PDA

View Full Version : Θερμαινομενα γκριπς



Random
18/01/2006, 16:42
Ει ενδιαφερομαι και σιγουρα θα τα τοποθετησω..Μηπως ξερετε που μπορει να τα προμηθευτω και ποσο εχουν??
Τις προαλλες με το χιονια που πηγα βολτα εως το Λαυριο κοντεψα να πεθανω απο το κρυο...Οι δε χουφτες και τα καλα γαντια απλως επιβραδυνουν την κατασταση της ψυξης..Για αυτο κατεληξα οτι α τα βαλω τα γκριπς..Ειναι για εμενα απαραιτητα..:D

zolotas
18/01/2006, 16:58
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=263493#post263493

στην 2 σελιδα .........

αν θες τα μανισια .....dont know τιμη

DPF
18/01/2006, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Random
Ει ενδιαφερομαι και σιγουρα θα τα τοποθετησω..Μηπως ξερετε που μπορει να τα προμηθευτω και ποσο εχουν??
Τις προαλλες με το χιονια που πηγα βολτα εως το Λαυριο κοντεψα να πεθανω απο το κρυο...Οι δε χουφτες και τα καλα γαντια απλως επιβραδυνουν την κατασταση της ψυξης..Για αυτο κατεληξα οτι α τα βαλω τα γκριπς..Ειναι για εμενα απαραιτητα..:D

ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΕΧΟΥΝ 145 EURO ΡΩΤΗΣΑ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΓΙΑ AFTER ΔΕΝ ΞΕΡΩ .
:beer: :wave2:

zoudis
19/01/2006, 09:21
ρε παιδιά....ρε παιδιά...που νομίζετε ότι ζείτε....Γερμανία ? Β. Ευρώπη?
:nono:

Αυτά τα πράγματα για εκεί βγήκαν (θερμενομενα γκριπς). Στην Ελλαδά (Ιδίως στη νοτια) δεν εχουν χρησιμότητα. Ποσες μερες τον χρονο κανει πραγματικό ΚΡΥΟ στην Αθήνα ? 90 από τις 365 ? Και πολλες λέω....

Με χούφτίτσες να κόβει τον αέρα και γάντια να συγκρατούν λίγο την θερμοκρασία είσαι ΟΚ.

Εξάλλου, ξέρεις τι ζεστένουν οι χούφτες? Εχεις καβαλήση μοτό με θερμ. γκριπς? Μάλλον όχι....

Το εσωτερικό της παλάμης ζεστένουν, που είναι ήδη ζεστό. Για το εξωτερικό και κυρίως για τα δάκτυλα που τραβάν το ζόρι δεν κάνουν τίποτα....

Εμπειρίες προς γνώση και μόνο . :wave2:

simeon
19/01/2006, 10:15
παντως οσοι κανουν ταξιδια και τα δοκιμασουν μια φορα μετα τα βαζουν παντα στην μηχανη τους αυτο κατι σημαινει ;)

αλλωστε στο ταξιδι οτι χουφτες και γαντια να εχεις μετα απο μια ωρα τα χερια σου παγωνουν...

zeli
19/01/2006, 13:13
www.louis.de και γράφετε saito στο search engine που υπάρχει στο site.Κοστίζουν 34€ και είναι πολυ δυνατότερα και από αυτά των BMW.

τωρα για το αν χρειάζονται ή όχι το ξέρουν μόνο αυτοί που ταξιδευουν το χειμώνα.;)

Υ.Γ. Η χρήση της μοτό ως scooter δεν είναι ταξίδι...:lol:

zoudis
19/01/2006, 13:39
τωρα για το αν χρειάζονται ή όχι το ξέρουν μόνο αυτοί που ταξιδευουν το χειμώνα.

Υ.Γ. Η χρήση της μοτό ως scooter δεν είναι ταξίδι...

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

argy_kap
19/01/2006, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
www.louis.de και γράφετε saito στο search engine που υπάρχει στο site.Κοστίζουν 34€ και είναι πολυ δυνατότερα και από αυτά των BMW.

τωρα για το αν χρειάζονται ή όχι το ξέρουν μόνο αυτοί που ταξιδευουν το χειμώνα.;)

Υ.Γ. Η χρήση της μοτό ως scooter δεν είναι ταξίδι...:lol:

Zeli, τα έχεις δοκιμάσει? Κάνουν καλή δουλειά? Θέμα προβλήματος στα ηλεκτρικά παίζει?

Αν ψήνεται και κανείς άλλος και κάνουν δουλεία κάνουμε και μια ομαδική για καλύτερα ταχυδρομικά

Bil
19/01/2006, 17:06
Τώρα ρίχνω και εγώ μια ψήφο για την ομαδική παραγγελία. Μα μόνο 34 Ευρώ !!! Τι έιναι αυτό....10 πακέτα τσιγάρα !!! :eyepop:
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν έχει σαφείς οδηγίες εγκατάστασης και όχι στα :yuck: γερμανικά...

argy_kap
19/01/2006, 17:20
Και εμένα τα γερμανικά μου είναι ανύπαρκτα...αλλά είδα οτι έχει απίστευτα πράγματα σε χαμηλές τιμές....ψήθηκα και για τα φλασάκια με LED (!!)......έχει ψωνίσει κανείς απο εκεί? Στέλνουν εκτός Γερμανίας?

simeon
20/01/2006, 08:48
Στελνουν και μαλιστα αρκετα γρήγορα! (μια εβδομαδα περιπου)
Ειχα παρει 2 λουκετα abus, που εδω τα πουλανε 80ευρω το ενα και μου ήρθαν 90 και τα δυο (SHIPPING INCLUDED!!!)!!!

zeli
20/01/2006, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
έχει ψωνίσει κανείς απο εκεί? Στέλνουν εκτός Γερμανίας?

Βρε να δεις ενδιαφέρον...:) :)

Λοιπόν.Η καταναλωσή τους είναι 40w στο starter 20 στο Η και 10 L.Οπότε καταναλώνει λιγότερο και απο μια λάμπα Η4.
Τα έχει φίλος σε caponord και τα έχω κάνει κι εγω παραγγελία για το δικό μου.
Η παραγγελία γίνεται ως εξής. Στέλενετε ένα mail στο order@luis.de και τους λέτε τι θέλετε.(εχει και κωδικό προιόντος)
σας απαντούν ρωτωντας σας την διευθυνση αποστολής και σας στέλνουν έναν τραπεζικό λογαριασμό για κατάθεση.Εδω είναι το δυσάρεστο διοτι το εμβασμα εξωτερικου κοστίζει 18€:eyepop: .
Μολις κατατεθει το ποσό και την επόμενη μέρα παιρνετε ένα mail που λέει οτι το πακέτο φορτόθηκε την τάδε και ερχεται με DHL post.(Γερμανικό ταχυδρομείο).
Τα δικά μου καθώς και 4 ακόμη φίλων (group buy) είναι στο δρόμο.
Κρίμα ρε παιδιά γιατι αν ήξερα οτι υπάρχει τέτοιο ενδιαφέρον θα το είχα ποστάρει ποιο νωρίς:sad: :sad: .

Παντως μην αγχώνεστε και τα δικά μου γερμανικά είναι του Ε.Ο.Τ αυτά με σήμα το καμάκι:lol: :lol: :lol: :wave2:

spet
20/01/2006, 10:16
Παιδιά εάν γίνει ομαδική παραγγελία θερμαινόμενων grips είμαι και εγώ μέσα :wacko:

Bil
20/01/2006, 15:17
Εγώ πάντως έστειλα ερώτηση στο τεχνικό τμήμα τους για να δώ αν ταιριάζουν στο V-Strom. Και αν η απάντηση είναι θετική...ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ καν....
Zeli έιχε κάποιο πρόβλημα στην εγκατάσταση ο φίλος σου με το Capo που τα έβαλε ;
Είναι universal ;

zeli
20/01/2006, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
Zeli έιχε κάποιο πρόβλημα στην εγκατάσταση ο φίλος σου με το Capo που τα έβαλε ;
Είναι universal ;

Είναι για τιμόνι 22mm διάμετρο.Οπότε κάνουν για όλα τα on-off με κλασικό τιμόνι.Τα έβαλε στο μηχανικό μας αλλά δεν νομίζω οτι είναι δυσκολη η εγκ/ση τους.Αν κάνετε search στο forum υπάρχει και σχετικό διαγραμμα.
:wave2: :wave2:

Random
20/01/2006, 17:24
Paidia eyxaristo alla ego tha balo tis suzuki me 145Euro..oytos i allos ti mixani tha tin kratiso gia polla eti opote:smilea: as balo ta mamisia...

Bil
20/01/2006, 18:07
Zeli είχες δίκιο !!
Άψογο site ! Μάλλον μαζευόμαστε 10 άτομα για τα grip οπότε ...νά'σαι καλά...:wave2:

argy_kap
21/01/2006, 15:02
Ξεκινάμε λίστα......

1. argy_kap
2.
3.


Άντε να βλέπω......