PDA

View Full Version : Μια φορά κι ένα καιρό...



superfour
31/03/2004, 14:53
Ήταν κάτι «παλικάρια» (3-4 τον αριθμό) που το έπαιζαν «ιστορία» περί computer και internet και μοτοσικλέτες και Γαρδέλιδες και Ντούζους και άλλες τέτοιες αλητείες! Εκεί που καθόντουσαν και δεν ήξεραν τι να κάνουν τους ήρθε Η ιδέα!!!
-«Ρε μ!@$#!κες δεν φτιάχνουμε ένα forum για μοτοσικλετιστές, να λέμε καμιά μ!@$!κία, να γνωρίσουμε τίποτα παλικάρια σαν κι εμάς ανώμαλα, να βοηθήσουμε του φίλους αλήτες μηχανόβιους έτσι για να γουστέρνουμε?»

Έτσι λοιπόν κατά τις 13-14 Μαΐου του 2002 - ξενερωμένος από διάφορα τετριμμένα κλισέ forum μοτοσικλετιστικά και μη - πληκτρολογώντας στην address bar του explorer διάφορες μπούρδες, ξαφνικά βρέθηκα μπροστά σε μια γαλάζια σελίδα με καμιά δεκαριά posts του στυλ…. «Καλή αρχή», «Καλή επιτυχία», «Μπράβο καλή δουλειά» και άλλες τέτοιες ευχές και φιλοφρονήσεις. Ε, μπήκα και εγώ να δω τι είναι αυτό το τόσο καλό που εύχονται να γίνει καλύτερο διάφοροι τύποι μοτοσικλετιστές επί το πλείστον. Κάνω λοιπόν εγγραφή και εύχομαι με τη σειρά μου, χωρίς να ξέρω που «έμπαινα». Μέρα με τη μέρα όλο και περισσότερα νέα μέλη έμπαιναν σε αυτή την παρέα! Μικροί, μεγάλοι, αγωνιζόμενοι, άσχετοι, «ανάπηροι», χιουμορίστες, σνομπ, Άγγλοι, Γάλλοι, Πορτογάλοι. Ο καθένας έλεγε το μακρύ του και το κοντό του ότι ώρα ήθελε, όπου ήθελα, όπως ήθελε, Βρίζοντας, «γλείφοντας», τραγουδώντας. Αν κάποιος «απ’έξω» παρακολουθούσε τις διάφορες καθημερινές συζητήσεις θα γέλαγε ειρωνικά κουνώντας το κεφάλι και θα έλεγε σίγουρα πώς… «Η ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΗ …. ΡΙΓΑΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ». Και εμείς θα του απαντάγαμε «Ναι ρε Χάχα. Αν μπορείς δοκίμασε κι έλα κι εσύ στην παρέα!.... αν μπορείς». Μία, δύο, τρεις, έκατσε και το πρώτο επίσημο (γιατί προηγήθηκε και μια πρώτη προσπάθεια) meeting με όλες τις τιμές (8 άτομα παρευρέθησαν τότε στον ιερό τόπο του Terra Petra) Φωτογραφίες δεν υπάρχουν γιατί κάποιος εξυπνίδης έφερε μηχανή… ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ!

Ε! Αυτό ήταν! Η ζωή μου πήρε άλλη τροπή (χωρίς υπερβολές). Δεν πίστευα ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο. Τι δηλαδή? Να γνωρίσω κάποιους ανθρώπους με κάποια κοινά ενδιαφέροντα, αλλά διαφορετικούς χαρακτήρες, μέσα από τον κολασμένο χώρο του διαδικτύου. Μέχρι και πρώην συμπαίκτη-γείτονα σε ομάδα μπάσκετ στα εφηβικά μου χρόνια ξαναβρήκα. Άρχισε λοιπόν τότε η ΕΞΑΡΤΗΣΗ. Κάθε μέρα, όλη μέρα, στα κρυφά, στα φανερά, στη δουλειά, στο σπίτι διψούσαμε να γράψουμε ένα post. Οτιδήποτε…. Τι οτιδήποτε δηλαδή που το μόνο που θέλαμε ήταν να πειράξουμε ο ένας τον άλλον, να βριστούμε, να παρεξηγηθούμε να στραβώσουμε να ανταλλάξουμε απόψεις αλλά και με την πρώτη ευκαιρία να βρεθούμε και να λιώσουμε στο γέλιο! Ήταν η τροφή μας! Ζούσαμε με αυτό γιατί πολύ απλά για όλους ήταν κάτι διαφορετικό. Ύστερα άρχισαν και οι βόλτες, οι εκδρομές, με ότι άλλο συνοδεύονται τέτοιου είδους εκδηλώσεις! Περιπέτειες, πειράγματα, δύσκολες στιγμές αλλά και ανθρώπινες. Γνωριζόμασταν ολοένα και περισσότερο και ξεφεύγαμε και λίγο κι από ο κοινό μας πάθος. Ξεχνούσαμε λίγο τα κυλινδροπίστονα και τα μπουζοκαλώδια! Ο καθένας με τον τρόπο του κέρδιζε τον άλλον. Το forum πάντα ήταν μες στην τρελή χαρά! Ήταν χύμα, ναι…. Αλλά…. Αύτη ήταν η γλύκα! Να έχεις γράψει ένα post και να ψάχνεις να βρεις τις απαντήσεις του! Να βρίζεις τους Ντούζους και τους Γαρδέλιδες (ADMINS) που σερνόταν το site! Αλλά είχα τη φατσούλα μου (το πράσινο κεφαλάκι που γύρναγε σαν τρελό με το χαμόγελο της colgate) Δεν ήταν τυχαίο, με αντιπροσώπευε! Ένας άλλος είχε το διαολάκι…ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΧΑΙΟ! Έφερε τα πάνω κάτω και τα αριστερά δεξιά στο forum. Δεν υπήρχαν ταμπού και ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ. Έγραφες ότι ήθελες και ήξερες ότι θα γίνει της π1@$!νας άλλα δεν σε πείραζε γιατί ΓΟΥΣΤΕΡΝΕΣ! Και επειδή γούστερνες συνέχιζες!


Κάποτε όμως άρχισαν να γίνονται εμφανείς κάποιες απαιτήσεις περί «αλλαγών», «εξελίξεων», γενικότερων «μαζεμάτων»… Το γιατί δεν το χα καταλάβει… Ήταν τόσο απλό και αληθινό, γιατί να το βάλεις σε ίδιο καλούπι με τα ήδη υπάρχοντα νερόβραστα forum! Αν και οι προσπάθειες ήταν εκπληκτικές από τους Γαρδέλιδες και τους Ντούζους γεμάτες ξενύχτι και κούραση και πάντα η λέξη «Ευχαριστώ» δεν θα ανταποδίδει με τίποτα όλα αυτά που προσέφεραν και προσφέρουν, σε μένα τουλάχιστον,…. ε…. αυτή η ….απλή αίσθηση….χάθηκε… όχι τελείως…..αλλά χάθηκε! Μου λείπει… ειλικρινά μου λείπει…. Μου λείπουν τα «περίεργα» posts, Οι απρόσμενες απαντήσεις, οι χωρίς κομπλεξισμό απαντήσεις. Δεν ξέρω αλλά μου λείπουν…. Σίγουρα δεν είναι το ίδιο…. (για μένα).

σ.σ. Οι χαρακτήρες που πληκτρολόγησα στην address bar του explorer μου στις 14-5-02 ήταν……. www.moto.gr και ειλικρινά δεν το έχω μετανιώσει… Απλά αναπολώ

DUKASII
31/03/2004, 14:58
MAMOUXALE;;;E;;;STA P@!##A MAS MEGALE! KAI POU SE H KALAMATIANH....

TELIOSE MEGALE!!:smokin:

AKOU..EKEI ANAPOLO LEEI..


SYGINITHIKES KIOLAS;;

VAL-MPARIERINO
31/03/2004, 15:10
Ερωταααααααααα ερωωωωωωωτα εεεεεερωωωωωτααααα:o :rolleyes:
Ρε βλαξ τι έπαθες μεσημεριάτικο και σε έπιασαν οι αναπολιές;;;
Ορίστε ρε μαλάκα σε βλέπει και ο bibikos και αρχίζει τα αντρικά του(στα παπάρια μας και τέτοια:yuck: ). Βιbiko αυτά αν είσαι άντρας να τα πεις αλλού ρε (με πιάνιεις:lol: ).
Κώστα, τα πουλάκια κελαηδούν (το δικό σου όμως όχι ακόμα) γι αυτό τα λες αυτά βρε κουτό;;;
Λοιπόν αίντε τώρα φτιάχτε το chat για να αλλάζουμε λόγια ερωτικά και κανα μπινελίκι live γιατί έχεις δίκιο ότι έχουμε καταντήσει παρθεναγωγίο!!!
Ρε μαλάκα superkaterina μέχρι και ο bibikos έχει μαλακώσει και ο πεφτούλιους έγινε δυθλεκτικόθ:lol: :rotflmao:

Αντε και αν κάνετε και το chat εγώ μετέ εσένα:beer:

Και εμείς σε αγαπάμε μην το ξεχνάς ε;;
:wave2: :rotflmao: :lol: :wave2:

dela
31/03/2004, 15:15
Φίλε Κώστα απλά υποκλίνομαι στο κείμενο σου.
Οι σκέψεις σου και οι προβληματισμοί σου
με βρίσκουν σύμφωνο απολύτως.
Το ξέρεις πολύ καλά ότι όχι μόνο εγώ αλλά και οι
ΑΛΛΟΙ αναπολούν χωρίς βέβαια να το μετανιώνουν
για τους σαφείς λόγους που στο κείμενο σου παραθέτεις..


Υ.Γ Είσαι άραγε αγόρι τρελό ερωτικό παθιάρικο καυλιάρικο
η ακόμα γαμώ την πουτάνα μου σου βγαίνει το to know us better !!!!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

NLS
31/03/2004, 15:18
ωραίο κείμενο - αχ...

ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ Η ΜΑΛΑΚΙΑ!

ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ!!!

VAL-MPARIERINO
31/03/2004, 15:20
Τι τρελό και παθιάρικο ρε φίλε, to know us better τουλάχιστον για 2-3 χρόνια θα είμαστε:wacko:
Α όλα κι όλα δεν θέλω βιασύνες δεν θέλω βιασύνες:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
τον μαλάκα τον Δελατολάτση με έκανε και γέλασα πάλι!!!

Κωστή, τι είναι μαυρο στο χιόνι ρε;;;
ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΧΙΟΝΑΤΗΣ!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
31/03/2004, 15:25
AYTO TO PODI APO KATO KAI PES MOY AN ME PAIRNEI NA KANO MAGIES EKEI..:rolleyes: :rolleyes:

EKEI EXEI ...PROSOXH...HMIANAS..


1275

superfour
31/03/2004, 15:26
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΤΙ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΛΑΚΑ!!!!!

Στεφανάκοοοοοοοο, αστον να λέει τον άλλον! Παλιάααααααααα το to know us better.....;)

Mπιμπίκο.... ΕΚΕΙ ΜΠΑΙΝΕΙ Η MITSUKO????????????

ΡΕ ΘΕΛΩ ΜΟΤΟ FORUM 2002 TΩΡAAAAAAAAAAA

σ.σ. Νίκο, πώς σου φαίνεται τώρα?

nimbus
31/03/2004, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
MAMOUXALE;;;E;;;STA P@!##A MAS MEGALE! KAI POU SE H KALAMATIANH....

TELIOSE MEGALE!!:smokin:

AKOU..EKEI ANAPOLO LEEI..


SYGINITHIKES KIOLAS;;


ΣΙΓΑ ΒΡΕ ΠΕΙΡΑΧΤΗΡΙ ΕΣΥ:p :winka: :wave2:

DUKASII
31/03/2004, 15:29
AKOYSES GIA RIGANH KAI MPHKES E;;:nono:


DEN EXEI...TELIOSE SOY LEEI!

Todi
31/03/2004, 15:29
ναι ρε γαμωτο...

εχουμε γεμισει μιμοζες ..

ρε παντως με τις αλλαγες ο Κωστακης το χει ριξει στις ερωτικες εξομολογησεις στο ΜΣΝ..
καθε βραδυ μου κανει επιθεση ...

Τωρα του μιλαγα μου λεει ελα εσυ κατω να παμε ταξιδακι οι δυο μας με την μηχανη..

KΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΡΕΕΕΕΕ>>>

Ρε MPAR-VALIERINO αν ειναι διπλα σου ο περιεργος ο θειος μου πες του οτι καποτε πριν πολλλλυυυυ καιρο κατι ειχαμε πει για νετ-καμ μικροφωνο και ακουστικα........

με εχει γραμμεεεεενοοοο ρεεεεεεε

almalibera
31/03/2004, 15:32
...Να σου την πουνε θελουνε απλώς....:evil: και ο προβληματισμός σου με βρίσκει αρκετα σύμφωνη αν και δεν εχω κλείσει ουτε 1 χρονο απο τοτε που γραφηκα...:blush:
Κατι ψιλα όμως απο το παλιο φορουμ τα προλαβα και εγω...
Αλλα μη φοβου καθώς ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ...:winka:

VAL-MPARIERINO
31/03/2004, 15:39
Ρε συ σαν το πόδι του Σαραβάκου μου μοιάζει:eyepop: αν φας κλοτσιά απογειώθηκες χαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ
τι μαλάκα είναι τι μαλάκα είναι :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Spazz
31/03/2004, 15:40
καλα κι οι περισσοτεροι τωρα μαλλον ακομπλεξαριστα μιλανε.μεχρι τωρα λιγο πολυ για πλακα σε εχουν πει δυο τρεις μαλακα.χαχαχααχα και σιγα τι κομπλεξ να εχουν ειδικα αυθτοι που δεν σε ξερουν.παρε αλλη μια ακομπλεξαριστη απαντηση.............τι μαλακιες καθεσαι και αναπολεις.......αυτα ειναι για το βραδυ παρεα με μια μπυρα ........γενικα μου την σπαει που οι μοτοσυκλετιστες την εχουν δει ποιητες φιλοσοφοι κτλ κτλ.


τελος δεν σε βριζω μπορει να εισαι καλο ατομο αλλα χρειαζεσαι κοπελα....... χεχεχε

Υ.Γ.αν σε προσεβαλα χεστηκα γιατι εγουστερνω και θα γινει της πουτανας............. :evil:

dela
31/03/2004, 15:43
Στεφανάκοοοοοοοο, αστον να λέει τον άλλον! Παλιάααααααααα το to know us better.....;)


Απο το στομα σου και στου θεου τ'αυτι Κωστακη γιατι σε βλεπω
εκτος απο τα βουνα να παιρνεις και τα λαγκαδια....ευκολα
ομως πολυ ευκολα ρε φιλε...

VAL-MPARIERINO
31/03/2004, 15:46
Κοπέλα:eyepop: τι κι άλλη κοπέλα:uplate: κάποτε δεν είχαμε όυτε μισή και τώρα καλόμαθε και δεν προλαβαίνει;;;:hypnotize
Ποιος είναι άλλωστε ο bibikos o 2:lol:
Α κοίτα κύριε spazzzzzz από κοπέλες κλείσαμε, τώρα θέλουμε μεγαλοκοπέλες για να χαλαρώσουμε, ε Κωστάκη:wave2:

Τοdi o τρελοθείος σου σιγά και μην δεν σε έγραφε ρε, ρώτα και τους άλλους τι έχουν τραβήξει με την πάρτυ του:eyepop:


Ασε που τώρα περιπλανιέται σε χώρους με επίπεδο και ποιητικούς φιλοσοφισμούς:uplate:

Todi
31/03/2004, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
καλα κι οι περισσοτεροι τωρα μαλλον ακομπλεξαριστα μιλανε.μεχρι τωρα λιγο πολυ για πλακα σε εχουν πει δυο τρεις μαλακα.χαχαχααχα και σιγα τι κομπλεξ να εχουν ειδικα αυθτοι που δεν σε ξερουν.παρε αλλη μια ακομπλεξαριστη απαντηση.............τι μαλακιες καθεσαι και αναπολεις.......αυτα ειναι για το βραδυ παρεα με μια μπυρα ........γενικα μου την σπαει που οι μοτοσυκλετιστες την εχουν δει ποιητες φιλοσοφοι κτλ κτλ.


τελος δεν σε βριζω μπορει να εισαι καλο ατομο αλλα χρειαζεσαι κοπελα....... χεχεχε

Υ.Γ.αν σε προσεβαλα χεστηκα γιατι εγουστερνω και θα γινει της πουτανας............. :evil:

EEEEEEEEEEETΣΣΣΣΣΣΙΙΙΙΙΙ
\\χωσε χωσε να γινει μπουγιο//


ρε δεν τον εχεις γνωρισει τον Κωστακι.. ειναι πολυ φιλοσοφος..
μεχρι και μουσακι εχει...

Spazz
31/03/2004, 15:50
οχι δεν λεει ........αλλα αμ θελει τις παιζουμε!.......τις μπουνιες. :ninja:

Todi
31/03/2004, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από VAL-MPARIERINO
Κοπέλα:eyepop: τι κι άλλη κοπέλα:uplate: κάποτε δεν είχαμε όυτε μισή και τώρα καλόμαθε και δεν προλαβαίνει;;;:hypnotize
Ποιος είναι άλλωστε ο bibikos o 2:lol:
Α κοίτα κύριε spazzzzzz από κοπέλες κλείσαμε, τώρα θέλουμε μεγαλοκοπέλες για να χαλαρώσουμε, ε Κωστάκη:wave2:

Τοdi o τρελοθείος σου σιγά και μην δεν σε έγραφε ρε, ρώτα και τους άλλους τι έχουν τραβήξει με την πάρτυ του:eyepop:


Ασε που τώρα περιπλανιέται σε χώρους με επίπεδο και ποιητικούς φιλοσοφισμούς:uplate:

πες αν ειναι να παρει Γιαμαχα που ακουγεται απο δω και απο κει οτι θελει να παρει ας παρει καλυτερα Βολβο να γουστερνει και ι Τζινα και το σκυλι τους οταν παρουν..
αι σιχτιρ...
μα τουλαχιστον ενα zxr... ακους εκει Γιαμαχα..

superfour
31/03/2004, 15:55
Βαλαντάααααακο..... ναι ρε γιατί να μην καλομάθουμε? Μόνο ο Μπιμπίκος να είναι ερωτίλος???? μήπως πρέπει να περάσουμε μία από Fahrenheit αύριο βράδυ??? Λεω... Μήπως?

Μικρό Πολωνέζικο σκουλήκι.... σ'αρέσει το μουσάκι μου ρε? Και δεν το λεγες τόσο καιρό???


ΘΕΛΩ MOTO FORUM 2002 TΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Todi
31/03/2004, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour
Βαλαντάααααακη..... να ρε γιατί να μην καλομάθουμε? Μόνο ο Μπιμπίκος να είναι ερωτίλος???? μήπως πρέπει να περάσουμε μία από Fahrenheit αύριο βράδυ??? Λεω... Μήπως?

Μικρό Πολωνέζικο σκουλήκι.... σ'αρέσει το μουσάκι μου ρε? Και δεν το λεγες τόσο καιρό???


ΘΕΛΩ MOTO FORUM 2002 TΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΠΑ ΡΕ ΠΑΛΙΟΜΠΑΚΟΥΡΙ..
ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΛΟΣ... ΑΛΛΑ ΛΕΣ ΣΤΟ ΜΣΝ..ΠΑΛΙΟΜΠΕΤΟΥΓΙΑ ΑΓΑΜΙΔΗ..ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
JOIN THE CLUB OF MITSUKO ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΣΤΑ ΤΑ ΓΚΟΜΕΝΙΛΙΚΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΝΕΟΥς ΣΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ... ΑΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ.. ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ Ο ΔΟΝ ΖΟΥΑΝ Η Ο ZANZIBAR

VAL-MPARIERINO
31/03/2004, 16:03
Superkaterina εύκολα πάμε αύριο εύκολα!!!!:beer:

afrotwin
31/03/2004, 16:05
?????


1278

dela
31/03/2004, 16:06
Μικρό Πολωνέζικο σκουλήκι.... σ'αρέσει το μουσάκι μου ρε? Και δεν το λεγες τόσο καιρό???



Κωστακη συγκρατείσου...

ρε θα την βρούμε την άκρη ...και εντέλει στα παπόρια σου
κιόλας....αλλά προς θεού άσε τα αγοράκια ήσυχα μην τρελαίνεσαι
μην κανεις τέτοιες σκέψεις γιατί....πρρρρρρρρρ ουτε να το σκεφτομαι
δεν θελω...

Ουστ παλιολουγκρα !!!!!

illuminatios
31/03/2004, 16:07
ΚΩΣΤΑΚΗ-ΛΟΥΚΙΑ-ΛΟΥΚΡΗΤΙΑ!

Todi
31/03/2004, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dela
Μικρό Πολωνέζικο σκουλήκι.... σ'αρέσει το μουσάκι μου ρε? Και δεν το λεγες τόσο καιρό???



Κωστακη συγκρατείσου...

ρε θα την βρούμε την άκρη ...και εντέλει στα παπόρια σου
κιόλας....αλλά προς θεού άσε τα αγοράκια ήσυχα μην τρελαίνεσαι
μην κανεις τέτοιες σκέψεις γιατί....πρρρρρρρρρ ουτε να το σκεφτομαι
δεν θελω...

Ουστ παλιολουγκρα !!!!!

Στεφανε φανταζεσαι τον Κωστα να με κανακευει και να μου την πεφτει>>???αχαχαχαχαχαχαχαχα
ικανο τον εχω και ειμαι και ομορφο αγορι.....


<Κωστα παρτο χαμπαρι ρεεεε.. ΔΕ ΣΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ>:dizzy:

jimbar
01/04/2004, 07:06
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour
[B][SIZE=3][FONT=century gothic][COLOR=green]
Ήταν κάτι «παλικάρια» (3-4 τον αριθμό) που το έπαιζαν «ιστορία» ...

[B]
Φίλε Κώστα, κατατάσσω τον εαυτό μου στους τυχερούς-άτυχους μετά το κείμενο σου.

Από τότε που γνώρισα το moto.gr έλεγα «φτού μου, τι ατυχία, να μην το είχα γνωρίσει πιο γρήγορα …» και άλλα τέτοια.

Μετά το κείμενό σου, κατατάσσω τον εαυτό μου στους «τυχερούς» … ευτυχώς που δεν το είδα να αλλάζει όπως το είδες εσύ και άλλοι τόσοι. Άρα είμαι ακόμα στους «τυχερούς» που δεν το είδαν με τα δικά σου / σας μάτια.

Από την άλλη όμως, χάρηκα την γνωριμία μου με το Κώστα [Parji] από την Άρτα, και μάλιστα την χάρηκα διότι μπόρεσα να πιο έναν καφέ με κάποιο παιδί από το site, χωρίς να γνωριζόμαστε στα «μέρη μας». Χάρηκα με την γνωριμία του Γιώργου [Julius], του Γιώργου [Γριά Αρκούδα], του άλλου Γιώργου [Wizzard13], του Θάνου, του Νίκου, φυσικά του Περικλή, του Μιχάλη, του Θανάση, του Στάθη, του Γιάννη [boxer], και για τα κορίτσια την Θεοδώρα, την Νίκη, την Ρούλα … όλο και κάποιον ή κάποια έχω ξεχάσει.

Εν ολίγοις μέσα στην ατυχία μου είμαι και τυχερός διότι μαθαίνω, μοιράζω τις απορίες μου, βλέπω απόψεις, συναναστρέφομαι με άτομα που έχουν ένα κοινό σημείο αναφοράς: την μηχανή…

Εύχομαι να βρεις, και μέσα από τους «νέους» αυτό που λείπει, αυτό το αλατοπίπερο που κάνει την ζωή μας λίίίίγο πιο «γευστική».

Την Καλημέρα Μου …
Τζίμης

bikersonly
01/04/2004, 07:44
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Και εγώ τυχαία το βρήκα ένα βράδυ.Έβλεπα τις πρώτες συζητήσεις και απλά έγινα μέλος να δω τι φρούτο είναι και αυτό το forum.
Δεν υπήρχαν πολλά άτομα τότε και μου άρεσε που γρήγορα "γνωριστήκαμε".
Γούσταρα τρελλά τα ξεκάρφωτα ποστ και όπως λέει και ο Κώστας να ψάχνεις να βρεις τις απαντήσεις!Πολύ χαβαλές που γέλαγες συνέχεια αλλά και ποστ που βοήθαγε ο ένας τον άλλο σε οτιδήποτε πρόβλημα.Ήρθε και η πρώτη συνάντηση, να σου και οι πρώτες βολτίτσες, οι πρώτοι μοτοκαφέδες και οι πρώτες εκδρομούλες!!!Πανέμορφα όλα τους!!!

Ακόμα θυμάμαι πως προτρέπαμε άλλα παιδιά να έρθουν σε συναντήσεις.Οι οποίες συναντήσεις ήταν το κάτι άλλο!Κάθε φορά και περισσότερα άτομα τα οποία ΟΛΑ μαζί χαβαλεδιάζαμε!!! Ακόμα και οι καφεδοσυναντήσεις ήταν πολύ διαφορετικές!Αρκετά έως πολλά άτομα αλλά ΟΛΑ μαζί με ένα παράξενο τρόπο!Ο τελευταίος τέτοιος καφές ήταν τον Οκτώβρη στο Terra Petra.Από εκεί και πέρα ...

Θυμάμαι ότι μια συνάντηση για καφέ, βόλτα, εκδρομή ήταν γεγονός!!!Δεν κανονιζόταν συχνά για αυτό.Τώρα αυτό το καθημερινό κουράζει και για αυτό έχει χάσει την μαγεία του.Οι μοτοκαφέδες έχουν χαθεί.Τώρα πλέον υπάρχουν καφέδες με παρέες κτλ αλλά ΟΧΙ ΜΟΤΟκαφέδες όπως τους είχα συνηθίσει και μου άρεσαν!

Το άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι κάποια άτομα προσπαθούν να αυτοπροβληθούν, άλλα γράφουν με γνώμονα την ηθική τους ικανοποίηση μπας και πιστέψουν ότι κάτι είναι και μόνο, βλέπεις απαντήσεις ανούσιες και ηλίθιες απλά για να απαντήσει κάποιος κτλ κτλ.Θα μου πεις ναι ρε μάγκα Internet είναι όποιος γουστάρει μπαίνει.Ναι ρε μάγκες αλλά και πριν Internet ήταν και προσωπικά δεν το έβλεπες σε ΑΥΤΟ το Forum.Άλλο χαβαλετζίδικες απαντήσεις και άλλο ΗΛΙΘΙΕΣ!

Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει από τότε.Σε όλα.Προς το χειρότερο (Κατ εμέ).Και στο Forum και στις βόλτες και στις καφεδοσυναντήσεις και ΠΑΝΤΟΥ!Τώρα μου φαίνεται στημένο ένα πράμα, με παρέες συγκεκριμένες κτλ.Ίσως να μου τα λέω αυτά επειδή μου λείπουν παλιότερα μέλη.Πάντως η μαγεία έχει χαθεί!Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα ξαναζήσουμε τέτοιες καταστάσεις.Ευτυχώς που τις ζήσαμε τουλάχιστον και ΑΝΑΠΟΛΟΥΜΕ!

superfour
01/04/2004, 09:09
Ρε σεις! Μέχρι και κουμπαριές "γεννηθηκαν" από το forum και όχι μόνο! Δηλαδή αν κάτσεις να το καλοσκεφτείς μιλάμε για ΤΡΕΛΑ πράγματα που αν τα πεις σε κανένα θα σε κοιτάει με το στόμα ανοιχτό! όσο για το αν φιλοσοφώ ή όχι δεν το ξέρω εγώ! απλώς γράφω κάτι που τελευταία με έχει προβληματίσει. Kαι αν η ... ρίγανη θεωρείται φιλοσοφία τότε είμαι ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ! :wave2: Αλλά όπως είπε κι ο Μπιμπίκος... μάλλον μας τελείωσε! :(

Πάντως γενικότερα έχω παρατηρήσει όσο είνα απλά τα πράγματα περνάς πιο ωραία. Στα πάντα! όταν αρχίζεις και σκαλίζεις και αναβαθμίζεις ιδέες, απόψεις, καταστάσεις, τότε...! Όχι βέβαια να μείνεις οπισθοδρομικός αλλά ρε αδερφέ άστα και λίγο τα πράγματα να κυλήσουν! Και δεν αναφέρομαι σε παλιούς και νέους! Απλά στην αρχή ήταν διαφορετικά... δεν ξέρω υπήρχε μια μαγεία....

ΚΑΙ ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΡΕ ΜΑΡΚΕΛΛΟ ΒΓΑΛΕ ΚΑΝΑ VIRTUAL ΜΟΤΟ FORUM 2002 NA ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΛΙΓΟ!!!!! JULIUS ΑΚΟΥΣ? ΑΣΕ ΤΟ ΤΑΒΛΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ

ΑΪΝΤΕ!!!!
:beer: :beer:

almalibera
01/04/2004, 09:13
...ΠΕΣΤΑ!!

dela
01/04/2004, 09:44
Πάντως γενικότερα έχω παρατηρήσει όσο είνα απλά τα πράγματα περνάς πιο ωραία. Στα πάντα! όταν αρχίζεις και σκαλίζεις και αναβαθμίζεις ιδέες, απόψεις, καταστάσεις, τότε...!


-----------------------------------------------------------------------------------

daskale pou didaskes kai nomo den ekrateis !!!!!!!!!!!!!!!!!


kalhmera kai kalo mhna.

cityfly
01/04/2004, 10:16
α ρε παλιοβάζελε

σα να χεις δίκιο μου φαίνεται και γω το πρόλαβα λίγο το παλιό και ήταν πιο χαβαλές πιο ελεύθερο

αλλά να σου πω την αλήθεια και αυτό πλάκα έχει τελικά
εμένα πάντως από βδομάδα που δεν θα παίζει όχι απλά καθημερινή επαφή αλλά αρκετά αραιή τα περί ελεύθερου ή με κοινά με άλλα σάιτ γνωτίσματα είναι αμελητέες ποσότητες.

Θα μου λείψετε ρα παλιάνθρωποι (sorry illu για την κλοπή)
αλλά μόνο από τα ιντερνετικά, τι έτσι εύκολα νομίζετε ότι θα με ξεφορτωθείτε :nono:

DEMINIO
01/04/2004, 17:36
και τ' άξια παληκάρια!!! :lol: :lol: :lol:

Όλοι εδώ ε.....:D :D

Πάπα...
Προβληματίζεσαι βρε αγόρι μου... ε;;
Και αναπολείς κιόλας....:look:

Τελειώνει και γρήγορα η πουτάνα η ρίγανη...:uplate: :lol: :lol: :lol:

:wave2: :wave2:

Πάντως, σχετικά με το παλιό forum, θα λέει να γίνει κάποια στιγμή αυτό που λέγανε...μερικοί μερικοί....
Κι όχι μόνο πιγκουίνους :lol: :lol:

:smokin:

ireneepi
01/04/2004, 19:33
ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!

Zanzibar
04/04/2004, 22:02
Μια φορά κι ένα καιρό ήταν ένα παιδί "κοντρό" που αγόρασε μια κατσαρόλα.Για να λέει ότι έχει μηχανάκι!
Η κατσαρόλα ήταν κίτρινη και πάντα τελευταία,ειδικά στην Υλίκη έκαιγε και λάδι Αλτις 300ml/nanosec. δεν είχε δει εντω μεταξύ DUCATI ποτέ από μπροστά,νόμιζε ότι το Monster είναι διπλοφάναρο σαν 996...Και επειδή ήταν και "Αγάθωνας" κάθε
Δευτέρα στο moto.gr του έβαζα διαγώνισμα:

"ΡΕ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DUCATI ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ??? "

Φυσικά ο φίλος μας πάντα πάτωνε στο συγκεκριμένο θέμα με αποτέλεσμα να το γυρνάει στον Βάζελο παρέα με την Electra,καναπέδες νιάου νιάου γαμώ τον Πειραιάου,ντου και ξύλο στον πουσταρά τον Θρύλο (ανεβαίνει τώρα που τα διαβάζει αυτά) και άλλα τέτοια ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΑ που λέτεεεε...

Το λοιπόν μια και δυό
μετά από εκατοντάδες ίσως και χιλιάδες επισκέψεις σε μηχανικούς για την βελτίωση της κατσαρόλας του,ο Αγάθωνας αφού ακουμπώντας με ...3 χλμ/ωρα προφυλακτήρα αυτοκινήτου είχε πάντα 2 στραβά καλάμια που κανένας Product Engineer δεν μπορούσε να ισιώσει σωστά,αφού είχε βάλει ΤΗΝ racing εξάτμιση για να κερδίσει τον πολυπληθές αριθμό των 0,45 αλόγων,αφού είχε αλλάξει λάστιχα τοποθετώντας τα κορυφαία μπας και δεν κουνάει στις παρατεταμένες η κατσαρόλα και δεν πηδάει σαν κατσίκι μόλις πατήσει μια...γόπα ο πίσω τροχός στην Εύβοια,αφού έβαψε το ρεζερβουάρ 23 φορές για να πετύχουμε το κίτρινο της ευκιλιότητας

τότε λοιπόν ένα βράδυ έριξε τα μούτρα του και με τηλεφώνησε

"Λέω να πάρω YAMAHA!"
-άφωνος εγώ...
"Το μηχανάκι μου είναι μπάζΟ,το παραδέχομαι!!!"
-μα....
"Τελείωσε θα το δώσω όσο όσο και θα πάρω κάτι σοβαρό πλέον..."

Η παραπάνω στιχομυθία είναι ηχογραφημένη στο κινητό μου τηλέφωνο από τότε για τους άπιστους και αυτούς που εύκολα παραμυθιάζονται από τις ιστορίες του Αγάθωνα!!!

Πέρασε καιρός πολύς
όντως πήρε το κουκουνάρι που έλεγε,σε φριτέζα φέρνει το όνομα,και όλως τυχαίως εκείνο το διάστημα 2.000 έλληνες αγόρασαν το ίδιο μηχανάκι μην τυχόν και χάσουν το κελεπούρι που ήθελε να ξεφορτωθει η YAMAHA.

"Tώρα ΡΕ θα σε ΣΚΙΣΩ" ήταν η 1η κουβέντα του Αγάθωνα όταν με είδε καμαρωτός καμαρωτός πάνω στο κουκουνάρι.
Καθώς βλέπετε υπήρξε μια σοβαρή αναβάθμιση,από κατσαρόλα ανέβηκε κατηγορίας η ομάδα και πήγε στο κουκουνάρι με το μοτέρ του παροχημένου Thundercat και τις ενθουσιώδης πωλήσεις του...
Κατάφερε λοιπόν που λέτε ΜΙΑ φορά ο Αγάθωνας να με περάσει ενώ ήμουν 2κάβαλος στην Μαλακάσα πηγαίνοντας για Εύβοια,με την τρομερή ταχύτητα των 203,34 χλμ/ω καθώς είχε ροππιάσει το κουκουνάρι στις 23.000rpm και ήταν έτοιμο να σκορπίσει αλλά ο εν λόγω κουμανταδόρος επειδή μόνο στα χρέη μου έριχνε λογικεύτηκε και έκοψε μην έχουμε και τίποτα άμαχους θύματα και μας γράψουν οι εφημερίδες του στυλ

"Βλαμμένοι μηχανόβιοι εμβολίζουν θηλυκή γαϊδούρα στην Εθνική οδό Αθ-Λαμ. και την εγκαταλείπουν κλπ κλπ"

Έκτοτε μας ένωσαν πολλές στιγμές κρύου,χιλιομέτρων,e-mail γεμάτα από "καλοσυνάτα λόγια",υποσχέσεις σεξουαλικού περιεχομένου,αναφορές στις μητέρες,γιαγιάδες ,την ποιότητα του σπέρματος των πατεράδων μας κλπ κλπ
Βρεθήκαμε να κολυμπάμε κάποιες καυτές Κυριακές στην Αγία Άννα,ξέχασα να πω ότι δεν τρώγαμε πάρα πολύ γενικότερα στις εκδρομές,εγώ πρέπει να έχασα σ'αυτά τα 2 χρόνια γύρω στα 3 κιλά γιατί όπως καταλάβατε ο Αγάθωνας έτρωγε τα πάντα και πολύ γρήγορα μάλιστα και εδώ πρέπει να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους,όλα κι όλα

στο πιρούνι ο Αγάθωνας ήταν 245Hp τροχό ΕΥΚΟΛΑ ΟΜΩΣ!!!

Με αυτά και μ'αυτά πέρασε κι η ώρα
και όπως καταλάβατε ακόμη ζούμε μαζί με τον Αγάθωνα,στον ίδιο χώρο όπου βάζοντας και βίσμα έγινε και μόδιστρος το αγόρι μου!
Μόδιστρος δηλ κόβει και ράβει αυτά που δεν του αρέσουν να διαβάζει...
Αλλά επειδή εμείς δεν μασάμε και DUCATI καβαλά(γα)με
θα γράφουμε ότι γουστέρνουμε,ΟΤΑΝ γουστέρνουμε και ΟΠΩΣ γουστέρνουμε για να γουστάρουμε!!!

Μιαν άλλη φορά που δεν θα έχω μηχανή και που η τηλεόραση θα έχει μπούρδες του στυλ Fame story κλπ θα σας μιλήσω για κάποιους άλλους διάσημους αστέρες τούτου δω του σπιτιού,οι οποίοι επιμέναν ότι τα GSXR έριχναν στα 998 στο Μπράλλο...

'Αντε σαλέμ μαλέκουμ και καλή μεγαλοβδομάδα


Υ.Γ Αγάθωνα να σου υπενθυμίσω ότι είναι Μεγάλη Εβδομάδα και δεν κάνουν SEX είναι αμαρτία νταξ...? Νήστεψε κι εσύ αγόρι μου,μπορείς!!!

DUKASII
05/04/2004, 08:25
POLLY KALO TO KEIMENO...ALLA.....


AYTH H FOTO....MOY THIMISE TH TAINIA....

FREE WILLY 2....ME TO PAIDI ...KAI TH FALAINA...AXXAXAXAXAXAAXXAXA
XA
XAXA
XA
XA
XA
XAXA XAXAXAXAXAXA:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: !!

KOSTA...EPESTREPSES...STO FYSIKO SOY PERIBALON;;OURTTT!


1374

dela
05/04/2004, 08:44
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ακου Αγαθωνας φοβερο....:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

σαν να λεμε "ειναι πολλα τα χρονια Αγαθωνα" ...και τετοια

Ψιτ φιλε του Αγαθωνα πες στον deminio να σου στειλει
ενα βιντεακι με ενα GSXR 750 ...οχι τιποτα αλλο
θα σε βοηθησει και να καταπολεμισης την πιτιριδα
μιας και ΕΥΚΟΛΑ θα σου χυθει στο πατωμα.....

Η photo ειναι για πολλα ντοκιμαντερ........

ΜΠΟΡΕΓΑ...........


:wave2:

DEMINIO
05/04/2004, 17:54
:lol: :lol: :lol: :lol:

στο πιρούνι ο Αγάθωνας ήταν 245Hp τροχό ΕΥΚΟΛΑ ΟΜΩΣ!!!


Τι μαλάκα μαλάκα μαλάκα μαλάκα είναι.....:lol: :lol: :lol: :rotflmao:



Καλά, με το βιντεάκι... θα του φύγουν κι οι ψείρες, εύκολα....:look:
θα του ισιώσουν οι μπούκλες λέμε... :eyepop: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :wave2:

SeNNinhA
05/04/2004, 19:08
DOWNGRADES δεν γίνονται αποδεκτά από το σύστημα ρε πράσινε ΚΕΦΤΕ

ireneepi
07/04/2004, 20:36
Ωραιος Γιαννη.............:lol: :lol: :lol:

nimbus
09/04/2004, 02:02
:lol: :lol: :lol:

Zanzibar
09/04/2004, 09:49
Τι γελάτε ρε...?
Με τα χάλια του φίλου μου..?
Θα περιλάβω και εσάς μου φαίνεται σιγά σιγά...

"Μην κοροϊδεύεις στο moto.gr αυτό που αύριο
μπορεί να συμβεί σε εσένα...!!!"

Τσόφλια

niko13g
09/04/2004, 10:12
Στην Υγεια σου Γιαννη με τα ωραια σου !
Μονό εμείς ρε δουλεύουμε σημερα ? ! Πηρες κανα moto καινουριο , τι γινεται ?

Zanzibar
09/04/2004, 10:21
Όχι αγαπητέ δεν δουλεύω σήμερα,είμαι στο σπίτι κι αρμενίζω γύφτικα...!
Δεν πήρα ακόμα τίποτα σε λίγο σε λίγο...;) :wave2:

niko13g
09/04/2004, 10:32
Οκ Johnny ,σε λιγακι θα φύγω και γω οπότε σου εύχομαι καλά να περάσεις ότι και αν κάνεις , και αν θες hondaki (Nαι τι ωωωωρα..) θα μιλήσω στο θειο για καλύτερη τιμή....:wave2: :wave2: :wave2:

superfour
10/04/2004, 18:37
Δεν έχω απαντήσει ακόμα στον ανάπηρο από πάνω για τον απλό θρησκευτικό λόγο! ΚΑΝΩ ΝΗΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΠΟΟΟΟΛΥΥΥΥΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ....επιφυλάσσομαι για την Τρίτη

(άσε δε που μαζεύω και υλικό για την απάντηση..... μην χέζεσαι μικρή μου τυρόπιτα... θα είμαι επιεικής)


ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Πάω να σουβλίσω τον οβελίαααααααααααααααααα :wave2: :wave2: :wave2:

Zanzibar
13/04/2004, 12:38
Κι ήταν ανάγκη να μας βγάλεις απ'το μπάνιο για να μας πεις τη βλακεία σου καλέ ΑγάΘΩΝΑ....???

Άσε που είναι Τρίτη και δεν έχεις γράψει τίποτα ακόμα γιατί όλοι γνωρίζουν πόσο με φοβάσαι,αλλά εγώ σαν μεγαλόψυχος που είμαι θα δείξω κατανόηση και δεν θα συνεχίσω άλλο την καταγραφή αληθινών γεγονότων...

Εν τω μεταξύ τώρα που το σκέφτομαι ο Αγάθωνας πρέπει να έχει βαρύνει πολύ απ'την Κυριακή του Πάσχα καθώς το "αρνάκι" που έφαγε-μόνος του φυσικά-πρέπει να ήταν 35κιλο τουλάχιστον και μάλλον στέρεψε και η Perrier από ανθρακούχο νερό,έτσι λοιπόν φαντάζομαι πρέπει να έχει βυθιστεί στα θεμέλια της οδού Μανάκη και ίσως να πρέπει να στείλουμε την ΕΜΑΚ από κει να τον ρημουλκήσει ή τα σκυλιά να τον μυρίσουν κρίμα είναι να χαθεί έτσι ένα ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ μέλος της οικογένειας του moto.gr!!!

Υ.Γ Αυτά τα πυροτεχνήματα ρε ΚοντΡε δεν είδα ακόμα!Τι γίνεται στο σβέρκο είμαστε ακόμα....???
Άσταδιάλα

hornet
13/04/2004, 12:42
"Μην κοροϊδεύεις στο moto.gr αυτό που αύριο
μπορεί να συμβεί σε εσένα...!!!"



Τι σοφη κουβεντα!!!!!!!!!!