PDA

View Full Version : Τζόκεϊ...



NLS
26/03/2004, 15:43
Ρε παιδιά, χτες πάλι (καιρό είχα, ομολογουμένως - δεν κάθομαι να προσέχω εξάλλου τον κόσμο, έχω χάσει πολλά μπούτια έτσι)... είδα έναν τύπο (με transalp αν αυτό έχει κάποια σημασία) που αντί κράνος φόραγε... τζόκεϊ

αδυνατώ ρε παιδιά να καταλάβω

ΟΚ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΜΗ ΦΟΡΑΣ ΚΡΑΝΟΣ, να το δεχτώ (πας 2 τετράγωνα, βαριέσαι, είσαι μαλάκας, whatever)... το να ΜΗ φοράς κράνος και να φοράς τζόκεϊ (άρα ασχολήθηκες να βάλεις κάτι στο κεφάλι σου) ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ;

δηλ. πραγματικά τι νόημα έχει;...

δεν πας πάνω από 40 γιατί θα σου φύγει (ή το έχεις σφύξει στο κεφάλι μέχρι εγκεφαλικού)

δεν κερδίζεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα μοτοσυκλετιστικά (αυτό το ξεκαθαρίσαμε ήδη)

δεν κερδίζεις τίποτα και στο στυλάκι (ο Σουμάχερ και ο Ρόσσι κε. Παπάρα, το τζόκεϊ το φοράν όταν ΚΑΤΕΒΟΥΝ από τη μηχανή, όχι πάνω της)

είναι κάποια άγραφη μόδα που δεν ήξερα;

όχι πείτε μου τι νόημα έχει... σκιά δεν κάνεις

τι να πω... τι έχει

ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι ΕΣΤΩ ΕΝΑΣ εδώ μέσα το έχει κάνει (we are no angels) - μπορεί να μου πει αυτός το Γιατί το κάνει ή το έχει κάνει;

έχω και εγώ ένα αγαπημένο τζόκεϊ με την ανάλογη παπάτζα (1η Μοίρα Αλεξιπτωτιστών - που είναι και μουσιακό πια μια και έκλεισε η μονάδα) που το προτιμώ από το να λέει "O' Neal" (δηλ. ΤΙ σημαίνει O" Neal" για σας; ...) αλλά δεν καταλαβαίνω ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ θα μου πρόσφερε να το φοράω αντί κράνος πηγαίνοντας στη δουλειά

ξαναλέω, το κανανοώ λιγότερο και από αυτούς που δεν φοράν τίποτα

sas
26/03/2004, 15:57
To jockey ή ο σκούφος πάνω στη μηχανή είναι πολύ απλά για μούρη.:winka:
Εγώ (πάλι καλά) αποφάσισα, (όχι αναίμακτα):rolleyes: , ότι προτιμάω να προστατεύω τη μούρη μου παρά να την "πουλάω" (άσε που δε κάνει και για πούλημα)

NLS
26/03/2004, 16:08
α ναι σήμερα είδα και το σκούφο... αυτόν με το μακρί κοτσάνι... έκρυβε το αληθινό κοτσάνι του φρούτου που το φόραγε

periklisk
26/03/2004, 16:28
Να σου πω εγώ τι συμβολίζει το τζόκεϊ:

Νομίζει το τύπος ότι είναι ιππότης της ελεεινής τραπέζης και καβαλάει άλογο....:sick: :hypnotize :uplate: :look:

Εντελώς κουκουρούκου δηλαδή....

sas
26/03/2004, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
α ναι σήμερα είδα και το σκούφο... αυτόν με το μακρί κοτσάνι... έκρυβε το αληθινό κοτσάνι του φρούτου που το φόραγε

όχι με κοτσάνι!!!!οι καταδρομικοί.
Όσο για το φρούτα......με τον ένα ή τον άλλο τρόπο αρκετοί υπήρξαμε κάποια περίοδο της ζωής μας.

cityfly
26/03/2004, 17:00
o σκουφος πάντως έχει ένα νόημα, δεν κρυώνεις

βέβαια με το κράνος κρυώνεις ακόμα λιγότερο αλλά ...