PDA

View Full Version : Πόσο τούμπανο είναι το μηχανάκι σας;;;



alex-varadero
10/02/2006, 05:59
Εγώ έχω: Εξατμίσεις leo vince X3
Kit dynojet
K&N ΦΙΛΤΡΟ
WP ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΕΜΠΡΟΣ
ΧΟΥΦΤΕΣ ΑCCERBIS


ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ............

xxxristos
10/02/2006, 07:28
Έχει ξανα συζητηθεί. Ψάξτο...

ploiarxos
10/02/2006, 09:45
koita na baleis tapes na min se desoune sto exoteriko kai meta den exeis oute mixanaki! agelos apo mototechnics! :beer: :beer:

Μικρή Λουλού
10/02/2006, 10:07
φαντασου τι θα ελεγες για ολοκληρο κιτ yoshimura σε vtr1000 :lol:

gcrook
10/02/2006, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
φαντασου τι θα ελεγες για ολοκληρο κιτ yoshimura σε vtr1000 :lol:

Εδω τα λογια ειναι περιττα...:a23: :a23: :a23: :a25: :a30: :a012:

ploiarxos
10/02/2006, 10:56
mhn xexname oti oi filoi sxistomatides yoshimureoi exoun blalei ta matakia tous :uplate::eyepop: na veltionoyn ta motoria mas :a19:

rsp
10/02/2006, 12:41
Ποσο τουμπανο???Ειναι ΚΤΜ χριαζεται να πω κατι ακομα??Οτι βαζουν οι υπολοιποι σαν αφτερ μαρκετ, το εχει απο το εργοστασιο...:wave2:

ploiarxos
10/02/2006, 13:06
pare to mprostino sou kai pare kai ena pou agorazeis gia na baleis se en opiodipote motori ! kamia sxesi:nono: to ergostasiako opos to les eine ligo deytero!

rsp
10/02/2006, 13:18
Για να καταλαβω σε χαλανε τα WP που εχει μπροστα-πισω το ΚΤΜ??Σε χαλανε τα φρενα του με τα σωληνακια υψηλης??Οι Αγκραπες? Πες μου δηλαδη τι διαφορα εχουν απο τα αφτερ μαρκετ και τα κανει δευτερα τα εργοστασιακα??Εχωντας βαλει σε Βαραντερο παλιοτερα WP δεν ειδα κατι καλυτερο απο αυτο που εχει η μαμα ΚΤΜ..

stefanos
10/02/2006, 13:25
Εννοεί οτι άλλο το εργοστασιακό και άλλο το aftermarket και έχει δίκιο.

rsp
10/02/2006, 13:30
Ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε μια διαφορα...??Πραγματικα πειτε μου για παραδειγμα την διαφορα που εχει το WP της ΚΤΜ και το αφτερ μαρκετ...:confused:

stefanos
10/02/2006, 13:38
Για την KTM και τα WP δεν ξέρω κάτι συγκεκριμένο.
Αλλά δεν μιλάμε συγκεκριμένα νομίζω γιατί το βλέπω για διαμάχες.\
Απο την άλλη το varadero είχε βελτίωση με το WP?

DUKASII
10/02/2006, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε μια διαφορα...??Πραγματικα πειτε μου για παραδειγμα την διαφορα που εχει το WP της ΚΤΜ και το αφτερ μαρκετ...:confused: κοιτα διαφορες θα βρεις αναλογα της τιμης που μιλαμε.

μπορεις να δεις διαφορες στα υλικα κατασκευης....στα υλικα τριβης δηλαδη.στο υλικο απο το οποιο ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΛΑΤΗΡΙΟ..οπου στα ακριβα της κτμ ειναι απο τιτανιο.

καλα ολα αυτα αλλα μην ακους να σου λενε και πολλα για τα αμορτισερ σου..γιατι απλα ζηλευουν.δεν κακο...και οπως μπορεις να διαπιστωσεις στα λενε κατοχοι ιαπωνικων ..οποτε δεν εχουν ζησει και ποτε τους τη διαφορα ενος wp απο το δικο τους σουμιε.
εγω ασ πουμε στο δικο αν ..ΑΝ ΛΕΩ ηθελα παναθεμαμε να κανω καλυτερο το πισω αμορτισερ..θα μπορουσα να του αλλαξω ενα ελλατηριο και να βαλω ενα τιτανιου.
για τις δυνατοτητες μου δε νομιζω οτι μου χρειαζεται.

τωρα για να κανεις ενα αμορτισερ ιαπωνικου μοτοσακου καλο..εως πολυ καλο...Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΙΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙς ΕΝΑ ΕΠΩΝΥΜΟ!!


:lol: :rotflmao:

ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ..
ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ''ΠΟΥΜΕ'':lol: :rotflmao: :winka: :hypnotize

rsp
10/02/2006, 13:45
Προσεξε δεν μιλαω για το αν το καθε εργοστασιακο αμορτησερ ειναι το ιδιο καλο με το WP αλλα λεω οτι το WP της ΚΤΜ ειναι ιδιο με αυτο που αγοραζεις στο εμποριο...Φυσικα και καλυτερο ειναι το WP απο τα εργοστασιακα Χοντα...

ploiarxos
10/02/2006, 13:48
epidi eime mesa sta pragmata kai exo dei ta ergostasiaka einai pio deytera se piotita gia exikonomisi xrhmaton! kai na sou po kai kati einai mono apo anartisis stimeno giati ta ypsilis pou mou eipes kai oi acrapes den eine ergostasiakes!!!!:nono: kai kalos i kakos eine ena poli stimeno mixanaki pou omos x a l a e i poli eykola giati einai travigmeno apo ta malia na vgalei aloga!!!!!!!:sun:

ploiarxos
10/02/2006, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
κοιτα διαφορες θα βρεις αναλογα της τιμης που μιλαμε.

μπορεις να δεις διαφορες στα υλικα κατασκευης....στα υλικα τριβης δηλαδη.στο υλικο απο το οποιο ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΛΑΤΗΡΙΟ..οπου στα ακριβα της κτμ ειναι απο τιτανιο.

καλα ολα αυτα αλλα μην ακους να σου λενε και πολλα για τα αμορτισερ σου..γιατι απλα ζηλευουν.δεν κακο...και οπως μπορεις να διαπιστωσεις στα λενε κατοχοι ιαπωνικων ..οποτε δεν εχουν ζησει και ποτε τους τη διαφορα ενος wp απο το δικο τους σουμιε.
εγω ασ πουμε στο δικο αν ..ΑΝ ΛΕΩ ηθελα παναθεμαμε να κανω καλυτερο το πισω αμορτισερ..θα μπορουσα να του αλλαξω ενα ελλατηριο και να βαλω ενα τιτανιου.
για τις δυνατοτητες μου δε νομιζω οτι μου χρειαζεται.

τωρα για να κανεις ενα αμορτισερ ιαπωνικου μοτοσακου καλο..εως πολυ καλο...Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΙΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙς ΕΝΑ ΕΠΩΝΥΜΟ!!


:lol: :rotflmao:

ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ..
ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ''ΠΟΥΜΕ'':lol: :rotflmao: :winka: :hypnotize na anafero apla ena iaponiko apo ta oxi kai toso kala !!!!! tt 600 paioli mprosta kai ohlins piso! eyxaristo kalo kafe
:beer:

rsp
10/02/2006, 13:53
Τι να σου πω ρε φιλε, λες οτι εισαι και μεσα στα κολπα....Τα σωληνακια ειναι πανω στο μηχανακι απο το εργοστασιο και οι Αγρκαπες δινονταν δωρο μεχρι το 2005...Εισαι μεσα στα κολπα αλλα αμφισβητεις εναν ανθρωπο που το εχει αγορασει???Εκτος αν η ΚΤΜ εβαλε μονο σε εμενα δωρο τα σωληνακια...Και επειδη εισαι μεσα στα κολπα πες μου με στοιχεια τις διαφορες, συγκεκριμενα οχι αερολογοντας για δευτερα και τριτα...Και οσο για αξιοπιστια παρε νουμερο...Αλλα ειπαμε ΚΤΜ σημαινει παντα συνεργειο....

stefanos
10/02/2006, 13:58
επειδή φοβάμαι οτι ο καφές θα τον πειράξει τον duk αποσύρωμαι μια και έχω και honda και δεν ξέρω.
:wave2:

ploiarxos
10/02/2006, 14:01
opos to eipes sta evale doro mpas kai poulisei!! kai ego an eixa ena mixanaki pou to exo apo to 04 i apo to 05 kai exei perasei to montelo to kai mou exei minei stoc tha edina kai kolo gia na to pouliso!!!!!!!! etsi kai i ktm sas gamise giati pirate mixanakia to 04 kai to 05 8000 kai 9000 eyro xoris dora kai tora ta dinei ayta tou stoc 7700 kai me ena fortigo dora! esi pos tha pouliseis ti mixani sou kai posa tha xaseis!!!!

ploiarxos
10/02/2006, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Τι να σου πω ρε φιλε, λες οτι εισαι και μεσα στα κολπα....Τα σωληνακια ειναι πανω στο μηχανακι απο το εργοστασιο και οι Αγρκαπες δινονταν δωρο μεχρι το 2005...Εισαι μεσα στα κολπα αλλα αμφισβητεις εναν ανθρωπο που το εχει αγορασει???Εκτος αν η ΚΤΜ εβαλε μονο σε εμενα δωρο τα σωληνακια...Και επειδη εισαι μεσα στα κολπα πες μου με στοιχεια τις διαφορες, συγκεκριμενα οχι αερολογοντας για δευτερα και τριτα...Και οσο για αξιοπιστια παρε νουμερο...Αλλα ειπαμε ΚΤΜ σημαινει παντα συνεργειο.... den eine kako na einai sinexeia synergeio kai einai sevasto! giati einai polla aloga pano apo ta alla mixanakia ton kivikon tous! opos kai an kaneis ena xt 55 aloga tha eise sinexia synergio!!!!!!:bigcry:

DUKASII
10/02/2006, 14:09
..

DUKASII
10/02/2006, 14:10
από τότε που γεννήθηκαν:lol: έχουνε σωληνάκια υψηλής.

δεν ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΩΡΟ όπως είπε ο αλλονας..

και δε είναι έξτρα σε ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΑΝΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙ της ΚΤΜ.


τώρα για το tt-r Που είπες εσύ ο άλλος...ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ..

ότι η εξαιρεση..απλα επιβεβαιώνει τον ΚΑΝΟΝΑ?εκτος του ότι είναι Yamaha και η Ohlins είναι δικια της.(Oπως και η wp της κτμ.)
και εκτος του οτι αυτο το ohlins που φοραγε το tt-r ειναι δεν εχει καμια μα καμια σχεση με αυτα που πας και αγοραζεις σαν aftermarket.

τεσπα...

πολυ κακο για το τιποτα.
να με πεισει καποιος οτι δεν ειναι καλα τα wp που εχουνε τα κτμ..

ΑΠΛΑ δε μπορει.:loll:

stefanos
10/02/2006, 14:17
Οτι υπάρχουν καλύτερα μπορεί?

DUKASII
10/02/2006, 14:25
ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΦΙΛΕ ΠΑΤΕΡΑ...

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!

ειπα οτι ειναι καλα αμορτισερ και καλες αναρτησεις κτλ.ΔΕΝ ειπα οτι ειναι τα καλυτερα.ισως ειναι τα καλυτερα εργοστασιακα!!....:wave2: :wave2:

οταν πας σε αφτερμαρκετ των 3500 χιλιαδω ευρω για ενα πισω αμορτισερ...δε μπορει να πιστευει καποιος οτι ειναι καλυτερο απο αυτα.

ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΛΕΝΕ..

ploiarxos
10/02/2006, 14:28
protrexeis ego den eipa oti den eine kalo!eipa oti den einai to idio me ayto pou poulane se after market opos kai to ohlins tou tt kamia sxesh me ayto pou tha pao na valo ego i esi se ena moto!!!!!i showa se xalaei? gia tin timi to stoc kai ta ((dorakia)) tipou acrapovic den mas eipes

DUKASII
10/02/2006, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ploiarxos
protrexeis ego den eipa oti den eine kalo!eipa oti den einai to idio me ayto pou poulane se after market opos kai to ohlins tou tt kamia sxesh me ayto pou tha pao na valo ego i esi se ena moto!!!!!i showa se xalaei? gia tin timi to stoc kai ta ((dorakia)) tipou acrapovic den mas eipes ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ..
για τη πολιτικη μιας εταιριας ρε φιλε δηλαδη??το μοναδικο που εχει δωρα..ειναι το 950 to adventure με τις ακραπες και τα καγκελα..η τις βαλιτσες και τα καγκελα.
και δωρο μονο στο 04 τα ειχε αυτα!!!! και ακομα στο 04!!αμα πας να παρεις 05 ..σου λεει..ΜΠΑ Ο ΜΠΑΜΠΗΣ??ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΔΩΡΟ??
και το ktm duke II ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΙΔΙΟ ΑΠΟ ΤΟ 99 ΠΑΡΑΚΑΛΩ..ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΕΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΟΥΛΑΕΙ..ΚΑΙ οσο να ναι τα 150 μηχανακια ( για περιορισμενο αριθμο μοτο) που εχουνε στοκ και τα δινουν με δωρο τα τελικα τα ακραπ. δε μου λεει κατι.

στο δικο μου που το πηρα και κασερι..ειχε δωρο μια σακουλα να βαλω τα χαρτια αμα δεν ειχα τσεπη ελευθερη.

οτι ειναι ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ..δεν νομιζω να το ανακαλυψες σημερα ε??

stefanos
10/02/2006, 15:04
Πάντως πρέπει να είναι πρόβλημα αυτό.
Εχετε μηχανάκια "απείραχτα" "μαμά" "οχι τουμπανο".
Ενώ εγώ θέλω 3 σελίδες να γράφω πράγματα που έχω βάλει.
:rotflmao: :rotflmao:

rsp
10/02/2006, 20:27
Για αρχη που εισαι ψαγμενε και μεσα στα κολπα, το ΚΤΜ LC8 εχει 13700 οχι 7 ή 9....Να στο πω και αλλιως στα α@@δια μου εαν οι εξατμησεις ηταν δωρο για καποιο λογο, εμενα μου γλυτωσε τα 1200 που ειχαν οταν το πηρα..Και τι και αν χασω, χρηματα στη πωληση οσο το κρατησω το ΚΤΜ θα εχω περασει υπεροχα μαζι του..Απο εκει και περα αυτο που λεω ειναι οτι το μοντελο αμορτησερ που φοραει το ΚΤΜ με το αντοιστιχο που υπαρχει στο εμποριο ειναι το ιδιο, δεν λεω οτι τα ΚΤΜ φορανε τα καλυτερα αμορτισερ...:wave2:

Στεφανε μια βαση GPS και Hepco&Becker βαλιτσα και καγκελα, μια λαμπα 4000κ...αυτα!

BAD BOY
10/02/2006, 20:46
ΝΑΙ ΡΕ ΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΛΕΕΙ ΟΟΟΟΟ ΨΑΧΜΕΝΟΣ.
ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ 6999ΕΥΡΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ 7000
ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΔΩΡΟ ΤΑ
WP EMΠPΟΣ
WP ΠΙΣΩ
ΤΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΥΨΗΛΗΣ ΕΜΠΡΟΣ
+ ΠΙΣΩ
ΤΙΣ ΑΚΤΙΝΙΚΕΣ ΔΑΓΚΑΝΕΣ ΤΗΣ BREMPO
+THN AKTINIKH TΡΟΜΠΑ
ΤΗΝ ΠΙΣΩ BREMPO
TIΣ ΖΑΝΤΕΣ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΕΣ BREMPO
TO YΔΡ.ΑΜΠΡΑΓΙΑΖ ΤΗΣ MAGURA
TA ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ AGERBIS
TA ΓΡΙΠ ΤΗΣ DOMINO
TO TIMONI ΝΕΚΚΕΝ
......ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΡΕΛΟΚ.
ΑΣΧΕΤΟΙ ΚΑΤΕΜΑΔΕΣ:wacko:
ΑΚΡΑΠΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΓΑΜΩΤΟ ΛΑΛΑΚΑ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝ.


36750

ΓκαζοφωνιΞ
10/02/2006, 22:50
Ρε πλοιαρχε το ειχα ξαναπει και παλιοτερα...Τα ΚΤΜ σα μηχανακια ειναι φτηνα,γιατι,για υπολογισε σε ποιο αλλο μηχανακι στην καθε κατηγορια που παιζει το ΚΤΜ τι εξοπλησμο φοραει και ποσο θα σου κοστιζε για να το αποκτησεις????

Και για αυτα με τα πιρουνια...Μην ακουω μαλακιες...
Μια εταιρια βγασει πολλα πηρουνια,αμορτησερ,αναλογα για καθε τσεπη...
Αυτα που βαζει η ΚΤΜ ειναι καλα,δεν ειναι ομως η ''χρυση'' σειρα της WP....
Γιατι αν σου εδινε το μηχανακι με οτι καλυτερο επανω απο περιφεριακα,θα εκανε 35000Ε οπως η 999R...
Αλλα ολα παιζουν με τη σειρα,και οχι με ποιοτητα...
Για το ΤΤ600 που λες οτι εχει Ohlins πισω αμορτησερ,μονο το αυτοκολλητο ειναι της εταιριας γαιτι σαν αμορτισερ δεν δινει ουτε το 5% απ'αυτα που ταζει το ονομα...



Φιλικα ετσι...


:wave2:

alex-varadero
11/02/2006, 05:17
O μονος λογος που εθεσα το θεμα για συζητηση ηταν για να δω τι εχετε κανει στα μηχανακια σας μπας και παρω καμμια ιδεα ν=μιας και ειμαι τρελος τουμπανιστης (γουσταρο να τα χωνω!!!)
παντος ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος απο αυτα που εχω κανει.
και δυναμη εχει το μηχανακι και απο θορυβο σκοτωνει και το μπροστινο μια χαρα εγινε!!!!
Αγγελε που εισαι ρε ποτε θα τα πουμε????
Θα ερθω απο το μαγαζι καμμια μερα
να παμε καμμια βολτα!!!!

alex-varadero
11/02/2006, 07:39
οσο για τα κτμ και τα ποιπα ευρωπαίκα μοτορια
ρμενα μου αρεσουνε παρα πολυ και πιο πολυ στο μηχανικο μου!!!
εχει κανει χρυσες δουλειες.
τα δωρα που δινουν εγω νιμιζω οτι το κανουν επειδη μας συμπαθουν και οχι για να το αγορασεις.
η honda δεν δινει τιποτα γιατι δεν μας αγαπαει!!!

το πιο πετυχημενο που εχω διαβασει εδω μεσα ειναι


¨ευχαριστω τους γιαπονεζους για τα γαμηστερα .........¨

αυτο τα λεει ολα.

dirtbird
11/02/2006, 08:25
Νομίζω ότι όλοι - εκτός φυσικά από τον Alex, ίσως και κάποιον ακόμα- είσαστε off topic. H ερώτηση είναι τι μετατροπές-αλλαγές-προσθήκες έχετε κάνει ώστε να φέρετε το μηχανάκι σας στα γούστα σας όσον αφορά την απόδοση-εμφάνιση-χρηστικότητα.

Τώρα αν τα ΚΤΜ χρησιμοποιούν περιφερειακά εταιριών καταξιωμένων στο χώρο του aftermarket αυτό είναι άλλη υπόθεση. Δεν σημαίνει ότι το μηχανάκι είναι τούμπανο αφού είναι ολόιδιο με του διπλανού σου. Και αυτό το ξέρει και η ίδια η ΚΤΜ (θυμηθείτε τις διάφορες εκδόσεις σχετικά περιορισμένης παραγωγής Duke και LC4 με διαφορετικά χρώματα).

nikos force
11/02/2006, 11:10
εδω υποθετω ειναι το καλυτερο ποστ να απαντησω στο κυριο δουκα πως φτανει ενα μηχανακι τα 70αλογα(69,2να ακριβωλογουμε γιατι παιζουν και ευαισθησιες με τα νουμερα) ολοσωμη ακραπα τιτανιου, καφαλη και βαλβιδες και μπιελλα απο τιτανιο,ποικη στη κεφαλη,ελαφρωμενος στροφαλος κατα 200γρμ αλλαγμενο χιτωνιο και μπιλλετ εμβολο για αυξημενη συμπιεση...ελατηρια πιρουνιου απο τιτανιο και επιστρωση στις μποτες πληρως ρυθμισεων(οχι οπως τα κτμ)(και μη πεταχτει κανεις και πει οτι τα κτμ ρυθμιζονται πληρως).κοστος +-8000. το πιρουνι ειναι εργοστασιακο λογω εκδοσης.το μονο που ουσιαστικα μου λειπει απο το factory s1 ειναι η ηλεκτονικη.να κυριε δουκα πως φτανεις αυτα τα αλογα. συχνοτητα σερβις -4ωρες. παμε παρακατω.οσο για τα αγωνιστικα ασε με να ξερω καλυτερα τι γινεται .

Spazz
11/02/2006, 11:37
τι εχεις κανει ρε καφρε??

να σου πω...οδηγειτε αυτο το πραγμα???


απο προβληματα εχει παιξει τιποτα??

αυτο ρε συ ειναι η για κοντρες...η για να το οδηγαει κανας chambon!

ΓκαζοφωνιΞ
11/02/2006, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
εδω υποθετω ειναι το καλυτερο ποστ να απαντησω στο κυριο δουκα πως φτανει ενα μηχανακι τα 70αλογα(69,2να ακριβωλογουμε γιατι παιζουν και ευαισθησιες με τα νουμερα) ολοσωμη ακραπα τιτανιου, καφαλη και βαλβιδες και μπιελλα απο τιτανιο,ποικη στη κεφαλη,ελαφρωμενος στροφαλος κατα 200γρμ αλλαγμενο χιτωνιο και μπιλλετ εμβολο για αυξημενη συμπιεση...ελατηρια πιρουνιου απο τιτανιο και επιστρωση στις μποτες πληρως ρυθμισεων(οχι οπως τα κτμ)(και μη πεταχτει κανεις και πει οτι τα κτμ ρυθμιζονται πληρως).κοστος +-8000. το πιρουνι ειναι εργοστασιακο λογω εκδοσης.το μονο που ουσιαστικα μου λειπει απο το factory s1 ειναι η ηλεκτονικη.να κυριε δουκα πως φτανεις αυτα τα αλογα. συχνοτητα σερβις -4ωρες. παμε παρακατω.οσο για τα αγωνιστικα ασε με να ξερω καλυτερα τι γινεται .



Ρε φιλε καλα αυτα που λες αλλα αν δεν βαλεις δυναμομετρηση με υπογραφη πανω στη δυναμη αυτα που λες ειναι αερας κοπανιστος...



:wave2:

rsp
11/02/2006, 13:05
Ερωτηση.....Το μηχανακι το φτιαχνουμε για την παρτη μας και τη τρελα μας ή για να κοκορευομαστε??? Και η ερωτηση παει και στις 2 πλευρες, Αν το φτιαχνεισ για τη παρτη σου δεν εχεις και λογο να αποδειξεις τιποτα, απλα να το χαρεις, αν το κανεις για τη μοστρα τοτε εισαι απλα λαθος...Αυτα...Και προσωπικα και δεν με νοιαζει να αποδηξει αν ειναι 50-60-70-160 αλογα το μηχανακι του παιδιου, μακαρι να ειναι...Αλλωστε εδω μεσα εχουμε πει ολοι ειναι πιλοτοι και δεν παιζοντε και μετα στις βολτες τους περιμενουμε...:wave2:

BAD BOY
11/02/2006, 15:05
ρε ΦΙΛΕ RSP...ΠΟΙΕΣ ΒΟΛΤΕΣ:confused:
ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΘΕ 4 ΩΡΕΣ ΛEEI.
ΔΗΛ ΑΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΚΑΤΣΟΥΜΕ
2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ 2ΩΡΕΣ ΠΗΓΕΝ-ΕΛΑ=4 ΩΡΕΣ
ΣΕΡΒΙΣ
:lol:
ΑΣΕ ΘΑ ΕΡΘΩ ΜΕ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ
:wacko:
ΠΟΛΥ ΤΟΥΜΠΑΝΟ....ΤΟ ΤΟΥΜΠΑΝΟ.
ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΝΑΚΙ...ONLY.
:wave2:
ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΝΑ ΤΕΤΑΡΤΑΚΙ ΤΟ ΠΑΩ
ΜΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΤΩΝ +100ΚΙΛΩΝ
:D

nikos force
11/02/2006, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
τι εχεις κανει ρε καφρε??

να σου πω...οδηγειτε αυτο το πραγμα???


απο προβληματα εχει παιξει τιποτα??

αυτο ρε συ ειναι η για κοντρες...η για να το οδηγαει κανας chambon! εχει σπασει δυο φορες.πριν γινουν ολα αυτα ομως...απλα καθε φορα που εσπαγε το εφτιαχνα λιγο περισσοτερο.τωρα εχω κανει 16ωρες χωρις τιποτα ακομα.παμε στο θεμα του rsp.δε κοκορευομαστε για τιποτα,ποσο μαλλον για κατι τετοιο το οποιο μονο τη βλακεια μας μπορει να αποδειξει.ωραια...?απλα δε δεχομαι το καθε παπαρα να με βγαζει ψευτη και ασχετο...δεν ειμαι μηχανολογος και ειναι λογικο να μην κατεχω πολλα, αλλα τουλαχιστον σε πραγματα και καταστασεις που εχω πληρωσει και εχω δει με τα ιδια μου τα ματια δε δεχομαι αντιλογο απο ανθρωπους που...:yuck: .αν ειναι δυνατον...δε απαιτω να με πιστεψει κανεις.Μετα δε πιστευω οτι ειναι καφριλα σε κατι ,πραγματικα ειναι ο πιο ''σωστος'' τροπος που ξοδευω τα λεφτα μου τα τελευταια χρονια.μια χαρα οδηγειτε...δηλαδη κατι τυποι με 120+αλογα οπως εχει το superduke πως τα οδηγουν?

dirtbird
11/02/2006, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
...δηλαδη κατι τυποι με 120+αλογα οπως εχει το superduke πως τα οδηγουν?

Κόψε κάτι για το Super αποκείνο γιατί μετά μένεις εκτεθειμένος σχετικά με τους ισχυρισμούς σου για το δικό σου μηχανάκι.:wave2:

stefanos
13/02/2006, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII



και σε παρακαλω δεξου τον αντιλογο..
....ολοι εχουμε δικαιωμα στο ονειρο.

:sad: :sad:


Αυτό απο κάπου το αντέγραψες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: