PDA

View Full Version : Ερωτηση Για Ολους...



almalibera
05/11/2003, 11:45
...αυτό το Σάββατο 08-11-03 είναι μέρα η "ΗΜΕΡΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ". Ισως να γνωρίζετε ότι εκεί θα υπαρχει κ ένα βαν του Λαϊκού για την ομαδική αιμοδοσία.

Εγώ θα είμαι εκεί (εκτός απροόπτου φυσικά)

Η ερώτησή μου είναι η εξής: Θα πάει κανείς άλλος απο εδώ???


Προς κάθε ενδιαφερόμενο (και εύχομαι να είναι πολλοι): Το βαν του Λαικού θα είναι απο τις 9.00 μέχρι 13.00

CUTHERE

Traveller
05/11/2003, 12:37
Tha eimai ekei kapoia stigmi. Tin wra tha tin kserw mallon to Savvato. Opws to skeftomai twra, tha paw i prwi 10:00+ i apogeumataki 17:00+

Oso gia aima, edwsa prin 3weeks peripou...
Aksizei pantws na ginei mia kinisi gia na dwsoun oso pio poli mporoun. Anthrwpoi to xreiazontai.

C u there ;)

bikersonly
05/11/2003, 12:46
κάποιος για 2 λόγους :

o 1ος για την αιμοδοσία, που είναι και το μόνο που αξίζει και θα σώσει και την εκδήλωση!

και ο 2ος για τρομοκρατία!! χαχα!
Να δούμε χαμογελάει η μηχανή στην πόλη ή όχι?????

Εγώ προτείνω να πάμε να δώσουμε αίμα, να πιούμε 5-6 πορτοκαλάδες να έρθουμε στα ίσια μας και μετά.......................................................................................
.........................................................................................
.................................................................................

Βάζουμε μπροστά τα εργαλεία και το κάνουμε Λιμανάκια! χαχα!
Ακούς DIT???

;) :D

DIT
05/11/2003, 12:54
αλλά τα γεγονότα έχουν δείξει πως.........

ΟΛΟ ΛΟΓΙΑ ΕΙΣΑΙ......!!!!!!


:D :D :D :D :D :D :D :D :D

bikersonly
05/11/2003, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DIT
αλλά τα γεγονότα έχουν δείξει πως.........

ΟΛΟ ΛΟΓΙΑ ΕΙΣΑΙ......!!!!!!


:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Μμμμμ..........Μάλλον έχουμε καιρό να βρεθούμε!

Έχω βελτιωθεί κάπως! ;)

DIT
05/11/2003, 13:51
το Σαββατοκύριακο έχω αναλάβει χρέη μπογιατζή!!!!Αλλά το αφεντικό πληρώνει καλά....οπότε είμαι αγκαζέ.

οποιος πάει να ρίξει και κανά λαχανικό από μένα...

όσο για το αίμα,λυπάμαι αλλά λόγοι υγείας δεν μου επιτρέπουν να δώσω.Εχω...... λύσσα!!!!

bikersonly
05/11/2003, 14:04
γιατί δουλεύω μέχρι της 13:00.
Και αν θα πήγαινα ο μόνος λόγος θα ήταν η αιμοδοσία.
Τίποτα άλλο.

Θα απέχω από το Πανηγύρι! Αυτοί μας δουλεύουν και τώρα το έκαναν και επίσημη μέρα δουλέματος!

Για κορόιδα ψάχνουν? Και μη με πει κανένας αρνητικό γιατί τα λεφτά που θα δώσουν για την εκδήλωση γενικά θα προτιμούσα να τα έδιναν αλλού.Για δρόμους,για ασθενοφόρα κτλ κτλ!
Και ούτε σαν κίνηση μου λέει κάτι.Απλά να χουνε να λένε ότι μας σκέφτονται και καλά!Να είδατε?? Σας κάναμε και επίσημη μέρα!
Μπα δεν θα πάρω!

Αυτά!

Alki_Viades
05/11/2003, 16:17
Πιστευω η παρουσια μας ειναι απαραιτητη. Αν ολοι σνομπαρουμε την εκδηλωση θα εχουνε καθε λογο να πουνε καποιοι: Εδω μερα μοτοσυκλετας τους καναμε και αυτοι δεν αξιωθηκαν να ερθουν, οποτε γιατι να ασχολεισαι μαζι τους... Προσωπικα θα περασω μια βολτα και βλεποντας και κανοντας.

Ασχετο: για να δωσεις αιμα πρεπει να κανεις ή μην κανεις κατι πριν; Κατι εχω ακουσει πως δεν πρεπει να εχεις φαει για κατι ωρες πριν και λοιπα φρικαλεα πραγματα...?

DIT
05/11/2003, 16:32
αυτό που λες νομίζω ισχύει όταν πας για εξετάσεις αίματος,που σου παίρνουν ένα δείγμα.

AFTER
05/11/2003, 17:13
Μα τι λες εισαι τρελοοοοοοοοοΟοΟΟοΟοΟοΟοος?:eek:

Ισα ισα θα πρεπει να εχεις φαει καλα,να εχεις πιει χυμους,και να εισαι ξεκουραστος!
Δηλαδη να εχεις κοιμηθει πριν!Οχι ΝΑ εχεις παει στην Κοκκινου και οπως γυρνας σπιτι σου,κομματια,να πεις:Ε δεν παω να δωσω και λιγο αιμα!!!

SeNNinhA
05/11/2003, 17:31
ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ,
ΝΑ ΠΕΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕΘΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΙΜΑ,
ΝΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ?

Λοιπόν ακούω... ή να βάλω νέο post?

bikersonly
05/11/2003, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Πιστευω η παρουσια μας ειναι απαραιτητη. Αν ολοι σνομπαρουμε την εκδηλωση θα εχουνε καθε λογο να πουνε καποιοι: Εδω μερα μοτοσυκλετας τους καναμε και αυτοι δεν αξιωθηκαν να ερθουν, οποτε γιατι να ασχολεισαι μαζι τους... Προσωπικα θα περασω μια βολτα και βλεποντας και κανοντας.

Ασχετο: για να δωσεις αιμα πρεπει να κανεις ή μην κανεις κατι πριν; Κατι εχω ακουσει πως δεν πρεπει να εχεις φαει για κατι ωρες πριν και λοιπα φρικαλεα πραγματα...?

Μακάρι να ασχολιόντουσαν σε βάθος και με ουσία και ας μην είχαμε ημέρα της μοτοσυκλέτας. ;)

Και χώρια που θα το εκμεταλευτούν πολλοί επιτήδιοι για να τα κονομήσουν με τα περίπτερα κτλ κτλ.

Ή θα νιώσουμε καλύτερα σαν μοτοσυκλετιστές με αυτή την κίνηση.

Δεν ξέρω ρε παιδιά, ίσως να είμαι λάθος αλλά αυτή είναι η άποψη μου.

flavor
05/11/2003, 17:58
μέχρι τις 13:00 μπορούμε να δώσουμε αίμα?
έχουν περάσει 5 μήνες από την τελευταία φορά που έδωσα και έχω συμπλήρωσει χιλιόμετρα και πρέπει να το αλλάξω.καιρός του είναι.

Alki_Viades
06/11/2003, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Μακάρι να ασχολιόντουσαν σε βάθος και με ουσία και ας μην είχαμε ημέρα της μοτοσυκλέτας. ;)

Και χώρια που θα το εκμεταλευτούν πολλοί επιτήδιοι για να τα κονομήσουν με τα περίπτερα κτλ κτλ.

Ή θα νιώσουμε καλύτερα σαν μοτοσυκλετιστές με αυτή την κίνηση.

Δεν ξέρω ρε παιδιά, ίσως να είμαι λάθος αλλά αυτή είναι η άποψη μου.

Εινσι σωστα ολα αυτα που λες αλλα σε μια κινηση καλης θελησης, οσο δικαια προκατειλημενος και να εισαι, ΠΡΕΠΕΙ να πας. Οταν ο αλλος κανει το πρωτο βημα, εσυ πρεπει να ακολουθησεις ωστε να δεις που θα σε βγαλει. Εξαλλου δεν εχουμε να χασουμε τιποτα παρα 1-2 ωρες απο το χρονο μας, αντιθετα μπορει κατι καλο να βγει απο ολη αυτη τη φαση. Ποτε δεν ξερεις.

-->After: το θεμα ειναι να δωσουμε αιμαι οχι οινοπνευμα και μαλιστα μπομπα! Αν και εσενα απο το nick σου και μονο καταλαβαινω τη σχεση σου με τα πρωινα :p :p :p

bikersonly
06/11/2003, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Εξαλλου δεν εχουμε να χασουμε τιποτα παρα 1-2 ωρες απο το χρονο μας, αντιθετα μπορει κατι καλο να βγει απο ολη αυτη τη φαση. Ποτε δεν ξερεις.



Ίσως να χεις δίκιο.Απλά μου την δίνει γιατί τις περισσότερες φορές το εκμεταλλεύονται μερικοί εις βάρος μας.

Και να ζητήσω και συγνώμη από την Almalibera γιατί της τσάκισα το Post.Sorry ’ρτεμις! :(

almalibera
06/11/2003, 14:08
...εγώ την γνώμη σας ήθελα να ακούσω καθώς και να δω πόσοι απο σας θα πάνε (και θα δώσουν αίμα). Ειλικρινά θα χαρώ αν δω ανταπόκριση...

Καλό δρόμο σε όλους!!

Θάνος
06/11/2003, 15:27
Τουλάχιστον στην εκδήλωση αυτή υπάρχει κάποιο πρόγραμμα... εδώ πηγαίνουμε στις φόλες του ελληνικού που ούτε τι θα δούμε ξέρουμε και τις πληρώνουμε κι από πάνω...

Θα πάω από περιέργεια, να δω ποιοι το σκέφτηκαν και πώς το υλοποιήσαν.

Περιμένω να δω σχετική ποικιλία θεμάτων καθημερινού ενδιαφέροντος...

Περιμένω να μη δω ό,τι και στη "μεγάλη" γιορτή της πανελλήνιας, δηλαδή καπνό, φασαρία, θόρυβο κλπ κλπ... κλπ...

Αν πάλι δω μόνο τα ίδια περίπτερα των ίδιων αντιπροσωπειών και των ίδιων περιοδικών που μεταφέρονται από δω εκεί κάθε τρεις και δύο, μάλλον θα σηκωθώ να φύγω...

BICILINDRICO
06/11/2003, 15:40
Έυχομαι να είναι το Cosmopolitan (τεύχος Δεκεμβρίου...), to Marie Clair καθώς και το Super Κατερινα...
Για να διαφέρει μωρέ λιγάκι...

Θάνος
06/11/2003, 15:56
Δεν θυμάμαι πότε γνωριστήκαμε και σου έδωσα το ελεύθερο να σχολιάζεις και να ειρωνεύεσαι τη γνώμη μου...

Αν για κάποιο λόγο θέλεις να υπερασπιστείς τα περιοδικά, μπορείς να το κάνεις πιο ωραία, εκτός κι αν σε έθιξα οπότε λυπάμαι...

Παρ'όλα αυτά, επειδή μάλλον έχεις παρεξηγήσει το νόημα του τύπου ή δεν έχεις καθόλου φαντασία, θα πρέπει να σου πω ότι τα περιοδικά εξυπηρετούν τη μοτοσυκλέτα και όχι το ανάποδο.

Όσο κι αν σου φαίνεται αδιανόητο, θα μπορούσε να υπάρξει γιορτή μοτοσυκλέτας και χωρίς αυτά, αν και δεν εννοούσα αυτό στο προηγούμενο post...

DIT
06/11/2003, 16:13
χαλαρώστε άλήτες!

Thanos_ δεν νομίζω πως ο Χρήστος σου μίλησε άσχημα...αντίθετα σου έδειξε πως μόνο αυτά τα περιοδικά θα μπορούσαν να αντιπροσωπεύουν την μοτό σε ένα τέτοιο event.

Τώρα το τι γράφει το καθένα,νομίζω πως μπορούμε να κρίνουμε εμείς οι ίδιοι αν μας αρκεί ή αν μας καλύπτει...

Bicilindrico αυτό που θέλει να πεί ο φίλος είναι οτι έχει κουραστεί μάλλον από τα σημερινά δεδομένα των ελληνικών περιοδικών μοτοσυκλέτας...μήπως αυτό πρέπει να ληφθεί σοβαρά υπ 'όψιν???

so........be cool

Θάνος
06/11/2003, 16:26
Φίλε DIT πρέπει να παραδεχτώ ότι οι απαντήσεις σου είναι πάντα χαλαρωτικές και ωραίες!

Ωστόσο επειδή δεν μπήκα σήμερα πρώτη φορά στο forum, έχει πέσει στην αντίληψη μου ότι ο BICILINDRICO με τον οποίο κατά τα άλλα τίποτα δεν έχω να χωρίσω, δείχνει κάποια "εμπάθεια" προς όποιον πει κάτι "αρνητικό" ας το πούμε έτσι, για τα περιοδικά και ό,τι τα αφορά...

Τώρα τι να πω, μπορεί να εργάζεται για κάποιο από αυτά ή να είναι φανατικός αναγνώστης τους, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε οι υπόλοιποι να έχουμε κάποιες φορές αντίθετη γνώμη ή να μη μας αρέσει κάτι απ'ό,τι κάνουν...

Αν ωστόσο κάνω λάθος, ε τότε να ζητήσω συγνώμη...!
’λλωστε άλλο ήταν το θέμα της συζήτησης.

CyBeRseXX
06/11/2003, 16:43
Ego pantos vrika to sxolio tou BICILI arketa humoristiko!

Oso sovaro an einai to thema kai i sizitisi, panta nomizo pos tetoies paremvaseis xreiazontai gia na spane ton pago arkei na min kataligoun sto na spane kefalia - neura - @@ klp

Gypso kaneis thelei?



:D

DIT
06/11/2003, 16:43
αλλά γι αυτό υφίστανται τα forums...

επειδή σωστά κατάλαβες και για να σου φύγει η περιέργεια,πραγματικά ο Χρήστος εργάζεται σε κάποιο από αυτά τα περιοδικά...οπότε λογικό είναι να θέλει να υπερασπίσει τα πιστεύω και τις απόψεις του με τον Α ή Β τρόπο.

Αν πάς, να μας πείς εντυπώσεις....και ίσως να βρεθείς από κοντά με τον bici

Todi
06/11/2003, 17:51
eipa na min dimiourgiso entaseis kai ego


bILLY trelleeee oraio avatar

Θάνος
06/11/2003, 18:52
Τώρα να πω ότι δεν πρόλαβα να το διαβάσω ψέματα θα είναι...

Απ'ότι φαίνεται το ύφος μου δεν κολλάει με το πνεύμα του forum...

Σβήνω κι εγώ λοιπόν τα υπόλοιπα και αποσύρομαι...

Todi
06/11/2003, 19:05
MALLON EPIPOLEO EK MEROUS SOU KATHOTI DEN SOU EKANA EPITHESI ALLA PARATIRISI.
KANE OTI NOMIZEIS ALLA ISOS AYTO EPIBEBAIONEI TO OTI KATI DEN PAEI KALA..

BICILINDRICO
06/11/2003, 20:13
... το χιούμορ μου θεωρήθηκε ειρωνικό από μέρους σου. Προς θεού, για ποιό λόγο να σε ειρωνευτώ!!!!

Sorry αλλά μου φάνηκε αστείο να ήταν για παράδειγμα η ΜΑΝΙΝΑ στην εκδήλωση :) Τhat's all!

Μακάρι να καταφέρω να βρίσκομαι στην εκδήλωση, για να δείς ότι δεν είχα καμμία πρόθεση να σε προσβάλω!Και μάλιστα απορώ γιατί τα πήρες και μου τα χωσες κιόλας, αλλά δεν πειράζει...

Πάντα φιλικά

:)

ΥΣ.: Το μόνο που με παρεξένεψε, είναι γιατί η παρουσία κάποιοων περιδικών μοτοσυκλέτας θα σε ενοχλήσει. Εξάλλου, δεν χρειάζεται να πάς στα περίπτερά τους και να δείς τις φάτσες τους. Έτσι δεν είναι;;;
Για την μοτοσυκλέτα θα πάς και για κανέναν άλλο!

Θάνος
06/11/2003, 21:21
Δεν πιστεύω να έγινε και τίποτα τρομερό... απλά νομίζω ότι όταν κάνουμε πλάκα κάνουμε πλάκα και όταν λέμε μία γνώμη χωρίς να κάνουμε πλάκα... ε τότε απλά λέμε μία γνώμη χωρίς να κάνουμε πλάκα!

Έτσι το είδα εκείνη τη στιγμή και γι'αυτό μου φάνηκε ειρωνική η απάντηση σου. Μπορεί κάποια άλλη ώρα να το έβλεπα αλλιώς...

Συμβαίνουν αυτά αφού ούτε γνωριζόμαστε και ούτε μιλάμε πρόσωπο με πρόσωπο για να ξέρουμε πώς λέγονται κάποια πράγματα...

Εν τέλει όμως είπα μετά ότι μπορεί να κάνω και λάθος οπότε αν είναι έτσι... ε τότε ζητάω συγνώμη... για το χώσιμο φυσικά!

Όσο για τα περιοδικά... δεν είπα ότι με ενοχλούν και θεωρώ δεδομένο ότι θα βρίσκονται εκεί όπως πάντα. Εκείνο που ήθελα να πω είναι ότι δεν θέλω να δω μόνο αυτά που βλέπω σε κάθε εκδήλωση, δηλαδή αντιπροσωπείες, περιοδικά κλπ κλπ αλλά περιμένω και κάτι καινούργιο που να άπτεται του καθημερινού μου ενδιαφέροντος ως μοτοσυκλετιστή.

Αυτά...

zitsos
06/11/2003, 23:57
αν και ειμαι βλακας και σκεφτομαι πως ητανε μια καλη ιδεα ΝΑ διοργανοσουνε γιορτη μοτο μεσα στο χειμονα και πανω στη γιορτη της αεροποριας!λεω τωρα εγω.....:eek:

ireneepi
07/11/2003, 01:44
Εγω παιδια μου δεν θα μπορεσω να ερθω....


Να κανετε αισθητη την παρουσια σας,οκ?!!!



DIT---->moto.gr,οκ?

CyBeRseXX
07/11/2003, 12:30
Telos kalo - ola kala!

TOD pou einai o Samourai? To anapodo koritsaki pantos einai treeelaaa..

DIT
07/11/2003, 12:43
και moto & souza.gr!!!