PDA

View Full Version : ΒΑΨΙΜΟ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑΣ



lord_dimos76
07/02/2006, 14:11
ΝΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ(ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΥ,ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙ ΕΝΑ POST ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΟ) ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΨΕΤΕ ΤΗ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ ΣΑΣ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΣΑΣ!

ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΟΤΙ ΧΡΩΜΑ ΘΕΣ(ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΧΑΚΗ,ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΒΓΕΙΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΟΠΩΣ ΕΡΧΕΣΑΙ ΑΠΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ)!ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ,ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ BMW ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ.ΠΗΡΑ ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΑ ΑΣΤΑΡΙ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ,ΕΝΑ ΒΕΡΝΙΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ(ΓΙΑΤΙ ΕΒΑΨΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ),ΟΛΑ ΣΕ ΣΠΡΕΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.
ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΗ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ,ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΗ ΠΛΥΝΟΥΜΕ,ΤΗ ΤΡΙΒΟΥΜΕ ΜΕ ΝΤΟΥΚΟΧΑΡΤΟ.ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΧΕΡΙΑ ΑΣΤΑΡΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΚΑΛΑ,ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΤΗ ΒΑΦΗ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΧΕΡΙΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΩΜΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΡΕΞΕΙ!ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΧΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΚΡΟΒΙΟΤΗΤΑ ΤΗ ΒΑΦΗΣ.ΑΦΟΥ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ,ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΟ ΒΕΡΝΙΚΙ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑΣ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΚΑΛΑ(ΜΙΑ ΜΕΡΑ,ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ).ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!
ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΟΛΙΚΟ-30 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ(100 ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΣΕ ΦΑΝΑΡΤΖΙΔΙΚΟ)
ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ-ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 4 ΩΡΕΣ
Η ΒΑΦΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ.ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΜΕΝΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΦΛΟΥΔΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ:cool:


36276

OldMan
07/02/2006, 14:38
Να υποθέσω ότι λύνουμε το κομμάτι που θα βάψουμε, από την υπόλοιπη μπαγαζιέρα ??

Και αν το εν λόγω κομμάτι έχει επάνω του κινούμενα μέρη (μπουτόν, κλειδαριές, μεντεσέδες κ.λ.π.) τα λύνουμε και αυτά ??

:confused: :confused: :confused:

simeon
07/02/2006, 14:57
Pολυ καλο post ευχαριστουμε!!!
:wave2: :wave2: :wave2:
:beer:

GST
08/02/2006, 06:36
μπραβο φιλε καλη δουλεια :beer:

ολο το μυστικο για τη μακροζωια της βαφης ειναι το καλο τριψιμο της επιφανειας και το σωστο ασταρι για πλαστικο...ειχα κανει και εγω την δουλεια στο παρελθον .

lord_dimos76
08/02/2006, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Να υποθέσω ότι λύνουμε το κομμάτι που θα βάψουμε, από την υπόλοιπη μπαγαζιέρα ??

Και αν το εν λόγω κομμάτι έχει επάνω του κινούμενα μέρη (μπουτόν, κλειδαριές, μεντεσέδες κ.λ.π.) τα λύνουμε και αυτά ??

:confused: :confused: :confused:



ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΛΩΣ ΚΑΛΥΠΤΑ ΕΝΑΛΛΑΞ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΗ ΜΕΡΗ ΜΕ ΧΑΡΤΟΤΑΙΝΙΑ.ΠΟΙΟΣ ΛΥΝΕΙ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΕΣ ΤΩΡΑ...

ela ela
14/02/2006, 20:39
Φιλε μου Lord να ρωτησω κατι σχετικα με το βερνικι?
Εχω ακουσει οτι το βερνικι το περνας οταν ακομα η μπογια δεν εχει στεγνωσει καλα και ο λογος ειναι για να "κολησει"το βερνικη επανω,αλλιως αμα το περασεις οταν εχει στεγνωσει η μπογια το βερνικι με τον ηλιο θα κανει ραγαδες και θα ξεφλουδισει.
Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αλλα το επαθε ενας φιλος σε αμαξι και μου το ειπε.
Ισχυει οντως αυτο? :wave2:

lord_dimos76
14/02/2006, 21:14
ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ,ΕΓΩ ΑΦΗΣΑ ΚΑΙ ΣΤΕΓΝΩΣΕ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΜΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΒΑΨΑ.ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΕΦΛΟΥΔΙΣΕΙ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ 650 ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ.
ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΡ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ->ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ(ΧΡΩΜΑ Η' ΒΕΡΝΙΚΙ) ΠΟΥ ΒΑΦΟΥΜΕ,ΤΟ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΕ ΕΝΑ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ ΜΑΛΛΙΩΝ ΛΙΓΟ,ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΞΟΜΟΙΩΣΟΥΜΕ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΒΑΦΗ ΦΟΥΡΝΟΥ!!!
ΦΥΣΙΚΑ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ!