PDA

View Full Version : ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ



BILL VUZAS
22/02/2006, 14:43
ΘΕΛΩ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ,ΚΑΜΟΙΑ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ...

BILL VUZAS
22/02/2006, 14:45
ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ:GS 1200.

ironbum2
22/02/2006, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ:GS 1200.

δεν ξέρω τι λένε οι βαλίτσες τις BMW και πόσο κοστίζουν...αν όμως ψάχνεσαι για κάτι άλλο από τις GIVI που έχω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...(πίσω GIVI MAXIA 52 lt, πλαινές GIVI KEYLESS)

lord_dimos76
22/02/2006, 15:28
ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΩ ΤΗΣ HEPCO-BECKER ΤΟPCASE,Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ(ΚΑΤ'ΕΜΕ)ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΑΜΗΛΟΥ ΠΡΟΦΙΛ,ΟΠΟΤΕ ΦΟΡΤΩΝΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΑΝΕΤΑ ΕΝΑ ΣΑΚ-ΒΟΥΑΓΙΑΖ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΒΑΡΟΥΣ ΣΤΟ ΘΕΟ,Η' ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΑΠΟΓΕΙΩΘΕΙ Η ΒΑΛΙΤΣΑ!
ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 52ΑΡΑ,ΣΑΝ ΤΟΥ GIANNIS L,EINAI 45AΡΑ,ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΚΡΑΝΗ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΝΕΤΑ.
ΓΙΑ ΠOΛΥ ΜΠΑΓΚΑΖΙ,ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΠΛΑΙΝΑ ΣΑΜΑΡΙΑ ΤΗΣ OXFORD.

Giannis_L
22/02/2006, 16:03
εγω μολις πηρα και το topcase.. 450? .μαζι με μαξιλαρακια..
Μια χαρα είναι,πιο ομορφη απ'ότι την περίμενα,ειδικά στη χαμηλη θεση !!

Εχω και τις πλαινες..οποτε είμαστε κομπλε..

BELZEBOYLIS
22/02/2006, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
εγω μολις πηρα και το topcase.. 450? .μαζι με μαξιλαρακια..
Μια χαρα είναι,πιο ομορφη απ'ότι την περίμενα,ειδικά στη χαμηλη θεση !!

Εχω και τις πλαινες..οποτε είμαστε κομπλε..



450ε .το topcase ;;;;;;;;:eyepop:

BILL VUZAS
22/02/2006, 16:26
ΟΙ ΓΝΗΣΙΕΣ (2 ΠΛΑΙΝΕΣ) ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 600,00.ΤΑΙΡΙΑΖΟΥ ΓΑΝΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΟΧΗ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ.ΟΙ GIVI H"KAPPA ΑΣΧΗΜΕΣ,ΑΛΛΑ ΦΘΗΝΕΣ(KAPPA).OI ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ ΚΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΕΣ.ΜΠΕΡΔΕΜΑ.ΟΙ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ADVENTURE ΙΣΩΣ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ.ΙΣΩΣ ΟΙ ΓΝΗΣΙΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΤΕΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΕΧΟΥΝ.

Giannis_L
22/02/2006, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
450ε .το topcase ;;;;;;;;:eyepop:


ΜΕ ΒΑΣΗ και μαξιλαρακια...φθηνα !!!

RTnick
22/02/2006, 22:32
Wunderlich κοιτάξατε ?

Uriah Heep
23/02/2006, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
ΟΙ ΓΝΗΣΙΕΣ (2 ΠΛΑΙΝΕΣ) ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 600,00.ΤΑΙΡΙΑΖΟΥ ΓΑΝΤΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΟΧΗ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ.ΟΙ GIVI H"KAPPA ΑΣΧΗΜΕΣ,ΑΛΛΑ ΦΘΗΝΕΣ(KAPPA).OI ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ ΚΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΕΣ.ΜΠΕΡΔΕΜΑ.ΟΙ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ADVENTURE ΙΣΩΣ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ.ΙΣΩΣ ΟΙ ΓΝΗΣΙΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΤΕΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΕΧΟΥΝ.



To πρόβλημα είναι η αντοχή τους?
Δεν είναι δυνατόν!
Μάλλον για άλλη μάρκα θα μιλάς...

Ρε Βασίλη, καλύτερα δεν ήσουν με τα Hayabusa και τα Κ5 που με προσπερνούσες στα 285 χλμ/ωρα... με 300+...
...και σου "μετέφεραν" τις αποσκευές κάποια 1200 GS φίλων?




:beer: :beer: :beer:

Stomu Yamashta
23/02/2006, 21:23
Θα πρότεινα να κοιτάξεις τις Krauser.

Πολύ καλές βάσεις,φανταστικό κούμπωμα για τις πλαινές και οι ίδιες οι βαλίτσες είναι πολύ καλοφτιαγμένες (δες το πως κλείνουν και θα καταλάβεις).

Ακριβές,αλλά όχι υπερβολικά,νομίζουν αξίζουν τα λεφτά τους.

Τις έβαλα στο PRS (αρχή Μιχαλακοπούλου,με το που στρίβεις δεξιά από Κηφισίας,στα 30 μέτρα στο αριστερό σου χέρι.Φοβερά παιδιά!)

BILL VUZAS
24/02/2006, 11:17
ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΤΟΧΗΣ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΣΤΟ ΧΩΜΑ.ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΠΛΑΙΝΩΝ ΒΑΛΙΤΣΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΩ ΜΕΡΙΑ.ΝΑΙ,Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ.ΦΙΛΟΣ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ ΠΙΣΙΝΗ ΒΑΛΙΤΣΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ!!.(Urian Heep)ΑΛΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΥΒΑΛΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ "ΚΑΤΕΛΗΞΑ"ΣΤΟ GS.

Uriah Heep
24/02/2006, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΤΟΧΗΣ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΣΤΟ ΧΩΜΑ.ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΠΛΑΙΝΩΝ ΒΑΛΙΤΣΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΩ ΜΕΡΙΑ.ΝΑΙ,Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ.ΦΙΛΟΣ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ ΠΙΣΙΝΗ ΒΑΛΙΤΣΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ!!.(Urian Heep)ΑΛΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΥΒΑΛΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ "ΚΑΤΕΛΗΞΑ"ΣΤΟ GS.



Aν σκέφτεσαι να οδηγείς στο χώμα όπως στην άσφαλτο(προσπερνόντας με το 1200GS υπερόπτες χεράδες με SS από έξω, από μέσα και από πάνω...) τότε βάλε κατευθείαν τις ZEGA...

...όπως Αφρική...



:beer: :beer: :beer:

peterv
24/02/2006, 15:16
Εγώ παιδιά σε ταξίδια πείρα τις δύο πλαινές αφού σε σχέση με τα λίτρα/τιμή πιο φτηνά έρχονται οι πλαινές από την topcase.

για πίσω έχω πάρει ένα σάκο από την alpamayopro 70 lt πλήρως αδιάβροχο πάμφθηνο .

και πείρα για τις καθημερινές με βροχή το σακίδιο της BMW στο ντεπόζιτο για να βάζω αδιάβροχα , φαρμακείο και κανα έγγραφο τις βροχερές μέρες.

Ετσι είμαι πλήρως εξοπλισμένος σε όγκο αποσκευών με τα λίγότερα δυνατόν χρήματα.

Topcase παλιά στο transalp είχα την GIVI 52αρα πολύ καλή ευχαριστημένος αλλά γνώμη μου πάντα δεν κολλάνε αισθητικά αλλές βαλίτσες στο GS εκτός απο τις δικές του και κάτι κύβους της BEYKER .

peterv

BILL VUZAS
24/02/2006, 16:52
ΒΑΣΙΛΗ ΜΗΝ ΞΥΝΗΣ ΠΛΗΓΕΣ.ΑΝΤΕ ΕΛΑ ΑΥΡΙΟ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΠΟΡΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΩΛΗΣ ΚΑΙ Ο ΓΡΗΓΟΡΗΣ.ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΒΓΗΚΕ Η ΑΦΡΙΚΗ ΤΑ ΠΟΡΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΚΟΝΤΑ.ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 4 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΑΙ.
ΓΙΑ ΤΙΣ ZEGA ΣΥΜΦΩΝΩ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΑΡΟΥΛΙΑ.ΓΥΡΩ ΣΤΑ ΧΙΛΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕ.

lord_dimos76
24/02/2006, 17:09
ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΩ ΠΗΡΑ ΠΛΑΙΝΑ ΣΑΜΑΡΙΑ ΤΗΣ OXFORD(ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ)ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΚΑΝΑΝ 170 ΕΥΡΑ,ΔΕΝ ΑΝΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΦΥΣΙΚΑΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ,ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ?ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΟΛΥΗΜΕΡΟ ΤΑΞΙΔΙ ΔΙΚΑΒΑΛΟΣ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟΣ,ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΠΟΥ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΩΝ ΒΑΛΙΤΣΩΝ!

ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ...

BTK
24/02/2006, 21:51
Φιλε μου ψάχνε μέσω e-bay.

Έφερα τα πάντα για το Κ1200R στο 60% κάτω της Ελληνικής τιμής απο Γερμανία.

Μου πήγε πακέτο απο 1500 στα 650 ευρώ

Θέλει ψάξιμο και καλό να πλαρώσεις με pay-pal με χρεωστική Visa Electron(απλής ανάληψης) και όχι πιστωτική Visa.