PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ



blueangel
08/02/2006, 12:33
Παιδιά καλημέρα θα θελα και την δική σας γνώμη αν σας εχει παρουσιαστεί ποτέ το ίδιο πρόβλημα...
Τις τελευταίες μέρες ενώ όταν κλειδώνω την μηχανή (το τιμόνι) δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με δυσκολεύει αρκετά στο να γυρίσει κατοπιν το κλειδί και να ανοίξει η μηχανή...μήπως χρειάζεται να ρίξω καθόλου σπρέι στην κλειδαριά???μου κάνει εντύπωση γιατι δεν μου το έκανε πρίν...
Η μηχανή είναι η FAZER 600 του 2005

Θάνος
08/02/2006, 13:14
Μπορεί να είχε ρίξει κανείς γράσο στην κλειδαριά και να παγώνει. Μπορεί και να την έχει ακούσει από τα πλυσίματα.

Ρίξε λίγο σπρέι ντε... όχι όμως γράσο.

zolotas
08/02/2006, 17:37
.....μην ανγχωνεσαι .....το επαθα και γω δυο φορες......μετα τιποτα..

νομιζω και καθολου σπρει να μην ριξεις ,δεν θα εχεις προβλημα.


αν δεις οτι συνεχιζει το προβλημα ......ριχτο λιγο

lampros_fazer
08/02/2006, 22:42
Eγώ (η μηχανή εννοώ :D ) το παθαίνω καμιά φορά κυρίως μετά από βροχερές μέρες.Το παθαίνει συνέχεια η κλειδαριά της κουλούρας (ακουμπάει στο έδαφος) από τα νερά,βρωμιές κτλ..

Και σε ένα από κάτι ανάλογω θα έγινε..
Δεν είναι τίποτα,δεν είναι παράξενο-αφύσικο και δεν συμβαίνει μόνο σε σένα!

Ρίξε λίγο WD-40 και θα γυρίζει όπως την πρώτη μέρα..!


:beer: :beer:

mirrorofsorrow
11/02/2006, 15:43
Το έπαθα χθές το βράδυ!!! Δεν γυρνούσε με τίποτα το κλειδί. Μου το είχε ξανακάνει στο παλαιότερα αλλά όχι τόσο έντονα. Χθές ίδρωσα προσπαθώντας να το γυρίσω, σε σημείο που άρχισα να φοβάμαι οτι κάτι έχει σπάσει μέσα. Τελικά όμως γύρισε.

Να δούμε αν θα μου το κάνει και σήμερα. Συνήθως γίνεται μόνο μία φορά και εξαφανίζεται.

zio
14/02/2006, 23:19
που και που το παθαινει και η δικια μου (μηχανη ντε!), δεν εδωσα και τοση σημασια μεχρι της προαλες που το ειδα και σε TDM 2ετίας μόνο που εκει οχι απλά κολούσε λίγο, ήθελε γενικώς κόπο να γυρίσει

PeterMurphy
15/02/2006, 16:09
K nomiza oti eimai o monos....k mena re guys ta idia..se simeio na rixno kantilia k na pisteyo oti g@@@@a tis strofes stin kleidaria..Magkes erixa ligo sprei k edo k kamia bdomada stribei mia xara..Bebaia de to piezo k polu pleon,min exoume alla.

kachius
15/02/2006, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από zio
που και που το παθαινει και η δικια μου (μηχανη ντε!), δεν εδωσα και τοση σημασια μεχρι της προαλες που το ειδα και σε TDM 2ετίας μόνο που εκει οχι απλά κολούσε λίγο, ήθελε γενικώς κόπο να γυρίσει


στο δικό μου tdm ήθελε ευχέλαιο για να γυρίσει...:look:

MIKE_16V
15/02/2006, 16:22
Δεν σας κολλησε ομως......... το κυλινδρακι της ταπας του ρεζερβουαρ....

τρυπημα με τρυπανι και ποσο ειχε απο την kawa kainoyrgio .....35e :D