PDA

View Full Version : Διαφορές Transalp '03-'04



jtoros
31/03/2004, 09:40
Καλημέρα παιδιά.
Χθες περί την ενάτη βραδινή, και ενώ έλιωνα στο 7x7 με κάτι μαντράχαλους, χτύπησε το κινητό και ήταν το ξαδερφάκι μου. Ρωτάει λοιπόν:"Μήτσο ξέρεις πώς μπορώ να καταλάβω αν ένα Transalp 650 είναι μοντέλο 2003 ή 2004;"
Αρχικά του είπα για τη διχρωμία. Τα πλαϊνά καπάκια στο '04 έχω την εντύπωση ότι είναι διαφορετικό χρώμα απ'ότι το ρεζερβουάρ. Έχω δει θυμάμαι ένα Transalp 650 μπλε με χρυσά καπάκια. Μπορεί κανείς να με επιβεβαιώσει ή να με διαψεύσει;
Επίσης του είπα το γνωστό με τα σωληνάκια των φρένων που γράφουν πάνω ημερομηνία, και είναι το πολύ ένα χρόνο παλαιότερα από τη μηχανή, αλλά και πάλι δε βολεύει, καθώς αν γράφουν "2004" το μηχανάκι μπορεί να είναι εξίσου μοντέλο 2003 και 2004.
Ξέρει κανείς κάποιο τρικ για να είναι σίγουρος ότι το μηχανάκι είναι 2004 μοντέλο;

Σημείωση: Προφανώς μπορεί να πάρει τον αριθμό πλαισίου και να ρωτήσει τον Σαρακάκη, αλλά εν πάσει περιπτώσει, ρωτάω με βάση το ότι ΔΕΝ μπορεί να το κάνει αυτό.

Thnx for listening...

idi
31/03/2004, 10:13
koita file i megaliteri diafora einai oti to 2004 montelo exei antagwnisti kai ti antagwnisti: v-storm 650 (10 xronia mprosta se ola)

alla an epimeneis TA koita ti sela. sto neo montelo einai ligo xamiloteri (exei sth thesi tou odigou ligotero afrodes yliko san na to exei "faei" kapios apo mesa)

ta leme