PDA

View Full Version : Είδατε αυτό το video?



pissaman
02/02/2006, 21:14
Δείξτε το σε όσους μπορείτε περισσότερο, από αυτούς που οδηγάνε κουτιά!
Μπορεί να μας βοηθήσει! ;)
http://rapidshare.de/files/12407168/howclose.mpg.html

zoropatra
02/02/2006, 22:46
μακαρι να το δουν και κουτακιδες!!!!!

ρε φιλε την πρωτη φορα που το ειδα τρομαξα!!!!!!ειναι πολυ ρεαλιστικο!!!!!

KnT
02/02/2006, 23:20
Είναι το βίντεο που πέφτει μηχανή πάνω σε αυτοκίνητο δίπλα σε ένα βενζινάδικο ;

zoropatra
02/02/2006, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από KnT
Είναι το βίντεο που πέφτει μηχανή πάνω σε αυτοκίνητο δίπλα σε ένα βενζινάδικο ;


πεφτει σε αμαξι......αλλα βενζιναδικο δεν εχει!!!!!

AFTER
02/02/2006, 23:31
Στο διαολο!
Ξενερωσα :cry:

KnT
02/02/2006, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
πεφτει σε αμαξι......αλλα βενζιναδικο δεν εχει!!!!!

Μμμ, τι είναι αυτό στο αριστερό μέρος της εικόνας ;
Από σταθερή κάμερα δεν είναι ;

Εκτός αν λέμε άλλο βίντεο . Μπορείς να δώσεις ένα λινκ για απευθείας download? Το URL του βίντεο δηλαδή..

FestoNero
03/02/2006, 00:40
Ειναι σκηνοθετημενο βιντεο που παιζεται στην Αγγλια νομιζω.. δες εδω:http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=48&topic=3362.0

pissaman
03/02/2006, 07:43
Δεν έχω απ' ευθείας link.
Το βρήκα στο Biknet, και είδα ότι εδώ δεν υπάρχει και είπα να το βάλω στο rapidshare.
Νομίζω ότι πρέπει να το στείλουμε σε όσους μπορούμε. Ίσως να βοηθήσουμε και αυτούς, αλλά πάνω από όλα και εμάς τους ίδιους! Θα προσπαθήσω να το σηκώσω και σε άλλον server, για να είναι απ' ευθείας το link!
Εγώ προσωπικά, το έχω στείλει σε όποιον ξέρω!:beer:

melsaltas
03/02/2006, 08:27
SORRY ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ RAPIDSHARE????:confused:

cityfly
03/02/2006, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από KnT
Είναι το βίντεο που πέφτει μηχανή πάνω σε αυτοκίνητο δίπλα σε ένα βενζινάδικο ;


όχι είναι άλλο βίντεο
είναι σκηνοθετημένο στην αγγλία και σκοπό έχει να ευασθητοποιήσει τους οδηγούς αυτοκινήτων,

συγκλονιστικό βίντεο θα έλεγα

pissaman
03/02/2006, 09:45
Κάνεις κλικ στο FREE
Περιμένεις όσα δευτερόλεπτα γράφει και κάποια στιγμή, γράφει 3 νούμερα, τα αντιγράφεις σε ένα κουτάκι που ανοίγει και πατάς το download....
;)

melsaltas
03/02/2006, 09:54
THANX!!!!
:wave2: :wave2: :wave2:

div400
03/02/2006, 10:24
:look: :hypnotize :uplate: :eyepop: :hypnotize

H.A.Balafoutre
03/02/2006, 11:23
Το μήνυμα είναι πεντακάθαρο.

Σκέψου!

Μην είσαι αρνί γιατί κάνεις κακό και στους άλλους.

Ξύπνα από την μίζερη και ανιαρή ασήμαντη και ασφαλή ζωούλα σου και σκέψου και τους άλλους.

Πώπω βρε παιδιά κάτι λήψεις. Γροθιά στο στομάχι.

pissaman
03/02/2006, 12:41
Η άποψη μου, δεν είναι μόνο ότι βοηθάνε εμάς, αλλά βοηθάνε και τους εαυτούς τους.
Γιατί:
α. Δεν χτυπάνε το αυτοκίνητο. Τρέχα στο φανοποιό βάφτο, δεν βγήκε καλό, δεν υπάρχει ανταλλακτικό κτλ κτλ.
β. Δεν πληρώνουν λεφτά χωρίς να ξέρουν πότε και αν θα τα πάρουν.
γ. ΔΕΝ ΜΠΛΕΚΟΥΝ. Αστυνομίες, δικαστήρια, δικηγόροι κτλ κτλ
δ. Δεν έχουν τύψεις για το αν, πότε, που, πως και ίσως κτλ κτλ
Αυτά σκέφτομαι εγώ, κάθε φορά που οδηγάω το αυτοκίνητο μου.
:beer:

adam_tsouk
03/02/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Η άποψη μου, δεν είναι μόνο ότι βοηθάνε εμάς, αλλά βοηθάνε και τους εαυτούς τους.
Γιατί:
α. Δεν χτυπάνε το αυτοκίνητο. Τρέχα στο φανοποιό βάφτο, δεν βγήκε καλό, δεν υπάρχει ανταλλακτικό κτλ κτλ.
β. Δεν πληρώνουν λεφτά χωρίς να ξέρουν πότε και αν θα τα πάρουν.
γ. ΔΕΝ ΜΠΛΕΚΟΥΝ. Αστυνομίες, δικαστήρια, δικηγόροι κτλ κτλ
δ. Δεν έχουν τύψεις για το αν, πότε, που, πως και ίσως κτλ κτλ
Αυτά σκέφτομαι εγώ, κάθε φορά που οδηγάω το αυτοκίνητο μου.
:beer:

Εγώ πολύ πιο απλά σκεφτομαι πως θα μπορούσα να είμαι ο τύπος στις 2 ρόδες..... :winka:

tifoefs
03/02/2006, 12:56
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

φρικαρα !!

:a53: :a53: :a53: :a53: :a53:

KnT
03/02/2006, 12:56
Γλουπ :rolleyes:

Πάντως αλλιώς φαίνεται στην αρχή και αλλιώς στο τέλος.

Στην πρώτη λήψη φαίνεται να έχει σταματήσει το αυτοκίνητο στη διασταύρωση, και μετά να πέφτει η μηχανή στο σταματημένο αυτοκίνητο (μισό μέτρο μπροστά), ενώ στο τέλος δείχνει να προχωράει το αυτοκίνητο από τη θέση που είχε σταματήσει (2-3 μέτρα μπροστά) ουσιαστικά κλείνοντάς του το δρόμο.

Σε κάθε περίπτωση, το νόημα κατά τη γνώμη μου δεν είναι να ευαισθητοποιήσει τους οδηγούς αυτοκινήτων, αφού πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα την πάθει. Το νόημα είναι να προσέχουμε εμείς ώστε να αποφεύγουμε τέτοιες καταστάσεις, και ποτέ να μη βασιζόμαστε στο ότι μας "βλέπουν" ...

Η μοτοσυκλέτα άλλωστε δεν έχει "προτεραιότητα" πουθενά ...

cityfly
03/02/2006, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από KnT
Γλουπ :rolleyes:

Πάντως αλλιώς φαίνεται στην αρχή και αλλιώς στο τέλος.

Στην πρώτη λήψη φαίνεται να έχει σταματήσει το αυτοκίνητο στη διασταύρωση, και μετά να πέφτει η μηχανή στο σταματημένο αυτοκίνητο (μισό μέτρο μπροστά), ενώ στο τέλος δείχνει να προχωράει το αυτοκίνητο από τη θέση που είχε σταματήσει (2-3 μέτρα μπροστά) ουσιαστικά κλείνοντάς του το δρόμο.

Σε κάθε περίπτωση, το νόημα κατά τη γνώμη μου δεν είναι να ευαισθητοποιήσει τους οδηγούς αυτοκινήτων, αφού πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα την πάθει. Το νόημα είναι να προσέχουμε εμείς ώστε να αποφεύγουμε τέτοιες καταστάσεις, και ποτέ να μη βασιζόμαστε στο ότι μας "βλέπουν" ...

Η μοτοσυκλέτα άλλωστε δεν έχει "προτεραιότητα" πουθενά ...

το ίδιο είναι

είναι το σταματημένο αμάξι που δεν βλέπει ότι έρχεται μηχανή και βγαίνοντας της κλείνει το δρόμο

σκοπός είναι να ευαισθητοποιηθούν και οι δύο κατηγορίες οδηγών

PALADIN
03/02/2006, 15:13
polla bravo stous agglous!!!!!...ola ta bravo tou kosmou stous agglous pou euaisithitopoiithikan apenanti stous 2 troxous kai to edeiksan emprakta... eixan ftiaksei kai alli mia diafimisi me ena scooter....kai ena amaksi..

itan o odigos tou autokinitou kai eixe to scooter sto kathrepti tou piso..kai meta koitakse kai den ipirxe..evgale apotoma flas kai estripse deksia kai xtipise to scooter pou eixe stripsei noritera...to minima itan pali to idio..THINK and SEE before you act an den kano lathos elege...


bravo tous...

$py
03/02/2006, 15:33
Gia na doume se poses dekaeties (kai ama) tha doume kai stin Elliniki tv kati paromoio... :mad:

J.R
04/02/2006, 10:03
οι αγγλοι καλα τα λενε αλλα δεν εχουν και πολλα μοτο ατυχηματα... στην Ελλαδιτσα μας να δουμε τι θα γινει με αυτο το θεμα που ο καθενας παιρνει πλεον "ευκολα" το τιμονι στα χερια του με περιπου 200 γιουργια παραπανω και νομιζουν οτι ειναι μονοι τους στο δρομο. :uplate: :yuck: :sick:
και το χειροτερο ειναι οτι αν σε ριξουν απο τη μηχανη σου η προκαλεσουν καποιο παρεμφερες ατυχημα και δουν οτι ζεις (αφου εχεις παει και εχεις ερθει στον αλλο κοσμο απο την τρομαρα σου...) σου ζητανε απλα συγνωμη...?????????????????????:mad:
nice one! ξυπναει λιγο συνειδισεις.....εε??

Alexander
04/02/2006, 15:44
Κάποτε ο ΑΝΤ1 έβαζε κάτι διαφημίσεις με κοινωνικά μηνύματα, με τα ποτήρια να συγκρούονται κλπ...

Πλέον το θέμα έχει εγκαταλειφθεί... :sick:

kalesin
04/02/2006, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Κάποτε ο ΑΝΤ1 έβαζε κάτι διαφημίσεις με κοινωνικά μηνύματα, με τα ποτήρια να συγκρούονται κλπ...

Πλέον το θέμα έχει εγκαταλειφθεί... :sick:

ποσο καιρο εχει εγκαταληφθει; κ γιατι δεν εχει ακουστει καμια φωνη διαμαρτυριας;

στην τελικη τι κανουμε εμεις για α προστατευτουμε;

δεν την λεω στον alexander, απλα το topic του μου εδωσε αφορμη για να γραψω αυτα που σκεφτομαι κ τσαντιζομαι....

γιατι να περιμενω δηλαδη απο τον καθε αντ1 να κανει αυτο που πρεπει να κανω εγω ο ιδιος;

ποσοι ειμαστε; η μαλλον για να το θεσω πιο καλα [επειδη ειμαι κατοικος εξωτερικου] ποσοι εισαστε στην ελλαδα; ποσοι αγαπατε τη μηχανη σας; ποσοι αγαπατε τον εαυτο σας κ τους φιλους σας που καβαλανε μηχανη;

πολλοι ε;

κ τι εχετε κανει; μαλλον ας βαλω κ τη μουρη μου μεσα...

κ τι εχουμε κανει;

ποτε ηταν η τελευταια φορα που κινητοποιηθηκαν οι μοτοσυκλετιστες; ποτε ηταν η τελευταια φορα που εκλεισαν τα αστικα κεντρα απο τις κινητοποιησεις μας; ποτε ηταν η τελευταια φορα που φωναξαμε;

Ποτε ηταν η τελευταια φορα που καναμε κατι;

Η το μονο που κανουμε ειναι να δηλωνουμε τη συμπαθεια μας οταν ακουμε για καποιο ατυχημα; κ μετα; τι;

Εχουμε καταφερει να σκοτωνομαστε σαν τα μυγακια κ η μονη αντιδραση να ειναι αντιστοιχη με αυτα. Οπως νοιαζεται ενας οδηγος αυτοκινητου για τα μυγακια που λιωνονται στο παρμπριζ του, αλλο τοσο νοιαζεται κ το κρατος για τα μοτομυγακια που λιωνονται καθε μερα στα παρμπριζ ολως των δρομων.

Εχω χασει φιλους, εχω δει τον ιδιο μου τον αδερφο να τον χτυπαει ταξι μπροστα στα ματια μου κ θα χασω κ αλλους φιλους κ τι κανω; θα συναχισω να τσακωνομαι αν τα honda ειναι καλυτερα απο τα kawasaki η κ ξερω εγω τι αλλο;

Μαλλον ξερω τι θα κανω... θα σχολιαζω ενα βιντεο κ θα μεμψιμοιρω οτι αυτα μονο στο εξωτερικο συμβαινουν.

Ξερετε τι μου θυμιζουμε; ολους αυτους που καβαλανε ενα αυτοκινητο, πηγαινουν στην αριστερη με 50 χλμ, τρωνε, πινουν καπνιζουν τον παιζουν, πισω τους γινονται απιστευτες μανουβρες αποφυγης θανατου κ αυτοι μεσα λενε "στη Γερμανια δεν τολμαει κανεις να καβατζωσει την αριστερη παρα μονο για προσπεραση, εδω ειμαστε μπουρδελο"

για να συνοψισω γιατι εχω αρχισει κ φορτωνω κ χανω την δυνατοτητα διαλογου.

Καλα κ αγια τα βιντεο. Μπραβο τους που το εφτιαξαν κ το προβαλουν. Να το στειλουμε παντου ξανα κ ξανα. Να μπουκωσουν ολοι οι σερβερ της ελλαδας μηπως κ φιλοτιμηθει καποιο καναλι κ το δειξει.
Αλλα.........

εμεις τι θα κανουμε απο εδω κ περα;

Εντελως μα εντελως φιλικα με ολους κ χωρις την παραμικρη διαθεση για την οποιαδηποτε προσωπικη αντιπαραθεση

:wave2: :wave2:

tifoefs
04/02/2006, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από KnT
Γλουπ :rolleyes:



Η μοτοσυκλέτα άλλωστε δεν έχει "προτεραιότητα" πουθενά ... [/B]

Η μοτοσυκλεττα ειναι σε 1) δρομο προτεραιοτητας !! και 2) ερχεται απο δεξια !!!

Ο μαλαξ πρεπει να περιμενει να εχει καθαρο δρομο για να φυγει.

Και συ να πας παλι για εξετασεις !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alexander
04/02/2006, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Η μοτοσυκλεττα ειναι σε 1) δρομο προτεραιοτητας !! και 2) ερχεται απο δεξια !!!

Ο μαλαξ πρεπει να περιμενει να εχει καθαρο δρομο για να φυγει.

Και συ να πας παλι για εξετασεις !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Το αβγό ποτέ δεν έχει προτεραιότητα έναντι της πέτρας...
:sick:

Alexander
04/02/2006, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
ποτε ηταν η τελευταια φορα που κινητοποιηθηκαν οι μοτοσυκλετιστες; ποτε ηταν η τελευταια φορα που εκλεισαν τα αστικα κεντρα απο τις κινητοποιησεις μας; ποτε ηταν η τελευταια φορα που φωναξαμε;
Δεν ξέρω ρε συ, οποτεδήποτε και αν γίνεται πορεία εγώ πάντα σκέφτομαι για το μποτιλιάρισμα και ποιο δρόμο να ακολουθήσω για να μην ταλαιπωρηθώ. Με τις πορείες έχω την εντύπωση ότι ασχολούνται μόνο αυτοί που τις κάνουν και οι αστυνομικοί που κλείνουν τους δρόμους. Εκτός κι αν καεί κανένας κάδος...
Είναι πολύ δύσκολο να περάσεις στη νοοτροπία του κόσμου ότι ο μοτοσυκλετιστής είναι πολύ εύθραστος. Αν δεν οδηγήσει κάποιος για να δει τι εστί κουφέτο δεν μπορεί να καταλάβει και να προσέχει τα δίκυκλα.
Ίσως το σοκάρισμα που προκαλεί το διαφημιστικό βίντεο να είναι ένας τρόπος πάντως να πάρει ο κόσμος μια ιδέα.

Κάποτε θυμάμαι είχε και ο Σταθάκης στη Θέση του Οδηγού κάτι βιντεάκια για κυκλοφοριακή αγωγή αλλά τον πήραν τα χιόνια κι αυτόν.
Κι αυτές οι εκπομπές για το αυτοκίνητο ρε παιδί μου, το μόνο που περιλαμβάνουν στο πρόγραμμά τους είναι ποια νέα μοντέλα θα κυκλοφορήσουν και πόσα άλογα θα βγάζουν.
Χάθηκε ο κόσμος να βάλουν ένα σποτάκι;
Ή για παράδειγμα στο διάλειμμα για διαφημίσεις όταν δείχνει F1 δεν γίνεται να μπει τσόντα ένα σποτάκι για τον κάθε πωρωμένο που το παίζει Schumacher μετά στους δρόμους (έχω περάσει κι εγώ από αυτό το στάδιο); Πρέπει όλες οι διαφημίσεις να είναι για τον ΟΠΑΠ και τις σερβιέτες;
:confused:

KnT
05/02/2006, 02:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Το αβγό ποτέ δεν έχει προτεραιότητα έναντι της πέτρας...
:sick:

Ακριβώς :)

Για αυτό και χρησιμοποίησα εισαγωγικά ...

Αν μειώσουμε τα ατυχήματα κατά ένα ποσοστό ευαισθητοποιώντας τους οδηγούς αυτοκινήτων, άλλο τόσο και περισσότερο θα τα μειώσουμε αν οι ίδιοι προσέχουμε περισσότερο .