PDA

View Full Version : κειμενο χωρις κανενα μοτοσυκλετιστικο ενδιαφερον...



Todi
28/03/2004, 23:13
χιονισμενα τοπια.
400 βραδυνα χιλιομετρα και μια αποτυχημενη συναυλια


-τελικα οι ανθρωποι της επαρχιας ειναι σε ορισμενα θεματα πολυ πισω.
Σκεφτονται πολυ ομα.Αν σκεφτονται και καθολου.
-ειναι πικρα να μην πινεις γιατι οδηγεις.
-ειδικα αν το κανεις δυομ μερες στη σειρα.
-τα βραδυνα ταξιδια ειναι Καβλα
-αλλα το σημαντικοτερο ειναι η καλη παρεα.. και δει η καλη θυλικη παρεα.

αυτος ο απολογισμος της περασμενης Παρασκευης και του Σαββατου...

Με βαλανε σε σκεψεις για διαφορα πραματα.
Η ολη κατασταση ηταν οργανομενη μια βδομαδα πριν αλλα εγω μπηκα στο κολπο την μερα που ηταν να γινει.
Σκαει τηλεφωνο απο τον κολητο που λεει πως παιζει συναυλια σε μια μικρη πολη 200 χιλιομετρα απο δω και αν γουσταρω να ερθω. εισοδος τσαμπα ως συνηθως για μας καθοτι κολητος ειπαμε.
Φυσικα και θα ερθω κατευθειαν απαντηση καθοτι ουτε τιποτα καλυτερο ειχα να κανω και τσαμπα θα την εβγαζα..
Μετα απο μια ωρα ξανα τηλεφωνο ο κολητος, και ανανεωμενη προταση.
Εχουμε λεει αυτοκινητο , εχουμε τσαμπα βενζινη απο το μαγαζι, εχουμε τσαμπα σπιτι για να μεινουμε και φυσικα δεν θα ειμαστε μονοι μας...Μονο οδηγο δεν εχουμε...
Τετοια πραματα δεν μπορουν να σταθουν εμποδιο για μας οποτε αναλαμβανω χωρις δευτερη σκεψη το ρολο του οδηγου καθοτι γουσταρω κι ολας ταξιδακι .. Με τους καλυτερους οιωνους λοιπον το ΣΚ.
στις 15:15 το ραντεβου με τα παιδια να παμε να παρουμε το αμαξι και τον ενα DJ. και τους δισκους του κτλ.
15:45 ειμαστε στο σπιτι του Dj-Chil..
Kαφεδακι λοιπον με τα φιλαρακια συζυτηση και πλακα..
σιγα σιγα ομως τα μαζευουμε και παμε για τον δευτερο Dj μετα της κυριας του.
Εν ολιγης βρισκομαστε στο σπιτι του δευτερου οπου αρχιζουν τα προβληματα..
το μιξερ του σταλμενο στην πρωτευουσα για επισκευη και το ενα γραμμοφωνο χαλσμενο..
Παλι πισω λοιπον στο σπιτι του Chil για μιξερ και γραμοφωνο.

Με καθυστεριση δυο ωρων λοιπον βγαινουμε στο δρομο τελικα και ο καιρος αρχιζει και μας σπαει τα νευρα..
Ψιχαλιζε ολο το απογευμα αλλα τωρα το δινει ολα και χιονιζει.
Η πρωτη ωρα περασε με χαμηλη ταχυτητα, ομιχλη και τρελη χιονοπτωση... πρωτη σταση λοιπον σε βενζιναδικο για κατουρημα και τσιγαρο (ορισμενοι) τρωμε και μια σοκολατα γαλακτος να ζεσταθουμε λιγο καθως εχει 1 βαθμο κελσιου.
Η κατασταση φτιαχνει λιγο οταν εντελως τυχαια σταματαει στο ιδιο βενζιναδικο για βενζινη το δευτερο αυτοκινητο της παρεας το οποιο ειχε ξεκινησει μια ωρα πριν απο μας και το προσπερασαμε στο δρομο χωρις να το παρουμε χαμπαρι.
Τα παιδια ειχαν ενα παλιο Τρανσπορτερ και ηταν 10 ατομα μεσα...
ειχαν ερθει σχεδον ολοι (εκτος οδηγου και συνοδηγου) ηδη σε τσακιρ κεφι καθως ειχαν αρχισει να πινουν πριν απο το ταξιδι...
Το κορυφαιο ειναι οτι αφου γεμιζουν βενζινη πανε να φευγουνε.. εμεις ετοιμαζομαστε να μπουμε στο αμαξι...
μετα απο τρια λεπτα.. ξαναγυριζουν εμεις τους κοιταμε παραξενεμενοι .. και της ιδια στιγμη βγαινουν απο το βενζιναδικο δυο παιδια και αρχιζουν να τρεχουν προς το βανακι..
Τους ξεχασανε στο βενζιναδικο ... κοντεψα να παθω ασφυξια απο τα γελια...

Το χιονι εκοψε σχεδον τελειως..
Η δευτερη ωρα περασε πιο γρηγορα καθως ορατητα αψογη, κινηση αραιη και χιονι μηδεν

Φανουμε λοιπον στην πολη - προορισμο μας οπου με εκπληξη παρατηρω οτι αν και ειναι 8 παρα επικρατη τρελλη νεκρα..
ΚΑΝΕΝΑΝ δεν ειδα μεχρι το κλαμπακι..
Με το καλο ξεκιναει η συναυλια , το καταστημα προσφερει σε μας μπυρτιτσες .. χαλαρωνω λοιπον και απολαμβανω τις λυκνιζομενες θυλικες παρουσιες..
Πλακα εχει καθως παρατηρω το εξης παραξενω και ισως αστειο...
μπορεις να κατηγοριοποιησεις τις κοπελες σε γκρουπακια ηληκιακα, με βαση το βαψημο τους...
15-17 χρονων ειχαν το πιο βαρυ βαψημο, τα πιο προκλητικα ρουχα και τις πιο αγαρμπες κινησεις..
17-19 με βαψημο πιο ελαφρυ απο τις μικρες αλλα επισης βαρυ για το γουστο μου....
Πολυ διαδεδομενο αναμεσα του ειναι το στυλ R&B οπως το παρουσιαζει το ΜΤV και λοιπα σχετικα με την μουσικη μεσα αλλα εν τελη ασχετα με την ποιοτητα και την ουσια.. ασχετα με την μουσικη αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα..
Αρχιζω να νιωθω σαν σε βιντεοκλιπ μαυρου χιπ χοπερ καθως μια ματια γυρω μου διαπιστωνω πως τελικα αυτη η μοδα ειναι πολυ διαδεδομενη και αναμεσα στα αγορια, που κυκλοφορουν με μπαντανες στο κεφαλι , φαρδια παντελονια και λικρα μπλουζακια με φανταχτερα χρωματα και μεγαλα Νουμερα.. για γελια καταστασεις δηλαδη..
Τελος οσον αφορα τις κατηγοριες γυναικων απο 20 και πανω (περιπουτ παντα ετσι?) βλεπω κοπελες με πολυ ελαφρυ βαψημο, πολυ ομορφο κατα την αποψη μου καθοτι δεν υπαρχει ομορφοτερο πραμα απο το φυσικο χρωμα και την υφη του γυναικειου δερματος...
Πολυ ενδιαφερουσα κατηγορια λοιπον αυτη και ο χορος αρχιζει και η ατμοσφαιρα αναβει..
αρχιζουν τα διαφορα φλερτ και οι Close contact καταστασεις , τα σωματα αγκιζονται , και νιωθεις τη ζεστη της παρτενερ σου , νιωθεις τα χνωτα της, μυριζεις το αρωμα του δερματος και το αρωμα της. Τα σωματα λυκνιζονται στο ημιφως και τις διαφορες αποχρωσεις του κοκκινου - πρασινου και μπλε των φωτορυθμηκων..
τελεια με λιγα λογια..

αλλα δεν εμελε να κρατησει πολυ η χαρα και η διασκεδαση ..
κατα τις 1 και κατι σκανε μυτη κατι τυπαδες ντοπιοι μεθυσμενοι και τα καναν ολα λιμπα.
αρχισαν να χοροπηδανε πανω κατω σαν μαλακισμενα.. ουτε συναβλια μεταλ να ηταν.
χτυπαγανε ολον τον κοσμο, πειραζαν τις κοπελες..
Σπασαν και δυο μικροφωνα οποτε τα μαζεψαμε και φυγαμε ..

αλλο πακετο αυτο για μενα καθως επρεπε να φυγουμε το ιδιο βραδυ..
Η ωρα 3:30 και ψαχνω τους φιλους μου να τους βαλω στο αμαξι να φυγουμε..
Ο ενας περνει τηλεφωνο και λεει πως ειναι ξαπλωμενος διπλα σε κατι θαμνους και ξεκουραζεται.
Μονος, με το κοντομανικο με -1 βαθμους..
Κουραστηκε λεει .. και πηρε το δρομο για τον σιδηροδρομικο σταθμο..για να γυρισει σπιτι.
ενας αλλος κοιμοτανε στα σκαλακια ενας παρκου κατω απο ενα καστρο..
Τα μαζεψαμε λοιπον.. και τους μαζεψαμε.. και την καναμε για τα διακοσια χιλιομετρα της επιστροφης αφου φροντισα να χτυπησω ενα εσπρεσο και ενα χαμποθργκερ κρυο που εμεινε απο πριν.
Το ταξιδι χαλαρο μεχρι το σπιτι.
Ολοι κοιμηθηκαν και εμεινα μονος μου να οδηγω, χωρις καν ραδιοφωνο στο αμαξι.
Ο ουρανος γινοταν ολο και πιο φωτηνος αλλα ο ηλιος αργουσε ακομα να φανει.
Την γη ειχε καλυψει ενα πολυ λεπτο πεπλο , λευκο που εδινε την εντυπωση στο ημιφως πως εισαι στο φεγγαρι.
Η ελαφρια νυστα, μαλλον κουραση περισσοτερο απ'οτι νυστα, το σταθερο βουητο του κινητηρα και η σπανια επαφη με αλλα αυτοκινητα (διασταυρωθηκα με 4 αυτοκινητα μονο μεχρυ να μπω στην πολη) ειχαν δημιουργησει τις καλυτερες προυποθεσεις για ενα μακροβουτι στο μυαλο και τις σκεψεις μου.. ταξιδεψα οπου δεν το εχεται φανταστει.
Πηγα απο την Τζαμαικα μεχρι το Κονγκο...
επλασα διαφορα σεναρια του μελλοντος μου.
παντρευτικα κι ολας.
αλλα πανω απο ολα μου εμεινε μια πικρα..
το γεγονος οτι επρεπε να φυγουμε και δεν μειναμε τελικα με τις ..τοσο .. φιλικες επαρχιωτησες...
Κριμα..
Τεσπα.
καθομα τωρα στο σπιτακι μου.
Επιτελους ξεκουραστος, ζεστος και σκεφτομαι την αποτυχημενη αυτη συναυλια
Αν και τωρα που το βλεπω αλλιως..
Μονο αποτυχημενη δεν ηταν.
Ηταν μια εμπειρια του κουτιου.
Τι καλυτερο θα μπορουσα να θελω..
400 νυχτερινα χιλιομετρα.
Καλη παρεα.
χορος και φλερτ με ομορφες παρουσιες.
και για τελος να δεσει η μαρεγκα μια πρωτης ταξεως εσωτερικη αναζητηση στο ξημερωμα του ηλιου.

ισως.. καμια μπυρα παραπανω θα ηταν καλη φαση καθως ηπια μονο μιση (αφου μου ειπανε πως τελικα γυριζουμε κατευθειαν)

τελικα μαλλον γραφοντας και γραφοντας εχασα το νοημα.
αλλα ακολουθοντας τη συμβουλη του παπου μου που καποτε μου ειπε..
οταν εχεις μια εμπειρια ειτε καλη ειτε κακη, παρε μολυβι και χαρτι και γραψε..
δεν θα αλλαξω τιποτα απο οσα εγραψα και θα το βγαλω οπως ειναι στον αερα..

Spazz
29/03/2004, 14:18
καλη φαση ε!τωρα να σου πω και την δικια μου εμπειρια που ειναι σχεδον η ιδια καθε σ/κ?θα ειμαι συντομος.χθες λοιπον ξεραμε οτι εχει Live στην βιλλα αμαλιας και οτι θα παιξουν καποιοι ολλανδοι (last mile) brutal crust-core kai καποιοι ελληνες απο καβαλα (taca tuca) επισης τα ιδια.οποτε λεμε παμε θα γα μ α ει!μου δινουν οι γονεις το αυτοκινητο μπαινουμε μεσα παιρνουμε ενα ουζο απ το σπιτι ενα μπουκαλι κρασι απο ενα υπογειο(γαμω τα κρασια!) και παμε....στο δρομο ακουμε distillers βριζουμε κατι ταριφες και πλησιαζουμε.βρισκουμε κατευθειαν θεση για παρκαρισμα. πριν μπουμε παμε και τρωμε κατι σουβλακια που παιρνω ορκο πως οσο καθαρα κι αν δειχνουν δεν ειναι καθολου μα καθολου στην πραγματικοτητα!!!!......ειναι ωραια ομως :) φτανουμε απ εξω λιγο πολυ οι γνωστες φατσες ......τα παιδια απο τους ομιχλη οι αλλοι απο τους Kill the cat κατι κοπελες με μοικανες ροζ μποτες καμια αλυσιδιτσα piercing κτλ κτλ τα παιδια που εχουν την καταληψη να γυροφερνουν .......τα σκυλια μνα γαυγιζουν οπως παντα στους περιεργους.......ενα πρεζακι που θελει να μπει αλλα δεν τον αφηνουν και διαφοροι αλλοι.τελικα ξεκινανε εννοειται πρωτοι οι ελληνες.πιο καλο χαβαλε κανανε παρε ετσι οπως παιζανε.πολυ βρωμικος ηχος κραυγες ωραιες δικασιες και τρουπιδια ωραια ο τραγουδιστης παντα ητανε κατω απο την σκηνη και τραγουδαγε η ακουμπαγε στην κολωνα.τελειωνουν κι αυτοι χειροκροτημα ενα κουτακι amstel στη μουρη του μπασιστα που ζηταγε πενα.....τελικα επαιξε με κερμα και τελος.ανεβαινουν οι ολλανδοι κλασσικα αυτο που περιμενεις......ξανθοι με μουσια ο ενας και ΑΨΟΓΟΙ!!!!!!! απο κατω πεφτει φιλικο ξυλο(εδω να δεις επαφες) χυμενες μπυρες κεφαλια πανω κατω χερια σηκωμενα.σημερα το πρωι απολογισμος............λιγες μελανιες μαυρα παπουτσια μαυρο τζιν πιασμενος και με ενα χαμογελο ως τα αυτια




Υ.Γ.βαρετο ηταν ε? :beer:

Υ.Γ.2. η κοπελα που μου αρεσει ηταν παλι εκει :smilea:


Υ.Γ.3. προσεξα οτι μου αρεσει κι αλλη......χε:D

code
29/03/2004, 23:35
....ξανθέ Πολωνέ Doucatista............................................





just Keep Walking.......:beer: :beer:



:wave2:

:sun:

:sun: