PDA

View Full Version : Χιλιες και μια βολτες του moto.gr (πολλες φωτο αρχειου!)



hornet
01/04/2004, 15:58
Αυτη η πρωτη συναντηση θα μου μεινει και εμενα χαραγμενη στο terra petra.Δεν θα ξεχασω τις φατσες τις νεες τοτε (το νονο,τον capo,τον ακιρα,τον bicilindrico,τον julius,τον μαρκελλο (adventure-r),τον superflor,τον ισιδωρακο (τον οποιο τον ειδα προσφατα και χαρηκα),τον φιλιππο (πιπινι οπως τον αποκαλεσαν μολις χτες :rotflmao: ),τον fazer600s.Δεν θυμαμαι αλλους αν ηταν κανενας ακομα ας με συγχωρεσει.Το τι γελιο επεσε απο τοτε (o μαρκελλος ηθελε να βαλει την ιστορικη πρωτη φωτογραφια γνωριμιας των τοτε λιγοστων μελων του moto.gr και τα καταφερε πανυγηρικα ...
-παιδια ετοιμοι
-ναι αντε τραβα μια ωρα πιαστηκαμε
-ελα τωρα
-αντε ακομα
-κλικ-κλονκ-φσιου.ταπ,και εσβυσαν ολα
-τι εγινε ρε μαρκελο
-μπα να μωρε ......εμεινε απο μπαταριες :eyepop:
το τι virtual ξυλο εχει πεσει δεν λεγεται τι λεγαμε σε ανθρωπους που δεν ξεραμε πραγματικα.Στην πρωτη βολτα του μοτο αν και εγω ετυχε να λειπω στα εξωτερικα σε εκπαιδευση για trip master (ψωναρααααααα!!!!!!!) μολις γυρισα ειδα νεο κοσμο λες και ειχε γινει διαφημιση και μου εξιστορησε ο jul τα γενομενα αφου μαζευτηκαν καμια δεκαρια ρεμπελαιοι και τελικα εφαγαν και βροχη αλλα το καλυτερο ο superfour καταφερε και βροντηξε σε προσπαθεια αποφυγης του αποτομου φρεναρισματος του φιλιππου ,γνωστος τρομοκρατης των υπολοιπων με τα αποτομα και αψυχολογητα φρεναρισματα του (απο τοτε πολυ την επαθαν αλλα μυαλο δεν εβαλε),εως και το βαλαντη που κοντεψε να κανει ντεκαπας στην φωτεινη με το μπροστινο τροχο του ζαχου.Η επομενη βολτα ηταν στην αγια αννα στο καμπινκ ξεκινησαμε παλι αρκετοι και φτασαμε νυχτα στησαμε σκηνες με φακους και χαβαλε και ο capo ηθελε να φροντισει τις αλυσιδες μας προσφεροντας ευγενικα σπρευ αλλα απο υπερβαλοντα ζηλο προσφερε και στο νονο οπου τον κοιταγε απορημενος (bmw R 850).To βραδυ της επομενης και με πολλα ατομα εγω εμενα με τον capo και τον θοδωρη.Ο capo εκοβε ολη τη νυχτα δεντρα.Ασε που ειπε και το ιστορικο......
αυτη ειναι πε.. (περιττο να σας πω οτι οι ηχοι σταματησαν και εγω απο τα γελια επεσα πανω στη σκηνη με κινδυνο να την γκρεμισω και να μεινουμε αστεγοι.:blush: )
οταν ακουσαμε περιεργους ηχους απο την διπλανη σκηνη καλου φιλου μοτοσυκλεττιστη.Στο εντωμεταξυ και ενδοιαμεσα απο τις συναντησεις και εκδρομες μας ο χαβαλες και τα γαμωσταυριδια επεφταν σωρο και οποιος τολμουσε να μπει για πρωτη φορα ακουγε τον εξαψαλμο μαζι με τα ευαγγελια και αν το αντεχε τοτε ηταν ακομα ενα αξιοτιμο μελος του moto.gr.Ηταν κατι σαν μυηση.


1295

hornet
01/04/2004, 15:59
Τα τσαντιρια του moto.gr ....


1296

hornet
01/04/2004, 16:02
να και μια φωτογραφια απο τους περιβοητους μοτοκαφεδες της εποχης με γνωστες φατσες κατω στην παραλια


1297

hornet
01/04/2004, 16:03
Και καπου εκει στα μεσα του φθινοπωρου αποφασιζουμε να κανουμε την μεγαλη εκδρομη εως τοτε πηγαιναμε κοντα.Η διαδρομη βγηκε και απαραιτητη προυποθεση να ειναι μονοημερο.Μαζευτηκε κοσμος και οχι μονο απο την αθηνα και ο προορισμος η λιμνη πλαστηρα.Θα μαζευομαστε πολυς κοσμος μεταξυ αυτων ο capo ,o mparieras,o swtos,superfour,dxeavy.Ξεκιναμε και αφου βρεθηκαμε και με τους λειβαδιωτες συνεχισαμε για τον προορισμο μας οπου ο capo kai dxeavy το ντουετο 300+ κιλα εξυναν παντου ωσπου εξυσε και το ποδι του μακη σε αντιθετως ερχομενο αυτοκινητο και χρειαστηκε να παμε στο νοσοκομειο για να του βαλουν αουταν για τη φαγουρα.:sad:
Τελικα με τα πολλα φτασαμε στη λιμνη που ποτε δεν ειδαμε γιατι αφου ηταν μαζι ο rainman superfour σιγα μην τη βλεπαμε αφου εβρεχε και δεν φαινοταν τιποτα.επιστροφη μεσω λαρισας στην Αθηνα ωρα 2:30 τη νυχτα


1298

hornet
01/04/2004, 16:05
Το σημειο οπου εμφανιστηκε η φαγουρα του μακη (dxeavy)


1299

hornet
01/04/2004, 16:06
Στο βαθος φαινεται ο μακης να καθεται στις ραχουλες και να φωναζει ρε αουταν δεν εχει κανεις για τη φαγουρα


1300

hornet
01/04/2004, 16:08
Παντως εμεις δεν πτοηθηκαμε και στο συγκεκριμενο σημειο (λιμνη πλαστηρα ) ειχαμε κανει ενα απο τα πιο μεγαλα τσιμπουσια.


1301

hornet
01/04/2004, 16:10
Για να καταλαβετε την γκαντεμια,πισω ειναι η λιμνη πλαστηρα μονο που δεν φαινεται τιποτα


1302

hornet
01/04/2004, 16:11
Επομενη ηταν ο ελικωνας και με τη βοηθεια του σωτηρη μας πηγε σε κατσαβραχο για φαγητο που εμενα παντως μου εμεινε αξεχαστο σαν φαγητο.Εκει στην επιστροφη ειχε ερωτοτρωπησει ο θοδωρης με τη μηχανη του αφου καταφερε με πολλη δυσκολια να επιδοθουν σε ερωτικες περιπτηξεις εντω μεσω του οδοστρωματος αφου καταφερε να πεσει η μηχανη και αυτος ηταν απο κατω της και την χαιδευε


1303

hornet
01/04/2004, 16:12
Το που ανεβηκε ο φωτογραφος για να την βγαλει μην τα ρωτατε...


1304

hornet
01/04/2004, 16:14
Στην επομενη αποφασισαμε να παμε Δημητσανα και μετα φραγμα Λαδωνα οπου μεχρι τη Δημητσανα ολα ηταν τελεια.Στην διαδρομη για τριπολη πανω απο 35 μηχανες περναγαν με μανια μεσα απο τα αυτοκινητα.Καφε στην Δημητσανα και μετα για το Λαδωνα αλλα καπου εκει ο στεφανος με πλακωσε στα γαμωσταυρα γιατι εεε ειχε και λιγο χωματακι.Τελος πλακωθηκαμε στο φαγητο στα καλαβρυτα.Στην φωτο του φαγητου ο capo κυνηγαει να μου φαει το χερι η ακονιζει το πηρουνι ...μυστηριο


1305

hornet
01/04/2004, 16:15
Στη δημητσανα.....


1306

hornet
01/04/2004, 16:17
Στο φραγμα του Λαδωνα ειναι εμφανης η ποιοτητα του οδοστρωματος......


1307

hornet
01/04/2004, 16:19
Μ@λακες μην το πειτε στο στεφανο αλλα παρακατω εχει κιαλλο χωματακι.


1309

hornet
01/04/2004, 16:20
τελικα φτασαμε και να η επιμαχη φωτο που προανεφερα


1310

hornet
01/04/2004, 16:22
Μετα ηρθαν οι εκλογες και δεν καθομασταν με τιποτα στην Αθηνα οποτε ο Γιωργος εγω και ο διονυσης πηγαμε για βολτα Ιτεα γαλαξειδι.Νομιζω πως ειναι απο τις καλυτερες φωτογραφιες που εχω


1311

hornet
01/04/2004, 16:22
να και μια πανοραμικη


1312

hornet
01/04/2004, 16:23
Ειπαμε δεν ειναι καλη η βολτα αν δεν γυρισεις νυχτα!!!


1313

hornet
01/04/2004, 16:24
Υπηρχαν και οι εκδρομες που δεν ημουν μαζι οπως αυτη του βαλαντη του κωστα και του γιαννη (zanzibar) στη λειβαδια εκει που τους πηρε ο αερας και του σηκωσε αλλα αυτα συμβαινουν στα ταξιδακια παρατηρηστε κορμοστασια του Κου Superfour παληκαρι απο τα 40 της λειβαδιας!!
Αλλα στην παρακατω φωτο εμφανιζονται οι τρεις καμπαλερος


1314

hornet
01/04/2004, 16:25
Ειδου το παληκαρι που λεγαμε


1315

hornet
01/04/2004, 16:25
Αλλα ταξιδια και οι φιλιες του forum ηθελε να δοκιμαστουν και στα δυσκολα.
Στην διαδρομη ιτεα γαλαξειδι η οποια ειναι τοσο ομορφη αλλα και τοσο επικινδυνη,μια ομορφη κυριακη σχεδον ενα χρονο πριν ειχαμε μαζευτει εγω ο βαλαντης ο capo ο στεφανος (dela) o νικος( deminio) ο σωτος και δυο φιλοι του βαλαντη καθως και ενας ακομα που δεν θελω να τον χαρακτηρισω.Εκεινη την μερα μας ειχε πιασει λυσσα κακια και πηγαιναμε ταπα οι στροφες στην διαδρομη απο δελφους μεχρι γαλαξειδι κυριολεκτικα τις καταπιναμε τις στροφες.Δεν θυμαμαι να εχω ξαναπαει τοσο στα στοπ το hornet.Εγω με το σωτο πηγαιναμε μαζι ο σωτος τοτε μαθαινε το cbr και εγω ημουν το πιο αναιμικο.Με τα πολλα σε μια στροφη ειδα το βαλαντη κατω.Δεν θα περιγραψω εδω συναισθηματα απλα ειναι πολυ ασχημο κατι τετοιο.Τελικα ολα καλα πλεον και βαλαντη ειπαμε 36 μπροστα 42 πισω!!!!!!

Ποτε ξανα ποτε!!!!

hornet
01/04/2004, 16:31
ργοτερα μια μεγαλη εκδρομη στο γαλαξειδι με πολυ κοσμο με ξαναεφερε στις βολτες του moto.gr.Ηταν μια εκδρομη οπου μετειχαν και μελη του moto.gr αλλα και του bikenet.


1316

hornet
01/04/2004, 16:32
και μια απο την ιδια εκδρομη αλλα απογευμα πλεον


1317

hornet
01/04/2004, 16:33
Τελος καλοκαιριου πλεον και ο κωστας με το fazer εχει ρημαξει στη τουμπα και μου λεει ρε δεν παμε για κανα αγιασμο το μοτοσακο γιατι δεν παει αλλο.Παμε του λεω και ηρθε και ο χρηστος αλλα και ο γιαννης με την τζινα.Το παγωτο στη λιμνη ακομα το θυμαμαι παντως.Τελικα επι της ευκαιριας καναμε ολοι αγιασμο.Στην επιστροφη ειμασταν ροδα με ροδα και τα χαμογελα ολων ηταν ζωγραφισμενα.Το τελευταιο τσιγαρο της διαδρομης το αποθανατισαμε ετσι για να θυμομαστε.Ηταν τελικα μια εκδρομη με ιερο σκοπο.


1318

hornet
01/04/2004, 16:34
Να και η βραδυνη της τριαδας στα διοδια


1319

hornet
01/04/2004, 16:36
Μια αλλη μεγαλη εκδρομη μονοημερη ηταν και το λεωνιδιο οπου ειχαμε μαζευτει καμποσοι και ηταν πρεμιερα για την φορμα του βαλαντη και τα ισοθερμικα του ζαν.Το κρυο και η νυχτα στην επιστροφη απο το λεωνιδιο ηταν ορατο και αισθητο αλλα το κλου ηταν ο ζαν που αποφασισε σε μια στροφη να αγοραει ενα οικοπεδακι με θεα το ναυπλιο.

hornet
01/04/2004, 16:37
μαυρη ειναι η νυχτα .....


1320

hornet
01/04/2004, 16:38
μαυρη και στα διοδια


1321

hornet
01/04/2004, 16:39
καποιοι πηγαν και στα εξωτερικα και καναν μετεκπειδευση (ο στεφανος στην πιστα της αγγλιας)


1322

hornet
01/04/2004, 16:40
Αλλοι για εντουραδες στα βουνα....


1323

hornet
01/04/2004, 16:41
και αλλοι για motard στα κιουρκα.


1324

hornet
01/04/2004, 16:43
Ολο αυτο το χρονικο διαστημα γνωρισα αρκετο κοσμο και οι περισσοτεροι ειναι πλεον φιλοι μου και μου εχουν συμπαραστασθει και σε δυσκολες στιγμες αλλα και εχουμε κανει και πολυ παρεα με παρα πολυ γελιο,ποιος μπορει να ξεχασει τον μπραλλο και τις πεστροφες του Στεφανου,η τον βαλαντη να βαφτιζει το michelin (το μωρο του σωτου).Μερες καλες γεματες αναμνησεις και βολτες που εγω πιστευω οτι θα συνεχιστουν γιατι μας ενωνει ενα μεσο που μαλλον ειναι παθος και οχι απλως ενα διτροχο!!!!

Σταθης


1325

superfour
01/04/2004, 16:53
no comments grandpa!

Αυτά είναι.... όμορφα, απλά πράγματα!

και φυσικά μια βόλτα δεν έχει αξία αν δεν είναι..... ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ;)



:beer: :beer: :beer:

NLS
01/04/2004, 17:04
nice

Loudovikos
01/04/2004, 17:10
Πολύ καλό!!!!!!
:beer: :beer:

CyBeRseXX
01/04/2004, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour


Αυτά είναι.... όμορφα, απλά πράγματα!

ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ;)



:beer: :beer: :beer:

Panemorfa einai Kosta.

Katapliktiko to postaki Stathi..

Ante kai eis anotera ! !

theolc-8
01/04/2004, 19:01
Exo arxisei na klaio!!!

Mou exete leipsei oloi toso poli... Ti oraia pou pernagame reeeeeeeee.

Se ena xrono ksana kavalao mixani kai...poios me pianei ksanaepistrefo reeeeeeeee

ireneepi
01/04/2004, 20:25
Ηταν ειναι και θα ειναι υπεροχες ολες αυτες οι στιγμες που περασαμε και θα περασουμε στο μελλον.........



Ειθε ολοι να ξαναμαζευτουμε πολυ συντομα και να περιπλανιθουμε στα απειρα χλμ....



Να ειμαστε ολοι μας παντα καλα και να συνεχισουμε ετσι....



Σταθη εισαι υπεροχος,ηταν ολα αδιαμφισβιτητα υπεροχα.....


Μου εχετε λειψει πολυ......

NLS
01/04/2004, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από theolc-8
Exo arxisei na klaio!!!

Mou exete leipsei oloi toso poli... Ti oraia pou pernagame reeeeeeeee.

Se ena xrono ksana kavalao mixani kai...poios me pianei ksanaepistrefo reeeeeeeee

σε ένα χρόνο ρε συ; :(

καλά πριν το καταλάβεις θα περάσει (αν αυτό είναι καλό)

ireneepi
01/04/2004, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
σε ένα χρόνο ρε συ; :(

καλά πριν το καταλάβεις θα περάσει (αν αυτό είναι καλό)



Δεν μασαει ο ΤΕΟ...ετσι κουκλε...??????

dxeavy
01/04/2004, 21:28
Stathi you rule :beer:

parji
01/04/2004, 21:55
Μπράβο και από μένα Στάθη.
Πολύ καλή αναφορά στο παρελθόν και τέλειες οι φωτό...!!!
Πάντα τέτοια ρε παιδιά για όλους μας...

Capo_Di_Capi
01/04/2004, 23:56
Πέρασαν σχεδόν δύο χρόνια κιόλας που έγραψα στο address bar
τις μαγικές λεξούλες........ www.moto.gr απόγευμα στη δουλειά,
βαριόμουν κιόλας είπα να δω τι θα μου βγάλει...........

Και τι δεν μου έβγαλε..................


600 μέρες βόλτας, διασκέδασης, φιλίας, κόντρας, ηρεμίας, χαλάρωσης, στεναχώριας, περισυλλογής, σκέψεων........

στιγμές που μου έμειναν?

Το πρώτο ραντεβού για γκαϊφέ, με Ζαν και Τεο θελωτοελσι8 και μετά βουρ για Skiper's

Το χρώμα στο πρώσωπο του Μπαριερεϊτορ όταν σταμάτησε το
Ζάχο αφού καθάρισε την ψαλίδα από τα μαλλιά της Φωτεινής.

Οι σταυλίσιες μπριζολίτσες στον Οξύλιθο......

Η παραγγελεία στην εκδρομή στη λίμνη Πλαστήρα. "....Πόσοι
είμαστε? 8 εεεεεε? τρία, εεεεε....... όχι τέσσερα κιλά τα
παϊδάκια......."

Το καλοκαιρινό Σ-Κ (ολόκληρο) στην Αγ. Αννα με μια Συνάντηση που μέχρι και από την Αγγλία ήρθαν κάποιοι........

Τα συναισθήματα που κανένας δεν θέλω να νιώσει όταν βλέπει
κάποιον "δικό" του να είναι πεσμένος. Αλλά τέλος καλό όλα
καλά..... 36 μπρος - 42 πίσω και stabilizer για να μπαίνεις τάπα.....

Η εκδρομή στις Πρέσπες με AdventureR, τον Maxim και τον Γιάννη.

Πρωτοχρονιά στον Οξύλιθο.......

Και πόσα ακόμα......

Τα φάνταρα, Dxeavy, Fipo, Maxim, Ισιδωρο, DIT......

Ο γάμος του Νονού.......

Τι να θυμηθώ, τι να ξεχάσω........

Με λίγα λόγια.........

Περάσαν όμορφα αυτά τα δύο χρόνια..........Να 'σται καλά όλοι

sakoulakis
02/04/2004, 01:16
E ISTE OLI OREI BRAVO KALE I FOTO
KALA NA PERNATE

bikersonly
02/04/2004, 08:20
RESPECT ! ! ! :smokin:

dela
02/04/2004, 09:41
Αυτά είναι....ωραία πράγματα ρε μόρτες !!!!!!!!!!!!!
Mπράβο σου ρε Στάθη έδωσες την πραγματική διάσταση
των πραγμάτων προσώπων καταστάσεων και τα ρέστα !!!!!!!!!

Πάντα τέτοια και να είμαστε καλά για ακόμα περισσότερες
ωραίες ξέγνοιαστες μοναδικές στιγμές!!!!!!!!!!!!

:wave2:

swtos
02/04/2004, 10:30
Trip Μάστορα, τι θες πρωί πρωί, να μας πάρουν τα ζουμιά ?????
Περάσαμε τόσα και άλλα τόσα όμορφα έρχονται....
Κι άλλα, πιό όμορφα .....



ΥΓ. Εχεις μιά πολύ ωραία φωτό από Λεωνίδιο να τη δείξουμε ????
Αλλά άσε καλύτερα έχεις γυρισμένη την πλάτη ... μπουχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχα

ΥΓ2. Και όσο σκέφτομαι πως όταν πρωτομπήκα στο φόρουμ ήμουν έτοιμος για τσακωμούς γιατί σας πέρασα γι' άλλους .....


Μου φτιαξες τη μέρα ρε Στάθη !

filippos_hornet
02/04/2004, 10:31
πω πω Σταθη :wave2:

λες και πεερασανε 100 χρονια απο την πρωτη συναντηση στη Πετρουπολη:rolleyes: , εγω ειχα και μαλλια :cry:

niko13g
02/04/2004, 10:34
Ωραίος ο Στάθης!!
Θύμισες εποχές από τότε που κανόνιζες εκδρομουλες….
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
(Σπόντα εεεεε )
:winka: :winka:

nimbus
02/04/2004, 10:40
ΩΡΑΙΑ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΠΕΡΙΛΟΥΖΟΥΝ ΟΙ ΘΥΜΗΣΕΣ:wave2:
ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΘΕΣΠΕΣΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ:sun:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ:wave2:
ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ:sun: :sun: :wacko:

VAL-MPARIERINO
02/04/2004, 11:28
Ρε μαλάκα μας συγκινησες πρωί πρωί:rolleyes:
Ωραία πράγματα, ωραίες καταστάσεις, ωραίες παρέες και στιγμές που θα μείνουν για πάντα στο μυαλό μας:rolleyes:

Θα έρθουν κι άλλα όμως και ακόμα καλύτερα:wave2:

Zanzibar
02/04/2004, 12:23
Καλό πολύ καλό...
Α ρε Στάθη μας πήγες πολύ πίσω ρε φίλε...
Αλλά ξέχασες μια βόλτα στην Επίδαυρο εγώ εσύ ο Dela και ο Valantis μες το καταχείμωνο και τσιγάρο στην πίστα των Μεγάρων στην επιστροφή και πόσες ακόμα που δεν βγάζαμε φωτογραφίες καθότι είμαστε γρήγοροι!!! Οχι σαν μερικούς μερικούς που ντροπιάζαν την παρέα... Souperfout που είσαι ρε φιλαράκι δε σε είδα ρε όλα καλά...?:wave2: :wave2: :wave2:

almalibera
02/04/2004, 12:24
ΑΥΤΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΤΕΣ
ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!



:sad:

gmakris
02/04/2004, 13:33
Ωραια