PDA

View Full Version : CBF-250: Να το αγοράσω;



Kenai
07/02/2006, 14:09
κατα αρχην χαρικα για την γνωριμια και κατα δευτερον σορρυ για τα απειρα errors στα γραμματα αλλα τα χρονια greeklish φταινε.Τεσπα εχω ενα Supra εδω και 7 χρονια και μου εχει δωσει πιστευω παραπανω απο οσα θα μπορουσε μαζι με εναν τρακο ο οποιος περισυ τα χριστουγενα ειχε σαν αποτελσμα ραγισμενη κλειδα και 7 ραμματα στο γονατο.ομως εχω το μικροβιο της μηχανης και σκεφτομαι να παρω το cbf250 απο ενα φιλο με 7000χλμ,akrapovic και 2000e.μου λεει οτι τελικιαζει αλλα μου κανει δισκολο να βγαζει 160.επισης ολοι οι φιλοι μου λενε οτι θα τα τραβαω τα μαλια μου γιατι δεν θα δω τραγικες διαφορες και θα θελω και αλλο γκαζι.απο την αλλη δεν προβλρπω να μαζεψω τα φραγκα για το duke2 που ονειρευομαι χρονια και μου φενεται σαν καλη και φτηνη λυση.αφηστε που δεν βλεπω με καλο ματι αυτο το ως το λετε συμπλεκτι.εχω κανει καμια 5 βολτες το cbf kai ena dominator650 ενος φιλου και ειχα κατι σβησιματα αλλα θα το παλεψω πιστευω...καμια γνωμη..
einai efikto na balo to mprosta fanari apo fazer naked?giati ta fairing poy brika ekso exoun 500e kai leo mipos einai efikto na allakso mono to fanari gia agriada

Λεωνίδας
07/02/2006, 14:38
Καλησπέρα καλώς μας ήρθες :wave2:

Και εγώ είχα (έχω ακόμα και προσπαθώ να το πουλήσω βασικά) ένα Supra μοντ.99

Πριν 3 βδομάδες περίπου πήρα το CBF250 και, αν και δεν το έχω στρώσει ακόμα, η μηχανή είναι άλλη φάση. Το παπί ότι και να κάνουμε είναι παπί. Έχει και τα καλά του (δε σπάει δε χαλάει δε ζητάει δεν καίει) αλλά ... είναι παπί :)

Αν περιμένεις 2-3 μήνες ακόμα θα το στρώσω και θα σου δώσω εντυπώσεις γιατί τώρα πάω ακόμα σαν κότα (μέχρι 60 :rotflmao: )

Αλλά σίγουρα υπάρχουν κι άλλοι εδώ που θα έχουν να σου πουν μερικά πραγματάκια.

Υ.Γ. Λίγο φτηνά δεν το δίνει ο φίλος σου; :confused: :confused: :confused:

BILLY FILTH
07/02/2006, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
κατα αρχην χαρικα για την γνωριμια και κατα δευτερον σορρυ για τα απειρα errors στα γραμματα αλλα τα χρονια greeklish φταινε.Τεσπα εχω ενα Supra εδω και 7 χρονια και μου εχει δωσει πιστευω παραπανω απο οσα θα μπορουσε μαζι με εναν τρακο ο οποιος περισυ τα χριστουγενα ειχε σαν αποτελσμα ραγισμενη κλειδα και 7 ραμματα στο γονατο.ομως εχω το μικροβιο της μηχανης και σκεφτομαι να παρω το cbf250 απο ενα φιλο με 7000χλμ,akrapovic και 2000e.μου λεει οτι τελικιαζει αλλα μου κανει δισκολο να βγαζει 160.επισης ολοι οι φιλοι μου λενε οτι θα τα τραβαω τα μαλια μου γιατι δεν θα δω τραγικες διαφορες και θα θελω και αλλο γκαζι.απο την αλλη δεν προβλρπω να μαζεψω τα φραγκα για το duke2 που ονειρευομαι χρονια και μου φενεται σαν καλη και φτηνη λυση.αφηστε που δεν βλεπω με καλο ματι αυτο το ως το λετε συμπλεκτι.εχω κανει καμια 5 βολτες το cbf kai ena dominator650 ενος φιλου και ειχα κατι σβησιματα αλλα θα το παλεψω πιστευω...καμια γνωμη..
einai efikto na balo to mprosta fanari apo fazer naked?giati ta fairing poy brika ekso exoun 500e kai leo mipos einai efikto na allakso mono to fanari gia agriada

hello.
Πες μας που βρήκε την akrapovic για το συγκεκριμένο μηχανάκι να τη βάλουμε και εμείς.
Τα λεφτά που ζητάει είναι καλά αλλά ύποπτα λίγα.
Διαφορά με το παπί θα δεις αλλά όχι όπως αν είχες ένα 400άρι.
160 δε θα πιάσεις αλλά 140 σίγουρα.
το συμπλέκτη θα το συνηθίσεις και τα σβησίματα όταν τη μάθεις θα εξαληφθούν.
Όσο για τα επόμενα που ρωτάς δεν έχω ιδέα.

johnpan
07/02/2006, 15:01
με κάλυψε ο billy. Καλωσήλθες

Kenai
07/02/2006, 15:07
τα λεφτα ειναι λιγα γιατι τον ξερω 10 χρονια περιπου και δεν του παει η καρδια να μου παρει παραπανω γιατι και αυτος υποστιριζει οτι θα θελω να το αλλαξω.αυτος το δινει για να παρει Z750 και το εχει βαρια 1 χρονο σε αριστη μηχανικα κατασταση.μονο τα φλασ εχουν σπασει επειδη εχει βαλει μικρα.οσο για την akrapovic το τελικο ειναι η απο cbf600 η απο Gsxr600 δεν θυμαμαι αλλα δεν ειναι δικο του και για να μπει φτιαχτικε χειροποιιτος λεμος απο μπρος μεχρι τελικο.το ξερα οτι θα ροταγατε και μεχρι το τελος του μηνα που μαλον θα την παρω θα ποσταρω φωτο.

Alexander
07/02/2006, 15:20
Άρα έχεις πάρει την απόφασή σου !

Καλώς ήρθες λοιπόν και καλορίζικη...

:beer:

Alchimistis
07/02/2006, 15:27
Acrapa στο cbfaki!!!!!! ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ!!!!

Kenai
07/02/2006, 15:55
pantos tha ektimousa an kapios me voithouse me kapoion tropo na matho an mporo na valo to fanari tou fazer sto cbf tha edeixne g@m@t0 pistevo.theoritika ginetai alla den thelo na mpo se diskoles patendes exo varethei ap tis modes sto supra kai den thelo na peraso ta idia me to cbfaki.an kapoios kserei kati...oso gia tin akrapa tha matho ta magazia gia na sas po,alla o filos plirose 350 tin akrapa giati itan h klemeni h la8rea apo oti katalava giati i teleutaia tou ataka itan "...350 kai den se ksero den me ksereis"opote den ksero an paizei kati kai gia esas.h akrapa einai kai carbon kai tou koutiou

OldMan
07/02/2006, 17:55
Εξάτμιση από GSXR, φανάρι από FAZER....

Πρόσεξε να μην περνάς στις λαϊκές κοντά από πάγκους με μπανάνες :lol: :lol: :lol:

Και στα σοβαρά: Το φιλαράκι σου μπορεί να είναι "χρυσό και άγιο" αλλά γουστάρεις να βρεθείς με κατασχεμένο μηχανάκι και να ανοίξεις παρτίδες με Εισαγγελέα ???

:wave2: :wave2: :wave2:

BILLY FILTH
07/02/2006, 22:31
θα συμφωνήσω με όσα λέει ο oldman και επιπλέον με αυτά που σκέφτεσαι να κάνεις θα φτιάξεις ένα άλλο μηχανάκι.
αφησέ το ως έχει αφού φοβάσαι ότι θα το βαρεθείς
πρώτον γιατί άμα πας να το πουλήσεις με τις αλλαγές που θες να κάνεις ο υποψήφιος αγοραστής θα νομίζει ότι το έχεις σκίσει και
δεύτερον κράτα τα λεφτά σου για καλύτερο εξοπλισμό ή για το επόμενο μοτόρι.
Εγώ αυτό θα έκανα τώρα εσύ είσαι αυτός που θα το πάρει εσύ αποφασίζεις.

Alchimistis
08/02/2006, 00:41
Γιατι δεν κοιτας κατι cbr 600 του 00' η κατι τετοιο μεταχείρα και na δώσεις ενα σκασμό λεφτά για το cbfaki?

Kenai
08/02/2006, 09:51
για το φαναρι πιθανον εχετε δικιο και φταιει μαλον το παπι που το εχω κανει αρχοντα της καγκουριας.η ακραπα ειναι απανω και δεν μπορεις να πεις οτι γινεται αλλο μοτορι λογο εξατμισης ουτε καταλαβαινεις οτι δεν ειναι για αυτο (ισως απο το μεγεθος...).την αλλη βδομαδα θα το εχω στο γκαραζ οποτε θα σας στειλω και φωτο να μου πειτε αποψεις.explain λιγο το κοματι με την κατασχεση και τον εισαγγελεα.Thanks για τις απαντησεις.

Alexander
08/02/2006, 10:21
Χθες ήμουν σε μαγαζί με μηχανές και κοίταζα CBF, Fazer και GS. Παίζει να μπαίνουν τα φανάρια γιατί χοντρικά με το μάτι η απόσταση των βάσεων ήταν ίδια.
Το φανάρι του Fazer όμως έχει δύο βίδες σε κάθε πλευρά.
Θέλει ψάξιμο το θέμα...
Ρώτα και καμιά τιμούλα για το φανάρι του Fazer για να δεις αν αξίζει να το ψάξεις περισσότερο...