PDA

View Full Version : Fazer 1000 2006



Σελίδες : 1 [2]

PeterMurphy
30/03/2006, 14:00
E nai..na xeis treles dynatotites me tetoio kinitira k na periorizeis to motori sta 150(panta gia anoixtoys dromous milao) einai psilopaketo.Ti zelatines,ti super cranos k trela dermatina...an einai na katebeis ap to mixanaki toybaniasmenos ap to aerino xyliki gama to kalytera..K fysika oso psiloteros toso xeirotera gia sena.An periorizesai mesa stin poli ANTE k se kamia kontini diadromi tsiba to gymno..alla ola einai ypokeimenika,an soy kanei sto mati to gymno xtypa to xoris polles skepseis more..

H.A.Balafoutre
30/03/2006, 14:53
Κι εγώ μια από τα ίδια παιδιά αλλά εκ του αποτελέσματος, λόγω πρώτης μηχανής.

Δηλαδή, είχα τα φράγκα στο χέρι και μπαίνω στο μαγαζί και έχει ένα μαύρο FZ6, με μαύρο κινητήρα, ψαλίδι, καρίνα, μανιτάρια και γενικά ήταν κόλαση. Δίπλα είχε το Fazer600 σε ασημί.

Ρε παιδιά έδινα τα λεφτά να αγοράσω το φερινγκάτο και κοιτούσα το γυμνό. Αλλά ένα χρόνο μετά και 15200χλμ ξέρω ότι έκανα σωστή επιλογή και αγόρασα το φερινγκάτο. Βεβαία, ακόμη και τώρα κάθε φορά που βλέπω το εν λόγο FZ6 το χαλβαδιάζω, αλλά δεν με χαλάει τόσο πλέον.

Αν ζούσα Αθήνα ή Θεσσαλονίκη και δεν έκανα πολλά ταξίδια θα αγόραζα το γυμνό, εδώ που ζώ όμως σε 1' λεπτό είσαι εκτός πόλης, οπότε........

PeterMurphy
30/03/2006, 14:58
Logikotatos man.. :beer: Kaka ta psemata..kalo to look alla o kolos mas (blepe sverko,mesi,podia klp) thelei k anesi...

ZETARAS
31/03/2006, 12:49
Το τεύχος του ΜΟΤΟ που κυκλοφορεί έχει test του fazer!!!!!! ΔΕΙΤΕ να :eyepop: :eyepop: :eyepop: και να :a8:

rc31
31/03/2006, 14:50
εχει ηδη βγει στην αγορα !!!!!!!!!!!

rc31
31/03/2006, 14:51
σε ολα τα μηχανακια χωρις φαιρινγκ σε κοπανει ο αερας πολυ πανω απο τα 160

οποτε τσαμπα ρωτας

εκτος αν δεν σε ενοχλει σαν και μενα

savvas
03/04/2006, 23:28
@lampros_fazer, thanks :)

Λίγο οι βόλτες, λίγο οι δουλειές, χάθηκα!

Απ ότι κατάλαβα, η ανάρτηση δεν είναι σκληρή, είναι αναγκαίο για τα 150 άλογα.
Σε μερικές γρήγορες (στροφές), θέλει και πιο πολύ προφόρτιση, για να κοπούν οι (λίγες) ταλαντώσεις.
Εξαρτάται βέβαια πως το οδηγείς (Easy, medium, or exciting ;) )
Νομίζω ότι είναι λίγο σκληρό το υλικό της σέλας.
Ίσως να θέλει στρώσιμο (από το ποπώ μας).

Η φωτό από τη περασμένη Κυριακή:


43409

savvas
03/04/2006, 23:33
Η πρώην μου, και η νύν...
Η φωτό χθεσινή, (Ρόδος)
Κάνουμε 5ήμερη (πλάκα κάνω) :rotflmao:


43411

lampros_fazer
03/04/2006, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από savvas

Φτου φτου μην την ματιάσω,κούκλα..
Μόνο η πινακίδα..:sad: Φτιάξε καμιά μικρότερη ή βγάλτην..
Πανέμορφα τα μέρη σου..και με ωραίες αναμνήσεις..:winka: :lol::lol:

savvas
04/04/2006, 07:31
Άσε Λάμπρο, δεν τρώγεται με τίποτα η παλιό πινακίδα !#@$@%#^&$%! Γκρρρ

Καλό το νησί, αλλά όπως λέει ένας φίλος (από Βόλο), είμαστε σε ένα χρυσό κλουβί.
Δυστυχώς δεν έχουμε τις επιλογές όπως η χερσαία Ελλάδα, για ένα σαββατοκύριακο!

ZETARAS
04/04/2006, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από savvas
@lampros_fazer, thanks :)

Λίγο οι βόλτες, λίγο οι δουλειές, χάθηκα!

Απ ότι κατάλαβα, η ανάρτηση δεν είναι σκληρή, είναι αναγκαίο για τα 150 άλογα.
Σε μερικές γρήγορες (στροφές), θέλει και πιο πολύ προφόρτιση, για να κοπούν οι (λίγες) ταλαντώσεις.
Εξαρτάται βέβαια πως το οδηγείς (Easy, medium, or exciting ;) )
Νομίζω ότι είναι λίγο σκληρό το υλικό της σέλας.
Ίσως να θέλει στρώσιμο (από το ποπώ μας).

Η φωτό από τη περασμένη Κυριακή:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!
Να την χαίρεσαι την κούκλα σου Σάββα πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα!!!!

Να σε ρωτήσω εσύ που την έχεις οδηγήσει στις χαμηλές υπάρχει τρύπα ή μας έχουν φλομώσει στην μ@λ@κία τα περιοδικά??
Σε επαρχιακό με κλειστές στροφές και ανηφόρες τι λέει ξέρω ότι η Ρόδος έχει πολλούς τέτοιους δρόμους.

:sun: :wave2:

PeterMurphy
04/04/2006, 08:42
Teleio..kalodigiti i koykla re man k kala xlm..:beer:

savvas
04/04/2006, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZETARAS Να σε ρωτήσω εσύ που την έχεις οδηγήσει στις χαμηλές υπάρχει τρύπα ή μας έχουν φλομώσει...
Σε επαρχιακό με κλειστές στροφές και ανηφόρες τι λέει ξέρω ότι η Ρόδος έχει πολλούς τέτοιους δρόμους.

Έχουν και τα 1000άρια τρύπα? (χεχεχε)
Εμένα μου φαίνεται ότι τραβάει σαν τρακτέρ από όλες τις στροφές, ανοίγοντας το γκάζι κάτω από τις 4.000rpm.
Άμα θέλεις να νοιώσεις τρύπα, πιασε σαν το R6 μου μοντέλο 2000 (3000 – 4000 σαλ) που είναι σαν πηγάδι…
Υπάρχει και γιατρικό, όταν έβαζα βενζίνη ΕΚΟ 100 οκτανίων, εξαφανιζόταν η τρύπα.

Το μηχανάκι ΦΥΣΑΕΙΙΙΙΙΙ, το δε μπροστινό, είναι τρέλααααααα… (ντούρο)

ZETARAS, σε πολλούς τέτοιους επαρχιακούς, έχουν περάσει πρόσφατα καινούρια άσφαλτο, και οι διαδρομές είναι ονειρικές, ρε φίλε την καταβρήκα με το FZ1.

Σας ευχαριστώ για τα καλορίζικα (ZETARAS, PeterMurphy)

THEOD
04/04/2006, 20:02
Φίλε Σάββα καλορίζικο....



Κάνε μου όμως μια χάρη....ΕΞΑΦΑΝΙΣΟΥ απο το φόρουμ για μερικές μέρες μέχρι να το παραλάβω.....:bawl:

savvas
04/04/2006, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φίλε Σάββα καλορίζικο....

Κάνε μου όμως μια χάρη.... πες κι άλλα... :bawl:

Ευχαριστώ Theod,
Ακο_όόόόμα!, δε ξέρεις τι χάνεις... :a29:

(όταν έγραφα το προηγούμενο ποστ, εσένα σκεφτόμουν! Λέω πάει αυτός, για να χάθηκε... το στρώνει...) :a29: :a015: :a018:

doken
05/04/2006, 07:10
ΔΕΝ υπαρχει τρυπα στο χιλιαρι,μη τρελαθουμε,μπορει κατω απο τις 6000 να μην επιταγχυνει με την ενταση που το κανει πανω απο αυτες τις στροφες αλλα υπαρχει πολυ ροπη και δυναμη που τη νιωθεις ,καθως και φρενα πανισχυρα,γραμικα,και γενικοτερα αριστο στησιμο.το μηχανακι ειναι κορυφη!

idi
05/04/2006, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από savvas
Μερικά φιλαράκια μου που είχαν YAMAHA και τώρα Ζ750+Ζ1000, μετά από ένα χρόνο μου λένε, καμία σχέση με τη ποιότητα ΥΑΜΑΗΑ!

Και να αναλογιστείς ότι η Kawa, είναι πολύ πιο τσιμπημένη στα ανταλλακτικά, γιατί η «χύμα» είναι δεδομένη εφόσον οδηγείς 2 τροχούς.

Τα αποκλείω τα Z…
:nono:


ΩΠΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ!

ANTE ΠΑΛΙ Η ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ!

TI EXEIΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΧΩ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠANΩ APO 60 ATOMA!!! ME Z KAI MONO ENAΣ!!!!(ΝΑΙ ΕΝΑΣ) ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΟΥ!!!

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ!!

ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΒΟΥΛΟΣ .+_

ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΗ ΤΟΥ 2004, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30,000 ΧΛΜ ΜΕ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΧΡΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ (ΑΝ ΘΕΩΡΕΙς ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΒΙΔΩΝΟΥΝ ΟΙ ΒΙΔΕΣ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ Ε ΤΩΤΕ ΠΑΡΕ ΟΤΙ ΘΕΣ... ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΑΣΧΕΤΑ!!!!)

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΓΙΑ ΤΑ FAZER....... TPS .... ΚΑΙ ΑΛΛΑ.....

ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ

ΑΜΑ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ Ζ ΜΗ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ!



ΠΡΟΚΑΛΩ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΑ Ζ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ .....

ΚΑΙ Η ΚΑWA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΜΠΗΜΕΝΗ ΣΕ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΑΝΤΥΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΑΛΑΚΤΗΚΩΝ ΤΗΣ ! (ΜΠΟΡΕΙ ΤΗΣ YAMAHA ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΦΤΗΝΟΤΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚAWA ΑΚΡΙΒΑ!)

ΦΙΛΙΚΑ...

THEOD
05/04/2006, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΩΠΑ ANTE ΠΑΛΙ Η ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ!

TI EXEIΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΧΩ ΞΕΡΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠANΩ APO 60 ATOMA!!! ME Z KAI MONO ENAΣ!!!!(ΝΑΙ ΕΝΑΣ) ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΟΥ!!!

ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ!!

ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΒΟΥΛΟΣ .+_

ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΗ ΤΟΥ 2004, ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30,000 ΧΛΜ ΜΕ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΧΡΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ (ΑΝ ΘΕΩΡΕΙς ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΒΙΔΩΝΟΥΝ ΟΙ ΒΙΔΕΣ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ Ε ΤΩΤΕ ΠΑΡΕ ΟΤΙ ΘΕΣ... ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΑΣΧΕΤΑ!!!!)

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΓΙΑ ΤΑ FAZER....... TPS .... ΚΑΙ ΑΛΛΑ.....

ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ

ΑΜΑ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ Ζ ΜΗ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ!



ΠΡΟΚΑΛΩ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΑ Ζ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ .....

ΦΙΛΙΚΑ...


idi.....

:a43: :a43: :a43:

:a48: :a48: :a48:

idi
05/04/2006, 10:33
καλα πελατες μου σας περιμενω με το "παλιο, βαρυ και αδυναμο" Ζ μου στα Mεγαρα...

τωρα που εχουν δρομολογηθει και καποιες τελικες πινελιες.....


:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :a17: :a17: :a19: :a19:


43528

DUKASII
05/04/2006, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
καλα πελατες μου σας περιμενω με το "παλιο, βαρυ και αδυναμο" Ζ μου στα Mεγαρα...

τωρα που εχουν δρομολογηθει και καποιες τελικες πινελιες.....


:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :a17: :a17: :a19: :a19: ΤΕΛΙΚΑ ΙΝΤΙ ΜΟΥ..:p ΑΠΟ ΤΙ ΒΛΕΠΩ..ΞΕΠΕΡΑΣΕΣ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΚΡΙΒΟ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΑΚΙ Ε??

τσ τσ τσ τσ....κοντευεις να φτασεις το ΜVAGUSTA TABURINI τωρα σε αξια ???μπας σε καλο σου...ΤΣΑΜΠΑ ΣΟΥ ΠΗΓΕ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΧΑΝΗ...:rotflmao: :rotflmao: :lol:

lampros_fazer
05/04/2006, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

Idi μου φαίνεται οτι παρερμήνευσες αυτά που είπε ο Σάββας..
Είπε για ποιότητα (κατασκευής) και όχι για (αν)αξιοπιστία ή προβληματικά Ζ.Έχει μεγάλη διαφορά..Μπορεί πχ να εννοεί ποιότητα στα πλαστικά,στους καθρέφτες,καλύτερα όργανα,στη σέλα..Αυτά δεν κάνουν ένα μηχανάκι προβληματικό ή αναξιόπιστο..

Antonio
05/04/2006, 14:30
Κακά τα ψέματα αλλά την ποιότητα της yamaha η kawasaki δεν την έχει....:winka:

Να μην πώ για την απίστευτη υποστήριξη της μοτοδυναμικής σε ανταλλακτικά και service.

idi
05/04/2006, 14:34
ok παρτε εσεις ποιοτητα να παρουμε εμεις οι ασχετοι αλλα πραγματα :beer:

duka: εσυ οτι και να κανεις το μηχανακι σου θα παραμεινει... ΑΣΧΗΜΟ :lol: :wave2:

PeterMurphy
05/04/2006, 14:36
Poia psemata?Alitheia einai..:smokin:

lampros_fazer
05/04/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ok παρτε εσεις ποιοτητα να παρουμε εμεις οι ασχετοι αλλα πραγματα :beer:
Κανείς δεν είπε κανένα άσχετο..Και εγώ προσωπικά συμπαθώ τα Ζ..

:beer: :beer: :beer:

savvas
05/04/2006, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΩΠΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ!


ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ!!


ΦΙΛΙΚΑ...

@idi, πως και σου ξέφυγε! Με 9802 ποστ :D

Συνιστώ ψυχραιμία (που λέει και το τραγούδι)

Κατανοώ την αγάπη σου για τη Λαχανίδα, αλλά μίλησα για ποιότητα, και όχι για αξιοπιστία της μηχανής.
Άλλωστε μετέφερα τη γνώμη του ιδιοκτήτη που είχε yzr750 και μετά πήρε Ζ750.


Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΑΜΑ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ Ζ ΜΗ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ...


Βλέπεις τι πήρα... :a08:

thrax
10/04/2006, 11:54
Παιδες, μην αφηνετε στασιμο το θεμα!
Αναφέρομαι στους αξιοζηλευτους νεους κατόχους:
Γεμίστε το με φωτογραφίες του νέου σας καμαριού σε όλες τις πόζες! Αφήστε για λίγο τα τιμόνια και πιάστε τα πισι (για 5 λεπτακια μονο και μετα ξανα στους δρομους, να μην παρεξηγηθώ, οκ?). Εκτός αν ανοιξουμε νεο θεμα με φωτο απ το 1000
:beer:

dimperd7
10/04/2006, 17:55
Φίλε μου δεν είναι ότι δεν αφήνουμε τις βόλτες, είναι ότι δεν το έχουμε παραλάβει ακόμα. Όσοι είχαν την ατυχία να το παραγγείλουν σε άλλο χρώμα πλήν του ασημί την πατήσαμε και περιμένουμε...... Θα έρθει όμως και τότε να δεις φώτο και κακό!!!

