PDA

View Full Version : μας πούλησε ο μπαξεβάνης !!! ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ Honda ;;;;;



efialtis
26/01/2006, 14:03
καλησπέρα

παιδιά ο μπαξεβάνης έκλεισε το service χωρις να πει τίποτα.

πηγα να κλεισω ραντεβου για τη μηχανη και μου είπανε ότι το συνεργειο δε λειτουργει.

θα ξεκινησει πάλι σε δυο εβδομάδες υπό νέα διεύθυνση.


τελος παντων



ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ HONDA ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ;;;;;;;

sniper
26/01/2006, 14:17
Εξουσιοδοτημένο Honda : ΜΟΤΟ ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ

Λ. Συγγρού και Ατθίδων 3 Καλλιθέα
2109524500

Alexander
26/01/2006, 14:30
O Παπαγεωργίου είναι πολύ καλός.

Μιχαλακοπούλου 198
210-7752336

efialtis
26/01/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εξουσιοδοτημένο Honda : ΜΟΤΟ ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ

Λ. Συγγρού και Ατθίδων 3 Καλλιθέα
2109524500



αυτο μου έδωσε ενας απο τον μπαξεβάνη αλλα δεν τον ξέρω

blueangel
26/01/2006, 16:27
Φιλέ μακράν ο καύτερος σε γνώσεις και εξυπηρέτηση...
τον ξέρω πάνω απο 10 χρόνια ο αδελφός του μάλιστα ο Νίκος έχει εξουσιοδοτημένο στη θησέως στην Καλλιθέα (μετά την γέφυρα κουκακίου όπως κατεβαίνεις στο δεξί σου χέρι)...

Λέγεται Νεκτάριος Μυτηλιναίος και το μαγαζί του είναι επι της Δημοσθένους στην Καλλιθέα στα φανάρια της Σπάρτης...

nassosxlvbros
26/01/2006, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από efialtis
καλησπέρα

παιδιά ο μπαξεβάνης έκλεισε το service

θα ξεκινησει πάλι σε δυο εβδομάδες υπό νέα διεύθυνση.



ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ HONDA ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ;;;;;;;

αν ξερετε κανεναν της προκοπης που να μη πιανει το μοτορι κανα τσογλανι αντι του μαστορα,ποσταρετε ρε παιδες...για το Μυτηληναιο εχω ακουσει καλα λογια...για τον κυριο που εκλεισε ...ασε ,καλυτερα που εκλεισε...:alien:

blueangel
26/01/2006, 22:56
Φιλαρακι δεν παίζουν με τους μηχανικούς σου λέω αυτός και ο αδελφός του ο Νίκος είναι εγγύηση στα ΗΟΝDA και πολύ καλά παιδιά...
Απλά στο Νίκο πληρώνεις σχεδόν τα διπλάσια (λόγω εξουσιοδοτημένου) ενώ στο Νεκτάριο που παλία δούλευε με τον αδελφό του και τώρα έχει δικό του μαγαζί στη Δημοσθένους με την ιδια δουλειά πληρώνεις λιγώτερα!!!
Εγω φιλε πριν καταλήξω σε αυτόν με ενα AX-1 που πήγαινα είχα αλλάξει 3 ο ένας χειρώτερος απο τον άλλον...:evil: :confused:

geopitt
27/01/2006, 07:36
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟ ΠΑΩ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΥΤΣΙΚΟΣ.

efialtis
27/01/2006, 08:35
να ρωτησω κάτι που δεν ξέρω::

τώρα που είμαι ακόμα στην εγγύηση,

πρέπει να πηγαίνω σε εξουσιοδοτημένο για να ισχύει η εγγύηση ή όχι ;;;;;

Λεωνίδας
27/01/2006, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από efialtis
να ρωτησω κάτι που δεν ξέρω::

τώρα που είμαι ακόμα στην εγγύηση,

πρέπει να πηγαίνω σε εξουσιοδοτημένο για να ισχύει η εγγύηση ή όχι ;;;;;

Ναι

adam_tsouk
27/01/2006, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από efialtis
να ρωτησω κάτι που δεν ξέρω::

τώρα που είμαι ακόμα στην εγγύηση,

πρέπει να πηγαίνω σε εξουσιοδοτημένο για να ισχύει η εγγύηση ή όχι ;;;;;
εννοείται!!!


Τι περιοχή ψάχνεις;

the_passenger
27/01/2006, 09:53
Ελευθέριος Μέρμυγκας, κοντά στους Αμπελόκηπους.
τηλ: 210 7758193
Πολύ καλός / τίμιος μάστορας, πολύ καλή δουλειά, πάω εκεί πάνω από 3 χρόνια :cool:
Θα σου σφραγίσει κανονικά την εγγύηση ;)

efialtis
27/01/2006, 10:06
μένω Ζωγράφου, δουλέυω κέντρο

δεν έχω πρόβλημα περιοχής

εντάξει να μην είναι και στο Περιστέρι



ποιο συνεργείο σε αφήνει να βλέπεις το μάστορα να δουλεύει τη μηχανή σου;;;;;
γιατί ρε παιδιά στο μπαξεβάνη ήταν λίγο στριμόκωλοι σε αυτό, και κλείναν τη πορτούλα.....


ξέρει κανείς γιατί ο μπαξεβάνης πούλησε το συνεργείο;;; (οχι ότι με νοιάζει πια, έτσι ακαδημαϊκά)

SF
27/01/2006, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Ναι


Παιδιά, η εγγύηση κάθε μοτο-οτο ΙΣΧΥΕΙ, αρκεί ο μηχανικός να έχει την κλασσική ΚΡΑΤΙΚΗ άδεια.

Για να ισχύει η εγγύηση ΔΕ χρειάζεται να πηγαίνετε πάντα σε εξουσιοδοτημένο.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ! Αν θέλετε λεπτομέρειες, να προστάρουμε τα δέοντα...

startengine
27/01/2006, 12:22
Με ενδιαφέρει SF. Η σωστή ενημέρωση είναι πάντα πολύτιμη!

Σ΄ευχαριστώ προκαταβολικά και περιμένω τα...δέοντα:wave2:

Ο "μηχανικός" μου, όντας εξουσιοδοτημένος, μου δίνει κάτι no name αποδείξεις χειρόγραφες και αθεώρητες, στην ουσία αλλάζει λάδια- φίλτρο (τα άλλα δεν τα θεωρεί απαραίτητα "αφού η μηχανή είναι honda" !!!:confused: ), χρεώνει μαγκιά 60 Ε εργασία - συνολική ταρίφα 150Ε - και ο μόνος λόγος που πάω είναι για την γ@@@@νη τη σφραγίδα του στο βιβλιαράκι της εγγύησης :mad:

Και μη ρωτήσεις γιατί δεν πάω αλλού στην ηλίθια περιοχή που μένω... Ο μόνος πιο κοντινός "εξουσιοδοτημένος" θέλει ραντεβού ενα μήνα πριν και είναι ακόμα πιο ακριβός!

Και υπάρχουν τόσο καλά παιδιά μηχανικοί εδώ γύρω...

makaronachis
27/01/2006, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Παιδιά, η εγγύηση κάθε μοτο-οτο ΙΣΧΥΕΙ, αρκεί ο μηχανικός να έχει την κλασσική ΚΡΑΤΙΚΗ άδεια.

Για να ισχύει η εγγύηση ΔΕ χρειάζεται να πηγαίνετε πάντα σε εξουσιοδοτημένο.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ! Αν θέλετε λεπτομέρειες, να προστάρουμε τα δέοντα...
Εμένα με ενδιαφέρει αυτό που λες.Θα μας το εξηγήσεις περισότερο;

adam_tsouk
27/01/2006, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Παιδιά, η εγγύηση κάθε μοτο-οτο ΙΣΧΥΕΙ, αρκεί ο μηχανικός να έχει την κλασσική ΚΡΑΤΙΚΗ άδεια.

Για να ισχύει η εγγύηση ΔΕ χρειάζεται να πηγαίνετε πάντα σε εξουσιοδοτημένο.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ! Αν θέλετε λεπτομέρειες, να προστάρουμε τα δέοντα...

Είναι όπως με τα εισαγωγής και την εγγύηση..

τεσπα, δίκιο έχεις αλλά άντε βγάλε άκρη

(το βλέπω έτσι γιατί στον μηχανικό μου θα πήγαινα ακόμα και αν ήταν εκτος kawasaki)

SF
27/01/2006, 15:44
Λοιπόν, μανι-μανι σχετική δημοσίευση υπάρχει στο περιοδικό του Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Αθηνών (ΒΕΑ), 2003, τεύχος 185. Πρόκειται για απόφαση της Ε.Ε., με την οποία εναρμονίζεται και η χώρα μας (πλεον) μετά από ιστορίες με την Επιτροπή Ανταγωνισμού.

Επαναλαμβάνω ότι η ουσία είναι οτι Ο,ΤΙ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ και να λένε οι έμποροι, μπορείτε να επισκευτείτε οποιονδήποτε πιστοποιημένο μηχανικό-συνεργείο χωρίς να ακυρώνεται η εγγύηση της αντιπροσωπείας.

Το επιμελητήριο έχει παρουσία στο internet: http://www.acsmi.gr/

Αφήνω εσάς που ενδιαφέρεστε άμεσα να κάνετε τη συνέχεια της αναζήτησης, μέχρι να βρείτε ακριβώς τη νομοθεσία. Ένα τηλέφωνο είναι μια καλή αρχή...

:wave2:

kachius
27/01/2006, 15:49
Ο Τσαλίκης στη Μαραθώνος τι λέει;
από τιμές...καλή δουλειά κτλ;

Μετακόμισα πρόσφατα κοντά του
και επίσεις μετακόμισα πρόσφατα στη honda!

kapeos
27/01/2006, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Είναι όπως με τα εισαγωγής και την εγγύηση..

τεσπα, δίκιο έχεις αλλά άντε βγάλε άκρη

(το βλέπω έτσι γιατί στον μηχανικό μου θα πήγαινα ακόμα και αν ήταν εκτος kawasaki)

Εννοείς ότι αυτό που λέει ο SF ισχύει και για τα εισαγωγής στα οποία σου δίνει εγγύηση ο έμπορας και το κ@λοσυνεργείο του???









Παράκληση
Οποιος βρεί την οδηγία που λέει ο SF, να την ποστάρει εδω.

kapeos
27/01/2006, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Λοιπόν, μανι-μανι σχετική δημοσίευση υπάρχει στο περιοδικό του Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Αθηνών (ΒΕΑ), 2003, τεύχος 185. Πρόκειται για απόφαση της Ε.Ε., με την οποία εναρμονίζεται και η χώρα μας (πλεον) μετά από ιστορίες με την Επιτροπή Ανταγωνισμού.

Επαναλαμβάνω ότι η ουσία είναι οτι Ο,ΤΙ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ και να λένε οι έμποροι, μπορείτε να επισκευτείτε οποιονδήποτε πιστοποιημένο μηχανικό-συνεργείο χωρίς να ακυρώνεται η εγγύηση της αντιπροσωπείας.

Το επιμελητήριο έχει παρουσία στο internet: http://www.acsmi.gr/

Αφήνω εσάς που ενδιαφέρεστε άμεσα να κάνετε τη συνέχεια της αναζήτησης, μέχρι να βρείτε ακριβώς τη νομοθεσία. Ένα τηλέφωνο είναι μια καλή αρχή...

:wave2:

Ρε SF δεν βλέπω τίποτες στο συγκεκριμένο τευχος. Μήπως είναι σε κάποιο άλλο???:bawl:

SF
27/01/2006, 16:45
Για δες λίγο καλύτερα τη σελίδα 46, στο κάτω μέρος. Το ότι μιλάει για αυτοκίνητα δεν έχει σημασία όπως καταλαβαίνεις...

calitehnis
17/07/2010, 06:28
EXΩ ΕΝΑ ΤΡΑΝΣΑΛΠ 650 ΤΟΥ 2000.ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ (ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΑΤΑ) ΚΛΠ ΣΤΟΝ ΓΙΑΝΝΑΤΟ ΣΤΟ ΠΟΛΥΓΩΝΟ.
ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ (ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ PDI)ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ ΕΡΓΑΤΩΡΑ ΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΤΑ ΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΚΑΠΕΛΛΟ (KAI TON EXΩ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΚΙΟΛΑΣ)
ΕΠΙΣΗΣ ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΛΗΝ ΕΞAIΡEΣΕΩΝ BEBAIA.