PDA

View Full Version : επιλογη νεας μοτο



papagus2001
19/01/2006, 21:16
Καταρχήν γεια σας.
είμαι καινούριος στο φόρουμ
θα ήθελα την γνώμη σας
η μοναδική μου εμπειρία είναι μονό σε παπί και θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο ,
βασικά έχω καταλήξει σε 2 on-off μοντέλα το Kawasaki kle 500 05 καινούριο η το v-strom 650 μεταχειρισμένο.
Το στρομ μου αρέσει παρά πολύ αλλά έχω διαβάσει ότι είναι δύσκολο για νέους οδηγούς. Το KLE συμπαθητικό μηχανάκι και πιο εύκολο αλλά δεν μου κάνει κλικ
Το θέλω για καθημερινή χρήση μέσα στην Αθήνα και κανένα κοντινό ταξιδάκι
Σας παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας .
Ευχαριστώ προκαταβολικά
:beer:

adam_tsouk
19/01/2006, 21:22
Καλως ήρθες....


Πάρε Vstorm


Καλορίζικο!



:lol: :lol:

ΓκαζοφωνιΞ
19/01/2006, 22:35
Αν εισαι λογικος και συνετος στο γκαζι(γιατι ειδικα αν δεν ξερεις το v-strom εχει πολυ...) παρε v-strom.Αν εισαι ομως μαλακας καυλογκαζος...επειδη ειναι αρχη παρε ενα innova και σκισ'το....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
19/01/2006, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από papagus2001
Το στρομ μου αρέσει παρά πολύ αλλά έχω διαβάσει ότι είναι δύσκολο για νέους οδηγούς

αφού απαντάς μόνος σου ρε φιλαράκο στην ερώτηση που έθεσες





Γειά σου φίλε, σου εύχομαι να παλιώσεις εδώ μέσα... :rotflmao:


από ότι κατάλαβες το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να είναι κριτήριο επιλογής μοτοσυκλετας, είναι αυτό το κάτι που μας προκαλεί...


αυτό που μόνο σε μας ίσως να κάνει κλίκ και σε όλους τους άλλους να φαίνεται περίεργο.

είναι εντελώς υποκειμενική ιστορία!

απο παπί θές να πάς σε μοτοσυκλέτα ε;

να σου πώ το μόνο πράγμα που πρέπει να προσεχεις για αρχή;






.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. να προσεχεις εσενα και τον δεξιό σου καρπό


650 κυβικά σε διάταξη V .έχει ροπάκλα και είναι γραμμικός κινητήρας.

έχω ακούσει τα καλύτερα.

αν εισαι εγκρατής και περιμένεις (προσεχε πόσο θα σου πω)





1 χρόνο


για να το μάθεις καλά και νόιώθεις σίγουρος για όλες τις αντιδράσεις σου στις εκάστωτε συνθήκες, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα!


περί δυσκολίας χειρισμού δεν σχολιάζω (δεν έχω ακούσει τίποτα τέτοιο)

βέβαια αναμεσα στα αυτοκινητα δεν είναι ότι πιο στενό


αλλά σε όλα αυτά ήδη έχεις κάνει ενα μεγαλο Χ


μα τη φράση σου


Αρχικά δημιουργήθηκε από papagus2001
Το στρομ μου αρέσει παρά πολύ


καλή αγορά σου εύχομαι.

σε μεταχείρο αφού απευθύνεσαι, έλεγξε το καλά (βεβαια τα συγκεκριμενα δεν εχουν παρουσιασει τίποτα)


και φύλαξε στην άκρη ένα σεβαστό ποσό για καλό προστατευτικό εξοπλισμό (κρανος μπουφαν γαντια μποτες επιγονατιδες)

(που μεσα στην πόλη τελίκά δυστηχώς χρειαζόμαστε πολύ πιο συχνά!)



ciaozzzzzzz
:wave2:

alximistis
19/01/2006, 23:57
Πρώτα από όλα καλώς ήρθες κι όπως λέει ο φίλος ΚαΤαΝας, να παλιώσεις εδώ μέσα.
Εγώ θα συμπληρώσω, γενικά φίλε να παλιώσεις...
Όσο για το μηχανάκι που ψάχνεις, η άποψη μου είναι να ψάξεις να βρεις ποιο σε κάνει να αισθάνεσαι πιο άνετα, πιο ασφαλή, σε πιο "κλειδώνεις" πάνω.
Δεν ξέρω αν βοηθάω, αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο, ΟΚ, παίρνω το ρίσκο και λέω:
εφόσον μέχρι τώρα είχες παπί, φιλαράκι για μένα το KLE.
Δεν είναι V-strom με τίποτα αλλά... ελέγχεται! Θα μάθεις να το ελέγχεις και να "παίζεις". Μετά προχωράς όπου θες...
Καλή αγορά...

Xlitos
20/01/2006, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από papagus2001
Καταρχήν γεια σας.
είμαι καινούριος στο φόρουμ
θα ήθελα την γνώμη σας
η μοναδική μου εμπειρία είναι μονό σε παπί και θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο ,
βασικά έχω καταλήξει σε 2 on-off μοντέλα το Kawasaki kle 500 05 καινούριο η το v-strom 650 μεταχειρισμένο.
Το στρομ μου αρέσει παρά πολύ αλλά έχω διαβάσει ότι είναι δύσκολο για νέους οδηγούς. Το KLE συμπαθητικό μηχανάκι και πιο εύκολο αλλά δεν μου κάνει κλικ
Το θέλω για καθημερινή χρήση μέσα στην Αθήνα και κανένα κοντινό ταξιδάκι
Σας παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας .
Ευχαριστώ προκαταβολικά
:beer:

V-Strom!
Βασικά θα δυσκολευτείς πολύ στην αρχη,ακόμα και να το σηκώσεις απο το σταντ.Άμα είσαι και κάτω απο 1.73-1.74 ακόμα χειρότερα τα πράγματα.Σε 3-4 βδομάδες θα το έχεις συνηθίσει πιστεύω και θα σου έχει φύγει το πολύ το άγχος...Και να σου πέσει φτου φτου μακρια μακρια ντοντ γουόρυ οι πρώτες μέρες της πρώτης μοτοσυκλέτας ήταν για όλους δύσκολες!

vangelis 64
20/01/2006, 00:34
Θα συμφωνήσω με τα παιδιά στο ότι,το μηχανάκι που θα αγοράσεις πρέπει να σού τη δίνει κάπως.
Θες για την εμφάνισή του,θες για τον ηχο του,τις επιδόσεις του κλπ.
Το KLE δεν το ξέρω,το Strom όμως το έχω και μπορώ να σού πώ ότι είναι διαμάντι.
Σε ό,τι αφορά τις επιδόσεις και τα δύο θέλουν σεβασμό,εφ' όσον πας σε τέτοια κατηγορία μετά από παπί.
Το νού σου λοιπόν ό,τι κι αν πάρεις και μακάρι να είναι καινούργιο.

Wellcome anyway:wave2:

gcrook
20/01/2006, 00:54
Καλα ρε σεις ο ανθρωπος το θελει για ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ χρηση ΜΕΣΑ στην Αθηνα.

Εννοειται οτι το KLE ειναι το ιδανικοτερο για αυτη τη δουλεια.
Πιο μαζεμενο,πιο ευκολο, και ασφαλως πιο οικονομικο.
Αν θελεις και ταξιδια, οχι βολτες φιλε μου, (εχει διαφορα), V-Strom δαγκωτο.

webman
20/01/2006, 04:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από papagus2001
Το στρομ μου αρέσει παρά πολύ....Το KLE συμπαθητικό μηχανάκι και πιο εύκολο αλλά δεν μου κάνει κλικ :beer:

Το θέμα έχει τελειώσει...
V-Strom δαγκωτό γιατί θα πάρεις το KLE και στο 6μηνο πάνω θα θέλεις V-Strom! Θα το βλέπεις στο δρόμο και θα ξενερώνεις με το KLE και θα λές γιατί να μην είχες ένα V-Strom!

Το καινούργιο είναι καινούργιο βέβαια (Σώωωπα! :lol: ) αλλά όπου φτάνει η τσέπη σου, αν σου αρέσει το V-Strom να το πάρεις!! :wave2:

makis206
20/01/2006, 08:07
Καλώς ήρθες κι απο μένα!

:beer: :beer: :beer:

Τώρα για το μηχανάκι που θα αποφασίσεις κι εγώ θα πάω με την πλειοψηφία γιατί μετά θα με κράξουνε άμα σου πω το KLE !

Άρα, V-Strom δαγκωτό!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

McGyver
20/01/2006, 08:20
Καλώς ήλθες!

:beer: :beer: :beer:

Για τα υπόλοιπα, νομίζω με έχουν καλύψει οι προλαλήσαντες...

:wave2:

kachius
20/01/2006, 08:28
Καλώς ήρθες! :wave2:

V-Strom!:D

Κάποιος συμφορουμίτης είπε ότι αν πάρεις KLE
στο εξάμηνο θα έχεις ξενερώσει...;

Πολύ έβαλε!!!

V-Strom!:D

(και φαντάσου ότι δε μου αρέσει:eyepop: )

kalesin
20/01/2006, 08:35
Καλως ηρθες, καλως μας βρηκες κτλ..

Θα πρoτιμουσα να μην σου προτεινω μηχανη, αλλωστε ο καθενας γουσταρει η αποριπτει πραγματα για τους δικους του λογους κ απ' οτι βλεπω εσυ εχεις κατασταλαξει αρκετα σ' αυτα που σου αρεσουν.

Μια συμβουλη ομως θα ηταν να προτιμησεις κατι που θα φοβασαι λιγο. Ετσι θα κρατησεις το χερακι σου διστακτικο μεχρι να μαθεις τη μηχανη.



:wave2: :wave2:

ktm640lc4
20/01/2006, 08:54
Vstrom παρε δαγκωτο.

καινουργιο μηχανακι ειναι σε σχεση με το κλε δηλαδη ειναι σαν τη νυχτα με την μερα.

Θα κανεις ενα συμβιβασμο στην κινηση αλλα σε ολα τα αλλα θα εισαι τζετ.

VSTROM.

Lazio
20/01/2006, 09:07
στην κατηγορια που ψαχνεσαι παρε βστορμ

Καλες βολτες :wave2:

idi
20/01/2006, 09:14
παρε αυτο που θελεις ΑΛΛΑ

το βασικο ειναι να εισαι συνετος αναβατης οπως σου ειπε ο ΚΑΤΑΝΑΣ:wave2:

papagus2001
20/01/2006, 15:42
Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλους,
Τελικά αποφάσισα να πάρω το στρομ . όπως είπε και ο webman αν πάρω το KLE
Θα βλέπω το STROM και ξενερώνω , από ύψους 1.76 είμαι ελπίζω να μην ζοριστώ πολύ, από θέμα εγκρατείας θέλω να πιστεύω ότι έχω, είμαι 29 χρονών και γενικά με ότι όχημα κι αν είχα πάντα ήμουν πολύ συγγρατιμενος στην αρχή, το μάθαινα σιγά σιγά. Οπότε νομίζω ότι θα είμαι και με το strom,
Τώρα μένει να ψάξω να βρω ένα σε καλή κατάσταση και καλή τιμή
Σας ευχαριστώ ξανά για την βοήθεια .

:beer: :beer: :beer: :wave2:

ruyjin
20/01/2006, 15:51
συμφωνω με οσα εγραψε ο ΚΑΤΑΝΑΣ
και οπως ειπε και ο idi θα πρεπει να εισαι συνετος

το ειχα οδηγησει σε test-ride σε εκθεση μοτο/τας πριν 2 χρονια και μου αρεσε
και ειμαι και εγω 1,72 και δεν ειχα προβλημα απο ελεγχο οσον αφορα το υψος

αφου λες πως θα μπορεις να ελεγχεις το δεξι σου καρπο μαλλον επραξες σωστα λεγοντας πως θα παρεις το STROM

καλοριζικο λοιπον και καλοταξιδο

φιλικα

:wave2:

marios8
21/01/2006, 00:23
Και τα 2 ειναι καλα μοτορια , το ενα υστερει σε ενα τομεα το αλλο υστερει καπου αλλου. Παρε οποιο σου ερεσει. Οσο για το ποσο ταξιδιαρικο ειναι το καθε ενα ειναι περισοτερο θεμα δικο σου παρα της μηχανης. Και τα 2 θα σε πανε εως εκει που το λεει η καρδια σου. Πριν απο λιγο καιρο ειχαν δημοσιευτει 2ποστ το πρωτο με ενα v-strom που ειχε ξεκινησει απο την Κρητη και εφτασε στο βορειο ακρωτηρι στη Νορβηγια και το δευτερο με μια Γερμανιδα :eyepop: που ειχε ξεκινησει απο τη Γερμανια και εκανε τον γυρο του Μαροκου με ενα ΚLE 500. Το επιασες το υπονοουμενο μεγαλε;) ?

akaposto
21/01/2006, 12:01
Ρε τι γίνεται εδώ???
Το πρώτο τοστ, που όλοι συμφωνούν?:D


Καλοτάξιδος και πάντα όρθιος:wave2:
Καλορίζικο

βέβαία σε καταλάβαμε απο την αρχή ότι ήσουν ψημένος για το v-strorm,και ότι απλά μπήκες να πάρεις το οκ :rotflmao: :lol: :rotflmao:

papagus2001
21/01/2006, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
Ρε τι γίνεται εδώ???
Το πρώτο τοστ, που όλοι συμφωνούν?:D


Καλοτάξιδος και πάντα όρθιος:wave2:
Καλορίζικο

βέβαία σε καταλάβαμε απο την αρχή ότι ήσουν ψημένος για το v-strorm,και ότι απλά μπήκες να πάρεις το οκ :rotflmao: :lol: :rotflmao:


δεν θα διαφωνήσω για το ότι ήμουν ψημένος για το στορμ αλλά ήθελα και τις γνώμες κάποιων πιο εμπείρων :lol: :p

Kostas NL
22/01/2006, 10:55
'Αψογη επιλογή.

Εύγε!

:beer:

:smokin:

ΓκαζοφωνιΞ
22/01/2006, 11:33
Το εχεις σκευτει καθολου για το 620 multi???Γιατι δεν πιστευω να επελεξες αυτες τις δυο μηχανες με κριτιριο οτι πανε στο χωμα γιατι ειδικα το vstrom δεν ειναι για χωμα με τιποτα(το kle βεβαια πηγαινει αν του βαλεις λαστιχα).Οσο παει το multi στο χωμα αλλο τοσο παει και το vstrom...
Τωρα αν θες ταξιδια με ανεση vstrom...
Αν θες οδηγικη απολαυση multi(που θα μαθεις και καλυτερα γιατι ειναι πιο ευκολοδηγιτο και πολυ καλυτερα στημενο).

papagus2001
22/01/2006, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
Το εχεις σκευτει καθολου για το 620 multi???Γιατι δεν πιστευω να επελεξες αυτες τις δυο μηχανες με κριτιριο οτι πανε στο χωμα γιατι ειδικα το vstrom δεν ειναι για χωμα με τιποτα(το kle βεβαια πηγαινει αν του βαλεις λαστιχα).Οσο παει το multi στο χωμα αλλο τοσο παει και το vstrom...
Τωρα αν θες ταξιδια με ανεση vstrom...
Αν θες οδηγικη απολαυση multi(που θα μαθεις και καλυτερα γιατι ειναι πιο ευκολοδηγιτο και πολυ καλυτερα στημενο).

Βασικά σε χώμα θα πηγαίνω αλλά όχι τίποτα κατσάβραχα, νορμάλ χωμάτινους δρόμους οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσω πρόβλημα είτε με το στρομ είτε με το κλε. Τώρα για το multi 620 πολύ καλή μότο και όμορφη αλλά είμαι φίλοJapan (αυτοκίνητα πάντα made in Japan είχα μόνο ένα ευρωπαϊκό και το μετάνιωσα ,λογο ζημιών όχι ότι ήταν κακό τοτου)
Και plz μην αρχίσουμε τα γιαπωνέζικα έτσι και τα ευρωπαϊκά αλλιώς , θεωρώ τα ευρωπαϊκά πιο όμορφα και πιο καλά εργαλεία αλλά από αξιοπιστία όχι τόσο καλά και εγώ την αξιοπιστία την έχω ένα από τα βασικά + σε ένα όχημα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα οπότε μην αρχίσουμε.
Ευχαριστώ πάντως για την γνώμη σου

marios8
22/01/2006, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από papagus2001
Βασικά σε χώμα θα πηγαίνω αλλά όχι τίποτα κατσάβραχα, νορμάλ χωμάτινους δρόμους οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσω πρόβλημα είτε με το στρομ είτε με το κλε. Τώρα για το multi 620 πολύ καλή μότο και όμορφη αλλά είμαι φίλοJapan (αυτοκίνητα πάντα made in Japan είχα μόνο ένα ευρωπαϊκό και το μετάνιωσα ,λογο ζημιών όχι ότι ήταν κακό τοτου)
Και plz μην αρχίσουμε τα γιαπωνέζικα έτσι και τα ευρωπαϊκά αλλιώς , θεωρώ τα ευρωπαϊκά πιο όμορφα και πιο καλά εργαλεία αλλά από αξιοπιστία όχι τόσο καλά και εγώ την αξιοπιστία την έχω ένα από τα βασικά + σε ένα όχημα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα οπότε μην αρχίσουμε.
Ευχαριστώ πάντως για την γνώμη σου


Παντως να ξερεις οτι με το KLE θα πηγενεις και σε χωμα ενω με το Στορμ δεν θα πηγαινεις. Το Στορμ ειναι καλυτερο στην ασφαλτο αλλα για χωμα ξεχνα το (τα μπροστινα του ειναι μονο για ασφαλτο). Αν κοιταξεις την εξορμηση στην Παρνηθα που εκαναν τα παιδια 8α δεις διαφορες μηχανες (Αφρικα, ΚΤΜ, BMW, ΚLE 500) v-strom δεν προκειται να δεις ουτε για πλακα. Αν βεβαια το θες μονο για ασφαλτο δεν το συζηταμε (V-storm δαγκωτο):wave2:

ΓκαζοφωνιΞ
22/01/2006, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από papagus2001
Βασικά σε χώμα θα πηγαίνω αλλά όχι τίποτα κατσάβραχα, νορμάλ χωμάτινους δρόμους οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσω πρόβλημα είτε με το στρομ είτε με το κλε. Τώρα για το multi 620 πολύ καλή μότο και όμορφη αλλά είμαι φίλοJapan (αυτοκίνητα πάντα made in Japan είχα μόνο ένα ευρωπαϊκό και το μετάνιωσα ,λογο ζημιών όχι ότι ήταν κακό τοτου)
Και plz μην αρχίσουμε τα γιαπωνέζικα έτσι και τα ευρωπαϊκά αλλιώς , θεωρώ τα ευρωπαϊκά πιο όμορφα και πιο καλά εργαλεία αλλά από αξιοπιστία όχι τόσο καλά και εγώ την αξιοπιστία την έχω ένα από τα βασικά + σε ένα όχημα βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα οπότε μην αρχίσουμε.
Ευχαριστώ πάντως για την γνώμη σου



Παντως αν μιλας για για απλο χωματοδρομο να ξερεις οτι μεχρι και hayabusa πηγαινει....Το multi ειναι μια καλη,δοκιμασμενη(κινητηρας αρκετα ωριμος) επιλογη....Τα μονα προβληματα που εχουν τα διβαλβιδα ειναι καιποια στα ηλεκτρονικα....

Απλα με το multi θα κανεις και την πλακα σου στο δρομο και θα το χαιρεσαι ενω με το strom θα πληττεις...

KaTaNaS
23/01/2006, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Αν κοιταξεις την εξορμηση στην Παρνηθα που εκαναν τα παιδια 8α δεις διαφορες μηχανες (Αφρικα, ΚΤΜ, BMW, ΚLE 500) v-strom δεν προκειται να δεις ουτε για πλακα.



re παιδιά μή γίνεστε απόλυτοι!

είμουν στην εξόρμηση πού λές, και σε πληροφορώ πώς τη συγκεκριμένη διαδρομή την έκανε ανετότατα ένα V-strm
το καλοκαίρι (όπου δεν έχει λασπη)

και γενικότερα όλα τα ον-0φφ απο βαραντέρο μεχρι και TDM

το πρόβλημα είναι περισσότερο τα λάστιχα!

marios8
23/01/2006, 05:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
re παιδιά μή γίνεστε απόλυτοι!

είμουν στην εξόρμηση πού λές, και σε πληροφορώ πώς τη συγκεκριμένη διαδρομή την έκανε ανετότατα ένα V-strm
το καλοκαίρι (όπου δεν έχει λασπη)

και γενικότερα όλα τα ον-0φφ απο βαραντέρο μεχρι και TDM

το πρόβλημα είναι περισσότερο τα λάστιχα!

Ναι συμφωνω υπο προυποθεσεις ολες οι μηχανες κανουν τα παντα. Αλλα αν ειναι να περιμενω το 15αυγουστο να παω στην Παρνηθα αστω καλυτερα. Μηxανες οπως το Στρομ, Βεραντερο (το TDM ουτε 15αυγουστο) δεν κανουν γι αυτο που λεει ο cris-k εκδρομικο εντουρο. Γι αυτο η επιλογη ερχεται αναλογος για τι το θες και οχι με τα αλογα και τα χλμ που βγαζει.

ΥΓ Και εγω με το fazer εχω ανεβει ολλο το Καλλιδρομο μεχρη τη λιμνη (για οσους γνωριζουν ) και τα τυπακια με τα ktm ετρiβαν τα ματια τους. Αλλα επειδη εκανα εγω την τρελα δεν θα πω σε οποιον θελει να κανει τετοιου ιδους βολτες να παρει fazer. :wave2: :wave2:

EKEINOS
23/01/2006, 20:32
Φιλε τα ειχα και τα δυο δεν τιθεται θεμα το KLE δεν αξιζει να υπαρχει εδω και 5 χρονια. Ειναι μονο για νεκροφιλους,βεβαια υπαρχει διαφορα τιμης αλλα μην το σκεφτεις δευτερη φορα.
Οσο για το νεος και στο ενα και στ'αλλο το ιδιο ειναι νεος εισαι και για τα δυο.

marios8
24/01/2006, 05:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από EKEINOS
Φιλε τα ειχα και τα δυο δεν τιθεται θεμα το KLE δεν αξιζει να υπαρχει εδω και 5 χρονια. Ειναι μονο για νεκροφιλους,βεβαια υπαρχει διαφορα τιμης αλλα μην το σκεφτεις δευτερη φορα.
Οσο για το νεος και στο ενα και στ'αλλο το ιδιο ειναι νεος εισαι και για τα δυο.


Κατ αρχας μου εχεις κλεψει την υπογραφη και μου την εκλεψες και λαθος:lol: . Το πάν δεν υπαρχει. -Μέτρον αριστον- ειναι το σωστο (ειναι ενα λαθος που το κανουν οι περισσοτεροι:wave2: ) Οσο για το KLE δεν συμφωνω. Θα παω να παρω ενα να το δοκιμασω και θα σου πω.:wave2:

papagus2001
24/01/2006, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
Παντως αν μιλας για για απλο χωματοδρομο να ξερεις οτι μεχρι και hayabusa πηγαινει....Το multi ειναι μια καλη,δοκιμασμενη(κινητηρας αρκετα ωριμος) επιλογη....Τα μονα προβληματα που εχουν τα διβαλβιδα ειναι καιποια στα ηλεκτρονικα....

Απλα με το multi θα κανεις και την πλακα σου στο δρομο και θα το χαιρεσαι ενω με το strom θα πληττεις...

Τι εννοείς θα κάνω πλάκα με το multi ενώ με το στρομ θα πλήττω δεν σε καταλαβαίνω , εξήγησε το σε παρακαλώ γιατί είμαι nOOby

Όσο για το αν πάει χώμα, παρτε τους 2 τροχούς Ιανουαρίου και κοιταξτε το τεστ Suzuki v-strom 650 vs. Suzuki vitara 1.6 άλλα λέει ο τύπος. Δείχνει και το δρόμο στο vitara (ότι γράφει σου λέω)
:wave2:

johnpan
24/01/2006, 14:59
αγαπητέ φίλε, είσαι νέοπας και συγχωρείσαι, οκ! Αλλά το v-strom δεν πάει χώμα, απλά μπορεί να σε μεταφέρει αξιοπρεπώς σε χώμα και αυτό είναι όλο. ΔΕΝ πάει όπου πάει ένα vitara. Αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες, θα τα εκτιμήσεις μόνος σου. Οπως είπαν και τα παιδιά, αν θες, πάει...

LIBYKOS
24/01/2006, 15:46
Φίλε μου καλώς όρισες στον κόσμο της μοτοσυκλέτας!

Κι εγώ πήγα από παπί κατέυθείαν στο v-strom και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με ισοροπίες κλπ, σαν να οδηγούσα το στρομάκι μου καιρό. Τόσο ευκολοοδήγητο είναι. Θέλει το χρόνο του βέβαια.

Θα σταθώ όμως στο εξής σαν νέος κι εγώ στο χώρο: Μάθε να φρενάρεις πρώτα σωστά ( σωστός συνδυασμός χεριού - ποδιού - υπάρχουν στο forum αρκετρά καλά posts που θα σε βοηθήσουν στο θεωρητικό μέρος ) και μετά να ανοίγεις το γκάζι.

Καλούς δρόμους να'χεις!!