PDA

View Full Version : husqvarna wre 125



GhostDog
31/01/2006, 22:47
ρεζεγκέ, νομίζω τοχεις αυτό. Για ρίξε μια γνώμη (και όποιος άλλος γνωρίζει φυσικά).

κυρίως με ενδιαφέρει αξιοπιστία και δυνατότητα ταξιδιού στα υπόλοιπα είναι προφανές ότι μαμαει... :D

όταν λέω δυνατότητα ταξιδιού εννοώ καμμιά 300άρα χλμ. τα γράφει η κολλάει και σε σηκώνει ο γερανός;; (ναι το ξέρω ότι είμαι ανώμαλος :D )

επίσης τι παίζει από συντήρηση; (ρυθμίσεις βαλβίδων, αλλαγή φιλτρων κλπ. χλμ-ώρες;; ).

ΓκαζοφωνιΞ
31/01/2006, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog

δυνατότητα ταξιδιού








:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :bigcry: :a029: :a53: :a43: :a25: :a9:

gcrook
01/02/2006, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
ρεζεγκέ, νομίζω τοχεις αυτό. Για ρίξε μια γνώμη (και όποιος άλλος γνωρίζει φυσικά).

κυρίως με ενδιαφέρει αξιοπιστία και δυνατότητα ταξιδιού στα υπόλοιπα είναι προφανές ότι μαμαει... :D

όταν λέω δυνατότητα ταξιδιού εννοώ καμμιά 300άρα χλμ. τα γράφει η κολλάει και σε σηκώνει ο γερανός;; (ναι το ξέρω ότι είμαι ανώμαλος :D )

επίσης τι παίζει από συντήρηση; (ρυθμίσεις βαλβίδων, αλλαγή φιλτρων κλπ. χλμ-ώρες;; ).

Φιλε εχει βρωμισει η αγορα μεταχειρισμενου μηχανακια 250 cc, σε καλη κατασταση που σε πανε και εκει που θες (σχετικα).
Αλλα αυτο που θες ξεχνα το για βολτες.
Πιο ευκολα πας με παπι 300 χλμ παρα με αυτο:wave2:

OldMan
01/02/2006, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
...τι παίζει από συντήρηση; (ρυθμίσεις βαλβίδων, αλλαγή φιλτρων κλπ. χλμ-ώρες;; ).

Για φίλτρα δεν ξέρω, αλλά βαλβίδες δεν πρόκειται να ρυθμίσεις ΠΟΤΕ !!!

:wave2: :beer: :wave2:

Dodok edessa
01/02/2006, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για φίλτρα δεν ξέρω, αλλά βαλβίδες δεν πρόκειται να ρυθμίσεις ΠΟΤΕ !!!

:wave2: :beer: :wave2:


ΜΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ :lol: :rotflmao: :lol:
ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ :lol: :rotflmao: :lol:

idi
01/02/2006, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
ρεζεγκέ, νομίζω τοχεις αυτό. Για ρίξε μια γνώμη (και όποιος άλλος γνωρίζει φυσικά).

κυρίως με ενδιαφέρει αξιοπιστία και δυνατότητα ταξιδιού στα υπόλοιπα είναι προφανές ότι μαμαει... :D

όταν λέω δυνατότητα ταξιδιού εννοώ καμμιά 300άρα χλμ. τα γράφει η κολλάει και σε σηκώνει ο γερανός;; (ναι το ξέρω ότι είμαι ανώμαλος :D )

επίσης τι παίζει από συντήρηση; (ρυθμίσεις βαλβίδων, αλλαγή φιλτρων κλπ. χλμ-ώρες;; ).

o trezege δεν εχει ενα τετοιο???

βαλβιδες λαστ γιαρ... διχρονο λεμε :beer:

idi
01/02/2006, 10:36
ωχ τωρα το ειδα οτι το αναφερεις:D

GhostDog
01/02/2006, 10:57
σόρρυ old μ@λ@κία μου, διάβαζα το τεστ του moto για wr250 και λόγω κεκτημένης... :blush:

πιστόνια, ελατήρια κλπ. εννούσα, και γενικώς αν η συντήρηση είναι "πολιτική" ή αγωνιστική

NikosZX9
01/02/2006, 21:19
Καλησπέρα φίλε, το WRE 125 εμένα μου βγήκε στην πορεία το καλύτερο μηχανάκι!!Δεν μου έμεινε ποτέ,τα σέρβις του είναι σε λογικά πλαίσια δηλ πολιτικά όπως το λες..Απλά εγώ καθε 1000χλμ το πολύ του αλλαζα μπουζί!Τα παιδιά στα ΜΑC έπαθανα πλάκα όταν αγόρασα 10 μπουζί έτσι γιανα μην τρέχω κάθε βδομάδα!Με το συγκεκριμένο μηχανάκι που ήταν και το πρώτο μου μηχανάκι έκανα κάπου 100χλμ την μέρα μες στην Αθήνα!!Για ταξίδια δεν ξέρω αλλά μέχρι Χαλκίδα που πήγα δεν διαμαρτυρήθηκε..
Είναι απίστευτο μηχανάκι ειλικρινά μετάνιωσα που το έδωσα:bigcry: :bigcry:
Αν αντέχεις την λαδίλα πάρτο!!!
Πάντως να ξέρεις οτι υπάρχουν και πολλά χρεπεια εκεί έξω οπότε πρόσεχε!!
Εγώ το πήρα μεταχειρισμένο το 2002 και το μηχανάκι ήταν του 2000 το κράτησα 6 μήνες οπότε υπολόγισε ότι του έκανα μόνο εγώ κάπου 12000χλμ χωρίς να θέλει τίποτα από πιστόνια κτλ..

doni
02/02/2006, 01:26
re file tharw pos ta exeis mperdepsei ligo ta pragamta!!300km???????:confused:

exeis dei pio mixanaki einai auto pou les?
mipos mperdeutikes??
dld esi thes ena tetio na pas apo athina patra peripou??
egw nomizw pos den kanei gia auti ti doulia!gia pigene mia volta apo to site tis husqvarna na tou rixeis mia matia kai meta to sizitame pio kala!!
ase pou me auta pou les peri valvidwn theteis se kindino(hlikia emfragmatos vlepeis) tous megaliterus tou forum!!!

:wave2: :wave2: :wave2:

thander
02/02/2006, 09:02
να πω και εγώ την ταπεινή μου άποψη...Ειδικά οι μεγαλύτεροι είμαι σίγουρος ότι αναπολούν με νοσταλγία τα ταξίδια (100αδων χιλιομέτρων ημερησίως αρκετοί...) που έκαναν με τα πρώτα τους μηχανάκια, είτε 250 τετράχρονα, είτε 125 δίχρονα, είτε ακόμα και παπιά! Εγώ πάντως σίγουρα όταν τα σκέφτομαι, θυμάμαι πόσο καταπληκτικά είχα περάσει. Τότε που είσαι μες στην καύλα, και δεν μασάς ούτε με σκληρές σέλες, ούτε με την ελλειπή προστασία από τον αέρα, ούτε με την μικρή αυτονομία, ούτε με τίποτα άλλο, αρκεί το μηχανάκι να δουλεύει. Οπότε: Αν το παλικάρι βρίσκεται σε αυτή την θέση και πρόκειται να αγοράσει την πρώτη του μοτοσυκλέτα, αυτοί που έχουν εμπειρία από το συγκεκριμένο μηχανάκι μπορούν να του πουν ότι όχι δεν θα του κολλήσει ακόμα και στα Γιάννενα να πάει...(υπό την προϋπόθεση βέβαια ότι δεν του έχει βάλει χέρι κανένας έξυπνος). Αλλιώς, αν θέλει κάτι σαν το V-Strom και απλά δεν έχει τα χρήματα, σίγουρα πρέπει να κοιτάξει κάπου αλλού...Αυτά

thander
02/02/2006, 09:09
Α, και με δεδομένο πάντα ότι μιλάμε για κάποιον που θέλει να εισαχθεί στον χώρο της σπορ οδήγησης, αλλά θέλει να κάνει και βόλτες, με ΑΥΤΗ την σειρά προτεραιοτήτων...

GhostDog
02/02/2006, 11:30
exeis dei pio mixanaki einai auto pou les?
mipos mperdeutikes??
dld esi thes ena tetio na pas apo athina patra peripou??
egw nomizw pos den kanei gia auti ti doulia!gia pigene mia volta apo to site tis husqvarna na tou rixeis mia matia kai meta to sizitame pio kala!!
ase pou me auta pou les peri valvidwn theteis se kindino(hlikia emfragmatos vlepeis) tous megaliterus tou forum!!!


ναι.
όχι.
μπα. αθήνα-γιάννενα, μονόημερες στο ρώσσο, 36ώρο, τετοια πράγματα... :D
το ξέρω το μηχανάκι είπαμε.
για τις βαλβίδες το διόρθωσα, και ο θεός κάνει λάθη ενίοτε, ποσώ δε μάλλον εμείς :lol: :lol:

κοίτα για κάποιον που ξεκίνησε να πάει στορκ μονοήμερη με 50άρι παπί (με άφησε κάπου μετά τα μέγαρα βέβαια, αλλά whatever.. :lol: ) πιστεύεις ότι τον απασχολεί η σκληρή σελα, τα 80χλμ τελικής, ο αέρας κλπ.;; :D

αυτό που με απασχολεί είναι να δουλεύει, που είπε και ο thunder

πουσε ρε rezeguet μ@μώ την τρέλα μου;; :lol: :lol:

doni
02/02/2006, 20:34
file thandear ola auta pou les kala einai kai simfwno aplos nomizw pos an kapios den exei apofasisei ti thelei na kanei me to mixanaki pou tha agorasei meta tha leei pos to mixanaki einai mlk klp klp...
an o filos apo edw thelei na parei to husky opos leei gia na pigenei athina gianena kai me to wre kai mono gia auti tin doulia opos egrapse alloste tote aplos eipa oti den einai gia auti tin xrisi!!
kai otan eipe gia valvides mu emiase san na min exei katalavei gia pio mixanaki einai!

:wave2: :wave2: :wave2:

vassilis88
03/02/2006, 19:11
steile tou pm mporei na min to xei dei.epeidi k ego to thelo to wre (polu soukse afto to mixanaki) mou xe pei oti ntaks thelei mia kapoia parapano prosoxi...pantos emena dn me noiazei oute i anesi oute o aeras oute tpt opos eipe enas parapano.alla ta dixrona dn einai gia ethnikes k kata synepeia stathero gkazi,gia poly ora px me 100kmh.a,k to xei poulisei!
:wave2: