PDA

View Full Version : Νεο KTM 640sm 06,παιδια "δεν παει μια" ειναι φυσιολογικο?



G5-KTM
23/01/2006, 13:02
Γεια χαρα σε ολους, ειμαι κατοχος ενος ολοκαινουργιου 2006 640 sm με μολις 40km φυσικα το στρωνω.
Η μηχανη παντως μου φαινεται εξαιρετικα αδυναμη... δεν βλεπω ουτε ροπες ουτε τιποτα,πριν ειχα ενα gillera runner 125 για 3 χρονια και πιστευα οτι θα "τρομαζα" οταν οδηγουσα το 640 αλλα ειναι ποιο τζουφιο και απο το transalp του πατερα μου....
Παιδια πειτε μου οτι φταιει οτι ειναι καινουργιο και θελει στρωσιμο για να ερθουν οι ροπες και η δυναμη....γιατι εχω ξενερωσει...

*σε σταση δυσκολα μπαινει η πρωτη, θελει μερικα τραβηγματα του συμπλεκτη για να μπει...με κραζουν ολοι με κορνες μεχρι να καταφερω να ξεκινησω στο φαναρι...

*τι καταναλωση ειναι αυτη?εχω μεινει 2 φορες...σε 40 km

DUKASII
23/01/2006, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Γεια χαρα σε ολους, ειμαι κατοχος ενος ολοκαινουργιου 2006 640 sm με μολις 40km φυσικα το στρωνω.
Η μηχανη παντως μου φαινεται εξαιρετικα αδυναμη... δεν βλεπω ουτε ροπες ουτε τιποτα,πριν ειχα ενα gillera runner 125 για 3 χρονια και πιστευα οτι θα "τρομαζα" οταν οδηγουσα το 640 αλλα ειναι ποιο τζουφιο και απο το transalp του πατερα μου....
Παιδια πειτε μου οτι φταιει οτι ειναι καινουργιο και θελει στρωσιμο για να ερθουν οι ροπες και η δυναμη....γιατι εχω ξενερωσει...

*σε σταση δυσκολα μπαινει η πρωτη, θελει μερικα τραβηγματα του συμπλεκτη για να μπει...με κραζουν ολοι με κορνες μεχρι να καταφερω να ξεκινησω στο φαναρι...

*τι καταναλωση ειναι αυτη?εχω μεινει 2 φορες...σε 40 km

KATI KΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ.

ΑΝ ΘΕΣ ΦΕΡΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΟ ΣΤΡΩΣΩ...ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΜΠΕΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ..:rotflmao: :rotflmao: :lol:

idi
23/01/2006, 13:12
ρε φιλε πως ξερεις οτι "δε παει"?

τα σκας???? απο τα 40χμ???

θα σου μεινει στο χερι το μοτερ....

GST
23/01/2006, 13:13
οταν το στρωσεις και πας στα 1000 για σερβις θα σου βγαλουν και τις φυσες και μετα χουφτωσετο γερα ....και τα ξαναλεμε:wave2:

G5-KTM
23/01/2006, 13:23
ουτε για αστειο δεν το ανοιγω αλλα,και ενα R1 μπορει να οδηγας και να μην το ανοιγεις καθολου αλλα η μηχανη σου μιλαει οτι "αν με ανοιξεις να εισαι ετοιμος..." το κτμ μου φαινεται μουγκο:lol: ...

G5-KTM
23/01/2006, 13:24
α και μην νομιζετε οτι ειμαι κανενας γκαζακιας που τα φυσαει τα μηχανακια... σχετικα καινουργιος ειμαι...

gojakla
23/01/2006, 13:26
Φανταζομαι δεν θα κανει και τον υπεροχο ηχο των HONDA στο ρελαντι, ε?

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

MIKE_16V
23/01/2006, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
Φανταζομαι δεν θα κανει και τον υπεροχο ηχο των HONDA στο ρελαντι, ε?

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

Τι μ@λακα:lol:

G5-KTM
23/01/2006, 13:30
ο ηχος του transalp παντως δεν μου αρεσει τωρα για αλλα honda δεν ξερω....
σιγουρα παντως εχει πολυ περισσοτεους καραδασμους απο ολα τα honda!

KaTaNaS
23/01/2006, 13:30
εγγύηση έχεις...

οπότε μην σε απασχολεί... κάνε υπομοπνή για το στρώσιμο


και μετά θα δείς...


δεν είναι στο στοιχείο τους στις χαμηλές, μη το γονατίζεις και εσύ στις 2500 3000 στροφές...

4000 με 4500 είναι μια χαρά για αρχή.όταν προσπαθείς να κουμπώσεις την πρώτη σε φανάρι ψιλομαρσάρησ παράλληλα να συντονίσεις το κιβώτιο...

:wave2:

G5-KTM
23/01/2006, 13:32
;) good tip

KaTaNaS
23/01/2006, 13:36
επίσης αναμεσα σε αυτοκινητα κινηση κεντρο και αλλα τετοια πολλες φορές ζητάει συμπλεξάρισμα με λίγο περισσότερο γκαζάκι!

MIKE_16V
23/01/2006, 13:36
Εχει χασει που εχει χασει την σπιρταδα του απο τα πρωτα lc4 το στρωνεις κιολας , οποτε το δουλευεις χαμηλα, που να παει, μην το φοβασε παντως οπως ειπε και ο katanas ανεβασε 4000 +


Σε λιγο καιρο που θα το εχεις μαθει.....ενα fcr kai εξατμιση το κανουν μια χαρα πιστολι!!
Αμα δεν σφυριζει το lc4 δεν παει:lol: :eyepop:

:wave2:

G5-KTM
23/01/2006, 13:59
to fcr ειναι καρμπυρατερ σωστα?τι παραπανω θα δωσει?

Οι νεες ακραπες με το νεο look σκιζουν,
check them out http://www.akrapovic-ai.si/

DUKASII
23/01/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
to fcr ειναι καρμπυρατερ σωστα?τι παραπανω θα δωσει?

Οι νεες ακραπες με το νεο look σκιζουν,
check them out http://www.akrapovic-ai.si/

TO FCR..ΔΙΝΕΙ 3-4 ΠΟΝΤΟΥΣ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΧΕΡΙΑ..

ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΙΣ ΚΟΡΕΣ ΤΩΝ ΜΑΤΙΩΝ...

ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΙΣ ΕΚΡΗΞΕΙΣ ΑΝΔΕΝΑΛΙΝΗΣ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ.


ΟΙ ΑΚΡΑΠΕΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ...

60 Ε ΓΙΑ ΘΟΡΥΒΟ...ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΝΤΕΣΙΜΠΕΛΟΜΕΤΡΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ..:rotflmao:

G5-KTM
23/01/2006, 14:05
lol:rotflmao:

Julius
23/01/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM



Dialekse mia kafeteria ligo poio makrini mpas kai kaneis kana xiliometro parapano kai to stroseis


enalaktika pernao ena set autokolita KTM RC-8 sto runner mou pou paei mpounia kai sto antalaso me to LC4 soy. opote kai grigora tha pigeneis kai tha poulas mouri oti exeis KTM

Julius
23/01/2006, 14:07
Prosoxe monaxa mhn kaneis kana apotomo xouftoma sto psofio to LC4 kai to fas kapelo

KaTaNaS
23/01/2006, 14:07
φιλαράκι μην ακούς τους τρελούς ρε σύ...


μάθε εσύ καλά το μηχανάκι (θα σου πάρει κάνα χρόνο)



και αν είσαι τόσο χεράς πάρε και FCR!

OldMan
23/01/2006, 14:48
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Πιθανολογείται (μετ'επιτάσεως...) να ΜΗΝ έχουν βγάλει το stop του slide !!!

Όσο για την "νεκρά" σε στάση, μπαίνει μια χαρά στα τελευταία 1-2 μέτρα ΠΡΙΝ σταματήσει να ρολλάρει το μηχανάκι !!!

.
.
.
.
.
.
.
Και άει σιχτίρ με τα μπ@υρδελοΚΤΜ σας !!!

:beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
23/01/2006, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Ποια γουσταρεις εσυ ρε παππου? :lol:

by the way αν μου περρισευαν θα επαιρνα ενα bmw 1200 gs αλλα 15000 για μοτο ειναι πολλα....

...ασε που δεν ειμαι και ταξιδιαρης...

:hypnotize

ώχχχχχχ μη τα λες αυτά εδώ μέσα φιλαράκι!


:lol: :rotflmao: :lol:

DUKASII
23/01/2006, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Ποια γουσταρεις εσυ ρε παππου? :lol:

by the way αν μου περρισευαν θα επαιρνα ενα bmw 1200 gs αλλα 15000 για μοτο ειναι πολλα....

...ασε που δεν ειμαι και ταξιδιαρης... ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΥ ΠΟΛΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΣ ΣΗΜΕΡΑ..

ΑΚΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ..

ΠΑΣ ΣΠΙΤΙ..

ΠΑΣ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ...ΞΑΝΑΠΕΡΝΑΣ ΣΕΛΟΦΑΝ ΣΤΗ ΣΕΛΑ..ΤΗ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΗ ΚΟΥΤΑ ΤΗΣ..

ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΚΤΜ !!!

ΜΕΤΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΒΑΓΙΑΝΕΛΗ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΕΝΑ F-650 FATOURO ΠΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ..

ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕ!!!

ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΠΕΡΙ 1200 ΚΤΛ...ΘΑ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΙ ΣΕ 10...

9...

8...


7...:mad: :mad:

G5-KTM
23/01/2006, 15:24
:lol:

thander
23/01/2006, 15:24
χμ...μάλλον δεν έκανες και την σοφότερη επιλογή...
βέβαια από την άλλη, όταν μάθεις το LC, μπορεί και να αλλάξεις γνώμη...

G5-KTM
23/01/2006, 15:29
ηταν παιδικο ονειρα απο τα χρονια που δεν ειχα λεφTα να παρω μεταχειρισμενα 125 EXC...

...θα δουμε αν δεν μου αρεσει στο μελλον,θα παρω κανα σκουτερακι και ενα ΤΤ cabrio
:lol:

*ελπιζω να μην με διωξετε απο το forum που μιλησα για TT....

johnpan
23/01/2006, 15:32
Ρε έχει να σου βγάλει πολλά γούστα το LC4. Διάβασε

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-2615.html

τι λέει ο leipsippos γιατί την έχω ψάξει σου λέω!!! Να το χαίρεσαι!

KaTaNaS
23/01/2006, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από thander
χμ...μάλλον δεν έκανες και την σοφότερη επιλογή...
βέβαια από την άλλη,...


για ποια επιλογη λές φίλτατε;

G5-KTM
23/01/2006, 16:32
Παιδες παντως αυτο που ξερω ειναι οτι ειναι η μονη μηχανη που θα ηθελα να ειχα στα 9-10.000e,για την ωρα το γεγονος οτι το κοιτω και καυλ@ν@ μου αρκει....

Αντε στα 15.000 ενα dakar 990 που βγαινει καλοκαιρακι η το 1200GS δεν θα ηταν ασχημα ,αλλα αυτα απ την αλλη ειναι για ποιο ψαγμενους σαν εσας,για μενα μαλλον τσαμπα λεφτα θα ηταν...

KaTaNaS
23/01/2006, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Αντε στα 15.000 ...

αλλα αυτα απ την αλλη ειναι για ποιο ψαγμενους σαν εσας


ennoeis αυτούς που ξάχνουν πιο πολύ μεσα στην τσέπη τους;

:rotflmao: :lol: :rotflmao:

G5-KTM
23/01/2006, 16:41
....οπως λες και εσυ,ορθιοι να ειμαστε και λεφτα βρισκονται...;)

thander
23/01/2006, 16:44
από τα αρχικά λεγόμενα του φίλου, θεώρησα ότι θα προτιμούσε κάτι πιο τουριστικό και θα έτρωγε ταλαιπωρία με το ΚΤΜ, αλλά μετά διευκρίνησε, οπότε μάλλον καλά θα περάσει, που του το εύχομαι και ολόψυχα!!

ΓκαζοφωνιΞ
23/01/2006, 20:30
Φιλαρακο στρωσ'το και ανοιξε του τοτε το γκαζι και θα σου πω εγω αν παει το μηχανακι η οχι....

G5-KTM
23/01/2006, 23:13
Παιδια μολις μου εγυνε κατι απιστευτο και θελω να σας το πω,γιατι το θρασος και η αγενεια μερικων πραγματικα εντυπωσιαζει....
..παρκαρω το κτμ απεναντι απο το αστυνομικο τμημα στην γωνια του πεζοδρομιου ποιο γωνια "πεφτει στο γκρεμο", η γωνια ειναι κατηφορικη και το σημειο δεν εχει διελευση απο πεζους ειναι ΜΗ χρηστικα χρησιμο και ερχετε ενας μαγκας βραδιατικα και μου λεει να μην το βαζω εκει γιατι εχει γυνει θεμα στην πολικατοικια,των ρωταω γιατι και μου λεει δεν ειναι ωραιο να υπαρχουν μηχανες πανω στο πεζοδρομιο....
Του λεω οκ το μονο που χρειαζομαι ειναι ενα κλειδακι για το γκαραζ της πολικατοικιας σου και ολα μια χαρα και αρχιζε να βριζει και εφυγα γιατι δεν ειχα ορεξη βραδιατικα....
Αυριο θα παω στον διοικητη της αστυνομιας,να τον ρωτησω αν ειναι παρανομω και αν μπορω να την αφηνω εκει. Αλλα γαματη λογικη κοινος ολη εμεις που δεν εχουμε παρκινκγ πρεπει να παμε να γ@μ@θουμε.

G5-KTM
23/01/2006, 23:18
Ξερετε αν κατοχειρονεται νομικα το οτι "δεν μπορεις να παρκαρεις "?
Επειδη δεν σκοπευω να το μετακινησω και δεν θελω να δω καμια κλιση πανω.

KaTaNaS
23/01/2006, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Παιδια μολις μου εγυνε κατι απιστευτο και θελω να σας το πω,γιατι το θρασος και η αγενεια μερικων πραγματικα εντυπωσιαζει....
..παρκαρω το κτμ απεναντι απο το αστυνομικο τμημα στην γωνια του πεζοδρομιου ποιο γωνια "πεφτει στο γκρεμο", η γωνια ειναι κατηφορικη και το σημειο δεν εχει διελευση απο πεζους ειναι ΜΗ χρηστικα χρησιμο και ερχετε ενας μαγκας βραδιατικα και μου λεει να μην το βαζω εκει γιατι εχει γυνει θεμα στην πολικατοικια,των ρωταω γιατι και μου λεει δεν ειναι ωραιο να υπαρχουν μηχανες πανω στο πεζοδρομιο....
Του λεω οκ το μονο που χρειαζομαι ειναι ενα κλειδακι για το γκαραζ της πολικατοικιας σου και ολα μια χαρα και αρχιζε να βριζει και εφυγα γιατι δεν ειχα ορεξη βραδιατικα....
Αυριο θα παω στον διοικητη της αστυνομιας,να τον ρωτησω αν ειναι παρανομω και αν μπορω να την αφηνω εκει. Αλλα γαματη λογικη κοινος ολη εμεις που δεν εχουμε παρκινκγ πρεπει να παμε να γ@μ@θουμε.


phgaine ston dioikhth αν και δε νομιζω πώς θα απαντήσει καταφατικά στο αν επιτρεπεται να την έχεις σε πεζοδρομιο πάνω...


και ψάξε βρες να την βάλεις κάπου, ή σκέπαζε την


γαιτί πολύ φοβάμαι πως θα την βρεις με σκισμένη σέλα καμμια φορά

φτου φτου φτου


:wave2:

mrfield
03/03/2006, 19:28
ego file moy exo to 2005 den to hxera oti alaxe montelo .Alithia alaxe? Kati den kaneis sosta .kai ego peripoy ta idia nomiza stin arxh mias kai to estrona .meta ta 1000 poy to mastigosa ligaki den to mazeva .evala kai tis akrapes kai kelaidaei san kalasnikov .Ase ayta poy soy lene oti ta palia lc4 pane kalytera .to exo paei me ola sthn perioxh moy kai den me vlepoyn.TO MHXANAKI file einai polyvolo ala thelei xeria.Molis anoixei ligo tha deis .

nassosxlvbros
03/03/2006, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Παιδια μολις μου εγυνε κατι απιστευτο και θελω να σας το πω,γιατι το θρασος και η αγενεια μερικων πραγματικα εντυπωσιαζει....
..παρκαρω το κτμ απεναντι απο το αστυνομικο τμημα στην γωνια του πεζοδρομιου ποιο γωνια "πεφτει στο γκρεμο", η γωνια ειναι κατηφορικη και το σημειο δεν εχει διελευση απο πεζους ειναι ΜΗ χρηστικα χρησιμο και ερχετε ενας μαγκας βραδιατικα και μου λεει να μην το βαζω εκει γιατι εχει γυνει θεμα στην πολικατοικια,των ρωταω γιατι και μου λεει δεν ειναι ωραιο να υπαρχουν μηχανες πανω στο πεζοδρομιο....
Του λεω οκ το μονο που χρειαζομαι ειναι ενα κλειδακι για το γκαραζ της πολικατοικιας σου και ολα μια χαρα και αρχιζε να βριζει και εφυγα γιατι δεν ειχα ορεξη βραδιατικα....
Αυριο θα παω στον διοικητη της αστυνομιας,να τον ρωτησω αν ειναι παρανομω και αν μπορω να την αφηνω εκει. Αλλα γαματη λογικη κοινος ολη εμεις που δεν εχουμε παρκινκγ πρεπει να παμε να γ@μ@θουμε.

