PDA

View Full Version : διοδια



alex14
01/04/2004, 11:26
Διαβασα στο καινουργιο moto οτι η κυβερνηση σκοπευει να καταργησει τα διοδια για τις μοτοσυκλετες. Οχι βεβαια επειδη μας συμπαθουνε η θελουνε να βοηθεισουν τον μοτοσυκλετισμο, αλλα
επειδη προκαλουμε εκνευρισμο στους οδηγους αυτοκινητων με τις σφηνες και με την καθυστερηση (γαντια, ευρεση χρηματων κτλ)

ΕΠΟΜΕΝΩΣ , ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
- ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΓΑΝΤΙΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΣΚΙΣΟΥΜΕ
- ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΑΣ
- ΑΝΑΒΟΥΜΕ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ
- ΖΗΤΑΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΤΛ.
- ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΕΡΜΑΤΑ. ΠΑΝΤΑ 50ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ
ΚΤΛ
ΚΤΛ

Julius
01/04/2004, 11:35
Sostooooooooos

tifozif1
01/04/2004, 11:39
Είναι το Πρωταπριλιάτικο του περιοδικού.


Άντε καλό μήνα....

niko13g
01/04/2004, 11:40
Επίσης ΠΟΤΕ ο πρώτος δεν θα ξανά πληρώσει για τους επόμενους 10
Ο καθένας θα πληρώνει με τη σειρά του και θα ακολουθεί πιστά την διαδικασία του Alex14.
:beer: :beer:

almalibera
01/04/2004, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Διαβασα στο καινουργιο moto οτι η κυβερνηση σκοπευει να καταργησει τα διοδια για τις μοτοσυκλετες. Οχι βεβαια επειδη μας συμπαθουνε η θελουνε να βοηθεισουν τον μοτοσυκλετισμο, αλλα
επειδη προκαλουμε εκνευρισμο στους οδηγους αυτοκινητων με τις σφηνες και με την καθυστερηση (γαντια, ευρεση χρηματων κτλ)

ΕΠΟΜΕΝΩΣ , ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ
- ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΓΑΝΤΙΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΣΚΙΣΟΥΜΕ
- ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΑΣ
- ΑΝΑΒΟΥΜΕ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ
- ΖΗΤΑΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΤΛ.
- ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΕΡΜΑΤΑ. ΠΑΝΤΑ 50ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ
ΚΤΛ
ΚΤΛ


:rotflmao:

Σωστοοοοοοοοοςςς!!!!!!!













Αν και πιο παλια νομιζω οτι δεν πληρωναν οι μηχαενς διοδια...ε? :confused:

Μικρή Λουλού
01/04/2004, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
:rotflmao:

Σωστοοοοοοοοοςςς!!!!!!!













Αν και πιο παλια νομιζω οτι δεν πληρωναν οι μηχαενς διοδια...ε? :confused:

ΠΑΝΤΑ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ,ΑΠΛΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΝΟΗΜΑ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΝΑ ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΠΕΔΙΔΕΣ ΕΝΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟ..

ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ..

almalibera
01/04/2004, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΠΑΝΤΑ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ,ΑΠΛΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΝΟΗΜΑ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΝΑ ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΠΕΔΙΔΕΣ ΕΝΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟ..

ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ..



χχχχχχχμμμμμμμμμ..........ναι ε....??

Γιατι το θυμαμαι που καποιος-μεγαλος τωρα-μηχανοβιος μου είχε πει οτι καποτε περνουσες ετσι... :)

Παντως π.καλο....:p

tifozif1
01/04/2004, 12:23
Και τότε υπήρχαν αρκετα μηχανάκια και μάλιστα χερετιόμασταν με σινιαλο στα φώτα, κάτι που σήμερα δεν γίνεται δυστυχώς ....

almalibera
01/04/2004, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifozif1
Και τότε υπήρχαν αρκετα μηχανάκια και μάλιστα χερετιόμασταν με σινιαλο στα φώτα, κάτι που σήμερα δεν γίνεται δυστυχώς ....

Μην το λες...και σήμερα γίνεται -εκτος Αθηνων βεβαια- στα μεγαλα οδικα δίκτυα ή και σε μικροτερους δρόμους...

Απλα, ίσως να χει ελαττωθει λιγο...

:wave2:

periklisk
02/04/2004, 00:41
Παλιά δεν υπήρχαν οι γ@#$μπάρες και την κάναμε διακριτικά....

Η διαδικασία του alex να μπει στίκι παρακαλώ για να μην το ξεχνάμε!!!!!! χεχε!!!!!!!:lol:

milaber
02/04/2004, 02:16
Πολύ κακία διακρίνω ρε παίδες!

Γιατί έτσι;

(μάλλον μιλάω γιατί δεν αναγκάστηκα και ποτέ να ξεπαραδιαστώ στα διόδια!)

:lol: :lol: :lol:

bikersonly
02/04/2004, 08:46
Kαι τώρα άμα θες περνάς από τα διόδια τσαμπέ.Στο τελευταίο δεξί κιόσκι περνάει μοτό χαλαρά.Και μετά τον πούλο!

Παλιότερα όταν πρωτόβαλαν τις μπάρες και βγαίναμε βόλτες πολλές μοτό μόλις φτάναμε στα διόδια σταματάγαμε ένας ένας, κατεβαίναμε από την μοτό με την ησυχία μας, βγάζαμε γάντια και δίναμε ΠΑΝΤΑ ΧΟΝΤΡΑ!!!ΟΛΟΙ ΜΑΣ!Αλλά στην τελική νόημα δεν υπάρχει.Εγώ έπηζα και περίμενα στην ουρά μαζί με τους αμαξόβιους (που δεν με ενδιέφερε καθόλου) αυτός στο κιόσκι το 8ωρο του θα κάνει είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο.Κάποτε δεν πληρώναμε ποτέ περνάγαμε λες και δεν τρέχει τίποτα.

Οπότε όποιος έχει τα κότσια από δεξιά δεξιά και στίψιμο του γκαζιού για παν ενδεχόμενο.Εγώ τώρα τις περισσότερες αν όχι όλες τις φορές πληρώνω και τέλος.

NLS
02/04/2004, 09:10
δεν θα με πείραζε να είναι αλήθεια - εξάλλου εμείς πρώτοι πληρώνουμε με αίμα το γιατί ΔΕΝ αξίζει να πληρώνουμε διόδια

αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ο λόγος που σκέφτηκε το μοτό :)

ποτέ με κουτί δεν εκνευρίστικα αν μου έκανε σφήνα μηχανή (που δεν είναι και σφήνα με την κανονική έννοια) - πολύ πιο επικήνδυνο είναι ο τάδε παπαρίδης που κοιτάει που έχει μισό αυτοκίνητο λιγότερο και αλλάζει λωρίδα σαν να είναι μόνος του

εννοείται ότι αν δω κάποιον να εκνευρίζεται, θα γίνει χειρότερο για αυτόν :)
(είμαι κακός τι να κάνουμε)

tifozif1
02/04/2004, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ο λόγος που σκέφτηκε το μοτό :)
Δεν είμαι σίγουρος αλλά πρέπει να είναι το ΠρωτΑπριλιάτικό του ... :) :) :)

NLS
02/04/2004, 09:51
το είπαμε αυτό

γράφω ότι θα ήθελα να είναι αλήθεια

gmakris
02/04/2004, 22:24
Πριν τις μπαρες εκανα νοημα στον εισπρακτορα και απλα περνουσα ή πληρωνε ενας και περνουσαν 3....
Τωρα με τις μπαρες εκτος οτι πρεπει να πληρωσεις, εαν εισαι ατυχος ή απροσεκτος θα σου 'ρθει και η μπαρα στο κεφαλι για να σου θυμισει το "χαρατσι" και οτι το κρατος ξεχασε να υπολογισει οτι υπαρχουν και οι moto....

extreme13
02/04/2004, 22:34
Αν και πιο παλια νομιζω οτι δεν πληρωναν οι μηχαενς διοδια...ε?



τώρα πληρώνουν?

extreme13
02/04/2004, 22:37
Πριν τις μπαρες εκανα νοημα στον εισπρακτορα και απλα περνουσα ή πληρωνε ενας και περνουσαν 3....

Στα διοδια Τεμπων, (που εγώ περνω συχνά) δεν έχει μπάρες

gmakris
03/04/2004, 09:49
Να τις περιμενετε.... το μετρο ισχυει για ολη την Ελλαδα

afrotwin
08/04/2004, 10:22
ego opote pao sta diodia tous leo:

ena pediko

ti ergo exi simera?

argisame exi arxisi?....

ke afto pou anarotieme panta ine
mia ntalika pou metaferi aftokinita ke exi sini8os 6-8 aftokinita fortomena
gia posa aftokinita plironi diodia?:rolleyes:

Θάνος
08/04/2004, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
εαν εισαι ατυχος ή απροσεκτος θα σου 'ρθει και η μπαρα στο κεφαλι για να σου θυμισει το "χαρατσι" και οτι το κρατος ξεχασε να υπολογισει οτι υπαρχουν και οι moto....

... την έχω φάει και ξέρω...

ευτυχώς που έσκασε στο φέρινγκ και όχι στο arai που ήταν και καινούργιο...