PDA

View Full Version : Αγορα νεας ΜΟΤΟ



AFROPANTELOS
21/01/2006, 15:25
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΣΥΧΝΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΝ ΜΕΛΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΦΡΙΚΑ 750 ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΜΕ ΜΙΑ TOYRIG ΟΜΩΣ Η STX 1300 THΣ HONDA ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΜΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΝΤV 700 DEAUILLE AN EXEI KAPOIOΣ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΜΟΤΟ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

kong
21/01/2006, 15:44
αμα θες τη γνωμη μου κρατα το αφρικα
africa rulezzz :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

jimmis77
21/01/2006, 17:15
δεν κοιτας και προς FJR 1300 μερια; μτχ το βρισκεις με
10 χιλιαρικα και ειναι και γαμω τις μηχανες:beer: :beer: :beer:

tifoefs
21/01/2006, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΣΥΧΝΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΝ ΜΕΛΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΦΡΙΚΑ 750 ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΜΕ ΜΙΑ TOYRIG ΟΜΩΣ Η STX 1300 THΣ HONDA ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΜΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΝΤV 700 DEAUILLE AN EXEI KAPOIOΣ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΜΟΤΟ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

Τι θες να κανεις ;;

Βρες τι θες να κανεις και μετα διαλεξε μια μηχανη που ανταποκρινεται !

:winka:

Kostas NL
21/01/2006, 22:19
Γεια σου φίλε και καλώς όρισες.

Η Pan European της Honda είναι ένα απόλυτο ταξιδιωτικό εργαλείο που θα καταβροχθίσει λαίμαργα οποιαδήποτε απόσταση ταξιδίου με ασφάλτινα χιλιόμετρα.

Προσωπικά έχω κάνει ταξίδι (περισσότερα από 800 κμ) με την παραπάνω μοτό καθ΄ότι κάποιος γνωστός είναι ιδιοκτήτης μίας.
Άνετη θέση οδήγησης, οδική συμπεριφορά άψογη και ποιότητα Honda.
Τα 300 + κιλά της μοιάζουν πολύ λιγότερα από τη στιγμή που αρχίζει και ρολάρει.

Δεν θα συνιστούσα όμως την αγορά της σε κάποιον που δεν έχει σκοπό να κάνει πολλά και μακρινά ταξίδια.
Η συγκεκριμένη μοτό έχει σχεδιαστεί για αυτόν ακριβώς τον σκοπό.

Ο all around χαρακτήρας της Άφρικα θα σε πάει παντού, από μετακίνηση στην πόλη μέχρι και στα κατσάβραχα όπου ο crs-k έχει βάλει πολλάκις την υπογραφή του.
(crs-k εστί μέλος του φόρουμ με αδυναμία στα... βουνά)

Για το deauville δεν έχω πολλές πληροφορίες, αλλά μου φαίνεται σαν μία μικρή Pan European.

Εάν ο σκοπός σου είναι ταξίδια στην Ελλάδα, τότε θα συνιστούσα την αγορά μίας Άφρικα (φυσικά η επιλογή αυτή είναι μόνο μεταξύ των δύο μοντέλων του post σου), αφού και ασφάλτινα χιλιόμετρα θα κάνεις και στο χώμα θα σου επιτραπεί απλόχερα η είσοδος.

:beer: