PDA

View Full Version : Test Drive GSR600 με... πτωση



oti-na-iz
13/02/2006, 13:48
Το πηρα το οδηγησα, το ετρεξα και ...το εριξα. Σ'ενα κυκλικο σημειο πηγα να το πλαγιασω και μου εφυγε,γλιστρησε. Λιγο εγλειψα το γκαζι και το :evil: μενο μου εφυγε. Το γυρισα πισω και ο καταστηματαρχης με ενημερωσε οτι θα πρεπει να πληρωσω τις ζημιες (115 το αριστερο καπακι του βολαν και 75 το μαρπιε των ταχυτητων). Μηπως ειναι πολλά
Ξερει κανεις τι συμβαινει σ'αυτες τις περιπτωσεις?Εχει συμβει κατι αναλογο σε καποιον απο εσας? Οποιος γνωριζει συγκεκριμενες πληροφοριες ας απαντησει.

Ευχαριστω

tifoefs
13/02/2006, 13:51
Πληρωνεις και κανεις και τη παπια οσο και να σε πουνε !

Εκτος και αν εχεις ALL-IN ασφαλεια για ζημια σε τριτους !!

:wave2:

adam_tsouk
13/02/2006, 13:54
Κανονικά πρέπει να καλύπτεται από κάποιου είδους ασφάλεια...

Αν δηλαδή (χτύπα ξύλο) σκοτωθεί κάποιος ο καταστηματάρχης πάει στην οικογένεια και ζητάει τα έξοδα της μηχανής; :look:

Αλλά δεν γνωρίζω... η σκέψη μου είναι..

dukeandthecity
13/02/2006, 14:03
οταν πας για test drive δεν υπογράφεις τίποτα ? Ετσι στην δίνουν ?

adam_tsouk
13/02/2006, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
οταν πας για test drive δεν υπογράφεις τίποτα ? Ετσι στην δίνουν ?

συνηθως...
ειδικα αμα σε δουνε με καμμια μηχανη

MIKE_16V
13/02/2006, 14:09
Οταν σπουδαζα εξωτερικο ειχα ριξει και εγω ενα κατω.... αλλα δεν πληρωσα φραγκο:smokin:

εδω τωρα?

adam_tsouk
13/02/2006, 14:12
υποτίθεται (ή τουλάχιστον έτσι πίστευα εγώ) ότι είναι μηχανές που έχει παραχωρίσει η αντιπροσωπία και έχουν μικτή ασφάλεια (όπως ένα ενοικιαζόμενο). Με επείδηξ του διπλώματος (αφήνεις μια ταυτότητα στο μαγαζί) το κάνεις μια βόλτα...
Μήπως ο τύπος θέλει να κρατήσει τα φράγκα για πάρτη του;

Busa71
13/02/2006, 14:14
File 8a elega oti eixes "tuxh" , panw sthn atuxia sou, pou den sou zhthsan kanena allo xrhmatiko poso. Briskw tis times logikes.

ruyjin
13/02/2006, 14:16
βασικα οταν κανουμε τεστ μηχανακι απο εκθεση ειμαστε περισσοτερο προσεκτικοι
ετσι θα πρεπει τουλαχιστον

εγω οταν πηρα απο εκθεση ενα ΧΧ για να το οδηγησω πριν τις γιορτες του εδωσα το διπλωμα μου και μου ειπε να προσεχω γιατι ηταν ανασφαλιστο το μηχανακι

πηγαινε και σε καμια αλλη εκθεση και ρωτα κι εκεινους.

:wave2:

lampros_fazer
13/02/2006, 14:53
Εγώ όταν πήρα το GSR test ride υπέγραψα μια υπεύθυνη δήλωση ότι πρέπει να παραδώσω το μηχανάκι όπως το πήρα και ότι είμαι υπεύθυνος αν γίνει ζημιά..
Και εγώ πριν το πάρω νόμιζα οτι είναι ασφαλισμένα και δεν τρέχει μία αν πέσεις αλλά...

oti-na-iz
13/02/2006, 14:58
Μου φαινεται οτι τελικα θα πρεπει να πληρωσω τα σπασμενα. Αλλα οι τιμες μου φαινονται τσιμπημενες. Τι 75€ ενα μαρσπιε για τις αλλαγες των ταχυτητων:confused: ? Ενα κομματι αλουμινιο? Χρυσαφι εχει μεσα? τι στο ...

SF
13/02/2006, 15:02
Όπως και στις ενοικιάσεις, έπρεπε πρώτα να επιβεβαιώσεις ότι έχεις μικτή ασφάλεια... Οπότε τώρα...

:(

idi
13/02/2006, 15:05
δες τη θετικη πλευρα

δε χτυπησες και τωρα ξερεις ποσο θα σου κοστιζει μια μικροπτωση αμα το αγορασεις :D

DUKASII
13/02/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από oti-na-iz
Μου φαινεται οτι τελικα θα πρεπει να πληρωσω τα σπασμενα. Αλλα οι τιμες μου φαινονται τσιμπημενες. Τι 75€ ενα μαρσπιε για τις αλλαγες των ταχυτητων:confused: ? Ενα κομματι αλουμινιο? Χρυσαφι εχει μεσα? τι στο ... ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΜΕ ΚΑΝΑ hONDA ΕΣΥ .....ΝΑ ΕΙΣΟΥΝΑ ΣΕ ΔΥΛΗΜΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΕΓΑΤΙΚΟ Η ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙς ΤΗ ΖΗΜΙΑ.:rotflmao: :lol: :bawl:

lampros_fazer
13/02/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από oti-na-iz
Μου φαινεται οτι τελικα θα πρεπει να πληρωσω τα σπασμενα. Αλλα οι τιμες μου φαινονται τσιμπημενες. Τι 75€ ενα μαρσπιε για τις αλλαγες των ταχυτητων:confused: ? Ενα κομματι αλουμινιο? Χρυσαφι εχει μεσα? τι στο ...

Γιατί να δεν παίρνεις τηλ. σε κάποια άλλη αντιπροσωπία να επιβεβαιώσεις πόσο έχουν?

THEOD
13/02/2006, 15:11
Σε δικό μου τέστ ντραιβ στον Σφακιαννάκη υπέγραψα υπεύθυνη δήλωση και μου κρατήσανε το δίπλωμα για να μου δώσουνε μηχανάκι. Φαντάζομαι ότι αυτός είναι ο σωστός τρόπος όταν θες να δοκιμάσεις οτιδήποτε....


Πάντα είχα αυτό το πρόβλημα όταν έπρεπε να πουλήσω ένα μηχανάκι και ο αγοραστής (και με το δίκιο του) ήθελε να κάνει δοκιμαστική βόλτα....Τρέμει το φυλλοκάρδι μου σε αυτές τις περιπτώσεις και αν δώ κανέναν να γυαλίζει το μάτι του...απλά αρνούμαι και του προτείνω να τον πάω εγώ ή να το δεί ο μηχανικός του....

SF
13/02/2006, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Σε δικό μου τέστ ντραιβ στον Σφακιαννάκη υπέγραψα υπεύθυνη δήλωση και μου κρατήσανε το δίπλωμα για να μου δώσουνε μηχανάκι.



ΠΑΡΑΝΟΜΟΟΟΟΟ!

Όπως παράνομο το να μας κρατάνε την ταυτότα στα ξενοδοχεία κλπ κλπ

H.A.Balafoutre
13/02/2006, 15:44
Καλή τη πίστη, αν σε ξέρουν, στο δίνουν χωρίς τίποτα. Που πάλι είναι παράνομο αλλά έχει το πλεονέκτημα οτι θα σου δόσουν ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μοντέλο για test ride με κλειστά μάτια. Οπότε καλό είναι να μην εκμεταλλευόμαστε τέτοια ευκαιρία για να βγάζουμε τα αποθυμένα μας. Δεν συμφωνώ με αυτή τη νοοτροπία.

Με την Triumph υπέγραψα υπεύθυνη δήλωση κι εγώ για test ride του 955i και είχα και κάποιον να με παρακολουθεί. Ταυτότητες και διπλώματα δεν άφησα. Απλώς τσέκαραν τα στοιχεία αν είναι αληθή.

Ρε παιδιά, λίγο προσοχή με τις ξένες μηχανές και μάλιστα καινούρια μοντέλα. Δημιουργούμε αναξιοπιστία στους εμπόρους. Δεν μιλάω για περιπτώσεις που ότι και να έκανες δεν τη γλύτωνες, να έπεσε δηλαδή κάποιος πάνω σου.

Κρίμα πάντως. Διότι έτσι σου άφησε μια πικρή γεύση μια κατά τα άλλα ευχάριστη εμπειρία.

zoropatra
13/02/2006, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
ΠΑΡΑΝΟΜΟΟΟΟΟ!

Όπως παράνομο το να μας κρατάνε την ταυτότα στα ξενοδοχεία κλπ κλπ

πας και σε ξενοδοχεια κωστακι? :winka: :winka:

zzr2005
13/02/2006, 17:49
ρε παιδιά αν δεν υπέγραψε κάτι γιατί να πληρώσει????
μην μου πείτε τώρα για ηθικό ζήτημα κτλ....
που ξέρει ότι η μηχανή δεν έχει μικτή ασφάλεια???
είναι δυνατόν να μην έχει κάνει ολόκληρη αντιπροσωπεία μικτή ασφάλεια σε μηχανή για test drive????
εγώ θα το έψαχνα λίγο περισότερο και θα ρώταγα και κανα δικηγόρο για συμβουλή....
όχι τίποτα άλλο μην σε πιάσουν κώτσο και τα πάρουν από όλες τις μεριές...

pepenaxos1
13/02/2006, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από oti-na-iz
Το πηρα το οδηγησα, το ετρεξα και ...το εριξα. Σ'ενα κυκλικο σημειο πηγα να το πλαγιασω και μου εφυγε,γλιστρησε. Λιγο εγλειψα το γκαζι και το :evil: μενο μου εφυγε. Το γυρισα πισω και ο καταστηματαρχης με ενημερωσε οτι θα πρεπει να πληρωσω τις ζημιες (115 το αριστερο καπακι του βολαν και 75 το μαρπιε των ταχυτητων). Μηπως ειναι πολλά
Ξερει κανεις τι συμβαινει σ'αυτες τις περιπτωσεις?Εχει συμβει κατι αναλογο σε καποιον απο εσας? Οποιος γνωριζει συγκεκριμενες πληροφοριες ας απαντησει.

Ευχαριστω


Μαλλον πρεπει να σου δινουνε μηχανη για τεστ με πινακιδα δοκιμης που σημαινει οτι ειναι και ασφαλισμενη. Για δες το και αυτο...
Ρωτα και στο Υπουργειο Συγκοιν.

tifoefs
13/02/2006, 18:24
Ρε παιδια οταν ασφαλιζεις μια μηχανη και εφοσον εχεις διπλωμα ασφαλιζεις και την παρτη σου και τον επιβατη σου ! (Βεβαια Ελλαδα αυτα ειναι ψιλα γραμματα) !!


Αν πας σε καποιο μαγαζι για τεστντραϊβ θεωρουν οτι εχεις ασφαλεια αν ηδη εχεις μηχανη. (Ελλαδα ειναι παλι σκατα η υποθεση).
Αν δεν εχεις μηχανη σου κανουν μια προσωρινη για το τεστντραϊβ.

Αν τιποτα απο τα δυο δεν γινει εδω στας Ευρωπας δεν σου δινουν μηχανη!

Ελλαδα αν σου δωσουν ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΟΛΑ ετσι και φιδιασεις !!

:wave2:

adam_tsouk
13/02/2006, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Ρε παιδια οταν ασφαλιζεις μια μηχανη και εφοσον εχεις διπλωμα ασφαλιζεις και την παρτη σου και τον επιβατη σου ! (Βεβαια Ελλαδα αυτα ειναι ψιλα γραμματα) !!


Αν πας σε καποιο μαγαζι για τεστντραϊβ θεωρουν οτι εχεις ασφαλεια αν ηδη εχεις μηχανη. (Ελλαδα ειναι παλι σκατα η υποθεση).
Αν δεν εχεις μηχανη σου κανουν μια προσωρινη για το τεστντραϊβ.

Αν τιποτα απο τα δυο δεν γινει εδω στας Ευρωπας δεν σου δινουν μηχανη!

Ελλαδα αν σου δωσουν ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΟΛΑ ετσι και φιδιασεις !!

