PDA

View Full Version : ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΔΗΓΟi ΔΙΚΥΚΛΩΝ & AntimetΩΠΙΣΗ



Σελίδες : [1] 2 3

DT_Bear
31/01/2006, 02:16
Καλημέρα σε όλους,

Ο λόγος που σας γράφω είναι επειδή θα ήθελα να ακούσω περισσότερες από μια απόψεις για τις ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΔΙΚΥΚΛΩΝ. Υποθέτω πως το συγκεκριμένο θέμα έχει μάλλον συζητηθει ξανά, αλλά δεδομένου ότι στο forum συμμετέχουν και αρκετές κυρίες θεωρώ πως θα μπορέσω να έχω καλύτερα αποτελέσματα.

Αφορμή για το post αυτό στάθηκε μια συζήτηση που είχα το ΣΚ με μια γυναίκα, οδηγό μεγάλης μηχανής, που ούτε λίγο ούτε πολύ θεωρούσε πως οι περισσότεροι, αν όχι όλοι, οι άνδρες οδηγοί ανεξαρτήτου οχήματος αντιμετωπίζουν όχι μόνο σεξιστικά τη γυναίκες με μεγάλη μηχανή αλλά ακόμα και εχθρικά...

Η εν λόγο οδηγός υποστήριζε πως όλοι οι άντρες τρελαίνονται όταν διαπιστώσουν ότι τους προσπερνά γυναίκα, ότι προσπαθούν παντιοτρόπος να την εμποδίσουν ή να την περάσουν ξανά θέτοντας σε κίνδυνο τη ζωή τους και τη ζωή της, ότι με την πρώτη ευκαιρία και χωρίς προφανή αιτία ή έστω αφορμή τη βρίζουν, ακόμα και ότι την παρενοχλούν σεξουαλικά. Τέλος μου είπε πως το ποσοστό των ανδρών που οδηγούν άσχημα-επικίνδυνα-απρόσεχτα είναι μακράν μεγαλύτερο από αυτό των γυναικών, ειδικά τα τελευταία χρόνια,γιατί για τον άνδρα το όχημα λειτουργεί σαν προέκταση του πουλιού του ενώ για τη γυναίκα είναι απλά ένα μεταφορικό μέσο...

Η απάντηση μου σε αυτό το ατελείωτο κατηγορώ αφού με είχε φέρει ως το λαιμό ήταν η εξής:

1ον.Της είπα πως η γνώμη που έχει ο καθένας για το ποιοι οδηγοί (άνδρες ή γυναίκες) είναι καλύτεροι είναι καθαρά υποκειμενική και βασίζεται στην προσωπική εμπειρία του καθενός.
2ον.Προσωπικά έχω να θυμηθώ πολύ περισσότερα περιστατικά με γυναίκες οδηγούς που με εκνέυρησαν και παραλίγο να μου στοιχίσουν,κυρίως επειδή μιλούσαν σε κάποιο κινητό. παρά με άνδρες.
3ον. Δεν βλέπουν όλοι άνδρες ανταγωνιστικά τις γυναίκες με μεγάλη μηχανή. Εμένα πάντως μου αρέσουν και τις χαίρομαι ειδικά όταν έχουν και καλό εργαλείο.
4ον. Σε όλους έχει τύχει να επιδιώξουν να μιλήσουν με τη χαριτωμένη κοπελίτσα που καβάλα στο σκουτεράκι της σταμάτησε δίπλα τους στο φανάρι ή όταν έχει πήξιμο στο δρόμο. ΑΥΤΟ ΔΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ εκτός αν αρχίσεις την κουβέντα με την ατάκα "ΤΙ Μ@!$#ΡΟΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ".

Τέλος ποτέ δεν είδα τη μηχανή μου σαν προέκταση για το Π%$#@! μου.Την αγόρασα σχετικά μεγάλος 28 και το έκανα συνηδειτά για λόγους ασφάλειας και προσωπικής ευχαρίστησης.

Ευχαριστώ για το χρόνο που αφιερώσατε να διαβάσετε το μονόλογο μου και περιμένω με ενδιαφέρον και τη δική σας γνώμη - εμπειρία.

GeorgeFZR
31/01/2006, 04:00
dld exei simasia an einai adras h gynaika autos pou 8a se steilei adiavasto?

Genikotites tou styl oi adres einai epi8etikoi h oi gynaikes den kseroun na parkaroun einai akyres.

Oloi mas 8a prepei na eimaste prosektikoi sto dromo kai na sevomaste kai tous diplanous mas!

YG1...Sevasmos kai sta pipinia me ta scooterakia reeeeeee:p :rotflmao:
:wave2:

zoropatra
31/01/2006, 06:04
αν και ειναι πολυ πρω'ι' ακομα δεν μπορω να σκεφτω καλα:rolleyes: θα πω οτι γενικα εμεις οι αντρες (ναι ρε και εγω μεσα σε αυτους ειμαι!!!)εχουμε καποια κοληματα........υπαρχουν αυτοι που δεν γουσταρουν μια γυναικα να εχει τι πανω χερι και αυτοι που γουσταρουν......

στην πρωτη περιπτωση οι αντρες το οτι δεν γουσταρουν μια γυναικα να οδηγει ειναι καθαρα φοβος κατωτεροτητας!!!!

εγω παλι ειμαι απο αυτους που δεν τους ενδιαφερει ποιος πρεπει να ειναι απο πανω......εμενα με ενδιαφερει να γινεται καλα η δουλεια............ :winka: :winka:


μπορει να σας μπερδεψα λιγο αλλα δε πειραζει........ειπαμε ειναι πρω'ι' ακομα!!!!!!!!!!

startengine
31/01/2006, 08:25
Αν και ο τίτλος με προκατέβαλε και ήμουν έτοιμη να διαβάσω χμμ... κοτσάνες:D , ομολογώ πως η μόνη κοτσάνα ήταν η ...θεωρία της φίλης σου, φίλε μου.

Βαρέθηκα να ακούω/διαβάζω αυτές τις μπούρδες περί ανδρών γυναικών και τσιτάτων συμπεριφορών.

Ως γυναίκα οδηγός δικύκλου θα πω πως ουδέποτε αντιμετώπισα εχθρική συμπεριφορά στο δρόμο. Βλέμματα αρκετά έκπληκτα όταν διαπιστώνουν πως κάτω από το κράνος το μπουφάν και τις μπότες και πάνω σε μεγάλη (ουάου!) μηχανή είναι... γυναίκα, ναι έχω δει. Χαμόγελα να τα ακολουθούν ναι. Καμιά φορά και επιδεικτικά γκαζώματα από φανάρι έχω δει, όμως δεν έχω προκαλέσει ποτέ μα ποτέ.

Ωστόσο δεν βλέπω τη μηχανή σα μεταφορικό μέσο, αλλά σαν έκφραση ελευθερίας και τρόπο ζωής. Είμαι αρκετά κολλημένη με τα δίκυκλα αλλά... δεν διαθέτω κάτι για να τα θεωρήσω προέκτασή του...
:D :D :D
Πιστεύω πως μόνο κόμπλεξ μπορούν να δικαιολογήσουν τις απόψεις της συνομιλήτριάς σου.

Α, και.... οι περισσότερες διαδρομές μου είναι δικάβαλες με συναναβάτη "άντρα" που λατρεύει την κίνηση με μηχανή αλλά δεν οδηγεί...

Λοιπόν?
Τι συμπέρασμα βγαίνει???

ruyjin
31/01/2006, 09:32
αντε να πω κι εγω 2 πραγματακια και ας ειναι και πρωι... :ZZZ:

λοιπον,
μαμακες υπαρχουν πολλοι και δε διαχωριζονται απο το αν ειναι αντρες ή γυναικες, αυτο ειναι κοινως αποδεκτο και γνωστο.

Προσωπικα εχω χαιρομαι να βλεπω γυναικες να οδηγουν μηχανη (και οχι μονο), γιατι μου δειχνει γυναικα ανεξαρτητη και που γουσταρει να κανει αυτο που την ευχαριστει, χωρις φοβιες ή ανασφαλειες.

Συγκεκριμενα εχω και μια φιλη που οδηγει τουτου (ενταξει οχι μηχανη, αλλα τις γουστερει κι αυτες) και οδηγει γαματα και γρηγορα και πολυ καλυτερα απο πολλους αντρες
Αngie για σενα λεω ;)

Οποτε οποιος θελει να λεγεται σοβαρος, ωριμος δε νομιζω πως θα σκεφτει καν να κατηγορησει παλι μονο τις γυναικες για κατι τετοιο
Κι αν αυτο συνεβαινε μεχρι τωρα ηταν γιατι η κοινωνια μας ειχε διαχωρησει πραγματα σε "αντρικα" και "γυναικεια" με αποτελεσμα η οδηγηση να εχει μπει στη ζωη της γυναικας καθυστερημενα.

Αυτα παιδες

καλα μυαλα!!!


:wave2:

BELZEBOYLIS
31/01/2006, 09:40
Den mporw na pw oti exei entelos adiko....Ok oi genikeuseis einai la8os den diafonw! Alla oi antres odigoi einai arketa pio epi8etikoi kai orismenes fores auto tous ka8ista kai epikoindinous!! To KAT filo3enei kata basi antres ! Nai ok eimaste perisoteroi den lew alla 4 fores pou exw paei sto KAT (os episkepths) den eida kamia kopela ...
Twra gia to an h motosikleta einai faliki proektasi , den 3erw na sas pw , as mas to apantisei kanenas giatros.....

ruyjin
31/01/2006, 09:45
γιατί για τον άνδρα το όχημα λειτουργεί σαν προέκταση του πουλιού του ενώ για τη γυναίκα είναι απλά ένα μεταφορικό μέσο...


για να απαντησω εδω θα πω το εξης:
αυτο το δικαιωμα, το δινουν μερικες φορες ορισμενες γυναικες απο μονοες τους στους αντρες

και εξηγω:
ποσες γυναικες δεν εχετε ακουσει σε συζητησεις τους να λενε για καποιον τυπο...
"ωραιος αυτος και ειδες και τι αμαξι/μηχανη/κοτερο εχει!!!!"

:a56: για μενα (ελπιζω)

wild_cat/anima
31/01/2006, 09:48
οτι γενικά οι ανδρες τρων κάτι κολλήματα ισχύει.
αλλά σε 1,5 χρονο που οδηγώ (όχι παπιά , σκούτερ και λοιπά πραπρα)μόνο μια φορά είχα σοβαρό πρόβλημα με τέτοιο σκηνικό με ένα α3 στη βουλιαγμένης....
τώρα βλέμματα στα φανάρια , κούφιες, σουζες, κλπ είναι φαινόμενο καθημερινό !

:winka:

gcrook
31/01/2006, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από startengine

Α, και.... οι περισσότερες διαδρομές μου είναι δικάβαλες με συναναβάτη "άντρα" που λατρεύει την κίνηση με μηχανή αλλά δεν οδηγεί...

Λοιπόν?
Τι συμπέρασμα βγαίνει???

Γιατι φιλη μου καλη, ε καλη μου φιλη με αναγκαζεις τωρα να σπαμαρω ε·:lol:

PLEAZZZZZ!!!!!:smokin:

wild_cat/anima
31/01/2006, 09:55
YG1...Sevasmos kai sta pipinia me ta scooterakia reeeeeee:p :rotflmao:
:wave2: [/B][/QUOTE]
εκείνα τα ξεκράνωτα πιπίνια με τις φουστίτσες δεν ανήνουν στην κατηγορία των γυναικών που αναφέρεται το ποστ :smokin: :ninja: :mad:

Noela
31/01/2006, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από startengine
Αν και ο τίτλος με προκατέβαλε και ήμουν έτοιμη να διαβάσω χμμ... κοτσάνες
...

Ως γυναίκα οδηγός δικύκλου θα πω πως ουδέποτε αντιμετώπισα εχθρική συμπεριφορά στο δρόμο.

...


Ωστόσο δεν βλέπω τη μηχανή σα μεταφορικό μέσο, αλλά σαν έκφραση ελευθερίας και τρόπο ζωής. Είμαι αρκετά κολλημένη με τα δίκυκλα αλλά... δεν διαθέτω κάτι για να τα θεωρήσω προέκτασή του...
:D :D


Συμφωνώ και επαυξάνω στα ανωτέρω :wave2:


1. Κι εγώ συνήθως κοτσάνες διαβάζω. :p

2. Εχθρική συμπεριφορά, ποτέ, τσίνισμα σε προσπέραση και κοντρίτσες ναι, αλλά αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα ανεξαρτήτως φύλου.

3. Τώρα, μια γυναίκα να πάρει μοτοσυκλέτα μόνο και μόνο για να μετακινείται, χλωμό το κόβω, θα έπαιρνε σκούτερ.


Γενικώς, η αντίληψη των αντρών σχετικά με τις γυναίκες οδηγούς δικύκλων δεν είναι δυνατόν να συμπίπτει. Είναι θέμα ανθρώπου, προσωπικότητας, βιωμάτων, κομπλεξ κλπ. Πιστεύω πως το μεγαλύτερο ποσοστό πάντως δεν έχει πρόβλημα και βλέπω γύρω μου να αυξάνει συνεχώς και το ποσοστό γυναικών που οδηγούν δίκυκλο. :)

Λεωνίδας
31/01/2006, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
εκείνα τα ξεκράνωτα πιπίνια με τις φουστίτσες δεν ανήνουν στην κατηγορία των γυναικών που αναφέρεται το ποστ :smokin: :ninja: :mad:
respect στις φουστίτσες παρακαλώ :)

wild_cat/anima
31/01/2006, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
respect στις φουστίτσες παρακαλώ :)
μόνο αν από κάτω φοράν διχτυ από ανθρακόνημα :p :p :p

Λεωνίδας
31/01/2006, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
μόνο αν από κάτω φοράν διχτυ από ανθρακόνημα :p :p :p
Δίχτυ να 'ναι κι ότι να 'ναι :rotflmao: :rotflmao:

hornet
31/01/2006, 10:10
εγω πιστευω πως η εν λογω κυρια μαλλον πηρε μηχανη απο κομπλεξ κατωτεροτητας και μονον και αυτα που κατακρινει η ιδια τα βλεπει και ισως να τα προκαλει κιολας!!
Αν μη τι αλλο να βλεπεις το "ασθενες φυλο " πανω σε μια μοτο ειναι μια ωραια εικονα

ΟΚΤΑΝΙΟ
31/01/2006, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
μόνο αν από κάτω φοράν διχτυ από ανθρακόνημα :p :p :p



ΧΑΧΑΧΑΧΑ


Τι ειπες βρε Βανεσσα

:lol: :lol: :lol:

LIBYKOS
31/01/2006, 10:14
Εχουμε πει και σε άλλες συζητήσεις ότι ο Ελληνας οδηγός, λόγω διαφόρων παραγόντων που δεν υπάρχει λόγος να αναλύσουμε τώρα, οδηγεί εγωιστικά. Δεν είναι το μεταφορικό του μέσο, απλά ένα μεταφορικό μέσο, είτε αυτό λέγεται μηχανή, είτε αυτοκίνητο, είτε ο,τιδήποτε άλλο. Λόγω ιδιοσυγκρασίας λοιπόν, ακραία φαινόμενα βλέπουμε συχνότερα ( κατά κανόνα ) σε άνδρες και σπανίως σε γυναίκες. Το πως τώρα εκφράζει ο καθένας τον εγωισμό του..........

Προσωπικά θεωρώ ότι πιο όμορφο να βλέπω μέσα στην μιζέρια της κίνησης ωραίες κοπέλες να οδηγούν είτε τα δίκυκλά τους είτε τα τετράτροχά τους. Τώρα αν στην πρώτη λακαμιά έχεις στείλει την ομορφιά περίπατο και ξεκινήσεις τα μπινελίκια, ε, ας είναι για μια στιγμή.

ruyjin
31/01/2006, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van

αλλά σε 1,5 χρονο που οδηγώ (όχι παπιά , σκούτερ και λοιπά πραπρα)

:winka:

διακρινω μια απαξιωτικη σταση για αυτα τα οχηματα απο μερους σου, τη στιγμη που ΟΛΟΙ μας εχουμε ξεκινησει απο αυτα τα οχηματα...



Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van

εκείνα τα ξεκράνωτα πιπίνια με τις φουστίτσες δεν ανήνουν στην κατηγορία των γυναικών που αναφέρεται το ποστ

:winka:

σε ποιες τελικα γυναικες αναφερεται το ποστ?
και γιατι αυτα τα πιπινια δε μπορει να ανηκουν σε αυτες?

Angie
31/01/2006, 10:23
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin

Συγκεκριμενα εχω και μια φιλη που οδηγει τουτου (ενταξει οχι μηχανη, αλλα τις γουστερει κι αυτες) και οδηγει γαματα και γρηγορα και πολυ καλυτερα απο πολλους αντρες
Αngie για σενα λεω ;)

Όχι ακόμα μηχανή, θέλεις να πεις...αλλά θα γίνει κι αυτό μέσα στο έτος.....

Στο θέμα μας τώρα: Απο συζητήσεις με φίλους, οι περισσότεροι εντυπωσιάζονται όταν βλέπουν γυναίκα να οδηγεί μοτοσυκλέτα και ιδιαίτερα αν πηγαίνει καλά.

Όσο για το θέμα της παρενόχλησης που αναφέρθηκε δε νομίζω ότι χρειάζεται κάποια να ασχοληθεί με κάτι που θα της πει κάποιος βλάκας που δε μπορεί να βρει μια καλή ατάκα για να της μιλήσει.

Επίσης, αν κάποιοι τσαντίζονται όταν τους περνάει μια γυναίκα οδηγός κλπ ας δούνε και την άλλη πλευρά: η θέα μπορεί να είναι καλύτερη!

Η ουσία του θέματος είναι είτε άντρας είτε γυναίκα πιάνει το τιμόνι της μοτοσυκλέτας, νιώθει τα ίδια συναισθήματα ελευθερίας κλπ. Αυτό είναι το ωραίο της υπόθεσης, αρκεί όμως να υπάρχει υπευθυνότητα.

(Προς το παρόν θα κάνω 500χλμ την Παρασκευή για να σας δω στην κοπή της πίτας)

:wave2:

wild_cat/anima
31/01/2006, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
ΧΑΧΑΧΑΧΑ


Τι ειπες βρε Βανεσσα

:lol: :lol: :lol:
μήπως ρητίνη καλύτερα που βγΈνει και πιο φθηνά ?:p :p :p

Tropeas
31/01/2006, 10:28
Μην ξεχνάμε και την ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΚΟΥΜΠΑΡΑ...

που λατρεύει τις μηχανές ,
είναι οδηγάρα στα αμάξια,
(πωπω μάλλον χάρη θα της ζητησω για τα κοπλιμέντα :p )


και έχει και οικογενειακό γονίδιο Racing με συμμετοχές και νίκες και πρωταθλήματα...

wild_cat/anima
31/01/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
διακρινω μια απαξιωτικη σταση για αυτα τα οχηματα απο μερους σου, τη στιγμη που ΟΛΟΙ μας εχουμε ξεκινησει απο αυτα τα οχηματα...


ναι αλλά υπήρξε συνέχεια και πρόοδος




σε ποιες τελικα γυναικες αναφερεται το ποστ?
και γιατι αυτα τα πιπινια δε μπορει να ανηκουν σε αυτες?

ναι αλλά υπήρξε συνέχεια και πρόοδος !


αν εσύ βάζεις στην ίδια κατηγορία το πιπίνι με το σκούτερ με την τύπισσα που στρίβει το κ4 στην επίδαυρο ..........passo !


άλλο έχω σκουτεράκι για να πάω για καφέ με τις φίλες μου κι άλλο γουστάρω το στρίψιμο, την ταχύτητα , τα ταξιδια .......κλπ!

Tropeas
31/01/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
μήπως ρυτίνη καλύτερα που βγαίνει και πιο φθηνά ?:p :p :p
το θέμα είναι πιο βγένει πιο γρήγορα...

το ανθρακόνημα ή η ρητίνη? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :bawl:

michael110
31/01/2006, 10:31
Καλημέρα, εγώ πριν λίγες μέρες έγινα αναβάτης (ο Θεός να με κάνει!), αλλά έχοντας από τα 18 δίπλωμα αυτοκινήτου, έχω "ψηθεί" εκεί έξω με γυναίκες οδηγούς που ξεφτιλίζουν το φύλο.
Δεν φταίει η ικανότητά τους στο χειρισμό αλλά η αντίληψη πως το αμάξι οδηγείται μόνο του ενώ αυτές μιλούν στο κινητό ακόμη κι όταν παρκάρουν. Το φαινόμενο περιορίζεται μόνο στις οδηγούς αποκλειστικά αυτοκινήτου.
Το σίγουρο είναι πως όλες οι οδηγοί που έχουν και μηχανή είναι ισάξιες αν όχι καλύτερες των αντρών (καλύτερες γιατί ξέρουν να χειρίζονται πιο μαλακά το γκάζι από εμάς τα ζώα).
Όσο για την κοπελιά που λες μην ασχολείσαι αν ο αναβάτης βλέπει τη μοτοσυκλέτα μόνο ως μεταφορικό μέσο δεν αξίζει ας π΄ρει πατίνι!

wild_cat/anima
31/01/2006, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
το θέμα είναι πιο βγένει πιο γρήγορα...

το ανθρακόνημα ή η ρητίνη? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :bawl:
βγαίνω είναι ........not βγένω !(με την γενική σημασία της εννοιας πάντα )

ruyjin
31/01/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
ναι αλλά υπήρξε συνέχεια και πρόοδος !


αν εσύ βάζεις στην ίδια κατηγορία το πιπίνι με το σκούτερ με την τύπισσα που στρίβει το κ4 στην επίδαυρο ..........passo !


άλλο έχω σκουτεράκι για να πάω για καφέ με τις φίλες μου κι άλλο γουστάρω το στρίψιμο, την ταχύτητα , τα ταξιδια .......κλπ!

δεκτη η προοδος και αυτος ειναι ο σκοπος, καλυτερη = ασφαλεστερη οδηγηση

αλλα το ποστ δεν εγινε για τις κοπελες/γυναικες που οδηγουν γρηγορα ενα Κ5 ή ενα σκουτερακι απλα για διευκολυνση

εγινε για τον τροπο που σκεφτονται καποιες

κι εγω απο το πρωτο ποστ δε διαχωρισα τον τροπο οδηγησης
εξαλλου δε μπορουμε να περιμενουμε απ ολους να οδηγουν το ιδιο καλα
εγω απο το πρωτο ποστ διαχωρισα τον τροπο σκεψης και αντιμετωπισης

:wave2:

kachius
31/01/2006, 10:45
Στη Χίο πάντως που κυκλοφορούν πολλές
πάρα πολλές κοπέλες/γυναίκες με δίκυκλα
(κυρίως σκούτερ, αλλά δεν έχει καμμία
σημασία)

και πολύ καλά τις είδα να οδηγούν
(καλά=σωστή οδική συμπεριφορά
καλά=γρήγορα ωραία στροφιλίκια
ανάλογα την περίπτωση)

και δεν είδα κανέναν να τις "βρίζει"
ή να παθαίνει κάτι ιδιαίτερο...

Μπράβο στους χιώτες και στις χιώτισσες!!!
:beer:

Άντε να ξεκολλάμε και εμείς οι Αθηναίοι
...και οι λοιποί

kachius
31/01/2006, 11:18
Αντιθέτως...

στο ίδιο μέρος υπήρχαν αρκετά 1000 SS
(GSXR k5, CBR, R1).

Το νησί είναι τίγκα σε γαμάτους στενούς
πευκόφυτους (και μη) ελικοφιδόδρομους.

Όποτε ήμουν έξω κυκλοφορούσα συνέχεια σε αυτούς
οι οποίοι σημειωτέον είχαν σχεδόν μηδενική κυκλοφορία
οχημάτων. ΟΧΗΜΑΤΩΝ.
Δηλαδή ούτε μηχανές κυκλοφορούσαν!

Και πού ήταν αυτοί με τα 1000?

Πάνω κάτω στη σχεδόν μοναδική ευθεία του νησιού:
μπροστά στο λιμάνι (δηλ. μπροστά στις καφετέριες!)
να κάνουν εκκινήσεις (γιατί δεν έφτανε ο χώρος
για τίποτα περισσότερο!) μέσα στον πιο πολυσύχναστο
δρόμο (από κυκλοφορία΄ φορτηγών,αυτοκινήτων
γενικά όλων των οχημάτων)

κρίμα, κρίμα :sad:

ruyjin
31/01/2006, 11:24
ρε παιδες ΗΜΑΡΤΟΝ

το ποστ δεν εγινε για να δουμε ποσο καλα, γρηγορα οδηγουμε
αν στριβουμε και που πηγαινουμε με τα μηχανακια ή για πιο λογο τα χρησιμοποιουμε

ειπα πως δε θα γραψω αλλο αλλα το μαμησατε κι αυτο το ποστ

ΤΟ ΠΟΣΤ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΘΙΞΕΙ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΚΑΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ

οποιος θελει το καταλαβαινει

ελληνικα μιλησε ο DT_Bear που το εγραψε


ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akatanomastos
31/01/2006, 11:24
se ligo tha bgaloume iso ton antra me tin ginaika!!!
an einai etsi na paei i ginaika na katourisei orthia!!!
:smokin:

just kidding

palati i skepsi kai i kardia,o thronos o dikos sou
doulos ego kai ola afta gia ena xamogelo sou

ithela kai na katexa, vaneis to sto mialo sou ?
pos kai ton thanato nika ena xamogelo sou?

620
31/01/2006, 11:49
As pw kai egw thn malakia mou.:a21:
Loipon akouste ligo pws exoune ta pragmata.Oi pio polles gomenes (η πανιά opws goustarw na ta lew) den kseroun to xristo tous apo odigisi kai den milaw gia stripsimo kai fetes kai kaseria sthn epidayro kai sta megara.Milaw gia odigiki symperifora pou den kseroun pou pan ta tessera.
Poly apla den kseroun ti na kanoun otan briskonte sto dromo na koitaksoun sthn swsth kateythinsi na prosexoun ton diplano tous kai alla polla.
Me ta kinita sta xeria tis perissoteres fores blepw gomenes panw sto scouteraki mesa sto 206 kai ta exoun gramena ola sto gataki tous kai opoion parei o xaros.
Bebaia ta idia briskeis se antres, alla pia einai h diafora o antras otan kanei thn malakia tou sto dromo kserei ekeinh thn wra oti exei kanei malakia h gomena den exei idea oti ayto pou ekane mporei na katelige se kamia karampola.
Gia na mhn fanw telios misoginis (an kai eimai arketa) yparxoun kai koritsia (eidate pws allaksa thn leksi twra apo gomenes eee???) ta opoia exw petyxei na odhgoun r6,k5,monsterakia pou egw kai polloi alloi eimaste floroi kai mpaglamades mprosta tous.Opws eipa kai pio panw den einai mono to thema na phgainoun tapa alla ama sou pei kapoia gomena kabala na pame mia bolta na ksereis oti tha se paei bolta enas synetos swstos kai poly kalos odhgos apo oles tis apopseis.
Alla ayta ta koritsia einai liga.Opws ligoi einai genika oi kaloi odigoi kai otan lew kaloi enow na mhn bazoun se kindyno thn zwh twn synanthrwpwn tous.
Exw mpei mesa se amaksi gomenas kai peira mazi mou to eyaggelio kana 2-3 eikones ths panagias kai thn TAP apo ton strato gia na me anagnorisoun.Entometaksi h tromara mou den htan mono gia thn dikia mou zwi alla kai gia kana 2 palikaria pou pige na fai laxano sto dromo.As to kopela mou ths lew tha to parw egw to rimadi.
Oso gia ta gomenakia me ta skouterakia kai ton gamato prostateytiko eksoplismo (gounino mpotaki,trendy kaskol 5 metra na sernete konta sthn roda etsi wste oxi mono na pesei alla kai na pnigei aytomata to ΠΑΝΙ,gyaliii iliou klemeno apo to MYGA 2, skoufaki me mia arxidompala na kremete kai mpoufan to opoio lionei apo to aera kai mono fantasou na pesei kai katw) otan ta blepw sta fanaria apla stenoxorieme pou ama fane soupa tha xalasoune to synolaki tous kai kapoios MALAKAS tha prepei na tous agorasei kainourgio ,bgazontas leyta apo tis oikonomies tou pou ekane gia na balei eksatmisi sto CBR tou.

Opoios katsi kai to diabasei olo ayto tou bgazw to kapelo egw pantos tha bariomouna.:rotflmao: :smokin:

michael110
31/01/2006, 12:20
Όπως ανέφερα και πριν διαχωρίζω σαφώς τις κοπέλες που ξέρουν να οδηγούν και αυτές που δεν ξέρουν. Απλώς αυτές που ξέρουν στην συντριπτική πλειοψηφία τους έχουν και μηχανή.
Τώρα ΠΡΟΣΟΧΗ!!! (Όσοι δεν το ξέρουν να το γνωρίζουν και όσοι το ξέρουν να το επιβεβαιώσουν παρακαλώ):
Είσαι σε διασταύρωση με μία γυναίκα οδηγό. Ποτέ μα ποτέ δεν θα σε αφήσει να περάσεις πρώτος, τι κι αν έχει STOP αν κοντοσταθείς θα περάσει πρώτη μην τυχόν και της πάρεις την προτεραιότητα. Γι' αυτό πάντα και ειδικά όταν έχουμε δίκυκλο δεν πατάμε το γκάζι πριν τις αφήσουμε να φύγουν πρώτες.:nono:

kachius
31/01/2006, 12:27
Αυτό το ξέρω και εγώ.

Όσες ξέρω οδηγούν πολύ καλά (εκτός από μία!)
και καμμία μα καμμία δεν έχω δεί ούτε μια φορά
να παραχωρούν προτερεότητα.

Όταν οδηγώ εγώ, που αφήνω πολλούς/ες
δυστυχείς οδηγούς να μπουν μπροστά
τους κάνει μεγάλη εντύπωση και πάντα
το σχολιάζουν

latris mixanis
31/01/2006, 12:36
Bασικά οι γυναίκες ή θα αφήσουν ή δεν θα αφήσουν προτεραιότητα.

Παντού υπάρχουν σχετικοί οδηγοί και μη !!!
Σίγουρα υπάρχουν κομπλεξικοί άντρες αλλά και αρκετές γυναίκες επίσης.
Τώρα για το αν ημηχανή είναι προέκταση του π...... ισχύει κατά κάποιο τρόπο(αλλά φταίμε κ μεις οι γυναίκες).Όλοι θέλουμε να δειχνόμαστε με οποιοδήποτε κόστος ή τρόπο, μην προσπαθούμε να κρυφτούμε πίσω απο το δαχτυλό μας.
Το Θέμα είναι ασχέτος φύλλου να σέβεσαι τους υπόλοιπους οδηγούς και να προσέχεις :winka:

:wave2:

Λεωνίδας
31/01/2006, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
As pw kai egw thn malakia mou.:a21:
Loipon akouste ligo pws exoune ta pragmata.Oi pio polles gomenes (η πανιά opws goustarw na ta lew) den kseroun to xristo tous apo odigisi kai den milaw gia stripsimo kai fetes kai kaseria sthn epidayro kai sta megara.Milaw gia odigiki symperifora pou den kseroun pou pan ta tessera.
Poly apla den kseroun ti na kanoun otan briskonte sto dromo na koitaksoun sthn swsth kateythinsi na prosexoun ton diplano tous kai alla polla.
Me ta kinita sta xeria tis perissoteres fores blepw gomenes panw sto scouteraki mesa sto 206 kai ta exoun gramena ola sto gataki tous kai opoion parei o xaros.
Bebaia ta idia briskeis se antres, alla pia einai h diafora o antras otan kanei thn malakia tou sto dromo kserei ekeinh thn wra oti exei kanei malakia h gomena den exei idea oti ayto pou ekane mporei na katelige se kamia karampola.
Gia na mhn fanw telios misoginis (an kai eimai arketa) yparxoun kai koritsia (eidate pws allaksa thn leksi twra apo gomenes eee???) ta opoia exw petyxei na odhgoun r6,k5,monsterakia pou egw kai polloi alloi eimaste floroi kai mpaglamades mprosta tous.Opws eipa kai pio panw den einai mono to thema na phgainoun tapa alla ama sou pei kapoia gomena kabala na pame mia bolta na ksereis oti tha se paei bolta enas synetos swstos kai poly kalos odhgos apo oles tis apopseis.
Alla ayta ta koritsia einai liga.Opws ligoi einai genika oi kaloi odigoi kai otan lew kaloi enow na mhn bazoun se kindyno thn zwh twn synanthrwpwn tous.
Exw mpei mesa se amaksi gomenas kai peira mazi mou to eyaggelio kana 2-3 eikones ths panagias kai thn TAP apo ton strato gia na me anagnorisoun.Entometaksi h tromara mou den htan mono gia thn dikia mou zwi alla kai gia kana 2 palikaria pou pige na fai laxano sto dromo.As to kopela mou ths lew tha to parw egw to rimadi.
Oso gia ta gomenakia me ta skouterakia kai ton gamato prostateytiko eksoplismo (gounino mpotaki,trendy kaskol 5 metra na sernete konta sthn roda etsi wste oxi mono na pesei alla kai na pnigei aytomata to ΠΑΝΙ,gyaliii iliou klemeno apo to MYGA 2, skoufaki me mia arxidompala na kremete kai mpoufan to opoio lionei apo to aera kai mono fantasou na pesei kai katw) otan ta blepw sta fanaria apla stenoxorieme pou ama fane soupa tha xalasoune to synolaki tous kai kapoios MALAKAS tha prepei na tous agorasei kainourgio ,bgazontas leyta apo tis oikonomies tou pou ekane gia na balei eksatmisi sto CBR tou.

Opoios katsi kai to diabasei olo ayto tou bgazw to kapelo egw pantos tha bariomouna.:rotflmao: :smokin:

Ναι ναι εγώ το διάβασα...
Οι ενστάσεις μου είναι κυρίως στο:
- "να τους αγοράσει" : γιατί ρε μεγάλε να τους το αγοράσει; Δε δουλεύουν; Εγώ πάντως δεν ξέρω καμία (κάτω των 55 και πάνω των 25) που να τη ζουν κάποιοι...
- "γαμάτο προστατευτικό εξοπλισμό" : εσύ καλοκαίρι φοράς μπότες, δερμάτινο μπουφάν και γάντια;

kachius
31/01/2006, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας

- "γαμάτο προστατευτικό εξοπλισμό" : εσύ καλοκαίρι φοράς μπότες, δερμάτινο μπουφάν και γάντια;

Μπότες, ναι
μπουφαν, ναι
και γαντια (οχι παντα):winka:

latris mixanis
31/01/2006, 12:57
otan ta blepw sta fanaria apla stenoxorieme pou ama fane soupa tha xalasoune to synolaki tous kai kapoios MALAKAS tha prepei na tous agorasei kainourgio ,bgazontas leyta apo tis oikonomies tou pou ekane gia na balei eksatmisi sto CBR tou.
οι περισσότερες κοπέλες είναι οικονομικά ανεξάρτητες πλέον:D


"γαμάτο προστατευτικό εξοπλισμό" : εσύ καλοκαίρι φοράς μπότες, δερμάτινο μπουφάν και γάντια;;
φυσικά και φοράμε:winka:

Cpt. Haddock
31/01/2006, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
εσύ καλοκαίρι φοράς μπότες, δερμάτινο μπουφάν και γάντια;

Δεν είναι μόνο δερμάτινος ο εξοπλισμός...

Υπάρχουν και "καλοκαιρινά" μπουφάν και γάντια

:wave2:

dukeandthecity
31/01/2006, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
[B]οι περισσότερες κοπέλες είναι οικονομικά ανεξάρτητες πλέον:D



Ειναι, απλα επιλέγουν να χαλούν τα λεφτά που βγάζουν με κόπο σε μ@λ@κιες.

Λεωνίδας
31/01/2006, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
οι περισσότερες κοπέλες είναι οικονομικά ανεξάρτητες πλέον:D


φυσικά και φοράμε:winka:

Δεν είπα ότι εσείς δε φοράτε, είπα ότι κανείς δε φοράει...
Όλο το καλοκαίρι που ανεβοκατέβαινα Κηφισίας πάντως εγώ δεν είδα κανένα με μπουφάν (και φυσικά δε βγάζω την αφεντιά μου απ'έξω)...

Λεωνίδας
31/01/2006, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Ειναι, απλα επιλέγουν να χαλούν τα λεφτά που βγάζουν με κόπο σε μ@λ@κιες.

Ενώ η φοβερή εξάτμιση που θα σου δώσει άλλα 2km τελική είναι φοβερά χρήσιμη :lol:

sniper
31/01/2006, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Ναι ναι εγώ το διάβασα...
Οι ενστάσεις μου είναι κυρίως στο:
- "να τους αγοράσει" : γιατί ρε μεγάλε να τους το αγοράσει; Δε δουλεύουν; Εγώ πάντως δεν ξέρω καμία (κάτω των 55 και πάνω των 25) που να τη ζουν κάποιοι...
- "γαμάτο προστατευτικό εξοπλισμό" : εσύ καλοκαίρι φοράς μπότες, δερμάτινο μπουφάν και γάντια;


1. Δεν έχεις πολλές γνωριμίες τότε... μην στοιχηματήσεις τίποτα επ' αυτού..

2. Ναι - φοράμε δερμάτινα μπουφάν και γάντια ακόμα και τον Αυγουστο.... Τα καλοκαιρινά δεν είναι το ίδιο αποτελεσματικά....

the_passenger
31/01/2006, 13:05
Δεν πάει με το φύλλο αλλά με τον άνθρωπο περισσότερο.

Ξέρω γυναίκα με F650 GS που είναι άψογη σαν χαρακτήρας, σαν οδηγική ικανότητα (εκδρομές μαζί) κλπ!
Είδα και γυναίκα πρόσφατα στην Κηφισίας να κατεβαίνει με 30χλμ (ευτυχώς στη δεξιά), μάλλον με Ζ, με τα κόκκινα μαλλιά να ανεμίζουν ενώ μιλούσε στο κινητό!!!!!!!!!!!!!!! :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Οπότε τη να λέμε; άλλη γαμάτη :sun:
κι άλλη ..γάμα τη! :a06: :a31: :a26: :a016: :a015: :a018: :a38: :a36:

sniper
31/01/2006, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Ενώ η φοβερή εξάτμιση που θα σου δώσει άλλα 2km τελική είναι φοβερά χρήσιμη :lol:


Φίλε Λεωνίδα (σε είδα χθες αλλά δεν μιλήσαμε) θα σου πρότεινα να είσαι πιο "προσεχτικός" σε αυτά που λες.....

Μην εμφανιστείς κάποια στιγμή με SS και Akrapovic και τότε θα σου θυμήσουμε το ποστ αυτό.... :D

Λεωνίδας
31/01/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
1. Δεν έχεις πολλές γνωριμίες τότε... μην στοιχηματήσεις τίποτα επ' αυτού..


Έχω αρκετές, όλες μου οι φίλες / γνωστές / συγγενείς δουλεύουν όπως και εμείς. Και το τι θα κάνουν με τα λεφτά που έχουν βγάλει από τη δουλειά τους δεν μου πέφτει λόγος να το κρίνω. Ας τα φάνει στο Hondos Center, το ίδιο μ@λ@κί@ που μου φαίνεται εμένα τους φαίνεται όταν τα τρώω σε κάρτες γραφικών :p

Λεωνίδας
31/01/2006, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Φίλε Λεωνίδα (σε είδα χθες αλλά δεν μιλήσαμε) θα σου πρότεινα να είσαι πιο "προσεχτικός" σε αυτά που λες.....

Μην εμφανιστείς κάποια στιγμή με SS και Akrapovic και τότε θα σου θυμήσουμε το ποστ αυτό.... :D

Εγώ ss; :nono:

Την άλλη φορά να μου μιλήσεις αν και έχασα τη μπάλα με τόσες γνωριμίες
:beer: :beer:

Υ.Γ. Ποιος είναι ο Akrapovic?

Tropeas
31/01/2006, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Bασικά οι γυναίκες ή θα αφήσουν ή δεν θα αφήσουν προτεραιότητα.

Παντού υπάρχουν σχετικοί οδηγοί και μη !!!
Σίγουρα υπάρχουν κομπλεξικοί άντρες αλλά και αρκετές γυναίκες επίσης.
Τώρα για το αν ημηχανή είναι προέκταση του π...... ισχύει κατά κάποιο τρόπο(αλλά φταίμε κ μεις οι γυναίκες).Όλοι θέλουμε να δειχνόμαστε με οποιοδήποτε κόστος ή τρόπο, μην προσπαθούμε να κρυφτούμε πίσω απο το δαχτυλό μας.
Το Θέμα είναι ασχέτος φύλλου να σέβεσαι τους υπόλοιπους οδηγούς και να προσέχεις :winka:

:wave2: :a18:

Τα χουμε πει και σε άλλα ποστ που ομαδοποιούμε καταστάσεις, δείτε ταξιτζίδες, νταλικέριδες, κλπ με εξαίρεση τους παππούδες που πλέον δεν έχουν την δυνατότητα και είτε είναι πιο καλοί ή πιο κακοί απο άλλους της ομάδας τους αλλά ποτέ όσο πρέπει...

latris mixanis
31/01/2006, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Ειναι, απλα επιλέγουν να χαλούν τα λεφτά που βγάζουν με κόπο σε μ@λ@κιες.

Τα χρήματα που βγάζουμε,κερδίζουμε,μας δίνουν τα χαλάμε σε ότι θέλουμε...χωρίς να δίνουμε λογαριασμό:winka:


:wave2:

sniper
31/01/2006, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Τα χρήματα που βγάζουμε,κερδίζουμε,μας δίνουν τα χαλάμε σε ότι θέλουμε...χωρίς να δίνουμε λογαριασμό:winka:


:wave2:

Είδες Λεωνίδα; Μην είσαι σίγουρος :D

dukeandthecity
31/01/2006, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Έχω αρκετές, όλες μου οι φίλες / γνωστές / συγγενείς δουλεύουν όπως και εμείς. Και το τι θα κάνουν με τα λεφτά που έχουν βγάλει από τη δουλειά τους δεν μου πέφτει λόγος να το κρίνω. Ας τα φάνει στο Hondos Center, το ίδιο μ@λ@κί@ που μου φαίνεται εμένα τους φαίνεται όταν τα τρώω σε κάρτες γραφικών :p

Μαζι σου φίλε αν ειναι μπακουρισες.

Πιο πολυ αναφέρομαι σε δεσμευμένες.

Αν και οι μπακούρισες κατα κανόνα δεν δίνουν φράγκο στο σπίτι του μπαμπά τους και τα τρωνε στο hondos

Λεωνίδας
31/01/2006, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Μαζι σου φίλε αν ειναι μπακουρισες.

Πιο πολυ αναφέρομαι σε δεσμευμένες.

Αν και οι μπακούρισες κατα κανόνα δεν δίνουν φράγκο στο σπίτι του μπαμπά τους και τα τρωνε στο hondos

Και για τις δεσμευμένες εμείς φταίμε αν δε δουλεύουν αδερφέ... "Η δικιά μου γυναίκα θα μείνει στο σπίτι να μεγαλώσει τη δυναστεία των απογόνων μου" :a01:

latris mixanis
31/01/2006, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
"Η δικιά μου γυναίκα θα μείνει στο σπίτι να μεγαλώσει τη δυναστεία των απογόνων μου" :a01:


:a53: :a53: :a53:

dukeandthecity
31/01/2006, 13:25
Μάστορα αμα το πας έτσι παντα εμεις φταιμε που δεν

1) τις δινουμε τα παπουτσια στο χέρι
2) δεν τις πλακώνουμε στις σφαλιάρες
3) μας τα έλεγε εμας η μανα μας να μην μπλέξουμε με την Σουλα

αλλα οι περισσοτερες δουλευουν. Βγάζουν παράδες. Η λεξη αποταμίευση ειναι αγνωστη. Δεν φταιμε εμεις. Εχουν νοημοσύνη και απαιτουν ισότητα (και καλα κάνουν).

Λεωνίδας
31/01/2006, 13:34
Δε φταίμε εμείς για το ότι κάποιες δεν ξέρουν πώς να διαχειριστούν τα φράγκα που βγάζουν, αλλά αρκετές φορές φταίμε εμείς αν δε δουλεύουν (άποψή μου).

dukeandthecity
31/01/2006, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Δε φταίμε εμείς για το ότι κάποιες δεν ξέρουν πώς να διαχειριστούν τα φράγκα που βγάζουν, αλλά αρκετές φορές φταίμε εμείς αν δε δουλεύουν (άποψή μου).

Μαζί σου 100%.

Θα γράψω κάτι τελευταιο γιατι (ως συνήθως) το ποστ γ@μήθηκε.

Ο αριθμός των γυναικών που δεν δουλευει μειώνεται. Ο αριθμος γυναικών που (ξαφνικα μιας και δεν συνέβαινε σε τοσο μεγαλα ποσοστα στο παρελθόν) πιάνουν λεφτα δουλεμενα στα χερια τους και τα μαμουν την μανα αυξάνει. (αποψη μου)

bartlal
31/01/2006, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
:a53: :a53: :a53:

γιατι βρε συ, που ειναι το κακο? :confused:


:a029: :a029: :a029:

:a22: :a22: :a22:

:wave2:

Λεωνίδας
31/01/2006, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
(...)γιατι (ως συνήθως) το ποστ γ@μήθηκε.

Συμφωνω... :a6:

housali
31/01/2006, 13:51
σαν γυναικα οδηγος που ειμαι πρεπει να παραδεχτω οτι η δικυκλη οδηγηση απο καποια κυβικα και πανω ανηκει στους αντρες.
Οσες ομως οδηγουν δικυκλο εκτος παπακια και ιδιας συνομοταξιας δικυκλα πρεπει να εχουν παθος για τις μηχανες που ξεπερναει τη γυναικεια φυση (εννοω οτι κυριως οι γυναικες προτιμουν την ηρεμια, την καθαριοτητα και την σιγουρια ενος αυτοκινητου).ΕΓΩ ειμαι ερωτευμενη με το ΧΤ μου και δεν το αλλαζω με τιποτα... Ειμαι σιγουρα παρα πολυ προσεκτικη στο δρομο και εχω φτασει στο σημειο να κανω μικρες σουζες οσο εκει που με παιρνει. Το θεμα με τους αντρες ειναι οτι δεν καταλαβαινουν πολλες φορες τα ορια και ερχονται οι τουμπες. Ειναι μεγαλη βλακεια να λεμε οτι οι αντρες οδηγοι ειναι πιο προσεκτικοι απο τις γυναικες απλα ρισκαρουν πιο πολυ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kachius
31/01/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από housali
σαν γυναικα οδηγος που ειμαι πρεπει να παραδεχτω οτι η δικυκλη οδηγηση απο καποια κυβικα και πανω ανηκει στους αντρες.

Γιατί;

Ίσως μερικές (μηχανές/μοτοσυκλέτες)
να μην "κάνουν" λόγω ψηλού κ.βάρους,
αλλά γιατί το γενικεύεις; :sick:

housali
31/01/2006, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
Γιατί;

Ίσως μερικές (μηχανές/μοτοσυκλέτες)
να μην "κάνουν" λόγω ψηλού κ.βάρους,
αλλά γιατί το γενικεύεις; :sick:


γιατι ακουω διαφορα που δεν μου αρεσουν καθολου... εχεις απολυτο δικιο για τις συγκεκριμενες μηχανες...

απλα δεν μπορω να ακουω για το που χαλανε ορισμανες τα λεφτα τους για να μην αρχισω που χαλανε και ορισμενοι τα δικα τους λεφτα:beer: :beer: :beer: :hypnotize :hypnotize :a44: :a55: :a03: :a03: :a02: :beer: :beer: :beer:

sniper
31/01/2006, 14:06
ρε τι προβληματισμούς έχετε;

Αν είναι δικά τους όπου θέλουν ας τα χαλάνε... Τα δικά μας να μας αφήσουν να τα χαλάμε εμείς....

GST
31/01/2006, 14:18
τα δικα της δικα της ..και τα δικα σου δικα μας..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

HELLSPIRIT
31/01/2006, 14:33
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΑΕΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΔΡΑΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ!ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ'ΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΑΝ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ ΠΟΥΛΙΟΥ ΣΟΥ Η ΣΑΝ ΜΕΣΟ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΤΑ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΑΝΔΡΕΣ ΝΑ ΚΑΒΑΛΑΝΕ ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ Η ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΤΩ ΣΑΝ ΝΑ ΦΟΒΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ.....ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ;;;ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ;ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ!ΓΙΑΤΙ ΜΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΦΟΒΗΘΟΥΝ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΑΝ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ....!ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΑΓΚΙΕΣ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΚΕΙ.....Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΨΥΛΛΑ!!!!ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΒΑΡΑΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ!

idi
31/01/2006, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620

Exw mpei mesa se amaksi gomenas kai peira mazi mou to eyaggelio kana 2-3 eikones ths panagias kai thn TAP apo ton strato gia na me anagnorisoun.Entometaksi h tromara mou den htan mono gia thn dikia mou zwi alla kai gia kana 2 palikaria pou pige na fai laxano sto dromo.As to kopela mou ths lew tha to parw egw to rimadi.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
+1... την εχω πατησει και εγω

620 RULEZZZZ ΛΕΜΕ :smokin:

idi
31/01/2006, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity

Ο αριθμός των γυναικών που δεν δουλευει μειώνεται. Ο αριθμος γυναικών που (ξαφνικα μιας και δεν συνέβαινε σε τοσο μεγαλα ποσοστα στο παρελθόν) πιάνουν λεφτα δουλεμενα στα χερια τους και τα μαμουν την μανα αυξάνει. (αποψη μου)

+2

κοιτα να δεις που δεν ειμαι ο μονος που αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον να παιρνουν ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΥΣ μισθους και να χαλανε ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ λεφτα απο μας...

idi
31/01/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
"Η δικιά μου γυναίκα θα μείνει στο σπίτι να μεγαλώσει τη δυναστεία των απογόνων μου" :a01:

+3

εεετσι εεεετσι... ανατολιτης (και ερημοσπιτης) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λεωνίδας
31/01/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
+2

κοιτα να δεις που δεν ειμαι ο μονος που αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον να παιρνουν ΜΙΚΟΡΟΤΕΡΟΥΣ μισθους και να χαλανε ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ λεφτα απο μας...

Μάλλον σ'αυτά που χαλάς εσύ δεν υπολόγισες... τη μηχανή :rotflmao:

Λεωνίδας
31/01/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
+3

εεετσι εεεετσι... ανατολιτης (και επημοσπιτης) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κρητικός παρακαλώ :a015:

idi
31/01/2006, 14:41
Λοιπον η άποψη μου για τις γυναίκες οδηγούς ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ειναι μια και απαράλλαχτη εδω και 1000 χρονια

ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ- Ο ΧΑΡΟΣ ΖΥΓΩΝΕΙ

Για τις γυναίκες στα δίκυκλα -περιέργως- εχω σχηματίσει παρα πολυ καλη αποψη... μπραβο κοριτσια!!!

Σωστή συμπεριφορά, λιγοτερο ΥΦΑΚΙ απο τις συνάδελφους μπροστά στο στρογγυλό τιμονακι, σύνεση και αυτογνωσία... ΕΥΓΕ



Αρχικά δημιουργήθηκε από idi 17-09-2005 06:04
Οκ παλι κακος θα γινω γιατι ολοι είναι ιπποτες και τζεντλεμεν και μονο μεταξυ μας τα λενε χυμα και σταρατα

Ο λογος που οι ανδρες δε γουσταρουν να είναι συνοδηγοί σε γυναικες σε γενικες γραμμες είναι οι εξης

Γιατι οι γυναικες εχετε την ιδιοτητα να οδηγατε αργα εκει που παιρνει για "οσο παει" (πχ εθνικες, μεγαλες λεωφορους κτλ) και γρηγορα εκει που είναι για αργα (πχ σε δρομους που πεταγονται οχηματα από στενακια ή πεζοι)
Επισης γιατι εχετε το προσον να οδηγατε με σπαστικο τροπο και να το θεωρείτε "φυσιολογικη οδηγηση" (σε αυτοκινητα και μηχανες) όπως:
"κραγκ-κρουνγ-κλινγκ-γκλανγ-ντουπ-πιου-τσιου-ταραπαπι" στις αλλαγες ταχυτητων σε σημειο να λυπόμαστε τα οχηματα σας και να υποφέρουμε μαζι τους, αλλαγες ταχυτητων χωρις λογο (ετσι... για να γινονται...), αποτομα φρεναρισματα, να κολλάτε στα πεζοδρομια-νησιδες, να καβαλατε για χιλιομετρα τις διαχωριστικες λωριδες, να κοιταγεστε στο καθρεφτη ενω οδηγατε, να κανετε προσπεραση σε τυφλα σημεια, να κανετε προσπεραση ΧΩΡΙΣ να πατατε τερμα γκαζι (2 χρονια δηλαδη στο αντιθετο ρευμα), να πατατε ολες τις τρυπες, λακουβες και ανωμαλιες που υπαρχουν στο δρομο, να κανετε "νευρικες" κινησεις και αλλαγες κατευθηνσης, και αργα στην αριστερη λωριδα, να αποφευγετε με «αποσταση ασφαλειας 80+ μέτρων αριστερα και δεξια» οποιοδηποτε οχημα είναι μεγαλυτερο από cinquesento (ειδικα τα φορτηγά και τα λεωφορεία λες και εχουν δρεπανια στο πλαι κτλ κτλ)

ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΤΣΙΤΑ ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΑ

Σημ. ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΤΟ ΚΑΝΟΝΑ αρα σχολια τυπου «η ταδε το παει ταπα» και λοιπές παπαριες ουτε καν θα μπω στο κοπο να τα σχολιάσω (εκτως αν αρχισει παλι τις πιπες του ο sonic22) :evil:

devil's animal
31/01/2006, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας


Υ.Γ. Ποιος είναι ο Akrapovic?


ολα τα λεφτα αυτη η ατακα!!
γελασα πολυ!!
:lol: :lol: :lol: :lol:


τωρα για να απαντησω και στο αρχικο ερωτημα του thread:
το θεμα πολλες φορες με τις γυναικες ειναι οτι εχουν μειωμενη αντιληψη και αισθηση του χωροχρονου...
μιλαω παντα απο προσωπικη πειρα και αποψη, στην πλειοψηφια τους ζουνε σε αλλη διασταση πολλες φορες:lol: :lol:
υπαρχουν βεβαια και οι εξαιρεσεις...αλλα μαλλον ειναι λιγες :rolleyes:
τωρα γι'αυτες που πιστευουν οτι η μηχανη ειναι προεκταση του π^##$^% μας θα πω οτι ειναι το λιγοτερο "ρηχες" σαν ατομα....
η μ@λακια βεβαια των αντρων ειναι αλλη και φανταζομαι ολοι την ξερουμε..:sad:
μπορει να κατεχουμε λιγο παραπανω το "αθλημα" απ'τις γυναικες...
αλλα το λαθος μας ειναι οτι νομιζουμε οτι ειμαστε rossi...και εκει ερχεται αναποφευκτα η πατατα και η πτωση...
υπαρχουν βεβαια και οι ακραιες περιπτωσεις δηλαδη:
1) γυναικα με μεγαλη αισθηση του χωροχρονου, παρατηρητικοτητα και συνεση + πολλη καλη οδηγικη ικανοτητα...
2) αντρας με μικρη αισθηση του χωροχρονου, χαζουλιακας και κουλος...:lol: :lol:



μακρια απ'την τελευταια κατηγορια!!:rotflmao: :rotflmao:

catmaster
31/01/2006, 15:47
Σήμερα το μεσημέρι στο καφέ στα λιμανάκια της Βάρκιζας καθόταν μια κοπέλα που αφού ήπιε το καφεδάκι της φόρεσε το κράνος και τα γάντια της ανέβηκε στο R6 που είχε και έφυγε.
Βλέπετε πουθενά κανένα λάθος ή να μην σας κολλάει κάτι???
Εγώ ένα εχω να πω για την πάρτη της :
RESPECT και πάλι RESPECT.
Δεν είναι καλό να βάζουμε ταμπέλες στους ανθρώπους όπως :
Γυναίκες = Άσχετες Νοικοκυρές
Άντρες = Natural Born GP Champions

Αυτά τα στεγανά είναι όλα στο μυαλό μας.
Ας βγεί ένας να πεί οτι δεν έχει κάνει ποτέ λάθος όταν οδηγεί.

:beer: :beer:

evvou
31/01/2006, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

Δεν είναι καλό να βάζουμε ταμπέλες στους ανθρώπους όπως :
Γυναίκες = Άσχετες Νοικοκυρές
Άντρες = Natural Born GP Champions

Αυτά τα στεγανά είναι όλα στο μυαλό μας.
Ας βγεί ένας να πεί οτι δεν έχει κάνει ποτέ λάθος όταν οδηγεί.



+1000 :beer: :beer: :beer: :beer:

tai
31/01/2006, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

Δεν είναι καλό να βάζουμε ταμπέλες στους ανθρώπους όπως :
Γυναίκες = ¶σχετες Νοικοκυρές
¶ντρες = Natural Born GP Champions


Ας βγεί ένας να πεί οτι δεν έχει κάνει ποτέ λάθος όταν οδηγεί.

:beer: :beer:
Έτσι έτσι.
Η ικανότητα, όπως και η μαλακία ΔΕΝ έχουν φύλο.:beer: :beer:

tai
31/01/2006, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
:a53: :a53: :a53: Άντε βρε να κάνεις καμιά μακαρονάδα, που θες να είσαι και λάτρης μηχανής.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alfa156
31/01/2006, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Σήμερα το μεσημέρι στο καφέ στα λιμανάκια της Βάρκιζας καθόταν μια κοπέλα που αφού ήπιε το καφεδάκι της φόρεσε το κράνος και τα γάντια της ανέβηκε στο R6 που είχε και έφυγε.
Βλέπετε πουθενά κανένα λάθος ή να μην σας κολλάει κάτι???
Εγώ ένα εχω να πω για την πάρτη της :
RESPECT και πάλι RESPECT.
Δεν είναι καλό να βάζουμε ταμπέλες στους ανθρώπους όπως :
Γυναίκες = Άσχετες Νοικοκυρές
Άντρες = Natural Born GP Champions

Αυτά τα στεγανά είναι όλα στο μυαλό μας.
Ας βγεί ένας να πεί οτι δεν έχει κάνει ποτέ λάθος όταν οδηγεί.

:beer: :beer:
να υποθεσω οτι η γκομενα ηταν αδυνατη,ψηλη,μελαχροινη με μαυρο r6???

tai
31/01/2006, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν είναι μόνο δερμάτινος ο εξοπλισμός...

Υπάρχουν και "καλοκαιρινά" μπουφάν και γάντια

Συμβουλές για ρούχα και εσώρουχα ΔΕΝ θέλουμε από εσάς κύριε! Ξέρουμε της προτιμήσεις σας.




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
31/01/2006, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Σήμερα το μεσημέρι στο καφέ στα λιμανάκια της Βάρκιζας καθόταν μια κοπέλα που αφού ήπιε το καφεδάκι της φόρεσε το κράνος και τα γάντια της ανέβηκε στο R6 που είχε και έφυγε.
Βλέπετε πουθενά κανένα λάθος ή να μην σας κολλάει κάτι???
Εγώ ένα εχω να πω για την πάρτη της :
RESPECT και πάλι RESPECT.
Δεν είναι καλό να βάζουμε ταμπέλες στους ανθρώπους όπως :
Γυναίκες = Άσχετες Νοικοκυρές
Άντρες = Natural Born GP Champions

Αυτά τα στεγανά είναι όλα στο μυαλό μας.
Ας βγεί ένας να πεί οτι δεν έχει κάνει ποτέ λάθος όταν οδηγεί.

:beer: :beer:


συμφωνω με οσα λες...αλλα σου ειπε κανενας οτι η κοπελα ηξερε να το "παει" το εργαλειο??
και δεν εννοω να το πηγαινει ταπα κ.λ.π.
εχει ομως μεγαλη διαφορα το:
1) ξερω να οδηγω μηχανη (ειναι το πρακτικο μερος -γκαζι-συμπλεκτης-ταχυτητουλες-φρενο.)
2) "πηγαινω" το εργαλειο που εχω (οδηγω με συνεση και ασφαλεια,και ισως εκμεταλλευομαι καποιες απ'τις δυνατοτητες του οχηματος)
3) "παω ταπα" οπου με παιρνει (οδηγαω γρηγορα παλι με οδηγο την συνεση και την ασφαλεια και ΔΕΝ εχω εμπλακει σε ατυχημα που να φταιω-που σημαινει-ξερω τι κανω)
4) "παω διχως αυριο" ΠΑΝΤΑ (ανεγκεφαλοι τυποι που νομιζουν οτι ειναι rossi και πιθανοτατα περνουν και αλλους στους λαιμους τους περα απο τον εαυτο τους)


η κοπελα μπορει ναοδηγουσε το μηχανακι και νατο πηγαινε στο αγορι της...ή της το ειχε δωσει ο αδερφος της....ή το ειχε αγορασει για παρτη της και δεν εχει ιδεα ή το ειχε αγορασει παλι για παρτη της και το "πηγαινε" πολυ καλα!!

πολλα μπορει να παιζουν και ολα αυτα ειναι θεωρητικα...
το ζητουμενο ειναι οτι οταν βγαινεις στον δρομο...(αντρας ή γυναικα) πρεπει να εχει συναισθηση των δυνατοτητων του και των δυνατοτητων του εργαλειου....για να μην προκαλεσει ατυχημα ή να σκοτωθει!!
:sick:

ruyjin
31/01/2006, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
να υποθεσω οτι η γκομενα ηταν αδυνατη,ψηλη,μελαχροινη με μαυρο r6???

αυτη την εχω δει κι εγω
πιθανοτατα να ηταν και καποιος με ενα Triumph 955 μαζι της...

respect, λέμε


:wave2:


και ειπαμε
καλα μυαλα!!! :rotflmao:

catmaster
31/01/2006, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
να υποθεσω οτι η γκομενα ηταν αδυνατη,ψηλη,μελαχροινη με μαυρο r6???

Το R6 ήταν στο γκρί χρώμα του γραφίτη(σκούρο) και η κοπέλα ήταν αδύνατη κατσαρομάλα.Δεν την είχα ξαναδεί κάτω.

:wave2: :wave2:

alfa156
31/01/2006, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
αυτη την εχω δει κι εγω
πιθανοτατα να ηταν και καποιος με ενα Triumph 955 μαζι της...

respect, λέμε


:wave2:


και ειπαμε
καλα μυαλα!!! :rotflmao:
ειναι τακτικος θαμωνας στην καντινα λιμανακια,και αυτος με το 955 ειναι ο γκομενος της...

catmaster
31/01/2006, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
συμφωνω με οσα λες...αλλα σου ειπε κανενας οτι η κοπελα ηξερε να το "παει" το εργαλειο??
και δεν εννοω να το πηγαινει ταπα κ.λ.π.
εχει ομως μεγαλη διαφορα το:
1) ξερω να οδηγω μηχανη (ειναι το πρακτικο μερος -γκαζι-συμπλεκτης-ταχυτητουλες-φρενο.)
2) "πηγαινω" το εργαλειο που εχω (οδηγω με συνεση και ασφαλεια,και ισως εκμεταλλευομαι καποιες απ'τις δυνατοτητες του οχηματος)
3) "παω ταπα" οπου με παιρνει (οδηγαω γρηγορα παλι με οδηγο την συνεση και την ασφαλεια και ΔΕΝ εχω εμπλακει σε ατυχημα που να φταιω-που σημαινει-ξερω τι κανω)
4) "παω διχως αυριο" ΠΑΝΤΑ (ανεγκεφαλοι τυποι που νομιζουν οτι ειναι rossi και πιθανοτατα περνουν και αλλους στους λαιμους τους περα απο τον εαυτο τους)


η κοπελα μπορει ναοδηγουσε το μηχανακι και νατο πηγαινε στο αγορι της...ή της το ειχε δωσει ο αδερφος της....ή το ειχε αγορασει για παρτη της και δεν εχει ιδεα ή το ειχε αγορασει παλι για παρτη της και το "πηγαινε" πολυ καλα!!

πολλα μπορει να παιζουν και ολα αυτα ειναι θεωρητικα...
το ζητουμενο ειναι οτι οταν βγαινεις στον δρομο...(αντρας ή γυναικα) πρεπει να εχει συναισθηση των δυνατοτητων του και των δυνατοτητων του εργαλειου....για να μην προκαλεσει ατυχημα ή να σκοτωθει!!
:sick:


Δεν έκατσα να τσεκάρω την άδεια της κοπέλας ωστε να δω αν της ανήκει το μηχανάκι ούτε την ακολούθησα για να δω αν πηγαινει τάπα.
Απλά λέω οτι σαν εικόνα καθόλου δεν με χάλαγε η κοπέλα.
Πάντως συμφωνώ με αυτά που λές.Ισχύουν και για τα δύο φύλα.
Αλλά είναι και κάτι ακόμη.
Πολύ απλό νομίζω.
'Οταν ενας οδηγος ανδρας η γυναίκα αγοράζουν τέτοιο μηχανάκι και έχουν μοτοσυκλετιστική παιδεία ξέρουν και τι κάνουν και που είναι τα όρια και των δυο (μηχανης - ανθρώπου).Αν το έχουν για μόστρα τότε είναι για μένα ανάξιο συζήτησης.Απλά φιγούρα.Δεν γίνομαι όμως δικαστής όλων των γυναικών που έχουν η θέλουν να αγοράσουν μηχανη όπως το έκαναν πολλοί εδω μέσα.
Η έκφραση "Τράβα μώρη να πλήνεις κανα βρακί" που την ακούω συχνά απο τους Σουμάχερ και Ρόσσι μόνο αηδία μου προκαλεί.


ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ


:wave2: :wave2: :beer: :beer: :wave2: :wave2:

devil's animal
31/01/2006, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Δεν έκατσα να τσεκάρω την άδεια της κοπέλας ωστε να δω αν της ανήκει το μηχανάκι ούτε την ακολούθησα για να δω αν πηγαινει τάπα.
Απλά λέω οτι σαν εικόνα καθόλου δεν με χάλαγε η κοπέλα.
Πάντως συμφωνώ με αυτά που λές.Ισχύουν και για τα δύο φύλα.
Αλλά είναι και κάτι ακόμη.
Πολύ απλό νομίζω.
'Οταν ενας οδηγος ανδρας η γυναίκα αγοράζουν τέτοιο μηχανάκι και έχουν μοτοσυκλετιστική παιδεία ξέρουν και τι κάνουν και που είναι τα όρια και των δυο (μηχανης - ανθρώπου).Αν το έχουν για μόστρα τότε είναι για μένα ανάξιο συζήτησης.Απλά φιγούρα.Δεν γίνομαι όμως δικαστής όλων των γυναικών που έχουν η θέλουν να αγοράσουν μηχανη όπως το έκαναν πολλοί εδω μέσα.
Η έκφραση "Τράβα μώρη να πλήνεις κανα βρακί" που την ακούω συχνά απο τους Σουμάχερ και Ρόσσι μόνο αηδία μου προκαλεί.


ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ


:wave2: :wave2: :beer: :beer: :wave2: :wave2:


σωστο και αυτο...:beer: :beer: :beer:

γι'αυτο εγω ειπα οτι πολλα παιζουν....:winka:

αλλα δυστυχως υπαρχουν και αυτοι που λες για "μοστρα"...:rolleyes:

:beer: :beer: :beer: :beer:

nimbus
31/01/2006, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
Συμφωνώ και επαυξάνω στα ανωτέρω :wave2:


1. Κι εγώ συνήθως κοτσάνες διαβάζω. :p

2. Εχθρική συμπεριφορά, ποτέ, τσίνισμα σε προσπέραση και κοντρίτσες ναι, αλλά αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα ανεξαρτήτως φύλου.

3. Τώρα, μια γυναίκα να πάρει μοτοσυκλέτα μόνο και μόνο για να μετακινείται, χλωμό το κόβω, θα έπαιρνε σκούτερ.


Γενικώς, η αντίληψη των αντρών σχετικά με τις γυναίκες οδηγούς δικύκλων δεν είναι δυνατόν να συμπίπτει. Είναι θέμα ανθρώπου, προσωπικότητας, βιωμάτων, κομπλεξ κλπ. Πιστεύω πως το μεγαλύτερο ποσοστό πάντως δεν έχει πρόβλημα και βλέπω γύρω μου να αυξάνει συνεχώς και το ποσοστό γυναικών που οδηγούν δίκυκλο. :)


συμφωνώ μαζί σου:wave2:
με κάλυψες, καθώς και η startengine:D

nimbus
31/01/2006, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Δεν είπα ότι εσείς δε φοράτε, είπα ότι κανείς δε φοράει...
Όλο το καλοκαίρι που ανεβοκατέβαινα Κηφισίας πάντως εγώ δεν είδα κανένα με μπουφάν (και φυσικά δε βγάζω την αφεντιά μου απ'έξω)...

κρίμα, που δεν φοράς εξοπλισμό, ακόμα και το καλοκαίρι:evil:
Προσωπικά φοράω:D καθώς και οι φίλοι μου που οδηγούν μηχανές. Η παράδοξη αλήθεια είναι, ότι η καυτή ασφαλτος σε τσακίζει...ευτυχώς δεν το διαπίστωσα ποτέ...αλλλά είδα άλλους δήθεν μοτοσυκλέτιστές, που εφαγαν φρίκη με το κάψιμο:bigcry:

Επομένως το κανείς, διορθωσέ το:D :sun: :winka:

nimbus
31/01/2006, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Και για τις δεσμευμένες εμείς φταίμε αν δε δουλεύουν αδερφέ... "Η δικιά μου γυναίκα θα μείνει στο σπίτι να μεγαλώσει τη δυναστεία των απογόνων μου" :a01:

εκείνη, το ξέρει?:lol: :lol:

nimbus
31/01/2006, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Σήμερα το μεσημέρι στο καφέ στα λιμανάκια της Βάρκιζας καθόταν μια κοπέλα που αφού ήπιε το καφεδάκι της φόρεσε το κράνος και τα γάντια της ανέβηκε στο R6 που είχε και έφυγε.
Βλέπετε πουθενά κανένα λάθος ή να μην σας κολλάει κάτι???
Εγώ ένα εχω να πω για την πάρτη της :
RESPECT και πάλι RESPECT.
Δεν είναι καλό να βάζουμε ταμπέλες στους ανθρώπους όπως :
Γυναίκες = Άσχετες Νοικοκυρές
Άντρες = Natural Born GP Champions

Αυτά τα στεγανά είναι όλα στο μυαλό μας.
Ας βγεί ένας να πεί οτι δεν έχει κάνει ποτέ λάθος όταν οδηγεί.

:beer: :beer:

:a19: :a18:

nimbus
31/01/2006, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Δεν έκατσα να τσεκάρω την άδεια της κοπέλας ωστε να δω αν της ανήκει το μηχανάκι ούτε την ακολούθησα για να δω αν πηγαινει τάπα.
Απλά λέω οτι σαν εικόνα καθόλου δεν με χάλαγε η κοπέλα.
Πάντως συμφωνώ με αυτά που λές.Ισχύουν και για τα δύο φύλα.
Αλλά είναι και κάτι ακόμη.
Πολύ απλό νομίζω.
'Οταν ενας οδηγος ανδρας η γυναίκα αγοράζουν τέτοιο μηχανάκι και έχουν μοτοσυκλετιστική παιδεία ξέρουν και τι κάνουν και που είναι τα όρια και των δυο (μηχανης - ανθρώπου).Αν το έχουν για μόστρα τότε είναι για μένα ανάξιο συζήτησης.Απλά φιγούρα.Δεν γίνομαι όμως δικαστής όλων των γυναικών που έχουν η θέλουν να αγοράσουν μηχανη όπως το έκαναν πολλοί εδω μέσα.
Η έκφραση "Τράβα μώρη να πλήνεις κανα βρακί" που την ακούω συχνά απο τους Σουμάχερ και Ρόσσι μόνο αηδία μου προκαλεί.


ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ


:wave2: :wave2: :beer: :beer: :wave2: :wave2:

μια χαρα τα λες μάγκα μου:winka:

zoropatra
31/01/2006, 19:42
εγω το μονο που εχω καταλαβει ειναι οτι μερικοι αντρες εχουν τον φοβο οτι η γυναικα εχει το πανω χερι ή θα το αποκτησει και γιαυτο εχουν πανικοβληθει!!!!!

προσωπικα εμενα μου αρεσει παρα πολυ η γυναικα-κοπελα να εχει διαφορα ενδιαφεροντα ασχετα αν ειναι ιδια με τα δικα μου........και να πω και κατι αλλο?
εμεις γιατι βγαζουμε μαγειρους?
και διαφορες αλλες τετοιες δουλειες?
απλα γιατι αυτοι το γουσταρουν (να μαγειρευουν) ε ετσι και οι γυναικες.....τους αρεσει η απολαυση της οδηγησης ειτε με παπι ειτε μηχανη ειτε μακρια απο εδω αμαξι!!!!!


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Akatanomastos
31/01/2006, 20:00
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
[B]εγω το μονο που εχω καταλαβει ειναι οτι μερικοι αντρες εχουν τον φοβο οτι η γυναικα εχει το πανω χερι ή θα το αποκτησει και γιαυτο εχουν πανικοβληθει!!!!!

Ego pantos thelo na xo to pano xeri:smokin:



I alitheia einai pos os ellines apla fovomaste to <<diaforetiko>>.
Ante na deis mia kiria na paizei souzidia kai pantilikia..tha sou rthei o ouranos sfontili
:beer:

zoropatra
31/01/2006, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
[B]εγω το μονο που εχω καταλαβει ειναι οτι μερικοι αντρες εχουν τον φοβο οτι η γυναικα εχει το πανω χερι ή θα το αποκτησει και γιαυτο εχουν πανικοβληθει!!!!!

Ego pantos thelo na xo to pano xeri:smokin:



I alitheia einai pos os ellines apla fovomaste to <<diaforetiko>>.
Ante na deis mia kiria na paizei souzidia kai pantilikia..tha sou rthei o ouranos sfontili
:beer:




εμενα παλι με ενδιαφερει να υπαρχει συνενοηση μεταξυ αντρα και γυναικας οχι ποιος θα εχει το χερι.........εξαλου εμεις εχουμε το κατω χερι........:winka: :lol: :lol: :lol: :lol:

wild_cat/anima
31/01/2006, 20:23
αγοράκια για μαζεψτε λίγο τα μυαλά σας !
πολύ αέρα έχετε πάρει!
στη τελική η γυναίκα μπορεί και να οδηγήσει και να μαγειρεψει και να καθαρίσει και στα χοντοσ να πάει και την αλυσίδα να λαδώσει !!!!!
gia σας οτι ξεπερνάει τις γνώσεις σε pc και μηχανες σας είναι εντελώς άγνωστο !
ας φτάσετε στο σημείο να κάνετε οτι κάνουν οι γυναικες και μετά μιλάτε ......
για την ώρα κατεβάστε τις ζελατίνες kai πάτε στο πάρκο των μεγάρων να παίξετε με τα ακριβά σας παιχνίδια !

αλλά ακόμα και γι αυτό οι gyna;ikew fta;ine
από μάνα μέχρι γκόμενα !
μην πάει τίποτα το αγοράκι τους, ο λεβέντης τους !!!


over |!!!!

Akatanomastos
31/01/2006, 20:39
i alitheia einai pos ores ores thavmazo tis files mou pou ta kanoun
ola(min paei to mialo sas sto poneiro:smokin: ) me megali epitixia..(xoris vevaia na tis zilevo, maresei opos eimai) :cool:

Episis prepei na anagnorisoume pos sinithos oi kopeles einai aftes pou deixnoun kali thelisi, ipomoni kai polla alla se megalo bathmo toso stin kathimerinotita oso kai stis sxeseis tous kai aksizoun ena megaaaaaaaaaaaaaalo bravo..

Pistevo pos mia ginaika odigos mporei na einai poli kali se afto, arkei na to agapaei kai na deixnei ton aparaitito sevasmo (opos akrivos kai oi antres)


Kai opos leei kai o Xarry klin o theos as afisoun ta feministika kinimata kai as arxisoun ta kounimata !!!! :beer:

zoropatra
31/01/2006, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
αγοράκια για μαζεψτε λίγο τα μυαλά σας !
πολύ αέρα έχετε πάρει!
στη τελική η γυναίκα μπορεί και να οδηγήσει και να μαγειρεψει και να καθαρίσει και στα χοντοσ να πάει και την αλυσίδα να λαδώσει !!!!!
gia σας οτι ξεπερνάει τις γνώσεις σε pc και μηχανες σας είναι εντελώς άγνωστο !
ας φτάσετε στο σημείο να κάνετε οτι κάνουν οι γυναικες και μετά μιλάτε ......
για την ώρα κατεβάστε τις ζελατίνες kai πάτε στο πάρκο των μεγάρων να παίξετε με τα ακριβά σας παιχνίδια !

αλλά ακόμα και γι αυτό οι gyna;ikew fta;ine
από μάνα μέχρι γκόμενα !
μην πάει τίποτα το αγοράκι τους, ο λεβέντης τους !!!


over |!!!!

σκεψου να μην επερνα και το μερος σας!!!!!!

latris mixanis
31/01/2006, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Άντε βρε να κάνεις καμιά μακαρονάδα, που θες να είσαι και λάτρης μηχανής.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Mακαρονάδα και ότι άλλο είναι θα το φτιάξω . Όμως θα παραμείνω LATRIS MIXANIS :D :winka:

adam_tsouk
31/01/2006, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Mακαρονάδα και ότι άλλο είναι θα το φτιάξω . Όμως θα παραμείνω LATRIS MIXANIS :D :winka:

έλενα, στο λέω δημοσίως...

εμένα αυτή η μιΞανι δεν ξερω τι είναι αλλά με αηδιάζει! :yuck:



:rotflmao: :rotflmao:



:wave2:

DoctorS
31/01/2006, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Mακαρονάδα και ότι άλλο είναι θα το φτιάξω . Όμως θα παραμείνω LATRIS MIXANIS :D :winka:


οεοοοοοοοο.............................:look: :alien:

SF
31/01/2006, 21:12
ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΝΑΚΑΝΟ ΝΑ ΠΗΔΗΞΕΙΣ ΤΟ ΘΡΕΝΤ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ?

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΑΦΡΟ ΝΑ ΞΕΧΕΣΕΙΣ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ?

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΑΛΑ?

ΟΕΟ?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:winka:


(Πού είναι το ΖΧ14 δόχτωρ μου??? :) )

zoropatra
31/01/2006, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΝΑΚΑΝΟ ΝΑ ΠΗΔΗΞΕΙΣ ΤΟ ΘΡΕΝΤ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ?

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΑΦΡΟ ΝΑ ΞΕΧΕΣΕΙΣ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ?

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΑΛΑ?

ΟΕΟ?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:winka:


(Πού είναι το ΖΧ14 δόχτωρ μου??? :) )




ΚΑΙ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!


ρε μηπως εχει μπει καποιος ιος και πηδατε ετσι τα ποστ?

rsp
31/01/2006, 21:31
Δεν ειμαι σιγουρος καν γιατι υπαρχει αυτο το ποστ...Για μενα και πειτε με φλωρο δεν υπαρχουν ρολοι γυναικας και αντρα, σιγουρα οχι χωρις να σπανε. Χαιρομαι να βλεπω κοπελες πανω σε μηχανακια, γουσταρω να τις βλεπω, και χαιρομαι και να μαγειρεψω μαζι τους, και να μοιραστω ολες τις εμπειριες της ζωης μαζι τους, αυτα τα γυναικα=κουζινα και αλλα ειναι για μενα γελοια, οπως ειναι και τα οι γυναικες τα κανουν ολα οι αντρες δεν μπορουν...Enjoy life people...

nimbus
31/01/2006, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Δεν ειμαι σιγουρος καν γιατι υπαρχει αυτο το ποστ...Για μενα και πειτε με φλωρο δεν υπαρχουν ρολοι γυναικας και αντρα, σιγουρα οχι χωρις να σπανε. Χαιρομαι να βλεπω κοπελες πανω σε μηχανακια, γουσταρω να τις βλεπω, και χαιρομαι και να μαγειρεψω μαζι τους, και να μοιραστω ολες τις εμπειριες της ζωης μαζι τους, αυτα τα γυναικα=κουζινα και αλλα ειναι για μενα γελοια, οπως ειναι και τα οι γυναικες τα κανουν ολα οι αντρες δεν μπορουν...Enjoy life people...

:a20: :a18: