PDA

View Full Version : κλησεις για παραβασεις ΚΟΚ



zolotas
15/02/2006, 21:50
......οι οποιες πανε δικαστικα.

σε τοπικο ραδιοφωνο της πολης ακουστηκαν πολλα ευτραπελα απο παθωντες...... που εκαναν παραβαση η οποια πηγαινε δικαστικως.

....και ως δια μαγειας δεν εφταναν ποτε οι κλησεις για δικαστηριο στους παραβατες(ΔΙΚΑΖΟΝΤΑΝ ΕΡΗΜΗΝ)......με αποτελεσμα να γινουν χοντρες προσαυξησεις και μετα ερχοταν το μαγικο χαρτακι.......

.....η οταν πηγαινες να παρεις καποιο εγγραφο π.χ διαβατηριο να σε συλλαμβανουν και αυτοφωρο.

.....και απο φωτο στις εθνικες,χαρτακι στο παρμπριζ για παρκαρισμα(που εξαφανιζοταν????)

αν παιζει λοιπον δικαστηριο ΠΡΟΣΟΧΗ.......ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ 3 ΚΑΙ 4 ΧΙΛΙΑΔΕς ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ 200 ε

zolotas
25/02/2006, 21:47
......σου στελνουν χαρτι δικαστηριου(μαιμου) οτι και καλα πριν 2 χρονια ενω πηγες να ξεπαρκαρεις χτυπησες το ταδε αυτοκινητο.
καπακι σε παιρνουν τηλεφωνο για να το τακτοποιησεις χωρις ασφαλιστικες.

ειναι και δικηγοροι στο κολπο και για ποσα απο 100 Ε μεχρι 500Ε

adam_tsouk
25/02/2006, 22:14
Λοιπόν, 'ακου σκηνικό:

Έσκασε λίγο μετά τις γιορτές χαρτί από την εταιρεία που έχουμε νοικιάσει το ένα αυτοκίνητο της εταιρείας για μια κλήση για παρκάρισμα στο Βόλο!
Εκεί είχα πάει με έναν συνάδελφο.
Από τη στιγμή που φτάσαμε το παρκάραμε και το κουνήσαμε την επόμενη μέρα.
Με το που τακτοποιηθήκαμε στο δωμάτιο, κατέβηκα και τακτοποίησηα το χρονο-παρκόμετρο. Την επομένη το πήραμ και φύγαμε για τη δουλειά μας.
Ήρθε λοιπόν μια κληση για παρκάρισμα (από το λιμενικό) από το πουθενα!

μαμάτο;;

:sick:

zolotas
25/02/2006, 22:22
θα ειδαν την πινακιδα και οτι ειναι νοικιασμενο και σας την εκατσαν......αυτος ο γνωστος ρατσισμος παιζει και χαλκιδικη(γι αυτο εχω και απωθημενα μαζι τους:mad: )

adam_tsouk
25/02/2006, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
θα ειδαν την πινακιδα και οτι ειναι νοικιασμενο και σας την εκατσαν......αυτος ο γνωστος ρατσισμος παιζει και χαλκιδικη(γι αυτο εχω και απωθημενα μαζι τους:mad: )

όχι δεν φαίνεται νοικιασμένο.
Το να είδαν Αθήνα, το δέχομαι....

zolotas
25/02/2006, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
όχι δεν φαίνεται νοικιασμένο.
Το να είδαν Αθήνα, το δέχομαι....


παλιοτερα αν κυκλοφορουσες εδω με αθηναικη πινακιδα την γλυτωνες με ελαφρες ζημιες και μερικες κλησεις.....ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ .........αλλα και οι κολλημενοι βλακες που ασχολουνται με τα οπαδικα

dbandit
26/02/2006, 08:16
Ο κλασσικος κομπλεξισμος της επαρχειας και καθε βλακα κολημενου.....
Γι'αυτο δεν παμε μπροστα...

ΚΡΗΤΙΚΟΣ
14/03/2006, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
Ο κλασσικος κομπλεξισμος της επαρχειας και καθε βλακα κολημενου.....
Γι'αυτο δεν παμε μπροστα...

Φιλε οταν λες ο κλασσικος κομπλεξισμος της επαρχειας τι ακριβως εννοεις???
Οσο κομπλεξικος ειμαι εγω με τους Αθηναιους αλλο τοσο ειναι και αυτοι μαζι μου,που με θεωρουνε βλαχο και χωριατη επειδη...δεν ειμαι Αθηναιος...
Αυτο στο λεω μετα απο 5 χρονια που ζω Αθηνα...
Τωρα οσον αφορα τις κλησεις στην επαρχια δεν ειναι θεμα κομπλεξισμου.Το πραγμα ειναι απλο:Στην επαρχεια οι μπατσοι ειναι λιγο πολυ γνωστοι με τους πολιτες οποτε δεν τους πολυγραφουν (εσυ θα εγραφες ενα φιλο σου???) και ετσι ξεσπανε σε αυτοκινητα με ξενες πινακιδες.Το ιδιο βεβαια συμβαινει αν καποιος απο Χανια πχ ερθει Αγιο Νικολαο (και το αντιστροφο) δηλαδη μεταξυ επαρχιωτων αν με πιανεις...
Αυτα για να μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα και να λες χαρακτηρισμους...

:beer:

javrar6
14/03/2006, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
Ο κλασσικος κομπλεξισμος της επαρχειας και καθε βλακα κολημενου.....
Γι'αυτο δεν παμε μπροστα...





Κάτσε καλά βρε φιλαράκι γιατί δεν μας τα λες καλά .τι πάει να πει αυτό που είπες ???
(Ο κλασσικός κομπλεξισμος της επαρχίας και κάθε βλάκα κολλημένου.....)
γιατί είναι βαρύς ο χαρακτηρισμός σου . Εσύ δηλαδή από πού κατάγεσαι????
Η μήπως είσαι βέρος Αθηναίος όπως τα 5 εκατομμύρια που βρίσκεσθε σε αύτη την πόλη κράτος. Και γιατί σε παρακαλώ να σας ζηλεύουμε ?????
Για τον τρόπο που ζείτε ??? που διασκεδάζετε ??? που τρέχετε όλη μέρα για να βγάλετε τα προς το ζην ???? ή για το ότι σε μερικές γειτονίες που μετά της επτά η ώρα δεν τολμάτε να βγείτε έξω????? Ή το ότι δεν ξέρετε το ποιος ζει δίπλα σας ????
Ή μήπως νομίζεις ότι όλοι οι βλάκες κολλημένοι ζουν στην επαρχεία και μόνο???
Έχεις δίκιο εσείς οι πρωτευουσιάνοι είστε οι ¨Άρια φυλή και όλοι εμείς τα υπόλοιπα 5 εκατομμύρια πληθυσμός είμαστε εδώ γιατί έτυχε να γεννηθούμε εδώ σε αυτή την χώρα ε???? τι λες δεν συμφωνείς και εσύ????
Α και κάτι άλλο φιλαράκι έτσι γράφονται αυτές οι λέξεις επαρχειας –επαρχίας
κολημενου.....- κολλημένου
τουλάχιστον εμείς εδώ μάθαμε και ορθογραφία γιατί ο δάσκαλος μας ήξερε τους γονείς μας ……
μπράβο βρε ΚΡΗΤΙΚΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΙΠΕΣ.
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

nassosxlvbros
14/03/2006, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από javrar6
Κάτσε καλά βρε φιλαράκι γιατί δεν μας τα λες καλά .τι πάει να πει αυτό που είπες ???
(Ο κλασσικός κομπλεξισμος της επαρχίας και κάθε βλάκα κολλημένου.....)
γιατί είναι βαρύς ο χαρακτηρισμός σου . Εσύ δηλαδή από πού κατάγεσαι????
Η μήπως είσαι βέρος Αθηναίος όπως τα 5 εκατομμύρια που βρίσκεσθε σε αύτη την πόλη κράτος. Και γιατί σε παρακαλώ να σας ζηλεύουμε ?????
Για τον τρόπο που ζείτε ??? που διασκεδάζετε ??? που τρέχετε όλη μέρα για να βγάλετε τα προς το ζην ???? ή για το ότι σε μερικές γειτονίες που μετά της επτά η ώρα δεν τολμάτε να βγείτε έξω????? Ή το ότι δεν ξέρετε το ποιος ζει δίπλα σας ????
Ή μήπως νομίζεις ότι όλοι οι βλάκες κολλημένοι ζουν στην επαρχεία και μόνο???
Έχεις δίκιο εσείς οι πρωτευουσιάνοι είστε οι ¨Άρια φυλή και όλοι εμείς τα υπόλοιπα 5 εκατομμύρια πληθυσμός είμαστε εδώ γιατί έτυχε να γεννηθούμε εδώ σε αυτή την χώρα ε???? τι λες δεν συμφωνείς και εσύ????
Α και κάτι άλλο φιλαράκι έτσι γράφονται αυτές οι λέξεις επαρχειας –επαρχίας
κολημενου.....- κολλημένου
τουλάχιστον εμείς εδώ μάθαμε και ορθογραφία γιατί ο δάσκαλος μας ήξερε τους γονείς μας ……
μπράβο βρε ΚΡΗΤΙΚΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΙΠΕΣ.
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

γιναμε ολοι αθηναιοι...γι'αυτο στις εκλογες τιγκαρουν τα...ΚΤΕΛ!!!:lol: :lol: :lol:

zolotas
14/03/2006, 22:21
παιδια ο dbandit δεν νομιζω να το εννοουσε οτι μονο οι αθηναιοι ειναι και καλα και οι υπολοιποι βλαχοι..........και γω κραζω τους χαλκιδικιωτες π.χ. και γω λεω χαβουζα την αθηνα και αλλα.......τι σημαινει?? για την πλακα τα λεμε φυσικα.........αν ειναι αλλιως ας βγει να μας πει.

και δεν ασχολουμε με τετοια χαζα τυπου βορρας - νοτος.....αυτα ειναι για τους γηπεδικους φανατικουλες.......


ωραια θα αρχισει κοντρα τωρα .........ΠΟΛΕΜΟΣ!!!!!!!!!!
:lol:

dbandit
14/03/2006, 23:02
Έχεις δίκιο εσείς οι πρωτευουσιάνοι είστε οι ¨Άρια φυλή και όλοι εμείς τα υπόλοιπα 5 εκατομμύρια πληθυσμός είμαστε εδώ γιατί έτυχε να γεννηθούμε εδώ σε αυτή την χώρα ε???? τι λες δεν συμφωνείς και εσύ????

Kαταρχην :wave2: και :beer:

Δεν το ειπα για να ανοιξω Πολεμο και δια-μαχες. Οκ? Μετα αυτα για την αρια φυλη αστα για για καποιους αλλους κ για αλλες εποχες. Θελω να πιστευω οτι τα εχουμε ξεπερασει αυτα τα ... προβληματα του παρελθοντος και το μυαλο εχει ανοιξει ...λιγο. Λοιπον και εγω απο επαρχια ειμαι. Μεγαλωσα Σαλλλλονικα (ετσι δεν μιλλλαμε πανω?:wave2: ) και τη γουσταρω την πολη μου! Τωρα ειμαι Αθηνα και τη γουσταρω επισης με τα συν κ τα πλην! Δυστυχος ειμουν επρεπε να κατεβω κατω για να δω ποσο γκα γκα ειμαστε (καποιοι ετσι?) επανω σε ορισμενα θεματα. Και καθε φορα που ανεβαινω για κανα πατσα στο τουρκικο(ξερετε ετσι?) :wave2: με λυπη επιβεβαιονομαι. Θα μιλησω για την πολη μου. Κρητη δεν αξιοθηκα ακομα και πολυ θελω να τη δω. Επανω καταρχην υπαρχει η ντεμεκ κοντρα αθηνα - σαλλ. η οποια κοντρα δεν υπαρχει στην αθηνα γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΙΑΖΕΙ! Καπις? Δεν τους ενδιαφερει γιατι ο κθενας κοιτα τη δουλεια του κ καλα κανει. Το οτι ειναι ριγμενη η Σαλονικα κτλ δεν φταιει ο Αθηναιος. Καλυτερα να παει ο Σαλονικιος που καιγεται για τα γηπεδα του κ για τα πρωταθληματα που δεν ερχονται , να πα να βρει κανα βολευτη να του κανει τπτ. Τι τους μαυριζουμε αλωστε?χεχε. Λοιπον ακου να δεις φιλαρακι. Δεν εχω κανενα προβλημα με κανενα ειδικα με επαρχια. Εχω με τους κολυμενους που τους λες δυο κ καταλαβαινουν μισο!
Συγνωμη αν σας κουρασα κ ελπιζω μπηκατε στο νοημα αυτων που ηθελα να πω.

:beer:
:wave2:

ΚΡΗΤΙΚΟΣ
14/03/2006, 23:15
Kατανοητο...
Εγω προσωπικα νιωθω πιο ανετα στη Θεσσαλονικη και μου αρεσει περισσοτερο απο οτι η Αθηνα (σορρυ στους Αθηναιους γουστα ειναι αυτα)
Απλα να προσεχεις τους χαρακτηρισμους γιατι οταν λες επαρχεια βαζεις και εμενα μεσα που ειμαι απο εκει...
Καλυτερα ειναι να μιλας με επιχειρηματα

:beer:

dbandit
14/03/2006, 23:19
Nema problema!

:smokin:

:beer:

ΚΡΗΤΙΚΟΣ
14/03/2006, 23:21
Ντομπρε κολεγκα!!!
Να ζντραβε!!!

:beer: :beer: :beer:

Gandalf dr685sm
15/03/2006, 09:02
Το οτι ειναι ριγμενη η Σαλονικα κτλ δεν φταιει ο Αθηναιος. Καλυτερα να παει ο Σαλονικιος που καιγεται για τα γηπεδα του κ για τα πρωταθληματα που δεν ερχονται , να πα να βρει κανα βολευτη να του κανει τπτ.


+10000...


και οχι μόνο για την πανέμορφη Θεσσαλονίκη... αλλά για όλες τις πόλεις που δεν έχουν Νοσοκομεία, Κέντρα Υπηρεσιών του Κράτους και γενικά , μιας εικόνα Ρωμαικής Αυτοκρατορίας που οι "επαρχίες" είναι απλά ακριτικές περιοχές για να υποστηρίζουν το κέντρο....

Πίστεψε με , αν υπήρχαν οι προυποθέσεις να ζήσω (Δουλειά κυρίως και κατόπιν υποδομές υγείας) θ αείχα φύγει προ πολλού απο την Αθήνα...
Εδώ στην Αττική μένω , αλλά είμαι στα όρια της , γιατί δεν αντέχω αυτό το μελισσολόι και την βαβούρα...
Οι περισσότεροι γνωρίζουν που έχω πάει εδώ...

Είναι κοντά στα 6 μύρια σε ενα νομό της Ελλάδος που με το ζόρι μπορεί να υποστηρίξει τους μισούς απο αυτούς και μετά έχουμε και λέμε για "Βέρους Αθηναίους..."...

όπως είπε και ο Νάσος...


Κάθε εκλογές, διακοπές, τρίημερα κτλ... τα ΚΤΕΛ και οι Εθνικές Οδοί έχουν την πανυγηρική τους...


Gandalf