PDA

View Full Version : Triumph



lopi
06/02/2006, 20:59
:beer: re mages i triumph kanei olo kai megalitera bimata..skizei. xairomai giauto giati bgazei motosikletes pou einai panta apo tis kaluteres stin katigoria tous.telos panton..
na parte merikes photo:beer: :beer: :beer:


36132

lopi
06/02/2006, 21:01
ki alli...:beer: :beer:


36134

lopi
06/02/2006, 21:02
xaxa:blush: :blush:


36136

lopi
06/02/2006, 21:04
kai to pio omorfo 600sari[peripou]............ :beer: :beer:


36139

zoropatra
06/02/2006, 21:06
απο ομορφια ειναι μια χαρα.......:winka: :winka:

lopi
06/02/2006, 21:08
aksiopistia?:confused:

lopi
06/02/2006, 21:13
nomizo pos kai apo auto kala einai

zoropatra
06/02/2006, 21:50
ρε αδελφε συγνωμη κιολας αλλα εκτος απο ιαπωνια δεν εμπιστευομαι τιποτα αλλο!!!

γνωμη μου ετσι?δεν μπορω να πω εγω κατι παραπανω........

ΓκαζοφωνιΞ
06/02/2006, 23:09
Ειναι και η triumph στις εταιριες που εχουν παρει φορα...
Αντε να δουμε ποιος θα την σταματησει...
Απο αξιοπιστια δεν εχω ακουσει κατι...
Αλλα φανταζομαι οτι μιλας για το <<μικρουλι>> το 680...
...και οχι για το κτηνος με τα 2300cc...γιατι αν καβαλας τετοιο εργαλειο μονο η αξιοπιστια δεν σε νοιαζει...:D :D :D :D

ΓκαζοφωνιΞ
06/02/2006, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από lopi
:beer: re mages i triumph kanei olo kai megalitera bimata..skizei. xairomai giauto giati bgazei motosikletes pou einai panta apo tis kaluteres stin katigoria tous.telos panton..
na parte merikes photo:beer: :beer: :beer:



Αλλα αστ'την την triumph...
Εχει πανελληνιες φετος....:a9: :a9: :a9:


Η το παρατησες το αθλημα???:lol: :lol: :lol:

sonic22
06/02/2006, 23:28
i triti kata sira pio adipathitiki aiteria... (an kai apo edw kai meta einai pio ipia ta pragmata...)

en sidomia (pleon) 3 pragmata me xalane stin triumph...

1. i amfilegomeni aisthitiki,se paliotera modela idika (twra vlepw megales thetikes allages) kai kirios ta dipla TERATODI fwta pou vazei sta streetfighter kai naked modela.

2. to oti prospathei enagwnios na exei AGLIKI TAUTOTITA kai genika na vrethei apenadi apo ta japan...
pite stous aglous oti adigrafoun iaponeziko kai tha exoume episodia xeirotera apo auta me tous mousoulmanous kai ta skitsa tou "profiti"...

3. to oti an pote kanoun epitixia oi aglikes mixanes oi agloi tha nomizoun oti exoun piasei ton papa apo ta @@ kai tha tous exoume na klegode gia alla 50xronia gia to klisimo twn endojwn, alla rigmenwn apo sinomosies kai zilia ergostasiwn tous:sick:

p.s. 4i xeiroteri den exw... min fovaste.. apo edw kai meta exw ana modelo kai oxi sinolika ana kataskeuasti...

se posa post tha pame diamaxes?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
exoume aglofilous?
:wave2: :beer: :beer: :wave2:

adam_tsouk
07/02/2006, 00:02
Δεν ξέρω τι λέτε....

αλλά το πρώτο είναι τρελόοοοοοοοοοοςςςςςςςς έρωτας λέμεεε...

ΓκαζοφωνιΞ
07/02/2006, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Δεν ξέρω τι λέτε....

αλλά το πρώτο είναι τρελόοοοοοοοοοοςςςςςςςς έρωτας λέμεεε...



+1....
Πολυ κτηνος το μηχανιμα...

ΓκαζοφωνιΞ
07/02/2006, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
i triti kata sira pio adipathitiki aiteria... (an kai apo edw kai meta einai pio ipia ta pragmata...)

en sidomia (pleon) 3 pragmata me xalane stin triumph...

1. i amfilegomeni aisthitiki,se paliotera modela idika (twra vlepw megales thetikes allages) kai kirios ta dipla TERATODI fwta pou vazei sta streetfighter kai naked modela.

2. to oti prospathei enagwnios na exei AGLIKI TAUTOTITA kai genika na vrethei apenadi apo ta japan...
pite stous aglous oti adigrafoun iaponeziko kai tha exoume episodia xeirotera apo auta me tous mousoulmanous kai ta skitsa tou "profiti"...

3. to oti an pote kanoun epitixia oi aglikes mixanes oi agloi tha nomizoun oti exoun piasei ton papa apo ta @@ kai tha tous exoume na klegode gia alla 50xronia gia to klisimo twn endojwn, alla rigmenwn apo sinomosies kai zilia ergostasiwn tous:sick:

p.s. 4i xeiroteri den exw... min fovaste.. apo edw kai meta exw ana modelo kai oxi sinolika ana kataskeuasti...

se posa post tha pame diamaxes?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
exoume aglofilous?
:wave2: :beer: :beer: :wave2:



ΟΚ ρε φιλε αφου το δηλωνεις 'την αρχη οτι σου ειναι αντιπαθητικη η εταιρεια απορριπτεσαι...:lol: :lol: :lol: δεν εισαι αντικειμενικος...
Και δεν νομιζω οτι αντιγραφει κανενα γιαπωνεζικο...
Αλλα γενικοτερα οι γιαπωνεζοι τα τελαιυταια χρονια ειναι πολυ συντηριτοικοι στις κινησεις τους...Μονο τον τομεα superbike εξελησουν επειδη απλα εκει δεν υπαρχει ανταγωνιστης...Αντιθετα οι εβρωπαιοι εχουν αρχισει πολεμο σε ολα τα μετωπα και φτιαχνουν μηχανακια πολυ πιο αξιολογα συνολικα απ'τους γιαπονεζους

adam_tsouk
07/02/2006, 00:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
+1....
Πολυ κτηνος το μηχανιμα...
Η πλάκα είναι ότι όσες φορές έχω πετυχει speed triple στον δρόμο θέλω να δω πως πάει (σε σύκγριση με το δικό μου) οπότε πάντα πάω και τους περνάω με όσα δεν πάει για να πλακωθούν!

:lol: :lol: :lol:


Και το καλύτερο είναι ότι πιάνει το κόλπο (εγώ δεν τους πιάνω)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΓκαζοφωνιΞ
07/02/2006, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk



Και το καλύτερο είναι ότι πιάνει το κόλπο (εγώ δεν τους πιάνω)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

alximistis
07/02/2006, 01:16
ΕΕΕΕΕΠ!!!
Τι γίνεται εδώ;
Τι αντι...τραιουμφικό μένος είναι αυτό;
Απαντήσεις:

"i triti kata sira pio adipathitiki aiteria... "
Οι λόγοι που κάνουν μια εταιρία αντιπαθητική κατά τη γνώμη μου πρέπει να έχουν μία βάση. Να αναλύσω αυτά που διάβασα...

"i amfilegomeni aisthitiki,se paliotera modela idika (twra vlepw megales thetikes allages) kai kirios ta dipla TERATODI fwta pou vazei sta streetfighter kai naked modela".

Βλέπεις λοιπόν μεγάλες αλλαγές. Επομένως έχουν γίνει βήματα προς τα μπρος. Κι όπως λες η αισθητική είναι αμφιλεγόμενη. Δηλαδή σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι. Καθαρά υποκειμενικό λοιπόν.
Επίσης, αυτά τα... τερατώδη φώτα εκτός του ότι φωτίζουν τα πάντα για πολλά-πολλά μέτρα σου δίνουν το δικαίωμα να... τυφλώσεις τον άλλον. Άμα δεις κάποιον να ετοιμάζεται να βγει από το στοπ λοιπόν του εκτοξεύεις τη δέσμη!!! Το έχω δοκιμάσει!
Επομένως ο τομέας που λέγεται ασφάλεια υπερκαλύπτεται.
Και ναι τα βρίσκω πολύ εντυπωσιακά.

"to oti prospathei enagwnios na exei AGLIKI TAUTOTITA kai genika na vrethei apenadi apo ta japan...
pite stous aglous oti adigrafoun iaponeziko kai tha exoume episodia xeirotera apo auta me tous mousoulmanous kai ta skitsa tou "profiti"..."

Ε, ναι, αγγλική επιχείρηση είναι, αν δεν κάνω λάθος, αγγλική ταυτότητα θα έχει. Θα θέλει να έχει.
Δηλαδή αν υπήρχαν ελληνικές μηχανές τι ταυτότητα θα έπρεπε να έχουν; ιταλική ή γιαπωνέζικη γιατί... ουαου, japan is the best;
Και απέναντι από τα ιαπωνέζικα θα είναι κάθε ανταγωνιστής, άγγλος, ιταλός, γερμανός, κ.λπ.
Παρακάτω...

"to oti an pote kanoun epitixia oi aglikes mixanes oi agloi tha nomizoun oti exoun piasei ton papa apo ta @@ kai tha tous exoume na klegode gia alla 50xronia gia to klisimo twn endojwn, alla rigmenwn apo sinomosies kai zilia ergostasiwn tous"

Τώρα αυτό δεν το κατάλαβα. Το θέμα μας είναι οι μηχανές και οι διαφορές τους ή οι λαοί και η νοοτροπία τους;;;;;;
Αν είναι αυτό... κάνε καμιά βόλτα Ιαπωνία και μετά... τα ξαναλέμε...

Akefalos
07/02/2006, 04:26
Ε οχι και άσχημες οι Triumph!!

Eιδικά η πρώτη είναι κουκλάκι!!

Εγώ μια απορία έχω.Στην Ελλάδα που μπορείς να τις βρεις?Έχουν αντιπροσωπεία?Τις φέρνει καποιος συγκεκριμένος?
Την ίδια απορία έχω και για κάποιες ιταλικές μάρκες(πχ Agusta Brutale)
:confused: :confused:

dirtbird
07/02/2006, 06:27
Η πλάκα είναι ότι όσες φορές έχω πετυχει speed triple στον δρόμο θέλω να δω πως πάει (σε σύκγριση με το δικό μου) οπότε πάντα πάω και τους περνάω με όσα δεν πάει για να πλακωθούν!

:lol: :lol: :lol:


Και το καλύτερο είναι ότι πιάνει το κόλπο (εγώ δεν τους πιάνω)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: [/B]

Μάλλον τον ίδιο πετυχαίνεις πάντα, ο οποίος από ότι φαίνεται σε έχει μάθει και σου ρίχνει.
:lol: :rotflmao:

adam_tsouk
07/02/2006, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μάλλον τον ίδιο πετυχαίνεις πάντα, ο οποίος από ότι φαίνεται σε έχει μάθει και σου ρίχνει.
:lol: :rotflmao:


Μπααααα.... άλλοι ήταν!

:lol: :lol:


όχι λάθος, να κλαίω πρέπει! :bawl: :bawl:



:rotflmao:

lopi
07/02/2006, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
Αλλα αστ'την την triumph...
Εχει πανελληνιες φετος....:a9: :a9: :a9:


Η το παρατησες το αθλημα???:lol: :lol: :lol:


a nai re den epitrepetai na anapnaio tora:evil: :evil: :evil:

lopi
07/02/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Ε οχι και άσχημες οι Triumph!!

Eιδικά η πρώτη είναι κουκλάκι!!

Εγώ μια απορία έχω.Στην Ελλάδα που μπορείς να τις βρεις?Έχουν αντιπροσωπεία?Τις φέρνει καποιος συγκεκριμένος?
Την ίδια απορία έχω και για κάποιες ιταλικές μάρκες(πχ Agusta Brutale)
:confused: :confused:

den ksero gia athina alla thessaloniki ida triumph,brutale,vasika polles italikes pane mazi analogaa me ton isagogea ara kapou 8a iparxei kai stin athina.:smilea:

lopi
07/02/2006, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
ρε αδελφε συγνωμη κιολας αλλα εκτος απο ιαπωνια δεν εμπιστευομαι τιποτα αλλο!!!

γνωμη μου ετσι?δεν μπορω να πω εγω κατι παραπανω........

ok re file..kai emena auti einai i gnomi mou alla den einai sosto na aporiptoume otidipote mi iaponiko:nono: :nono:

startengine
07/02/2006, 11:50
Τις φέρνει η ΗΛΙΟΦΙΛ. Μάλιστα στη Μιχαλακοπούλου έχει βιτρίνα και τη Rocket!!!

eliofil.gr (http://www.eliofil.gr)

sonic22
07/02/2006, 11:54
en sidomia

Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis

1.Βλέπεις λοιπόν μεγάλες αλλαγές. Επομένως έχουν γίνει βήματα προς τα μπρος. Κι όπως λες η αισθητική είναι αμφιλεγόμενη. Δηλαδή σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι. Καθαρά υποκειμενικό λοιπόν.

2.Επίσης, αυτά τα... τερατώδη φώτα εκτός του ότι φωτίζουν τα πάντα για πολλά-πολλά μέτρα σου δίνουν το δικαίωμα να... τυφλώσεις τον άλλον. Επομένως ο τομέας που λέγεται ασφάλεια υπερκαλύπτεται.
Και ναι τα βρίσκω πολύ εντυπωσιακά.

3.Ε, ναι, αγγλική επιχείρηση είναι, αν δεν κάνω λάθος, αγγλική ταυτότητα θα έχει. Θα θέλει να έχει.
Και απέναντι από τα ιαπωνέζικα θα είναι κάθε ανταγωνιστής, άγγλος, ιταλός, γερμανός, κ.λπ.
Παρακάτω...

4.Τώρα αυτό δεν το κατάλαβα. Το θέμα μας είναι οι μηχανές και οι διαφορές τους ή οι λαοί και η νοοτροπία τους;;;;;;
Αν είναι αυτό... κάνε καμιά βόλτα Ιαπωνία και μετά... τα ξαναλέμε...

1.i aisthitiki (ektos elaxiston periptwsewn) einai PADA ipokeimeniki kai o kathenas exei tin gnomi tou...
apla na min kanoume tin anagi filotimia... an me pianeis...:winka:

2.poli ediposiako einai kai ena fortigo pou erxete kata panw sou afrenaristo... den nomizw omws oti thes na to vlepeis na erxete kathe mera?
kata ta alla adi gia fwta giati den dokimazeis minigun or bazouka?
akou ekei to na tiflwneis einai asfaleia :eyepop: :uplate:

3.den lew, na parei enan aera apo tin patrida tis...
alla ektos tou oti ginete epitides (kai iper-tonismena gia na exoume anagnorisimotita kai as miazei san "kaki tou mera" to pragma) den teriazei kai pada...
einai san na trws galopoula kalokairiatika... wraia einai alla kati sou leei oti tha eprepe na trws pagoto...

4.kala otan tha sou prizoun ta @@ oi agloi gia tin "aftokratoria" tous tha ta janapoume...

janalew vlepw omorfa mixanakia kai auto einai poli thetiko!!



gazofwnij

Αντιθετα οι εβρωπαιοι εχουν αρχισει πολεμο σε ολα τα μετωπα και φτιαχνουν μηχανακια πολυ πιο αξιολογα συνολικα απ'τους γιαπονεζους
mono pou einai enas polemos pou tha xasoun molis bei sto paixnidi i kina... mas aresei den mas aresei...
den einai mono thema ti ftiaxneis alla kai se ti timi to prosfereis (timi/apodwsi)


Μονο τον τομεα superbike εξελησουν επειδη απλα εκει δεν υπαρχει ανταγωνιστης
kai ta MX para tis poli kales KTM BERG Husky ktlp...
distixos or eftixos, ton dromo odigei i iaponia me tous evropaious na kanoun kiniseis veltiwsis...

slacker
07/02/2006, 12:03
Εγώ έχω βάλει εδώ και κανα 2 χρονάκια στο μάτι την Bonneville. Πέρσι στην έκθεση αυτοκινήτων & μοτοσυκλετών στην Θεσ/νίκη ανέβηκα και πάνω της. Άαααχχχχ... έρωτας! Καθόμουν πολύ άνετα πάνω της (1.85 το ύψος μου). Ο πωλητής (της Agio Motors, αντιπρόσωπος της εταιρίας στην Θεσ/νίκη) μου είπε πως παρά τα 790cc της, πως αν ξέρεις να οδηγάς παπάκι, οδηγάς άνετα κι αυτή. (Σημείωση: Προτιμώ αυτό το "κλασσικό" στύλ στις μηχανές, κι όχι supersport κτλ - γούστα είναι αυτά!) Τί λέτε, μετά το Honda Innova, λέτε να το τολμήσω;


36242

DUKASII
07/02/2006, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Εγώ έχω βάλει εδώ και κανα 2 χρονάκια στο μάτι την Bonneville. Πέρσι στην έκθεση αυτοκινήτων & μοτοσυκλετών στην Θεσ/νίκη ανέβηκα και πάνω της. Άαααχχχχ... έρωτας! Καθόμουν πολύ άνετα πάνω της (1.85 το ύψος μου). Ο πωλητής (της Agio Motors, αντιπρόσωπος της εταιρίας στην Θεσ/νίκη) μου είπε πως παρά τα 790cc της, πως αν ξέρεις να οδηγάς παπάκι, οδηγάς άνετα κι αυτή. (Σημείωση: Προτιμώ αυτό το "κλασσικό" στύλ στις μηχανές, κι όχι supersport κτλ - γούστα είναι αυτά!) Τί λέτε, μετά το Honda Innova, λέτε να το τολμήσω;

ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ !!!

και μη σε νοιαζει..για τα κυβικα...


το ινοβα πρεπει να ειναι και πιο γρηγορο...

ισως με αυτο να εχεις λιγο καλυτερες ρεπριζ αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας.

:lol:

ΓκαζοφωνιΞ
07/02/2006, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
en sidomia


1.i aisthitiki (ektos elaxiston periptwsewn) einai PADA ipokeimeniki kai o kathenas exei tin gnomi tou...
apla na min kanoume tin anagi filotimia... an me pianeis...:winka:

2.poli ediposiako einai kai ena fortigo pou erxete kata panw sou afrenaristo... den nomizw omws oti thes na to vlepeis na erxete kathe mera?
kata ta alla adi gia fwta giati den dokimazeis minigun or bazouka?
akou ekei to na tiflwneis einai asfaleia :eyepop: :uplate:

3.den lew, na parei enan aera apo tin patrida tis...
alla ektos tou oti ginete epitides (kai iper-tonismena gia na exoume anagnorisimotita kai as miazei san "kaki tou mera" to pragma) den teriazei kai pada...
einai san na trws galopoula kalokairiatika... wraia einai alla kati sou leei oti tha eprepe na trws pagoto...

4.kala otan tha sou prizoun ta @@ oi agloi gia tin "aftokratoria" tous tha ta janapoume...

janalew vlepw omorfa mixanakia kai auto einai poli thetiko!!



gazofwnij

mono pou einai enas polemos pou tha xasoun molis bei sto paixnidi i kina... mas aresei den mas aresei...
den einai mono thema ti ftiaxneis alla kai se ti timi to prosfereis (timi/apodwsi)


kai ta MX para tis poli kales KTM BERG Husky ktlp...
distixos or eftixos, ton dromo odigei i iaponia me tous evropaious na kanoun kiniseis veltiwsis...



Την Κινα σονικ δεν την βλεπω να μπαινει ποτε στον χορο της μοτο γιατι απλα δεν ξερουν να φτιαχνουν...
πχ παρε την Hyotsung(δεν ξερω ακριβως πως την λενε)που εχει βγαλει ενα γυμνο 650 με 60+hp και 5000Ε...

Θα το παιρνες ομως η θα διαλεγες ενα Γιαπωνεζικο με αρκετα λεφτα παραπανω....????

Τωρα βεβαια ειναι αλλο το θεμα αν φτασουν να αγορασουν πολλες γιαπονεζικες εταιριες....




Παντως η προβλεψη μου ειναι οτι στα επομενα 10 χρονια κυριαρχοι στις μοτο θα ειναι ευρωπαιοι...

lopi
07/02/2006, 12:34
eeleeeooossss ti exoun ta fota?:confused: :confused:


36249

devil's animal
07/02/2006, 13:17
η triumph εχει κανει μεγαλα βηματα τα τελευταια χρονια οπως ειπωθηκε....

τα μηχανακια ειναι αρκετα αξιοπιστα....(εφ'οσον ακολουθεις το manual και κανεις τα service στην ωρα τους κ.λ.π. -και γιατι να μην το κανεις δηλαδη)

επισης αντικειμενικα ειναι και αρκετα ομορφα...οπως το τελευταιο 600...(που ναι μεν γιαπωνεζοφερνει,αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι η ταση της εποχης....βλεπε αεροδυναμικη, γεωμετρια, χρηστικοτητα)
γιατι να φτιαξει δηλαδη ενα ss αν δεν ειναι ανταγωνιστικο σε σχεση με τα αλλα??και αυτο θα το πετυχει μονο αν ακολουθησει σχεδιαστικα τους γιαπωνεζους...

μηχανικα τωρα δεν πολυκαταλαβαινω το κολλημα με τα τρικυλινδρα αλλα anyway, δεν ειμαι και ο καταλληλος να το κρινει αυτο...:rolleyes:


υπαρχει ομως ενα μεγαλο....ΑΛΛΑ!!!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π@#%@%

και μιλαω εκ μερους φιλου που εδω και 5 χρονια εχει το ΤΤ600....και το εχει παντρευτει ουσιαστικα!!

gojakla
07/02/2006, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
i triti kata sira pio adipathitiki aiteria... (an kai apo edw kai meta einai pio ipia ta pragmata...)

en sidomia (pleon) 3 pragmata me xalane stin triumph...

1. i amfilegomeni aisthitiki,se paliotera modela idika (twra vlepw megales thetikes allages) kai kirios ta dipla TERATODI fwta pou vazei sta streetfighter kai naked modela.

2. to oti prospathei enagwnios na exei AGLIKI TAUTOTITA kai genika na vrethei apenadi apo ta japan...
pite stous aglous oti adigrafoun iaponeziko kai tha exoume episodia xeirotera apo auta me tous mousoulmanous kai ta skitsa tou "profiti"...

3. to oti an pote kanoun epitixia oi aglikes mixanes oi agloi tha nomizoun oti exoun piasei ton papa apo ta @@ kai tha tous exoume na klegode gia alla 50xronia gia to klisimo twn endojwn, alla rigmenwn apo sinomosies kai zilia ergostasiwn tous:sick:

p.s. 4i xeiroteri den exw... min fovaste.. apo edw kai meta exw ana modelo kai oxi sinolika ana kataskeuasti...

se posa post tha pame diamaxes?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
exoume aglofilous?
:wave2: :beer: :beer: :wave2:

Τα επιχειρηματα σου επετρεψε μου να σου πω οτι... ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ!!!!!
:wave2:

lopi
07/02/2006, 14:01
:a022: :a022:

DimST
07/02/2006, 14:12
Η Triumph πάει να γίνει η πιο αξιόλογη απο τις Ευρωπαικές εταιρίες. Και μπορώ να πώ πως είναι κάτι που δεν το περίμενα.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε πως ουσιαστικά η εταιρία νεκραναστήθηκε απο το ΜΗΔΕΝ στις αρχές του 1990!!

Οι κινήσεις της απο την αρχή ήταν πολύ σωστές, αποφεύγοντας να κοιτάξει στα "μάτια" τους σχιστομάτιδες, ήξερε πως ήταν χαμένη, οπότε, έβαλε τα δυνατά της και έφτιαξε διαφορετικές αλλά ποιοτικές μοτοσυκλέτες, πολύ αξιόπιστες για τα ευρωπαϊκά αλλά και τα γιαπωνέζικα μέτρα (πολύ σημαντικό για να κερδίσει την εμπιστοσύνη του κοινού). Βρήκαν το κενό και προχώρησαν, με επιτυχία σύμφωνα με την ιστορία.
Σκαλόματα υπήρξαν, λάθη και παραλείψεις, αλλά όλα προσπεράστηκαν.

Απο 'κεί και πέρα.
Το θέμα αισθητικής είναι κάτι το υποκειμενικό. Γνωστό.

Η "αντιγραφή" δεν είναι κάτι κακό α. εάν εξελίσεται και β. εφόσων έρχεται στα μέτρα της κάθε εταιρίας.
Δεν πλάσάρεται δηλαδή ώς ένα γιαπωνέζικο απο την Αγγλία. Είναι κάτι εξάλου που οι γιαπωνέζοι έκαναν πρώτοι πρίν μερικές δεκαετίες, απλά δεν το άφησαν εκεί που ήταν, πήραν τις βάσεις και έφυγαν...

Το περίφημο ΤΤ600 ήταν μια πολύ καλή οδηγικά μοτοσυκλέτα, πολύ φυσιολογικά καταδικάστηκε σε αποτυχία λόγο της πολύ κοντινής αισθητικής της με το CBR600F4.



Είμαι πολύ φίλος της εταιρίας και πρώην κάτοχος, πραγματικά χαίρομαι για αυτά τα άλματα που κάνει...

Απο την άλλη δεν βλέπω λόγο να μην γουστάρει κάποιος μια νέα εταιρία που έχει καταφέρει να γίνει ανταγωνιστική σε αρκετές κατηγορίες μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα...




:beer: :beer: :wave2:


http://www.bikepics.com/pics/pics/tri-speedtriple-95-bikepics-32778.jpg

m1ke
08/02/2006, 02:30
SONIC κάνε μου τη χάρη να μην πάρεις ΠΟΤΕ triumph. :hypnotize

Και για να σου λύσω την απορία τα triumph είναι σχεδιασμένα κατά τέτοιο τρόπο, έτσι ώστε τυπάκια σαν και σένα να μην το αγοράζουν.
Κοινώς δεν είναι "εμπορικά" μηχανάκια και δεν απευθύνονται στο ευρύ κοινό ή στο "μέσο" έλληνα "μοτοσυκλετιστή" που αλλάζει μηχανάκι κάθε καλοκαίρι για να είναι trendy και να γουστάρουν τα γκομενάκια.
Δουλειά τους είναι να κάνουν άλλα πράγματα, πιο σημαντικά.
Εάν δεν με εννοείς δεν πειράζει. Όταν φτάσεις τα άντα μπορεί και να καταλάβεις.
:wave2:

Τώρα για όσους θέτουν θέμα αξιοπιστίας, εγώ τα εμπιστέυομαι τόσο ώστε τη Δευτέρα υπό καταρρακτώδη βροχή πήγα Αθήνα Πάτρα και γύρισα αυθημερόν. Το daytona με το δρόμο γλύστρα ήταν βράχος παρόλο που το πίεσα γιατί το είχα δαγκώσει και βιαζόμουν. :eek:

Xlitos
08/02/2006, 04:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke

Κοινώς δεν είναι "εμπορικά" μηχανάκια και δεν απευθύνονται στο ευρύ κοινό ή στο "μέσο" έλληνα "μοτοσυκλετιστή" που αλλάζει μηχανάκι κάθε καλοκαίρι για να είναι trendy και να γουστάρουν τα γκομενάκια.
Δουλειά τους είναι να κάνουν άλλα πράγματα, πιο σημαντικά.
Εάν δεν με εννοείς δεν πειράζει. Όταν φτάσεις τα άντα μπορεί και να καταλάβεις.
:wave2:


άσχετα με το ποστ του sonic..επειδή έχω κάποια χρονάκια ακόμα μέχρι τα 30,δεν μου λες να ξέρω τι θα καταλάβω όταν φτάσω στην ηλικία σου;Τι πράγματα κάνουν πιο σημαντικά δηλαδή;Για ποιους σχεδιάστηκαν τα τραιμφ;

Και αφού απαντήσεις σε αυτό λύσε μου άλλη μια απορία.Γιατί είναι εξαιρετικά σπάνιο να συναντήσεις κάτοχο στρεετ ευρωπαϊκης μοτο/τας κάτω των 28-30 χρονων,ενώ οι αντίστοιχες ιαπωνικές καλύπτουν ανετότατα όλο το φάσμα των ηλικιών;

alximistis
08/02/2006, 08:44
Καταρχάς... ψύχραιμα παίδες. Διαφωνούμε σε κάτι αλλά... κόσμια.
Του στυλ:
Βρε ηλίθιε, βρε ζώον, βρε άχρηστε που θα μου πεις εμένα... κ.λπ...

Λοιπόν, πέρα της πλάκας, εγώ είμαι κάτοχος ενός ΧΤ 600Ε και ενός "τίγρη" triumph 955I.
Όποτε το έχω βγάλει στην εθνική (tiger) έχω νιώσει ΒΑΣΙΛΙΑΣ!
Τέλεια οδήγηση, τέλεια αντίληψη του δρόμου, πολύ καλά φρένα, καλά στριψίματα, σταθερότητα. Δεν καταλαβαίνω τι άλλο θέλω; Πού υστερεί το μηχανάκι;
Η αλήθεια φίλτατοι πολέμιοι των ευρωπαικών και δη της Triumph είναι:
Ότι όντως η εταιρεία από το 90 και ένθεν προσπαθεί να πάρει τα πάνω της και αυτό το άσχημο παρελθόν της την επιβαρύνει.
Πράγματι η αντιπροσωπεία της δεν είναι από τις καλύτερες.
Αλλά το σημαντικότερο είναι θέμα... προσωπικών πιστεύω.

"δεν είναι "εμπορικά" μηχανάκια και δεν απευθύνονται στο ευρύ κοινό ή στο "μέσο" έλληνα "μοτοσυκλετιστή" που αλλάζει μηχανάκι κάθε καλοκαίρι.Δουλειά τους είναι να κάνουν άλλα πράγματα, πιο σημαντικά".

Αυτή είναι η αλήθεια. Παίρνεις ένα μηχάνημα για να σε πηγαίνει, να σε έχει όσο το δυνατόν πιο ασφαλή και όλα τα άλλα έπονται.
και εν τέλει δεν καταλαβαίνω αυτό το κόλλημα με όποια εταιρεία δεν είναι ιαπωνέζικη.
Δηλαδή η BMW ή η KTM είναι χάλια εταιρείες; Στην Ευρώπη που αλωνίζουν τους δρόμους είναι πιο χαζοί από μας;;;;;;
ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ:
Φίλτατε Γκαζοφωνίξ λυπάμαι στο είπε και άλλος αλλά τα επιχειρήματα σου... σου υπενθυμίζω ότι δεν κάνουμε κριτική για τους λαούς και τη μαλακία τους αλλά για τις μοτοσυκλέτες.
Όσο για το τελευταίο που είπες...

"ην Κινα σονικ δεν την βλεπω να μπαινει ποτε στον χορο της μοτο γιατι απλα δεν ξερουν να φτιαχνουν...
πχ παρε την Hyotsung(δεν ξερω ακριβως πως την λενε)που εχει βγαλει ενα γυμνο 650 με 60+hp και 5000Ε...
Θα το παιρνες ομως η θα διαλεγες ενα Γιαπωνεζικο με αρκετα λεφτα παραπανω....????"

η απάντηση είναι απλή: Εσύ θα έπαιρνες την Κίνα Σόνικ ή την Triumph;;;;;; Αν είχες να διάλέξεις ανάμεσα στα δύο αυτά, τι θα έπαιρνες;
Στο λέω αυτό γιατί η σύγκριση που κάνεις είναι ενταλώς ανόμοια!!!

dirtbird
08/02/2006, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Μπααααα.... άλλοι ήταν!

:lol: :lol:


όχι λάθος, να κλαίω πρέπει! :bawl: :bawl:



:rotflmao:
Δεν το'πιασες.
Πόσα Speed Triple κυκλοφορούν, όλα εσύ τα 'πέτυχες?

sonic22
08/02/2006, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
"δεν είναι "εμπορικά" μηχανάκια και δεν απευθύνονται στο ευρύ κοινό ή στο "μέσο" έλληνα "μοτοσυκλετιστή" που αλλάζει μηχανάκι κάθε καλοκαίρι.Δουλειά τους είναι να κάνουν άλλα πράγματα, πιο σημαντικά".
Αυτή είναι η αλήθεια. Παίρνεις ένα μηχάνημα για να σε πηγαίνει, να σε έχει όσο το δυνατόν πιο ασφαλή και όλα τα άλλα έπονται.
και εν τέλει δεν καταλαβαίνω αυτό το κόλλημα με όποια εταιρεία δεν είναι ιαπωνέζικη.
Δηλαδή η BMW ή η KTM είναι χάλια εταιρείες; Στην Ευρώπη που αλωνίζουν τους δρόμους είναι πιο χαζοί από μας;;;;;;


Εσύ θα έπαιρνες την Κίνα Σόνικ ή την Triumph;;;;;; Αν είχες να διάλέξεις ανάμεσα στα δύο αυτά, τι θα έπαιρνες;
Στο λέω αυτό γιατί η σύγκριση που κάνεις είναι ενταλώς ανόμοια!!!

gia to prwto komati.. dld ta giaponezika or ta italika den ta kanoun ola auta? poio keno stin agora kai me ti epipleon prosonta erxete na kalipsei i triumph?
lete oti einai zouper stin odigisi ktlp... dld odigisate polla apo ta alla den sas arese i odigiki tous siberifora kai kavalisate triumph kai sas ekane "klik"?
dld an itan made in china ta triumph tha goustarate to idio?:winka: poios lipon psaxnete gia image (mouri) kai etsi?
egw lew oti polloi, apla den theloun na miazoun me tous ipolipous kai psaxnode me "psagmenes" epiloges...

gia tin kina twra...
i kina den tha bei jipoliti sta agouria...
tha foraei japonezika pasoumakia kai stis mikres(mesees) katigories (gia arxi) tha kanei party!!
(bori na exei kai cowboykes botes... etsi gia na allazei...)
otan apoktisei texnognosia den tha minei tipota opws to jerame.

:wave2: :beer: :wave2:

lopi
08/02/2006, 12:34
loipon akouste kai eidika sonic22.to kolima sas den odigei pou8ena...
den genni8ikan oi iapones mono gia na ftiaxnoun kales motosikletes.otan i triumph edine ta resta tis o pappous sou itan spermatozoario..:mad:
diladi me tin idia logiki kai i MZ einai gia fapes...
sigoura me ta simerina dedomena den einai kai stin korifi alla otan auti evgale to proto dixrono kinitira kai tora oloi lene "malaka dixrona for ever" opote dikse kai ligo sevasmo.....
magia sou kai gousto sou to ti markes goustareis alla den mporeis na les malakies gia mia marka[TRIUMPH] pou dinei ta teleutaia xronia tis eksetaseis ths kai pernaei me 18-19-20.:sad:
oso gia tin emfanisi mallon ESI
den simvadizeis me ta gousta tis ipolipis an8ropotitas....
me filikous xairetismous[sizitisi kanoume pano apo ola]...:wave2:

:a15: :a15:

m1ke
08/02/2006, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
άσχετα με το ποστ του sonic..επειδή έχω κάποια χρονάκια ακόμα μέχρι τα 30,δεν μου λες να ξέρω τι θα καταλάβω όταν φτάσω στην ηλικία σου;Τι πράγματα κάνουν πιο σημαντικά δηλαδή;Για ποιους σχεδιάστηκαν τα τραιμφ;

Λοιπόν όταν έψαχνα να αγοράσω SS το Triumph ήταν το τελευταίο στη λίστα. Επειδή υπάρχει έκθεση Triumph κοντά στη δουλειά μου, μπήκα στον κόπο να του κάνω μία βόλτα και το πήρα με τη μία. Έκτοτε δεν το μετάνοιωσα ποτέ. Στο δρόμο είναι βράχος και σου συγχωρεί εύκολα λάθη. Χωρίς stabilizater με τέρμα γκάζι από εκκίνηση και το τιμόνι ούτε που κουνάει παρόλο που έχει τη μικρότερη γωνία κάστερ από όλα τα SS. Βασικά το τιμόνι δεν κουνάει ΠΟΤΕ. Σε στροφές μέσα μου έχει διορθώσει απίστευτα οδηγικά σφάλματα. Σε γενικές γραμμές είναι μηχανή που σου κερδίζει την εμπιστοσύνη.


Και αφού απαντήσεις σε αυτό λύσε μου άλλη μια απορία.Γιατί είναι εξαιρετικά σπάνιο να συναντήσεις κάτοχο στρεετ ευρωπαϊκης μοτο/τας κάτω των 28-30 χρονων,ενώ οι αντίστοιχες ιαπωνικές καλύπτουν ανετότατα όλο το φάσμα των ηλικιών;

Να σου πω την αλήθεια άνω των 30 δύσκολα θα βρεις κάτοχο street μηχανής και δη supersport :lol:. Παντόφλα speaking.

ironbum2
08/02/2006, 13:35
:a014: :a014: :a014:

geopitt
08/02/2006, 13:35
Χαλαρωστε λιγο παιδες.:(

Με αυτην την λογικη και τα ΜΖ και τα MotoGuzzi η BMW η MV Augusta και λοιπες εταιριες ειναι για πεταμα.:a53:


ΛΙΓΗ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΒΛΑΨΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!!!



:)

m1ke
08/02/2006, 13:39
SONIC έχεις πολύ πλάκα.
Βασικά η Triumph δεν ήρθε να καλύψει κανένα κενό. Για να σε βοηθήσω .... την Triumph την ανέστησε ένας Άγγλος μεγιστάνας που γούσταρε να φτιάξει το δικό του εργοστάσιο μοτό, όχι για να κονομήσει αλλά για τη κ@βλα του. Εάν ήθελε να κονομήσει θα έφτιαχνε εργοστάσιο με παπιά στην Κίνα.
Μάλιστα τα πρώτα χρόνια δεν είχε καθόλου καλές σχέσεις με τη διαφήμιση και τον τύπο, και δεν έδεινε ιδιαίτερο βάρος στο αισθητικό κομμάτι. Στόχος του ήταν να φτιάξει οδηγικά τέλεια μηχανάκια για τους ψαγμένους. Μάλιστα ήταν τέτοια η κ@βλα του, που όταν κάηκε ολοσχερώς το ένα και μοναδικό εργοστάσιο το ξανάστησε από την αρχή σε χρόνο dt.
Στη Triumph ξέρουν ότι δεν θα γίνουν ποτέ Honda, και μάλλον δεν θέλουν και να γίνουν. Δουλειά τους είναι να φτιάχνουν ξεχωριστές μοτό και όχι μοτό, αυτοκίνητα, αεροπλάνα, καράβια, εξωλέμβιες, τρακτέρ κλπ.

GST
08/02/2006, 15:09
με τα καλσον τα Triumph εχουν καμια σχεση; :lol: :lol:

συμφωνω με τα παραπανω και μου ειναι και πολυ συμπαθης ως μοτο και επειδη ειμαι και εγω κατοχος ευρωπαικης παρεξηγημενης εταιρειας απλα θα ηθελα να πω οτι αυτο ¨¨για τους ψαγμενους¨¨ εκτος απο ελιτιστικο μου ακουγεται και πολυ δηθεν ....

διαφορα υπαρχει στη φιλοσοφια την οποια την αποδεχεσε η οχι ...δεν συμενει οτι αν βρισκεσε στην απεναντι οχθη δεν εισαι και σωστος ....δεν υπαρχει σωστος και λαθος ...γουστα υπαρχουν μονο στη μοτοσυκλετα και αγοραζεις αυτη που στα βγαζει...ολα τα αλλα πασατεμπο για να περνα η ωρα ....

DUKASII
08/02/2006, 15:13
ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ...

ενω δε μπορεις να πεις το ιδιο για ολα τα μπουρδελα απο την ιαπωνια.

ειμαι αντικειμενικος οσο δε παει.

idi
08/02/2006, 15:27
ενα εχω να πω...

μπραβο στη triumph Που φτιαχνει ακομα 3κυλινδα μηχανακια...

βαρεθηκα να βλεπω παντου 4κυλινδα

και εγω τετοιο εχω (αλλα απο τη σωστη εταιρια) ομως δε θα με χαλαγε καθολου και αλλοι να ακολουθουσαν το δρομο της "διαφορετικοτητας" για να υπαρχουν μηχανες για ολα τα γουστα

ruyjin
08/02/2006, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ενα εχω να πω...

μπραβο στη triumph Που φτιαχνει ακομα 3κυλινδα μηχανακια...

βαρεθηκα να βλεπω παντου 4κυλινδα

και εγω τετοιο εχω (αλλα απο τη σωστη εταιρια) ομως δε θα με χαλαγε καθολου και αλλοι να ακολουθουσαν το δρομο της "διαφορετικοτητας" για να υπαρχουν μηχανες για ολα τα γουστα

το 595 ηταν απο τα αγαπημενα μου μηχανακια
αν και οταν εγω μπηκα στο χωρο, αυτο αντικατασταθηκε

παντως η διαφορετικοτητα ειναι καλό να υπαρχει οχι για να ξεχωριζεις εσυ, αλλα τα μηχανακια.

γι αυτο αλλωστε διαλεξα VFR, γιατι και μετα απο 5 χρονια δε το βαριεσαι να το βλεπεις - εννοω οι αλλοι γιατι οσοι το εχουν οχι μονο δε το βαριουνται αλλα το εκτιμουν/αγαπουν ακομα περισσοτερο -

παλι τα γενια μας ευλογησαμε :D

:wave2:

KaTaNaS
08/02/2006, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
με ....


ρε Γιώργο , γιατί συμφωνώ πάντα τόσο πολύ μαζί σου ρε φίλε;

:smokin:

:wave2:

Xlitos
13/02/2006, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π@#%@%

και μιλαω εκ μερους φιλου που εδω και 5 χρονια εχει το ΤΤ600....και το εχει παντρευτει ουσιαστικα!!

Το γεγονός ότι ούτε οι σοβινιστές Άγγλοι δεν αγοράζουν τα μηχανάκια τους...που οφείλεται;Μήπως στο ότι ακόμα τα τζαπαν δεν παίζονται;Οπότε μάλλον δεν φταίει και πολύ η αντιπροσωπεία...η μάλλον φταίει αλλά κai να φτιάξει δεν θ αλλάξουν πολλά..believe it or not.. :wave2:




VFR800: Η δημοφιλέστερη στην Αγγλία
ΔΙΕΘΝΗ: 13/2/2006



''Ο Ιανουάριος ανέδειξε στη Μεγάλη Βρετανία την VFR800 ως τη δημοφιλέστερη μοτοσικλέτα, καθώς σημείωσε τις περισσότερες πωλήσεις. Από την αρχή του έτους μέχρι σήμερα και από την στιγμή που έκανε την εμφάνισή της στις αντιπροσωπίες, έφτασε τις 184 πωλήσεις.


Η αύξηση στις πωλήσεις των μοτοσικλετών στο νησί τον φετινό Ιανουάριο είχαν αύξηση 10% σε σχέση με τον περσινό μήνα και πάλι η κατηγορία των scooter οδηγεί τις πωλήσεις με αύξηση 13%. Η VFR800 ήταν ο μεγαλύτερος αποδέκτης της έρευνας αγοράς από το κοινό, σύμφωνα με στατιστική μελέτη που δείχνει ότι δέχτηκε 597 έρευνες για τα στοιχεία του.''

mototriti.gr


πολλά χρόνια οι Άγγλοι προτιμούσαν japan(συνήθως yamaha και Honda) πάντα οι πωλήσεις αυτό εδειχναν.. :)

DimST
14/02/2006, 10:34
Οι ίδιοι οι Άγγλοι πράγματι είναι οι πιο σκληροί κριτές της triumph. Οι λόγοι: είτε μιλάμε για τους σκληροπυρινικούς, φάν της σπόρ οδήγησης των track days και της αλλαγής μοτό κάθε 2 χρόνια max, οπότε τα triumph δεν τους κάνουν ών νερόβραστα και... απλά μέτρια, είτε για αυτούς που έχουν ακόμα στο μυαλό τους τις κουβέντες των πατεράδων τους για κάτι slippery sum και τους πραγματικούς λόγους που η Αγγλία απέκτησε μόνιμα ένα σκοτεινό μαύρο σύννεφο απο πάνω... :D

Όπως και να έχει, όπως αλλάζει η εικόνα της triumph αλλάζει και η άποψη τους για αυτήν (αυτό επιβεβαιώνεται και απο αυτά που γράφοντε κατα καιρούς στον Αγγλικό τύπο για τα μηχανάκια της).

Απο την άλλη για πήγαινε και κατα Γερμανία μεριά, και άκουσε την άποψη μερικών (μάλλον αρκετών) Γερμαναράδων για την παλαιότερη εν ενεργεία εταιρίας της γηραιάς ηπείρου.

:beer: :wave2:

m1ke
15/02/2006, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
Το γεγονός ότι ούτε οι σοβινιστές Άγγλοι δεν αγοράζουν τα μηχανάκια τους...που οφείλεται;Μήπως στο ότι ακόμα τα τζαπαν δεν παίζονται;Οπότε μάλλον δεν φταίει και πολύ η αντιπροσωπεία...η μάλλον φταίει αλλά κai να φτιάξει δεν θ αλλάξουν πολλά..believe it or not.. :wave2:




VFR800: Η δημοφιλέστερη στην Αγγλία
ΔΙΕΘΝΗ: 13/2/2006



''Ο Ιανουάριος ανέδειξε στη Μεγάλη Βρετανία την VFR800 ως τη δημοφιλέστερη μοτοσικλέτα, καθώς σημείωσε τις περισσότερες πωλήσεις. Από την αρχή του έτους μέχρι σήμερα και από την στιγμή που έκανε την εμφάνισή της στις αντιπροσωπίες, έφτασε τις 184 πωλήσεις.


Η αύξηση στις πωλήσεις των μοτοσικλετών στο νησί τον φετινό Ιανουάριο είχαν αύξηση 10% σε σχέση με τον περσινό μήνα και πάλι η κατηγορία των scooter οδηγεί τις πωλήσεις με αύξηση 13%. Η VFR800 ήταν ο μεγαλύτερος αποδέκτης της έρευνας αγοράς από το κοινό, σύμφωνα με στατιστική μελέτη που δείχνει ότι δέχτηκε 597 έρευνες για τα στοιχεία του.''

mototriti.gr


πολλά χρόνια οι Άγγλοι προτιμούσαν japan(συνήθως yamaha και Honda) πάντα οι πωλήσεις αυτό εδειχναν.. :)

Συγχώρεσέ με αλλά αυτά τα ακούω βερεσέ.

Για δες πιό κάτω:

The June 2005 issue of BIKE magazine contains its 2005 Machine of the Year awards which lists the top 100 bikes.

Triumph Sprint ST 2nd

Triumph Speed Triple 3rd

Triumph Daytona 650 8th

Triumph Rocket III 11th

Και γενικά διάβασε για αλλαγή ξένο τύπο, όπως πχ. motorrad. Έχεις μείνει ακόμα στα 90s.

TRIDENT
16/02/2006, 16:42
ΝΕΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ

ΕΙΧΑ TRIDENT 750

ΠΗΡΑ SPRINT RS 955 KAI MOY ΑΡΕΣΕΙ


37551

TRIDENT
16/02/2006, 16:48
ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΕΜΠΟΡΙΚΑ
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΜΗΧΑΝΕΣ

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΤΡΟ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙ ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ

sonic22
17/02/2006, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από TRIDENT
ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΦΙΛΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΕΜΠΟΡΙΚΑ

xwris na thelw na jekinisw nea adiparathesi...

ALLA AYTA MIN TA LETE PARAEJW!!!

an ithele o aglos "fragatos motolatris" na ftiajei special pragmata tha eftiaxne ergostasio poli mikris paragagis...

opws itan ta Vertemati (oxi ta vor) or oi moto tou (sixoremenou) Britten or opws polles alles viotexnies/ergostasia pou ftiaxnoun moto gia tin gavla tous (100 ton xrono MAX) kai einai authedika monadikes!!

se ligo tha mas pite oti den exoun kan oikonomiko epiteleio giati den tous niazei to kerdos...

pou telika borei kai na min exoun giati an ta akousei oikonomologos auta pou lete tha paei na ginei voskos... mpeee...

m1ke
17/02/2006, 14:55
Ρε Sonic μας το δήλωσες. Δε γουστάρεις τα Triumph. Το εμπεδώσαμε. :rolleyes:

Άντε τώρα πήγαινε να παίξεις με τα Playmobil σου ή ότι άλλο έχεις για να απασχολήσε. :sick:

DUKASII
17/02/2006, 15:09
παλι διαβαζω και ξαναδιαβαζω..και δε βρισκω το ΠΡΟΒΛΗΜΑ που προσπαθουμε να λυσουμε με αυτο το ποστ?? και νταξει ρε σονικ δε τα γουσταρεις τα τραιουμφ...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ??

εσυ παρε..αν θα παρεις..αν εχεις σκοπο να παρεις..?:confused:

αν μπορεις να παρεις αυτο που σαρεσει και διαλεξε την εταιρια που σε γεμιζει με τις κινησεις της στην αγορα...

και παμε παρακατω..δε νομιζεις??\

λες να ξεκινησεις κανα κινημα με αυτα που λες και να κλεισει η τραιουμφ η να τρεξουνε ολοι οι κατοχοί τους και να τα πουλησουνε??

δε σε πιανω..:sad:

sonic22
17/02/2006, 15:36
re palikaria gia ta kolimata tou kathenos ta eipame...

se kapoios aresei kati se kapoious allous den aresei kati...

kai egw daxaki goustarw kai exw kai to exw kanei kai san tou diaolou to alogo...

ta peri aisthitikis, idika, einai gia na exoume kati na leme...


alla otan kapoios prospathei na epixeirimatologisei me epixeirimata pou adivenoun tis logikis gia na dikaiologisei tin epilogi tou kati allo paizei...

allo pragma na leme pira triumph giati mou arese or den goustrarw ta japan ktlp ktlp ktlp, kai allo na prospathoume na kanoume tin anagi, filotimo kai na dikaiologisoume provlimata or otidipote allo, vaftizodas ta "xaraktira" or "idikes prodiagrafes" or oti allo...

den eipa oti den einai kala mixanakia ta Truimph apla oti den einai teleia or den einai toso kala pou exoun piasei ton adagonismo apo ta @@, ston ipno...

auta kai den janalew tipota se auto to post...

:beer: :wave2: :beer:

ΓκαζοφωνιΞ
17/02/2006, 20:23
Παιδια νομιζω πως ηρθε η ωρα να παψετε να αγοραζετε τα μηχανακια του επομενου ιδιοκτητη τους...

gtnontas
18/02/2006, 15:52
γεια χαρα σε ολους με την ευκαιρια αυτη μπορει καποιος να μου πει τα σχολια του καλα ή κακα για το tiger 955i ευχαριστω

lopi
19/02/2006, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtnontas
γεια χαρα σε ολους με την ευκαιρια αυτη μπορει καποιος να μου πει τα σχολια του καλα ή κακα για το tiger 955i ευχαριστω

maga apo oti akouo kai apo katoxo pou ksero einai poli kalo kai mia xara aksiopisto...kai einai kai katse kala apo apopsi kostous se sxesi me auta pou sou dinei...:beer:

gtnontas
20/02/2006, 09:53
καπου διαβασα για ακριβω κοστος συντηρησης και προβληματιζομαι για τι ειχε μεγαλη διαφορα απο το τεστ με τα αλλα μοτο το περιοδικο ηταν του 2002 βαλβιδες φιλτρο αερος,λαδιου μπουζι,λαδια 490ευρα!!!!δεν ξερω αν παιζει το ιδιο και σημερα λεω να παω γαι κανενα τεστ να το δω και καλυτερα

Γαιδαράκος
20/02/2006, 13:12
Υπερβολικό ποσό να υπολογίζεις γύρω στα 350 για τα παραπάνω

πρόταση να βάλεις Κ/Ν σαν φίλτρο αέρα και ξεμπερδεύεις μια και καλή.

Μια χαρά είναι τα Tigers ,( έχω αλλάξει τρία μέχρι στιγμής , το πρώτο μου το 900 του 95 εχει αυτή τη στιγμή 120000χλμ και συνεχίζει... )

Από κουβέντες εδώ βλέπω ότι δεν είναι ιδιαίτερα συμπαθή/πολυπληθή τα triumphs αλλά ισχύει ότι φρόντισέ τα
και σε βάθος χρόνου είσαι μια χαρά.

Επίσης αληθές ότι η αντιπροσωπεία ( η δε πρωτη του 91 ... )
έχει δρόμο να καλύψει αλλά βελτιώνεται.

Αυτή τη στιγμή εγώ δίνω το δικό μου ( σαν λόγος μου αρέσει το bmw adventure το παλιό ) αλλά αν τελικά δεν φύγει μάλλον τον νοέμβρη θα έχω το επόμενο tiger με τον 1050 κινητήρα του sprint...

Αν σκέφτεσαι να πάρεις μεταχειρισμένο βρές ενα παλιό του 98-99
και με 4.5 χιλιάρικα θα έχεις άθραυστο κινητήρα για πολλά πολλά χρόνια.

Καλές βόλτες.

Γ.

gtnontas
20/02/2006, 13:21
και μενα υπερβολικο μου φανηκε και γι' αυτο ρωταω ευχαριστω για τις πληροφοριες

Voyager_10
21/06/2006, 21:58
Είναι 2-3 χρόνια τώρα που η κατηγορία των street fighters έχει πάρει φωτιά. Έχω αρχίσει κι εγώ να ψήνομαι για την απόκτηση ενός με 10000-12000 ευρω. Ετσι φεύγει κατευθείαν το ΚΤΜ superduke από την μέση. Από αυτά που μενουν σε εμφάνιση μου αρέσουν κατα σειρά: Μoto Morini Corsaro,Triumph Speed Triple,Yamaha FZ1,Aprilia Tuono,Z 1000 ...
Επειδή τα 12.000 δεν τρέχουν απ'τα πατζάκια μου και διστάζω να τα δώσω για ένα κινητήρα 145hp κατασκευασμένο από μια άπειρη και νέα εταιρία καταλήγω μάλλον στο Speed Triple.To FZ1 με την αγάπη του για τις ψηλές στροφές ξεφεύγει λίγο από τα χαρακτηριστικά της κατηγορίας ενω το triumph με την ροπή από χαμηλά και τον ιδιαίτερο ήχο του έχει σταθεροποιηθεί στην πρώτη θέση των επιλογών μου. Έχει ακουστεί τίποτα για θέματα αξιοπιστίας;