PDA

View Full Version : ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΩΣ ''ΕΙΔΙΚΟΙ''



clear
08/02/2006, 20:15
ΜΟΛΙΣ ΕΔΩΣΑ ΤΟ MULTISTRADA 620 MONT'05 ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ''ΑΓΑΠΗ'' (ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ DUCATI) KTM ADVENTURE. ΕΙΧΑ ΤΟ 640 ΜΟΝΤ'02 ΚΑΙ ΖΑΧΑΡΩΝΩ ΤΟ 950 ΜΟΝΤ '03 17500 ΧΛΜ. ΑΠΟ RANGERS SPOT. Ο ΝΙΚΟΣ, ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΣ, ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΠΟ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 07/2007. ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΑ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ;;;. ΒΟΗΘΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ BMW 1150 GS, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΘΕΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΑ ΚΑΙ ΠΡΟΛΑΒΑ ΤΗΝ ΑΣΤΟΧΙΑ

φατα μουτρα
08/02/2006, 23:29
αυτό που εχω δει σε τρια στην πάτρα είναι πτώση της πίεσης του λαδιού μετα απο περίπου 3-4 χιλ χιλιομετρα . Σαν αποτέλεσμ αχτυπάνε οι υδραυλικοί τεντωτηρες των καδενών και σε μια ακραία περίπτωση βαρέσανε και οι δύο κεφαλες (εντος εγγυησης). Το άλλο είναι κάποιες ελλατωματικές καμπάνες στα πρ΄'ωτα μοντέλα. Α καινε και λάδακι. Ψαξε και σε ξένα forum εξειδικευμένα στα KTM . Παντως καταπληκτική μοτοσυκλέτα όμως πολύ ακριβη για να έχει τέτοια προβλήματα....

rsp
09/02/2006, 10:48
Θα χρειαστεις γυμναστηριο για να το απολαυσης....αλλιως κανενα προβλημα!!!:smokin: :wave2:

clear
09/02/2006, 11:30
Το πετυχες. Είμαι γυμναστής στο επάγγελμα.

DimST
09/02/2006, 14:26
Απο το '03 που βγήκε το μηχανάκι έχουν βγεί μία σειρά απο αναβαθμίσεις - βελτιώσεις που καλό θα ήταν να βρείς και να διαβάσεις (pdf).
Αυτές οι αναβαθμίσεις αφορούν κατα κανόνα τους μηχανικούς (πρόκειτε δηλαδή για πρόσθετα του service manual) και μιλάνε απο το πιο απλό πράγμα, έλεγχος σε βίδες στο σέρβις αλλά και για πιο σοβαρά θέματα όπως έλεγχος υγρών μοτέρ, κωδικώς ανταλλακτικών αντικατάσταση κλπ.

Αυτα τα μάνιουαλς είχαν μπεί κάποια στιγμή απο εδώ με την μορφή κάποιου url αλλά μετά απο έναν γρήγορο έλεγχο που έκανα δεν μπόρεσα να τα βρώ.
Αν τελικά δεν μπορέσεις να τα βρείς και νομίζεις πως θα σε βοηθήσουν στείλε μου ένα πμ, τα έχω όλα σε cd και κανονίζουμε να στα δώσω. Δεν ξέρω για τι λεφτά το συζητάς το 950 αλλά δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερα να βρείς και να αγοράσεις ένα 04 ή ακόμη καλύτερα 05. Όλα τους έχουν 3 χρόνια εγγύηση.


:beer: :beer: :wave2:

clear
09/02/2006, 15:26
Το βιβλίο του σέρβις που είδα δεν έγραφε λεπτομέρειες. θα περάσω όμως από τον μηχανικό που το πήγαινε (Δημητρόπουλος, Βουλιαγμένης 66), όποίος μου δίνει και ένα χρόνο εγγύηση μόλις λήξει η εργοστασιακή,(για αυτό και 4 χρόνια (03+4 =07). Την μηχανή την πηρα δίνοντας το δικό μου 6.900 και 3.000 μετρητά=9.900 ευρώ. Περισσότερο όμως με κέρδισε ο πωλητής που μου το έδωσε να το οδηγήσω όσες ώρες ήθελα (και να φέρω και την σύζυγο από το γραφείο της δικάβαλο), επίσης μου έδωσε και άλλες μηχανές (Τiger και Multistada 1000) για να συγκρίνω.
Και εγώ θα προτιμούσα κάτι πιο καινουργιο, άλλα δεν εβρισκα S και πορτοκαλί και εξυπηρετικό έμπορο.

rsp
09/02/2006, 18:32
Καλοταξιδο με απειρα χιλιομετρα παντα με ασφαλεια!!

BAD BOY
09/02/2006, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Καλοταξιδο με απειρα χιλιομετρα παντα με ασφαλεια!! ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΦΙΛΕ:beer:
ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 3500ΧΛΜ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ:wave2:
ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΥ...ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΙ'ΑΛΛΟ.
:winka:
(Ο ΗΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΣΟΥ?ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ...ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟ LC8)

Man7
14/02/2006, 11:14
Μπορεί κάποιος να μου δώσει το τηλέφωνο του Δημητρόπουλου (Ηλίας;)
Για να μην κάνουμε και τζάμπα διαφήμιση, ας μου σταλεί με ένα πμ.

Ευχαριστώ άπαντες
Μ.

DUKASII
14/02/2006, 11:17
ΕΓΩ και 2-3 φιλοι για τον Δημητροπουλο παιδια..

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ !!!!

ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΜΠΟΥΖΙ ΕΚΕΙ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!

Man7
14/02/2006, 12:12
Ήθελα το τηλέφωνο του εξυπηρετικότατου εμπόρου που ανέφερε ο clear παραπάνω. (Δεν είναι ο Δημητρόπουλος; - εγώ αυτό κατάλαβα...)

Μ.

clear
14/02/2006, 14:47
Ο έμπορος λέγεται Νίκος Καπερναρακος και έχει το μαγαζί που λέγεται Rangers spot στην Φιλολάου 218 στο Παγκράτι (τηλ 210 7519808). Του κάνω την διαφήμιση γιατί το αξίζει σε σχέση με κάποιους άλλους που πας να δώσεις τα λεφτά σου και οποιαδήποτε απαίτηση για τεστ (σε μεταχειρισμένο) την βρίσκουν υπερβολική. Με τον Δημητρόπουλο δεν εχω μιλήσει, απλώς μου είπε ότι αυτός θα φτιάχνει το μηχανάκι όσο είναι στην εγγύηση.

Man7
14/02/2006, 15:12
Thanks! :)

M.