PDA

View Full Version : Παπι Ή ΜηΧανη?



christin
23/03/2004, 13:09
ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ!!! ΤΟ ΔΙΛΗΜΜΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΠΙ (KAZE-R) 'H ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΗΧΑΝΗ (KATI SE AX-1, 'H SHEROW ΠOY EINAI ΠIO ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗΜΑ ΓIA AΡXH)? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΜΩΣ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΠΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΙΛΟ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΟΙΠΟΝ, ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΑΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΗΧΑΝΗ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΡΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΠΙ. ΕΠΙΣΗΣ, ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΩ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΜΕΝΙΔΙ - ΑΘΗΝΑ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ.........

DUKASII
23/03/2004, 13:10
MOTOSYKLETA!

bikersonly
23/03/2004, 13:12
Serow ή AX-1 είναι πολύ καλή λύση!Και καλές μοτό που θα σε βοηθήσουν πολύ στην αρχή!!Και θα μπεις και στον κόσμο των μοτό πολύ καλύτερα από παπί!

Julius
23/03/2004, 13:20
me tipota papi, h motosykleta einai safos asfalesterh apo to papi - scooter klp

almalibera
23/03/2004, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Serow ή AX-1 είναι πολύ καλή λύση!Και καλές μοτό που θα σε βοηθήσουν πολύ στην αρχή!!Και θα μπεις και στον κόσμο των μοτό πολύ καλύτερα από παπί!

Συμφωνω!! Να παρεις Serow που ειναι και πιο μαχημο, και πιο ευκολοδήγητο, και χαμηλο, και μη γκαζιαρικο (:mad:) , και εντουρακι και ........και .......και..... !!!!!!!

χα!!:evil:

christin
23/03/2004, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
Συμφωνω!! Να παρεις Serow που ειναι και πιο μαχημο, και πιο ευκολοδήγητο, και χαμηλο, και μη γκαζιαρικο (:mad:) , και εντουρακι και ........και .......και..... !!!!!!!

χα!!:evil:

ΑΠ' ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΗΧΑΝΗ. ΕΣΥ ME TI ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ? ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΜΕ ΠΟΙΑ?

cityfly
23/03/2004, 13:33
καλημέρα χριστίνα τι κάνεις

καλά; :D :D



πάλι τα ίδια θα λέμε ρε Χριστίνα :nono:
δεν υποτίθεται ότι σε πείσαμε να πάρεις μηχανή και όχι παπί
εεεεεεεεεεε;

εξάλλου το παπί θα εξαφανιστεί άμα το καβαλήσεις
δυο μέτρα γυναίκα θα το ψάχνουμε


προτίνω ΑΧ-1 ή kawa Sepra (έτσι δεν το λένε βοηθείστε οι υπόλοιποι) και βέβαια το serrow (μ αρέσει περισσότερο από τα άλλα):rotflmao: :rotflmao:

αλλά που σε ό,τι πάρεις πάρτο γρήγορα σε περιμένουμε αύριο εξέδρα στο 5χ5 πώς θα έρθεις :lol: :lol:

NLS
23/03/2004, 13:37
εννοείται μηχανή - δεν είναι καν ζήτημα

almalibera
23/03/2004, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από christin
ΑΠ' ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΗΧΑΝΗ. ΕΣΥ ME TI ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ? ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΜΕ ΠΟΙΑ?


Ναι, με μηχανή ξεκίνησα (δεν μ'αρεσουν τα παπια και τα σκουτερ) και ξεκίνησα με αυτην που εχω τώρα...το serow...:)
Ειναι π.φιλικό και συγχωρεί λαθη...:winka:

bikersonly
23/03/2004, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από christin
ΑΠ' ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΗΧΑΝΗ. ΕΣΥ ME TI ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ? ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΜΕ ΠΟΙΑ?

Λοιπόν Christin μου! Το καλύτερο είναι να ξεκινήσεις με μοτό.Όπως σε συμβούλεψαν και τα υπόλοιπα παιδιά.Θα ήταν καλύτερα να έρθεις σε μια συνάντηση μας να μας γνωρίσεις κι όλας αλλά και να δεις τις διαφορές στις μοτό.Στην παρέα μας υπάρχουν όλων των ειδών! :winka: Χώρια που περνάμε και καλά!!!χαχα! :D

Αλλά παπί ούτε να το σκέφτεσαι κατ εμέ! :winka:

Μιχάλης!:wave2:

almalibera
23/03/2004, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Λοιπόν Christin μου! Το καλύτερο είναι να ξεκινήσεις με μοτό.Όπως σε συμβούλεψαν και τα υπόλοιπα παιδιά.Θα ήταν καλύτερα να έρθεις σε μια συνάντηση μας να μας γνωρίσεις κι όλας αλλά και να δεις τις διαφορές στις μοτό.Στην παρέα μας υπάρχουν όλων των ειδών! :winka: Χώρια που περνάμε και καλά!!!χαχα! :D

Αλλά παπί ούτε να το σκέφτεσαι κατ εμέ! :winka:

Μιχάλης!:wave2:

έτσι...έτσι...
Θα δεις απο παπακια μεχρι 1000αρια και πού ξερεις μπορει να καβαλήσεις και καμια να δεις πως ειναι..(να καβαλήσεις μονο ε, οχι να οδηγήσεις...μην ξεθαρρευουμε...χα!!)

Στην επομενη συναντηση και εσυ!!:winka:

milaber
23/03/2004, 13:56
Πάντως αν καταλλήξεις στο παπί, με τίποτα Kaze- R!
Aν ήμουν στη θέση σου και πήγαινα για παπί θα έπαιρνα ή το Innova (το έχω,το έχω!) ή το νέο Crypton!

Πάντως αν θέλεις να ρισκάρεις μεταχειρισμένο πάρε ένα από αυτά που σου συστήνουν παραπάνω.

sniper
23/03/2004, 13:57
Οτιδήποτε άλλο...

(ουτε scooter βέβαια)



:wave2:

christin
23/03/2004, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
Ναι, με μηχανή ξεκίνησα (δεν μ'αρεσουν τα παπια και τα σκουτερ) και ξεκίνησα με αυτην που εχω τώρα...το serow...:)
Ειναι π.φιλικό και συγχωρεί λαθη...:winka:

ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΠΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΕ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ. ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗ ΘΑ ΚΑΤΑΛΕΙΞΩ! Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!:lol:

almalibera
23/03/2004, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από christin
ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΠΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΕ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ. ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ, ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗ ΘΑ ΚΑΤΑΛΕΙΞΩ! Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!:lol:


να σαι καλα, δεν κανει τίποτα.

:)


Αλλα προς τί τα γέλια? τοσο αστεια ήταν αυτα που είπα??

bikersonly
23/03/2004, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera

Αλλα προς τί τα γέλια? τοσο αστεια ήταν αυτα που είπα??

:confused:

code
23/03/2004, 14:17
Δίμετρη ξανθιά γυναικάρα...... :nono: :yuck: άσε τα δήθεν διλήμματα και πάρε

την μοτοσυκλέτα που θα ανεβάζει την......

ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ σου στα ΚΟΚΚΙΝΑ

και μόνο που θα την κοιτάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :p :) :beer:






αυτά..... ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!! :wave2:

almalibera
23/03/2004, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από code
Δίμετρη ξανθιά γυναικάρα...... :nono: :yuck: άσε τα δήθεν διλήμματα και πάρε

την μοτοσυκλέτα που θα ανεβάζει την......

ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ σου στα ΚΟΚΚΙΝΑ

και μόνο που θα την κοιτάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :p :) :beer:






αυτά..... ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!! :wave2:


και εγω αυτο ήθελα να κανω τότε αλλα βλεπεις η R6 μου επεφτε λίγο ακριβήκαι αποτομη για αρχη........:winka:

bikersonly
23/03/2004, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από code
Δίμετρη ξανθιά γυναικάρα......

Και εσύ βρε Γαλάτεια που ξέρεις ότι είναι δίμετρη και ξανθιά και γυναικάρα??? :confused:

χαχαχα!!! :lol: :lol: Ε ρε δεν πάμε καλά λέμεεε!!!!! :wave2:

almalibera
23/03/2004, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Και εσύ βρε Γαλάτεια που ξέρεις ότι είναι δίμετρη και ξανθιά και γυναικάρα??? :confused:

χαχαχα!!! :lol: :lol: Ε ρε δεν πάμε καλά λέμεεε!!!!! :wave2:

μπορει να χουν βγει για καφε!!

Το αποκλείεις??

bikersonly
23/03/2004, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
μπορει να χουν βγει για καφε!!

Το αποκλείεις??

Όχι δεν το αποκλείω.Απλώς για να ρίξει φως στο σκοτάδι ρώτησα!Για επιβεβαίωση!Εδώ σε αυτό το φόρουμ εμείς δεν κάνουμε παραπληροφόρηση για τίποτα.Για αυτό! :winka: :lol:

NLS
23/03/2004, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από code
Δίμετρη ξανθιά γυναικάρα...... :nono: :yuck: άσε τα δήθεν διλήμματα και πάρε

την μοτοσυκλέτα που θα ανεβάζει την......

ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ σου στα ΚΟΚΚΙΝΑ

και μόνο που θα την κοιτάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :p :) :beer:






αυτά..... ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!! :wave2:

Ναι γιατί δεν θα την οδηγεί

bikersonly
23/03/2004, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
Ναι γιατί δεν θα την οδηγεί

χαχαχα!!! Α ρε Νικόλα!!χαχα! :lol: :lol: :rotflmao:

cityfly
23/03/2004, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Και εσύ βρε Γαλάτεια που ξέρεις ότι είναι δίμετρη και ξανθιά και γυναικάρα??? :confused:

χαχαχα!!! :lol: :lol: Ε ρε δεν πάμε καλά λέμεεε!!!!! :wave2:


Κι όμως Μιχάλη σωστά τα λέει η Γαλάτεια

δεν είδες και το δικό μου ποστ ότι

"δυο μέτρα γυναίκα άμα ανέβει στο παπί ούτε που θα φαίνεται"

almalibera
23/03/2004, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Όχι δεν το αποκλείω.Απλώς για να ρίξει φως στο σκοτάδι ρώτησα!Για επιβεβαίωση!Εδώ σε αυτό το φόρουμ εμείς δεν κάνουμε παραπληροφόρηση για τίποτα.Για αυτό! :winka: :lol:

Βρε Χριστινακι για επισύναψε καμια φωτο για να δουνε αν οντως ισχύει ο χαρακτηρισμός..

christin
23/03/2004, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
έτσι...έτσι...
Θα δεις απο παπακια μεχρι 1000αρια και πού ξερεις μπορει να καβαλήσεις και καμια να δεις πως ειναι..(να καβαλήσεις μονο ε, οχι να οδηγήσεις...μην ξεθαρρευουμε...χα!!)

Στην επομενη συναντηση και εσυ!!:winka:


ΣΑΣ ΕΙΔΑ! ΣΑΣ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΠΙΤΑ! ΝΑΙ....ΝΑΙ! ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ CODE, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΩ ΟΛΟΥΣ! ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ... ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩ....ΕΧΜ ..... ΝΑ ΚΑΒΑΛΗΣΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ!!!:beer:

cityfly
23/03/2004, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από christin
ΣΑΣ ΕΙΔΑ! ΣΑΣ ΕΙΔΑ ΣΤΗΝ ΠΙΤΑ! ΝΑΙ....ΝΑΙ! ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ CODE, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΩ ΟΛΟΥΣ! ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ... ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩ....ΕΧΜ ..... ΝΑ ΚΑΒΑΛΗΣΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ!!!:beer:


έλα ρε χριστινάκι γιατί το κάρφωσες αμέσως...........:bigcry:
πάνω που είχαμε αρχίσει να τους πειράζουμε λιγάκι :bawl:

bikersonly
23/03/2004, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
Βρε Χριστινακι για επισύναψε καμια φωτο για να δουνε αν οντως ισχύει ο χαρακτηρισμός..

Έτσι .....έτσι!!!χαχα!!!

Αλλά για πειστήρια πρέπει να είναι δίπλα σε μονάδα μέτρησης..Π.χ μπασκέτα!!χαχαχ!!! Γιατί εμείς εδώ κάνουμε ρεπορτάζ!!! :lol: :lol: :lol:

christin
23/03/2004, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
Ναι γιατί δεν θα την οδηγεί


ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ? Ε ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΗΧΑΝΗ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΕΛΙΚΑ!!!!!!!!!!

Zouzouniara
23/03/2004, 14:38
xristinaki...mhxanh.....egw ksekinhsa polu palia me papaki...

kai twra pou pernaw pali krish hlikias :p eipa na ksanakabalhsw dikuklo alla oxi papi....mhxanh..kai pistepse me ...kai egw oso afora th mhxanh eimai arketa apeirh..ok nai eixa papaki palia...

alla kamia sxesh...

mhxanh...kai tha mathoume...siga siga kai prosektika :)

almalibera
23/03/2004, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Έτσι .....έτσι!!!χαχα!!!

Αλλά για πειστήρια πρέπει να είναι δίπλα σε μονάδα μέτρησης..Π.χ μπασκέτα!!χαχαχ!!! Γιατί εμείς εδώ κάνουμε ρεπορτάζ!!! :lol: :lol: :lol:

Σωστα τα λεει..
Πρεπει πρωτα να σε αξιολογήσουν και μετα...

CyBeRseXX
23/03/2004, 14:43
.. kai meta tha sou paroun tin mixani?

Auto piges na peis Artemi?

:D

NLS
23/03/2004, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από christin
ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ? Ε ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΗΧΑΝΗ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΕΛΙΚΑ!!!!!!!!!!

δεν κατάλαβες τι είπα

είπα ότι αν έπαιρνες αυτή που ονειρεύεσαι μάλλον δεν θα μπορούσες να την οδηγήσεις ως πρώτη

(πχ. και εγώ στα 17 ονειρευόμουν ένα V-Max... μην μιλάτε 17 ήμουν! ...αν το είχα πάρει, θα ήμουν εδώ τώρα; "γαμώτο δεν το πήρε" ε xtmpam?)

christin
23/03/2004, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zouzouniara
xristinaki...mhxanh.....egw ksekinhsa polu palia me papaki...

kai twra pou pernaw pali krish hlikias :p eipa na ksanakabalhsw dikuklo alla oxi papi....mhxanh..kai pistepse me ...kai egw oso afora th mhxanh eimai arketa apeirh..ok nai eixa papaki palia...

alla kamia sxesh...

mhxanh...kai tha mathoume...siga siga kai prosektika :)

ΝΑΙ.... ΣΥΜΦΩΝΩ. ΤΟ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ ΝΑ ΦΑΜΕ ΛΙΓΕΣ ΤΟΥΜΠΙΤΣΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!! ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΘΑ' ΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ.

Zouzouniara
23/03/2004, 14:46
swston :) ...alla gmt na tis apofygoume...th mhxanh skeftomai pou tha gratzounistei ....:rolleyes:

kalaaa mualaaaa xexexeexe:hypnotize

christin
23/03/2004, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
δεν κατάλαβες τι είπα

είπα ότι αν έπαιρνες αυτή που ονειρεύεσαι μάλλον δεν θα μπορούσες να την οδηγήσεις ως πρώτη

(πχ. και εγώ στα 17 ονειρευόμουν ένα V-Max... μην μιλάτε 17 ήμουν! ...αν το είχα πάρει, θα ήμουν εδώ τώρα; "γαμώτο δεν το πήρε" ε xtmpam?)


Σ' ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩ ΤΗΝ TRANSALP 'Η ΤΟ FREEWIND ΓΙΑ ΑΡΧΗ!!!ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΜΩΣ.......

bikersonly
23/03/2004, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrxxgr
.. kai meta tha sou paroun tin mixani?

Auto piges na peis Artemi?

:D

Σωστός ο Βασίλης!Γιατί άμα π.χ είναι δίμετρη θα της προτείνουμε Varadero,Africa,Tdm κτλ άμα πάλι είναι 1,50 π.χ θα της προτείνουμε scooter,scooter,scooter και scooter. χαχα! :lol: :D

cityfly
23/03/2004, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Σωστός ο Βασίλης!Γιατί άμα π.χ είναι δίμετρη θα της προτείνουμε Varadero,Africa,Tdm κτλ άμα πάλι είναι 1,50 π.χ θα της προτείνουμε scooter,scooter,scooter και scooter. χαχα! :lol: :D

να σου πω εγώ έτσι όπως την κόβω σε στυλ v-strom μια χαρά θα είναι

NLS
23/03/2004, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Σωστός ο Βασίλης!Γιατί άμα π.χ είναι δίμετρη θα της προτείνουμε Varadero,Africa,Tdm κτλ άμα πάλι είναι 1,50 π.χ θα της προτείνουμε scooter,scooter,scooter και scooter. χαχα! :lol: :D

αν είναι δίμετρη θα της προτείνουμε το LC8 για να τις κόβουν όλοι

αν είναι 1.50 θα της προτείνουμε το vasvas πως το λένε...

bikersonly
23/03/2004, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από christin
Σ' ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩ ΤΗΝ TRANSALP 'Η ΤΟ FREEWIND ΓΙΑ ΑΡΧΗ!!!ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΜΩΣ.......

Μην το λες!Δεν είναι απαραίτητο.Σίγουρα κάποιο πιο μικρό είναι καλύτερα αλλά το Transalp πιστεύω ότι είναι ευκολοδήγητο γενικά και δεν έχει άλογα που θα σε φοβήσουν.Με λίγη υπομονή το μαθαίνεις σχετικά γρήγορα.Αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα για τι είσαι έτοιμη και αν θα τα καταφέρεις.Αν έχεις κάποιον γνωστό σου που το έχει καβάλησε το να το δεις πως είναι γενικά :winka:

almalibera
23/03/2004, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbrxxgr
.. kai meta tha sou paroun tin mixani?

Auto piges na peis Artemi?

:D


μετα.......ό,τι νομίζει ο καθενας...

NLS
23/03/2004, 14:53
α μπορεία να αγοράσεις και το δικό μου που το πουλάω ε! (μην ξεχνιόμαστε)

:D

almalibera
23/03/2004, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Μην το λες!Δεν είναι απαραίτητο.Σίγουρα κάποιο πιο μικρό είναι καλύτερα αλλά το Transalp πιστεύω ότι είναι ευκολοδήγητο γενικά και δεν έχει άλογα που θα σε φοβήσουν. :winka:

Συμφωνω και εγω! Τα 650κυβικά είναι οτι πρεπει για αρχή!

Boxer
23/03/2004, 14:54
Γυναικα διμετρη!!!!!!.....Ξανθια!!!!!!:wave2: γουαου

να προτιμησεις τη μηχανη....................................



































..............................μου. χεχεχεχεχεχεχεχεχεχ;)

Γυναικα μην το διαβασεις αυτο:evil: :( :( LOL:lol: :lol:

christin
23/03/2004, 14:54
ΡΕ' ΣΥ ΓΑΛΑΤΕΙΑ..... ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ? ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 1,50 ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΕΝΤΩΜΕΝΑ, 120 ΚΙΛΑ, ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΑΡΑΙΑ ΜΑΛΛΙΑ? Α.... ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ. 72 ΧΡΟΝΩΝ ΝΕΟΤΑΤΗ ΚΥΡΙΑ. ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΝΘΟΣ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ!!!

cityfly
23/03/2004, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από christin
ΡΕ' ΣΥ ΓΑΛΑΤΕΙΑ..... ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ? ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 1,50 ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΕΝΤΩΜΕΝΑ, 120 ΚΙΛΑ, ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΑΡΑΙΑ ΜΑΛΛΙΑ? Α.... ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ. 72 ΧΡΟΝΩΝ ΝΕΟΤΑΤΗ ΚΥΡΙΑ. ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΝΘΟΣ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ!!!

επίσης ξέχασες να τους πεις ότι είσαι και κουτσοδόντα

bikersonly
23/03/2004, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
Συμφωνω και εγω! Τα 650κυβικά είναι οτι πρεπει για αρχή!

Δεν έχει και καμιά τρελλή διαφορά.Π.χ εσύ μπορεί να έχεις 30 άλογα και το Transalp έχει 50 άλογα.Και τα βγάζει ομαλά!Βλέπεις On-Off.Μια χαρά.Από εκεί και πέρα υπάρχει το Bros 400 με καμιά 40 άλογα αλλά πιο βαρύ και πιο street από το Transalp.

:winka:

periklisk
23/03/2004, 14:59
MHXANH..... MHXANH!!!!


ΑΣΕ ΤΑ ΠΑΠΙΑ!!!! ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΘΑ ΤΟΝ ΜΑΘΕΙΣ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ ΑΠ' ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ!!!!

bikersonly
23/03/2004, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από christin
ΡΕ' ΣΥ ΓΑΛΑΤΕΙΑ..... ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ? ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 1,50 ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΕΝΤΩΜΕΝΑ, 120 ΚΙΛΑ, ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΑΡΑΙΑ ΜΑΛΛΙΑ? Α.... ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ. 72 ΧΡΟΝΩΝ ΝΕΟΤΑΤΗ ΚΥΡΙΑ. ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΝΘΟΣ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ!!!

xαχαχαχα!!!!! :lol: :rotflmao:

Όλα καλά αλλά 72 χρονών δεν έχεις δίπλωμα στο παίρνουν ντε λόγω ηλικίας, που σημαίνει ότι δεν μπορείς να οδηγήσεις οπότε τσάμπα κουβέντα κάνουμε!!χαχα! :lol:

Julius
23/03/2004, 15:01
http://www.moto.gr/news/pita2004/pitamoto2004_30.JPG


code, eleneitor-r, cristin

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Boxer
23/03/2004, 15:03
χμμμμμμ!!!!

almalibera
23/03/2004, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Δεν έχει και καμιά τρελλή διαφορά.Π.χ εσύ μπορεί να έχεις 30 άλογα και το Transalp έχει 50 άλογα.Και τα βγάζει ομαλά!Βλέπεις On-Off.Μια χαρά.Από εκεί και πέρα υπάρχει το Bros 400 με καμιά 40 άλογα αλλά πιο βαρύ και πιο street από το Transalp.

:winka:


Και παλι τα serow, ax-1 κλπ ειναι πιο ελαφρια απο το transalp

bikersonly
23/03/2004, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
http://www.moto.gr/news/pita2004/pitamoto2004_30.JPG


code, eleneitor-r, cristin

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

τι το θελες ρε σπιούνε τώρα!Τις έκαψες τις κοπέλες!!χαχα!

Θα αρχίσουν τα σχόλια τώρα! :look: :wacko: :eyepop: :nono: :lol:

bikersonly
23/03/2004, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
Και παλι τα serow, ax-1 κλπ ειναι πιο ελαφρια απο το transalp

βρε σίγουρα είναι πιο ελαφριά και πιο κοντά από το transalp και σίγουρα πιο ευκολοδήγητα ειδικά για κάποιον νέο οδηγό και μέσα στην πόλη.Όπως είδες παραπάνω Serow πρότεινα και εγώ.Απλά και το transalp δεν είναι και το γκάζι ή ότι θα σε φοβήσει πολύ.

Boxer
23/03/2004, 15:07
μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!;)

CyBeRseXX
23/03/2004, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
τι το θελες ρε σπιούνε τώρα!Τις έκαψες τις κοπέλες!!χαχα!

Θα αρχίσουν τα σχόλια τώρα! :look: :wacko: :eyepop: :nono: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Mipos to xafies pigaine kallitera?

Alla.... gia miso lepto, POU PIGE O :sun: ????

Alkis
23/03/2004, 15:43
ΡΕ' ΣΥ ΓΑΛΑΤΕΙΑ..... ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ? ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 1,50 ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΕΝΤΩΜΕΝΑ, 120 ΚΙΛΑ, ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΑΡΑΙΑ ΜΑΛΛΙΑ? Α.... ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ. 72 ΧΡΟΝΩΝ ΝΕΟΤΑΤΗ ΚΥΡΙΑ. ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΝΘΟΣ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ!!!


...Με ή χωρίς το Φ.Π.Α. ;

Μικρή Λουλού
23/03/2004, 16:28
ΑΓΑΠΗΤΗ CHRISTIN..
ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΛΗΡΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ..!!

ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΩ....

ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΣΑΙ ΨΗΛΗ ΚΟΠΕΛΑ, ΜΗ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΝΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΛΛΟ:nono: ..
ΚΑΙ ΕΞΗΓΟΥΜΑΙ...

ΣΕ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΠΤΩΣΗ,Η ΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΜΕ ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΓΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΓΟΝΑΤΟΥ...
ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΣΕΠΡΑΞΕ ...ΟΛΙΚΗ ΡΗΞΗ ΜΗΝΙΣΚΟΥ,ΟΛΙΚΗ ΡΗΞΗ ΕΣΩ ΚΑΙ ΕΞΩ ΧΙΑΣΤΩΝ,ΟΛΙΚΗ ΕΞΑΡΘΡΩΣΗ ΕΠΙΓΟΝΑΤΙΔΑΣ,ΚΛΠ.....
ΟΠΕΡ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ....

ΚΟΙΤΑ ΓΙΑ DR,TTR,KΛΠ....

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ.........:smokin:

jimbar
23/03/2004, 16:46
Μ Η Χ Α Ν Η ...

οι περισσότεροι με καλύψανε στο "ΓΙΑΤΙ" να πάρεις μηχανή...
να μου είσαι παντα καλά και να περνάς ακόμα καλύτερα.


Τζίμης

christin
23/03/2004, 20:01
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΗΤΑΝΕ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΗΧΑΝΗ!!!:beer: :D :lol: :rotflmao:

nimbus
23/03/2004, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από christin
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΗΤΑΝΕ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΗΧΑΝΗ!!!:beer: :D :lol: :rotflmao:

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ, ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΗΜΙΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΕΣΥ Η ΙΔΙΑ. ΤΟ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ, ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΑΝ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΣΟΥ, ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ, ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΙ ΑΝ ΜΗΝ ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΕΙΣ.
ΚΟΙΝΩΣ, ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΣΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ.
ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ. ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΥΒΙΣΜΟΥ. ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.
ΑΥΤΑ:wave2:
ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ!

greekshadow
23/03/2004, 20:49
Εγώ μικρός ειχα ξεκινήσει σαν πρώτη προσωπική αγορά, με ενα DERBI SENDA R 50 κυβικά και με αυτό εκανα καθημερινά τη διαδρομή Μενιδι-Συνταγμα χωρίς κανένα προβλήμα. Καλό θα ήταν να χρησιμοποιήσεις κατευθείαν συμπλέκτη και όχι αυτόματο ή ημιαυτόματο gearbox γιατι πολλές φορές το φέρνει η ανάγκη να χρειαστεί να οδηγήσουμε καποια άλλη μηχανή εκτος απο τη δική μας.

http://www.derbi.es/images/hi-res/senda/Senda%20Racer%2001.jpg :sun:

nimbus
23/03/2004, 21:05
http://www.marktplaza.nl/brommer_en_scooter/gilera/260869_gilera_dna_gp_experience.php

christin
23/03/2004, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από greekshadow
Εγώ μικρός ειχα ξεκινήσει σαν πρώτη προσωπική αγορά, με ενα DERBI SENDA R 50 κυβικά και με αυτό εκανα καθημερινά τη διαδρομή Μενιδι-Συνταγμα χωρίς κανένα προβλήμα. Καλό θα ήταν να χρησιμοποιήσεις κατευθείαν συμπλέκτη και όχι αυτόματο ή ημιαυτόματο gearbox γιατι πολλές φορές το φέρνει η ανάγκη να χρειαστεί να οδηγήσουμε καποια άλλη μηχανή εκτος απο τη δική μας.

http://www.derbi.es/images/hi-res/senda/Senda%20Racer%2001.jpg :sun:

ΩΡΑΙΟ ΤΟ DERBI SENDA. ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΣΥΝΑΨΕΙ ΕΙΝΑΙ 50 ΚΥΒΙΚΑ ΜΟΝΟ Ή ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ?

Electra
23/03/2004, 22:39
... μια καλή vespoula :) !!!

(μετά θα τα οδηγάς όλα)
:D :D

greekshadow
23/03/2004, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από christin
ΩΡΑΙΟ ΤΟ DERBI SENDA. ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΣΥΝΑΨΕΙ ΕΙΝΑΙ 50 ΚΥΒΙΚΑ ΜΟΝΟ Ή ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ?

Προς το παρον βγαίνει μονο σε 50 κυβικά αλλα τα τεχνικα χαρακτηριστικα του, ειναι αξιοπρεπέστατα.

Type EURO 1 Monocilíndrico
Cicle 2 stroke
Bore x Stroke 39,86x40 mm
C.C. 49,9 cc.
Carburettor Dell´Orto PHVA-14
Cooling Líquida
Start Kick starter
Compression Ratio 13,0:1
Fuel Unleaded fuel
Lubing System Oil pump
Ignition C.D.I.
Battery 12v 4Ah
Sparkplug NGK B8ES
Primary Drive Gear assembly
Clutch MultiDisc
Speeds 6 speed

SUSPENSION
Front Hydraulic fork Ø36 mm Effectual run 190 mm.
Rear Lineal gas single absorber. Effectual run 50 mm.


TYRES
Front 80/90x21''
Rear 110/80x18''

BRAKES
Front Racer: Disc 220 mm
Rear Disc 180 mm

CAPACITY, DIMENSIONS AND WEIGHT
Distance between axles Racer:1.345 mm
Total Height Racer:1.300 mm
Overall Length Racer:2.050 mm

Total Width 695 mm
Fuel Tank 5,5 Litres

milaber
24/03/2004, 00:44
Έτσι γιατί θέλω να σας την σπάσω:

Παπί κοπέλα μου!
Παπί και μάλλιστα Innova!

:smokin: :smokin: :smokin:
:evil: :evil: :evil:

NLS
24/03/2004, 08:07
ούτε ο ίδιος δεν το πιστεύεις οπότε άντε να δεις αν έρχομαι :D

periklisk
24/03/2004, 08:42
ΙΣΑ ΡΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΠΙ Η ΚΟΠΕΛΑ!!!

ΟΞΩ!!!!!


:beer: :smilea: :winka: :D

nimbus
24/03/2004, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
ούτε ο ίδιος δεν το πιστεύεις οπότε άντε να δεις αν έρχομαι :D


ΧΑΧΑΧΑΧΑ:lol:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

christin
24/03/2004, 08:52
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από greekshadow
[B]Προς το παρον βγαίνει μονο σε 50 κυβικά αλλα τα τεχνικα χαρακτηριστικα του, ειναι αξιοπρεπέστατα.


ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΒΡΗΚΑ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΜΟΤΟ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ( ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ) ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΚΔΟΣΗ 125 ΚΥΒΙΚΩΝ. ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΒΓΑΛΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ.

Spazz
24/03/2004, 09:33
παπι τιγκα νικελωμενο και sebring μπουρι!!!!!!ΜΗΧΑΝΝΗ ρε τι συζητας!!!ωραιο ειναι το ΑΧ ΒΑΧ 1

cityfly
24/03/2004, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από christin
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από greekshadow
[B]Προς το παρον βγαίνει μονο σε 50 κυβικά αλλα τα τεχνικα χαρακτηριστικα του, ειναι αξιοπρεπέστατα.


ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΒΡΗΚΑ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΜΟΤΟ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ( ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ) ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΚΔΟΣΗ 125 ΚΥΒΙΚΩΝ. ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΒΓΑΛΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ.

άμα είναι να πάρεις για πρώτη μηχανή 125 δίχρονο μάλλον θα σου είναι πολύ πιο δύσκολο να το κουμαντάρεις από κάποιο 400αρι τετράχρονο (μιας και αναφέρθηκε παραπάνω το μηχανή μεν, μικρή μηχανή δε)

επίσης άμα πάρεις το δίχρονο κάνε και καμιά συμφωνία με τη wella να σου δίνει τα σαμπουάν φθηνότερα γιατί έχεις πολύ μαλλί και μετά από κάθε βόλτα θα θέλει ξελάδωμα (εεε συγγνώμη λούσιμο ήθελα να πω)

Natassa
24/03/2004, 10:17
Καλημέρα Χριστίνα μου.
Το Αχάκι είναι η πρώτη μου μηχανή.Αν κ είμαι αδύνατη,τα 117 κιλά του δεν με δυσκόλεψαν πολύ.Προπόνηση κ υπομονή θέλει το πράγμα.
Τα παπιά κ τα σκούτερ τα σιχαίνομαι...Αν δεν έχεις τον συμπλέκτη σου να κάνεις παιχνίδι, τί να λέει...Πάρε τουτού τότε..
Το Αχ1 είναι κ ευέλικτο στην κίνηση κ μπορείς να κάνεις κ την τσάρκα σου βρε αδερφέ (135-140 τελική) χωρίς να σε κουράσει.Άσε από μοτεράκι...Αν ψάξεις καλά, θα βρείς Αχ σε πολύ καλή κατάσταση.Honda,τί άλλο??
Αυτά...Ελπίζω να βοήθησα.
Φιλιάαα!!
Ν.

hornet
24/03/2004, 10:44
Χριστινα παρε οτι σου καθεται καλυτερα.Αν παρεις παπι μετα απο λιγο καιρο μαθηματικως θα οδηγηθεις στην αγορα μηχανης.Ασε που το καινουριο παπι θα δινοπαθησει στην περιοχη που βρισκεσαι.Ασε που θα κανεις και καμια βολτουλα πιο εξω με τη μηχανουλα.

Τα παμε την αλλη φορα μην τα ξαναλεμε

Μηχανη!

Electra
24/03/2004, 13:04
...πάρε ένα CIVIC!
Και συμπλέκτη έχει και τελικές πιάνει και τη τσάρκα σου κάνεις ακούραστα, με το air-condition σου και τη παρέα σου και, το σημαντικότερο, είναι και HONDAAAAAAAA!!!
:smokin:



(Χμμμμμ, σε βλέπω προβληματισμένη!!! Μήπως σε μπερδέψαμε???)
:) :) :)

milaber
24/03/2004, 13:29
Μην ακούς τον NLS και όλους τους άλλους!

Πάρε ένα Innova να δεις την χαρά σου!

:wave2:

Electra
24/03/2004, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Μην ακούς τον NLS και όλους τους άλλους!

Πάρε ένα Innova να δεις την χαρά σου!

:wave2:

Κόλλημα εσύ με το INNOVA!!! :) :)

NLS
24/03/2004, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Μην ακούς τον NLS και όλους τους άλλους!

Πάρε ένα Innova να δεις την χαρά σου!

:wave2:

ρε το πουλάς;

milaber
24/03/2004, 13:39
Κόλλημα εσύ με το INNOVA!!!

Να μωρέ...
..λίγο...

Απλά πιστεύω ότι και παπί να πάρει για αρχή, μια χαρά θα της κάτσει...
Σε σχέση με ψωρό on-off δεκαετίας...

:evil: :evil: :evil:

Electra
24/03/2004, 13:43
Αντιπροτείνω και το Suzukaki FX125!
Το μηχανάκι είναι άπαιχτο!!!
Έχει και συμπλέκτη (ορίστε) και 5άρι σασμάν και πατάει και κάτι 160άρες όταν είναι στις καλές του!!!!!

milaber
24/03/2004, 13:43
ρε το πουλάς;

NLS, φίλε μου, θα πας πολύ μπροστά!

milaber
24/03/2004, 13:45
Αντιπροτείνω και το Suzukaki FX125!

Σκοτώστρααα!

Διαφωνώ με την πρόταση!
Εντελώς ακατάλληλο για πρώτο μηχανάκι!

NLS
24/03/2004, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Αντιπροτείνω και το Suzukaki FX125!
Το μηχανάκι είναι άπαιχτο!!!
Έχει και συμπλέκτη (ορίστε) και 5άρι σασμάν και πατάει και κάτι 160άρες όταν είναι στις καλές του!!!!!

ποιές είναι οι καλές του; οι γκρεμοί;

christin
24/03/2004, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Μην ακούς τον NLS και όλους τους άλλους!

Πάρε ένα Innova να δεις την χαρά σου!

:wave2:

ΜΠΑ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ. ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΒΛΕΠΩ!!!!:evil: :lol:

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ..... ΚΑΠΟΙΟΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ:lol: :lol: ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ:nono: :nono:

milaber
24/03/2004, 13:52
Ρε χαλαρώστε...
...δεν το πουλάω το μανάρι μου!

Πάντως σοβαρά τώρα...
...για μηχανή θα σου πρότεινα (την έχω ψάξει πολύ την συγκεκριμένη) το νέο CBF250. Είναι πανέμορφο μηχανάκι, καινούργιο μοντέλο με καινούργια μηχανή (όχι όπως τα παρτάλια που σου προτείνουν), 20 υγειέστατους ίππους στον τρόχό, φιλικό και με τιμή (πλέον την ανακοίνωσαν επίσημα) 3900 ευρά!

:smokin:

Electra
24/03/2004, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
ποιές είναι οι καλές του; οι γκρεμοί;

Οι κατηφόρες βρεεεεεε!! ;) ;)

Εγώ προσωπικά, τα πρωινά που πήγαινα στη δουλειά μου στη Ν. Κιφησιά του έβγαζα τα άντερα του FX. Καλά πάει για παπί (πολύ καλά θα έλεγα) ένα μείον που γνωρίζω είναι ότι δέ κυκλοφορούν τα πλαστικά του σε ανταλλακτικά!!!!!

Άααα και ούτε καν να σκεφτείτε το CBR125!!!
Χαχαχαχα, πήγα στον Σαρακάκη και το είδα!!!!
Είναι σαν να έχεις πάρει το INNOVA και ότι πλαστικά είχε πίσω να τα έβαλες μπροστά!!!! Τραγικό (κατ' εμέ έτσι?)!!!!

milaber
24/03/2004, 14:10
Άααα και ούτε καν να σκεφτείτε το CBR125!!!
Χαχαχαχα, πήγα στον Σαρακάκη και το είδα!!!!
Είναι σαν να έχεις πάρει το INNOVA και ότι πλαστικά είχε πίσω να τα έβαλες μπροστά!!!! Τραγικό (κατ' εμέ έτσι?)!!!!

Σωστή!
Όχι πως το innova όμως έχει κάτι κακό, ε;

Την απάντηση την έδωσα:
Honda CBF250

:wave2:

Electra
24/03/2004, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
[B]Σωστή!
Όχι πως το innova όμως έχει κάτι κακό, ε;


Μια χαρά είναι το INNOVA!!
To οδήγησα προχθές και το φχαριστήθηκα!!!

Το CBF φαίνεται πολύ βολικό!!!

christin
24/03/2004, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Ρε χαλαρώστε...
...δεν το πουλάω το μανάρι μου!

Πάντως σοβαρά τώρα...
...για μηχανή θα σου πρότεινα (την έχω ψάξει πολύ την συγκεκριμένη) το νέο CBF250. Είναι πανέμορφο μηχανάκι, καινούργιο μοντέλο με καινούργια μηχανή (όχι όπως τα παρτάλια που σου προτείνουν), 20 υγειέστατους ίππους στον τρόχό, φιλικό και με τιμή (πλέον την ανακοίνωσαν επίσημα) 3900 ευρά!

:smokin:


XMMMMMMM........... ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΥΠ' ΟΨΙΝ!!!!
:wave2:

Electra
24/03/2004, 14:31
Κοίταξε να πάρεις κάτι που θα το κουμαντάρεις!!!!
Προτείνω να κοιτάξεις κάτι σε μεταχειρισμένο με συμπλέκτη για αρχή και μετά έχοντας πάρει τις εμπειρίες σου ξεκινάς με κάτι καινούργιο και αποκλειστικά του γούστου σου!!!!

christin
24/03/2004, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Κοίταξε να πάρεις κάτι που θα το κουμαντάρεις!!!!
Προτείνω να κοιτάξεις κάτι σε μεταχειρισμένο με συμπλέκτη για αρχή και μετά έχοντας πάρει τις εμπειρίες σου ξεκινάς με κάτι καινούργιο και αποκλειστικά του γούστου σου!!!!


ENNOEITAI OTI ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΓΙΑ ΑΡΧΗ! ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΧΙΖΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ! :nono: ΘΑ ΛΙΩΣΩ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ, ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ:beer: :lol: :lol:

NLS
24/03/2004, 14:50
χα - και μ'άλλα τόσα παίρνεις το δικό μου; καααααλά δεν θα ξεχάσω

Μικρή Λουλού
24/03/2004, 14:57
ΡΕ CHRISTIN MHN ΨAXNESAI ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΑΙ..:uplate: :uplate:

ΚΑΒΑΛΑ ΜΕΡΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΦΙΛΩΝ Η ΓΝΩΣΤΩΝ,ΝΑ ΤΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΧΡΟΝΟΤΡΙΒΗ ΠΑΡΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑ...
ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΜΗΝ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..!!:beer: :beer:

Duke-dim
24/03/2004, 15:55
Γειά!! Είμαι καινούριος στο σύστημα εδω πέρα και δεν ξέρω πως δουλεύει καλα καλα.
Πάντως θα συμφωνίσω κι εγώ. Αν θέλεις να παρεις ενα moto, γιατί να ξεκινήσεις με παπι? Για να το συζητάς πήγαινε κατ ευθειαν στο ΑΧ, το SEROW,
ή και το D-TRACKER! ισως να σε βολέψει στο οτι είναι λίγο πιο σταθερό..:smilea:

Μικρή Λουλού
24/03/2004, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Duke-dim
Γειά!! Είμαι καινούριος στο σύστημα εδω πέρα και δεν ξέρω πως δουλεύει καλα καλα.
Πάντως θα συμφωνίσω κι εγώ. Αν θέλεις να παρεις ενα moto, γιατί να ξεκινήσεις με παπι? Για να το συζητάς πήγαινε κατ ευθειαν στο ΑΧ, το SEROW,
ή και το D-TRACKER! ισως να σε βολέψει στο οτι είναι λίγο πιο σταθερό..:smilea:

ΝΑΙ,ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΗΟ Ο DUKE-DIM..!!!!!!!!

KAI AN EΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙΣ ΓΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ,ΠΟΥΛΑΜΕ ΚΙ ΑΠ ΑΥΤΕΣ..!!!

milaber
24/03/2004, 19:43
XMMMMMMM........... ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΥΠ' ΟΨΙΝ!!!!


ΘΑ ΛΙΩΣΩ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ, ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ

Ρε μην τους ακούς και μην πάρεις μεταχειρισμένο!
Όπως λες και εσύ πως θα το λιώσεις, άλλοι τόσοι νέοι και "εμπειροι"θα το έχουν καραλιώσει!
Και μην νομίζεις πως ο συμπλέκτης είναι και τίποτα σπουδαίο, μια συνήθεια έιναι!
Είπαμε CBF 250 που τα τρώει για πλάκα και τα ΑΧ και τα Serrow και οτιδήποτε ψευτοεντούρο δεκαετίας!