PDA

View Full Version : Manual ΓΙΑ Dl650 ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ



llrnr
18/01/2006, 18:00
ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ MANUAL ΓΙΑ DL650 ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ?
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ''ΑΝΕΒΑΣΕΙ'' ΚΑΠΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ?

Bil
19/01/2006, 11:55
Αν αναφέρεσαι στο μικρό μανουαλ που είναι κάτω από τη σέλα της μηχανής, τότε αυτό αν έχεις μοντέλο κανονικής εισαγωγής και όχι παραεισαγωγής είναι ΚΑΙ στα ελληνικά.
Αν εννοείς το αναλυτικό μάνουαλ των 300 και ... σελίδων αυτό υπάρχει από οσο γνωρίζω μόνο στα αγγλικά σε ηλεκτρονική μορφή και αν θυμάμαι καλά μπορείς να το κατεβάσεις και από το ελληνικό site για V-Strom www.vstrom.gr

Αλλι'ως ρώτα αν μπορεί να στο δώσει κανενας έλληνας μάστορας εξουσιοδοτημένου service ...ματι λέω...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

costas81
23/01/2006, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
Αν αναφέρεσαι στο μικρό μανουαλ που είναι κάτω από τη σέλα της μηχανής, τότε αυτό αν έχεις μοντέλο κανονικής εισαγωγής και όχι παραεισαγωγής είναι ΚΑΙ στα ελληνικά.
Αν εννοείς το αναλυτικό μάνουαλ των 300 και ... σελίδων αυτό υπάρχει από οσο γνωρίζω μόνο στα αγγλικά σε ηλεκτρονική μορφή και αν θυμάμαι καλά μπορείς να το κατεβάσεις και από το ελληνικό site για V-Strom www.vstrom.gr



Ρε φιλε το δικο μου δεν το εχει στα ελληνικα και δεν ειναι παραεισαγωγης!Θα μου αποσταλει μαζι με εγγυηση απο Σφακιανακη!

Οσο για το manual στο vstrom.gr το κατεβασα και δεν ειναι στα ελληνικα!

Bil
23/01/2006, 19:08
Κώστα και σε μένα κάτω από τη σέλα ήταν όλα εκτός από το ελληνικό, που μου ήρθε μαζί με το βιβλίο συντήρησης - εγγύηση αφού πήρα εγώ τηλέφωνο και εστειλα ενα φάξ Σφακιανά γιατί ο δικός μου έμπορος το είχε ψιλοαμελήσει...
Αλλά αφού το απέκτησα με αυτόν τον τρόπο....το έβαλα κάτω από τη σέλα και αυτό..;) :lol: :lol: :lol:

athandim
24/01/2006, 10:16
Η ύπαρξη ελληνικού εγχειριδίου χρήσης και βιβλίου συντήρησης είναι η απόδειξη οτι το μηχανάκι είναι επίσημης εισαγωγής...

Με αυτά τα δυο (και τον αριθμό πλαισίου) σε περίπτωση μεταπώλησης γνωρίζουμε αν η μοτοσυκλέτα είναι παραλληλης εισαγωγής ή επίσημης...(και φυσικά, αναλογα διαμορφώνεται και η τιμή...)

Γι αυτό η αντιπροσωπία τα δίνει, αφού πρώτα τσεκάρει τον αριθμό πλαισίου....

athandim
24/01/2006, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από llrnr
ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ MANUAL ΓΙΑ DL650 ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ?

Για να το πω απλά:

- Αν έχεις V-Strom επίσημης εισαγωγής και έχεις χάσει το manual ίσως και να σου δώσουν άλλο....Τηλεφώνησε στο Σφακιανάκη, στα κεντρικά (210-3499000) και ζήτα το τμήμα εγγυήσεων. Θα βγάλεις άκρη.

- Αν έχεις παράλληλης εισαγωγής, ξέχνα το...Πήγαινε στο μαγαζί που το αγόρασες μήπως και....(χλωμότατο το κόβω), αλλιώς φωτοτυπίες από φίλο-γνωστό σου... :wave2:

dvavoul
10/02/2006, 20:42
llrnr ΥΠΟΜΟΝΗ. Άν και δέν την πήρα ακόμη, (αύριο έχω κλείσει ραντεβού για test drive) θα σας το ανεβάσω από crack. σσσσσσσσσσσσσσ. τσιμουδιά.

Vstrommer71
12/02/2006, 01:19
Πηγαίντε στα τμήματα ανταλλακτικών και παραγγείλετε το σαν ανταλλακτικό.Έχει κανονικό part number,το έχω πάρει.Αύριο θα σας γράψω τον αριθμό:sun:
Εξωτερικά είναι κάπως ΕΤΣΙ (http://i24.ebayimg.com/03/i/04/1c/07/f1_1_b.JPG)

Vstrommer71
14/02/2006, 00:14
Tό βρήκα.
Γράφτε....
99500-36130-01GR
(Ισχύει για το Κ4,προφανώς για τα μεταγενέστερα κυκλοφορεί άλλο,αλλά με μικρές έως ασήμαντες διαφορές):smilea:

llrnr
28/02/2006, 10:57
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ MANUAL...PLEASE...!!!
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ dvavoul...ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ...???

mitsos75
29/03/2006, 10:49
To manual το ζητησα απο τον Σφακιανακη και μου απαντησε οτι δεν το πουλαει σαν ανταλλακτικο γιατι το μεταφραζουν αυτοι και το δινουν σε κατοχους vstrom που τα εχει εισαγει ο Σφακιανακης (!). Το δικο μου (μοντ. 2006) το αγορασα απο αλλον dealer και διεθετε manual σε αλλες γλωσσες. Υπαρχει καπου να το κατεβασω?
Ή να το βγαλω φωτοτυπια απο καποιον συμφορουμιτη?

thnx

suzukimaniac
20/04/2006, 17:03
Παιδες το βιβλιαρακι το δινει η αντιπροσωπεια....με κοστος βεβαια...της ταξεως των 126 ευρω!!!!ΑΝ μπορει κανεις να το βρουμε δια της τζαμπα οδους....

Vstrommer71
28/04/2006, 02:03
Οποιος θελει να του το δωσω σε φωτοτυπιες να μου στειλει πμ.Εχω το service manual(δηλ το αναλυτικο του συνεργειου).Οποιος λοιπον αρεσκεται να γνωριζει τα παντα για το μηχανακι του και να του βαζει χερι,ας σπευσει.Καπου διαβασα οτι η αντιπροσωπεια δεν το δινει σαν ανταλλακτικο και αυτο μου την δινει στα νευρα!:mad: