PDA

View Full Version : Eκδρομή που μπορούν να έρθουν ΟΛΟΙ για την Κυριακή μετά το Πάσχα 18.4.04



Adventure-R
31/03/2004, 14:25
Χαίρεται, χαίρεται!!!

Για την επόμενη εκδρομή σας προτείνω τα εξής:

Αφετηρία για τους Αθηναίους:
α) από Περίπτερο Χαϊδαρίου για τους γρήγορους
β) από λιμάνι πειραιά με φέρυ μπόουτ για τους αργούς (αλλά αποτελεσματικούς) ή τα μικρότερα κυβικά.

Αφετηρία από άλλες πόλεις:
α) Προτείνετε εσείς!

Προορισμός:
Λιμάνι Μεθάνων και σημείο συνάντησης εκεί ή στον Γαλατά. Φαγητό στον Πόρο, ή όπου αλλού θέλετε.
Γενικότερα είναι 99% greek style άσφαλτος.

Πιθανοί προορισμοί:
- Λεμονόδασος
- Πόρος
- Διαβολογέφυρο
- Σπήλαια Διδύμων
- Νάυπλιο

Παρακαλώ σε αυτό το ποστ κάνετε προτάσεις, όπως πχ. αν προτιμάτε να το κάνουμε διήμερο or not, ή δώστε ιδέες για άλλους πιθανούς κοντινούς προορισμούς.
Όπως καταλαβαίνετε το πνέυμα αυτής της εκδρομής είναι να μπορέσουν να έρθουν και τα μικρότερα μηχανάκια (με φέρυ), σε συνδιασμό με την μεγάλη βόλτα που μπορούν να κάνουν οδικώς οι υπόλοιποι.


Please, απαντάτε μόνο αυτοί που πραγματικά ενδιαφέρονται, έτσι ώστε να μπορούμε να βρίσκουμε τις πληροφορίες!!

Φιλιά στα μούτρα σας.

Wizard13
31/03/2004, 14:28
Mε πήραν από το 0-300 για να μου πουν ότι αντί για 22-23 Μαΐου το μάθημα του CSS θα το κάνω, 17-18 Απριλίου :look:

Είπα ότι δεν μπορώ, γιατί δουλεύω και είχα κανονίσει άδεια, κλπ...

Αν τελικά με ξαναβάλουν 22-23/5, είμαι μέσα :winka:

hornet
31/03/2004, 14:38
καντο 22 καλυτερα μαρκελλο

tatoo23
31/03/2004, 14:39
den nomizo na fygete diimeraki meta to pasxa xoris emena to mono kako einai oti de vlepo katholoy symmetoxes poly krima

yg1 ego eimai mesa 100000000/100 perimeno na do ti tha kanonisete:cool:

Wizard13
31/03/2004, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
καντο 22 καλυτερα μαρκελλο

22 τι? Απριλίου είναι Πέμπτη... :look:

Julius
31/03/2004, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Wizard13
22 τι? Απριλίου είναι Πέμπτη... :look:

nai alla ton maio peftei savvato!!!!


ama einai mporei na eimai kai ego mesa, yparxei mia pithanotita isos kai na mporeso

almalibera
31/03/2004, 14:51
..πολυ καλη η προταση σου και με τον Μιχαλη ειμαστε μεσα!!

ΑΛΛΑ καντο καποιο αλλο σ/κ ή Κ (Κυριακή ντε!!) οχι αμεσως μετα το Πασχα πλιιιιζζζ..ειναι καλύτερα πιστευω..

:)

petridist
31/03/2004, 15:00
Οποτε θέλετε οπουδήποτε στον πλανήτη!!

Εκτός βέβαια αν τότε μου τύχει καμιά επείγουσα δουλειά (που θα είναι πολύ κρίμα) !!!

Πάντως επιδή το Πάσχα θα πάω στους δικούς μου και δεν θα έχω πρόσβαση, ότι νεότερο θα το δώ τρίτη-τετάρτη μετά το Πάσχα οπότε και τότε θα ξέρω σίγουρα για εκείνη την κυριακή!!

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!

Ελάτε Πάτρα σπίτι μου παρασκευή βράδυ

Ξεκινάμε Σάββατο πολύ πρωί Για γύρο Τριχωνίδας, βγαίνουμε μετά στο Αγρίνιο, ανεβαίνουμε Άκτιο - Πρέβεζα, και επιστρέφουμε σάββατο βράδυ πάλι σπίτι μου. και κυριακή πρωί επιστρέφετε αθήνα!

τους προορισμούς τους κανονίζουμε μαζί!

Επίσης με τα ίδια στάδια μπορούμε να κατέβουμε χαμηλά πελλοπόνησο....

Αυτά κι απο μένα και να τα πούμε σύντομα!!

:wave2:

kalgeorge
31/03/2004, 15:01
ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΘΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΟΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!

niko13g
31/03/2004, 15:35
Μαρκελλο πολύ ωραία η ιδέα σου αλλά 18-4 όπως είπε και ο kalgeorge …
Θα υποδεχθούμε κάτι κοτόπουλα με κράνη …
Άλλη ημερομηνία είμαι μέσα.

tatoo23
31/03/2004, 15:48
afoy kserete oti einai dyskolo na moy broyme oloi tis imerominies poy theloyme :nono: ANTE RE PARATISTE TA OLA KAI PAME ME TA ERGALEIA MAS (tis mixanes ennoo) NA SAROSOYME TOYS DROMOYS:ninja:

petridist
31/03/2004, 16:24
Έτσι είναι ρε παίδες!!! και εξάλλου μέσα στη φύση θα είμαστε δηλ μέσα στο πράσινο.. οπότε εσείς οι πανάθες θα είστε σαν το σπίτι σας!!!:beer:

άντε και πάρτε κανα τρανζιστοράκι να ακούτε τον αγώνα!!!

Ο Μαρκέλλος θα έχει αυτή τη φορά δορυφορική NOVA μαζί του οπότε θα τον δείτε βρε και τον αγώνα!!!:beer:

ΟΛΟΙ ΒΟΛΤΑ!!!

sas
31/03/2004, 16:25
Εγώ πάντως φαύγω για Μέθανα αυτό Σάββατο το πρωί. Όποιος γουστάρει παρέα ας ρίξει pm

nimbus
31/03/2004, 16:39
ΣΩΣΤΟΣ Ο ΜΑΡΚΕΛΟΣ:)

infidel
31/03/2004, 16:47
Και εγώ μέσα είμαι για την εκδρομή ήτε 18 ήτε όποτε άλλοτε θέλετε. Πάντως γρήγορα γιατί καιίιιιιιγομαι!!!!!

jimbar
01/04/2004, 09:25
καλημέρα. προσωπικά είχα κάτι στο νού μου [αν θυμάστε] ...

αλλά μάλλον ΔΕΝ είναι και ότι καλύτερο ...

Πάντως είμαι μέσα για 2ήμερο ...

.................................................................................................... .....

ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΑΘΑΝΑΣΙΟ ΔΙΑΚΟ 1100m ΥΨΟΣ
Την Καλημέρα μου.

Είπα να προτείνω και εγώ με την σειρά μου μια φανταστική διαδρομή, αλλά ... γι'αυτή θα χρειαστεί μερικοί να πάρουν κάποια άδεια από τις εργασίες τους, διότι, αν τελικά αποφασιστεί να πάμε, θα πρέπει να φύγουμε Σάββατο πάρα πολύ πρωί [εκτός φυσικά αν μπορέσουν να μας βρούνε εκεί πιο μετά].

Λοιπόν Προτείνω το εξής:

Ημερομηνία: 03 - 04 / 05 / 04 [Σάββατο & Κυριακή]

Διαδρομή : Αθήνα - Θερμοπύλες - Λουτρά - Μπράλο
- Κάτω Μουσουνίτσα - Αθανάσιος Διάκος.

Απόσταση : 227,1 χλμ. [τελική απόσταση από Αθήνα]

Ώρα : 2 ώρες, 37 λεπτά [οι ώρες έχουν υπολογιστεί με μέση ταχύτητα 100 χλμ/ω]

Διαμονή : Ξενώνα Γιάννη Ραβάνη.

Τιμή δωμ/ίου : οι τιμές αναγράφονται και σε Ε [ευρώ] αλλά και σε δραχμές, [για τους κολλημένους με την δραχμή όπως εγώ]. Υπάρχουν δυο [2] ειδών δωμάτια. Τα φτηνά [όπου σκοπεύω να μείνω άλλωστε για έναν ύπνο πάμε] και τα ανανεωμένα. Τα δε πρώτα είναι ακριβώς πάνω από το κατάστημα του Κυρ'Γιάννη ενώ τα άλλα, είναι δίπλα από την πλατεία.

Τα Δωμάτια, πάνω από το μαγαζί, έχουν ως εξής:

2κληνο : 30Ε [10.222,50 δρχ.]
3κληνο : 35Ε [11.926,25 δρχ.]
4κληνο : 45Ε [15.333,75 δρχ.]

Στον ξενώνα, ο οποίος έχει ανακαινισθεί οι τιμές είναι λίγο πιο...πικάντικες:

2κληνο : 45Ε [15.333,75 δρχ.]
3κληνο : 55Ε [18.741,25 δρχ.]
4κληνο : 65Ε [22.148,75 δρχ.]

ΟΛΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΠΡΩΙΝΟ !!!

[το πρωινό όπως και τα φαγητά είναι ντόπια. π.χ.: το γάλα, το γιαούρτι, το ψωμί, το παγωτό, το μέλι, ακόμα και τα παϊδάκια είναι από ζωντανά του χωριού]

Για την αναχώρηση της ομάδα προτείνω να ξεκινήσουμε από ΤΣΑΦ, κατά τις 7:30 - 8:00, με στάση για καφέ στον παραθαλάσσιο Άγιο Κωνσταντίνο [147,6 χλμ - 1ώρα & 30 λεπτά].


Όποιος γνωρίζει την διαδρομή μπαίνει μπροστά διότι εμένα μου αρέσει να είμαι «σκούπα».

Στον Αθανάσιο Διάκο [για όσους δεν γνωρίζουν], θα αποτοξινωθούμε από την βαβούρα, τα «μπιτ» και το νέφος της πόλης. Είναι ορεινό χωριό και αυτό σημαίνει ότι το απογευματάκι και βασικά το βράδυ κάνει κρύο. Προτείνω να μην ξεχάσετε, τα ορειβατικά σας παπούτσια, απλά αδιάβροχα [για πάν ενδεχόμενο], φωτογραφικές μηχανές, καπέλα ... κ.λ.π.

Θα μαζευτούμε για παιχνίδι, [αν ο καιρός μας το επιτρέπει φυσικά] κάτω στο ποτάμι [γι'αυτό μην ξεχάσετε ρακέτες θαλάσσης, μπάλα κ.λ.π.], και το βραδάκι θα παίξουμε το «αλήθεια ή θάρρος» [για να θυμηθούμε τα νιάτα μας, και να δούνε και μερικοί μερικοί ότι δεν ήτανε τόόόσο ανιαρά τα χρόνια τότε] και το παιχνίδι των ερωτήσεων δίπλα από το τζάκι.

Η βραδινή βόλτα θα είναι για τους λάτρεις της φύσης και τους ερωτευμένους ...

Αυτά ...

Αν ενδιαφέρεστε επικοινωνήστε μαζί μου ή σε Π.Μ. [προσωπικό μήνυμα] ή στο 6976 / 41 19 13 «κουνιστό» μου.

Να μου είστε όλοι καλά και να περνάτε ακόμα καλύτερα. [πηγή από το Autoroute 2002]

ttfakias
01/04/2004, 13:08
file adventure R ,
eimai o Dimitris kai eimai mesa gia tin ekdromi an telika kleisei.
tha exei teleiosei kai i nisteia..........xekokkaliasma mprizolikon kai paidakion!!!!!!!!!1:D

Adventure-R
01/04/2004, 13:14
...εγώ θα πρότεινα να γίνει η εκδρομή μονοήμερη και την κυριακή 18.4.

Έτσι κι αλλιώς θα ξανακανονίσουμε, τώρα που φτιάχνει ο καιρός κάθε κυριακή τουλάχιστον, θα είμαστε έξω.

Εσείς που είστε 50/50 κάντε ότι μπορείτε να ερθείτε, θα το θέλαμε πολύ, αλλά όπως καταλαβαίνετε δεν είναι εύκολο να βρεθεί μια ημερομηνία που να μας καλύπτει όλους... Ας κανονίσουμε λοιπόν κάτι για τότε και ξανακανονίζουμε και μία επόμενη ημερομηνία.

Φιλιά στα μούτρα σας.
(ύπαρχει μία επιφύλαξη για τα αποτελέσματα του δημοψηφίσματος, θα ακολουθήσει τελικό ποστ με όλες τις λεπτομέρειες)

Adventure-R
05/04/2004, 17:33
Για περισσότερες πληροφορίες στο ποστ του Στάθη.

ireneepi
07/04/2004, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Wizard13
Mε πήραν από το 0-300 για να μου πουν ότι αντί για 22-23 Μαΐου το μάθημα του CSS θα το κάνω, 17-18 Απριλίου :look:

Είπα ότι δεν μπορώ, γιατί δουλεύω και είχα κανονίσει άδεια, κλπ...

Αν τελικά με ξαναβάλουν 22-23/5, είμαι μέσα :winka:


Αμαν βρε αδερφε μου...ολο προβληματα εισαι..... ;) ;) ;)




Εγω παντως λεω οχι μετα το Πασχα γιατι δεν θα παιζει χρημα γενικοτερα,θα εχει εξανεμιστει ολο το Πασχα.....Διημερο αλλα οχι μετα το Πασχα...!

nimbus
09/04/2004, 03:19
ΧΕΧΕ ΩΡΑΙΑ:winka: ΞΕΚΗΝΗΣΑΝ ΟΙ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΕΣΣΣΣΣΣ:beer: :wave2:

idi
10/04/2004, 01:05
olo ayto akouw kai olo sto perimene eimai....:sick:

nimbus
10/04/2004, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
olo ayto akouw kai olo sto perimene eimai....:sick:


ΜΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣΣΣΣΣΣΣ?? :lol: :lol: :lol: :sun: