον από την πλευρά μου, ευχαριστιόμουν τη συζήτηση κι ας διαφωνούσα κάθετα με τον Tai και ίσως και με άλλους. Δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτε, περαν της διαφωνίας μας σε αυτό το ζήτημα... και ούτε ποτέ με ενδιέφερε να τον πείσω για αυτά που (δεν) πιστεύω, ούτε αυτός άλλωστε.
δηλαδή έτσι νομίζω :rotflmao: :rotflmao:

Εγώ χαιρόμουν να βλέπω απόψεις διαφορετικές και να προσπαθώ να βρω ένα καλό αντίλογο.

Το θέμα όμως εξελίχθηκε σε μια προσωπική αντιπαράθεση και τελικά η όλη συζήτηση κλειδώθηκε...

Κρίμα...

Θάνο, προτείνω να βγάλεις τα δικά σου και του Gdevelek μηνύματα (έιτε τελείως, είτε να πάτε στις διαμάχες) και το υπόλοιπο να μείνει ανοιχτό και να συνεχιστεί. Δε βλέπω το λόγο μια προσωπική "κόντρα" να κάψει μια ολόκληρη συζήτηση.

Καλημέρα

:wave2:

hornet
18/01/2006, 09:33
ακριβως και γιαυτο το λογο κλειδωθηκε διοτι ανεκαθεν οι θρησκευτικου περιεχομενου συζητησεις καταληγουν παντα σε εντονες αντιπαραθεσεις που με τη σειρα τους γινονται προσωπικες...τωρα ηταν ο θανος και ο γιωργος
αλλες φορες ηταν αλλοι!!!!

Εδω γινονται πολεμοι για τη θρησκεια.

Καλυτερα ετσι για να μη χαλαμε και τις καρδιες μας
ειναι ορισμενα πραγματα που ειναι ταμπου για πολλους ανθρωπους και καλυτερα να αφηνονται στην ησυχια τους

crs-k
18/01/2006, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
..........................

Το θέμα όμως εξελίχθηκε σε μια προσωπική αντιπαράθεση και τελικά η όλη συζήτηση κλειδώθηκε...

Κρίμα...

Θάνο, προτείνω να βγάλεις τα δικά σου και του Gdevelek μηνύματα (έιτε τελείως, είτε να πάτε στις διαμάχες) και το υπόλοιπο να μείνει ανοιχτό και να συνεχιστεί. Δε βλέπω το λόγο μια προσωπική "κόντρα" να κάψει μια ολόκληρη συζήτηση.

Καλημέρα

:wave2:


Θα συμφωνησω.

Επειδη το εχω ξαναδει το "εργο" πολλες φορες, σε μια αντιπαραθεση ιδεων ΑΠΟΦΕΥΓΩ να απαντω προσωπικα, γι' αυτον ακριβως τον λογο.

Για το οτι δηλαδη, μπορει να εκληφθει λαθος απο τον "συνομιλητη" και να εκφυλιστει το θεμα σε "προσωπικη" αντιπαραθεση!

Αν και προσωπικα εχω βαρεθει λιγο μιας κι θα αναγκαστω να "επαναληφθω" (ισως) σε καποια θεματα, δεν ειμαι υπερ του "κλειδωματος" μιας συζητησης, αν δεν συντρεχουν ΠΟΛΥ σοβαροι λογοι.

Οι προσωπικες αντιπαραθεσεις, μπορουν να αποκοπτονται και να μεταφερονται στις "Διαμαχες" με αναλογο τιτλο.

Ειναι λιγο παραπανω δουλεια βεβαια για τους mods, αλλα ετσι πιστευω οτι δινεται και ενα μικρο "μαθημα" προς τους "εμπλεκομενους", στο οτι υπερεβησαν τα εσκαμμενα!


Καλημερα κι απο μενα! :wave2:

Cpt. Haddock
18/01/2006, 09:49
Στάθη δε θα συμφωνήσω.

Ο ρόλος του mod πρέπει να είναι να κρατάει τη συζήτηση σε κάποιο επίπεδο. Να παραφερθώ και να με κόψει να το δεχτώ. Και νομίζω είμαστε μεγάλα παιδιά και ξέρουμε ποια είναι τα όρια της ευπρέπειας. Αν όχι, όπως είπε και ο Χρήστος, θα τα μάθουμε έτσι.

