PDA

View Full Version : "Δεν θα το παρκαρεις στο πεζοδρομιο" ακουστε τι ακουσα βραδιατικα....



G5-KTM
23/01/2006, 23:22
αιδια μολις μου εγυνε κατι απιστευτο και θελω να σας το πω,γιατι το θρασος και η αγενεια μερικων πραγματικα εντυπωσιαζει....
..παρκαρω το κτμ απεναντι απο το αστυνομικο τμημα στην γωνια του πεζοδρομιου ποιο γωνια "πεφτει στο γκρεμο", η γωνια ειναι κατηφορικη και το σημειο δεν εχει διελευση απο πεζους ειναι ΜΗ χρηστικα χρησιμο και ερχετε ενας μαγκας βραδιατικα και μου λεει να μην το βαζω εκει γιατι εχει γυνει θεμα στην πολικατοικια,των ρωταω γιατι και μου λεει δεν ειναι ωραιο να υπαρχουν μηχανες πανω στο πεζοδρομιο....
Του λεω οκ το μονο που χρειαζομαι ειναι ενα κλειδακι για το γκαραζ της πολικατοικιας σου και ολα μια χαρα και αρχιζε να βριζει και εφυγα γιατι δεν ειχα ορεξη βραδιατικα....
Αυριο θα παω στον διοικητη της αστυνομιας,να τον ρωτησω αν ειναι παρανομο και αν μπορω να την αφηνω εκει. Αλλα γαματη λογικη κοινος ολη εμεις που δεν εχουμε παρκινκγ πρεπει να παμε να γ@μ@θουμε.

Ξερετε αν κατοχειρονεται νομικα το οτι "δεν μπορεις να παρκαρεις "?
Επειδη δεν σκοπευω να το μετακινησω και δεν θελω να δω καμια κλιση πανω.

sotpag
23/01/2006, 23:38
εσυ τι λες, το λεει η ιδια η λεξη ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ

δεν λεω και εγω στο πεζοδρομιο παρκαρω τα μηχανακια αλλα οχι πως ειναι σωστο.

αυτος βεβαια εχει αλλο κολημα αλλα νομικα εχει δικιο

G5-KTM
23/01/2006, 23:41
δηλαδη ειμαστε ολοι παρανομοι....και οποιος θελει φωναζει αστυνομια και μας χωνει κλιση ετσι για να μαθουμε να εχουμε παρκινκγ...ωραια!

lampros_fazer
23/01/2006, 23:49
Όπως τα λεει ο sotpag.Έτσι είναι.Και εγώ στο πεζοδρόμιο παρκάρω και δεν είμαι νόμιμος!
Και πρόσεχε με τους γείτονες γιατί φυσικά και μπορείς να φας κλήση.
Οπώς έφαγαν 2-3 από την πολυκατοικία που μένω,που άφηναν τα μηχανάκια κατω από την πολυκατοικία ΜΑΣ στο πεζοδρόμιο
(αρκετά πλατύ,δεν εμπόδιζαν καθόλου) γιατί ένας @ρχίδας που έχει υπόγεια απόθήκη δίπλα έλεγε οτι τα βάζουν μπροστα στην πόρτα του και έβαλε πεζους μπάτσους που πέρναγαν να τα γράψουν.
Πρόσεχε με τους γυρω-γύρω, δεν τό'χουν σε τίποτα να πάνε απέναντι στο τμήμα και να πληρώνεις κλήσεις!

sotpag
23/01/2006, 23:50
σωστα , εγω εχω πει πως αν φαω μια κληση θα χασουν οι γειτονες μια θεση παρκιν και να κανει το λαθος ενας να μετακινησει μηχανακι.............

lampros_fazer
23/01/2006, 23:53
Σωτήρη το JAMAHA που γράφει το avatar σου τι είναι? :lol:

sotpag
24/01/2006, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Σωτήρη το JAMAHA που γράφει το avatar σου τι είναι? :lol:


για να μην μου ζητούν πνευματικά δικαιώματα

να σου πω δεν το είχα προσέξει
:sad:

lampros_fazer
24/01/2006, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
για να μην μου ζητούν πνευματικά δικαιώματα

να σου πω δεν το είχα προσέξει
:sad:

Σοβαρά? :lol: Εγώ το είχα δει από την πρώτη στιγμή αλλά τώρα θυμήθηκα να στο πω.
Βρε μπας και έχεις κινέζικο και δεν μας το λες? :lol:

sotpag
24/01/2006, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Σοβαρά? :lol: Εγώ το είχα δει από την πρώτη στιγμή αλλά τώρα θυμήθηκα να στο πω.
Βρε μπας και έχεις κινέζικο και δεν μας το λες? :lol:


λες να με κοροιδεψαν δεν θυμαμε που εχω την φωτο να το δω καλυτερα:bigcry: :bigcry: :eyepop:

skous
24/01/2006, 00:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
αιδια μολις μου εγυνε κατι απιστευτο και θελω να σας το πω,γιατι το θρασος και η αγενεια μερικων πραγματικα εντυπωσιαζει....
..παρκαρω το κτμ απεναντι απο το αστυνομικο τμημα στην γωνια του πεζοδρομιου ποιο γωνια "πεφτει στο γκρεμο", η γωνια ειναι κατηφορικη και το σημειο δεν εχει διελευση απο πεζους ειναι ΜΗ χρηστικα χρησιμο και ερχετε ενας μαγκας βραδιατικα και μου λεει να μην το βαζω εκει γιατι εχει γυνει θεμα στην πολικατοικια,των ρωταω γιατι και μου λεει δεν ειναι ωραιο να υπαρχουν μηχανες πανω στο πεζοδρομιο....
Του λεω οκ το μονο που χρειαζομαι ειναι ενα κλειδακι για το γκαραζ της πολικατοικιας σου και ολα μια χαρα και αρχιζε να βριζει και εφυγα γιατι δεν ειχα ορεξη βραδιατικα....
Αυριο θα παω στον διοικητη της αστυνομιας,να τον ρωτησω αν ειναι παρανομο και αν μπορω να την αφηνω εκει. Αλλα γαματη λογικη κοινος ολη εμεις που δεν εχουμε παρκινκγ πρεπει να παμε να γ@μ@θουμε.

Ξερετε αν κατοχειρονεται νομικα το οτι "δεν μπορεις να παρκαρεις "?
Επειδη δεν σκοπευω να το μετακινησω και δεν θελω να δω καμια κλιση πανω.


exeis 10000% adiko
oti kai na kaneis

kai kalitera na min rixneis mpixtes stous geitones dioti stin KALITERI 8a fas klisi.

Otan exoume adiko, kanoume tous malakes kai prospa8oume me iremo kai kompso tropo na peisoume ton allo gia poio logo kanoum eayto pou kanoume. To na tou tin leme kiolas, einai toulaxiston proklitiko

G5-KTM
24/01/2006, 01:25
Αυτο σκεφτηκα και εγραψα σημειωση που ζηταω την κατανοηση τους γιαν να με αφησουν να την παρκαρω εκει αν εξακολουθουν να εχουν προβλημα δηλωνω οτι δεν θα την ξαναφησω...;)
τωρα αν ειναι τοσο καραβλαχοι και μου πουν οτι εχουν η ζωη συνεχιζεται...:lol:

skous
24/01/2006, 02:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Αυτο σκεφτηκα και εγραψα σημειωση που ζηταω την κατανοηση τους γιαν να με αφησουν να την παρκαρω εκει αν εξακολουθουν να εχουν προβλημα δηλωνω οτι δεν θα την ξαναφησω...;)
τωρα αν ειναι τοσο καραβλαχοι και μου πουν οτι εχουν η ζωη συνεχιζεται...:lol:

well done. oti kalitero.
ean ontos den empodizei kai den einai lalakes, 8a se afisoun, ase pou borei na rixnoun kai kana vlefaro ktl, oste na eisai kai pio isixos.
Bebaia iparxoun kai lalakes, alla that's life ;)