:wave2:

Στην Ελλάδα ασφαλίζεις τη μηχανή όχι τον εαυτό σου σαν οδηγό.

zolotas
13/02/2006, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΜΕ ΚΑΝΑ hONDA ΕΣΥ .....ΝΑ ΕΙΣΟΥΝΑ ΣΕ ΔΥΛΗΜΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΣΤΕΓΑΤΙΚΟ Η ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙς ΤΗ ΖΗΜΙΑ.:rotflmao: :lol: :bawl:

αστα να πανε........μια χιλιαδα στο νερο θα ειχε......

πτωση με 200Ε??? μια χαρα φιλε μην το σκεφτεσαι........ζαχαρη την εβγαλες

Alx 84
14/02/2006, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Κανονικά πρέπει να καλύπτεται από κάποιου είδους ασφάλεια...

Αν δηλαδή (χτύπα ξύλο) σκοτωθεί κάποιος ο καταστηματάρχης πάει στην οικογένεια και ζητάει τα έξοδα της μηχανής; :look:

Αλλά δεν γνωρίζω... η σκέψη μου είναι..

Κανονικά κάτι θα πρέπει να γίνεται με αυτές τις περιπτώσεις. ζούμε όμως στο Ελλάντα και μάλλον δε το έχουν προβλέψει...:rolleyes: :look:

tifoefs
14/02/2006, 01:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Στην Ελλάδα ασφαλίζεις τη μηχανή όχι τον εαυτό σου σαν οδηγό.

Τι λες βρε ;;

Και αν βγειτε εκτος ελλαδας τι κανετε με την πρασινη καρτα ;;;

:confused: :confused: :confused: :confused:

lampros_fazer
14/02/2006, 03:36
Δεν ξέρω αν διαφορροποιεί τα πράγματα αλλά υπάρχουν μηχανάκια τα οπία διαθέτει η κάθε εταιρία στους αντιπροσώπους τους για αυτό το σκοπό δηλ. για test ride (αυτά δεν είναι που φέρουν πινακίδα ΔΟΚ?).Μετά δεν ξέρω τι γίνονται,μάλλον η εταιρία θα τα παίρνει πίσω.
Υπάρχουν και μηχανάκια τα οποία τα έχει αγοράσει ο αντιπρόσωπος τα δίνει κάποιο καιρό για test ride και μετά τα πουλάει (τύχη βουνό όποιος το πάρει...:bawl: ).
Το GSR που μου έδωσαν εμένα ήταν της 2ης κατηγορίας και όπως είπα υπέγραψα ότι αναλαμβάνω τις ζημιές (και μου κράτησαν και το δίπλωμα-δεν ήξερα οτι είναι παράνομο).
Ίσως -ξαναλέω ίσως- τα μηχανάκια της πρώτης κατηγορίας (που τα δίνει η εταιρία δλδ) να έχουν μεικτή ασφάλεια...
Αν λέω μαλακίες ή λέω κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποιος που τα ξέρει καλύτερα.

Alexander
14/02/2006, 11:00
Εγώ σε ένα test-ride που έχω κάνει με είχαν βάλει να υπογράψω ότι δεν ευθύνονται αυτοί αν πάθω εγώ κάτι.
Το χαρτί δεν ανέφερε τίποτα για ζημιές της μηχανής.

oti-na-iz
14/02/2006, 12:00
Πως εγινε ολη η διαδικασια απο την αρχη: Πηγα στο μαγαζι στη Θεσσαλονικη, το οποιο δεν γνωριζω αν ειναι ο επισημος αντιπροσωπος της Θεσσαλονικης, αλλα ειναι νομιζω γιατι εχει και την αντιπροσωπεια της DUCATI,HONDA KTM νομιζω και APRILIA.Τεσπα, θελω να πω οτι εχει ενα κυρος και μια σοβαροτητα το μαγαζι.
Λοιπον παω στο μαγαζι και του λεω οτι θελω να κανω το test drive και μου λεει "οκ, συμπληρωσε μονο ενα χαρτι" και μου δινει ενα χαρτι στο οποιο εγραφες τα στοιχεια σου και αφου εκανες το test drive εγραφες και τις εντυπωσεις σου, για να σταλει επειτα στην Suzuki Hellas(η κατι αντιστοιχο) και στη συνεχεια να βγαλουνε τα δικα τους συμπερασματα σχετικα με τις προτιμησεις του αγοραστικου κοινου. Δηλ. καμμια σχεση με ασφαλειες, ζημιες κλπ. Και ετσι εγραψα τα στοιχεια μου( ονομα, επωνυμο και τηλ.) και τα υπολοιπα μετα test drive(εντυπωσεις κλπ.). Δηλ. τους δωσανε το μηχανακι απο τον εισαγωγεα στην Ελλαδα(Σφακιανακης) και μαζι με το μηχανακι και το εντυπο που συμπληρωνει καθε ενδιαφερομενος. Ουτε διπλωμα αφησα, ουτε ταυτοτητα.
Οταν το γυρισα, χτυπημενο και του εδειξα τις ζημιες, μου ειπε οτι θα πρεπει να τις επιβαρυνθω. Εκανε τα τηλεφωνα του και ηρθε και μου ειπε το κοστουμι . Τον ρωτησα εαν υπαρχει καποιος αλλος τροπος να μην επιβαρυνθω οικονομικως αλλα δε. Τον ρωτησα και αν το μηχανακι ειναι ασφαλισμενο και μου ειπε οτι το εχει ασφαλισμενο αλλα προφανως για ασφαλεια σε ατυχημα με αλλο οχημα. Επειτα μου κρατησε μια φωτοτυπια της ταυτοτητας μου, τσεκαρε τα στοιχεια και εφυγα. Τωρα θα τηλεφωνησει οταν θα ερθουν τα ανταλλακτικα, δηλαδη σε περιπου 15 ημερες.
Αυτα λοιπον, εαν καποιος εχει κανει το συγκεκριμενο μοντελο test ride ή σκοπευει να το κανει ας με ενημερωσει σχετικως.

Ευχαριστω

H.A.Balafoutre
14/02/2006, 13:25
Βρε παιδιά ποιά ασφαλιστική δίνει μικτή ασφάλεια και κλοπή για μοτοσικλέτα στην Ελλάδα?

Για πείτε μου να ξέρω.

fire
14/02/2006, 15:03
για κλοπη κανει η ALPHA σιγουρα..

zzr2005
14/02/2006, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από oti-na-iz
Πως εγινε ολη η διαδικασια απο την αρχη: Πηγα στο μαγαζι στη Θεσσαλονικη, το οποιο δεν γνωριζω αν ειναι ο επισημος αντιπροσωπος της Θεσσαλονικης, αλλα ειναι νομιζω γιατι εχει και την αντιπροσωπεια της DUCATI,HONDA KTM νομιζω και APRILIA.Τεσπα, θελω να πω οτι εχει ενα κυρος και μια σοβαροτητα το μαγαζι.
Λοιπον παω στο μαγαζι και του λεω οτι θελω να κανω το test drive και μου λεει "οκ, συμπληρωσε μονο ενα χαρτι" και μου δινει ενα χαρτι στο οποιο εγραφες τα στοιχεια σου και αφου εκανες το test drive εγραφες και τις εντυπωσεις σου, για να σταλει επειτα στην Suzuki Hellas(η κατι αντιστοιχο) και στη συνεχεια να βγαλουνε τα δικα τους συμπερασματα σχετικα με τις προτιμησεις του αγοραστικου κοινου. Δηλ. καμμια σχεση με ασφαλειες, ζημιες κλπ. Και ετσι εγραψα τα στοιχεια μου( ονομα, επωνυμο και τηλ.) και τα υπολοιπα μετα test drive(εντυπωσεις κλπ.). Δηλ. τους δωσανε το μηχανακι απο τον εισαγωγεα στην Ελλαδα(Σφακιανακης) και μαζι με το μηχανακι και το εντυπο που συμπληρωνει καθε ενδιαφερομενος. Ουτε διπλωμα αφησα, ουτε ταυτοτητα.
Οταν το γυρισα, χτυπημενο και του εδειξα τις ζημιες, μου ειπε οτι θα πρεπει να τις επιβαρυνθω. Εκανε τα τηλεφωνα του και ηρθε και μου ειπε το κοστουμι . Τον ρωτησα εαν υπαρχει καποιος αλλος τροπος να μην επιβαρυνθω οικονομικως αλλα δε. Τον ρωτησα και αν το μηχανακι ειναι ασφαλισμενο και μου ειπε οτι το εχει ασφαλισμενο αλλα προφανως για ασφαλεια σε ατυχημα με αλλο οχημα. Επειτα μου κρατησε μια φωτοτυπια της ταυτοτητας μου, τσεκαρε τα στοιχεια και εφυγα. Τωρα θα τηλεφωνησει οταν θα ερθουν τα ανταλλακτικα, δηλαδη σε περιπου 15 ημερες.
Αυτα λοιπον, εαν καποιος εχει κανει το συγκεκριμενο μοντελο test ride ή σκοπευει να το κανει ας με ενημερωσει σχετικως.

Ευχαριστω
έτσι όπως τα περιγράφεις εγώ λέω να παραβλέψεις το ηθικό μέρος της υπόθεσης και να τους γραψεις στα παπάρια σου....μην πληρώσεις και πές τους αν θέλουν να σε πάνε δικαστικά.....
εκεί μπορείς να επικαλεστείς ακόμα και ότι δεν έκανες εσύ τη ζημιά...η φωτοτυπία της ταυτότητας φυσικά δεν αποτελεί αποδεικτικό στοιχείο.....
δύο τηνά παίζουν.....ή έχουν μικτή ασφάλεια και θέλουν να τα πάρουν διπλά....ή δεν κάνανε οπότε σημαίνει ότι είναι τσίπηδες....και στις δύο περιπτώσεις γάμισέ τον....
φυσικά παίζει το ενδεχομένο να σου στείλει κ τιποτα μπράβους σπίτι.... :lol: :lol: :lol:

apolon10
14/02/2006, 16:26
και μικτη ασφαλεια να ειχε, που δεν νομιζω, αν δηλωσει ζημια τοτε θα επιβαρυνθει το bonus-malus και θα τα πληρωσει το μαγαζι σε αυξημενα ασφαλιστρα. Οποτε ζηταει την καλυψη της ζημιας απο σενα, ωστε να μην προβει σε δηλωση.
Σε γενικες γραμμες, ακομη και στα αυτοκινητα, αν η ζημια ειναι μικρη και να υπαρχει μεικτη ασφαλεια, δεν νομιζω οτι συμφερει η δηλωση για τους λογους που προανεφερα.
Ηθικα σωστο ειναι να τα πληρωσεις. Τωρα αν δεν τα πληρωσεις νομιζω οτι δεν τρεχει και τιποτα.
Παντως αν θελησεις να τα πληρωσεις, να απαιτησεις να τα πληρωσεις στην τιμη χονδρικης, οσο θα τα αγοραζε ο εμπορος.
Να μην βγαλει και κερδος εις βαρος σου.
Δεν τα αγοραζεις τα ανταλλακτικα ως πελατης, αλλα τα καλυπτεις γιατι εισαι σωστος. Ζητα τιμολογιο ή ρωτα αλλον εμπορο.
Και αλλη φορα προσοχη.

Alexander
14/02/2006, 17:53
Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα τηλέφωνο το Σφακιανάκη στα κεντρικά και θα του έλεγα το και το...
Θα τα χώσω ή πάνε να μου πιάσουν τογκώλο;

zzr2005
14/02/2006, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα τηλέφωνο το Σφακιανάκη στα κεντρικά και θα του έλεγα το και το...
Θα τα χώσω ή πάνε να μου πιάσουν τογκώλο;
ΣΩΘΗΚΕΣ.....
Ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΟΛΗΣ ΤΗς ΕΛΛΑΔΑΣ....:lol: :lol:
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑ

zolotas
14/02/2006, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Βρε παιδιά ποιά ασφαλιστική δίνει μικτή ασφάλεια και κλοπή για μοτοσικλέτα στην Ελλάδα?

Για πείτε μου να ξέρω.

μικτη δεν υπαρχει στις μοτο........για κλοπη μολις εκανα εναντι 10000Ε

apolon10
15/02/2006, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από oti-na-iz
Λιγο εγλειψα το γκαζι και το :evil: μενο μου εφυγε.
Ευχαριστω

και αλλη φορα να προσεχεις τι γλυφεις.:winka: :D

MIKE_16V
15/02/2006, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
ΣΩΘΗΚΕΣ.....
Ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΟΛΗΣ ΤΗς ΕΛΛΑΔΑΣ....:lol: :lol:
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑ


Πες τα, πες τα..... να μαθαινουν οσοι δεν ξερουν :evil: :evil: