PDA

View Full Version : Τι να πω??



rsp
23/01/2006, 09:37
Καλημερα σε ολους

Ηθελα να περιγραψω τη μου συνεβη χτες. Ειχα παει στη Μυκονο με την κυρια μου και το ΚΤΜακι και γυρνωντας μετα το απιστευτα βαρετο ταξι με το πλοιο που κρατησε 6 ωρες κατεβαινω στο γκαραζ του πλοιου να παρω το μηχανακι.Πρωτο σκηνικο, μουτσος ο οποιος την ωρα που φτανω στο μηχανακι ειναι ετοιμος να κολησει στο φτερο αυτοκολητο της εταιριας....Μετα απο συντομο διαλογο του προτεινω να το κολησει στο μετωπο του καπετανιου...Βαζω μπροστα το μηχανακι να ζεσταθει, τα ΙΧ ειχαν αρχισει να βγαινουν και ξεκιναω κι εγω να βγω..Υποψιν οτι ειμουν στο βαθος του γκαραζ..Μολις κανω 5-6 μετρα βρισκομαι σε μια λιμνη απο λαδια..Οταν λεμε λιμνη μιλαω για να ποτιζει και το παπουτσι...Χαροπαλευω μεσα στο γκαραζ, ψιλο πεφτωντας 3-4 φορες και ακουμπωντας τοιχους, αυτοκινητα και λοιπα. Φτανω στην ακρη μετα απο αγωνα και φωναζω σε ενα μαλακα που τοση ωρα με κοιταει να παλευω. Στην ερωτηση γιατι δεν ειχαν καθαρισει τα λαδια ή εστω στειλει τα οχηματα μονο απο τη διπλανη εξοδο, απλα με κοιταγε σαν χανος...Με το που βγαινω βλεπω και το χιονονερο που εριχνε στη Ραφηνα χτες και φτιαχτηκα....

adam_tsouk
23/01/2006, 09:42
Αυτό με τα αυτοκόλλητα (αν και δεν μου έχει τύχει προσωπικά) δεν το κατταλαβαίνω!

ΌΣο για τα λάδια.... Ρε Πανουριά.. άλλη όρεξη δεν είχαν... τι να πω...

Αφού δεν σαβουριάστηκες να χτυπήσεις και συ (είναι και παντού σίδερα εκεί μέσα) και η μηχανή πάλι καλά...




(άκου Μύκονο χειμωνιάτικα):uplate:

kalesin
23/01/2006, 09:56
Οσο αφορα τα λαδια, παλι καλα που δεν υπηρξαν απωλιες.

Σε οτι εχει να κανει με τα αυτοκολλητα, δεν θυμαμαι να εχω ακουσει να προσπαθουν να τα βαλουν σε μηχανη. Αντιθετα στα αυτοκινητα τα βαζουν οπου βρουν

Ο καλυτερος τροπος που εχω βρει ειναι εκτος απο το να σπασεις το χερακι αυτου που το απλωνει στην ιδιοκτησια σου, ειναι να ζητησεις επιτοπου να δεις τον καπετανιο η καποιον υπευθυνο της εταιρειας κ να απαιτησεις το δωρεαν ταξιδι που δικαιουσαι η το αντιστοιχο χρηματικο ποσο, αφου κανεις διαφημιση στην εταιρεια τους.
Να δεις για ποτε σκιζονται να το βγαλουν κ μαλιστα με μεγαλη προσοχη για να μην πληρωσουν φθορες.

Για να σας προλαβω, υπαρχει σχετικη δικαστικη αποφαση [δεν θυμαμαι ομως ποτε, ποιος κτλ] το οποιο εχει επιδικασει "διαφημιστικη" αποζημιωση σε πολυκατοικια απο εταιρεια ανελκυστηρων.
Ο διαχειριστης της πολυκατοικιας εκανε αγωγη ζητωντας λεφτα για την διαφημιση, αφου η εταιρεια ανελκυστηρων ειχε γεμισει τον τοπο με αυτοκολλητα

Παντα υπαρχει τροπος να προστατευτουμε απο τους απαραδεκτους. Το μονο που χρειαζεται ειναι ορεξη κ κουραγιο, κ ο Λαμπρος εχει αποδειξει σε ολους μας οτι τα παντα γινονται

:wave2: :wave2:

SF
23/01/2006, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
Παντα υπαρχει τροπος να προστατευτουμε απο τους απαραδεκτους. Το μονο που χρειαζεται ειναι ορεξη κ κουραγιο, κ ο Λαμπρος εχει αποδειξει σε ολους μας οτι τα παντα γινονται

:wave2: :wave2:



+1000

Κι αν δεν υπάρχει τρόπος, οφείλουμε να προσπαθήσουμε...

adam_tsouk
23/01/2006, 16:22
Άσε που και μόνο που θα μπεις στη διαδικασία να ασχοληθείς-παραπονεθείς-απειλήσεις θα ψαρώσουν...:winka:

latris mixanis
23/01/2006, 17:20
Παντα υπαρχει τροπος να προστατευτουμε απο τους απαραδεκτους. Το μονο που χρειαζεται ειναι ορεξη κ κουραγιο, κ ο Λαμπρος εχει αποδειξει σε ολους μας οτι τα παντα γινονται


+1000

Κι αν δεν υπάρχει τρόπος, οφείλουμε να προσπαθήσουμε...

+1000 και από εμένα

tai
23/01/2006, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
+1000

Κι αν δεν υπάρχει τρόπος, οφείλουμε να προσπαθήσουμε...

Σωστόοοος


Γιατί αν δεν φωνάζει ο πηδημένος, πώς θα φοβηθεί ο βιαστής?