PDA

View Full Version : Βοηθεια με το τερας μου!!



jdoohan
29/01/2006, 00:17
Καλησπερα σε ολους!
Θελω να βαψω το τερας μου.(GL1500 turbo).
Εχετε καμια ιδεα για το σχεδιο??
(Δεν ψαχνω βαφεα)
Ευχαριστω!


35094

gcrook
29/01/2006, 00:22
Γιατι δεν το πας παλι απο εκει που το αγορασες;:D

gdevelek
29/01/2006, 00:36
Τι είναι αυτός, 6κύλινδρος boxer?

ΓκαζοφωνιΞ
29/01/2006, 01:20
Mαυρο με ασπρες ριγες για cafe racer εμφανηση...
Εχω την εντηπωση πως το ειχα πετυχει το μηχανακι αυτο στις καφετεριες στο Γαλατσι...

adam_tsouk
29/01/2006, 01:29
.

gcrook
29/01/2006, 02:46
Ειναι το Goldwing Turbo:eek: ρε που βλεπαμε αραγμενο στα ΜακΝτοναλντς στην εκδρομη του μοτο περυσι στην Ευβοια, και κλαναμε μεντες.

stavrogin
29/01/2006, 04:04
To μηχανακι εχει πολυ μακριες γραμμες και φαινεται αισθιτικα σα να ειναι κομενο στα δυο.

Μια προταση για να βρεις καποιες γραμμες και να πας σε διχρωμια ειναι η παρακατω.

Το ενα απο τα δυο σηματα Honda φτερα πρεπει να φυγει γιατι τονιζει ακομα παραπανω το καπως ασουλουποτο μηκος της μηχανης

Το μαυρο χρωμα λεπταινει ,η διχρομια στην ουρα λεπταινει και δινει γραμμη.

Εχω προσθεσει κι ενα κομματι φαιρινγκ

Παντως τρομερη δουλεια και τρομερο θαρρος για να το οδηγας σε στροφιλικια,μπραβο:wave2:


35098

stavrogin
29/01/2006, 04:05
αλλο ενα


35099

zoropatra
29/01/2006, 06:55
γεια σου ρε παλικαρι!!!!!!
αν δεν κανω λαθος το μοτο σου το ειχα δει περσυ στην συναντηση των λεσχων !!!!!!!!!πολυ τεζα λεμε!!!!!!!!

κατι σε μαυρο με πορτοκαλι ζαντα?

jdoohan
29/01/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
To μηχανακι εχει πολυ μακριες γραμμες και φαινεται αισθιτικα σα να ειναι κομενο στα δυο.

Μια προταση για να βρεις καποιες γραμμες και να πας σε διχρωμια ειναι η παρακατω.

Το ενα απο τα δυο σηματα Honda φτερα πρεπει να φυγει γιατι τονιζει ακομα παραπανω το καπως ασουλουποτο μηκος της μηχανης

Το μαυρο χρωμα λεπταινει ,η διχρομια στην ουρα λεπταινει και δινει γραμμη.

Εχω προσθεσει κι ενα κομματι φαιρινγκ

Παντως τρομερη δουλεια και τρομερο θαρρος για να το οδηγας σε στροφιλικια,μπραβο:wave2:

Πολυ ωραιες ιδεες.
Υπολογησε οτι οι σωληνες θα φυγουν απο εκει.
Οποτε τα δυο κομματια θα ερθουν πολυ κοντα.Σαν ενομενα.
Επισης μου αρεσει κ η ιδεα μαυρο με πορτοκαλι.Αλλα δεν εχω καταληξει στο σχεδιο.
Ευχαριστω πολυ ρε μαγκες.

ΓκαζοφωνιΞ
29/01/2006, 16:00
Ρε φιλε ετσι απο περιεργια ποσα αλογα εχει τροχο???
Και απο κρατηματα τι λεει???

jdoohan
29/01/2006, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
Ρε φιλε ετσι απο περιεργια ποσα αλογα εχει τροχο???
Και απο κρατηματα τι λεει???

Ετσι οπως ειναι στην photo δεν το ειχα μετρησει αλλα δεν ελεγε κ πολλα.
Τωρα που το εχω βαλει παλι μεσα για κατασκευη απο την αρχη θα δουμε.Δεν το εχω τελειωσει ακομα.
Οσο για τα κρατηματα.Ναι μεν χορευει λιγο λογο μακρους (αν κ του εχω βαλει ενα αμορτισερ πισω απο δυο της μανας του) αλλα το βαρος του δεν του φαινεται καθολου.Εχει κ το προβλημα οτι βρησκουν κατω οι κεφαλες οποτε οτι κ να κανεις μεχρι ενα σημειο θα μπει.

SF
29/01/2006, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ειναι το Goldwing Turbo:eek: ρε που βλεπαμε αραγμενο στα ΜακΝτοναλντς στην εκδρομη του μοτο περυσι στην Ευβοια, και κλαναμε μεντες.

Αυτό! Αυτό!!!

Από τότε του έχω βάλει αφιέρωμα στο bikepics...
(πατήστε το κουμπί www εδώ από κάτω)

:beer: :wave2: :beer: :wave2: :beer:

gcrook
30/01/2006, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Αυτό! Αυτό!!!

Από τότε του έχω βάλει αφιέρωμα στο bikepics...
(πατήστε το κουμπί www εδώ από κάτω)

:beer: :wave2: :beer: :wave2: :beer:

Ο πρωην ιδιοκτητης και "δημιουργος" του, εχει αλλα ενα τετοιo στην καβατζα (σε ψιλοαθλια κατασταση), και υπαρχει περιπτωση καποτε να το φτιαξει και αυτο.

Νομιζω οτι η τουρμπινα που φoραει του παιδιου που ξεκινησε το θρεντ ειναι απο Lancia Delta:eek: