PDA

View Full Version : Mra ΖΕΛΑΤΙΝΑ



LIBYKOS
02/02/2006, 13:42
Μήπως έχει βάλει κάποιος τη ζελατίνα της MRA με το "φρυδάκι" στο πάνω μέρος ( vario touring νομίζω πως λέγεται ) να μου πει εντυπώσεις;

necromayhem
02/02/2006, 19:04
ΒΑΛΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΝΑ ΤΗ ΔΟΥΜΕ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Η SUZUKI?

LIBYKOS
03/02/2006, 12:37
Ορίστε και η φωτογραφία :


35673

DPF
04/02/2006, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS
Ορίστε και η φωτογραφία :

ΡΕ LIBYKE TO ΦΡΥΔΑΚΙ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΣΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ? ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ.

:wave2: :beer:

lammadin
04/02/2006, 09:16
Στην touratech εχει κοιταξει κανεις κατι τετοιο υπαρχει σιγουρα...
:a013:

necromayhem
04/02/2006, 12:28
της touratech που ρωτησα εχει 90 ευρω το φρυδακι.απατεωνια μεγαλη

Reignman
04/02/2006, 12:58
Ξέρουμε ποιός πουλάει MRA στην Ελλάδα;

necromayhem
04/02/2006, 15:03
αν θυμαμαι καλα πρεπει να εχει στα MAC καποια παρομοια ζελατινα. μπορει να ειναι και η συγκεκριμενη. τιμη δε θυμαμαι ακριβως αλλα πρεπει να ειναι λιγο φθηνοτερη απο αυτη της suzuki.

thryleon
06/02/2006, 10:16
ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΑC ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ 120EURO.THN ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΜΕ ΤHΣ SUZUKI.

LIBYKOS
06/02/2006, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Reignman
Ξέρουμε ποιός πουλάει MRA στην Ελλάδα;

Stefanos Pappas & Co. Ltd
Vosporou 128 & Kimis Avenue
Alsoupoli-N.
Ionia
GR-Athens
Tel.: (01) 27 70 01 8
Tel. & FAX: (01) 27 51 36 3

LIBYKOS
06/02/2006, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από thryleon
ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΑC ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ 120EURO.THN ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΜΕ ΤHΣ SUZUKI.

Βλέπεις διαφορά σε σχέση με τη μαμίσια;

thryleon
10/02/2006, 08:05
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! Η MRA ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΙΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΡΙΔΑΚΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΙ ΦΙΜΕ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΙΜΗΣ.MRA 120-SUZUKI 180:beer: :wave2:

DPF
10/02/2006, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από thryleon
ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΑC ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ 120EURO.THN ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΜΕ ΤHΣ SUZUKI.

Stefanos Pappas & Co. Ltd
Vosporou 128 & Kimis Avenue
Alsoupoli-N.
Ionia
GR-Athens
Tel.: (01) 27 70 01 8
Tel. & FAX: (01) 27 51 36 3

ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 140 ΕURΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ?
:confused:
:beer:

babel1
15/02/2006, 12:45
Την έχω βάλει κι εγώ πρίν από κανα 6μηνο.
Για το ύψος μου (1,90) κόβει αρκετά το θόρυβο (buffeting) που ήταν και ο λόγος
για την αντικατάσταση της μαμίσιας.
Δεν τον εξαλείφει εντελώς παραταύτα.
Την συνιστώ γιατί είναι και good looking.
Από το MAC-Καλλιρόης την πήρα δεν θυμάμαι όμως πόσο...

DPF
23/02/2006, 10:01
Μήπως έχει βάλει κάποιος τη ζελατίνα της GIVI D260ST 85 EURO να μου πει εντυπώσεις;



:beer:


38293

LIBYKOS
23/02/2006, 10:29
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από DPF
[B]Μήπως έχει βάλει κάποιος τη ζελατίνα της GIVI D260ST να μου πει εντυπώσεις;



Την έχω δοκιμάσει
Κάνει καλή δουλειά μέχρι τα 140 αλλά από κει και πέρα έχει ( τουλάχιστον σε μένα ) πολλές ταλαντώσεις μπροστά που δημιουργούν ανασφάλεια
Προσωπικά δεν θα την έβαζα

DPF
24/02/2006, 15:29
TNX LΙBΥKE

THN MRA ME TO ΦΡΥΔΑΚΙ ?
ΤΗΝ ΕRΜΑΧ ?
ΤΗΝ ΚΑPPΑ ?


ΠΟΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 130 ?

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΟΧΗ ΝΑ ΠΕΤΑΜΕ ΤΑ ΕΥΡΟΠΟΥΛΑ .

ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟ ΦΡΥΔΑΚΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.
ΤΝΧ DPF

:wave2: :beer:

DPF
03/03/2006, 16:33
:beer: :wave2:


39458

athandim
15/05/2006, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από thryleon
ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΑC ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ 120EURO.THN ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΜΕ ΤHΣ SUZUKI.

Μήπως υπάρχει ένα τηλέφωνο από τα MAC να ρωτήσω για αντικαταβολές κτλ;

Γιατί να δώσουμε 50 ευρώ παραπάνω, αφού είναι ίδιες...:mad:

Ευχαριστώωωω:beer: :wave2:

thryleon
16/05/2006, 12:39
ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ MRA ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΕ 190 ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΦΡΥΔΑΚΙ ΣΗΚΩΜΕΝΩ.ΤΗΛ. MAC 210-2770018

athandim
16/05/2006, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από thryleon
ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ MRA ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΕ 190 ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΦΡΥΔΑΚΙ ΣΗΚΩΜΕΝΩ.ΤΗΛ. MAC 210-2770018
Ευχαριστώ Σπύρο...Τους τηλεφώνησα, αλλά μου είπαν 140 και σε είκοσι ημέρες (έχει τελειώσει το στοκ)!!!Πώς τσίμπησε ρε γμτ 20 ευρά πάνω....( λες να σηκώνουνε παζάρια; )

Αν βάλεις και τα μεταφορικά της αντικαταβολής...κοντοζυγώνει στην MRA της suzuki....θα δούμε.

:wave2:

Reignman
16/05/2006, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Ευχαριστώ Σπύρο...Τους τηλεφώνησα, αλλά μου είπαν 140 και σε είκοσι ημέρες (έχει τελειώσει το στοκ)!!!Πώς τσίμπησε ρε γμτ 20 ευρά πάνω....( λες να σηκώνουνε παζάρια; )

Αν βάλεις και τα μεταφορικά της αντικαταβολής...κοντοζυγώνει στην MRA της suzuki....θα δούμε.

:wave2:

Όταν έβαλα τη δικιά μου, μου είπαν και μενα 140 Ευρώ. Τελικά έφυγα από κει έχωντας πληρώσει 125. ;)

DPF
17/05/2006, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Ευχαριστώ Σπύρο...Τους τηλεφώνησα, αλλά μου είπαν 140 και σε είκοσι ημέρες (έχει τελειώσει το στοκ)!!!Πώς τσίμπησε ρε γμτ 20 ευρά πάνω....( λες να σηκώνουνε παζάρια; )

Αν βάλεις και τα μεταφορικά της αντικαταβολής...κοντοζυγώνει στην MRA της suzuki....θα δούμε.

:wave2:

ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΤΗΣ ΚΑΠΠΑ 75 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ MRA KAI MAMAS.

:wave2: :beer:

airborn
18/05/2006, 23:39
:( Γειά χαρά,
Σήμερα έβαλα την Κάπα....
Ψιλοαπαγοήτευση!
Αυτό το μαύρο λαστιχάκι γύρω γύρωποιό σαίνι το σκέφτηκε και το έβαλε?
Τέλος παντων αυτό το έλυσα σαν καλός Έλλην πατεντιάρης. Εβγαλα προσεκτικά το λάστιχο (έμειναν λίγες κόλες τις οποίες τις έβγαλα με ζέσταμα με φλογιστράκι-αναπτήρα και πανι)σχετικά εύκολα, έξυσα προσεκτικά με λιμα (μεγάλες κινήσεις)όλη τη ζελατίνα γύρω γύρω για να γίνει πιο λεία. Μετά με φλόγιστρο μεγαλύτερο με γρηγορες κινήσεις για να μήν καεί την περνάς και πάλι γύρω γύρω για να γυαλίση.Αυτοί που ασχολούνται με plexi glass
μπορούν να σας το κάνουν σε 5 λεπτά. Η όλη διαδικασία δεν ξεπερνά το μισάωρο , το αποτέλεσμα αξίζει γιατί δεν έχεις τη σαχλαμάρα μες τα μούτρα σου και είναι και πιο όμορφη.
Πάει αυτό.
Την δοκίμασα στις 2 πρώτες θέσεις,κατω και μεσαία .... δεν τρελάθηκα κι απ τη χαρά μου. Αυριο θα την δοκιμάσω και στην επάνω,ελπίζω να είναι καλύτερα. Ρε παιδιά όμως το κυριότερο είναι ότι πάνω απο τα 130 αισθάνθηκα ότι το μηχανάκι έχασε 10 άλογα. Καμία σχέση το πώς επιτάχυνε πριν. Να μη μιλήσουμε για τελική και για αστάθεια..Αστο. Βέβαια η μέρα είχε πολύ αέρα.Εχει κανείς παρόμοια εμπιρεία ή είμαι πολύ ψείρας? Αν υπάρχει κάποιος που έχει βάλει αυτή με το φρυδάκι γνήσια ή μή μπορεί να μας δώσει στοιχεία? Please!


48468

airborn
18/05/2006, 23:43
Δείτε και όλο το μωρό


48469

Reignman
19/05/2006, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από airborn
:( Γειά χαρά,
Σήμερα έβαλα την Κάπα....
Ψιλοαπαγοήτευση!
Αυτό το μαύρο λαστιχάκι γύρω γύρωποιό σαίνι το σκέφτηκε και το έβαλε?
Τέλος παντων αυτό το έλυσα σαν καλός Έλλην πατεντιάρης. Εβγαλα προσεκτικά το λάστιχο (έμειναν λίγες κόλες τις οποίες τις έβγαλα με ζέσταμα με φλογιστράκι-αναπτήρα και πανι)σχετικά εύκολα, έξυσα προσεκτικά με λιμα (μεγάλες κινήσεις)όλη τη ζελατίνα γύρω γύρω για να γίνει πιο λεία. Μετά με φλόγιστρο μεγαλύτερο με γρηγορες κινήσεις για να μήν καεί την περνάς και πάλι γύρω γύρω για να γυαλίση.Αυτοί που ασχολούνται με plexi glass
μπορούν να σας το κάνουν σε 5 λεπτά. Η όλη διαδικασία δεν ξεπερνά το μισάωρο , το αποτέλεσμα αξίζει γιατί δεν έχεις τη σαχλαμάρα μες τα μούτρα σου και είναι και πιο όμορφη.
Πάει αυτό.
Την δοκίμασα στις 2 πρώτες θέσεις,κατω και μεσαία .... δεν τρελάθηκα κι απ τη χαρά μου. Αυριο θα την δοκιμάσω και στην επάνω,ελπίζω να είναι καλύτερα. Ρε παιδιά όμως το κυριότερο είναι ότι πάνω απο τα 130 αισθάνθηκα ότι το μηχανάκι έχασε 10 άλογα. Καμία σχέση το πώς επιτάχυνε πριν. Να μη μιλήσουμε για τελική και για αστάθεια..Αστο. Βέβαια η μέρα είχε πολύ αέρα.Εχει κανείς παρόμοια εμπιρεία ή είμαι πολύ ψείρας? Αν υπάρχει κάποιος που έχει βάλει αυτή με το φρυδάκι γνήσια ή μή μπορεί να μας δώσει στοιχεία? Please!

α) Χαρά στο κουράγιο σου. Έκανες καλή δουλειά πάντως. :beer:
β) Έχω την MRA Vario Touring (αυτή με το φρυδάκι)... 200άρισα χωρίς πρόβλημα έχωντάς την στην τελευταία θέση (κάτω κάτω) και με σηκωμένο το φρυδάκι. Τα μόνα έντομα που περάσανε βρήκαν στην κορυφή του κράνους (πάλι καλά γιατί ήμουν και με ανοικτή ζελατίνα).

Υ.Γ. Ξέχασα να αναφέρω πως είμαι 1,80 και έχω τη "χαμηλή" σέλα της Suzuki.

airborn
19/05/2006, 12:36
Εχεις την φυμέ ή την άσπρη. νομίζω πως η φυμέ το βράδυ θα είναι λίγο ενοχλητική. Εχει κανείς κανα τηλ.για την MRΑ .
:eyepop:

Reignman
19/05/2006, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από airborn
Εχεις την φυμέ ή την άσπρη. νομίζω πως η φυμέ το βράδυ θα είναι λίγο ενοχλητική. Εχει κανείς κανα τηλ.για την MRΑ .
:eyepop:

Τη φιμέ (δείχνει φοβερά πάνω στο μηχανάκι)...
Δες εδώ...
http://www.moto.gr/forums/attachment.php?s=&postid=379230
Όντως το βράδυ είναι λιγάκι ενοχλητική αν χρειαστεί να κοιτάξω χαμηλά, διαφορετικά δεν έχω μεγάλο πρόβλημα.
Αν μένεις Αθήνα πήγαινε στο πρώην MAC (νομίζω τώρα λέγεται ACE) που βρίσκεται στη συμβολή Βουλιαγμένης με Καλλιρόης. Την πήρα 125 Ευρώ με χρέωση πιστωτικής.
Τηλέφωνο για το MAC που έχει επίσης τη ζελατίνα έχει κάνει Post πιο πάνω ο thryleon (210-2770018).

airborn
19/05/2006, 21:16
Σε ευχαριστώ πολύ.Μενω Θεσσαλονίκη αλλα πιστεύω πως θα βγάλω άκρη με το τηλ.
Είναι ίδια με αυτήν που πουλάει η Suzuki μόνο που λέει MRA? Αν είναι έτσι τότε θα χτυπήσω αυτήν.
Μέ τηνΚάπα τελικα σήμερα την σήκωσα τέρμα (είμαι 1,85) ,έκοψε και ο πολύς αέρας και είναι καλούτσικη! Θα μου πείς αμα θές παραπάνω πάρε το αυτοκίνητο!!!
Ειναι όμως τεράστια, μόνο ο καθαριστήρας λείπει!!!

Reignman
19/05/2006, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από airborn
Σε ευχαριστώ πολύ.Μενω Θεσσαλονίκη αλλα πιστεύω πως θα βγάλω άκρη με το τηλ.
Είναι ίδια με αυτήν που πουλάει η Suzuki μόνο που λέει MRA? Αν είναι έτσι τότε θα χτυπήσω αυτήν.
Μέ τηνΚάπα τελικα σήμερα την σήκωσα τέρμα (είμαι 1,85) ,έκοψε και ο πολύς αέρας και είναι καλούτσικη! Θα μου πείς αμα θές παραπάνω πάρε το αυτοκίνητο!!!
Ειναι όμως τεράστια, μόνο ο καθαριστήρας λείπει!!!

Ένας φίλος έχει της Suzuki. Είχε καθήσει και τις παρατηρούσε μια μέρα που είχαμε κάτσει για καφέ και μου είπε πως της MRA είναι λίγο πιο φιμέ. :smilea:
Πιστεύω πως και η Kappa που έχεις είναι καλή απλά λόγω μεγαλύτερης επιφάνειας που χτυπάει ο αέρας ίσως να σου ξενίζει λίγο σε σχέση με τη μαμίσια.
Κάτι που δεν συμβαίνει ιδιαίτερα με τη δικιά μου.

nickpar
10/07/2006, 19:28
ΕΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΜΗΣΙΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΔΗΓΟ ΜΕ ΥΨΟΣ 1.80 ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΘΟΡΥΒΟ??:confused:

:beer:

DPF
12/07/2006, 19:46
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΠΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΕΡΑΣ. ΟΥΤΕ ΒΡΟΧΗ ΤΕΛΕΙΑ .ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟΝ ΓΥΡΩ ΠΕΛΛΟΠΟΝΗΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΦΥΣΙΚΑ TOURING ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ .ΑΝ ΞΕΝΙΖΕΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΒΑΛΤΕ MRA ΣΤΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΛΕΦΤΑ .

:sun: :beer:

airborn
12/07/2006, 21:33
Γεια σας παιδιά

Αμα θέλει κανείς Κάπα ζελατίνα έχω μια στα 50 Ευρώ .Στείλτε πμ.:beer:

athandim
17/07/2006, 16:34
Το Mac στη Βουλιαγμένης 1 μας τελείωσε...κατέβασε ρολλά...
Μήπως ξέρει κάποιος φίλος που (και αν) μεταφέρθηκε, να ρωτήσουμε επίτέλους για αυτή τη MRA;

Σημ: Η αντίστοιχη "εργοστασιακή¨ με το φρυδάκι είναι στα 174 ευρώ....

Reignman
17/07/2006, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Το Mac στη Βουλιαγμένης 1 μας τελείωσε...κατέβασε ρολλά...
Μήπως ξέρει κάποιος φίλος που (και αν) μεταφέρθηκε, να ρωτήσουμε επίτέλους για αυτή τη MRA;

Σημ: Η αντίστοιχη "εργοστασιακή¨ με το φρυδάκι είναι στα 174 ευρώ....

Άκουσα από φίλο πως βρίσκεται επί της Βουλιαγμένης, λίγα νούμερα πιο πάνω...

jimmis77
19/07/2006, 09:35
εγω παιδια εχω βαλει της ermax που ειναι +10 ποντους πιο ψηλη απο της μαμας.στην τριτη θεση, εχω ικανοποιητικη καλυψη απο τον αερα για το υψος μου(1.90) 115ε.:wave2:

lammadin
19/07/2006, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis77
εγω παιδια εχω βαλει της ermax που ειναι +10 ποντους πιο ψηλη απο της μαμας.στην τριτη θεση, εχω ικανοποιητικη καλυψη απο τον αερα για το υψος μου(1.90) 115ε.:wave2:

Απο που την πηρες;
εχει φρυδακι;

μπορεις να βαλεις φωτο;
:wave2:

jimmis77
19/07/2006, 19:01
φρυδακι δεν εχει.
την αγορασα απο Μοτοροδα.
παρε και φωτο σε σχεση με της μαμας
:wave2: :wave2: :wave2:


55913

athandim
30/07/2006, 21:48
Εγώ παίδες τελικά σήμερα φόρεσα την after που δίνει η Suzuki...

Οι πρώτες εντυπώσεις περί λειτουργικότητας είναι ότι τρέμει περισσότερο από τη 'μαμίσια' στους κραδασμούς της μηχανής (σε λακκούβες κτλ), φαντάζομαι λόγω του επιπλέον φορτίου (=φρυδάκι). Δεν είμαι ο πιο καταλλήλος να μιλήσω για προστασία από αέρα, γιατί δεν μπορώ να αναπτύξω μεγάλες ταχύτητες στο νησί, αλλά έχω την αίσθηση ότι προστατεύει καλύτερα από τη stock...Θα δούμε, είναι νωρίς ακόμα...

Το φρυδάκι ρυθμίζεται σε διάφορες θέσεις (πάνω- κάτω και μπροστά- πίσω). Θα παίξω με τις ρυθμίσεις αυτές για να δω τι γίνεται.

Παρά το φιμέ, η ορατότητα είναι μια χαρά, χωρίς παραμορφώσεις. Τη νύχτα δεν είχα πρόβλημα, αλλά οπωσδήποτε αυτό είναι προσωπική εκτίμηση. Βγαίνει και σε τελείως διάφανο, για όσους δεν θέλουν να έχουν τέτοια νυχτερινά άγχη...

Τέλος, νομίζω ότι είναι πολύ όμορφη. Όταν την έβαλα, χάζευα το "συνολάκι" και μου άρεσε πολύ...:beer: :wave2:


57444

Bil
01/08/2006, 12:54
Τώρα που έχεις και ψηφιακή .... ποιός σε πιάνει !!!:D

Μεγειά και η ζελατίνα και η ψηφιακή....:beer: :beer:

Tsakalaki
01/08/2006, 18:54
παραθέτω την άποψή μου περι ζελατίνας


Κοντα στο 1.80 το ύψος μου, το πρώτο πράγμα που έκανα όταν πήρα το μηχανάκι, πριν κάνω κάνω 100 χλμ, ήταν να ανεβάσω τη ζελατίνα στο ψηλότερο σκαλί. Σώθηκα. Κανένα πρόβλημα μετά απο πολλά χλμ...δεν σκέφτομαι να βάλω αλλη ζελατίνα._

LIBYKOS
02/08/2006, 09:23
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
[B]Εγώ παίδες τελικά σήμερα φόρεσα την after που δίνει η Suzuki...

Καλορίζικη
Οντως δείχνει πολύ πιο όμορφη από την μαμίσια.
Πόσο σου κόστισε;
Μήπως τρέχει καμιά προσφρούλα αυτές τις μέρες ή ισχύει η αρχική τιμή των 180€ αν δεν κάνω λάθος;

LIBYKOS
02/08/2006, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
παραθέτω την άποψή μου περι ζελατίνας


Κοντα στο 1.80 το ύψος μου, το πρώτο πράγμα που έκανα όταν πήρα το μηχανάκι, πριν κάνω κάνω 100 χλμ, ήταν να ανεβάσω τη ζελατίνα στο ψηλότερο σκαλί. Σώθηκα. Κανένα πρόβλημα μετά απο πολλά χλμ...δεν σκέφτομαι να βάλω αλλη ζελατίνα._

Κι εγώ είμαι 1.80, αλλά την έχω ( της μαμάς ) στη μεσαία θέση.
Την έβαλα και στην ψηλότερη, όταν πρωτοπήρα τη μηχανή και πειραματιζόμουνα, αλλά είχα πάρα πολλούς στροβιλισμούς από τα 120χλμ και πάνω. Από ένα σημείο και μετά δεν μπορούσα να οδηγήσω.
Εχω αρχίσει να βολεύομαι και μόνο αν βρω μια καλή προσφορά ( σε mra ή suzuki, με το φρυδάκι ) θα κάνω κίνηση.

athandim
02/08/2006, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS
Καλορίζικη
Οντως δείχνει πολύ πιο όμορφη από την μαμίσια.
Πόσο σου κόστισε;
Μήπως τρέχει καμιά προσφρούλα αυτές τις μέρες ή ισχύει η αρχική τιμή των 180€ αν δεν κάνω λάθος; [/B]
Thanx....174 ευρώ από τους αδερφούς Κολιούση, στο Κουκάκι (Πολύ εξυπηρετικά παιδιά). Για προσφορά δεν ξέρω τιπτ..:beer: :beer: :wave2:

ent_o_tsitas
03/08/2006, 18:38
Klahspera paidia .
Eimai 1,94 8elw na alaksw thn zelatina alla ta lefta einai arketa gia na peiramatizome skeftwme na parw thn MRA 8a kovei tous strovilismous me to ypsos pou exw ?
Oxi tipote allo alla 8a kopsei kai thn mourmoura ths gynaikas pou
paraponiete synexws kai den leei taksidi me endosynenoish kai
gynaikeia mourmoura sta aytia !!!!:uplate:

WWW
04/08/2006, 08:40
Βρε παίδες μια και μιλάμε για ζελατίνες, μήπως ξέρει κάποιος πως θα κάνουμε την μαμίσια να γυαλίσει λιγάκι από τις ψιλογρατζουνιές του πλυσίματος ???

Νομίζω πως όλοι το έχουμε αντιμετωπίσει αυτό και καλό θα ήταν αν κάποιος γνωρίζει κάτι να το μοιραστεί μαζί μας.


Ωραία όλα αυτά που συζητάτε αλλά 140 E δηλαδή 50.000 δρχ για ένα κομμάτι πλαστικό ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ. :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

kalmisurf
07/06/2007, 08:53
Καλημέρα παίδες! :cool:
Άλλαξα τη μαμίσια απλή ζελατίνα για τους γνωστούς λόγους και έβαλα αυτή της MRA με το σπόιλερ, ναι μεν γράφει suzuki αλλά ΕΊΝΑΙ MRA. Το αποτέλεσμα πάρα πολύ καλό, είμαι 1.85 και κόπηκαν στροβιλισμοί θόρυβος και όλες οι ενοχλήσεις από τη μαμίσια. Το σημαντικό δεν είναι ψηλή όπως οι άλλες του εμπορίου και έτσι μικρότερη αντίσταση στο ταξίδι. Με τελική 180-200 km/h συμπριφέρεται άψογα. Η θέση της ζελατίνας μέχρι τη μεσαία θέση η ψηλότερη δημιουργεί στροβιλισμούς από κάτω στο κενό με το φέρινγκ και έχω DL650
:beer:

DPF
07/06/2007, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Βρε παίδες μια και μιλάμε για ζελατίνες, μήπως ξέρει κάποιος πως θα κάνουμε την μαμίσια να γυαλίσει λιγάκι από τις ψιλογρατζουνιές του πλυσίματος ???

Νομίζω πως όλοι το έχουμε αντιμετωπίσει αυτό και καλό θα ήταν αν κάποιος γνωρίζει κάτι να το μοιραστεί μαζί μας.
:nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

ΒΑΛΕ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΣΕ ΒΑΜΒΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΙΨΕ ΤΙΣ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΕΣ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΓΥΑΛΙΣΕΙ .

:wave2: :beer: :beer:

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο :sun: ???????

kalmisurf
07/06/2007, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DPF
ΒΑΛΕ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΣΕ ΒΑΜΒΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΙΨΕ ΤΙΣ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΕΣ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΓΥΑΛΙΣΕΙ .

:wave2: :beer: :beer:

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο :sun: ???????


http://www.aircraftspruce.com/ntoc.php?sec=cs&cat=windshieldrestoration

http://www.3m.com/us/mfg_industrial/indtape/bumpon/index.html