1ον.αν δεν εχει απαγορευτικο την παρκαρεις οπου θες....
2ον να παει να μαμηθει και ας παει σε οποα αστυνομια θελει να βρει δικιο...(@α@αρια θα βρει)
3ον πας ξανα αυριο...την κλειδωνεις και την κανεις κανονικα..αν τολμησει και την αγγιξει το τμημα ειπες ειναι κοντα...μια μυνησουλα για φθορα ξενης περιουσιας...:beer:
υγ το θρασος υπαρχει γιατι το επετρεψες....
4ον αν ειναι οντως παρανομο...αστην απεναντι η καπου που επιτρεπεται...η στην καλυτερη εκει που παρκαρει αυτος ο λακαμας :lol: και ΚΑΤΑ ΜΗΚΟΣ!!!οχι καθετα!!!κι αν ειναι μαγκας ας την αγγιξει...:mad:

nassosxlvbros
03/03/2006, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Ξερετε αν κατοχειρονεται νομικα το οτι "δεν μπορεις να παρκαρεις "?
Επειδη δεν σκοπευω να το μετακινησω και δεν θελω να δω καμια κλιση πανω.

εαν ειναι δρομος χωρις απαγορευτικο παρκαρει κανονικα...σε πεζοδρομο απαγορευεται,αλλα:δεν εχει δικαιωμα κανεις μα κανεις να την αγγιξει...ας φωναξει γερανο...(μολις ερθει φευγεις...):lol: :lol:

adam_tsouk
03/03/2006, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
εαν ειναι δρομος χωρις απαγορευτικο παρκαρει κανονικα...σε πεζοδρομο απαγορευεται,αλλα:δεν εχει δικαιωμα κανεις μα κανεις να την αγγιξει...ας φωναξει γερανο...(μολις ερθει φευγεις...):lol: :lol:


ή περνάς 2 κουλούρες στα γειτονικά δέντρα!! :D

nassosxlvbros
03/03/2006, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ή περνάς 2 κουλούρες στα γειτονικά δέντρα!! :D

τα ιδια τραβαγα με το διαχειριστη...λες και το πεζοδρομιο τοχε φερει απο το χωριο του...βρεεε ασταδιαλα με το καθε χλιμιτζουρα!!:mad: :mad: :mad:

BAD BOY
04/03/2006, 22:14
ΤΕΛΙΚΑ ....ΤΟ ΣΤΡΩΣΕΣ:confused:
ΠΑΕΙ Η' ΔΕΝ ΠΑΕΙ....ΙΔΟΥ Η ΑΠΟΡΙΑ.
G5....AKOYEI:alien:

adam_tsouk
04/03/2006, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
τα ιδια τραβαγα με το διαχειριστη...λες και το πεζοδρομιο τοχε φερει απο το χωριο του...βρεεε ασταδιαλα με το καθε χλιμιτζουρα!!:mad: :mad: :mad:

ναι αλλα δεν μπορεί να στο σηκώσει γερανος!:D

mrfield
08/03/2006, 08:55
Z-BADBOY'STOY .H anoixe to gazi apotoma kai pai akoma kai ante na ton vroyme tora ?H anoixe to gazi apotoma kai exase ta pasxalia toy to paidi kai to poylise mhn faei kanena xtypo .H efage xtipo kai anaroneei sto kat .Ypomonh an den to poylise kai einai kati apo ta ala tote tha mas xanarthei

G5-KTM
08/03/2006, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από mrfield
Z-BADBOY'STOY .H anoixe to gazi apotoma kai pai akoma kai ante na ton vroyme tora ?H anoixe to gazi apotoma kai exase ta pasxalia toy to paidi kai to poylise mhn faei kanena xtypo .H efage xtipo kai anaroneei sto kat .Ypomonh an den to poylise kai einai kati apo ta ala tote tha mas xanarthei

lol, ασε φιλε αντιμετωπιζω αλλα "θεματα" τωρα. Οσο για το κτμ ακομα με 300χλμ το εχω γιατι χτυπησα ασχημα 2 δακτυλα του αριστερου χεριου και δεν μπορουσα να οδηγησω...