PDA

View Full Version : ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗ



AFROPANTELOS
02/02/2006, 19:30
ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΥΠΟΘΕΤΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ - ΕΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕΓΑΛΟΝΟΝΤΑΣ ΑΓΑΠΗΣΗ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΜΕΣΟ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΟΥΜΕ :sick: :ninja: :mad: :smilea: :wave2:

Nik0s
02/02/2006, 19:53
Αν και έχει ξανασυζητηθεί...

εγώ την αδερφή μου, η οποία δήλωσε μια μέρα ότι θέλει XR !! :uplate: :hypnotize :look: :eyepop: , της το έκοψα με τη μία. :nono:

Όχι επειδή είναι γυναίκα. Απλά δε θέλω.:smokin:

BELZEBOYLIS
02/02/2006, 20:01
Χειραψία – γροθιά στο στομάχι – χτύπημα στον τράχηλο

Αν δεν το καταλάβει επαναλαμβάνουμε ......
:lol:

jimmis77
02/02/2006, 20:05
σφαξιμο στο γονατο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Krokodilos001
02/02/2006, 20:13
tin anipsia mou pantos etimazome na tin molino me ton io tis motosikletas.

Tora an pote apoktiso kori....giati oxi...
ne re, na kabalisi, na tis paro motori, na tis matho na odigaei , na einai eksipni ke aneksartiti me gnosi tou ti kanei ke sosta eksoplismeni.
to protimo na exei to diko tis dikiklo apo to kabalei piso apo to kathe mal.... ka na kanei aftos tis malakies tou ke tis epidiksi tou.....
An einai na to fai to kefalli tis as ti fai exontas afti to timoni.


gaiti nomizete oti an to apagorepsis den tha to kanei...ke xeirotera malista.

ke os gnoston, an thes na kanoun ta pedia sou kati, apla apagarorefse to.


to exete kseftelisi afto to thema me tis ginekes pia

wild_cat/anima
02/02/2006, 20:43
τη θέλω τουλάχιστον πρώτη στα gp!;)

zoropatra
02/02/2006, 20:51
λοιπον.......
για εμενα θα ειναι το ιδιο και αν ειναι αγορι.....
ο φοβος παντα θα υπαρχει ασχετα τι φυλλο θα ειναι!!και αυτο γιατι ξερουμε ολοι τι κινδυνο εχει μια μοτοσυκλετα.....
εγω παντως θα προσπαθουσα να τον-την κανω να γινει οσο ποιο καλη-καλος μοτοσυκλετιστης γινεται.....για σκεφτειτε λιγο πως νιωθατε εσεις οταν οι δικοι σας δεν θελανε να ακουσουν για μοτο!!!!

τελος......η ρατσα μας πρεπει να κρατηθει οσο ποιο μεγαλη γινεται!!!!!!!

Vandarero
02/02/2006, 20:54
Είτε κόρη κάνεις είτε γιο και τους απαγορέψεις να πάρουν μηχανή, στην ερώτησή τους "εσύ γιατί έχεις μηχανή;" τι θα απαντήσεις;

zoropatra
02/02/2006, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vandarero
Είτε κόρη κάνεις είτε γιο και τους απαγορέψεις να πάρουν μηχανή, στην ερώτησή τους "εσύ γιατί έχεις μηχανή;" τι θα απαντήσεις;





:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

rsp
02/02/2006, 20:56
Θα διαφωνησω με το ξαδερφο στο εξης...Θεωρω οτι ενας ανθρωπος (αρσενικου ή θηλυκου γενους) πρεπει να μαθει απο μικρος τη μηχανη και τα ζορια της, και με καποιο τροπο να το εχει μεσα του/της. Δεν με νοιαζει αν ειναι αγορι ή κοριτσι με νοιαζει να δω οτι το εχει μεσα του. Στο παιδι μου αυριο μεθαυριο θελω να του μεταδωσω την αγαπη μου για τη μοτοσυκλετα.

sotpag
02/02/2006, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
λοιπον.......
για εμενα θα ειναι το ιδιο και αν ειναι αγορι.....
ο φοβος παντα θα υπαρχει ασχετα τι φυλλο θα ειναι!!και αυτο γιατι ξερουμε ολοι τι κινδυνο εχει μια μοτοσυκλετα.....
εγω παντως θα προσπαθουσα να τον-την κανω να γινει οσο ποιο καλη-καλος μοτοσυκλετιστης γινεται.....για σκεφτειτε λιγο πως νιωθατε εσεις οταν οι δικοι σας δεν θελανε να ακουσουν για μοτο!!!!

τελος......η ρατσα μας πρεπει να κρατηθει οσο ποιο μεγαλη γινεται!!!!!!!



Εσύ Θανάση καλά κανείς να φοβάσαι, στο έχει μεταδώσει η μάνα σου…..
Κάθε φορά που έρχομαι σπίτι σου με ρωτάει αν έπαθες τίποτα......
:lol: :lol: :lol: :lol:

zoropatra
02/02/2006, 21:03
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
[B]Εσύ Θανάση καλά κανείς να φοβάσαι, στο έχει μεταδώσει η μάνα σου…..
Κάθε φορά που έρχομαι σπίτι σου με ρωτάει αν έπαθες τίποτα......


με εσενα που εχω μπλεξει!!!!!:a25: :a25: :a25: :a25: :a25: :a25:



ρε μην χαλαμε το ποστ...........:sad: :sad: :sad:

THEOD
02/02/2006, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
τη θέλω τουλάχιστον πρώτη στα gp!;)


Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λές....

(ισχύει και για τους υπόλοιπους με την ίδια "εύκολη" άποψη...)

Ο γιός μου είναι δέκα χρονών και ξερογλύφεται άσχημα με την μηχανή μου...Μεγάλο το δίλλημα ....
Η κόρη μου μέχρι στιγμής το παίζει αδιάφορη, αλλά είναι και μικρότερη...

wild_cat/anima
02/02/2006, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λές....

(ισχύει και για τους υπόλοιπους με την ίδια "εύκολη" άποψη...)

Ο γιός μου είναι δέκα χρονών και ξερογλύφεται άσχημα με την μηχανή μου...Μεγάλο το δίλλημα ....
Η κόρη μου μέχρι στιγμής το παίζει αδιάφορη, αλλά είναι και μικρότερη...


ok ala ayto ine pou tha ithela :)

nimbus
02/02/2006, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis77
σφαξιμο στο γονατο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



σιγά σκληρέ αντρα:lol:

nimbus
02/02/2006, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
[B]Εσύ Θανάση καλά κανείς να φοβάσαι, στο έχει μεταδώσει η μάνα σου…..
Κάθε φορά που έρχομαι σπίτι σου με ρωτάει αν έπαθες τίποτα......


με εσενα που εχω μπλεξει!!!!!:a25: :a25: :a25: :a25: :a25: :a25:



ρε μην χαλαμε το ποστ...........:sad: :sad: :sad:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
(η αλήθεια ειναι πώς εχετε και μια διαφορά ηλικίας...)

zoropatra
02/02/2006, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
(η αλήθεια ειναι πώς εχετε και μια διαφορά ηλικίας...)

στο δρομο η εμπειρια μετραει οχι τα χρονια!!!!!!:winka: :winka: :winka:

nimbus
02/02/2006, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
στο δρομο η εμπειρια μετραει οχι τα χρονια!!!!!!:winka: :winka: :winka:



τα πάντα μετράνε...:D
...και μάς πάνε...:wacko:
στα καλύτερα!:winka:

KnT
02/02/2006, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Αν και έχει ξανασυζητηθεί...

εγώ την αδερφή μου, η οποία δήλωσε μια μέρα ότι θέλει XR !! :uplate: :hypnotize :look: :eyepop: , της το έκοψα με τη μία. :nono:

Όχι επειδή είναι γυναίκα. Απλά δε θέλω.:smokin:

Γιατί δε θέλεις ; :)


Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Θα διαφωνησω με το ξαδερφο στο εξης...Θεωρω οτι ενας ανθρωπος (αρσενικου ή θηλυκου γενους) πρεπει να μαθει απο μικρος τη μηχανη και τα ζορια της, και με καποιο τροπο να το εχει μεσα του/της. Δεν με νοιαζει αν ειναι αγορι ή κοριτσι με νοιαζει να δω οτι το εχει μεσα του. Στο παιδι μου αυριο μεθαυριο θελω να του μεταδωσω την αγαπη μου για τη μοτοσυκλετα.

Από πόσο μικρός εννοείς ;
Μην ξεχνάς ότι το να ξεκινάς να οδηγείς μηχανή σε μεγαλύτερη ηλικία έχει και πλεονεκτήματα εκτός από μειονεκτήματα ...

rsp
02/02/2006, 23:26
Δεν νομιζω οτι μπορει να συγκριθει να οδηγει κανεις απο τα 7-8 του χρονια μηχανη και να το κανει ολη του τη ζωη με το να παρει καποιος στα 30 του μια μηχανη....Ειναι και το ποσο το ψαχνει κανεις, αλλοι οδηγουν για να γλιτωνουν τη κινηση της Αθηνας και αλλοι γιατι το λατρευουν...

KaTaNaS
02/02/2006, 23:44
TO ίδιο σκεφτόμουν και εγώ τις προάλλες

με αφορμή τον μικρό μου αδερφό που θέλησε να καβαλήσουμε το βουνό για να πάρει το ΚαΤέΜι - για πρώτη φορά εκτός αυλής...




και έλεγα, ίσως να είμαι και ευτυχισμένος που είμαι ο μόνος μοτοσυκλετιστής στην οικογένεια, μιάς και δεν θα ανησυχώ (και για αυτό)...

εγωϊστικό όμως εεε;


Προς το παρόν είμαι ήρεμος, ο μικρός μου ξέρω πώς δεν είναι στο στυλ του να ακολουθήσει...


μεθάυριο όμως (πρώτα ο Θεός) τί θα κάνεις;

είμαι ο πρώτος που συμβούλευα σα πιτσιρικάς ακόμα νεόυς γονείς (αυτο που θα γούσταρα να συμβεί και σε εμένα) να βάλουν τα παιδιά στο τιμόνι προκειμένου να έχουν τον έλεγχο της πορείας τους και αυτά με την σειρά τους να απομυθοποιήσουν και να ωριμάσουν...


αυτά με το αυτοκίνητο που όσο να΄ναι σε προστατευει κάπως...



με την μοτοσυκλετα όμως;



απλά αν γουστάρει σπρώχνεις προς το χώμα και δείχνεις, συμβουλεύεις, κάθεσαι και χαζεύεις την εξελιξη του/της


και όταν μεγαλώσει σαν πουλάκι και ανοιξει τα φτερα του/της



θα είσαι ένας γονιός σαν τους δικούς μας


που θα περιμένεις με αγωνία και ας έχεις εμπιστοσύνη στο αίμα σου...



:smokin:

zoropatra
03/02/2006, 06:15
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
[B]
θα είσαι ένας γονιός σαν τους δικούς μας


που θα περιμένεις με αγωνία και ας έχεις εμπιστοσύνη στο αίμα σου...



:a013: :a08: :a23: :a23: :a18:

kawasaki ZX-12
03/02/2006, 06:55
αν αποκτησω κορη χιλιες φορες να τις παρω δικο της παρα να ανεβαινει στο καθε πιτσιρικι τις ηλικιας της και να κανει τη μαλακια του για να το παιξει μαγκας στο γκομενακι!!!!!!

ετσι λεω τωρα δεν μπορω ομως να απαντησω με σιγουρια αλλα και γιος να ειναι οι κινδυνοι ειναι ιδιοι ασχετα με το φυλο του παιδιου!!!!

του μαθαινεις οτι γνωριζεις και επιλεγει!!!!!!!

ironbum2
03/02/2006, 07:07
Αν ισχύουν τα επιστημονικά πορίσματα περι γονιδίων κλπ... τότε μάλλον όσοι δεν θέλουν τα παιδιά τους να οδηγάνε μοτοσυκλέτα την γ@μίσανε!!!:lol: :lol: :lol:

Καλύτερα να δώσεις την σωστή εκπαίδευση στα παιδιά από μικρά και να τα αφήσεις να διαλέξουν μόνα τους παρά να κάνεις την μοτοσυκλέτα απαγορευμένο καρπό. Άλλωστε αυτό θα τα στρέψει ΣΙΓΟΥΡΑ εκεί μιας και το απαγορευμένο είναι γλυκό!!!!

Καλύτερα να έχουν δίπλωμα και οδηγική εμπειρία παρά να ξεχαρμανιάζουν οδηγόντας μοτοσυκλέτες φίλων χωρίς δίπλωμα, χωρίς εξοπλισμό,χωρίς εμπειρία.

Καλύτερα να έχουν την σωστή εκπαίδευση και να ξέρουν τους κινδύνους που διατρέχουν, παρά να αναβαίνουν σαν συνοδηγοί στον κάθε ανεύθυνο μαλάκα που θα παίξει την ζωή τους κορόνα γράμματα.

Καλύτερα να ξέρουν τι εστί μοτοσυκλέτα, παρά να μεγαλώσουν γεμάτα φοβίες για την "σκοτώστρα" και να καταπιέζουν αύριο αυτοί τα παιδιά τους.

Καλύτερα να δίνεις συμβουλές και εφόδια στα παιδιά σου παρά να τα "οδηγείς υποχρεωτικά" κάπου....

Καλύτερα να βλέπεις τα παιδιά σου ισότιμα παρά να κάνεις διακρίσεις ανάμεσα τους (αγόρι - κορίτσι) που κάποια στιγμή θα τα στιγματίσει.

Καλύτερα........

Πολύ καλημέρα σας:wave2:

startengine
03/02/2006, 11:36
Χμμμ.....
Έχω κόρη. Είναι 17 ετών. Για καλή μου τύχη απεχθάνεται :hypnotize τα δίτροχα.

Μη βαράτε!
Το "για καλή μου τύχη" πάει στο ότι αποφεύγω μια επιπλέον σημαντική αγωνία που θα είχα καθώς θα την έβλεπα να καβαλάει και να φεύγει με την απειρία που είχαμε όλοι/ες στις πρώτες μας βόλτες. Γιατί θα την έβλεπα ΣΙΓΟΥΡΑ να το κάνει αν το αγαπούσε και το ήθελε! Ποτέ δε θα εμπόδιζα ένα παιδί (πόσω μάλλον το δικό μου) να ανοίξει τα φτερά του και το μόνο που θα έκανα επίμονα θα ήταν να του μεταδώσω τη γνώση (όση έχω τέλος πάντων) για να το κάνει πιο σωστά.

Κανείς δεν αμφιβάλλει πως η ανησυχία ειναι μεγάλη.
Αλοίμονο όμως! Να απαγορεύουν αυτοί που έχουν στερηθεί τη ζωή εξαιτίας του συντηρητισμού τους, να απαγορεύουμε κι εμείς που έχουμε νιώσει την ελευθερία της ψυχής πάνω σε μια σέλα με τις εικόνες του δρόμου να γίνονται ένα με μας...!!!???

AFROPANTELOS
03/02/2006, 16:00
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ - ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ Η ΟΠΟΙΑ ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΕΚΕΙΝΩΝ ΠΟΥ ΑΝΕΠΤΙΞΑΝ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΤΟΥΣ - ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΙΟΤΙ ΤΥΓΧΑΝΩ ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΟΡΗ-ΥΙΟΣ 23 ΚΑΙ 21 ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ - ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΩΡΑΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΒΟΛΤΕΣ - ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ:beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
03/02/2006, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΩΡΑΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΒΟΛΤΕΣ -


orthioi panta

:beer: :beer: :beer:

nimbus
03/02/2006, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ - ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ Η ΟΠΟΙΑ ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΕΚΕΙΝΩΝ ΠΟΥ ΑΝΕΠΤΙΞΑΝ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΤΟΥΣ - ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΙΟΤΙ ΤΥΓΧΑΝΩ ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΟΡΗ-ΥΙΟΣ 23 ΚΑΙ 21 ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ - ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΩΡΑΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΒΟΛΤΕΣ - ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ:beer: :beer: :beer:



:wave2: :a19: :a20: :a18:

adam_tsouk
03/02/2006, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
ΤΥΓΧΑΝΩ ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΟΡΗ-ΥΙΟΣ 23 ΚΑΙ 21 ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ - ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΩΡΑΙΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΒΟΛΤΕΣ - ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ:beer: :beer: :beer:


Άψογος....


:beer: :beer:





(εχμ... η κόρη τι λεγαμε; ):lol:

johnpagr
03/02/2006, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Χειραψία – γροθιά στο στομάχι – χτύπημα στον τράχηλο

Αν δεν το καταλάβει επαναλαμβάνουμε ......
:lol:


Se ry8mo ypagorefseos !!!!

(8ou - vou)

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

jimmis77
03/02/2006, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
σιγά σκληρέ αντρα:lol:



ολα τα σφαζω,ολα τα μαχαιρωνω:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

ΓκαζοφωνιΞ
03/02/2006, 22:08
Εγω παντως στον γιο μου που ειναι 17 χρονων του την δινω και την οδηγαει και καθομαι απο πισω...Και αυτο που πρεπει να ομολογισω πως εχω παρατηρησει μετα απο
πολλα χρονια θεωρητικων που του εχω κανει βλεπω παροτι ειναι μικρος οδηγαει με πολυ συνεση και κανει πολυ σωστες κινησεις και ανοιγει το γκαζι μονο εκει που πρεπει...Και εχει αποφυγει πολλες φορες(ολες με επιτυχια) μαλακες με κουτια που κανουν παπαριες...

Και τον παω και σε κατι χωματοδρομους στα τουρκοβουνια(Γαλατσι) και το παιρνει μονος του...Κανει κατι παντιλικια ο ατιμος και κατι σουζες που χαιρομαι να τον βλεπω(σε ποιον εμοιασε αραγε....????):D
Λετε να το καμαρωσω και στο παγκοσμιο εντουρο το καμαρι μου????
(σημειωση του αρεσουν τα ΚΤΜ και ιδιαιτερα το 625SXC)

Τωρα για την κορη μου που ειναι 2 χρονια μικροτερη ειχε εκφρασει καποιο ενδιαφερον αλλα βρηκα τροπο και της το 'κοψα...

anna613
04/02/2006, 20:36
Μια γιαγιά μου έλεγε:
- τι τα θες τα μηχανάκια παιδάκι μου; θα πεσεις, θα χτυπήσεις, θα σε παρασυρουνε.... αστα να πανε στο καλό.
- Και τι να παρω ρε γιαγια, αυτοκίνητο; τη ρωτουσα...
- Ε, και το αυτοκινητο παιδάκι μου επικύνδυνο είναι. Τόσα γίνονται...
- Και μια εκδρομή, μια βόλτα μακρινή πως θα την πηγαίνω; απορούσα...
- Τι την θες τη βόλτα και την εκδρομή κορίτσι μου. Είδες εμεις που καθόμασταν σπίτια μας; μια χαρά είμαστε και ποτέ κακό δεν πάθαμε....

:uplate: :hypnotize :uplate: :hypnotize

Καλή και σωστή παιδεία χρειαζόμαστε. Ετσι νομίζω...
Η σωστή καθοδήγηση παιζει κι αυτή το ρόλο της, μπορείς από μικρό το παιδί να το ωθήσεις στο αυτοκίνητο πχ, αντί της μηχανής, αλλά αμα δεν έχει τη σωστή παιδεία ως οδηγός τι να το κάνεις; μπορείς να κοιμασαι ήσυχος;
:confused:

ela ela
04/02/2006, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
λοιπον.......
για εμενα θα ειναι το ιδιο και αν ειναι αγορι.....
ο φοβος παντα θα υπαρχει ασχετα τι φυλλο θα ειναι!!και αυτο γιατι ξερουμε ολοι τι κινδυνο εχει μια μοτοσυκλετα.....
εγω παντως θα προσπαθουσα να τον-την κανω να γινει οσο ποιο καλη-καλος μοτοσυκλετιστης γινεται.....για σκεφτειτε λιγο πως νιωθατε εσεις οταν οι δικοι σας δεν θελανε να ακουσουν για μοτο!!!!

τελος......η ρατσα μας πρεπει να κρατηθει οσο ποιο μεγαλη γινεται!!!!!!! :a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

sonic22
04/02/2006, 23:40
den lew goneis iste ti pio fisiko apo to na kanete oneira gia to paidi sas...
alla...
apo dika sas kolimata tha kopsete ta ftera tou paidiou sas?

oti theloun as ginoun...
apo mia ilikia kai meta mono sivoules borite na dwsete... kai an iste koda sta padia sas tha sas paroun sta sovara...

p.s. exete akousei tin ekfrasi...
-pws na kaneis ta paidia sou na kanoun kati?
-apagoreuse tous to...:wacko: :wacko:

michael110
05/02/2006, 00:04
Μην το ψάχνουμε, είμαι κι εγώ από τα τσογλάνια (21 ετών)που θέλω να εντυπωσιάσω την κόρη κάποιου με το μηχανάκι μου και με το τουτού του πατέρα μου.
Όσες κοπέλες ξέρουν να οδηγούν σου κόβουν τη φόρα και οδηγείς και εσύ πιο συνετά μη κάνεις καμμιά μαλακία και σου την πει! Γι' αυτό είναι καλό να ξέρουν να καβαλούν μηχανή.-

KaTaNaS
05/02/2006, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από michael110
Μην το ψάχνουμε, είμαι κι εγώ από τα τσογλάνια (21 ετών)που θέλω να εντυπωσιάσω την κόρη κάποιου με το μηχανάκι μου και με το τουτού του πατέρα μου.


σε τιμά αυτό εεε;


μήπως είσαι όφ τόπικ φιίλε τσόγλανε;






Αρχικά δημιουργήθηκε από michael110

Όσες κοπέλες ξέρουν να οδηγούν σου κόβουν τη φόρα και οδηγείς και εσύ πιο συνετά μη κάνεις καμμιά μαλακία και σου την πει! Γι' αυτό είναι καλό να ξέρουν να καβαλούν μηχανή.-




ναι ναι μη σου την πούνε και γίνεις ρόμπα φίλε τσόγλανε!


άρα καλό ειναι να ξέρουν οι γύρω μας για να μην κανουμε εμεις λαλακιες!

katsai
05/02/2006, 00:17
για κορη ειμαι πολυ μικρος ακομα
αλλα αδερφή και "γυναικα" τις παρακαλαω αλλα τιποτα ακομα
που θα μου παει ομως θα τις καταφέρω.


35801

michael110
05/02/2006, 00:48
Ποτέ δεν έχω βάλει ούτε κοπέλα, ούτε φίλο, ούτε εχθρό πάνω σε μηχανάκι για να κάνω μαγκιά, απλά έχει περάσει κι α΄΄ο το δικό μου μυαλό όπως όλων μας πως αν γκαζώσουμε θα γουστάρει ο συνεπιβάτης. Και επειδή υπάρχουν τέτοια άτομα, κοπέλες που τους έμαθε ο πατέρας τους να οδηγάνε μηχανή τους βάζουν τα γυαλά.
Απλώς επικροτώ την άποψη να πάρει κάποιος μηχανή στην κόρη του παρά να ανεβαίνει αυτή σε μηχανές τσόγλανων μη μπορώντας λόγω ασχετοσύνης με το αντικείμενο να ξεχωρίσει τον "μάγκα" οδηγό από τον ψευτόμαγκα.

stavrouliasp
05/02/2006, 08:49
Paidia skefteite omws kai to e3hs. Ean pareis sto paidi sou mhxanh kai (to apeuxomai) pa8ei kati, estw kai to paramikro, 8a eisai pleon aparhgorhtos. To kalutero pisteuw einai, otan megalwsei kai douleyei kai bgalei dika tou xrhmata, tote na parei monos tou mhxanh. Etsi 8a einai autos kai mono upeu8unos gia tis pra3eis tou kai esu den 8a exeis ennoxes se olh sou th zwh. Bebaia, h stenaxwria kai to agxos 8a uparxoun panta, alla oxi oi ennoxes..

marilaki
05/02/2006, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
tin anipsia mou pantos etimazome na tin molino me ton io tis motosikletas.

Tora an pote apoktiso kori....giati oxi...
ne re, na kabalisi, na tis paro motori, na tis matho na odigaei , na einai eksipni ke aneksartiti me gnosi tou ti kanei ke sosta eksoplismeni.
to protimo na exei to diko tis dikiklo apo to kabalei piso apo to kathe mal.... ka na kanei aftos tis malakies tou ke tis epidiksi tou.....
An einai na to fai to kefalli tis as ti fai exontas afti to timoni.


gaiti nomizete oti an to apagorepsis den tha to kanei...ke xeirotera malista.

ke os gnoston, an thes na kanoun ta pedia sou kati, apla apagarorefse to.


to exete kseftelisi afto to thema me tis ginekes pia

apolita sostos!!!!!!!simfono 100%!!!!!

marilaki
05/02/2006, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vandarero
Είτε κόρη κάνεις είτε γιο και τους απαγορέψεις να πάρουν μηχανή, στην ερώτησή τους "εσύ γιατί έχεις μηχανή;" τι θα απαντήσεις;

ela nte??ti tha apantouses??

marilaki
05/02/2006, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
σιγά σκληρέ αντρα:lol:


pes ta.......;) ;)

marilaki
05/02/2006, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki 636
αν αποκτησω κορη χιλιες φορες να τις παρω δικο της παρα να ανεβαινει στο καθε πιτσιρικι τις ηλικιας της και να κανει τη μαλακια του για να το παιξει μαγκας στο γκομενακι!!!!!!

ετσι λεω τωρα δεν μπορω ομως να απαντησω με σιγουρια αλλα και γιος να ειναι οι κινδυνοι ειναι ιδιοι ασχετα με το φυλο του παιδιου!!!!

του μαθαινεις οτι γνωριζεις και επιλεγει!!!!!!!


exeis apolito dikio k esi!!to thema einai na mathei moni tis k pano sto diko tis mixanaki k oxi pano se kapoianou mlk!

marilaki
05/02/2006, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
Εγω παντως στον γιο μου που ειναι 17 χρονων του την δινω και την οδηγαει και καθομαι απο πισω...Και αυτο που πρεπει να ομολογισω πως εχω παρατηρησει μετα απο
πολλα χρονια θεωρητικων που του εχω κανει βλεπω παροτι ειναι μικρος οδηγαει με πολυ συνεση και κανει πολυ σωστες κινησεις και ανοιγει το γκαζι μονο εκει που πρεπει...Και εχει αποφυγει πολλες φορες(ολες με επιτυχια) μαλακες με κουτια που κανουν παπαριες...

Και τον παω και σε κατι χωματοδρομους στα τουρκοβουνια(Γαλατσι) και το παιρνει μονος του...Κανει κατι παντιλικια ο ατιμος και κατι σουζες που χαιρομαι να τον βλεπω(σε ποιον εμοιασε αραγε....????):D
Λετε να το καμαρωσω και στο παγκοσμιο εντουρο το καμαρι μου????
(σημειωση του αρεσουν τα ΚΤΜ και ιδιαιτερα το 625SXC)

Τωρα για την κορη μου που ειναι 2 χρονια μικροτερη ειχε εκφρασει καποιο ενδιαφερον αλλα βρηκα τροπο και της το 'κοψα...

eno diavaza ta sxolia s vlepo se kapoia fasi auto me ti kori s...gt???dn mporo na se krino xereis sigoura kalitera apla fainetai san diakrisi.....

rsp
05/02/2006, 22:47
Marilaki comes back again..

πες τα κοριτσι μου!!!









Συγνωμη για το σπαμ αλλα δεν κρατιεμαι, με τον Λα μπαμια (Καρελη) τι εγινε τελικα??

ΓκαζοφωνιΞ
05/02/2006, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από marilaki
eno diavaza ta sxolia s vlepo se kapoia fasi auto me ti kori s...gt???dn mporo na se krino xereis sigoura kalitera apla fainetai san diakrisi.....


Nαι οντως σε αυτο το θεμα κανω διακριση...

marilaki
06/02/2006, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Marilaki comes back again..

πες τα κοριτσι μου!!!









Συγνωμη για το σπαμ αλλα δεν κρατιεμαι, με τον Λα μπαμια (Καρελη) τι εγινε τελικα??

me tn kareli??tpt dn egine...pou ta thimase omos.....

marilaki
06/02/2006, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
Nαι οντως σε αυτο το θεμα κανω διακριση...

fantazomai pantos pos tha aisthanetai i kori s...na thelei na exei mixanaki k na mi mporei....eidika an exei k o adelfos tis!

ΓκαζοφωνιΞ
06/02/2006, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από marilaki
fantazomai pantos pos tha aisthanetai i kori s...na thelei na exei mixanaki k na mi mporei....eidika an exei k o adelfos tis!



Εχει συμβηβαστει γιατι εχω φροντισει να την <<προσγειωσω>>...:lol: :lol: :lol:


Γιατι να ξερεις οταν γυναικα εχει μηχανη μπορει να <<κερδιζει>>(ετσι νομιζει) σε μαγκια αλλα χανει σε θυληκοτητα...
Και τα ξερω απο πρωτο χερι...
Παλια(αλλα πολυ παλια) ειχαμε μια κοπελια με μηχανη στην παρεα
η οποια ηταν και αυτη του στιλ οι γυναικες
δεν εχουν καμια διαφορα με τους αντρες κλπ κλπ κλπ...
Αφου λοιπον αυτο ηθελεαρχισαμε να την αντιμετωπιζουμε σαν αντρα...Της φερομασταν σα να 'ναι αντρας και την βαζαμε να κανει πραγματα που κανουν οι αντρες αλλα δεν κανουν οι γυναικες...
Και δεν της αρεσε καθολου και στο τελος τα μαζεψε και εφυγε και ειπε κιολας ΤΗΝ ατακα...Ειμαι γυναικα και δεν πρεπει να φαιρεσται ετσι μπροστα μου....:lol: :lol: :lol: :lol: (τοτε για τι ισοτητα μηλαμε,μονο εκει που την συμφερει--βεβαια παροτι ημασταν μικροι ποτε δεν της μιλησαμε προστυχα ηη αλλα βρομερα; υπονοουμενα...).
Το ξερω οτι τωρα θα πεσουν πολυ πανω μου,ειδικα οι γυναικες του φορουμ...

Αλλα ειναι θεμα που σηκωνει πολυ κουβεντα και δεν προκειτε να κατσω να γραφω για κατι που συζηταω εδω και 30 χρονια...


Παντως να ξερεται εσεις οι γυναικες οτι μην δινεται την δικαιολογια οτι αντρες και γυναικες ειναι ισοι γιατι αυτη ειναι μια δικαιολογια-μπαλαντερ που την χρεισιμοποιειται οπου και οποτε θελετε...

Και το οτι λεω οτι δεν μου αρεσει να βλεπω γυναικες να οδηγανε μοτο δεν σημαινει οτι ειμαι μισογυνης...Αλλα το 99.9% των γυναικων που περνουν μοτο
το κανουν καθαρα απο κομπλεξ κατωτεροτητας...Νομιζουν οτι γινονται πιο<<αξιες>>οταν περνουν μοτο γιατι κακα τα ψεματα η μοτοσυκλετα ειναι ενας χωρος ανδροκρατουμενος...και θεωρουν οτι περνοντας μια μοτο επιβεβαιωνουν τα περι ισοτητας...
Γιατι μη μου πειτε οτι μερικες βλαμενες που ειναι μεχρι 28 χρονων και πανε και περνουν Κ5 ειναι οδηγαρες και μπορουν να το κουμανταρουν και δεν το παιρνουν καθαρα απο κομλεξ...

Ελπιζω ολο το παραπανω να μην φανει σαν ρατσισμος προς τις γυναικες(γιατι μου αρεσουν και πολυ μαλιστα)αλλα σαν μια αποψη...Απλα πιστευω πως ο καθενας εχει τον χωρο του και σε αυτον ανηκει,γιατι οταν φευγει απ'αυτον διαταρασσονται ισοροπιες....






:wave2:

marilaki
10/02/2006, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
Εχει συμβηβαστει γιατι εχω φροντισει να την <<προσγειωσω>>...:lol: :lol: :lol:


Γιατι να ξερεις οταν γυναικα εχει μηχανη μπορει να <<κερδιζει>>(ετσι νομιζει) σε μαγκια αλλα χανει σε θυληκοτητα...
Και τα ξερω απο πρωτο χερι...
Παλια(αλλα πολυ παλια) ειχαμε μια κοπελια με μηχανη στην παρεα
η οποια ηταν και αυτη του στιλ οι γυναικες
δεν εχουν καμια διαφορα με τους αντρες κλπ κλπ κλπ...
Αφου λοιπον αυτο ηθελεαρχισαμε να την αντιμετωπιζουμε σαν αντρα...Της φερομασταν σα να 'ναι αντρας και την βαζαμε να κανει πραγματα που κανουν οι αντρες αλλα δεν κανουν οι γυναικες...
Και δεν της αρεσε καθολου και στο τελος τα μαζεψε και εφυγε και ειπε κιολας ΤΗΝ ατακα...Ειμαι γυναικα και δεν πρεπει να φαιρεσται ετσι μπροστα μου....:lol: :lol: :lol: :lol: (τοτε για τι ισοτητα μηλαμε,μονο εκει που την συμφερει--βεβαια παροτι ημασταν μικροι ποτε δεν της μιλησαμε προστυχα ηη αλλα βρομερα; υπονοουμενα...).
Το ξερω οτι τωρα θα πεσουν πολυ πανω μου,ειδικα οι γυναικες του φορουμ...

Αλλα ειναι θεμα που σηκωνει πολυ κουβεντα και δεν προκειτε να κατσω να γραφω για κατι που συζηταω εδω και 30 χρονια...


Παντως να ξερεται εσεις οι γυναικες οτι μην δινεται την δικαιολογια οτι αντρες και γυναικες ειναι ισοι γιατι αυτη ειναι μια δικαιολογια-μπαλαντερ που την χρεισιμοποιειται οπου και οποτε θελετε...

Και το οτι λεω οτι δεν μου αρεσει να βλεπω γυναικες να οδηγανε μοτο δεν σημαινει οτι ειμαι μισογυνης...Αλλα το 99.9% των γυναικων που περνουν μοτο
το κανουν καθαρα απο κομπλεξ κατωτεροτητας...Νομιζουν οτι γινονται πιο<<αξιες>>οταν περνουν μοτο γιατι κακα τα ψεματα η μοτοσυκλετα ειναι ενας χωρος ανδροκρατουμενος...και θεωρουν οτι περνοντας μια μοτο επιβεβαιωνουν τα περι ισοτητας...
Γιατι μη μου πειτε οτι μερικες βλαμενες που ειναι μεχρι 28 χρονων και πανε και περνουν Κ5 ειναι οδηγαρες και μπορουν να το κουμανταρουν και δεν το παιρνουν καθαρα απο κομλεξ...

Ελπιζω ολο το παραπανω να μην φανει σαν ρατσισμος προς τις γυναικες(γιατι μου αρεσουν και πολυ μαλιστα)αλλα σαν μια αποψη...Απλα πιστευω πως ο καθενας εχει τον χωρο του και σε αυτον ανηκει,γιατι οταν φευγει απ'αυτον διαταρασσονται ισοροπιες....

:wave2:


dn fainetai san ratsismos pros tis ginaikes....opos to les einai san mia apopsi..tin opoia dn ginetai kapoios na stin allaksei!
auto pisteueis...
epetrepsou omos na s po oti to 99.9% tn ginaikon dn pairnoun mixani apo thema katoterotitas!!dn ginetai dld na tis goustaroun??se kamia periptosi dn s leo oti oles einai odigares k dn to kanoun apo komplex alla fainesai pli apolios se auto!
tora to thema tis isotitas...
kathe ginaika einai isi me kathe antra.....mporei na min exoun ises dinatotites se kapoies periptoseis alla oxi oti dn einai ises...einai diaforetikes....

ΓκαζοφωνιΞ
10/02/2006, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από marilaki

kathe ginaika einai isi me kathe antra.....mporei na min exoun ises dinatotites se kapoies periptoseis alla oxi oti dn einai ises...einai diaforetikes....


Αυτο ακριβως ειναι το θεμα...
Οι γυναικες το ειναι <<ισες>> μονο στις χαλαρες καταστασεις...
Οταν ομως ερθουν τα δυσκολα γινονται γυναικες...

Και θα σου δωσω και ενα παραδειγμα...
Ηταν μια που πεταχτηκε απο στοπ και τρακαρε ενα φιλο μου...
Το ωραιο ηταν οτι βγηκε και τσαμπουκαλεμενη:lol: :lol: :lol: ...

Ο φιλος μου ομως την εγραψε στα @@ και πηρε αμεσως την τροχαια...
Και μολις ηρθε ο Ζητας το επαιζε γυναικα(κλαψουρισματα κλπ κλπ κλπ)...

saki_tsan
11/02/2006, 17:23
εγω παιδια ειμαι 20 χρονων και πριν λιγους μηνες το να εχω δικια μου μηχανη ηταν το πιο τρελο μου ονειρο μιας και ο πατερασ μου ειναι ο πιο υπερπροστατευτικος πατερας του κοσμου και δεν θα καταλαβει ποτε του οτι μεγαλωνουμε... αφου καταφερα τον πατερα μου να μου παρει μηχανη (φυσικα οχι μεγαλη,η πρωτη μου ειναι) μπορουν ολοι να τους καταφερουν! φυσικα ολα γιναν επειτα απο σοβαρη συζητηση και αφου ειπα στον πατερα μου πως τη μηχανη μου τη θελω για εργαλειο και οχι για να κανω τον ακροβατη! χρονια οδηγουσα κ με αυτον απο πισω μου κ εβλεπε πως οδηγω με το μυαλο στο κεφαλι μου..! γιατι οπως μου εμαθε,με το να οδηγω σαν καγκουρας,δε βαζω μονο σε κινδυνο τον εαυτο μου αλλα και τους αλλους γυρω μου που δεν φταινε σε τιποτα... ο δρομος δεν ειναι δικος μου..! (θα'θελα ομως) :(
απλα κι εσεισ οι πατεραδες,μην ειστε παντα τοσο αρνητικοι... υπηρξατε κι εσεις παιδια και ζητουσατε ακριβως τα ιδια πραγματα! κ τα παιδια σας καμια φορα ειναι πιο ωριμα απ'οσο νομιζεται... :mad: :beer:

saki_tsan
11/02/2006, 17:24
Οσο για τις γυναικες οδηγους δεν είναι ολοι τοσο αδικοι που τις κραζουνε… επιστημινικες ερευνες εχουν αποδειξει ότι η γυναικα δεν εχει την ιδια αντιληψη του χωρου με τον αντρα,ουτε βεβαια τα ιδια αντανακλαστικα (πραγματα που χρειαζονται στο τιμονι…) … δε φταινε όμως αυτές οι κακομοιρες, είναι στη φυση τους..!
Προσωπικα χαιρομαι και καμαρωνω μια (καλη) γυναικα οδηγο (ειδικα μοτοσυκλετας)! Μην ειμαστε αδικοι,υπαρχουν κ τετοιες…
καλα να περνατε ολοι! :wave2:

zoropatra
12/02/2006, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από saki_tsan
Οσο για τις γυναικες οδηγους δεν είναι ολοι τοσο αδικοι που τις κραζουνε… επιστημινικες ερευνες εχουν αποδειξει ότι η γυναικα δεν εχει την ιδια αντιληψη του χωρου με τον αντρα,ουτε βεβαια τα ιδια αντανακλαστικα (πραγματα που χρειαζονται στο τιμονι…) … δε φταινε όμως αυτές οι κακομοιρες, είναι στη φυση τους..!
Προσωπικα χαιρομαι και καμαρωνω μια (καλη) γυναικα οδηγο (ειδικα μοτοσυκλετας)! Μην ειμαστε αδικοι,υπαρχουν κ τετοιες…
καλα να περνατε ολοι! :wave2:


τι το ηθελες αυτο τωρα?
:a014: :a014: :a014: για πιασε και εσυ μερικα και κοιτα τι θα γινει μολις το διαβασουν!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

clear
13/02/2006, 09:05
Επειδή το θέμα πάει να γυρίσει ας το επαναφέρω. Έχω μια κόρη 2,5 ετών και περιμένω να γίνει 4 ετών για να μπορέσει να καβαλήσει mini adventure.
Αρχισα να οδηγάω στα 22 κρυφά από τους γονείς μου(έμενα μαζί τους, ακόμα) και έβγαλα δίπλωμα στα 30 όταν με γράψανε . Το καταλαβαίνω ακόμη και τώρα ότι υπάρχουν πολλά που δεν κάνω σωστά.
Το βασικό είναι να δώσουμε στα παιδιά μας (ανεξαρτήτως φύλου) σωστές βάσεις σε όσο περισσότερα πράγματα μπορούμε και να σταθούμε δίπλα τους στις επιλογές τους (ώστε να μπορούμε να ελέγχουμε).
Από επιστημονικής άποψης τώρα: Η οδήγηση μοτοσυκλέτας απαιτεί συναρμοστικές ικανότητες (προσανατολισμός, ταχύτητα αντίδρασης, ισορροπία κ.τ.λ.). Η κατάλληλη ηλικία προπόνησης και ανάππτυξης αυτών των ικανοτήτων είναι η παιδική και η προεφηβική, αλλά σε ελεγχόμενο περιβάλλον (πιστα).
Το μεγάλο πρόβλημα είναι να πείσω την γυναίκα μου που είναι δικηγόρος και αχολείται με ατυχήματα. Το ερώτημα λοιπόν είναι όχι αν αφήνεις την κόρη σου αλλά πως πείθεις την γυναίκα σου.

620
13/02/2006, 10:38
.


36949

caesarsk
13/02/2006, 11:12
ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΠΩΣ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΜΟΛΥΝΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...


36955

caesarsk
13/02/2006, 11:13
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΩΣ ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΕΙ 3-4 ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΙΝΙ....


36956

620
13/02/2006, 11:37
caesarsk να σου ζησει φιλε μου, πολυ ομορφο κοριτσακι και μηχανοβια



:smokin: :beer:

adam_tsouk
13/02/2006, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΩΣ ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΕΙ 3-4 ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΙΝΙ....
κουκλαρα....


:beer: :beer:

Αλλά αυτό με το πορτοκαλι εντουρο να το κοιτάξεις!


(επίσης μη την αφήνεις να βλέπει Λαμπίρη και χαλάσει):lol:

να σου ζήσει....


:wave2:

caesarsk
13/02/2006, 12:30
ENDURO ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ......Τωρα για το πορτοκαλί το συζητάω....Πρώτη επιλογή που έχω πάντως για το mini είναι ΚΤΜ...Μεγαλώνοντας η μικρή το συζητάω για αλλού...

SPEED LOVER
13/02/2006, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΠΩΣ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΜΟΛΥΝΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...
ΜΕΓΑΛΕ ΣΕ ΠΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!
ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΣΤΟΥΣ ΑΓΟΝΕΣ ΤΑ BABY CROSS ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ

caesarsk
14/02/2006, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPEED LOVER
ΜΕΓΑΛΕ ΣΕ ΠΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!
ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΣΤΟΥΣ ΑΓΟΝΕΣ ΤΑ BABY CROSS ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ


Σημείωση....


Η μικρή....
η είναι 21 μηνων


ΕΛΠΙΖΩ στο ATHENS SUPERCROSS 2009 ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ.....