PDA

View Full Version : Γκαντεμια



kalant
06/02/2006, 18:01
Σπαστικο....φτανω σπιτι απο βολτα (παρασκευη βραδυ), κατεβαζω το σταντ του V-strom, κανω ενα βημα και το βλεπω να αρχιζει να πεφτει, οπως παω να το πιασω πεφτει ολο το βαρος στο αριστερο μου χερι και μου γυριζει με αποτελεσμα να εχω σπασμενο αντιχειρα και το χερι σε ναρθηκα τωρα...ενα μηνα τουλαχιστον ετσι θα ειναι, γαμω την γκαντεμια μου...

liospi
06/02/2006, 18:18
perastika file........... :wave2:

zoropatra
06/02/2006, 18:21
πω πω ρε φιλε!!!!!!
και σωματικες και υλικες ζημιες!!!!!
δηλωση θα σου κανει?:lol: :lol: :lol:

περαστικα!!!!!!!!!!και ποτε ξανα τετοια!!!!!

adam_tsouk
06/02/2006, 18:42
Γκαντεμιά ρε φίλε.....


Περαστικά.....


Μου έχει τύχει παρόμοιο σκηνικό και επειδή δεν μπόρεσα να την κρατήσω την άφησα να πέσει σιγά σιγά...


:wave2:

kalant
06/02/2006, 19:13
Ευχαριστω, τωρα χωρις μοτο θα παλαβωσω... μετραω τις ωρες ποτε θα βγαλω το ναρθηκα για να ξανανεβω στη καλη μου...!!! Τουλαχιστον τη γλίτωσα τη μηχανη αλλα...

zolotas
06/02/2006, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
Ευχαριστω, τωρα χωρις μοτο θα παλαβωσω... μετραω τις ωρες ποτε θα βγαλω το ναρθηκα για να ξανανεβω στη καλη μου...!!! Τουλαχιστον τη γλίτωσα τη μηχανη αλλα...

.......επεσες στο καθηκον .......θυσιαστηκες:)

σε παρομοια περιπτωση την γλιτωσα στο τσαφ:o .......γι αυτο παντα σε τσιμεντο

kalant
06/02/2006, 20:09
.....ετσι.....

grsart
06/02/2006, 20:39
που να την αφησεις να πεσει!!!!!

αλλα νομιζω οτι ηταν ηρωικη κινηση!!!!!



περαστικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΓκαζοφωνιΞ
06/02/2006, 22:42
Ρε φιλε οταν πεφτει και δεν μπορουμε να κανουμε πολλα ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ να πεσει...
Δεν εγινε και τιποτα αν παθει καμμια γρατσουνιτσα...Γιατι με το ζορι που εφαγες θα μπορουσες να παθεις χοντρη ζημια εσυ ο ιδιος...


Τεσπα....

Περαστικουλια....


:wave2: :wave2: :wave2:

kalant
06/02/2006, 23:32
Ε ενταξει εκεινι την ορα δεν σκεφτηκα οτι μπορει να παθω κατι τετοιο, γενικα ειμαι και θηριο οποτε ηταν η κακια η ωρα θα ελεγα... Ευχαριστω!!!

H.A.Balafoutre
06/02/2006, 23:46
Κρύμα ρε γμτ. Περαστικά και πάντα να προσέχεις 2 φορές το στάντ. Αυτό κάνω κι εγώ, αν δεν είμαι σίγουρος πως είναι καλά στημένο πάνω στο στάντ δεν την αφήνω.

kalant
07/02/2006, 01:45
Ναι οντως τωρα θα προσεχω περισσοτερο...! Τωρα που δεν τι δουλευω θα πρεπει να την βαζω μπροστα για την μπαταρια ή δεν υπαρχει προβλημά? Ρωταω γιατι 1 μηνας μαλλον ειναι μεγαλο διαστημα...

Alx 84
07/02/2006, 01:48
Περαστικά σου...

Akefalos
07/02/2006, 03:09
Πωπω ρε φίλε περαστικά!!Την εχω πατήσει κι εγώ απο στάντ.
Εγώ να φανταστείς βάζω το στάντ,κατεβαίνω,βγάζω το κλειδί, γυρνάω να φύγω και με το πρώτο βήμα ακούω ένα θόρυβο....γυρνάω....και η μηχανή φαρδειά πλατειά κάτω....Υλικές ζημιές μόνο η μανέτα του συμπλέκτη.

Θέλει προσοχή!!

BMW1150
07/02/2006, 06:25
Περαστικα φιλε μου .....
εσυ να εισαι καλα και τα πλαστικα τα φτιαγνεις.....τι να πω κι εγω που με τον ιδιο τροπο μου επεσε το GS1150 !!!! 250 κιλα ουτε που σκεφτικα να το κρατησω.....ευτυχως υλικες ζημιες ελαχιστες.....
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

ironbum2
07/02/2006, 07:08
Περαστικά φίλε μου!!!

makis206
07/02/2006, 07:31
Γρήγορα περαστικά και σιδερένιος !

Δυο μπυράκια απαλύνουν και τον πόνο και τη στεναχώρια !

:beer: :beer:

Τη ρουφιάνα αμα αρχίσει το πλάγιασμα δεν τη σταματάει τίποτα πανάθεμα την ώρα που ανακαλύψανε τη βαρύτητα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

620
07/02/2006, 08:12
Περαστικα φιλε μου.
Παρομοιο σκηνικο ειχα παθει αλλα με την παπια.Δεν πηγα να την πιασω απλα επεσε την μουτζοσα και πηγα στην δουλεια μου.
Τα σιδερα γινονται,την επομενη φορα (σου ευχομαι να μην υπαρξη) απλα αστην να πεσει.:smokin:

x-rider
07/02/2006, 08:24
περαστικα

για τετοιες πτωσεις , ειναι καλα και τα "καγκελα",

τα πλαινα προστασιας , για τη μηχανη.

Συνηθως δεν παθαινει τιποτα

τεσπα.

ΣΙΔΔΕΡΕΝΙΟΣ :beer: :wave2:

Μικρή Λουλού
07/02/2006, 08:50
εγω αυτο που πιστευω ειναι οτι κανουμε μεγαλη μαλακια προσπαθοντας μην πεσει ο χαλβας μας κατω..
και παλι καλα να ειναι κανα διαστρεμματακι,αντε να ειναι καμμια μεση να σου αφησει κουσουρι για μια ζωη..!!!
αφηστε τα ρημαδια να πεφτουν και κοιταξτε να μεινετε σωοι,αυτα δεν παθαινουν,εμεις μισερευουμε..
τωρα που το θυμηθηκα,παω να ριξω μια κλωτσια στην χοντρη να τα δει ανασκελα!!!:lol:

cityfly
07/02/2006, 09:04
περαστικά


:wave2:

Cpt. Haddock
07/02/2006, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
εγω αυτο που πιστευω ειναι οτι κανουμε μεγαλη μαλακια προσπαθοντας μην πεσει ο χαλβας μας κατω..
και παλι καλα να ειναι κανα διαστρεμματακι,αντε να ειναι καμμια μεση να σου αφησει κουσουρι για μια ζωη..!!!
αφηστε τα ρημαδια να πεφτουν και κοιταξτε να μεινετε σωοι,αυτα δεν παθαινουν,εμεις μισερευουμε..
τωρα που το θυμηθηκα,παω να ριξω μια κλωτσια στην χοντρη να τα δει ανασκελα!!!:lol:

Συμφωνώ με τον Τανάση.

Την προηγούμενη εβδομάδα πήγε να μου φύγει η μπέμπα κάτω, ελιγμός ανάμεσα απο αυτοκίνητα σε κατηφόρα... :sick:

έβαλα πόδι και με ΠΟΛΥ ζόρι ποδιού και ώμου την κράτησα..

Αποτέλεσμα: 2 μέρες τράβηγμα στην ωμοπλάτη (πάλι καλά δηλαδή)

Θα μπορούσε να μου έχει κάνει τη μέση κιμά

Περαστικά φίλε και σιδερένιος. Μην τις κρατάτε, μανέτες και χούφτες είναι "αναλώσιμα" εμείς όχι.

:wave2: :beer:

kalant
07/02/2006, 12:43
Ναι παιδια δικιο εχετε, το πολυ κανενα τιμονακι να στραβωνε (εχω βαλει καγκελα απο την πρωτη μερα που την πηρα) και η μανετα του συμπλεκτη... αν την συγκρατουσα ομως χωρις απωλειες θα ημασταν χαμογελαστοι και οι 2!!! Για πειτε για την μη λειτουργιας της μηχανης, θα πρεπει να την βαζω μπροστα για να μην παθει κατι η μπαταρια η δεν παιζει ρολο? Για κανενα μηνα δεν θα την κυκλοφορω στανταρ...

x-rider
07/02/2006, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
Ναι παιδια δικιο εχετε, το πολυ κανενα τιμονακι να στραβωνε (εχω βαλει καγκελα απο την πρωτη μερα που την πηρα) και η μανετα του συμπλεκτη... αν την συγκρατουσα ομως χωρις απωλειες θα ημασταν χαμογελαστοι και οι 2!!! Για πειτε για την μη λειτουργιας της μηχανης, θα πρεπει να την βαζω μπροστα για να μην παθει κατι η μπαταρια η δεν παιζει ρολο? Για κανενα μηνα δεν θα την κυκλοφορω στανταρ...


πανω απο 2-3 βδομαδες δεν την εχω αφησει

μεχρι εκει τσακμακι

αιντε με το καλο και παλι

zolotas
07/02/2006, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
Ρε φιλε οταν πεφτει και δεν μπορουμε να κανουμε πολλα ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ να πεσει...


...εκεινη την ωρα δεν σκεφτεσαι ρε φιλε,μηχανικα λειτουργεις:hypnotize και για μενα σωστα επραξε ο kalant ,ασχετα αν την πληρωσε

SPEED LOVER
07/02/2006, 16:07
ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΥΤΕΙ, ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΣΩΣΩ. ΝΑΙ ΜΕΝ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΑΠΕΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ.
ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ Ζ, ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΡΑΞΕΙ, ΣΕ ΕΥΘΕΙΑ, ΤΣΟΥΛΙΣΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ, ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΣΤΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΔΥΣΤΥΧΟΣ. ΚΑΙ ΦΥΣΗΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΓΧΟΡΕΣΕΙ. ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ??? :confused: :ZZZ: :alien:

ruyjin
07/02/2006, 16:08
περαστικα!!!!!!!!!

την εχω πατησει κι εγω με το σταντ, γμτα!!!

απο τοτε παντα ταχυτητα στο κιβωτιο και οταν κατεβω ελεγχω παντα αν ειναι σταθερη και μετα γυριζω πλατη.


:wave2:

OldMan
07/02/2006, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
..Για πειτε για την μη λειτουργιας της μηχανης, θα πρεπει να την βαζω μπροστα για να μην παθει κατι η μπαταρια η δεν παιζει ρολο? Για κανενα μηνα δεν θα την κυκλοφορω στανταρ...

Λογικά δεν θα πάθει κάτι η μπαταρία σου (αν είναι καλά φορτισμένη...).

Από την άλλη, και μπροστά να την βάζεις, θα πρέπει να κρατάς τις στροφές γύρω στις 4.000 - 5000 για τουλάχιστον 10-15 λεπτά (ώστε να φορτιστεί σχετικά η μπαταρία), αλλά μάλλον θα "ανάψει" το μηχανάκι !!!

Αν δεν βαριέσαι, αποσύνδεσε τον θετικό (+) πόλο για όσο καιρό θα "κάθεται" και βάλε "φρέσκια" βενζίνη πριν την ξαναβάλεις μπροστά.
(Οι "ψεκαστοί" γλυτώνουν και το άδειασμα του φλοτέρ:lol: )

Περαστικά !!!
:wave2: :beer: :wave2:

johnpagr
07/02/2006, 16:31
Perastika sou kai exei dikio o dirty ......

:(

:)

SPEED LOVER
07/02/2006, 16:56
BEBAIA! TO ΠΑΘΗΜΑ ΕΓΙΝΕ ΜΑΘΗΜΑ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ, ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΖΕΙ ΤΟ ΓΔΑΡΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΑΠΑΚΙ. ΜΑ ΝΑ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ? ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ

tsoukas77
07/02/2006, 17:16
Ειναι ενστικτωδης η αντιδραση.
Μου ειχε συμβει με την Pacific(300 κιλα για τους μη γνωστες).Την επιασα αλλα με λυγιζε συνεχως προς τα κατω.Τελικα εβαλα το γονατο και την κρατουσα ετσι στα 3-4 εκατοστα απο το εδαφος.Τελικα,φωναξα δυο περαστικους να την σηκωσουμε.

SPEED LOVER
07/02/2006, 17:26
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ, ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΦΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΝΤΟΥΡΟ, ΠΩΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΟ ΣΠΟΡ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ? ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ, I DO IT MY WAY. :alien: :rolleyes: :winka: :) :nono:

kalant
07/02/2006, 21:43
Ετσι ειναι speed lover... δεν πηγαινει η καρδια να την βλεπεις να


πεφτει και να μην κανεις κατι...