Cpt. Haddock
24/01/2006, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Αυτο σκεφτηκα και εγραψα σημειωση που ζηταω την κατανοηση τους γιαν να με αφησουν να την παρκαρω εκει αν εξακολουθουν να εχουν προβλημα δηλωνω οτι δεν θα την ξαναφησω...;)
τωρα αν ειναι τοσο καραβλαχοι και μου πουν οτι εχουν η ζωη συνεχιζεται...:lol:

:a013:

Κακά τα ψέματα, όλοι έχουμε παρκάρει σε πεζοδρόμιο, εν γνώσει μας οτι είναι παράνομο.

tifoefs
24/01/2006, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
δηλαδη ειμαστε ολοι παρανομοι....και οποιος θελει φωναζει αστυνομια και μας χωνει κλιση ετσι για να μαθουμε να εχουμε παρκινκγ...ωραια!

Κατα κανονα απαγορευεται αλλα υπαρχει μια ανοχη αν δεν εμποδιζει τη διελευση.

:)

nikos force
24/01/2006, 09:57
ολοι εχουν απολυτο δικιο οτι ειναι παρανομο αλλα...σε μια τετοια περιπτωση κανενας δε στη λεει επειδη παρανομεις αλλα επειδη εχει καλο στο μυαλο.ακουστε εμενα τι μου συνεβει.ειμαι προχθες το απογευμα στο συνταγμα παρκαρισμενος κατω απο το πεζοδρομιο εκει που παρκαρουν τα μηχανακια απεναντι απο τα wok ,βαζω τη μηχανη να ζεσταθει(χτ με καργα φιμωμενη yoshimura)και ερχεται ενας μεσηλιξ κυριος και μου λεει με βαρυ και αυστηρο τονο απο το πουθενα'' Η ΣΒΗΣΤΟ Η ΣΗΚΩ ΦΥΓΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ'' τωρα τι του λες αυτουνου.του απαντησα αρκετα ομορφα και ωραια...''αν θελετε ησυχια να κανετε το τηλ σας τοτε σπιτι σας'' με στραβοκοιταξε και πηγε στο καρτοτηλεφωνο και περιμενε να φυγω...λοιπον...ο καθενας της ψ@@@ς του το χαβα εχει

cityfly
24/01/2006, 10:07
εμένα μου χε τύχει το απολύτως κουφό

μερικές παλιές πολυκατοικίες δεν έχουν κολώνες και την πρόσοψη πιο μέσα; κάτι σαν μισή πυλωτή ας πούμε

πάρκαρα λοιπον στο πεζοδρόμιο, εγώ και πολλοί άλλοι και πάρκαρα στην άκρη άκρη και είχα αριστερά μου τοίχο και πίσω μου παράθυρο υπογείου που δεν άνοιγε ποτέ

και έρχετε μια μέρα μία και μου ζητάει ευγενικά να μην τη βάζω εκεί, της απαντάω κι εγώ ευγενικά ότι τη βάζω εκεί γιατί είναι στην άκρη και δεν ενοχλεί και δεν ήθελα να τη βάζω αλλού γιατί το αλλού είναι ακριβώς μπροστά στην είσοδο της πολυκατοικίας

και τι μου λέει

δε μας πειράζει, βάζε την μπροστά στην είσοδο (είχε κενό κάνα μέτρο από πίσω απλά θα εμπόδιζε την απευθείας είσοδο) γιατί λέει εκεί στην άκρη που τη βάζεις έρχονται διάφοροι και με την πρόφαση ότι κάτι κοιτάνε στη μηχανή κατουράνε στον τοίχο και βρωμάει

:eek: :eek:

ε την έβαζα κι εγώ εκεί που μου πε και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Απλά θέλω να πω ότι πέρα από τον κάλο υπάρχουν και οι νορμάλο άνθρωποι που δεν ξέρεις τι κουφό έχουν συναντήσει και σου ζητάνει κάτι που εσένα σου φαίνεται αφύσικο

adam_tsouk
24/01/2006, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
δε μας πειράζει, βάζε την μπροστά στην είσοδο (είχε κενό κάνα μέτρο από πίσω απλά θα εμπόδιζε την απευθείας είσοδο) γιατί λέει εκεί στην άκρη που τη βάζεις έρχονται διάφοροι και με την πρόφαση ότι κάτι κοιτάνε στη μηχανή κατουράνε στον τοίχο και βρωμάει

:eek: :eek:



Μάλλον σκυλιά κατυουράγανε τις ρόδες σου!

:rotflmao: :rotflmao:

Όσο για τα πεζοδρόμια.... καλά τώρα το μάθαμε ότι απαγορεύεται; :rolleyes:

cityfly
24/01/2006, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Μάλλον σκυλιά κατυουράγανε τις ρόδες σου!

:rotflmao: :rotflmao:

Όσο για τα πεζοδρόμια.... καλά τώρα το μάθαμε ότι απαγορεύεται; :rolleyes:

δεν κατάλαβες, δεν κατουράγανε στις ρόδες μου στον τοίχο ήταν τα σημάδια και από ό,τι μου είπε η ίδια είχε δει έναν, έκανε λέει ότι κοιτάει κάτι στη μηχανή και μετά τα βρήκε κατουρημένα

adam_tsouk
24/01/2006, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
δεν κατάλαβες, δεν κατουράγανε στις ρόδες μου στον τοίχο ήταν τα σημάδια και από ό,τι μου είπε η ίδια είχε δει έναν, έκανε λέει ότι κοιτάει κάτι στη μηχανή και μετά τα βρήκε κατουρημένα

:lol:


χάθηκαν τα παρκάκια;


:rotflmao:

BELZEBOYLIS
24/01/2006, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
σωστα , εγω εχω πει πως αν φαω μια κληση θα χασουν οι γειτονες μια θεση παρκιν και να κανει το λαθος ενας να μετακινησει μηχανακι.............


......etsi akribos .....

lampros_fazer
24/01/2006, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly

και τι μου λέει

δε μας πειράζει, βάζε την μπροστά στην είσοδο (είχε κενό κάνα μέτρο από πίσω απλά θα εμπόδιζε την απευθείας είσοδο) γιατί λέει εκεί στην άκρη που τη βάζεις έρχονται διάφοροι και με την πρόφαση ότι κάτι κοιτάνε στη μηχανή κατουράνε στον τοίχο και βρωμάει

:eyepop: :hypnotize :rotflmao: :rotflmao:

postman
24/01/2006, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
δεν κατάλαβες, δεν κατουράγανε στις ρόδες μου στον τοίχο ήταν τα σημάδια και από ό,τι μου είπε η ίδια είχε δει έναν, έκανε λέει ότι κοιτάει κάτι στη μηχανή και μετά τα βρήκε κατουρημένα ΦΙΛΕ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΓΚΑΡΑΖ .ΚΛΕΦΤΡΟΝΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑΝ ΚΑΤΟΥΡΙΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΑΡΦΩΜΑ .

devil's animal
24/01/2006, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
ΦΙΛΕ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΓΚΑΡΑΖ .ΚΛΕΦΤΡΟΝΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑΝ ΚΑΤΟΥΡΙΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΑΡΦΩΜΑ .



:rolleyes: πολυ πιθανον!!!

παντως πρεπει να ειμαστε προσεχτικοι και φιλικοι με τους γειτονες,γιατι αμα πεσει καρφωτη δεν την γλιτωνεις την κληση ουτε με μπαρμπα τον Παπα της Ρωμης!!
:lol: :lol: :lol:

cityfly
24/01/2006, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
ΦΙΛΕ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΓΚΑΡΑΖ .ΚΛΕΦΤΡΟΝΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑΝ ΚΑΤΟΥΡΙΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΑΡΦΩΜΑ .


1ον μάλλον χλωμό λόγο περιοχής ώρας κλπ

και 2ον αν ήταν τότε πήρε τα π@π@ρι@ μου γιατί εκεί πάρκαρα για κάμποσο διάστημα στο παρελθόν, τώρα έχω απλά και μονο να περάσω από εκεί κάτι μήνες

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
24/01/2006, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
1ον μάλλον χλωμό λόγο περιοχής ώρας κλπ

και 2ον αν ήταν τότε πήρε τα π@π@ρι@ μου γιατί εκεί πάρκαρα για κάμποσο διάστημα στο παρελθόν, τώρα έχω απλά και μονο να περάσω από εκεί κάτι μήνες

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ωρε μανολιό καλησπέρα:wave2:

kostasnaoum
24/01/2006, 21:09
Εγω εβαζα τη μηχανη πανω στο πεζοδρομιο,μικρο σε
πλατος η αληθεια αλλα δεν το χρησιμοποιει
κανεις λογω παρανομως παρκαρισμενων δεντρων
Ετσι οταν ανοιγαν τις πορτες απο τα κουτια μου χτυπουσαν
τη μηχανη η με κλεινανε και δεν μπορουσα να φυγω.
Οταν διαμαρτυρηθηκα για τις ζημιες μου ειπαν οτι παρκαρω
παρανομα.
Τωρα πιανω το χωρο 2 αυτοκινητων παρκαροντας παραληλλα
με το πεζοδρομιο και σε μια γραμμη TDM και παπι μισο μετρο
απο το πεζοδρομιο ωστε να μην μπορουνε να παρκαρουν
διπλα.
Περαστικα τους.

SAM46
24/01/2006, 21:35
οταν παρκαρεις βγαζε τις πινακιδες.

τι θα γραψουν μετα?

ronin1
24/01/2006, 22:58
παίδες μονίμως πεζοδρόμιο παρκάρω..

και όταν παίρνω αυτο κίνητο τις ελάχιστες φορές που το κάνω πάλι πεζοδρόμιο και πεζόδρομο κανονικά!!!

Ε αφού δεν παίζει πουθενά αλλού!Απο το να κάνω μισή ώρα να βρω , το παρκάρω σε πεζόδρομο και σε μισή ώρα έχω τελειώσει τη δουλειά μου

ε και καμια κλήση να φάω να πάνε να γ!@$#%ούνε, από το χαλάσω την ψυχική μου υγεία..

έχω φάει και μερικές..

gispy
25/01/2006, 02:55
Ασχετό αλλά και σχετικό ....

Μου έχουν πει οτι ΚΑΜΙΑ πολυκατοικία δεν δικαιούται να έχει πάνω από μία εισόδους σε πυλωτή/γκαράζ. Ξέρει κανείς αν ισχύει;

Σε δημόσια κτήρια τι ισχύει;

kostasnaoum <- +1. (Δεν τους χάλασε ;) το ίδιο και τους δικούς μου!)

G5-KTM
25/01/2006, 12:10
Μια χαρα αν ισχυει και βρουμε καμια,αντι να φωναξουμε την αστυνομια να της χωσει κλιση παιρνουμε κατευθειαν την πολεοδομια να την κατεδαφισει ,και μεχρι να γυνει καινουργια αφηνουμε τα μοτο μας στην αλλανα! ;)

skous
27/01/2006, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από gispy
Ασχετό αλλά και σχετικό ....

Μου έχουν πει οτι ΚΑΜΙΑ πολυκατοικία δεν δικαιούται να έχει πάνω από μία εισόδους σε πυλωτή/γκαράζ. Ξέρει κανείς αν ισχύει;

Σε δημόσια κτήρια τι ισχύει;

kostasnaoum <- +1. (Δεν τους χάλασε ;) το ίδιο και τους δικούς μου!)


kamia sxesi, den isxyei
to poses eisodous exei, to grafei sta sxedia pou exoun katate8ei stin poleodomia.

Vevaia 8a prepei na exoun stis portes simataki me ton ari8mo adeias, alla oi pio polles den exoun to simataki ayto. Pantos oi perissoteres polikatikies exoun nomimes eksodous-eisodous. To problima einai stis monokatikies pou afou xtistoun, o ka8enas anoigei meta opou 8elei eisodo. Stin polikatikia kommataki diskolo ean xtistei na ftiaxeis nea eisodo

the_passenger
27/01/2006, 18:46
Τωρα πιανω το χωρο 2 αυτοκινητων παρκαροντας παραληλλα
με το πεζοδρομιο και σε μια γραμμη TDM και παπι μισο μετρο
απο το πεζοδρομιο ωστε να μην μπορουνε να παρκαρουν
διπλα.
Περαστικα τους.


Μπράβο φίλε - Το ίδιο έκανα κι εγώ όταν φασιστικά απαγόρεψαν τις μοτό μέσα στην πιλωτή με υπογραφές.. Όποτε έβρισκα ευκαιρία λοιπόν, μες την ημέρα κυρίως, φαρδιά πλατιά κοντά στην είσοδο το Τρανσάλπ να πιάνει θέση τουλάχιστον 1 κουτιού.. προκλητικά!!! :cool:

Αναρωτιέμαι αν το μετάνιωναν καθόλου κοιτώντας μια λαχταριστή θεσούλα πιασμένη τόσο "λαίμαργα", χαχαχα :rotflmao:
:smokin: :smokin: :smokin:
:evil: :evil: :evil:

Akatanomastos
27/01/2006, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
ΦΙΛΕ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΓΚΑΡΑΖ .ΚΛΕΦΤΡΟΝΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑΝ ΚΑΤΟΥΡΙΣΕ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΑΡΦΩΜΑ .




paidia min tous vazete idees..


THA arxisoun ola ta kleftronia na trigirnane me ta poulia ekso!!!

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:



:smokin:

argy_kap
27/01/2006, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gispy
Ασχετό αλλά και σχετικό ....

Μου έχουν πει οτι ΚΑΜΙΑ πολυκατοικία δεν δικαιούται να έχει πάνω από μία εισόδους σε πυλωτή/γκαράζ. Ξέρει κανείς αν ισχύει;

Σε δημόσια κτήρια τι ισχύει;

kostasnaoum <- +1. (Δεν τους χάλασε ;) το ίδιο και τους δικούς μου!)

Πλεον πρέπει να έχει μόνο μία είσοδο στο γκαράζ/πυλωτή ώστε να μην κόβει πάνω απο μία θέση στάθμευσης στο πεζοδρόμιο....για τισ παλιές δεν αλλάζει τίποτα!

adam_tsouk
27/01/2006, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SAM46
οταν παρκαρεις βγαζε τις πινακιδες.

τι θα γραψουν μετα?


Δεν χρειάζεται...

η μηχανή είναι νόμιμο να παρκέρει σε θέση αυτοκινήτου. Σε όποια άλλη περίπτωση απ' ότι ξέρω εισαι "παρανομος".
Απλά όλοι κάνουν τη πάπια γιατί άμα άρχιζαν όλες οι μηχανές να πιάνουν θέσεις (όπως κάνουν μερικοί για να τις βρουμ μετά με το κάρο) τότε... κλάφτα!

airamhag
28/01/2006, 10:51
skepsou pos rodes den exoun mono oi mhxanes k ta toutou alla kai ta amaxidia ton atomon me kinitika problimata kathos kai ta karotsakia ton moron...

Ase pou exo xtupithei apo aytokinito , epeidi perpatousa sto dromo afou to pezodromio htan gemato apo mixanes..