Το κλείδωμα είναι εύκολη υπόθεση, αλλά δεν είναι το ζητούμενο.

Εγώ επίσης δε θεωρώ κανένα θέμα ταμπού, αλλά αυτό είναι άλλη υπόθεση, προσωπική καθαρά γνώμη.

Και ούτε θέλουμε να χαλάμε τις καρδιές μας εννοείται.

Δεν ξέρω, ξανασκεφτείτε το.

:wave2: :wave2:

BELZEBOYLIS
18/01/2006, 09:51
Θα συμφωνήσω με τον καπετάνιο ! Επίσης θεωρώ απαράδεκτο να κόβει την συζήτηση αυτός που ανέβασε τους τόνους.....!!!!

makis206
18/01/2006, 10:04
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Κάπταιν απλώς θα ήθελα απ'τα μέλη να καταλαβαίνουν τα όρια της φιλικής συζήτησης με της προσωπικής αντιπαράθεσης και απο'κεί στην επίθεση... Γι'αυτό το λόγο λέμε πως υπάρχουν και τα πμ άν και είμαι αντίθετος και σ'αυτό το δρόμο.

Ας γίνεται ρε παίδες η κουβέντα κι αν διαφωνείτε κάπου απλώς αναφέρετέ το. Δέν χρειάζονται τέτοιες επιθέσεις ειδικά σε άτομα που δεν γνωρίζονται προσωπικά, τί έχει να κερδίσει ο ένας απ'τον άλλο;

:beer: :beer:

Θάνος
18/01/2006, 10:05
Σε συζητήσεις που αφορούν σε θέματα ιδεολογίας και πίστης, πάνω στα οποία στηρίζεται μεγάλο κομμάτι της ψυχικής μας ισορροπίας, ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΟΛΟΙ να είναι ΠΟΛΥ προσεκτικοί!

Το βρίσκω υγειές και ως ένα βαθμό φυσιολογική αντίδραση να υπάρξει κάπόια ένταση. Εκείνο που δεν δικαιολογώ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ είναι ο χλευασμός, η ειρωνία, η κοροϊδία!

Εάν αναγνωρίζω στον εαυτό μου κάποιο λάθος στην εξέλιξη αυτή είναι ότι αντί να αγνοήσω το ύφος και να φύγω από την κουβέντα, μπήκα στη διαδικασία της αντιπαράθεσης και υπήρξα απότομος.

Πέρα απ'αυτό όμως η συνέχεια που δόθηκε ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!

Η συζήτηση κλειδώνεται ολόκληρη, γι'αυτούς ακριβώς τους λόγους και γιατί το θέμα απ'ό,τι φαίνεται πολλοί ΔΕΝ μπορούν να το χειριστούν με τον απαραίτητο σεβασμό. Εκτός και αν νομίζετε ότι μιλάμε για ποδόσφαιρο...

Τη συζήτηση την κλείδωσα ως moderator, κάτι που θα έκανα ούτως ή άλλως είτε ήμουνα υπεύθυνος για την εξέλιξη είτε όχι. Ωστόσο ως ένας από τους δύο υπεύθυνους για την εξέλιξη, πρέπει να δικαιολογήσω και τους λόγους..

gdevelek
18/01/2006, 10:17
Θα ήθελα να θέσω ένα προβληματισμό στους Διαχειριστές.

Γιατί τα όσα (ή ορισμένα) έγραψα στην κουβέντα εκείνη θεωρήθηκαν απαράδεκτα, αλλά οι 10άδες προσβλητικοί και χλευαστικοί χαρακτηρισμοί που έγραψε ο Λεωνίδας πέρασαν στο ντούκου;

Θα ήθελα μια απάντηση σ' αυτό.

Επίσης προτείνω να αφαιρεθούν τα μπινελίκια από τη κουβέντα και αυτή να συνεχιστεί από όσους ενδιαφέρονται, επί της ουσίας.

dukeandthecity
18/01/2006, 10:24
ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ:

Πολιτικα και θρησκευτικα δεν πρεπει να συζητουντε σε forum μοτοσυκλέτας.

Φυσικά ο καθένας έχει αποψη. Αλλα για αυτο ειναι το Δελεαρ.

Κακως δεν κλειδώθηκε νορίτερα. Και αν κάποιος ειναι mod η συμπεριφορά του πρέπει να ανάλογη.

φιλια στα μουστάκια.

DUKASII
18/01/2006, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ:

Πολιτικα και θρησκευτικα δεν πρεπει να συζητουντε σε forum μοτοσυκλέτας.

Φυσικά ο καθένας έχει αποψη. Αλλα για αυτο ειναι το Δελεαρ.

Κακως δεν κλειδώθηκε νορίτερα. Και αν κάποιος ειναι mod η συμπεριφορά του πρέπει να ανάλογη.

φιλια στα μουστάκια. ΝΑΙ ΣΩΣΤΑ..

ΩΡΑΙΑ ΑΠΟΨΗ..


ΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΔΕΛΕΑΡ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΡΕ ΚΑΡΝΤΑΣΙ..

:rotflmao: :rotflmao:

ΚΑΙ ΦΕΡΕ ΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΣΟΥΡΕΚΙ ΤΣΕΓΚΛΕΜΠΕΡΙΣ ΠΩΣ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ...:lol: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:


ΕΛΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΡΘΕΙΣ ΕΣΥ ΔΕΛΕΑΡ...ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ..

πολυ αιμα σου λεω θα δεις..

Θάνος
18/01/2006, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Θα ήθελα να θέσω ένα προβληματισμό στους Διαχειριστές.

Γιατί τα όσα (ή ορισμένα) έγραψα στην κουβέντα εκείνη θεωρήθηκαν απαράδεκτα, αλλά οι 10άδες προσβλητικοί και χλευαστικοί χαρακτηρισμοί που έγραψε ο Λεωνίδας πέρασαν στο ντούκου;

Θα ήθελα μια απάντηση σ' αυτό.

Επίσης προτείνω να αφαιρεθούν τα μπινελίκια από τη κουβέντα και αυτή να συνεχιστεί από όσους ενδιαφέρονται, επί της ουσίας.

Θα σου απαντήσω εγώ σε αυτό...

Γιατί κάποιες συμπεριφορές λειτουργούν προσθετικά στη διάθεση μας...

Αν υπάρχει γενικότερος χλευασμός ή ειρωνία θα δημιουργήσει εκνευρισμό.

Αν υπάρχει υπάρχει χιούμορ και πλάκα θα δημιουργήσει κέφι... κ.ο.κ.

Στην προκειμένη περίπτωση ήσουνα εσύ που έγραψες κάτι και με ενόχλησε. Θα μπορούσε να ήταν άλλος. Δεν γίνεται όμως να ενοχληθώ με κάτι που γράφτηκε στο παρελθόν. Ωστόσο έχει ήδη λειτουργήσει ως προηγούμενο την ώρα που το διαβάζω.

Η κουβέντα δεν θα συνεχιστεί σε αυτό το ποστ. Θα παραμείνει ως έχει για να μας διαβάζουνε και να μας θαυμάζουνε.

Είστε ελεύθεροι όμως ν'αρχίσετε ένα καινούργιο ποστ και να συνεχίσετε όσο θέλετε.

BELZEBOYLIS
18/01/2006, 10:32
gia na er8eis esi 'h kapoios allos mauros na to kleisei ....epidi den goustarei antipara8esh......den sfaksane ;) :D

dukeandthecity
18/01/2006, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΝΑΙ ΣΩΣΤΑ..

ΩΡΑΙΑ ΑΠΟΨΗ..


ΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΔΕΛΕΑΡ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΡΕ ΚΑΡΝΤΑΣΙ..

:rotflmao: :rotflmao:

ΚΑΙ ΦΕΡΕ ΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΣΟΥΡΕΚΙ ΤΣΕΓΚΛΕΜΠΕΡΙΣ ΠΩΣ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ...:lol: :rotflmao: :rotflmao: :bawl:


ΕΛΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΡΘΕΙΣ ΕΣΥ ΔΕΛΕΑΡ...ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ..

πολυ αιμα σου λεω θα δεις..

ακουγετε εντονα οτι το μοτοσακο σου δεν φτανει μεχρι το δελεαρ :rotflmao: :rotflmao:

οσο για τσουρεκια ..... να με το συμπαθειο :eyepop: :eyepop:

gdevelek
18/01/2006, 10:38
Υπεκφυγές.

Αφού τα όσα έγραψε ο Λεο "έχουν λειτουργήσει ως προηγούμενο" θα έπρεπε να αναφερθείς ΚΑΙ σ' αυτά όταν επενέβης, αντί να επιτεθείς αποκλειστικά σε μένα, λες και μόνο εγώ έγραφα σε υψηλούς τόνους.

Η αλήθεια, όπως τη βλέπω εγώ τουλάχιστον, και όπως την έχω επισημάνει και στον Στάθη, είναι ότι ο Λεο απολαμβάνει μιας ιδιότυπης ασυλίας στο φόρουμ, και το ότι είναι Διαχειριστής κατηγορίας σίγουρα δεν είναι άσχετο.

Αυτή η ασυλία δεν με ενοχλεί γενικά, αλλά δεν θα την αφήσω και ασχολίαστη σε μια τόσο καραμπινάτη εκδήλωσή της.

Θάνος
18/01/2006, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Υπεκφυγές.

Αφού τα όσα έγραψε ο Λεο "έχουν λειτουργήσει ως προηγούμενο" θα έπρεπε να αναφερθείς ΚΑΙ σ' αυτά όταν επενέβης, αντί να επιτεθείς αποκλειστικά σε μένα, λες και μόνο εγώ έγραφα σε υψηλούς τόνους.

Η αλήθεια, όπως τη βλέπω εγώ τουλάχιστον, και όπως την έχω επισημάνει και στον Στάθη, είναι ότι ο Λεο απολαμβάνει μιας ιδιότυπης ασυλίας στο φόρουμ, και το ότι είναι Διαχειριστής κατηγορίας σίγουρα δεν είναι άσχετο.

Αυτή η ασυλία δεν με ενοχλεί γενικά, αλλά δεν θα την αφήσω και ασχολίαστη σε μια τόσο καραμπινάτη εκδήλωσή της.

Δεν μπορώ να σε καταλάβω. Εννοείς να αναφέρεις την ιδιότητα του moderator σαν κάτι το σπουδαίο. Όπως και πολλοί άλλοι... Υπάρχει κάτι το σπουδαίο στο να έχω κάποιες επιλογές στην οθόνη μου τις οποίες χρησιμοποιώ για την ομαλή λειτουργία του φόρουμ;

Τουλάχιστον εγώ ως διαχειριστής κυρίως ταξινομώ τα ποστ που βρέθηκαν σε άσχετες κατηγορίες και την υπόλοιπη ώρα ασχολούμαι με τη δουλειά μου που αυτή τη στιγμή έχω παρατήσει για να εξηγώ τα αυτονόητα.

Λοιπόν θεωρώ ότι το θέμα έχει λήξει και τα συμπεράσματα είναι προφανή για όποιον θέλει να τα δει. Για τους υπόλοιπους που ακόμα θέλουν να ρίχνουν λάδι στη φωτιά δεν μπορώ να κάνω κάτι.

sniper
18/01/2006, 11:04
Εγώ πάλι έχω βαρεθεί να βλέπω τσακωμούς σε προσωπικό επίπεδο....

και έχω βαρεθεί να βλέπω να μας την λένε για τον Λεωνίδα....

και έχω βαρεθεί να μας την λένε για το ότι είμαστε Mods και την έχουμε δει κάπως όταν "σπαταλάμε" τον χρόνο μας διαβάζοντας όσα περισσότερα ποστ μπορούμε.. όσα οι υπόλοιποι δλδ δεν κάνουν επειδή δεν έχουν χρόνο (ενώ εμείς δεν έχουμε τίποτα καλύτερο να κάνουμε) είτε επειδή βαριούνται....


Προσωπικά λοιπόν δηλώνω ότι αν ξαναδώ ποστ που να αμφισβητεί κρίση Μοd θα το στείλω στο Πυρ το εξώτερο (σε όποια θρησκεία σας αρέσει - στον Καιάδα για τους υπόλοιπους) χωρίς εξηγήσεις ή προειδοποίηση.

Τέλος.

gdevelek
18/01/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

Προσωπικά λοιπόν δηλώνω ότι αν ξαναδώ ποστ που να αμφισβητεί κρίση Μοd θα το στείλω στο Πυρ το εξώτερο (σε όποια θρησκεία σας αρέσει - στον Καιάδα για τους υπόλοιπους) χωρίς εξηγήσεις ή προειδοποίηση.

Τέλος.

Προφανώς το "και οι κρίνοντες κρίνονται" δεν σε αγγίζει.

Κρίμα.

BELZEBOYLIS
18/01/2006, 11:17
ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΕΝΑΝ MOD ΠΑΤΕΡΑ ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΟΡΑ

ΠΟΙΗΤΗ ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΓΗΣ ....


:yuck:

Cpt. Haddock
18/01/2006, 11:22
Ρε σεις !!!

Έλεος μην το γυρνάτε πάλι σε αντιπαράθεση.

Εγώ ήθελα απλά να συνεχιστεί η συζήτηση περι αθεΐας που, κατ' εμέ, κακώς κλειδώθηκε.

Αφού δε γίνεται αυτό, θεωρώ το θέμα λήξαν.

Μην το χοντραίνουμε (και) εδώ.

DUKASII
18/01/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ πάλι έχω βαρεθεί να βλέπω τσακωμούς σε προσωπικό επίπεδο....



Προσωπικά λοιπόν δηλώνω ότι αν ξαναδώ ποστ που να αμφισβητεί κρίση Μοd θα το στείλω στο Πυρ το εξώτερο (σε όποια θρησκεία σας αρέσει - στον Καιάδα για τους υπόλοιπους) χωρίς εξηγήσεις ή προειδοποίηση.

Τέλος.

ΣΙΓΑ ΡΕ ΛΑΚΗ...

ΦΟΒΗΘΗΚΑΜΕ....


Τι ειναι αυτοι με τα Honda ρε πουστη μου...ολο απειλες και απο κοκο τιποτα...

marios8
18/01/2006, 15:27
Ωραια ωραια οποιος δεν συμφωνει μαζι μας κοβεται. :a18:

marios8
18/01/2006, 15:45
Λοιπον εχουμε και λεμε . Αυτη τη στιγμη εσυ εισαι ο κριτης εδω μεσα. Μπορεις αν θες να κοψεις καποιον, να κλεισεις μια κουβεντα κτλ. Δηλαδη εισαι καποιος με μεγαλη δυναμη θα μπορουσαμε να πουμε ενας Θεος. Οποτε για να μπορεσω να εκφραστω θα πρεπει να σε καλοπιασω (προσευχη) αλλα στην ουσια απο πισω θα κρυβεται ο φοβος της τυμωριας (κολαση). Φοβος - Θεος. Το επιασες το υπονοουμενο μεγαλε;) . Ελπιζω να καταλαβες πως λειτουργει η θρησκεια:wave2:

sniper
18/01/2006, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
..... Ελπιζω να καταλαβες πως λειτουργει η θρησκεια:wave2:

Η θρησκεία λειτουργεί μόνο αν καταλαβαίνεις αυτά που ακούς και τα γουστάρεις..... τα υπόλοιπα περί φόβου κλπ απευθύνονται σε αμόρφωτους και τους ανόητους....

Διαλέγεις και παίρνεις....

DUKASII
18/01/2006, 15:49
οπως τα λες ειναι φιλε..
και μιας και μονο με προσευχες και καλοπιασματα ο Σεβασμιοτατος δεν καταλαβαινει και πολλα..

αν μπορεις βαλε και μια 150 ε στο λογαριασμο απο κατω..
και θα γραφεις οτι σου κατεβει.
λοιπον
ο λογαριασμος ειναι της ΑΣΠΙΣ ΜΠΑΝΚ

και μπορεις να κανεις τη καταθεση τις γνωστες ωρες.


0345-2894-0011-0001.

marios8
18/01/2006, 15:59
Μην ξεχναμε το φιλοπτωχο. Τα κερια ειναι οπως μπαινετε δεξια και εχουν 1 ευρω (αστω κατω ρε αυτο κανει 1,5 το διπλα παρε):wave2: :lol: :wave2:

sonic22
18/01/2006, 20:51
ton dikiklo ton soutarame kanonika giati an den kanw lathos pali me mod eixe edoni adiparathesi (kai den milaw gia tin teliki me ton hornet pou ligoi diavasan)...

egw den provlimatizomai oute kai thelw na krinw kanena...
ta exoume janapei alloste... dikia sas i avli... emeis tsaba eimaste edw..
alla xwris emas (users-posters-meli) den tha eixe andiaferon i avli...

pisteuw oti kalo tha itan kapioi avlarxes na erixnan nero kai oxi ladi kamia fora...
apopsi mou fisika kai janalew oti den thalw na tin pw se kanena...

tespa ... kala na eimaste alla plz oxi logokrisia sta themata...
einai sigoura epikindina auta ta themata gia various tsakomous alla palevonde me ligi kali thelisi...

tai
20/01/2006, 19:07
Έχω να μπω 2-3 μέρες και δεν έζησα άμεσα την μάχη.
Ένας (αν όχι ο μοναδικός) που έφαγε αρκετό κράξιμο για της απόψεις του επι του θέματος είμαι και εγώ. Θα έπρεπε λοιπόν να σταματήσω να απαντάω, γιατί κάποιοι εκφράζονται με διαφορετικό τρόπο από αυτόν που λέγετε καλός, και γελάνε με το Θεό που ενώ εγώ Τον πιστεύω, αυτών τους φαίνεται αστείο ακόμα και να συζητούν την πιθανότητα υπάρξεως Του.
Μα αν τον πιστεύανε και τον σεβόντουσαν ΔΕΝ θα είχε νόημα μια τέτοια συζήτηση. Αυτή η συζήτηση έγινε με αυτήν ακριβώς την αιτία. Την διαφωνία.
Στην άποψη του καθενός δεν μπορούμε να βάλουμε φραγμούς και «πρέπει». Το ίδιο ισχύει και για την έκφρασή του. Δεν έχει σημασία πώς το λέει, αυτό που πιστεύει κάποιος, αλλά το ΤΙ λέει.
Οι καλοί τρόποι παίζουν στην πρόσωπο με πρόσωπο επαφή. Αλλά εκεί κάποιοι άνθρωποι ΔΕΝ μπορούν να εκφραστούν.
Ο μόνος τρόπος να μάθουμε τι σκέπτονται, είναι το internet, που πίσω από ένα nickname.ο καθένας εκφράζεται ελεύθερα.
Αν δεν μας αρέσει ο τρόπος του καθενός, αλλάζουμε σελίδα. Άλλωστε έχει μπόλικες αυτό το forum.
Ένα τόπος έμεινε χωρίς «πρέπει» και απαγορεύσεις στην έκφραση. Ας μην τον κάνουμε και αυτόν όπως όλο τον άλλον κόσμο.
Ας μην προσπαθήσουμε να βάλουμε στα δικά μας (σωστά?) καλούπια όσους είναι απέξω. Ίσως έχουν να μας πουν κάτι και εμποδίζοντάς τους, να μην το μάθουμε ποτέ.




Είναι μια πρόταση, με σεβασμό στον αφιλοκερδή κόπο των μοντ.

:beer: :beer:

nimbus
21/01/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
[.
Ας μην προσπαθήσουμε να βάλουμε στα δικά μας (σωστά?) καλούπια όσους είναι απέξω. Ίσως έχουν να μας πουν κάτι και εμποδίζοντάς τους, να μην το μάθουμε ποτέ.


:beer: :beer: [/B]

έγραψες:winka: :wave2:

crs-k
21/01/2006, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
έγραψες:winka: :wave2:


Εσυ? :winka: :wave2:

nimbus
21/01/2006, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εσυ? :winka: :wave2:


εγώ...τι?:D
ενώ εσυ?:winka: :wave2:

crs-k
21/01/2006, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
εγώ...τι?:D
ενώ εσυ?:winka: :wave2:


"Εσυ τι εγραψες" καλεεε ... :winka:


:lol: :rotflmao: :lol:

nimbus
21/01/2006, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
"Εσυ τι εγραψες" καλεεε ... :winka:


:lol: :rotflmao: :lol:

ότι συμφωνώ με κάποια φράση του tai:winka:
όρεξη για κουβεντούλα έχεις χρήστο ε?:)
Αλλά να'σαι σίγουρος, ότι μόλις γράψω, θα το δείς:lol: :lol: :lol:

crs-k
21/01/2006, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ότι συμφωνώ με κάποια φράση του tai:winka:
όρεξη για κουβεντούλα έχεις χρήστο ε?:)
Αλλά να'σαι σίγουρος, ότι μόλις γράψω, θα το δείς:lol: :lol: :lol:


Μου φαινεται ??? :blush:


:lol: :rotflmao: :lol:

nimbus
21/01/2006, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μου φαινεται ??? :blush:


:lol: :rotflmao: :lol:



ναι-ναι προδώθηκες:lol: :lol: :lol: :lol:

Akefalos
22/01/2006, 19:05
Μάλιστα τρισμέγιστε αφέντη sniper!!!:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

Μπας και μερικοί mods έχετε μείνει λίγα χρόνια πίσω?(Εκεί γύρω στο 70 όπου υπήρχε απεριόριστη ελευθερία λόγου στην Ελλάδα....)
Τι πάει να πει αν αμφισβητήσει κανείς ξανά κάποιον mod θα τον κόβεις?Απαγορεύεται?Δικαίωμα να κόβεις κάποιον έχεις μόνο όταν προσβάλλει ή βρίζει και όχι όταν διαφωνεί με σένα ,σε κρίνει ή κρίνει κάποιον όπως ο afro(αλήθεια τι σε κόβει?φίλος σου αδερφός σου?συγγενής ίσως?)

Λοιπόν θα στο πω όσο πιο απλά γίνεται.Τα χουντικά αυτά να τα πεις αλλού.Το φόρουμ αποτελείται απο και βασίζεται στα μέλη.Όχι σε σένα.

Άκου θα κόψει όποιον ξαναπεί για moderators.....
Δεν πάς καλά...Καλά λένε η εξουσία διαφθείρει....

sniper
24/01/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Μάλιστα τρισμέγιστε αφέντη sniper!!!:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

Μπας και μερικοί mods έχετε μείνει λίγα χρόνια πίσω?(Εκεί γύρω στο 70 όπου υπήρχε απεριόριστη ελευθερία λόγου στην Ελλάδα....)
Τι πάει να πει αν αμφισβητήσει κανείς ξανά κάποιον mod θα τον κόβεις?Απαγορεύεται?Δικαίωμα να κόβεις κάποιον έχεις μόνο όταν προσβάλλει ή βρίζει και όχι όταν διαφωνεί με σένα ,σε κρίνει ή κρίνει κάποιον όπως ο afro(αλήθεια τι σε κόβει?φίλος σου αδερφός σου?συγγενής ίσως?)

Λοιπόν θα στο πω όσο πιο απλά γίνεται.Τα χουντικά αυτά να τα πεις αλλού. Το φόρουμ αποτελείται απο και βασίζεται στα μέλη.Όχι σε σένα.

Άκου θα κόψει όποιον ξαναπεί για moderators.....
Δεν πάς καλά...Καλά λένε η εξουσία διαφθείρει....


και η μαλακία επίσης δεν κάνει καλό γιατί δεν κάνεις γνωριμίες.....

δεν είπα ότι κόβω όποιον αμφισβητεί τα λεγόμενά μου αλλά τα καθήκοντά μου εδώ μέσα....

Α!!! και παρενέσεις φιλαράκο στον εαυτό σου....

Akefalos
24/01/2006, 14:19
To poios leei malakies to krinoun oi ypoloipoi.

Parenaiseis tha kano se opoion goustaro apo ti stigmi pou den xrisimopoio asximi glossa i vrizo...

Oso gia to an exo gnorimies i filous de me gnorizeis opote den eisai se thesi na to ksereis.Kai kalo tha itan otan krineis kapoion apo 5 grammes pou egrapse na ton krineis sxetika me afto pou egrapse kai oxi gia asxeta themata(opos to an exei parees gnorimies klp)

Ki ego tha mporousa na sou po entelos afthaireta kai xoris na se gnorizo pos eisai aftarxikos kai apokleietai na se antexei kaneis gia parea apo afta pou eipes.Vlakeia de tha itan?Afou de se ksero sti zoi sou.

stavrogin
24/01/2006, 14:26
Εχω κι εγω παρατηρησει μια διαφορετικη ελαστικοτερη αντιμετωπιση προς τον αφρο
και πολυ καλως ειναι ετσι .Την αξιζει με το παραπανω και κακως τον αναφερετε.Αν μπορειτε κι εσεις ,τοτε παρακαλω... .Εξαλου οταν ο αφρο γραφει,γραφει με την ιδιοτητα του μελους κι οχι του moderator.

Δεν ακουγεται καλα οταν ο Θανος κλειδωνει ποστ στο οποιο εχει εμπλακει προσωπικα και ως ενα σημειο ευθηνεται κι ο ιδιος γιατι η αντιπαραθεση μεταξι δυο ατομων απαιτει την ευθηνη και των δυο κι οχι του ενος απο τους δυο.
Αλλα καλη πιστη βρε παιδια.Θελω να πιστευω οτι ο οποιοσδηποτε θανος μπορει να λειτουργει ως συζητητης αλλα και ως Moderator χωρις να μπλεκει την μια ιδιοτητα με την αλλη.Οποτε ,κανενα προβλημα.Αν ο Mod νομιζει οτι πρεπει να κλειδωθει το thread ,ας ειναι.Mπορουμε να ανοιξουμε αλλες εκατο συζητησεις για το ιδιο θεμα.

Αλλα ειναι λυπηρο οταν δυο ατομα ολισθενουν σε αντιπαραθεση, χωρις να ειναι σε θεση να μαζεψουν ,τον εαυτο τους επειδη παντα ο "αλλος" ριχνει το λαδι στη φωτια.

Τωρα αυτα που ειπες Sniper δεν ακουγονται καλα και ως moderator ειμαι αναγκαζμενος να σε κλειδωσω

:rotflmao:

gdevelek
24/01/2006, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Εχω κι εγω παρατηρησει μια διαφορετικη ελαστικοτερη αντιμετωπιση προς τον αφρο
και πολυ καλως ειναι ετσι .Την αξιζει με το παραπανω και κακως τον αναφερετε.Αν μπορειτε κι εσεις ,τοτε παρακαλω...



Διευκρίνισέ μου κάτι...

"Αν μπορείτε κι εσείς..."

Αν μπορούμε κι εμείς, ΤΙ;

stavrogin
24/01/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Διευκρίνισέ μου κάτι...

"Αν μπορείτε κι εσείς..."

Αν μπορούμε κι εμείς, ΤΙ;

Τωρα εγω πρεπει να προσπαθησω να σου εξηγησω,ή εσυ πρεπει να προσπαθησεις να καταλαβεις;
Εν ολιγης αυτο που δεν λεω, που ειναι και το ουσιωδες δεν χρειαζεται να γραφτει.

Κατατοπιστικος ετσι;:D

Θάνος
24/01/2006, 14:47
Ρε σεις... τι κόλλημα κι αυτό με το κλείδωμα;

Καταρχίν κλειδώνοντας το ποστ, κλείδωσα και τον εαυτό μου απ'έξω.

Θα μπορούσατε να σχολιάσετε αρνητικά αν έγραφα μόνο εγώ στο κλειδωμένο ποστ έχοντας τη δυνατότητα ως mod ή αν έσβηνα κάτι απ'όσα ειπώθηκαν και στη συνέχεια κλείδωνα το ποστ για να δημιουργήσω τις εντυπώσεις που θέλω.

Το κλείδωσα όπως ήταν για να μην υπάρξει συνέχεια και να ηρεμήσουν τα πνεύματα... και τα δικά μου μαζί. Αυτό δεν αφαίρεσε από κανέναν τη δυνατότητα να συνεχίσει την κουβέντα αλλού, καθαρά κι απ'την αρχή, όπως και έγινε.

Νομίζω ότι το βλέπετε πολύ λάθος το συγκεκριμένο θέμα και γίνεστε άδικοι.

Όσον αφορά στο θέμα της εμπλοκής μου, δεν βλέπω γιατί δεν μπορώ σαν Θάνος να έχω την οποιαδήποτε διαφωνία ή ένταση με κάποιον άλλο;

Το θέμα της διαχείρισης είναι καθαρά λειτουργικό. Είναι αστείο και που το αναφέρετε.

Akatanomastos
05/02/2006, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αφορμή, όπως ίσως θα καταλάβατε, είναι το κλείδωμα ενός ποστ περι Αθεΐας...


:wave2:

den tha ithela na mpo stin kouventa, mias kai den simetixa sti sizitisi peri atheias, an kai afou tin diavasa meta paratirisa pos eixe poli endiaferon..

afto pou tha ithela na po einai pos o CAPTAIN einai respect..kai se afto to thema alla kai se alla polla

CAPTAIN THEE PARE TIN PAE (FORUM)

tha se kernaga kai mia mpira alla afou eisai poio megalos esi prepei

:beer:

ten ten !! milou!!!