PDA

View Full Version : Ειναι οι αυτοσχεδιες πινακιδες νομιμες??



saki_tsan
11/02/2006, 19:58
παιδια καλησπερα σε ολους! εχει λιγους μηνες που πηρα καινουριο μηχανακι και εχω καινουριες πινακιδες... το μηχανακι μου ομως ειναι μικρο (και λεπτο) κι αυτες οι καινουριες οι κωλοπινακιδες πολυ τεραστιες και μου φαινεται πολυ ασχημο!! κατα καιρους λοιπον,βλεπω καποιες μηχανες με μικρες πινακιδουλες που προφανως κανουν παραγγελια,με διαφορες γραμματοσειρες κτλ... ειναι νομιμες αυτες η παρανομες?? :confused: ειδικα στον Βολο που πηγαινω συχνα εχω δει απειρες! δεν μπορει να ειναι παρανομοι ολοι αυτοι... α! επισης νομιζω οτι πριν απο λιγες μερες πηρε το ματι μου καινουρια πινακιδα με το GR αλλα σε πολυ ανθρωπινες διαστασεις,τετραγωνη,ωραιοτατη! μηπως βγαζουνε τετοιες τωρα? ξερει κανεις τιποτα για αυτο?? ευχαριστω :wave2:

gcrook
11/02/2006, 20:04
Απο την στιγμη που δεν ειναι υπουργειου η πινακιδα, ειναι ΤΙΓΚΑ παρανομη.
Ολοι ειναι παρανομοι που εχουν φτιαχτες μην φοβασαι δεν θα’σαι ο μονος.
Kai GR να γραφει πλαστη ειναι, απλως τις κανουν να μοιαζουν πιο πολυ με αυτες του υπουργειου,(οι οποιες δεν το βλεπω να αλλαζουν αμεσα)....
Απλα αν γινει το μπραφ και αρχισουν να κανουν πιο συστηματικους ελεγχους να μην εχεις ψευδαισθησεις οτι θα την σκαπουλαρεις.
Τωρα γιατι αυτη η κατασταση..αλλουνου παπα Ευαγγελιο:sad:
Οτι σε βρει τωρα...... :wave2:

zolotas
11/02/2006, 20:07
καλοταξιδο φιλε..........εδω αλλοι κυκλοφορουν χωρις πινακιδα...

εννοειτε οτι ειναι παρανομο........αλλα τετοιο ταψι που ειναι οι νεες πινακιδες τρελλαινεσαι και με το δικιο σου......

στην ελλαδα ειμαστε ,θα το φαμε κι αυτο στη μαπα.

εγω θα την αφηνα για να μην δινω και δικαιωμα σε καθε βλαχο να μου την λεει:wave2: ...........

παλι καλα που δεν μας υποχρεωνουν να εχουμε και μπροστα πινακιδα,ε?????........τυχεροι ειμαστε

zolotas
11/02/2006, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
)....
Απλα αν γινει το μπραφ και αρχισουν να κανουν πιο συστηματικους ελεγχους

θα γινει στανταρ και για τις πινακιδες,περιμενουν να μαζευτουν πολλοι για να γινει και καλη μαζωξη σε ευρω:hypnotize

saki_tsan
12/02/2006, 02:14
κριμα... :( η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω θα ηθελα να μου τη λεει ο καθε βλαχος,οποτε υποθετω θα μεινω με αυτη τη γκουμουτσα..!! :mad: μα πινακιδα ειναι ομως αυτη μωρε??! λιγο ακομα και θα μου εκριβε τα φλας! τουλαχιστον οι δικοι μου μπορουν να κοιμουνται ησυχοι... ξερουν οτι με τετοια πινακιδα χανω τουλαχιστον 20km τελικη! :a09: παντως νομιζω οτι σε αλλες χωρες τις ευρωπαικης ενωσης δεν ειναι ΤΟΣΟ μεγαλες...!! α ρε Ελλαδα..! τι να πεις... ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια! :beer: :wave2:

Skoydoy
13/02/2006, 15:13
SE 50c.c. POY EXEI ADEIA TROXAIAS BAZEIS O,TI THES...SE MEGALYTERA BAZEIS TO TAPSI.

michael110
18/02/2006, 22:16
Εγώ που πήρα πρόσφατα το παπί δεν έχω πινακίδες υπουργείου γιατί οι μα...άκες δεν έχουν να δώσουν.
Για να μη με σταματάνε στο δρόμο κάθε τρεις και λίγο, έχω φτιάξει μια μικρή και θα τους πω τα παραπάνω αν με σταματήσουν.
Λέτε το παραμύθι να πιάνει κι όταν θα τις έχω πια;
Τρως πόντους από το θέμα των πινακίδων;