THEOD
10/04/2006, 19:06
Πάντως σε ανάλυση 640χ480 η μνήμη της φωτογραφικής μου χωράει περίπου 1000 φωτογραφίες....:a9: :a9: :a9:





Εεεε καλά μην τρομάζετε....δεν θα τις βάλω όλες......:eyepop: :eyepop: :eyepop:

fallenheaven
10/04/2006, 23:45
Perimenoume foto!!:wave2:
Pantos to fz1 einai pollu omorfo!!
Min me varesete,alla emena mou aresei i eksatmisi....!:alien:

Thelo kai gnomes apo stisimo se strofes kai anesi,giati meta tin stouka exo arxisei kai mpeno sto tripaki tou kainouriou;)


Egkiisi posa xronia exei?
Kaliptei antalaktika kai ergasia?

:beer:



Pantos diavaza ena arthro sto bretaniko "streetfighters" gia to fz1 kai legan oti einai pollu dinato kai pollu kala kataskeuasmeno,anaferan bebea kai tin kathisterisi pou parousiazete logo tou injection.Genikotera to legan san to proto pragmatiko "production streetfighter"!
Apo tin alli pleura tou (agklikou) nomismatos to 0-300 edeixne komatia apo arthra agklikon periodikon pou legan me liga logia "sorry alla tha kratisoume to palio"!!!

Kaloriziko se autous pou to piran kai se autous pou to perimenoun!!!!:wave2: :wave2:

THEOD
11/04/2006, 06:58
savvas......................

Εσύ που έχεις μεγάλα αυτιά και ακούς τα πάντα, για πες μας ρε....ήρθε το καράβι ή θα κάνουμε Πάσχα παρέα με τις φωτογραφίες ???
:confused: :confused: :confused:

savvas
11/04/2006, 07:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
savvas...............
Εσύ που έχεις μεγάλα αυτιά... για πες μας ρε....ήρθε το καράβι ή θα κάνουμε Πάσχα παρέα με τις φωτογραφίες

Yes Master, είμαι το τζίνι! Με κάλεσες? :eyepop:

Καλημέρα παιδιά,

@fallenheaven, άσε τους Άγγλους τους ανάποδους, αξίζει τα λεφτά του, είναι καλή η αγορά του.
Όσοι έρχονται στη δουλειά για να το δουν, βλέπουν την εξάτμιση και μου λένε ότι τους αρέσει. Εδώ και η μηχανάρα GSXR1000 είδατε τη μπουρί έχει!!!
Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν και τα after market, που κάνουν το μηχανάκι άριστο (κλέφτες θα γίνουν και αυτοί οι άνθρωποι!).

@thrax, σχεδίαζα τη περασμένη Κυριακή να πάμε παρέα τουρ, και να σας βγάλω φωτογραφίες με φόντο το κάστρο της Λίνδου, και τα εκατοντάδες πιπίνια (5ήμερη).
Αλλά δυστυχώς τη Πέμπτη έπεσα στη δουλειά (από σκάλα) και χτύπησα σοβαρά το γόνατο μου! Δεν μπορούσα να οδηγήσω ούτε το παπί.
Χτες ακόμα μπόρεσα να ξανά καβαλήσω.

@THEOD, έχουν ξεχειλώσει τα αυτιά μου, έχω γίνει σαν τον Mr. Spok (Star Trek).
Εσύ που το έκλεισες από το Φεβρουάριο θα το παραλάβεις αυτές τις μέρες (με το καλό).
Όποιος το κλείσει τώρα, θα μπει στη λίστα για να το παραλάβει τέλος Μαΐου το πολύ (με το Fairing).
Αυτά που έρχονται τώρα είναι λίγα, ένας από τους τυχερούς και ο THEOD. :beer:

doken
11/04/2006, 07:50
εχει μια καθηστερηση στιγμιαια λογο ψεκασμου,οσο ανεβαζεις στροφες ομως βγαζει προοδευτικα δυναμη και ροπη,σηκωνει σουζα για πλακα και το ξαναλεω,τα φρενα του εχουν ΠΟΛΥ δυναμη αλλα και καλη αισθηση,το φρεναρεις παντου αφοβα και σταματας εκει που θες.Σε παρατεταμενες στροφες ειναι ακλονητο και σου δινει μεγαλη σιγουρια,στριβεις με οσα, στις πολυ κλειστες ομως των 50 χιλιωμετρων (ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ ΡΩΣΟ την κυριακη που περασε) εχεις ενα προβλημα,τι ταχυτητα να χρησημοποιησεις.να βγαλεις ολο το στροφηλικι με πρωτη (οντως πολυ μακρυα)και να ταλαιπωρησεις το μοτερ (τωρα που ειναι και καινουργιο?) η 2α με λίγες στροφες,οχι καλη εξοδο και οχι γρηγορη κινηση ο στροφαλος.Σκεφτομαι σοβαρα αν και πολυ νωρις ακομα ενα γραναζακι μιας και το fz1 δε το παιρνεις για τις τελικες του,οποτε με δυο δοντακια >πισω λογικα κανεις το μηχανακι ακομα πιο δυνατο παντου.Tελος πιστευω (προσωπικη εκτιμηση, δε το εχω δοκιμασει ακομα)οτι στη βουτα θα καθαρισει ευκολα η δυσκολα τον ανταγωνισμο στη κατηγορια(εστω και αν μεινει στο ξεκινημα λιγα μετρα πισω) γιατι νομιζω πως τη δυναμη που εχει ψηλα δεν την εχουν οι ανταγωνιστες του ακομα και αν φορουν power commander και εξατμησεις.Και το πιο συμαντικο,εχει μια μοναδικη ικανοτητα να τραβαει ολα τα βλεματα επανω του(και αυτο το λεω με καθε σιγουρια)Αυτα ως μια πρωτη εντυπωση,περιμενω και τις δικες σας εντυπωσεις

Daemon
11/04/2006, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από savvas

@THEOD, έχουν ξεχειλώσει τα αυτιά μου, έχω γίνει σαν τον Mr. Spok (Star Trek).
Εσύ που το έκλεισες από το Φεβρουάριο θα το παραλάβεις αυτές τις μέρες (με το καλό).
Όποιος το κλείσει τώρα, θα μπει στη λίστα για να το παραλάβει τέλος Μαΐου το πολύ (με το Fairing).
Αυτά που έρχονται τώρα είναι λίγα, ένας από τους τυχερούς και ο THEOD. :beer:

Αναλογα που θα πας παντα. Σε καποια μαγαζια μπορεις να το βρεις και ετοιμοπαραδωτο :wave2:

DrIoannis
11/04/2006, 08:25
Είδα εχθές το FZ1 σε ένα μαγαζι σε μαύρο.Ωραίο είναι αλλά ρε παιδιά μου φάνηκε πολύ μεγάλο σε διαστάσεις.Ίσως να φταίει η "προέκταση" της πινακίδας αλλά και σε πάχος μεγάλο μου φάνηκε.Λέτε να έχω παραισθήσεις και να "βλέπω" τα άλογα και όχι τις κανονικές διαστάσεις:uplate: ?

THEOD
11/04/2006, 09:02
[ i]Αρχικά δημιουργήθηκε από savvas [/i]
Αυτά που έρχονται τώρα είναι λίγα, ένας από τους τυχερούς και ο THEOD. :beer:


Μου έφτιαξες την μέρα !!! :a25: :a25: :a25:


:a54: :a54: :a54:

savvas
11/04/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Είδα εχθές το FZ1 σε ένα μαγαζι σε μαύρο.Ωραίο είναι αλλά ρε παιδιά μου φάνηκε πολύ μεγάλο σε διαστάσεις.Ίσως να φταίει η "προέκταση" της πινακίδας αλλά και σε πάχος μεγάλο μου φάνηκε. Λέτε να έχω παραισθήσεις και να "βλέπω" τα άλογα και όχι τις κανονικές διαστάσεις

Αυτό είναι υποκειμενικό, όταν τη συγκρίνω με την πρώην μου (R6), είναι πράγματι μεγάλη μηχανή.
Όταν έχω δίπλα μου το CB1300 Super Four 1989 του κολλητού μου, είναι πολύ πιο συμμαζεμένη.

Η πίκρα (για την ώρα) είναι η πινακίδα, μου θυμίζει Γκρείντερ… :bigcry:

DrIoannis
11/04/2006, 16:45
Βασικά την συγκρίνω με το Ζ1000 και μου φάνηκε μεγαλύτερη:eyepop: .

THEOD
11/04/2006, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Βασικά την συγκρίνω με το Ζ1000 και μου φάνηκε μεγαλύτερη:eyepop: .

Σχετικά είναι όλα....εγώ όταν ανέβηκα πάνω συνηθισμένος από το 1000άρι Στρομ μου φάνηκε το μισό.....:lol:

drade
12/04/2006, 14:11
Σε αυτόν το χρωματικό συνδυασμό δεν μπορούσαν να το φέρουν στην Ελλάδα???? πολύ πιο ωραίο! (νομίζω είναι χρώμα μόνο για Αμέρικα προς το παρών) Επίσης θα ήταν κουκλί, ολόμαυρο με το χρυσό πιρούνι.. φαντάζομαι θα το βγάλουν στο μέλλον σε κανα τέτοιο χρώμα.


44522

mirrorofsorrow
13/04/2006, 18:07
Του χρόνου που δεν θα αλλάξει τίποτα πάνω στην μηχανή παρά μόνο οι χρωματικοί συνδιασμοί, θα δούμε και άλλες παραλλαγές και δεν αποκλείεται η εικονιζόμενη να είναι μία απο αυτές.

PeterMurphy
16/04/2006, 01:20
To antikrysa k gw simera proti fora(to naked to xo 2-3 fores) to fairingato...to mati moy epese stin rodara pisw..meta xathike..gamw ta niamoy re magkes...Ktinos..

THEOD
17/04/2006, 15:27
Ναι κύριοι...επιτέλους ΗΡΘΕ ....


Παραλαβή σε 2-3 ώρες και πινακίδα την Πέμπτη.....

Αναμείνατε φωτό.....


:a08: :a08: :a08:

PeterMurphy
17/04/2006, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Ναι κύριοι...επιτέλους ΗΡΘΕ ....


Παραλαβή σε 2-3 ώρες και πινακίδα την Πέμπτη.....

Αναμείνατε φωτό.....


:a08: :a08: :a08:

THEOD...ti na pw..Kaloriziko re file.Epitelous irthe to moro soy re file..Tyxerakia...Theloyme entyposeis file..plz...:wave2:

lampros_fazer
17/04/2006, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Ναι κύριοι...επιτέλους ΗΡΘΕ ....
Παραλαβή σε 2-3 ώρες και πινακίδα την Πέμπτη.....
Αναμείνατε φωτό.....
:a08: :a08: :a08:
Άντε...!Μπράβο...
Οι 2-3 ώρες θα σου φαίνονται ημέρα ολόκληρη φαντάζομαι ε;
Καλορίζικο! :beer: :beer:

...και ποιός τη μαμεί τη πινακίδα..!

dimperd7
17/04/2006, 20:30
Κ Α Λ Ο Ρ Ι Ζ Ι Κ Ο !!!!!!!!

AFTER
17/04/2006, 22:35
Αντε με γεια το εργαλιο Θαναση!!

Χρωστας βολταααααααααααα, αυτη με το vstrom δεν πιανεταιιιιιιιιιιι

:beer:

Daemon
18/04/2006, 00:42
Καλοριζικο :beer: :beer: :beer:

savvas
18/04/2006, 07:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Ναι κύριοι...επιτέλους ΗΡΘΕ :a08:

Καλορίζικο βρε, καλοτάξιδο :a18:

Η απορία μου είναι: Κυριακή το παράλαβες?????
Τα μαγαζιά είναι κλειστά, με λοστό μπήκες μέσα? LOOOOL

Είδες πως τραβάει!!!!!

Καλά τώρα, έχει εξαφανιστεί ο THEOD! Κάνει βόλτες στη γειτονιά του... :lol:

PeterMurphy
18/04/2006, 08:37
Paei o THEOD...tha xei ftasei Iaponia tora...:eyepop:

makis206
18/04/2006, 08:39
Καλορίζικη και καλοτάξιδη η κούκλα THEOD !

Πάντα όρθιοι κι οι δυο σας !!:beer: :beer: :beer:


Ζηλεύωωωωωωωωωωω:cry: :cry: :cry:


:lol: :lol:

hornet
18/04/2006, 08:47
αι καλα καλοριζικος...θαναση.....παει εξαφανιστηκε!!!!

savvas
18/04/2006, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από PeterMurphy
Paei o THEOD...tha xei ftasei Iaponia tora...:eyepop:

Αν έφθασες Ιαπωνία,
1)Μη ξεχάσεις να κάνεις αλλαγή λαδιών
2)Μπες σε ένα ίντερνετ καφέ, και γράψε μας κάτι... :lol:


45283

PeterMurphy
18/04/2006, 12:32
:rotflmao: :rotflmao:

lampros_fazer
18/04/2006, 20:36
Ρε σεις οι ευτυχείς κάτοχοι του νέου κ@υλοθηρίου,γεμίστε το θρεντ φωτογραφίες,τι κάθεστε!

PeterMurphy
18/04/2006, 21:22
Akoma?Re partakides....foto k sxolia...ainte oreee...:smokin:

THEOD
18/04/2006, 22:46
Άαααααλλο πράγμα......... :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Το μηχανάκι είναι αλητεία σκέτη.....:wave2: :wave2: :wave2:

savvas
19/04/2006, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Ρε σεις οι ευτυχείς κάτοχοι του νέου κ@υλοθηρίου,γεμίστε το θρεντ φωτογραφίες,τι κάθεστε!

mmmmmm


45381

PeterMurphy
19/04/2006, 08:28
Oraia..egine i arxi me ta 2 niamoy tis YAMA..Ela Theod...min eisai monofagas.Perimenei to fan club soy..:uplate:

sotosfz6
19/04/2006, 11:28
χθες περασε απο τη λεσχη.....δυστυχως δεν ημουν εκει!!!!!
δειτε νυχτερινες φωτογραφιες...

http://www.fazerclub.gr/forum1/viewtopic.php?t=2215

*προστεθηκαν κι αλλες!!!

PeterMurphy
19/04/2006, 11:37
Apsogos sotosfz6...zografises! :wave2:

THEOD
25/04/2006, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από PeterMurphy
Oraia..egine i arxi me ta 2 niamoy tis YAMA..Ela Theod...min eisai monofagas.Perimenei to fan club soy..:uplate:


φωτό εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?postid=357745#post357745)

spive82
25/04/2006, 13:49
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ΤΗΕΟD ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ .>>>>>ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΑΠΛΑ ΣΠΕΡΝΕΙ..<<<<<<<<<<<< ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ.:beer: :cool:

kalant
14/05/2006, 11:59
Πανεμορφο αλλα μικρο σε διαστασεις ρε γαμωτο...

με το 1.90 μου και τις διαστασεις μου γενικα θα ειναι σα παπι

:wave2:

savvas
14/06/2006, 12:16
Υπαρχει διαθεσιμο σε καποιο μαγαζι, FZ1 Fairing 2006, σε μπλε χρωμα?

(Εχει τρελαθει μαζι του ενας φιλος, και με εβαλε να κανω ποστ εδω!)

THEOD
14/06/2006, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από savvas
Υπαρχει διαθεσιμο σε καποιο μαγαζι, FZ1 Fairing 2006, σε μπλε χρωμα?

(Εχει τρελαθει μαζι του ενας φιλος, και με εβαλε να κανω ποστ εδω!)


:a5: :a5: :a5:

Για πότε είπε ότι το θέλει ??? :a5: :a5: :a5:

savvas
14/06/2006, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
:a5: :a5: :a5:

Για πότε είπε ότι το θέλει ??? :a5: :a5: :a5:

Μμμμμ Θυμήθηκες τα δικά σου, εεεεεέ :p

THEOD
14/06/2006, 13:15
Μπορώ να τα ξεχάσω ??? :a06: :a06: :a06:

kalant
19/07/2006, 13:08
2 μηνακια το λιγοτερο μαγκες...

:(