PDA

View Full Version : ερωτηση για africa



geraneia
20/02/2006, 14:18
πρωτα θελω να πω συγχαρητιρια για το site.Κανετε πολυ καλη δουλεια.
:beer:
ειμαι κατοχος ενος αφρικα και εχω το εξης προβλημα.
σε ρελαντι ακουγετε ενα κτυπημα στο μοτερ που μολις πατησω συμπλεκτη σταματαει.υποθετω πως ειναι καμπανα.θελω την γνωμη σας και αν ειναι αυτο ποσο σοβαρο προβλημα ειναι.

Ευχαριστω ...:smilea:

Julius
20/02/2006, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από geraneia
πρωτα θελω να πω συγχαρητιρια για το site.Κανετε πολυ καλη δουλεια.
:beer:
ειμαι κατοχος ενος αφρικα και εχω το εξης προβλημα.
σε ρελαντι ακουγετε ενα κτυπημα στο μοτερ που μολις πατησω συμπλεκτη σταματαει.υποθετω πως ειναι καμπανα.θελω την γνωμη σας και αν ειναι αυτο ποσο σοβαρο προβλημα ειναι.

Ευχαριστω ...:smilea:


Κάποτε που ειχα ακριβός το ίδιο πρόβλημα και αναρωτιόμουν εάν θα χάλαγε για 36 φορά η africaνα μου ο AfroTwin μου είπε ένα tip που μου έλυσε το πρόβλημα μια για πάντα (μετά από κάνα δίμηνο την πούλησα)


Μήπως έχεις υψηλά ρυθμισμένο το ρελαντί σου??? Ε για αυτό βαράει, πρέπει να είναι 1000 στροφές όχι παραπάνω


:ninja:

hornet
20/02/2006, 14:59
η αφρικανες χτυπανε καμπανα μετα απο καμποσες χιλαδες χιλιομετρα θελει αλλαγη!!

Stergios69
20/02/2006, 17:12
Tο δικό μου το άφρικα κάνει αυτόν τον θόρυβο 3 χρόνια τώρα... δεν είναι τίποτα.

afrotwin
20/02/2006, 22:29
xamilose to relanti ke min kanis tipota i kampana xtipai ama ise pano apo 1000 strofes emena ine etsi miso eona tora...:lol:
pantos ama pao dipla se kana ducati den akougete tipota
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

min se anisixi

furious
22/02/2006, 21:21
Και σε 'μένα ακούγεται ακριβώς το ίδιο, αλλά όταν συμβουλεύτηκα το forum, μου είπαν ότι όλοι το αφήνουν έτσι και κανείς δε συνάντησε πρόβλημα ποτέ. Ελπίζω να ισχύει ακόμη, γιατί κάνω πολλά ταξίδια με το μοτόρι και δε θα 'θελα να μ' αφήσει σε κανένα βουνό. :eek:

tifoefs
23/02/2006, 16:20
Νο προμπλεμο !! Εχω 87000 χλμ ετσι κανει !

Προερχεται απο βαλβιδες που αν ειναι σωστα ρυθμισμενες κανει αυτο το χτυπηματακι.

Αν ειναι σφιχτες και δεν το κανει χεσε μεσα !



:beer:

solman
25/02/2006, 14:42
O mixanikos mou se epikeinonia pou eixe me to mixaniko tis xonta tou eipe oti exei na kanei me thn eksagogi,oti einai epitides pio anoixti kai giayto akougete o thorybos,ego bazo belray kai exei stamatisei arketa mono se poly pyroma akougete,kai paratirisa oti otan ta ladia einai ligo palia(pros thn alagi tous diladi)Akougete perisotero!!!!!:beer: :beer: