PDA

View Full Version : ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΧΟΥΦΤΕΣ...



DT_Bear
09/02/2006, 03:24
Καλημέρα σε όλους,


Εδώ και καιρό έχω σκεφτεί να αλλάξω χούφτες στη μηχανή μου, ένα KLE 500 του 2004. Υπάρχει κάποιος που το έχει κάνει ήδη ή που γνωρίζει ποιά εταιρία βγάζει χούφτες που μπαίνουν σε αυτή τη μηχανή?
Έχω ήδη ρωτήσει σε κάποια μαγαζιά, αλλά οι πωλητές που με έχουν κατά καιρούς εξυπηρετήσει δεν ήξεραν με σιγουριά αν αυτό που πουλούσαν θα έμπαινε στη μηχανή. Χρειάζομαι λοιπόν τη βοήθεια σας και τις γνώσεις σας για να μην πετάξω λεφτά στο δρόμο...

THANX εκ των προτέρων για όσουν κάνουν τον κόπο να απαντήσουν..

$py
09/02/2006, 08:43
Kalimeraaaa

Exoume to idio montelo alla den gnorizo kati gia tis xouftes. Thes na tis allakseis gia thema aisthitikis?

Cpt. Haddock
09/02/2006, 08:49
Αν θες για aftermarket λογικά της Acerbis μπαίνουν

(το είχα ψιλοψάξει για τη δικιά μου KLE, τελικά έβαλα κάτι απλές μαμίσιες μιά και πήγαινε για πούλημα...)

:wave2:

DT_Bear
09/02/2006, 14:40
Καλημέρα και πάλι,

Ο λόγος που θέλω να αλλάξω τις χούφτες και να βάλω κλειστές είναι κατα κύριο λόγο η αισθητική, μιάς και η μηχανή σαν θυληκό είναι και αυτή κοκέτα.

Έχω ήδη ρωτήσει για aftermarket χούφτες τις Acerbis αλλά ο πωλητής δεν ήταν και 100% σίγουρος.Επίσης ο μηχανικός που κουράρει τη μηχανή μου είχε πει πως εκτός απο τις μαμήσιες δεν μπαίνουν άλλες γιατί οι βίδες στο πλάι είναι 14mm (ή 16mm, δεν είμαι απόλυτα βέβαιος) και οι χούφτες του εμπορίου έχουν άλλες προδιαγραφές.

$py
09/02/2006, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DT_Bear
Καλημέρα και πάλι,

Ο λόγος που θέλω να αλλάξω τις χούφτες και να βάλω κλειστές είναι κατα κύριο λόγο η αισθητική, μιάς και η μηχανή σαν θυληκό είναι και αυτή κοκέτα.

Έχω ήδη ρωτήσει για aftermarket χούφτες τις Acerbis αλλά ο πωλητής δεν ήταν και 100% σίγουρος.Επίσης ο μηχανικός που κουράρει τη μηχανή μου είχε πει πως εκτός απο τις μαμήσιες δεν μπαίνουν άλλες γιατί οι βίδες στο πλάι είναι 14mm (ή 16mm, δεν είμαι απόλυτα βέβαιος) και οι χούφτες του εμπορίου έχουν άλλες προδιαγραφές.


E ama sto eipe o mixanikos sou tha dyskoleutis na vreis mallon.
Good luck kai ama vreis vale kai kamia foto na tis doume

:beer:

Cpt. Haddock
09/02/2006, 15:55
:confused:

Αν δεν κάνω λάθος (οι γνώστες ας με διορθώσουν pls) οι χούφτες της Acerbis παίρνουν αντάπτορες για διάφορες μηχανές.

Και αυτές που βγάζει η Touratech για την F650, είναι στην ουσία Acerbis...

Πέρνα απο κανένα Σαβίδη να ρωτήσεις.

:wave2:

:beer:

Daemon
09/02/2006, 16:53
Υπαρχουνε χουφτες της Acerbis και για 14mm και για 16mm :)

crs-k
09/02/2006, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αν δεν κάνω λάθος (οι γνώστες ας με διορθώσουν pls) οι χούφτες της Acerbis παίρνουν αντάπτορες για διάφορες μηχανές.

Και αυτές που βγάζει η Touratech για την F650, είναι στην ουσία Acerbis...
........................


Ετσι ακριβως ειναι ... :wacko: