PDA

View Full Version : καλημέρα



ruyjin
30/03/2004, 08:47
...επειδή το έγραψα χτες βράδυ είπα να το θέσω και πάλι το ερώτημα:)

Συνήθως γράφουμε το πρωί, αλλά λόγω δουλειάς πολλές φορές δε προλαβαίνω. Είπα λοιπόν να γράψω από το σπίτι, έτσι για να μη χαλαρώνουμε
Έχω ένα Super Four για όσους δε το θυμούνται ή όσους δεν το προσέξουν δίπλα στο nick μου. Ο φίλος μου, μου έλεγε πως θα κατασταλάξεις στη μηχανή που σου ταιριάζεο μόνο αν ξεκινήσεις να οδηγείς. Όπως πολλοί ξεκίνησα να κοιτάζω μηχανές μικρός ζαχαρώνοντας τα super sport. Χρηστικά και πρακτικά για μένα πλέον διαπιστώνω πως κλείνω περισσότερο στα sport touring. Διότι δεν είμαι από τους τύπους που θα ξύσουν τα γόνατα στην άσφαλτο, όσο κι αν αυτό με γοητεύει και θα το ήθελα μερικές φορές. Και βέβαια δε θα μπορέσω να αξιοποιήσω ένα τέτοιο μηχανάκι ούτε στο 50-60-70% των δυνατοτήτων του (μη κολήσετε στο ποσοστό ).
Κι επειδή έχω Honda και δύσκολα θα αλλάξω παρατηρώ τα sport touring της εταιρείας. Το XX, το VFR και το VTR (εννοείται το Firestorm) με κλήση στα δύο πρώτα.
Η αλήθεια είναι πως δε μπορώ να κάνω ακόμα κίνηση για απόκτηση μιας από αυτές, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει οδηγήσει κάποιο από αυτά και να μου πει αντυπώσεις και συγκρίσεις.
Ξέρω πως και το XX δύσκολα θα το ξεζουμίσεις μιας και είναι πολύ δυνατό. Ξέρει κανείς για τον VTEC κινητήρα του VFR, πως συμπεριφέρεται; Έχω διαβάσει πως χαμηλά είναι σα δικίλυνδρο και αρπάζει και όπως το καβάλησα στην έκθεση έχει πράγματο ποιο τουριστική θέση, απλά αν έχει κάποιος εμπειρία θα ήθελα αν μάθω.

...καλά βρε irenepi, που είσαι εσύ βρε "πατρίδα"????