PDA

View Full Version : Me Peripou 8000e Vstrom650 H Z750s



spive82
22/02/2006, 02:07
:cry: :cry: ΘΑ ΔΩΣΩ ΣΕ ΜΑΝΤΡΑ ΤΟ ΧΤ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΟΧΗΜΑ...... ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ. ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ :confused: :confused: :bawl: :bawl: . ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ Ζ . ΑΛΛΑ ΛΟΓΟ ΥΨΟΥΣ (
(1,95) ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ. ΜΗΠΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ :sad: .. ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ:uplate: ΣΚΑΤΑ. ?????????ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΔΕΚΤΗ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

nikonian
22/02/2006, 08:07
Αν το ψάξεις , μερικά μαγαζιά , έχουν προσφορά το Hornet 900 με 8500!!!!!!!!!!!!!
Απόλυτο όνειρο

MIKE_16V
22/02/2006, 08:44
Καντα μια βολτα και τα δυο....εμεις οτι και να σου πουμε:D

Αλλα αν επιμενεις.... παρε Ζ:smokin:

Zbandit750
22/02/2006, 12:37
Για το Ζ δεν ξερω αν θα εχει μεγαλη διαφορα στο 1.95 σου , αλλα τα δικα μου 1.83 μια βολευονται και πιστευω οτι και εσυ δεν θα εχει προβλημα η θεση ειναι αρκετα ψηλη.
Το V-strom το οδηγησε ο πατερας μου (πρωην πιλοτος Fantom) και μου ειπε οτι εχει φοβερη γεωμετρια , αλλα δεν του αρεσε ο κινητηρας του, γιατι του φανηκε οτι εχει τρυπες και πολυ κακη χαρτογραφιση , για V-2 περιμενε πολλα περοσσοτερα και ο κινητηρας του Ζ του φανηκε πολυ καλυτερος και του αρεσε το ποσο γραμμικος ειναι.
Παντως γουστα ειναι αυτα γιατι ο κινητηρας εχει καλη φημη και ο πατερας μου ειναι και πιλοτος και εχει αλλα γουστα.
Παντως οι δυο μηχανες δεν για μενα ειναι τελειως διαφορετικες , δοκιμασε τα και τα δυο

LIBYKOS
22/02/2006, 13:01
Πριν καταλήξω στο v-strom οδήγησα αρκετές μοτο, ανάμεσα σ'αυτές και το z-750 s.
Μπορώ να πω ότι η γραμμικότητα του κινητήρα του z με εξέπληξε. Μπορείς να το οδηγήσεις όπως θέλεις. Αρκετά φιλικό μέσα στην πόλη και στο δρόμο μαζεύει χλμ χωρίς να το πάρεις χαμπάρι.
Δεν το πήρα λόγω κόστους ( 1000€ περισσότερα από το strom ), συν του ότι ήθελα κάτι σε πιο τουριστικό στυλ ( να μπορεί να φορτώνεται, να έχω μόνιμα μπαγκαζιέρα πίσω κλπ ).
Τώρα το ότι δεν είναι γραμμικό το strom και ότι έχει τρύπες, πρώτη φορά το ακούω.
Γενικά : πολύ καλές λύσεις και οι δυο. Βάλε τις πωλήσεις, συν του ότι σχεδόν όλοι οι κάτοχοί τους είναι ευχαριστημένοι, είναι δείγμα του πόσο καλά προιόντα είναι και οι 2 μοτο.

Καλή σου επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις:beer:

koutroulis
22/02/2006, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS
Πριν καταλήξω στο v-strom οδήγησα αρκετές μοτο, ανάμεσα σ'αυτές και το z-750 s.
Μπορώ να πω ότι η γραμμικότητα του κινητήρα του z με εξέπληξε. Μπορείς να το οδηγήσεις όπως θέλεις. Αρκετά φιλικό μέσα στην πόλη και στο δρόμο μαζεύει χλμ χωρίς να το πάρεις χαμπάρι.
Δεν το πήρα λόγω κόστους ( 1000€ περισσότερα από το strom ), συν του ότι ήθελα κάτι σε πιο τουριστικό στυλ ( να μπορεί να φορτώνεται, να έχω μόνιμα μπαγκαζιέρα πίσω κλπ ).
Τώρα το ότι δεν είναι γραμμικό το strom και ότι έχει τρύπες, πρώτη φορά το ακούω.
Γενικά : πολύ καλές λύσεις και οι δυο. Βάλε τις πωλήσεις, συν του ότι σχεδόν όλοι οι κάτοχοί τους είναι ευχαριστημένοι, είναι δείγμα του πόσο καλά προιόντα είναι και οι 2 μοτο.

Καλή σου επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις:beer:


δε νομίζω ότι η διαφορά στην τιμή είναι τόσο μεγάλη

το 650 κάνει 8000 παρα κάτι και το Ζ750 κάνει 8150 αν θυμάμαι καλά, πάντως 1000Ε μου φαίνεται πολύ!

:wave2:

spive82
22/02/2006, 20:41
PAIDIA NA STE KALA TO THEMA TO PSAXNW . TO V STROM TO EXEI O ADERFOS MOY EDW KAI ENA XRONO KAI ETSI EXW MIA APOPSI GIA TO OXHMA 8A ODHGHSV MESA STHN EVDOMADA KAI TO Z KAI PISTEYW NA KATALIKSW. EYXARISTO GIA TIS SIMVOULES.:beer: :beer: :cool:


38243

dbandit
22/02/2006, 21:24
Σαν κατοχος Ζ750ς μπορω να σου πω μια δυο κουβεντες παραπανω απο τους απλους
γυμνους...:wave2:

Λοιπον..υψος 1.85 Εχω κανει 2 ταξειδια Σαλονικα χωρις ιδιαιτερο προβλημα, βεβαια
εσυ θαθελες μια ψηλωτερη ζελατινα. Τοχω
φορτωσει full και nema problema.. Γραμικοτατο, ροπατο μια χαρα. Στην πολη
παπι. Α και μιλαμε για ενα αλεξισφαιρο κινητηρα... Τι να σου πω το 750s για μενα
ειναι πασπαρτου, τα κανει ολα και γουσταρεις τρελα!!! Το ΣΤΡΟΜ το οδηγησα
και το πρωτο πραγμα που σκευτηκα ''αυτο
θα το βαρεθω στο 1ο 6μηνο...'' τι να σου πω.. και καλα μπορεις να βαλεις 2-3 πραγματα παραπανω. Ποτε ? 1-2 φορες
το καλοκαιρι? Και τι εγινε? Τον υπολοιπο καιρο? Anyway οδηγησε κ το Ζς και θα καταλαβεις...:wave2:

zolotas
22/02/2006, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
.
Το V-strom το οδηγησε ο πατερας μου (πρωην πιλοτος Fantom)

φιλε κανε μια ερωτηση στον πατερα σου για το vfr ,θελουμε την γνωμη του:beer: :beer:

Zbandit750
22/02/2006, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
φιλε κανε μια ερωτηση στον πατερα σου για το vfr ,θελουμε την γνωμη του:beer: :beer:

Ενδεχομενος να εχεις μια δωση ειρωνιας, στο υφος σου , αλλα υπαρχουν πολλοι 50ρηδες πιλοτοι που με GPZ μπορουν να σε κερασουν τσαγακι οτι και να οδηγεις.
Το ξερω γιατι με εχουν κερασει πολλα.

VFR δεν εχει οδηγησει.

makaronachis
22/02/2006, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Ενδεχομενος να εχεις μια δωση ειρωνιας, στο υφος σου , αλλα υπαρχουν πολλοι 50ρηδες πιλοτοι που με GPZ μπορουν να σε κερασουν τσαγακι οτι και να οδηγεις.
Το ξερω γιατι με εχουν κερασει πολλα.

VFR δεν εχει οδηγησει.
Κι εγώ έχω ένα φίλο πιλότο αμαξιού,μια φορά πηγαίναμε Ρέθυμνο-Πλακιά,κι όταν προσγειωθήκαμε και πάτησα γη προσκύνησα τα άγια χώματα της Μητέρας Κρήτης.

makaronachis
22/02/2006, 23:25
Α,και δεν με κέρασε ούτε τσάι ο μαλάκας.....

Λεωνίδας
22/02/2006, 23:26
Δεν πηγαίνετε στις διαμάχες να πείτε για τους πατεράδες και τους φίλους σας; Άλλο ρωτάει ο άνθρωπος :a27:

makaronachis
22/02/2006, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Δεν πηγαίνετε στις διαμάχες να πείτε για τους πατεράδες και τους φίλους σας; Άλλο ρωτάει ο άνθρωπος :a27:
Εγώ θα απαντούσα,αλλά δεν είμαι πιλότος:rotflmao: :rotflmao:

Zbandit750
22/02/2006, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από makaronachis
Κι εγώ έχω ένα φίλο πιλότο αμαξιού,μια φορά πηγαίναμε Ρέθυμνο-Πλακιά,κι όταν προσγειωθήκαμε και πάτησα γη προσκύνησα τα άγια χώματα της Μητέρας Κρήτης.

Τι σχεση εχουν οι Βουρτσες με τις .........

πολυ κομπλεξ παιζει ...... στην επομενη βολτα να πατε Χανια στην 115 να τους δειξετε πως πετανε τα Βlock 52+ γιατι νομιζω οτι ειναι κουλοι.

makaronachis
22/02/2006, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από spive82
:cry: :cry: ΘΑ ΔΩΣΩ ΣΕ ΜΑΝΤΡΑ ΤΟ ΧΤ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΟΧΗΜΑ...... ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ. ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ :confused: :confused: :bawl: :bawl: . ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ Ζ . ΑΛΛΑ ΛΟΓΟ ΥΨΟΥΣ (
(1,95) ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ. ΜΗΠΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ :sad: .. ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ:uplate: ΣΚΑΤΑ. ?????????ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΔΕΚΤΗ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .
Λοιπόν είμαι 1,85 (όχι πιλότος)και έχω V-strom.Δεν είναι κοντό μηχανάκι αλλά η απόσταση ανάμεσα στα μαρσπιέ και τη σέλα είναι μικρή με αποτέλεσμα η γωνία που σχηματίζουν τα πόδια όταν οδηγάς να είναι μεγάλη.Κάποια στιγμή κουράζει.Λύση είναι η μετατόπιση των μαρσπιέ (το έχω δει σε ένα ξένο σάιτ) ή δεύτερον μια ψηλότερη σέλα από το 1000 π.χ.Καλό θα είναι να το κάνεις καμιά βόλτα για αρκετή ώρα.

Λεωνίδας
22/02/2006, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Τι σχεση εχουν οι Βουρτσες με τις .........

πολυ κομπλεξ παιζει ...... στην επομενη βολτα να πατε Χανια στην 115 να τους δειξετε πως πετανε τα Βlock 52+ γιατι νομιζω οτι ειναι κουλοι.
:nono: αυτά έχουν πάνω από δύο ρόδες

makaronachis
22/02/2006, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Τι σχεση εχουν οι Βουρτσες με τις .........

πολυ κομπλεξ παιζει ...... στην επομενη βολτα να πατε Χανια στην 115 να τους δειξετε πως πετανε τα Βlock 52+ γιατι νομιζω οτι ειναι κουλοι.
Ίντα ΄ναι μπρε το Block 52 και βάλε?Ο φίλος μου ένα Seat Leon πιλοτάρει.