PDA

View Full Version : Εύχομαι.....



powerphot
20/02/2006, 10:55
Σε όλους τους ….υπεύθυνους, και ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ, ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ, ΗΛΙΘΙΟΥΣ, ΑΣΧΕΤΟΥΣ, ΠΑΠΑΡΕΣ που έχουν ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ την ευθύνη για την συντήρηση (τουλάχιστον) της Εθνικής Οδού Αθηνών Λαμίας κι όχι μόνο.:mad: :evil: :mad:

Εύχομαι λοιπόν να την «πάθετε» από λακκούβα για να μάθετε!!!
Έτσι όπως έχουν «πάθει» άλλοι που δεν έφταιγαν σε τίποτα να πληρώνουν τον μισθό σας με ένα μέρος απ’ την ζωή τους η ακόμα κι ολόκληρη.:mad: :mad: :mad:

Και δε μιλάμε για τις απλές «γραφικές» λακκούβες των επαρχιακών δρόμων που έτσι και αλλιώς τις…περιμένεις ενώ πηγαίνεις, αλλά μιλάμε για λακκούβες «καρμανιόλες» μεγέθους 30Χ30 cm και βάθους 10-15 cm ΠΟΛΛΕΣ μαζί σε απόσταση η μια με την άλλη 2-3 μέτρα.:mad: :mad: :mad:


Έτσι, να την ΠΑΤΗΣΕΤΕ και να πέσετε μέσα, και αν σταθείτε τυχεροί και γλιτώσετε όπως εγώ και πολλοί άλλοι ΕΥΤΥΧΩΣ να το θυμάστε ότι εγώ σας καταράστηκα και πολλοί άλλοι ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!:mad: :mad:


ΠΑΠΑΡΕΣ, ΑΧΡΗΣΤΟΙ:evil: :evil: :evil:

koutroulis
20/02/2006, 11:00
file poli kala ta les

kai mi sou po oti liga les!!

blepeis ta toutou den pathainoun apo tis lakoubes, ante kamia zigostathmisi to poli


epathes tipota? epeses??

elpizo ola kala!!!

powerphot
20/02/2006, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από koutroulis
file poli kala ta les
kai mi sou po oti liga les!!
blepeis ta toutou den pathainoun apo tis lakoubes, ante kamia zigostathmisi to poli
epathes tipota? epeses??
elpizo ola kala!!!


Όχι,εντάξει, όλα καλά γιατί ΕΥΤΥΧΩΣ ήμουν με...."τουτου":evil:
Αν ήμουν με μηχανή ας μην φανταστώ τι θα παιζόταν.:sick: :sick:
Την γλύτωσα με 2 γερά στραβώματα στις ζάντες απ' ότι είδα σήμερα το πρωί.:evil:

koutroulis
20/02/2006, 11:39
pali kala


isos tha eprepe na sinexistei i prospatheia pou eixe ginei me ti basi dedomenon katagrafis roblimatwn


kalotha itan malista auti, an ginetai, na mpei san kommati sto forum, oste na uparxoun perissotera atoma na boithisoun kai oxi enas (o xronos einai pleon ligostos)

oloi exoume na katagrapsoume kamia dekaria kakotexnies!

akouo gnomes apo moderators!!

$py
20/02/2006, 12:09
Power euxome i euxi sou na pragmatopoiithei :mad:

gdevelek
20/02/2006, 12:43
τους τελευταίους μήνες έχουν δημοσιευτεί αποφάσεις δικαστηρίων που δικαιώνουν παθόντες από τέτοιες κακοτεχνίες

έχουν ψηφιστεί νομικές διατάξεις που επιτρέπουν προσφυγή στα δικαστήρια

αξίζει να το ψάξεις

gcrook
20/02/2006, 13:25
Αστα ρε Νικο οτι και αν πεις..
Αυτο το κομματι Εθνικης οδου ειναι μακραν η χειροτερη καρμανιολα στην Ελλαδα.
Τι Μαλιακος και τα απαυτα μας εδω μιλαμε για αιφνιδιο θανατο!
Καθε φορα που αναγκαζομαι να ταξιδεψω σε αυτον τον Κωλοδρομο κανω τον σταυρο μου 100 φορες μεχρι να φτασω στον Αγιο Κωσταντινο.
Και το πιο τραγικο κανενας δεν μιλαει για το αισχρο αυτο κομματι μεχρι τα πρωτα διοδια τουλαχιστον, που δεν ξερεις σε ποια λωριδα να πατησεις, για να μην σκοτωθεις.

For the record εσυ σε ποιο ακριβως σημειο της Εθνικης επαθες την ζημια μηπως θυμασαι;

powerphot
20/02/2006, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αστα ρε Νικο οτι και αν πεις..
Και το πιο τραγικο κανενας δεν μιλαει για το αισχρο αυτο κομματι μεχρι τα πρωτα διοδια τουλαχιστον, που δεν ξερεις σε ποια λωριδα να πατησεις, για να μην σκοτωθεις.

For the record εσυ σε ποιο ακριβως σημειο της Εθνικης επαθες την ζημια μηπως θυμασαι;

Ένα από τα πολλά "ΓΚΑΠΑ ΓΚΟΥΠΑ" και πιο επικίνδυνα ήταν μετά την διασταύρωση για Χαλκίδα στο ρεύμα προς Λαμία, επίσης, πάντα από Αθήνα προς Λαμία, στο κομμάτι ανάμεσα Θήβα Λιβαδειά, αλλά και το κατέβασμα δεν είναι καλύτερο ειδικά όταν είναι βράδυ με τα φώτα «νυσταγμένα και βαριά».

Καλά αυτό με τα διόδια είναι «πρόκληση» πια. Να φτάνεις κάθε φορά 1000 μέτρα πριν με το χέρι βαθιά στην τσέπη για να τους πληρώσεις, και από τις λακκούβες και τα «ανισόπεδα» των «ανισόρροπων» «υπεύθυνων» να μην μπορείς να σημαδέψεις σε ποιο απ όλα τα κουβούκλια θα καταλήξεις. ΑΧΡΗΣΤΟΙ!!!

Την ζημιά αυτή την έχω πάθει πολλές φορές και το είχα ξαναπεί με προειδοποίηση εδώ. Ευτυχώς οι ζάντες από το ζασταβάκι διορθώνονται εύκολα και δεν είναι ακριβές, στο κάτω κάτω με αυτό στερεώνομαι σε ΤΕΣΣΕΡΙΣ ρόδες.
Το πιο σημαντικό και πίκρα είναι να μην σου κάτσει και περάσεις από πάνω με την μηχανή. Στις «τρύπες» με μικρή διάμετρο την γλιτώνεις, ενώ΄στις άλλες, τις «χαβούζες» που να προλάβει η ρόδα να περάσει από πάνω?
Τελικά μάλλον πετώντας πρέπει να περνάς για να μην πάθεις τίποτα άσε που κοστίζει λιγότερο μια κλήση από μια ζημιά….αν δεν σκοτωθείς τουλάχιστον λες….πήρα κλήση αλλά…..το φχαριστήθηκα
:a31: :a31:

Maira
20/02/2006, 14:33
Μιλάμε για εθνική προς Λαμία; Ξέρετε πόσες φορές χάρηκα που δν είχα κάνει το εντουράκι μου μοταρ; Θα έχανα τιμόνια, τροχούς κ.λ.π. Το κατσίκι δεν έπαθε αλλά τα χέρια μου από το τράνταγμα δεν έχουν συνέλθει ακόμα!!!

Οι ώμοι μου από κάθε αναμέτρηση με λακούβα "τάφο" φεύγανε και λίγο πιο πίσω!!! Αυτή τη στιγμή έχω μόνιμη τενωντίτηδα!!!

Τί θα πάω να τους πω; Μου καταστέψατε τα χέρια; Και θα με πιστέψουν αμέσως; Θα μου ζητήσουν συγνώμη και θα με αποκαταστήσουν εργασιακά!!!

Μετά θα ξυπνήσω από το όνειρο!!!!

Τελευταία φορά πέρασα με αυτοκίνητο-χρέπι-στραβομένο.
Σε κάθε λακούβα,ανα 2 μέτρα δηλαδή, το αμάξι έφευγε πότε δεξιά πότε αριστερά!!! Καλά ήταν, σαν λούνα πάρκ!!!!!

Εκτός εθνικής όμως έφαγα έναν "τάφο" στεγνα, βράδυ, με αποτέλεσμα να στραβώσει η ζάντα τόσο πολύ (αλουμινίου και άντε φτιάξτην) που έβρισκε πάνω στο ψαλίδι. Τις μέρες με τα χιόνια που αναγκαστικά κυκλοφορώ με αμάξι, αυτό ήταν ακινητοποιιμένο!!!!

Κάτι πρέπει να γίνει, χωρίς γραφιοκρατίες κ.λπ. Ποιος θα κάνει κινήσεις αν για να βρει το δίκιο του θα πρέπει να λείπει από την εργασία του για κανά μήνα συνολικά;;;

:sick: :sick:

adam_tsouk
20/02/2006, 14:44
Power...

δεν υπάρχει κάτι να προσθέσω ρε φίλε....

:mad:


Να'σαι καλά σε όλες σου τις διαδρομές (όπως όλοι μας)

:wave2:

powerphot
20/02/2006, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Power...
δεν υπάρχει κάτι να προσθέσω ρε φίλε....
:mad:
Να'σαι καλά σε όλες σου τις διαδρομές (όπως όλοι μας)
:wave2:

Ναι, Άνταμ συμφωνώ.
Δεν έβαλα το ποστ νομίζοντας ότι θα βρεθεί κάποια λύση.
Απλά ήθελα να βρίσω "κατα παντός υπευθύνου" όπως λένε.
Τουλάχιστον ας κρατήσουμε την πληροφορία αυτή για να
έχουμε το νου μας όταν ταξιδεύουμε στους "γαμάτους"
Ελληνικούς δρόμους:mad:

Kostas NL
20/02/2006, 16:43
Καλά, πρέπει να είναι μεγάλο το χάλι...



:cry:

tifoefs
20/02/2006, 16:53
Για να καταλαβεις ποσο προσεχτικα πρεπει να οδηγαμε Ελλαδα !

Ειδικα τωρα που κοβουν παντου τα φραγκα του αγιου πουτσου θα κανουν συντηρηση στους δρομους !

εεεετσι !!!

Τη νομιζεις οτι επειδη πηρες μηχανη θα σε αφησουν να οδηγας ;;;

Ας επαιρνες τραχτερ παλιοαλητη !!


:mad:

Xlitos
20/02/2006, 17:40
προς Λαμία μετά τα πρωτά διόδια..περνάω τα McDonalds και ανηφορίζω...παω σιγά με 130-140..ο δρόμος είναι καλός μόνο στην αριστερή λωρίδα...όρεξη δεν έχω να τρεξω οπότε πιάνω δεξιά.Κόβω στα 100 για να ελέγξω για τελευταία φορά το τσαντάκι μέσαης και με το που πιάνω το τιμόνι ΤΑΝΚ ΣΛΑΠΙΝΚ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟ!Χέστηκα πάνω μου.Απο τότε πάντα 180+..ή μάλλον όσο χρειάζεται για να μην κάτσω στην μέση/δεξιά λωρίδα.Η μόνη χώρα που σε αναγκάζει να παρανομήσεις για να μην σκοτωθείς.
και φυσικά όλα τα νεύρα και το μίσος έρχονται όταν πλησιάζεις να πληρώσεις τα διόδια που υποτίθεται συντηρούν αυτόν τον δρόμο!!έλεος

:a023:

idi
20/02/2006, 17:44
το εχω παι και αλλες φορες... τα πιο μαμημενα 1.30+1.30 ευρω... καλυτερα να τα πεταγα στο δρομο παρα να τα δινω στο μπουρδελοδρομο....

Maira
21/02/2006, 13:29
Και το κακό είναι πως τα διόδια και η τιμή τους αυξάνουν με την ίδια ταχύτητα που αυξάνονται και οι λακούβες!!!!!

Αφού πιστεύω πως πληρώνουμε για κάνουν τρύπες!!!

:sick: :hypnotize :look:

SUPERMARIO
22/02/2006, 02:55
den kserw gia sas alla egw tis latreuw tis lakouves.mou thumizoun ton planiti mou ton ARH.:a53:


kala ta les

Maira
22/02/2006, 10:28
Αυτά είναι!!!Νέα ταμπέλα για τις εθνικές οδούς:

"Σαν στο σπίτι (πλανήτη) σας!"

:beer: :beer:
:alien:

javrar6
22/02/2006, 11:53
:( :wave2: ANTI NE LEME KAI EFHARISTO STO KRATOS POU FRONTIZEI NA EHOUME TIS LAKOUVES GIA NA MAS XSIPNANE STO DROMO FONAZOUME KIOLAS????:mad: EDO STIN GERMANIA KAI SE ALLA KRATI THN CE TO KANOYN AYTO ME SIDERIES POU OTAN PERASI ENA OXIMA APO PANO KANOUN THORIVO STOYS AUTOBANK GIA NA XSIPNANE OI ODIGOI . KAI EMEIS EDO POY TO EHOYME TZAMPA THEN TO THELOUME ????:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :winka:

Maira
22/02/2006, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από javrar6
:( :wave2: ANTI NE LEME KAI EFHARISTO STO KRATOS POU FRONTIZEI NA EHOUME TIS LAKOUVES GIA NA MAS XSIPNANE STO DROMO FONAZOUME KIOLAS????:mad: EDO STIN GERMANIA KAI SE ALLA KRATI THN CE TO KANOYN AYTO ME SIDERIES POU OTAN PERASI ENA OXIMA APO PANO KANOUN THORIVO STOYS AUTOBANK GIA NA XSIPNANE OI ODIGOI . KAI EMEIS EDO POY TO EHOYME TZAMPA THEN TO THELOUME ????:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :winka:


:a2: :a1: :a025: :beer:

javrar6
22/02/2006, 13:17
:rotflmao: GIA PALAKA TO EIPA RE PAIDIA MIN ME PIROVOLATE!!!!
:blush: :sick: :sad:

Maira
22/02/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από javrar6
:rotflmao: GIA PALAKA TO EIPA RE PAIDIA MIN ME PIROVOLATE!!!!
:blush: :sick: :sad:

Γιατί αμφιβάλεις πως αν πας να τους πεις κάτι για αυτό το χάλι μπορεί να στο φέρουν και για επιχείρημα????

:eyepop: :eyepop:

javrar6
22/02/2006, 14:03
KATHOLOU DEN AMFIVALO ME AYTOYS TOYS:a31: :a31: :a31: POY AXOYME MPLEXEI SAN HORA THA MAS VALOYN NA TOYS PLIRONOYME KAI APOPANO ...:beer: :beer: :eyepop: :wave2:

Maira
22/02/2006, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από javrar6
KATHOLOU DEN AMFIVALO ME AYTOYS TOYS:a31: :a31: :a31: POY AXOYME MPLEXEI SAN HORA THA MAS VALOYN NA TOYS PLIRONOYME KAI APOPANO ...:beer: :beer: :eyepop: :wave2:


Εκεί είναι το κόλπο!!! Ηδη τους πληρώνουμε απλά δε μας φαίνεται!!! Σκέψου όλους αυτούς που περνάνε καθημερηνά από τα διόδια και πες μου τι χρήμα πέφτει!!! Σκέψου πόσα πληρώνουμε για δήμο σε κάθε λογαρισμό!!!! Εμείς πληρώνουμε κι αυτοι το μόνο που κάνουν είναι να φροντίζουν "να μας κρατάνε ξύπνιους"!!!!

:a023: :a015: :a52:

Το θέμα είναι ότι λέμε κι ευχαρηστώ κάθε φορά που μας αφήνουν να περάσουμε τα διόδια!!!!

:hypnotize

javrar6
22/02/2006, 14:31
ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΤΗΝ ΦΟΡΑ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΗΠΟΣ ΑΥΤΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΙΠΟΤΑ ?????:nono: ΚΑΙ ΤΟ ΧΥΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΠΡΑΤΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΑΛΛΑ ΞΕΝΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ.:evil:
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ.

Maira
22/02/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από javrar6
ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΤΗΝ ΦΟΡΑ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΗΠΟΣ ΑΥΤΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΙΠΟΤΑ ?????:nono: ΚΑΙ ΤΟ ΧΥΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΠΡΑΤΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΑΛΛΑ ΞΕΝΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ.:evil:
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ.


Ένα θα σου πω!!!: Τη λέξη ΜΙΖΑ την ξέρουν καλά όλοι οι δικοί μας!!!!Ασε γιατί από παντού τα παίρνουν!!!!

Είναι μεσημέρι και μόλις έφαγα!!!

Δε θέλω να πάθω τίποτα!!!!

Αύριο πάλι αυτή η συζήτηση!!!:hypnotize

zolotas
22/02/2006, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από javrar6
:( : GIA NA MAS XSIPNANE STO DROMO FONAZOUME KIOLAS????:mad:


ξυπναμε φιλε μου αλλα σε αλλη ζωη και αν εισαι ινδιανος μπορει να σ αρεσει κιολας

zoropatra
22/02/2006, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Power euxome i euxi sou na pragmatopoiithei :mad:

Χ 1 :smokin: :smokin:

SUPERMARIO
22/02/2006, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Αυτά είναι!!!Νέα ταμπέλα για τις εθνικές οδούς:

"Σαν στο σπίτι (πλανήτη) σας!"

:beer: :beer:
:alien:


etsi...etsi!!! eimaste filoksenoi to anthrwpino eidos

Maira
23/02/2006, 12:37
Ελπίζω μόνο να μην αρέσει η χώρα μας είδικα (λογώ λακούβας) τόσο πολύ στους εξωγίηνους και μας κουβαληθούν εδώ!!!

Πείξαμε στους ξένους!!!

:beer: :lol: :rotflmao:

SUPERMARIO
23/02/2006, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Ελπίζω μόνο να μην αρέσει η χώρα μας είδικα (λογώ λακούβας) τόσο πολύ στους εξωγίηνους και μας κουβαληθούν εδώ!!!

Πείξαμε στους ξένους!!!

:beer: :lol: :rotflmao:


to kako egine.oi ekswghinoi einai edw.apodeiksh ena UFO pou prepei na vlepw kathe mera sth douleia:p :p

Maira
24/02/2006, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
to kako egine.oi ekswghinoi einai edw.apodeiksh ena UFO pou prepei na vlepw kathe mera sth douleia:p :p


Ααααα!!!Καλά είσαι!!!Από τέτοιους εξωγήινους.....χρόνια τώρα!
Και δεν έχουν και τρόπο αντιμετόπησης!!!!

:hypnotize :look: