PDA

View Full Version : Τι να πει κανεις;;;;;;



kalesin
07/02/2006, 15:15
κανονικα θα επρεπε να το βαλω στον προστατευτικο εξοπλισμο η στα tips&tricks αλλα οι mod θα το εφερναν εδω ετσι κ αλλιως...

Η ιστορια που ακολουθει ειναι περα για περα πραγματικη. Συνεβη στη παρεα μας χθες το μεσημερι, κ ο μοναδικος λογος που αντεξα απο χθες μεχρι να το γραψω, ηταν γιατι ειχα λυθει στα γελια..

Λοιπον:

Καινουργιος μοτοσυκλετιστης ο οποιος προσφατα [1-2 μηνες] αγορασε σκουτερακι για να κανει τις δουλειες του. Οσο οδηγει το μηχανακι, τοσο πορωνεται κ πια το χρησιμοποιει παντου κ παντα.

Εξπλισμος; ανυπαρκτος εκτος απο ενα κρανακι εργοταξιου για να γλυτωνει τις κλησεις. Με τα πολλα, αποφασιζει να εξοπλιστει για τα καλα. Φιλος που ταξιδευει συνεχεια στο Λονδινο του φερνει εξοπλισμο απο την εκθεση που τελειωσε πριν 2-3 μερες [το τι αγορασε σε τι τιμες κ ποσο δυνατα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο που δεν προλαβα να ψωνισω σε αλλο post]

Την ωρα λοιπον του μεσημεριανου καφε, ερχεται ο φιλος με τις τσαντες κ του δινει:
Ενα φανταστικο δερματινο Richa [προστατευτικα, χεριων & πλατης 60Ε :eyepop: :eyepop: ] κ ενα κρανος Nitro [σχετικα αγνωστο σε Κυπρο κ μαλλον κ Ελλαδα αλλα διασημο στην Αγγλια.

Πινουμε τοι καφεδακι μας κ φευγουμε, ραντεβου στο μαγαζι ενος φιλου. Φοραει ο δικος μας το μπουφανακι του [με γεια με γεια] φοραει κ το κρανακι του κ ξεκιναει.

Μετα απο λιγη ωρα ερχεται κ μας βρισκει. Ακολουθει ο εξης απιστευτος διαλογος:

- Ρε σεις, ωραιο το κρανος αλλα δεν βλεπω καλα. Ειναι πολυ θολο

..................

- Δεν ειναι τιποτα ηλιθιε, ξεχασες να βγαλεις την διαφημιστικη ζελατινα :eyepop: :eyepop:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

devil's animal
07/02/2006, 15:22
τι να πει δηλαδη κανεις???

οτι ο φιλος σου ειναι ηλιθιος!!!:lol: :lol:


ή οτι ηταν τοσο ενθουσιασμενος και δεν καταλαβε τι παιζει με την ζελατινα....
:rotflmao: :rotflmao:

cityfly
07/02/2006, 15:25
:rotflmao: :rotflmao:


πώς το πες αυτό με το μπουφάν και τα 60 ευρώ;

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

lampros_fazer
07/02/2006, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin


Mα καλά πως είναι δυνατόν να μην το κατάλαβε και να τη βγάλει??:confused: :eek: :eek: :cry:

:rotflmao: :rotflmao:




Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
[B]
Ενα φανταστικο δερματινο Richa [προστατευτικα, χεριων & πλατης 60Ε


Μάλλον για αυτό τι να πεί κανείς!!!:dizzy: :dizzy: :cry: :bigcry: :a018:

kalesin
07/02/2006, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
:rotflmao: :rotflmao:


πώς το πες αυτό με το μπουφάν και τα 60 ευρώ;




τι να πω ρε φιλε...

αστα κ εχω παθει την τεραστια ηττα 2 μερες τωρα.

Το Σ/Κ που τελειωσε ειχε την εκθεση στο Λονδινο. Τι θα κανουν λοιπον ολοι αυτοι που εχουν κουβαλησει την πραματεια απο την αλλη μερια της Αγγλιας; Την σκοτωνουνε. Ειχα παραγγειλει δυο μπουφανακια [σαν αυτο στη φωτο αλλα οχι ακριβως] κ αφαιρουμενη επενδυση, προστατευτκα σε χερια κ πλατη αφαιρουμενα, αεραγωγους κ οτι φανταστεις] τα οποια τις πρωτες μερες της εκθεσης επαιζαν στις 40 λιρες περιπου. Την πρωτη φορα που πηγε ο φιλος δεν μπορεσε να μου φερει κ ξαναπηγε το Σ/Κ που περασε, το οποιο ηταν κ το τελευταιο της εκθεσης.
Τα καλα νεα ηταν οτι τα μπουφαν τα εδιναν ~25 λιρες :eyepop: :eyepop:
το κακο οτι ειχαν μονο XXS & XXL :a018: :a018: :a018: :a018: :a018:


τι να πω;


36292

lampros_fazer
07/02/2006, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
τι να πω;

Γάματα με κεφαλαία γράμματα...:lol: :lol: :a018: :a018: :a011:

Motoulis
07/02/2006, 17:06
μιας και το έφερε η κουβέντα στην Γερμανία υπάρχουν μοτοσυκλετιστικά super market τα οποία έχουν εκπτώσεις:eek: :eek: :eek: και στοκατζίδικο δίπλα ακριβώς.......οπως Ελλάδα.....
"Εκπτωση??? τι λες ρε μεγάλε αυτό το μπουφανάκι το έχω απο το 89 και σε περιμένει.......ασε που μου το ζητά και το Sotheby's.....:sad: :dizzy: :hypnotize

Alx 84
08/02/2006, 02:21
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

όντως για τα ανέκδοτα!!!!!!!!!!!!!!!