PDA

View Full Version : Προβλημα με τα καλωδια στο FZ6n



+FoniaS+
14/02/2006, 09:23
Εδω και μισο περιπου ετος εχω το FZ6 (γυμνο). Παρατηρησα μετα απο λιγο το εξης τραγικο προβλημα: Το καλωδιο του συμπλεκτη ακουμπουσε στο πλαστικο οργανο μετρησεων και λογω τριβων αρχισε να τρωει το πλαστικο του οργανου. Αποτελεσμα εχει δημιουργηθει πλεον αυλακι στο οργανο (!!!!) , ενω φθειρεται και το περιβλημα του καλωδιου του συμπλεκτη. Εχει παθει κανεις κατι αναλογο; Τι διαολο να κανω;

idi
14/02/2006, 10:33
φιλε μου sorry αλλα δε χρειαζεται να εισαι μηχανακος για να παρεις ενα "δεματικο" η κατι τετοιο τεσπα και να τακτοποιησεις τα καλωδια και τις ντιζες....

θελει και λιγο αγαπη το μοτορι μας και φροντιδα....

+FoniaS+
14/02/2006, 18:39
Δικιο εχεις. Σε εχω προλαβει βεβαια. Εχω ηδη δεσει τα καλωδια με δεματικο και πλεον το προβλημα διπλασιαστηκε. Ακουμπαει κι αλλο καλωδιο και ξεκινησε νεο αυλακι. Αυτο που με απασχολει ομως περισσοτερο δεν ειναι τοσο το προβλημα καθεαυτο αλλα ποσο φυσιολογικο ειναι και αν το εχει παθει κι αλλος κοσμος

sotosfz6
15/02/2006, 17:44
απο οσο ξερω δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο παλι....το εχει δει μηχανικος ,τι σου ειπε????

OldMan
15/02/2006, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosfz6
....το εχει δει μηχανικος ,τι σου ειπε????

ΡΕ σεις, ΕΛΕΟΣ !!!

ΤΙ να δει ο μηχανικός (και ΤΙ να του πει..) ???


Αν η δρομολόγηση μιας ντίζας ανάγεται σε Διδακτορικό, την έχουμε γαμημένη ΟΛΟΙ μας...
:sad: :sad: :sad:

sotosfz6
16/02/2006, 14:22
λοιπον ακυρο στον ...εαυτο μου....
απλως δεν το ειχα προσεξει!!!!εχει φαγωθει και το δικο μου.Λαλακια μεγαλη μου φαινεται.Τεσπα :beer:

+FoniaS+
17/02/2006, 14:01
Μπορει κανεις να απαιτησει αλλαγη οργανου; Το καλυπτει η εγγυηση; Χαλιεμαι να βλεπω τη μαλακια και στην τελικη δε φταιω και σε τιποτα..................

H.A.Balafoutre
18/02/2006, 00:02
Επειδή δυσκολεύομαι να κατανοήσω το μέγεθος της ζημιάς στην εν λόγω περιοχή του πίνακα οργάνων του FZ6, μπρορεί κάποιος να ποστάρει κάποια φωτογραφία?

Δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε αυτό.

sotosfz6
19/02/2006, 18:04
δεν εχω καλη ψηφιακη...παντως ειναι εμφανες!!!!!!!!!!!!!!:confused:

Κοντευει στο δικο μου να θηλυκωσει ολο το "καλωδιο".Απλως επειδη ειναι μεσα δεν το παρατηρεις ευκολα!!!!!