PDA

View Full Version : Info on Multistrada 620



Yianniss
21/02/2006, 15:34
Χαιρετω ολους τους ducatisti του forum!

Επειδη θελω κ εγω να γινω ενας ducatistι κ επειδη εχω βαλει στο ματι το Multistrada 620 θα ηθελα να μαζεψω οσο το δυνατον περισοτερες πληροφοριες (κ ειδικα απο τους κατοχους) πριν το αγορασω. Κ για να γινω πιο συγκεκριμενος:

1)Καταρχην υπαρχει καποιος εμπορος που σου δινει την δυνατοτητα test ride?
2)Τι δυνατοτητες ταξιδιου εχει με 2 ατομα κ μπαγκαζια;
3)Ποια ειναι τα ατου του ως μοτοσυκλετα κ ποια τα κατα κατα την γνωμη σας;
4)Ποσο κοστιζουν τα σερβις (μικρο-μεγαλο); Αν ρωτησω αντιπροσωπια μπορει να μου πει αλλα...
5)Τι καταναλωση εχει;
6)Ποιες ειναι οι εμπειριες σας απο τυχον μικρο(μεγαλο)προβληματα που παρουσιασε;

Αυτα προς το παρον.Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα θα ηθελα γνωμες ατομων που εχουν καθημερινη επαφη με την μοτοσυκλετα κ οχι αντιπροσωπιων ή περιοδικων.

Ευχαριστω.

Γιαννης

GST
21/02/2006, 20:27
καλως ηρθες!

εχω το 1000 αλλα μπορω να απαντησω σε καποια απο τα ερωτηματα

1)Καταρχην υπαρχει καποιος εμπορος που σου δινει την δυνατοτητα test ride?

ολοι οι αντιπρωσωποι εχουν λογικα ..αν θες παρε στο στο ducati store στη καλιροης για να σου πουν περισσοτερα...

2)Τι δυνατοτητες ταξιδιου εχει με 2 ατομα κ μπαγκαζια;

οτι δυνατοτητες εχει και ενα αλλο 600αρι ..βγαζει μπαγκαζιερες πλαινες και τοπκεις , οι αναρτησεις του αρκετα καλες ....προσωπικα υστερει λιγο σε δυναμη αλλα ταξιδευει ανετα πιστευω με 140χλμ με 2 ατομα ... καλη καλυψη απο αερα και για το συνοδηγο ο οποιος δν καθται και ιδιαιτερα ψηλα

3)Ποια ειναι τα ατου του ως μοτοσυκλετα κ ποια τα κατα κατα την γνωμη σας;

+ πλαισιο , αναρτηση,στησιμο γενικα και κινητηρας αξιοπιστος

- τιμη για τη κατηγορια και ισως να χρειαζοταν λιγο πιο δυνατο μοτερ αν και αυτο ειναι υποκειμενικο...

4)Ποσο κοστιζουν τα σερβις (μικρο-μεγαλο); Αν ρωτησω αντιπροσωπια μπορει να μου πει αλλα...

σιγουρα θα σου πει λιγοτερα γιατι συνηθως δεν αναφερουν κατι τακακια και διαφορα αλλα ψιλα ....1ο περιπου στα 10000χλμ και 2ο στα 20000χλμ με αλλαγη και ιμαντων εκεντροφορων (υπολογισε +80 με 100 εουρο) το σερβις ειναι καπου στα 300 εουρο στο 1000 αλλα για το 620 καλυτερα να σου πει ακριβως καποιος με 620 παντως δεν νομιζω να υπαρχουν και τεραστιες διαφορες


5)Τι καταναλωση εχει;

ε αυτο σιγουρα καποιος με 620
:lol:


6)Ποιες ειναι οι εμπειριες σας απο τυχον μικρο(μεγαλο)προβληματα που παρουσιασε;

μπες εδω www.multistrada.net και θα βρις ακομα περισσοτερες κριτικε απο ιδιοκτητες παγκοσμιως....παντως εγω προσωπικα κατι μικροπροβληματακια που αντιμετωπισα καλυφθηκαν απο την 2ετη εγγυηση....το μοτερ ειναι δοκιμασμενο απο το τερατακι απο κει και περα δεν εχει ακουστει κατι χοντρο προς το παρον...


οτι αλλο θες εδω ειμαστε... δεν ειμαστε αντιπροσωποι :lol: ...δεν ειμαστε απο περιοδικο:lol: ....δεν ανηκουμε στην green preace :lol:
και η επαφη με την μοτο ειναι ακρως μαζοχιστηκη:lol:

:wave2:

Yianniss
23/02/2006, 08:12
Τι εγινε ρε παιδια;
Δεν υπαρχει κανενας αλλος με Multi να μας πει την γνωμη του κ τις εμπειριες;:confused: :confused: :confused: :confused:

620
23/02/2006, 08:39
Yianni kaloshrthes katarxhn.
Egw exw to 620 kai eimai poly euxaristimenos.
Dysthxws den mporw na sou pw gia taksidi me 2 atoma giati den exw paei dikabalos taksidi.Pantos mono mou pou exw paei einai aneto stimeno kala ston dromo kai anenta taksideyeis apo 130-180xlm.
Ayto pou einai kalo me thn sygkekrimeni mixani einai oti exei ksexoristo xarakthra apo alles mhxanes tou eidous.Se kanei na theleis na pas kai aneta kai kyrile gia xalari bolta alla kai an se piasei to kagouristiko den tha se kremasi katholou.
Mhn perimeneis aneto san to v-strom h to transalp.To multi einai street apla ligo psilotero :) Exei sfiktes anartiseis 17troxo,xwma ksexaseto.
Ta service einai to prwto sta 1000 stoixizei 120e (toso kostise se emana) to deytero sta 10.000 250e-300e (imantes-valvides k.t.l.)
Katanalwsh to ntepozito 14lt me kyrile odigisi sou bgazei 210xlm peripou.
Problhmata mexri stigmhs den yparxoun. :)

Yiannis exeis p.m.

GST
23/02/2006, 10:17
620 οι ιμαντες αλλαζονται καθε 20000χλμ...

620
24/02/2006, 08:11
Nai gst ekana lathos.

skous
25/02/2006, 21:13
kai go simfwnw me tou parapanw san katoxos multi


apla sta - na anaferw ta KWLOplastika tou pou exoun arxisei na petsikaroun!!! me exei ekneyrisei trela to 8ema!


kata ta alla to mixanaki game* kai dernei ;)
:D

GST
26/02/2006, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
kai go simfwnw me tou parapanw san katoxos multi


apla sta - na anaferw ta KWLOplastika tou pou exoun arxisei na petsikaroun!!! me exei ekneyrisei trela to 8ema!


kata ta alla to mixanaki game* kai dernei ;)
:D

τι εννοεις πιτσικαρουν?

TasosDuc
26/02/2006, 22:43
Geia kai xara kai apo emena

Egw exw to 620 edw kai 7 mines kai eimai polli euxaristimenos.Oso anafora tis erwtiseis sou.....

1.Den eimai sigouros alla nomizw oti sto Hellinstore ston Peiraia mporeis na kaneis .Kane ena tilefvno omws prin pas...
2.Egw exw kai topcase ,plaines kai tagbag kai paei arketa aneta me 2 atoma.O aeras vevaia einai arketos eidika ston odigo.Gia ton sunepivati einai arketa kalitera.Opws eipe kai enas allos ,den einai kai touring. Pantos an to psakseis ligo,yparxoun kai psilotera ferying gai to multi pou kanoun kali douleia
3.ta eipe o GST episeis
+ arketa euelikto entos polis(einai sxetika steno)
- mikro rezervouar kata tin gnwmi mou.Pantws 160 - 180 km ta kaneis sigoura
4.egw plirwsa 130 sta 1000 km kai 70 sta 5000km
5.Me ena gemisma kanw peripou 200km
mikta(entos-ektos polis)
6.Os aftin tin stigmh ,kanena provlima.Eimai polli euxaristimenos .Eksalloun kai opoia tixon ellatomata exei san mixani(oxi mixanika) mou htan gnwsta prin tin agorasw(oxi kali kalipsi apo aera,kinitiras pou tha mporouse na itan kai pios dinatos k.a)alla gia auto ksexorizei kai auto mou aresei.

skous
26/02/2006, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
τι εννοεις πιτσικαρουν?

εννοώ κακή ποιότητα συναρμολόγηση με αποτέλεσμα εκεί που υποτίθεται οτι "κουμπώνουν" τα πλαστικά το ένα με το άλλο, το ένα απο τα δύο να ψιλο-παραμορφώνεται και να ξεφεύγει και να μην υπάρχει η απαραίτητη συνέχεια στην επιφάνεια.

Π.χ. εκει που το μπροστινό πλαστικό που τελειώνει πάνω από τον προβολέα και προς τα μέσα, (ακριβώς εκεί που υπάρχει το κόψιμο για την κινητή ζελατίνα, ακριβώς κέντρο), και που το πλαστικό αυτό έρχεται και απο κάτω του μπαίνει το εσωτερικό κάλυμα το οποίο αφαιρείτε για να αλλάξεις φώς. Εκει ακριβώς πρέπει το εξωτερικό πλαστικό να είναι πάνω απο το εσωτερικό για να υπάρχει μια σχετική συνέχεια. Ε σε εκείνο το σημείο, στο κέντρο ακριβώς, το εξωτερικό πλαστικό σε "κουμπώνει" με το εσωτερικό, με αποτέλεσμα το εσωτερικό να είναι πιο ψηλά και να δημιουργεί μια κακόγουστη σχισμή!

Yianniss
27/02/2006, 15:28
Ευχαριστω παιδες για τις πληροφοριες.

Εχω να κανω αλλη μια ερωτηση ομως. Γιατι λετε οτι ο κινητηρας ειναι αδυναμος, ή μαλλον θα μπορουσε να ηταν πιο δυνατος;
Απο οτι ξερω, στην κατηγορια (αν μπορει να μπει το Multi σε μια κατηγορια) εχει τον πιο δυνατο κινητηρα μαζι με το Vstrom (που ειναι ολοκληρη μαουνα)

:confused:

skous
27/02/2006, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Yianniss
Ευχαριστω παιδες για τις πληροφοριες.

Εχω να κανω αλλη μια ερωτηση ομως. Γιατι λετε οτι ο κινητηρας ειναι αδυναμος, ή μαλλον θα μπορουσε να ηταν πιο δυνατος;
Απο οτι ξερω, στην κατηγορια (αν μπορει να μπει το Multi σε μια κατηγορια) εχει τον πιο δυνατο κινητηρα μαζι με το Vstrom (που ειναι ολοκληρη μαουνα)

:confused:

nai alla ama analogisteis ta aloga pou bgazoun alla 600aria styl fazer ktl, katalavbaineis...

vassilis88
27/02/2006, 19:13
afou ta fazer klp einai I4 logiko einai anebazoun perissoteres strofes.tora to multi einai pio akribo alla mpainei k kalytera stis strofes apo ta vstrom..

GST
27/02/2006, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
εννοώ κακή ποιότητα συναρμολόγηση με αποτέλεσμα εκεί που υποτίθεται οτι "κουμπώνουν" τα πλαστικά το ένα με το άλλο, το ένα απο τα δύο να ψιλο-παραμορφώνεται και να ξεφεύγει και να μην υπάρχει η απαραίτητη συνέχεια στην επιφάνεια.

Π.χ. εκει που το μπροστινό πλαστικό που τελειώνει πάνω από τον προβολέα και προς τα μέσα, (ακριβώς εκεί που υπάρχει το κόψιμο για την κινητή ζελατίνα, ακριβώς κέντρο), και που το πλαστικό αυτό έρχεται και απο κάτω του μπαίνει το εσωτερικό κάλυμα το οποίο αφαιρείτε για να αλλάξεις φώς. Εκει ακριβώς πρέπει το εξωτερικό πλαστικό να είναι πάνω απο το εσωτερικό για να υπάρχει μια σχετική συνέχεια. Ε σε εκείνο το σημείο, στο κέντρο ακριβώς, το εξωτερικό πλαστικό σε "κουμπώνει" με το εσωτερικό, με αποτέλεσμα το εσωτερικό να είναι πιο ψηλά και να δημιουργεί μια κακόγουστη σχισμή!


εισαι σιγουρος οτι δεν ηταν πιτσικαρισμενα απο την αρχη?


δε σε κοροιδευω ... και μενα απο μαμα τα πλαινα εχουν ατελειες στο κουμπωμα ...αλλα δε με νοιαζει:lol:


βασικα συνηθως τα πλαστικα πιτσικαρουν οταν εκτεθουν για παρα πολυ καιρο στον ηλιο και ειναι καινουργιο ρε

skous
28/02/2006, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
εισαι σιγουρος οτι δεν ηταν πιτσικαρισμενα απο την αρχη?


δε σε κοροιδευω ... και μενα απο μαμα τα πλαινα εχουν ατελειες στο κουμπωμα ...αλλα δε με νοιαζει:lol:


βασικα συνηθως τα πλαστικα πιτσικαρουν οταν εκτεθουν για παρα πολυ καιρο στον ηλιο και ειναι καινουργιο ρε


Για το πλαϊνό είμαι σίγουρος οτι ήταν έτσι απο την αρχή! και το είχα αποδεκτεί.
ΤΟ μπροστινό όμως δεν ήταν ρε γαμώτο, και μου έχει πέσει λίγο βαρύ και στεναχωριέμαι όταν το βλέπω. Βασικά σκέφτομαι να του πετάξω καμια εποξική κόλλα, αλλά μετά δεν θα ξεκολλάει με τίποτα σε καμια πιθανή μελλοντική αποσυναρμογολόγηση.

GST
28/02/2006, 06:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Για το πλαϊνό είμαι σίγουρος οτι ήταν έτσι απο την αρχή! και το είχα αποδεκτεί.
ΤΟ μπροστινό όμως δεν ήταν ρε γαμώτο, και μου έχει πέσει λίγο βαρύ και στεναχωριέμαι όταν το βλέπω. Βασικά σκέφτομαι να του πετάξω καμια εποξική κόλλα, αλλά μετά δεν θα ξεκολλάει με τίποτα σε καμια πιθανή μελλοντική αποσυναρμογολόγηση.

εγγυηση...και γρηγορα ..και αμα σου πουνε σουξου μουξου...γκρινια!;)

Yianniss
28/02/2006, 08:15
Σχετικα με τον κινητηρα του Multi,

μπορει να παρει αυτο το ψυγειακι λαδιου ( ;;; ) που παιρνει κ ο αντιστοιχος κινητηρας του Monster; Εχει διαφορα στην θερμοκρασια που πιανει η μηχανη;

GST
28/02/2006, 08:46
στο γερμανικο σαιτ το δινει 449 ευρο για το multi 620 .... δε ξερω η εδω αν το δινει και ποσο ...κανε ενα τηλεφωνο να σου πουν ....παντως σιγουρα κανει δουλεια αλλα σε σχετικα πιεσμενες συνθηκες .. για να μη το βαλει απο μαμα μαλλον δε θα σου κολλησει:lol:


38803

TasosDuc
28/02/2006, 13:33
To kitaki pou anaferete einai standar kai gia to 620.Exw mathei oti kanei kali douleia ,kai den prokeite na sou dimiourgish kapoio provlima .Isa isa gia to kentro einai oti prepei (mporei na sou anevasei kai 120-140).Pantws emena re paidia ,panw apo 110 vathmous den to exw dei.Vevaia den to zorizo akoma alla einai fusiologiko?Mallon pigainw akoma poli suntiritika e?!!!!!
Pantos me exoun sumboulepsei ,na to afinw prin ksekinisw na zestathei(na ftasei diladi stous 40+ )kai meta na feugw.H' na pigainw mexri na zestathei mexri 3000strofes. Sumfwnite me auto?

skous
28/02/2006, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
To kitaki pou anaferete einai standar kai gia to 620.Exw mathei oti kanei kali douleia ,kai den prokeite na sou dimiourgish kapoio provlima .Isa isa gia to kentro einai oti prepei (mporei na sou anevasei kai 120-140).Pantws emena re paidia ,panw apo 110 vathmous den to exw dei.Vevaia den to zorizo akoma alla einai fusiologiko?Mallon pigainw akoma poli suntiritika e?!!!!!



kai ego sintiritika to pigainw alla exw dei se kentro 150 ba8mous! eixa kolisei se kinisi me kayswna kai eixe kai poreia!



Pantos me exoun sumboulepsei ,na to afinw prin ksekinisw na zestathei(na ftasei diladi stous 40+ )kai meta na feugw.H' na pigainw mexri na zestathei mexri 3000strofes. Sumfwnite me auto?


egw 8a sou proteina to deytero. Egw to afinw 2-3 leptakia, oso kanei diladi na balw kranos, gantia, na kseparkarw kai na bgw apo to gkaraz. meta pigainw gia kana 5lepto entelws xalara. Ean einai na ftasei mono tou tous 40 8elei arketi ora....

GST
28/02/2006, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
To kitaki pou anaferete einai standar kai gia to 620.Exw mathei oti kanei kali douleia ,kai den prokeite na sou dimiourgish kapoio provlima .Isa isa gia to kentro einai oti prepei (mporei na sou anevasei kai 120-140).Pantws emena re paidia ,panw apo 110 vathmous den to exw dei.Vevaia den to zorizo akoma alla einai fusiologiko?Mallon pigainw akoma poli suntiritika e?!!!!!
Pantos me exoun sumboulepsei ,na to afinw prin ksekinisw na zestathei(na ftasei diladi stous 40+ )kai meta na feugw.H' na pigainw mexri na zestathei mexri 3000strofes. Sumfwnite me auto?


μεγαλο λαθος φιλε:nono: ...1-2 λεπτα ειναι αρκετα και μεχρι να φτασει στο 40 συντηρητικα το γκαζι....

TasosDuc
28/02/2006, 19:32
Mou to eipe anthrwpos mesa apo to service ths Ducati " Molis tin valw mprosta,anevase tis strofes mexri tis 1700 (me ton aera) kai se 4-5 leptakia ,oso kanw kai egw na dytho kai na vgw apo to gkaraz, exei ftasei stous 40" .
Stin arxi na sas pw thn alitheia den to ekana giati variomoun na perimenw kai aplws pigaina xalara. Twra pou to exw sunithisei kai etsi kanw ,otan pia ksekinaw ,oute kompiazei,kai paei polli pio strwta . Isws na kanw kai lathos.Ti lete?
:smokin:

tsoukas77
28/02/2006, 19:59
Η δικη μου ειναι παντα σε κλειστο παρκινγκ.Το αναφερω για να σας πω οτι δεν ειναι ποτε παγωμενη.
Την αφηνω παντα ενα λεπτο στο ρελαντι. και ξεκινω.Αερα δεν εχω βαλει ποτε.
Μεχρι να φτασει τους 50 βαθμους,δεν ανεβαζω πανω απο 5000 στροφες.Μετα,της δινω και καταλαβαινει!!!

The Animal
01/03/2006, 06:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Η δικη μου ειναι παντα σε κλειστο παρκινγκ.Το αναφερω για να σας πω οτι δεν ειναι ποτε παγωμενη.
Την αφηνω παντα ενα λεπτο στο ρελαντι. και ξεκινω.Αερα δεν εχω βαλει ποτε.
Μεχρι να φτασει τους 50 βαθμους,δεν ανεβαζω πανω απο 5000 στροφες.Μετα,της δινω και καταλαβαινει!!!

Και εγώ μια απο τα ίδια. Την αφήνω να ζεσταθεί μέχρι να βγάλω disk lock, να βάλω κράνος, να κουμπωθώ και να βάλω γάντια. Αέρα ελάχιστες φορές. Μόνο όταν έχει μείνει ακίνητη για αρκετές ημέρες.
:wave2:

skous
02/03/2006, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
Mou to eipe anthrwpos mesa apo to service ths Ducati " Molis tin valw mprosta,anevase tis strofes mexri tis 1700 (me ton aera) kai se 4-5 leptakia ,oso kanw kai egw na dytho kai na vgw apo to gkaraz, exei ftasei stous 40" .
Stin arxi na sas pw thn alitheia den to ekana giati variomoun na perimenw kai aplws pigaina xalara. Twra pou to exw sunithisei kai etsi kanw ,otan pia ksekinaw ,oute kompiazei,kai paei polli pio strwta . Isws na kanw kai lathos.Ti lete?
:smokin:

emena pali to service mou eipe na tin afinw mono 1-2 lepta kai meta xalara mexri na fygei to LO

GST
03/03/2006, 10:43
οπως καταλαβατε ....ανοιγετε ενα μεγαλο θεμα :D

πιος εχει δικιο ...οεο:lol:

TasosDuc
05/03/2006, 00:03
Vasika ,panw katw ta idia leme oloi .Sigoura mexri na svisei to LO ,3000-4000 strofes to polli einai kala.Aplos gia mena ,kalitero einai na erxetai se kanonikh leitourgia oso einai stamatimenh ,giati oso kai xalara na pigaineis, e tis 4000 tha tis peraseis mexri na zestathei en kinisei...Giati na to piezeis to moteraki ? ean den yparxei logos viasunhs fusika!!!

GST
05/03/2006, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
.Giati na to piezeis to moteraki ? ean den yparxei logos viasunhs fusika!!!


γιατι υπαρχει και η θεωρια που λεει οτι το πνιγεις :lol:

skous
05/03/2006, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
Vasika ,panw katw ta idia leme oloi .Sigoura mexri na svisei to LO ,3000-4000 strofes to polli einai kala.Aplos gia mena ,kalitero einai na erxetai se kanonikh leitourgia oso einai stamatimenh ,giati oso kai xalara na pigaineis, e tis 4000 tha tis peraseis mexri na zestathei en kinisei...Giati na to piezeis to moteraki ? ean den yparxei logos viasunhs fusika!!!

μέχρι να ζεσταθεί το έχεις στο πλαϊνό στάντ; Γιατι υπάρχει και η θεωρία ότι εάν το έχεις στο πλαϊνό και το ζεσταίνεις επι ώρα, ίσως δεν είναι τόσο καλό για΄τι όλο το λάδι κτλ πάει προς τα αριστερά.

TasosDuc
08/03/2006, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
μέχρι να ζεσταθεί το έχεις στο πλαϊνό στάντ; Γιατι υπάρχει και η θεωρία ότι εάν το έχεις στο πλαϊνό και το ζεσταίνεις επι ώρα, ίσως δεν είναι τόσο καλό για΄τι όλο το λάδι κτλ πάει προς τα αριστερά.

Auto den to eixa skeftei.Alla den nomizw gia 3-4 lepta na dhmiourgite provlima.TO kalo einai oti tha thn vazw pia se kleisto xwro ,opote tha einai arketa pio zesti apo oti eksw.
Exei valei synagermo kanenas apo esas?Poso paei kai prepei na ginei kamoia metatropi sta hlektrika?

skous
08/03/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
Auto den to eixa skeftei.Alla den nomizw gia 3-4 lepta na dhmiourgite provlima.TO kalo einai oti tha thn vazw pia se kleisto xwro ,opote tha einai arketa pio zesti apo oti eksw.
Exei valei synagermo kanenas apo esas?Poso paei kai prepei na ginei kamoia metatropi sta hlektrika?


egw exw valei enan meta, kalos fainetai

pigaine stin mixalakopoulou, ekei pou einai o katsafaros kai kamia 20 aria metra prin exei tous sinagermous. emena nomizw ekane 250 euro. alla dne 8imamai sigoura. tora den xerw ti egine me ta ilektrika, alla den mou exei bgalei kanena provlima

The Animal
09/03/2006, 07:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
Auto den to eixa skeftei.Alla den nomizw gia 3-4 lepta na dhmiourgite provlima.TO kalo einai oti tha thn vazw pia se kleisto xwro ,opote tha einai arketa pio zesti apo oti eksw.
Exei valei synagermo kanenas apo esas?Poso paei kai prepei na ginei kamoia metatropi sta hlektrika?

Στο Monster εχω βάλει τον συναγερμο της μαμας Ducati επειδή ήταν ο μόνος που ήταν βγάλε φισ-βάλε φισ. Όσους είχα κοιτάξει ήθελαν κόψιμο μερικά καλώδια κ το απέφυγα. Πρέπει να είχα δώσει γύρω στα €200 αν θυμάμαι καλά. (το αναφέρω γιατι λογικά θα είναι η ίδια λογική για Multi)
:wave2:

TasosDuc
09/03/2006, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από The Animal
Στο Monster εχω βάλει τον συναγερμο της μαμας Ducati επειδή ήταν ο μόνος που ήταν βγάλε φισ-βάλε φισ. Όσους είχα κοιτάξει ήθελαν κόψιμο μερικά καλώδια κ το απέφυγα. Λογικά θα είναι η ίδια λογική για Multi)
:wave2:

Πρέπει να είναι ίδιος με αυτόν για Multi,αλλα θα ρωτήσω.Και εγώ θέλω να αποφύγω το κόψιμο καλωδίων.Απο ότι είδα σε φωτό,είναι σχετικα ευκολο στην τοποθέτηση(με φίς).

Λοιπον για όσους ενδιαφέρονται:
Οι τιμές που βλέπετε παρακάτω ειναι απο το Hellinstore (χωρίς φπα) και απο οτι κατάλαβα σχετικα συζητήσιμες
Παντα για Multi 620

1. πίσω φτερό Carbon 187 Euro
2. Xouftes 90 Euro
3. Touring Windscreen 95 Euro
4. Carbon καρίνα 223 Euro

Αν γνωρίζετε και για άλλα accessories ή κάπου που μπορούμε να τα βρούμε φθηνότερα, ρίχτε τα

:smokin: :smokin:

skous
09/03/2006, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
Πρέπει να είναι ίδιος με αυτόν για Multi,αλλα θα ρωτήσω.Και εγώ θέλω να αποφύγω το κόψιμο καλωδίων.Απο ότι είδα σε φωτό,είναι σχετικα ευκολο στην τοποθέτηση(με φίς).

Λοιπον για όσους ενδιαφέρονται:
Οι τιμές που βλέπετε παρακάτω ειναι απο το Hellinstore (χωρίς φπα) και απο οτι κατάλαβα σχετικα συζητήσιμες
Παντα για Multi 620

1. πίσω φτερό Carbon 187 Euro
2. Xouftes 90 Euro
3. Touring Windscreen 95 Euro
4. Carbon καρίνα 223 Euro

Αν γνωρίζετε και για άλλα accessories ή κάπου που μπορούμε να τα βρούμε φθηνότερα, ρίχτε τα

:smokin: :smokin:

Hellinstore και τιμές συζητήσιμες;;; Τέλος πάντων. Σε ποιό μαγαζί;;;

Επίσης τι είναι η καρίνα;;

Εμένα μου προτείνανε πίσω φτεράκι πλαστικό, αυτό που φοράει το Τέρας και το οποίο με μια μικρή μόντα μπαίνει. Κάνει γύρω στα 27 ευρώ, πιστεύω αξίζει. Θα το ψάξω λίγο περισσότερο και θα σας πώ.

gavos
14/03/2006, 20:29
thelw na rwtisw mipws gnwrizete pote tha vgei i multistrada 695 pou tha antikatastisei to 620... tha exei ipostei mia estw elefria ananewsi i seira multi tote pou tha lansaristei me to neo kinitira (egw nomizw thaq ginei tetoio kairo to 2007)? de kserw kata poso gnwrizete gia ton neo kinitira alla pisteyete oti aksizei tin anamoni anti tou 620?

tsoukas77
15/03/2006, 11:26
Kαρινα ειναι το κομματι που μπαινει κατω απο τον κινητηρα.Στο πιο χαμηλο σημειο.

Το πισω φτερακι ειναι απαραιτητο για προφυλαξη της αναρτησης αλλα και ολοκληρης της ουρας.Πρεπει να ειναι αρκετα ανθεκτικο.
Το ανθρακονημα κανει καλη δουλεια,περα απο το εκπληκτικο αισθητικο αποτελεσμα.

VRV
15/03/2006, 12:11
Simerizomai thn erwthsh gia to neo multi, dedomenou oti akousa gia to monstro to kainourgio pws tha vgei apo aprilio kai 500+ Euro ftinotero. Graftike oti tha einai kai pio ajiopisto kathws miwnetai h diadromh twn emvolwn ston kilindro (logo megaliterhw neas diametrou tous). Sto kathara emporiko komati omws ti ginetai? Einai krima na agorastei twra kai se ligo kairo na kanei stockarismeno 1000E katw.

Opiws xerei kati as mas diafotisei!:smilea: :smilea:
:winka:

GST
15/03/2006, 12:53
ε λογικα καποια στιγμη θα το βγαλει ...

τα μοντελα 620 06 πωλουνται απο το σεπτεμβριο 05
οποτε το σεπτεμβριο 06 θα δουμε αν το 07 θα φοραει το μοτερ η οχι ....το θεμα ειναι αν περιμενενεις για κατι τετοιο ....

Yianniss
15/03/2006, 13:40
Οπως εχω πει κ σε αλλο ποστ, ενδιαφερομαι να αγορασω το Multi 620 αλλα ακομη το ψαχνω. Για αυτο το λογω ειχα μια συζητηση με εναν αντιπροσωπο-εμπορο της Ducati στην εκθεση μοτοσυκλετας.

Ειχα κ εγω την απορια για το αν θα μπει ο 695 στο Multi κ μου ειπε οτι θα το βαλουν ανοιξη-καλοκαιρι 2007 (για να ειμαι ακριβης μου ειπε "περιπου τετοια εποχη το 2007")
Ενδιαμεσα θα βγαλουν την ιδια εκδοση, με τον ιδιο κινητηρα αλλα με τα ηλεκτρικα (καλωδια κλπ) που τωρα φαινονται, κρυμμενα. (Τα καλωδια που φαινονται ηταν μαλλον το μεγαλο παραπονο των καταναλωτων κ αποφασισε το εργοστασιο να τα αλλαξει)

Αυτα μου ειπε μεταξυ αλλον ο τυπος. Το θεμα ειναι αν μπορει καποιος να περιμενει μεχρι τοτε...δυσκολο...

...αν βγαλουν ομως το 695 μονοψαλιδο;
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

GST
15/03/2006, 14:02
γιατι ρε δε διαβαζετε καλα και με πιανουν τα νευρα μου :mad:

αν το βγαλει σε μοντελο 07 θα κυκλοφορησει τον σεπτεμβριο 06

αν το βγαλει μεσα στο 07 θα ειναι μοντελο 08 και θα κυκλοφορησει το σεπτεμβριο 07...

μονομπρατσο δεν υπαρχει περιπτωση να βγει...

skous
15/03/2006, 15:52
opote parte to kit gia 750 :) :) :)

gavos
15/03/2006, 19:10
opote pairnw kalokairi metaxeirismeno 620 kai ama me kaylwnei toso tha to parw kainourio tou xronou se 695...

skous
15/03/2006, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
opote pairnw kalokairi metaxeirismeno 620 kai ama me kaylwnei toso tha to parw kainourio tou xronou se 695...

poso ta exeis vrei??

gavos
16/03/2006, 21:39
girw sta 7.000.. ara to kalokairi girw sta 6.500..

stavrouliasp
17/03/2006, 06:50
Mhn to les...:nono: Ama to briskeis to xeimwna 7000e, to kalokairi pali toso 8a to briskeis akomh kai an exoun perasei 4-5 mhnes...;)

GST
17/03/2006, 08:02
φανταζομε καπως ετσι ονειρευεστε το 620 ε;;:lol:


41196

thrax
17/03/2006, 12:08
ωπα ρε μεγαλε! τι 'ν' τουτο???
αληθινο ή φωτομουφα?
:a07: :a07: :a07:

thrax
17/03/2006, 12:10
Ενταξει, το εντοπισα! κανενα εγκλημα δεν ειναι τελειο.
-ασπρο φοντο στην πισω ζαντα-
:smokin:

stavrouliasp
17/03/2006, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από thrax
Ενταξει, το εντοπισα! κανενα εγκλημα δεν ειναι τελειο.
-ασπρο φοντο στην πισω ζαντα-
:smokin:

...spirto.....To oti einai diaforetikh h mprosta apo thn pisw zanta den se peira3e..?:confused: .... :lol:

gavos
17/03/2006, 20:38
stayroulia se pianw ti ennoeis alla einai kai i afiksi tis bmw f 800 s alla kai tou neou multi 695 pou tha kanoun ti zitisi mikroteri..

ASTRAKITCAR
16/01/2007, 18:25
γεια χαρα παιδια,

δεν ανοιγω νεο Topic για να μην πιανω ασκοπα χωρο.

ηθελα να μου πειτε 2-3 πραγματα.λαδια,φιλτρο αερα,φιλτρο βενζινης εχω προσβαση να αλλαξω μονος μου στο 620?δεν το εχω δει απο κοντα το μηχανακι γι αυτο ρωταω?

περα απο ιμαντες εκκεντροφορων,εχει δυο?αλλαζετε και ρουλεμαν?το κοστος αυτων και η εργασια ειναι περιπου 300€

το μοτερ επειδη ειναι αεροψυκτο στην ελλαδα θα βγαλει 60000km+ ???

δηλ.καταπονειται το μοτερ με την ζεστη?

κοστος για τακακια μπρος πισω?

εχετε κανει καποια βελτιωση?ειδατε αποτελεσματα?

καποια μειονεκτηματα?μηχανικα,ηλεκτρικα?καποια τρομπα νερου?ανορθωτης κτλ?

στο KLE 500 motard που εχω,τα κοστη ειναι χαμηλα.τα περισσοτερα τα κανω μονος μου εκτος απο ρυθμιση βαλβιδων. δηλ.τακακια 30€ υγρα ψυγειου,λαδια 24€ φιλτρο βενζινης 5€,φιλτρο αερα,καρμπυρατερ,μπουζι 7€ το εχω ζιγκλερωσει κτλ.

εν κατακλειδι,καποια πραγματα μπορω να τα κανω μονος μου στο 620?

dessert
16/01/2007, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
γεια χαρα παιδια,

περα απο ιμαντες εκκεντροφορων,εχει δυο?αλλαζετε και ρουλεμαν?το κοστος αυτων και η εργασια ειναι περιπου 300€


Κατάρχήν Γεια χαρά σ'όλους... Η εταιρία για τους ιμάντες λέει 20000. Εχω περάσει τις 60000 και απλά τους τέντωσα τέλη Ιουνίου. Ρουλεμάν τεντωτήρα δεν αλλάζεις και το κόστος είναι 100 ευρος παρακάτω απ' όσο γράφεις.


Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
το μοτερ επειδη ειναι αεροψυκτο στην ελλαδα θα βγαλει 60000km+ ???δηλ.καταπονειται το μοτερ με την ζεστη?

[/B]

Κοίτα, το δικό μου έβγαλε. Επίσημα, μπορείς να το βρείς και στο net, μοτέρ ducati έχει μπεί πίστα με 2000000χλμ και δουλεψε μιά χαρά! Επιδή είδα κάτι ψιλά απο πάνω, η θερμοκρασία κάνει κακο. ΣΤΑ λάδια... Γι΄ αυτο ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ και δεν τα τσιγκουνευόμαστε... Ο κινητήρας όταν έχει ανάγκει απο αλλαγή μας το λέει. Ακουγεται διαφορετικά.


Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR

κοστος για τακακια μπρος πισω?


Αν οι τιμές είναι ίδιες γύρω στα 100. Με δύο δίσκους εμπρός...



Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
εχετε κανει καποια βελτιωση?ειδατε αποτελεσματα?
[/B]

Ναί έχω βάλει την πινελιά μου. Προσωπικά ήθελα μικρό βάρος και το πέτυχα. Είναι απιστευτο να μην μπορεί το 1000 japan να σε κάνει καλά στις στροφές...


Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
καποια μειονεκτηματα?μηχανικα,ηλεκτρικα?καποια τρομπα νερου?ανορθωτης κτλ?
[/B]

Μηχανικά: Μην ακούς τους κόπανους που νομίζουν οτι έχουν συνεργεία. Το 95% των ευρωπαίκών μοντέλων, υποφέρουν επιδή, εμείς οι ιδιοκτήτες τους, τα πηγαίνουμε στον "μάστορα" της γειτονιάς, που έχει σειρα απο τα παπιά και απο τα z.. (zετάδες μην μου παρεξηγήστε...) Η συντήρηση της duc είναι ιδιαίτερη αλλά, όχι δύσκολη.
Ηλεκτρικά: Ότι γράφει Marreli & Champion να το προσέχεις.
Γενικά: Έχουν πάρει ένα φόβο πολλοί με ανορθωτές και διάφορα. Δεν κάνουν λάθος, μόνο που πλέον δεν ισχύει. Έχουν γίνει "κουλά" απο την duc, τον καιρό που πήγαινε για κλείσιμο.... Απο τότε που μπήκαν τα σκατοπουστομαλακοΑμερικάνακια και τα σκάνε δεν παίζει...Μη φοβού!!!


Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
στο KLE 500 motard που εχω,
[/B]





ΟυΥΥΥυυΟΥΟΥΟΥΥΟΥΟΥΟΥΟΟΟΟΟΥΥΥΥ !!!! !!! !! 6 6 6 !! ! ! !

Μας συγκρίνει με KLE ρε μάστορα!!!!




:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ASTRAKITCAR
16/01/2007, 21:18
επειδη βλεπω εισαι ψαγμενος .

α)τι λαδια βαζεις,ιξωδες,καθε ποτε αλλαζεις?

β)βαλβιδες καθε ποτε ρυθμισμα?κοστος?

γ)τελικα χερι στα αναλωσιμα μπορω να βαλω και να τα αλλαζω εγω,οπως κανω τωρα?

δ)με λιγα λογια λες οτι δεν βγαζει κουλα προβληματα,περα απο κατι που μπορει να ειναι τυχαιο.

ε)με φοβιζει το μοτερ ρε φιλε,αεροψυκτο,αθηνα,κινηση...μονο αυτο φοβαμαι...δεν ξερω ρε παιδια αλλα δεν θελω να αφησω κατι που εχω το κεφαλι μου ησυχο και να μπλεκω με μαστορια της πλακας και περιπετειες...

λιγα με το KLE γιατι και 50.000km εχει και 10/40 λαδακι φοραει και σταγονα δεν καιει,και 47 αλογα στροφαλο εβγαλε πριν κανα 2 βδομαδες στο dyno...α και καλο σετακι πισω TECHNOFLEX...αναρτηση:) :rotflmao:

dessert
17/01/2007, 06:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
επειδη βλεπω εισαι ψαγμενος .

α)τι λαδια βαζεις,ιξωδες,καθε ποτε αλλαζεις?

β)βαλβιδες καθε ποτε ρυθμισμα?κοστος?

γ)τελικα χερι στα αναλωσιμα μπορω να βαλω και να τα αλλαζω εγω,οπως κανω τωρα?

δ)με λιγα λογια λες οτι δεν βγαζει κουλα προβληματα,περα απο κατι που μπορει να ειναι τυχαιο.

ε)με φοβιζει το μοτερ ρε φιλε,αεροψυκτο,αθηνα,κινηση...μονο αυτο φοβαμαι...δεν ξερω ρε παιδια αλλα δεν θελω να αφησω κατι που εχω το κεφαλι μου ησυχο και να μπλεκω με μαστορια της πλακας και περιπετειες...

λιγα με το KLE γιατι και 50.000km εχει και 10/40 λαδακι φοραει και σταγονα δεν καιει,και 47 αλογα στροφαλο εβγαλε πριν κανα 2 βδομαδες στο dyno...α και καλο σετακι πισω TECHNOFLEX...αναρτηση:) :rotflmao:

α) Shell 10/40 4t, αλλάζω σχεδόν κάθε 5000, νωρίτερα ναι αργότερα όχι και φιλτράκι κάθε 10000

β) Μία φόρα ρύθμισα αλλά δεν μου τις χρέωσα...:lol: Απο κόστος δεν ξέρω!

γ) Γιατί να μην μπορείς;;;

δ) Καμία μοτοσυκλέτα που συντηρήτε δεν βγάζει προβλήματα

ε) Αν της αλλάζεις λαδάκια μην φοβάσε. Τόσα χρόνια κινητήρες και δεν έχουν βγάλει χαζα μ'εσένα θα το κάνουν;;;

:wave2:

ASTRAKITCAR
17/01/2007, 08:43
εγινε φιλε ευχαριστω.

α)βαλβιδες καθε ποτε ρυθμισμα συμφωνα με το Manual?και ποσο εμπειρικα?

β)αυτα με τα καπελωτα και τα λοιπα ανταλακτικα που λεγαν τα παιδια πιο πανω τι ειναι παλι?

ξεχασα το KLE ειναι Motard,με χειροποιητη γεφυρα μπροστα,τρομπα απο 1100 street..κτλ.;)

ASTRAKITCAR
17/01/2007, 08:45
sorry απο ποια χρονια εβγαινε με 2 δισκους μπροστα?

dessert
17/01/2007, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
sorry απο ποια χρονια εβγαινε με 2 δισκους μπροστα?



Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
εγινε φιλε ευχαριστω.

α)βαλβιδες καθε ποτε ρυθμισμα συμφωνα με το Manual?και ποσο εμπειρικα?

β)αυτα με τα καπελωτα και τα λοιπα ανταλακτικα που λεγαν τα παιδια πιο πανω τι ειναι παλι?

ξεχασα το KLE ειναι Motard,με χειροποιητη γεφυρα μπροστα,τρομπα απο 1100 street..κτλ.;)

α) Σύμφωνα με το manual 1ο τσεκ στις 10000(για τους υπερκάνγκουρες), δεν το έκανα
Σύμφωνα με το νέο manual 120000. Tι λέμε τώρα;;;; Για μένα προληπτικά στις 40000 και
ρύθμιση στις 80000, λέω εγω τώρα...:look:

β) Οι γνωστές μ@λ@κίες που χρεώνουν τα συνεργεία για να βγάλουν φράγκα... Τες πα.. Καλά να είναι και τα συνεργεία. Αν ποτέ αγοράσω japan θα είναι επιδει βαρέθηκα και δεν τους μπορώ άλλο.


Κοίτα φίλε, μην το πέρνεις το multi, θα μπλέξεις και μετά θα λες οτι κολλήσανε τα κύλιντρα. Εμένα αυτή είναι η άποψη μου. Είμαστε αυτό που μας αξίζει και δυστυχός η Ελλάδα, δεν μπορεί να καλύψει μοτοτσυκλέτες που έχουν απαιτήσεις. Πάρε ένα V-Storm και για να το λέω όπως οι ιδιοκτήτες του , V-STROM. Άντε καλά θα είσαι.. Η κανένα z.... Ο Έλλην μέχρι εκεί φτάνει. Ήταν ο δημιουργός του κόσμου, αλλά τώρα έγινε ο batler του Ιάπωνα και ο υπηρέτης του Κινέζου.Άντε και μην ακούς που βγάζουν masterbike τα Aprilia, ούτε που η 999 βγήκε για να πάρει το WSB. 3 φορές το κατάφερε και μ@λ@κίες σου λένε οι Ducatisti. Να κοίτα να πάρεις 1 Zonchshen(αν το έγραψα καλά...) γιατί τα ευρωπαϊκά χαλάνε...


Α! και πού σε,κάλη επιλογή το KLE,κοίτα να μην το δώσεις, ειδικά τώρα που το έκανες motard. Μέχρι τώρα είχαμε μόνο το ΔΟΥΚΑ που μας έριχνε όλους φόλα με τα καλοταησμένα 120 (σε dyno ποτέ πάνω απο 100+...) άλογά του.

Εγώ το σκέφτηκα... θα την πουλήσω και θα πάρω LEAD



:smokin:

dessert
17/01/2007, 22:26
Όχι το SS, το απλό... Μην με παρεξηγήσουν κιόλα...


:smokin:



































































:look:

ASTRAKITCAR
18/01/2007, 09:21
κοιτα εγω δεν ειρωνευομαι το ducati.απλα ρωταω για να μαθω κατι που δεν γνωριζω.ασχολουμαι με βελτιωση σε μοτερ αυτοκινητων...

οποτε μοιραια ασχολουμαι με γελοια κοστη και για το KLE.Τρομπα φρενων 40€,τελικο χειροποιητο 160€,ζαντες 3,5Χ17 και 4,25Χ17 200€,λαστιχα 120/70/17 160-60-17 280€ ΑVON,τακακια μπρος πισω 40€,μπουζι 7€,οπως προειπα κτλ...

απλα θελω να παρω ducati επειδη τα αναλωσιμα θελω να τα αλλαζω εγω,οποτε μοιραια ιμαντες.βαλβιδες και αλλα που δεν ξερω πανε για συνεργειο.το θεμα ειναι σαν αεροψυκτο αν εχει αντοχη και αν βγαζει κουλες βλαβες οπως σου ειπα πριν πχ ανορθωτη κτλ.

α)εσυ μου λες οτι απο αυτα δεν πασχει,απλα ολα ειναι θεμα περιοδικης συντηρησης,σωστα?

την φιλοσοφια αστην στην ακρη σχετικα με γιαπωνεζακια και ευρωπαικα.δεν ειναι νομιζω της ωρας και δεν ρωτησα αυρο.
β)Να κοίτα να πάρεις 1 Zonchshen(αν το έγραψα καλά...) γιατί τα ευρωπαϊκά χαλάνε...
εδω σε χανω,δεν ξερω τ εννοεις?

γ)ξερεις πολλα ευρωπαικα μοτερ αυτοκινητων που απο 1.4 κυβικα και 95 αλογα στροφαλο να φτανουν 135 στροφαλο με κοστος 900€ και δυο πραγματακια ολα και ολα ???προγραμμα + μεγαλυτερη πολλαπλη εισαγωγης.ΓΙΑΤΙ εγω δεν ξερω κανενα ιαπωνικο με αυτο το κοστος και αυτες τις μεταροπες να βγαζουν αυτα τα αλογα.ΟΠΟΤΕ μην χαλαμε το topic με φιλοσοφιες για ιταλικα,γερμανικα και ιαπωνεζικα...

στο α) και στο Β) μπορω να εχω απαντηση?

dessert
18/01/2007, 10:52
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
[B]


α)εσυ μου λες οτι απο αυτα δεν πασχει,απλα ολα ειναι θεμα περιοδικης συντηρησης,σωστα?

Κοίτα απο αυτά που έχω δει... Δεν ασχολούμε και 15 χρόνια... Ούτε και ξέρω τα πάντα.

την φιλοσοφια αστην στην ακρη σχετικα με γιαπωνεζακια και ευρωπαικα.δεν ειναι νομιζω της ωρας και δεν ρωτησα αυρο.

Κοίτα δεν λέω μπορεί να το παράκανα, αλλά αυτά θα ακούς απο το πρωϊ ως το βράδυ. ΧΩΡΙΣ πλάκα...

β)Να κοίτα να πάρεις 1 Zonchshen(αν το έγραψα καλά...) γιατί τα ευρωπαϊκά χαλάνε...
εδω σε χανω,δεν ξερω τ εννοεις?
Κινεζικη εταιρία με χαμηλές τιμες... Χουμορ-Χουμορ :D

γ)ξερεις πολλα ευρωπαικα μοτερ αυτοκινητων που απο 1.4 κυβικα και 95 αλογα στροφαλο να φτανουν 135 στροφαλο με κοστος 900€ και δυο πραγματακια ολα και ολα ???προγραμμα + μεγαλυτερη πολλαπλη εισαγωγης.ΓΙΑΤΙ εγω δεν ξερω κανενα ιαπωνικο με αυτο το κοστος και αυτες τις μεταροπες να βγαζουν αυτα τα αλογα.ΟΠΟΤΕ μην χαλαμε το topic με φιλοσοφιες για ιταλικα,γερμανικα και ιαπωνεζικα...

Καμία σχεση με τα αυτοκίνητα. Στα περιφεριακά έχεις το ίδιο και σε διάφορες περιπτώσεις μεγαλύτερο κόστος. Εξαρτάτε τι θα ζητήσεις.Αλλά στο multi τι μετατροπές θα κάνεις :confused:

skous
19/01/2007, 01:28
Ηλεκτρικά: Ότι γράφει Marreli & Champion να το προσέχεις.
Γενικά: Έχουν πάρει ένα φόβο πολλοί με ανορθωτές και διάφορα. Δεν κάνουν λάθος, μόνο που πλέον δεν ισχύει. Έχουν γίνει "κουλά" απο την duc, τον καιρό που πήγαινε για κλείσιμο.... Απο τότε που μπήκαν τα σκατοπουστομαλακοΑμερικάνακια και τα σκάνε δεν παίζει...Μη φοβού!!!


nai...

alla emena prin 1 week kolise i miza kai varage anekselegta. akoma kai ean ekleina tin mixani!!! kai telika tin piga synergeio aron aron (aporw pws dne kaike!!), kai stamatise MONO otan bgikan oi poloi tis battarias! (fantasteite oti ekleina tin moto, ebgaza to kleidi, kai ayti prospa8ouse sinexws na parei bros moni tis!!!)


btw trakara kai ena toixo epeidi tin ekleisa me to kill switch apo sini8eia kai eixa mesa taxitita kai pire brosta moni tis!!!!!

OLE

ASTRAKITCAR
19/01/2007, 06:49
το παραδειγμα με το αυτοκινητο πριν το ανεφερα για να δειξω οτι καθε μηχανη ή αυτοκινητο σου προσφερει τα δικα του χαρισματα.δηλ.ενα ιαπωνικο σου δινει αυτο,ενα ευρωπαικο το αλλο.
γενικως δεν βαζω ταμπελες απλα ρωταω για μια μελλοντικη αγορα που σκοπευω να κανω.

τωρα σχετικα με μετατροπες περα απο δυο τελικα,ενα φιλτρο αερα,δεν σκοπευω να κανω κατι αλλο...

καταληγουμε οτι ειναι ειναι ενα φυσιολογικο μηχανακι με καποιες τυχαιες βλαβες...που μπορει να συμβαινουν σε ολα τα μηχανακια του κοσμου...
αφου το μοτερ δεν εχει προβλημα σαν αεροψυκτο στις συνθηκες της Αθηνας και κινησης,μαλλον εχω καθησυχαστει...

απο εκει και περα θα κανω μια ερευνα για κοστοι αναλωσιμων και ανταλακτικων..
καποια φτηνη πηγη για να ρωτησω για ανταλακτικα εχετε να προτεινετε?
καποιο συνεργειο εξουσιοδοτημενο και μη....?
ευχαριστω.