PDA

View Full Version : Motorcyclist down



sniper
30/01/2006, 10:16
Μόλις πριν λίγες ώρες στην Λεωφ. Ιωνίας στα Κάτω Πατήσια άγνωστοι (μέχρι στιγμής) πυροβόλησαν και τραυμάτισαν αναβάτη μοτό στο πόδι και του πήραν την μηχανή.

Περισσότερα δεν έχουν γίνει γνωστα ακόμα..... Προφανέστατα σκοπό τους ήταν η αρπαγή της μηχανής.... και ο τρόπος δείχνει επαγγελματίες....

Το νού μας εκεί έξω.....

makis206
30/01/2006, 10:17
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

:( :mad: :(

adam_tsouk
30/01/2006, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μόλις πριν λίγες ώρες στην Λεωφ. Ιωνίας στα Κάτω Πατήσια άγνωστοι (μέχρι στιγμής) πυροβόλησαν και τραυμάτισαν αναβάτη μοτό στο πόδι και του πήραν την μηχανή.

Περισσότερα δεν έχουν γίνει γνωστα ακόμα..... Προφανέστατα σκοπό τους ήταν η αρπαγή της μηχανής.... και ο τρόπος δείχνει επαγγελματίες....

Το νού μας εκεί έξω.....
Τι είπες τώρα ρε φίλε! :uplate:

zeli
30/01/2006, 10:28
Ωχ

:eek: :look: :uplate: :hypnotize

Λεωνίδας
30/01/2006, 10:28
Σίγουρο αυτό; Ή μήπως ράδιο-αρβύλα;
Και γιατί να πάρουν μηχανή και όχι αυτοκίνητο; Στο εξωτερικό ακούω παίζει πολύ η μέθοδος...

sniper
30/01/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Σίγουρο αυτό; Ή μήπως ράδιο-αρβύλα;
Και γιατί να πάρουν μηχανή και όχι αυτοκίνητο; Στο εξωτερικό ακούω παίζει πολύ η μέθοδος...

To άκουσα το πρωί στην ΕΡΤ....

Και το γιατί θέλουν μηχανή...... Ε είναι πασηφανές.....

Ψυχροί και αποφασισμένοι επαγγελματίες λέμε....

tifoefs
30/01/2006, 10:31
Φωτια και τσεκουρι στους ανωμαλους !!

:mad: :mad: :mad:


35175

Cpt. Haddock
30/01/2006, 10:36
:confused: :confused:

:mad: :mad:

Σίγουρα είναι επαγγελματίες, αλλά εμένα μου βρωμάει οτι παίζεται κάτι άλλο..

Γιατί να τον πυροβολήσουν? Ρισκάροντας να κάνουν ζημιά και στη μηχανή;


Θα δείξει...

KaTaNaS
30/01/2006, 10:53
δεν είμαστε καλά!!!


ανέβασαν τα στανταρτς στον προστατευτικό εξοπλισμό...


θα ψαχνουμε για γιλέκο αλεξίσφαιρο στο μέλλον!




Ελπίζω ένεκα βαρύτητας του γεγονότος να τους βρούν (η αστυνομια)

αφού έχει δείξει πώς άν θέλει έχει αποτελέσματα.

vangelis 64
30/01/2006, 10:54
Προφανώς,αν πάθαινε ζημιά το μηχανάκι και δεν τούς έκανε πια,
θα χτυπούσαν άλλο.
Εκτός κι αν ήταν παλιοί "φίλοι".Τι να πούμε ρε παιδιά....

Επιεικώς,να χέσω την εποχή που ζούμε:( :(

620
30/01/2006, 10:56
Xmmm karteri mou mirizei kai ksekatharisma logariasmwn pou lene kai sta deltia.
:look:

GyPsy
30/01/2006, 11:10
Ρε αυτό έγινε δίπλα απο το σπίτι μου...:confused: :confused:

bonepeeler
30/01/2006, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Ρε αυτό έγινε δίπλα απο το σπίτι μου...:confused: :confused:


Και στα 200μ. από μένα.

Ρε τι γίνεται στον κόσμο.:mad: :mad: :mad:

YPVS
30/01/2006, 11:34
εχω ακουσει ηδη 2 αναλογες περιπτωσεις στην Ηλιουπολη και στην Βαρκιζα ,στην συνεχεια ομως δεν εγινε κατι γνωστο στα ΜΜΕ οποτε δεν ημουν σιγουρος αν θα επρεπε να δημοσιευσω στο φορουμ κατι τετοιο ..

αυτος που μου το ειπε ειναι πολυ καλος και αξιοπιστος φιλος αλλα μπορει να ηταν και ραδιο αρβυλα..

ξερω γω , ελπιζω πως δεν ειναι αληθεια ουτε το σημερινο ουτε τα προηγουμενα και πολυ περισσοτερο δεν εχουν σχεση με κλοπες μοτοσυκλετων , αλλιως τα πραγματα γινονται πολυ ζορικα ..

ironbum2
30/01/2006, 11:50
Αυτό μας έλλειπε τώρα.... Μακάρι να είναι ξεκαθάρισμα λογαριασμών γιατί αλλιώς....

webman
30/01/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
Αυτό μας έλλειπε τώρα.... Μακάρι να είναι ξεκαθάρισμα λογαριασμών γιατί αλλιώς....

Φυσικά και ΕΙΝΑΙ! Μην τρελαθούμε τώρα..

Άμα είναι να φέρω το κουμπούρι από την κρήτη και να οπλοφορώ στην Αθήνα!

Όποιος θέλει να κλέψει μηχανή ΔΕΝ βγαίνει έξω με το πιστόλι και όποιον πάρει ο χάρος!

Ήταν ξεκαθάρισμα λογαριασμών ή αλλιώς κάτι άλλο, τυχαίο γεγονός.

sonic22
30/01/2006, 11:58
kapos periego akougete...

dld kathonde ta palikaria se ena steno or ena fanari me ta pistolia sta xeria kai perimenoun na perasei kamia mixani pou theloun???

an itan thema klopis den tha itan pio eukolo na akolouthisoun kapion kai otan paei na stamatisei na tou tin pesoun.. isos kai xwris na pesei pirovolismos...


den lew tetia pragmata ginonde sto ejwteriko alla nixterines wres or se erimous dromous...
kai kiros oi drastes xtipane akriva amajia...

620
30/01/2006, 12:05
Egw idi exw arxisi na kobo thn kani kai to kontaki apo thn karampina gia na thn koubalaw mazi mou se periptwsh antallagis pistolion.Exw parei kai kati monobola fysigia gia agriogourouna gia tis makrines apostaseis kai diasporas gia tis kontines :smokin:

sniper
30/01/2006, 13:45
Από Flash.gr :


30/1/2006
Περίεργη αιματηρή επίθεση σε μοτοσικλετιστή

Περίεργη αιματηρή επίθεση σε μοτοσικλετιστή σημειώθηκε στις 9.30 το πρωί στη λεωφόρο Ιωνίας 35, στα Πατήσια.

Δύο άγνωστοι πυροβόλησαν με πιστόλι και τραυμάτησαν ελαφρά στο πόδι τον ιδιοκτήτη της μοτοσυκλέτας, πήραν το δίκυκλο και εξαφανίστηκαν.



Από ert.gr :

Ενέδρα σε μοτοσυκλετιστή
30/1/2006 12:52:00 μμ

Συντάκτης: Βίκυ Κελέρη
Πηγή: ΝΕΤ- ΑΠΕ

Αιματηρό επεισόδιο το πρωί στα Κάτω Πατήσια. Δύο άγνωστοι έστησαν ενέδρα σε 30χρονο μοτοσυκλετιστή. Οι κακοποιοί, αφού τον πυροβόλησαν, άρπαξαν ένα τσαντάκι και τη μηχανή του θύματος και διέφυγαν προς άγνωστη κατεύθυνση. Ο νεαρός νοσηλεύεται, τραυματισμένος στο πόδι, στο νοσοκομείο ΝΙΜΙΤΣ. Τα αίτια της επίθεσης ερευνώνται.

dimitris74
30/01/2006, 14:01
σε πολύ κοντινό μου πρόσωπο πρίν κανα εξάμηνο έξω απο το σπίτι του στον πειραιά, του την έπεσαν 2 ατομα με όπλο και του πήραν το αυτοκίνητο, τον πήραν μαζί και τον παράτησαν στην εθνική στην φιλαδέλφεια. ευτήχως δεν τον πυροβόλησαν.

lammadin
30/01/2006, 14:50
:eek: ζντοϊνγκ!!!!!!!

ελα παναγια μου....!

Ξερει κανεις τι μηχανακι ηταν;
...μη σας φανει παραξενο αν τις επομενες μερες ακουσουμε οτι
εγινε ληστεια και οι δραστες την εκαναν με μοτο μεγαλου κυβισμου....

το νου σας....:look:

FestoNero
30/01/2006, 16:17
Σε περιπτωση που ετοιμαζονται για ληστεια σιγα μ παιρνανε με τετοιο τροπο μηχανη.. γιατι να τραβηξουν τη προσοχη;;;
:eek: :eek: :eek:

the_passenger
30/01/2006, 18:17
OX AMAN!!!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Περαστικά στο παλικάρι και εύχομαι να είναι προσωπικό γιατι αλλιώς... εκτώς από τον εξοπλισμό των μηχανών θα έχουμε και τον "οπλισμό"!!?!?!? : "Αλεξίσφαιρη ζελατίνα" από την Givi, Αλεξίσφαιρα ελαστικά, Bugster - πολυβολείο κλπ?!?!!????????
:a015:
:a016:
Ήμαρτον!!!

devil's animal
30/01/2006, 18:22
μου θυμιζει τις κακοφημες περιοχες της Νεας Υορκης και το Σικαγο την δεκαετια του 60....με την μαφια και τους γενικοτερους τραμπουκισμους-φονους....:rolleyes: :( :mad:



δυστυχως πρεπει να επιβιωσουμε σε ολα αυτα...

και δεν αναφερω την απωλεια μιας μικρης περιουσιας που σχεδον ολοι μας κοπιασαμε να αποκτησουμε.....

η ζωη και ενας τραυματισμος (που αργοτερα μπορει ν'αφησει και κουσουρια) ειναι ολη μας η "περιουσια"!
:o
:rolleyes:

Hubba Bubba
30/01/2006, 21:48
Ο τυπος εφαγε την σφαιρα γιατι αντισταθηκε οταν πηγαν να του παρουν την μηχανη.Δεν μου φανηκε για ενεδρα απο αυτα που ακουσα.Ελπιζω να τους βρουνε "αυτοκτονημενους"...:smokin:

adam_tsouk
30/01/2006, 21:57
Και είναι και κοντά στη γειτονιά μου ρε πούστη μου! :look: :look: